Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) benfolds válasza V/ (#32950) üzenetére


benfolds
őstag

otp

(#32952) V/ válasza benfolds (#32951) üzenetére


V/
Topikgazda

Nemrég feltettem, de akkor itt van újból:

(#32953) benfolds válasza V/ (#32952) üzenetére


benfolds
őstag

köszi! maestro kártya gearbestes paypal vásárlás banki konverzióval. tehát akkor átszámolja euróra és utána váltja át forintra, ha jól értem? (vagy simán dollár eladási árfolyammal számol?)

(#32954) V/ válasza benfolds (#32953) üzenetére


V/
Topikgazda

Maestro ua.mint a Mastercard.
A GB €-os árfolyam rosszabb, mint amikor a Mastercard átszámolja €-ra a $-t.
Lényeg röviden, akkor jársz jobban ha a GB-n marad az alap $-os vásárlás.
Nem fogja a GB €-os árat, ami persze a $-os forint értéknél több, kedvezőbb "OTP-s árfolyamon" számolni. Tesztelve.

[ Szerkesztve ]

(#32955) benfolds válasza V/ (#32954) üzenetére


benfolds
őstag

értem, köszi. korábban néha csináltam olyat, hogy gb-t forintra állítottam, mert visszaosztva dollárra egész jó árfolyammal számolt. paypal pedig pont ugyanannyit írt ki, mint amennyit a gb forintban.

(#32956) V/ válasza benfolds (#32955) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem bankkártyával fizetsz akkor előfordulhat hogy jobb a forintos árfolyam és ha forint van az egyenlegeden. De azért ritka hogy valaki a GB-én csak a PayPal egyenlegről fizetne.

(#32957) benfolds válasza V/ (#32956) üzenetére


benfolds
őstag

miért lenne ritka?

(#32958) V/ válasza benfolds (#32957) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert nem éri meg és azért többség rendelkezik bankkártyával.

(#32959) benfolds válasza V/ (#32958) üzenetére


benfolds
őstag

na jó, ezt már tényleg nem értem. ha paypallal fizetek banki koverziós beállítással (bankkártya van a paypal accounthoz rendelve), akkor az nem pont annyiba kerül, mintha bankkártyával fizetnék?

(#32960) V/ válasza benfolds (#32959) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt a forintos dolgot amit írtam arra értettem, amikor nincs bankkártya hozzáadva.
Ilyenkor is tudsz PayPal-al fizetni, de ehhez a PayPal egyenlegeden lenni kell pénznek.
Deviza esetén ilyenkor csak a PayPal váltás áll rendelkezésre.
Viszont ha a GB-en forintra állítod a devizát, akkor a PayPal forintban akar majd fizetni és nem lesz náluk konverzió. Ebben az esetben lehetséges, hogy jobban jövünk ki a végén mert a GB $->forint árfolyam jobb, mint a PP $->forint árfolyam.

[ Szerkesztve ]

(#32961) benfolds válasza V/ (#32960) üzenetére


benfolds
őstag

ki és miért használná nem úgy a paypalt, hogy bankkártya van hozzárendelve? :F nem lehet túl jellemző.

(#32962) raydex válasza V/ (#32960) üzenetére


raydex
csendes tag

Szia!
Abszolút kezdőként (ez volt PP-n az első utalásom), mit rontottam el? (azom kívül, hogy egyáltalán előre utaltam)
Most ezt látom a fiókomban:

Az összeget levonták bankszámlámról, viszont a címzett azt állítja, hogy nem kapta meg!

(#32963) V/ válasza raydex (#32962) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem mond igazat, ott középen van a tranzakció azonosító küld el neki és keresse meg, mert megkapta. Miután a te kártyádról levonták pár mp múlva landolt azon az e-mail címen lévő PayPal fiókban.
A PayPal-tól a visszaigazoló e-mailt is megkaptad?
Persze az e-mail címet amire ment azt is egyeztessétek.

[ Szerkesztve ]

(#32964) raydex válasza V/ (#32963) üzenetére


raydex
csendes tag

Kösz!
Igen, kaptam visszaigazolást.

(#32965) V/ válasza raydex (#32964) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ha a PayPal azonosító e-mail címe is egyezik, biztos hogy látható a Paypal számlatörténetben bejövő pénzként nála.

[ Szerkesztve ]

(#32966) raydex válasza V/ (#32965) üzenetére


raydex
csendes tag

Frankó; már nem is válaszol. Gondolom a bankom sem tud mit csinálni. Marad a rendőrség?
PH-s emberről van szó. Modiknak már jeleztem.

(#32967) V/ válasza raydex (#32966) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a gond hogy a PayPal-on 7 nap után tudsz a meg nem érkezéssel indítani dispute-t addig más lehetőség nincs.
Bank vissza tudná szedni a pénzt 24 óra illetve az átutalás után, mert küld a Paypal-nak egy értesítést hogy átverés történt és ők azonnal zárolják a pénzt.
Itt az gond hogy néhány hülye banki alkalmazott azt mondja, hogy kártyás vásárlás nem vonható vissza, bár ez nem egészen igaz, de itt már a vásárlásra átutalt pénz visszakéréséről van szó, mert a kártyával csak felhatalmaztad a bankot ennek az összegnek az átutalására a fogadó fél, eladó bankszámlájára

[ Szerkesztve ]

(#32968) Djuree


Djuree
félisten

hali.

paypalon tudok olyat, hogy mielőtt fizetek kérjen valami telefonos jelszót?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#32969) V/ válasza Djuree (#32968) üzenetére


V/
Topikgazda

A belépés van védve, ami ugye megelőzi a fizetést.
Összefoglaló, 2. PayPal fiók belépési védelme SMS kóddal
Ugyanilyen van az eBay-en is.

(#32970) Djuree válasza V/ (#32969) üzenetére


Djuree
félisten

:R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#32971) atua válasza V/ (#32967) üzenetére


atua
aktív tag

Ahogy nézem, ez family/friends volt...

(#32972) V/ válasza atua (#32971) üzenetére


V/
Topikgazda

Látom figyelmesen nézed a képeket, én most nem, a szituációra koncentráltam.
Ha vásárlás ellenértékeként küldöm akkor is Payment sent a szöveg, viszont igazad van, nincs ott a Return shipping refunds szöveg, ami akkor kerül oda ha vásárlás ellenértékeként megy.

Nem gondoltam arra, hogy egy eladó, akitől vásárolt az a barátja vagy a családtagja. Ha veszek valamit akkor nálam mindenki idegen és nem haver, hanem üzletfél.

raydex
Módosítom a #32967 hsz-t az első mondat nem él, a PayPal-on nincs védelem, bár segítséget lehet kérni, ha meg van a rendőrségi papír.
Akkor csak a banki dolog marad, meg feljelentés.

[ Szerkesztve ]

(#32973) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Sziasztok! Valamiért nem tudok fizetni PayPal-lal. Sokszor csináltam már, sosem volt gond, semmi sem változott. Kis összeg lenne, nem lehet gond a limitekkel, a hónapban még nem is használtam a kártyát.
Felhívtam a bankot (OTP) de nem látnak semmi hibát, de még azt sem hogy próbálkozott volna levonni az összeget.

Ez a hibaüzenet:
Sorry, but your MasterCard x-***9 was declined. Please add another debit or credit card to complete your purchase.

Ha a Wallet-ben próbálom a Confirm credit card-ot, ezt adja: This card is not accepted. Please use a different card.

Van valami tippetek?

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#32974) Victor91


Victor91
tag

Sziasztok!

Hasonló problémám lenne nekem is, évek óta használom hibamentesen, ma szerettem volna fizetni vele és nem tudtam, kitöröltem a kártyámat a paypal-ból gondoltam hozzáadom újból ( szokásos informatikus megoldás :DDD ) És kiírja, hogy: "This card is not accepted. Please use a different card."

OTP Banknál vagyok Mastercard kártyám van, Jump csomagban, sose volt eddig semmi problémám, mitévő legyek szerintetek?

Előre is köszönöm a segítséget :R

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#32975) ultio válasza Victor91 (#32974) üzenetére


ultio
senior tag

Ugyanez.
Én se tudok fizetni. Töröltem a kártyát, majd próbáltam újra rögzíteni, de nem engedi.
K&H bank.

rasti rusti

(#32976) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Nagyon cseles a gyökér :D a névnek adta meg a hivatalos PP emailcímet... bár gondolom még így is van aki besz*pja... :(

A gáz hogy az Outlook is átengedte, és nem rakta a spam közé... :W :W

Lumia 950XL

(#32977) V/ válasza ultio (#32975) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen böngészőt használtok? Meg kell próbálni másikkal, illetve törölni a sütiket, böngésző gyorsítótárat.
Mivel 48 órán belül kell kifizetni, pár óra várakozás nem igazán számít.
Az hogy az OTP ügyfélszolgálat azt mondja hogy oké, nem jelenti azt hogy a Mastercard kártyahitelesítése hibátlanul működik vagy az övék, mert arra nincs rálátásuk.

A már hozzáadott kártyán nem kell törölgetni, a rendszer nem engedi új vagy másik vagy ugyanazon fiókhoz hozzárendelni. A hibaüzenet ilyenkor: "This card is not accepted. Please use a different card."
A törlés átfutási ideje meg minimum 24 óra.
Tényleg nem értem, ha épp nem látja a rendszer, akkor miből gondolod hogy a törlés után látni fogja?

[ Szerkesztve ]

(#32978) Tomsteel válasza Victor91 (#32974) üzenetére


Tomsteel
tag

Nálam is ugyanez a gond, és szintén Mastercard az OTP-nél.

[ Szerkesztve ]

(#32979) Tomsteel válasza V/ (#32977) üzenetére


Tomsteel
tag

Köszi a tippet, böngészési adatok törlése után hozzá tudtam adni a kártyámat Chrome-ban. (fura, mert délelőtt még Edge-ben sem engedte)

(#32980) Rick4 válasza Victor91 (#32974) üzenetére


Rick4
félisten

Ugyanez nálam is, ne foglalkozzatok vele, holnapra meggyógyul, szerintem ugyanaz, ami egy hónapja is volt, magyar ip-ről fizetve a paypal nyűgösködik valami régiós biztonsági dolog miatt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#32981) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Már jó, most sikerült.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#32982) V/ válasza Rick4 (#32980) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyen nincs: régiós biztonsági dolog, ip címnél csak azt figyeli, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#32983) V/


V/
Topikgazda

Lényeg az, hogy ilyen hiba esetén, hogy nem akar fizetni a bankkártyám, ne távolítsátok el a kártyát, próbáljátok meg később a fizetést.

Nem kell azért mindent elhinni a bankok ügyfélszolgálatának. Pl Erste, nem tudtam a kártyalimitet emelni, náluk semmi gond. Beküldtem a hibát hogy nem tudok így fizetni, két nappal később válasz: Igen hibás volt rendszer, elnézést a kellemetlenségért.

[ Szerkesztve ]

(#32984) Rick4 válasza V/ (#32982) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor mi volt egy hónapja? Valami böngésző biztonsági mókából hiányzott valami...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#32985) V/ válasza Rick4 (#32984) üzenetére


V/
Topikgazda

Az tanúsítvány probléma lehetett, a böngésző nem frissíti mindig automatikusan, ennek nincs köze ip címhez. A Chrome-nál volt akkor gond ha jól emlékszem.
Meg volt olyan, hogy az eBay-nek a PayPal fizetése kliensével voltak nem fizetési gondok.

[ Szerkesztve ]

(#32986) ultio


ultio
senior tag

Hozzá tudtam adni a hitelkártyát, és fizetni is tudtam.

rasti rusti

(#32987) Rick4 válasza V/ (#32985) üzenetére


Rick4
félisten

Nem emlékszem már pontosan, január 20 körül lehetett, de most a kanadai ebay-en ment a dolog, tehát végülis megoldódott.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#32988) V/ válasza Rick4 (#32987) üzenetére


V/
Topikgazda

Az nem ilyen probléma volt, ott nem csak az OTP-s Mastercard-al nem ment a fizetés. Nem a kártyát nem fogadta el, hanem nem lépett be a PayPal-ra a gyorsfizetési képernyő hiánya miatt, hibás volt a fizetési script.

(#32989) Rick4 válasza V/ (#32988) üzenetére


Rick4
félisten

Ez már csak azért is érdekes, mert akkor sem ment a paypal belépés, meg ma sem, pedig én egy mkb-s visa kártyával regeltem azt a paypal acc-ot. Sok közöm az otp-hez, és a MC-hoz sincs, és ugyanaz volt, mint másoknak. Nem ment, benéztem ide, olvastam, hogy másoknak se megy...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#32990) V/ válasza Rick4 (#32989) üzenetére


V/
Topikgazda

Másoknak ment a belépés, csak a fizetés nem.
3 OTP és MC, 1 K&H a kártya típus nem ismert, a fizetéskor kapták az üzenetet hogy: This card is not accepted. Please use a different card.
Ha több bank de azonos kártya akkor MC társaságnál is lehet gyengélkedés.

1 mkb-s visa, nem tudsz fizetni, de a hibaüzenet nem az mint a többieknek. De ezt a hibát már kijavították, az hogy neked még mindig nem jó az tényleg érdekes. Én azért csak leellenőriztetném a bankkal és a PayPal-al újból a dolgot. És ha azt a hibajavítást használod ami kiüti a gyors fizetéses ablak előhívását és a gyors fizetést is megszünteted, akkor neked is tudnod kellene fizetni.

Én az Erstés Visa kártyával a mai problémás időszakban simán fizettem

[ Szerkesztve ]

(#32991) balage25 válasza sz.zs. (#32859) üzenetére


balage25
senior tag

Megerkezett kozben a termek, megoldodott a helyzet?

(#32992) Archttila válasza V/ (#32918) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Igen de én itt nem látok olyat (vagy hasonlót), hogy elsődleges kártya.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32993) V/ válasza Archttila (#32992) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kettő kártyád van akkor ezt kell látni és valahol ott Primary váltás.

Firefox böngészőben

[ Szerkesztve ]

(#32994) Rick4 válasza V/ (#32990) üzenetére


Rick4
félisten

Ok, akkor mondom (írom ) másképp, hogy nálam mkb-nál is ugyanez volt. A paypalra be tudtam lépni, de fizetésnél ugyanezt írta. A január 20.-ai eset után pár órával már tudtam fizetni, 1 hónapja tudtam fizetni, 1 hete tudtam fizetni, csak pont tegnap nem ment, ugyanúgy, mint a többiekben.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#32995) V/ válasza Rick4 (#32994) üzenetére


V/
Topikgazda

Világos amit írsz, bár ez megkavart engem egy kicsit.
Ez már csak azért is érdekes, mert akkor sem ment a paypal belépés, meg ma sem
Én a Visa kártyával tudtam fizetni, a sok MC esete miatt az a cég volt gyanúsabb.

Lényeg az egészben, ha ilyen hiba jön elő akkor később kell megpróbálni a fizetést és nem kell a PayPal-on lévő kártyát eltávolítani.
A hiba oka több helyen is jelentkezhet, a bank vagy a kártyatársaság rendszerénél, a PayPal fizetési klienst használó cégnél vagy a PayPal-nál, ezenkívül még az Internet kapcsolat és a saját technikai eszközünk valamilyen beállítása is szóba jöhet.

(#32996) Archttila válasza V/ (#32993) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nálam az új nézet van, azon meg nincs ilyen. Mindegy, nem lövöm el ezzel a hétvégémet, köszi! :R

(8 éve a régi felületen mindent pillanatok alatt beállítottam)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32997) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Abszolút újoncként jelentkezem a topikban, mivel az eddigi hatvanjónéhány évem alatt :) , még nem kerültem a PayPal-al kapcsolatba. Most viszont egy olyan cuccot szeretnék vásárolni az EU-ból, amit csak ezzel a fizetési móddal lehet kifizetni.
Alapvető problémám, hogy nekünk anno a hatvanas években, az általános oskolában, meg a gimnáziumban még az orosz lőn a kötelező, így az angol esetében marad a Google fordító, ami azért ilyen pénzügyeknél, szóval naaa. ;]
Ennyi bevezető után, akkor leírnám, hogy hol akadtam el. A regisztrálás az simán ment, a Visa kártyámat is úgy néz ki sikerült hozzárendelni a fiókomhoz. Mivel sem pénz küldeni, meg fogadni nem áll szándékomban, a bankszámlámat nem csatoltam, és ezt a próba terhelést sem kezdeményeztem a limitek feloldása miatt, mert gyakorlatilag, csak erre az egy vásárlás erejéig használnám a PayPal-t.
Viszont szeretném, a topik összefoglalójában leírt konverziós beállítást meglépni, de ez nem jön össze. A "My Preapproved Payments"-nél egy ilyen üzenet van, innen hogyan tovább?

Vagy itt mit kellene kiválasztani?:

Előre is köszönöm a segítséget, és jó eséllyel az elkövetkező napokban elég sűrűn fogok itt megjelenni. Az se lenne baj, ha olyan szájbarágos módon lenne a magyarázat leírva, mint egy hatévesnek, és senkit ne zavarjon, hogy már jó tízszer hat vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#32998) Met válasza pendre54 (#32997) üzenetére


Met
nagyúr

Szia!

A kártya meg lett "erősítve"? leírás a kártya hozzáadásról.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32999) V/ válasza pendre54 (#32997) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha leírás lépéseit követed akkor ez következik:
Filter status by: sorban Set Available Funding Sources választása

Kattints a képen a pirossal bekeretezett jelölésű Set Available Funding Sources linkre.

A te képeden is jelöltem:

6 éves szint nem jó, mert betöltött 18 év szükséges a PayPal használatára :)

[ Szerkesztve ]

(#33000) V/ válasza Met (#32998) üzenetére


V/
Topikgazda

Az nem szükséges a konverzió beállításhoz, teljesen más téma.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.