Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) V/ válasza Timyyy (#33300) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor kell fizetned jutalékot ha valaminek a vételáraként jönne, de kaphatsz úgy is hogy a küldő fizeti a jutalékot.
Az alap jutalék ha neked kell azt fizetni 3,4%+90 Ft, de a %-os értek függ attól is, hogy mely országból küldik.
Azért nincs benne az Összefoglalóban mert a PayPal oldalán több helyen is megtalálható. Pl. itt.

[ Szerkesztve ]

(#33302) Laszlo733 válasza V/ (#33299) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm, és akkor ebben az esetben mi van? Felejthetem el a virtuális kártyámat? :-(

(#33303) Timyyy válasza V/ (#33301) üzenetére


Timyyy
őstag

Ahh köszönöm! :R

(#33304) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám, tegnap kaptam egy emailt, első blikkre azt hittem, hogy a PayPal küldte, rákattintottam a dokumentumra ami az emailben szerepelt és sajnos be is jelentkeztem azon keresztül PayPal-re viszont a valós hivatalos oldalon. Beléptem és csak annyi, más nem történt, nem kellett jóváhagynom semmit. Még a bankszámlámról sem tűnt el pénz, van valami teendőm?
Ma ismét kaptam egyet de ott már észrevettem egyből a turpisságot és le is tiltottam a küldőt.

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#33305) chopin42 válasza PH-User (#33304) üzenetére


chopin42
őstag

Én biztos ami biztos, jelszót változtatnék, biztonsági kérdést frissítenék, illetve beállítanám az sms védelmet. Plusz egy alapos vírusirtás.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#33306) K1nG HuNp válasza Laszlo733 (#33302) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

otpvel kellesz konzultálnod, valszeg tudnak újat adni

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#33307) Laszlo733 válasza K1nG HuNp (#33306) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm.

(#33308) yoogie


yoogie
aktív tag

Hogy lehet ismerős/barátnak küldésnél eurót választani? Sajnos csak dollárt vagy forintot ajánl fel küldésnél.

(#33309) lufiember válasza darvinya (#33283) üzenetére


lufiember
csendes tag

Köszi szépen! :R

(#33310) V/ válasza yoogie (#33308) üzenetére


V/
Topikgazda

Felvetted a deviza egyenlegek közé az €-t?

(#33311) V/ válasza Laszlo733 (#33302) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt kellene kiderítened, hogy kinél van hozzárendelve, ki fizetett egy másik PayPal fiókon keresztül azzal a kártyával,ha ő eltávolítja akkor hozzáadható a fiókodhoz.
De mikor jár le, mert tudomásom szerint az OTP nem hosszabbítja a kártyaszámot, hanem újat ad és akkor már azzal nem lesz gondod a hozzáadással.

(#33312) Laszlo733 válasza V/ (#33311) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm

(#33313) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Most regisztráltam Paypal rendszerébe. Elképzelhető, hogy a Maestro kártyám nem adható hozzá? Ha ez így van, kénytelen leszek hozzáadni a hitelkártyát, ami Mastercard. Amennyiben így teszek, és a Paypal beterheli a vásárolt összeget, azt a bank minek fogja tekinteni? Bankkártyás vásárlás, vagy eseti utalás?
Köszönöm!

(#33314) V/ válasza intensa_man (#33313) üzenetére


V/
Topikgazda

A Maestro is hozzá adható, lásd az Összefoglalóban a kártyahozzáadás leírást. 3. Kártya hozzáadás a PayPal fiókhoz.
Nagyon ritkán előfordul hogy nem tudsz vele fizetni (100-150 fizetésből 1), de az kártya probléma, nem PayPal, nem annyira gond. Hitelkártyát ne adj hozzá, nem javaslom. Persze bármely kártya lenne hozzárendelve, ne feledkezz meg a 2lépcsős belépési védelemről sem. ÖF 2. PayPal fiók belépési védelme SMS kóddal
És fontos még a ÖF. 4. Konverzió beállítás bankkártyához, hogy ne a PayPal árfolyam legyen használva
Ami pénz a kártyáról megy az mindig kártyás vásárlás.
A PayPal-on keresztül a kereskedő terheli be a számládat.

[ Szerkesztve ]

(#33315) intensa_man válasza V/ (#33314) üzenetére


intensa_man
tag

Hát, pedig baromira nem engedi hozáadni. Ez a hibajel:

(#33316) V/ válasza intensa_man (#33315) üzenetére


V/
Topikgazda

Van rajta legalább 800 Ft pénz és az Internetes vásárlás engedélyezve van rajta? Ha végigviszed a folyamatot két terhelés történik, nem lépted át a bankod napi vásárlási darabszám limitjét?
De ugye te is látod a felsorolásba a Maestro szöveget? Ha nem lenne használható akkor minek lehet kiválasztani?

Szükséges még hogy bankod bankkártyás rendszere működjön.
De minden lényegi dolog benne a van a leírásban

[ Szerkesztve ]

(#33317) darvinya


darvinya
titán

Fals email cím: ter24@cembutu-tenan.com

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33318) intensa_man válasza V/ (#33316) üzenetére


intensa_man
tag

Igen, én is így gondolom. Elképzelhető, hogy nem lehet vele neten vásárolni. Utána fogok járni...

(#33319) V/ válasza intensa_man (#33318) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha van netbankod ott banktól függően te is tudod engedélyezni, de a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül is tudják aktiválni.

(#33320) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Segítségre szorulok.Nem enged belépni a PayPal.Szerettem volna megnézni az egyenleget,meg vásárolni szerettem volna.
Előre is Köszönöm a segítséget.

(#33321) V/ válasza szimla65 (#33320) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyit tudok segíteni, hogy megnéztem Firefox alól, https://www.paypal.com/myaccount/home ezen a linken, az sms belépési kóddal rendesen beléptem.
Nincs anonim böngészés, VPN meg egyéb titkosság és reklámblokkoló sem. Valamint a Googla Smart Lock sem kavar mert nincs.
Mielőtt próbálkoznál újból az adott böngészőben töröld a sütiket és a böngésző gyorsítótárat és az újra indítása után próbáld a fenti linket.

Ez a PayPal link is jó.

[ Szerkesztve ]

(#33322) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok sracok!
Kérnek egy kis segítséget!
gearbestnek kellene elutalnom PayPal-on 10usd-t és csupan egy megrendelesi szamot kaptam üzenetben illetve a termek megnevezését amire ezt be kellene fizetnem.
Ily3n esetben mit és hogyan tegyek? Tudna segíteni vki?! Hogyan induljak el,mit töltsek ki?
Köszönet előre is! :R
Üdv!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#33323) V/ válasza 206 cc (#33322) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs egy link az üzenetben? Mert szokott lenni.
Ha már vásároltál tőlük akkor keresd meg azt a tételt, az abban szereplő e-mail címre küldd vásárlás ellenértékeként a pénzt, az üzenet részhez írd be amit megadtak.
De ez szokott lenni az a e-mail cím: support@gearbest.com

Segítség bővebben: Összefoglaló, 6. PayPal pénzküldés másnak vásárlás ellenértékeként vagy barátnak, családtagnak pénzküldés

[ Szerkesztve ]

(#33324) 206 cc válasza V/ (#33323) üzenetére


206 cc
senior tag

Köszönet intezem. Sajna linket nem küldtek,de így majd csak megoldom.... :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#33325) szimla65 válasza V/ (#33321) üzenetére


szimla65
aktív tag

Üdv!
Nem lett jó.Mindent kipróbáltam a mit leírtál.Másik gépen is próbáltam ,telefonon is Több böngészővel is ,amit frissen telepítettem.
Most mi lett vele pár hete még semmi baj nem volt.Mi tehetek még?
Köszönöm szépen a segítséget.

(#33326) V/ válasza szimla65 (#33325) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott az hibaüzenetnél a link: contact us és akkor majd látod hogy mit ajánlanak.
Nincs valami ügyed függőben velük? Nem kértek igazolásokat? Nem kaptál olyan e-mailt hogy változott volna valami a fiókodban? (e-mail cím, név stb)

[ Szerkesztve ]

(#33327) szimla65 válasza V/ (#33326) üzenetére


szimla65
aktív tag

Nem változott semmi ,vissza néztem nem látok olyan e-mail ami valami problémára utalna.

[link]

Ide vezet az a link.

[ Szerkesztve ]

(#33328) szimla65


szimla65
aktív tag

Valamire jutottam.A bejelentkezési oldalon,az e-mail és a jelszó alatt van egy olyan mondat,Hogy problémája van a bejelentkezéssel?Na ott végig mentem és a jelszót kellett megváltoztatnom mert nem találta biztonságosnak.
Most beléptem.
Köszönök minden segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#33329) Botigta


Botigta
aktív tag

Kedves V/

Van a PayPal számlámon 350GBP, megpróbáltam kifizetni egy 540€-s Ebay-es tételt, de a bankomtól jött az üzenet, hogy limittúllépés volt, és a teljes összeg szerepelt a sms-ben. Tehát nem akarja a PayPal felhasználni a 350 GBP-mat?

(#33330) V/ válasza Botigta (#33329) üzenetére


V/
Topikgazda

Már többször írtam és az Összefoglalóban is benne van hogy ha az egyenleged van fontod és azt €-s dologra akarod felhasználni akkor az egyenlegek közt át kell konvertálni a megfelelő mennyiséget, majd az €-os egyenleget megtenni elsődlegesnek és akkor menni fog a fizetés.
Persze nálad majd kiegészíti a kártyáról, mert a 350 Font az nem fedezi az 540 €-ot, 471 €-nak felel meg, így majd a kártyáról tenne hozzá 69 €-t.
Ha ezt nem teszed meg akkor a bankkártyáról fogja leszedni, mert csak azt látja "€ alapúnak".
Segítség: Összefoglaló 10. A PayPal deviza egyenlegek közti váltás

[ Szerkesztve ]

(#33331) Botigta válasza V/ (#33330) üzenetére


Botigta
aktív tag

Nagyon köszönöm. És jogos a letolás, elfelejtettem beleolvasni az összefoglalóba.
Viszont nem tudom, te hogyan számoltál, a Paypal így számolt: 389.25 EUR (1 GBP = 1.11039 EUR)...

(#33332) Botigta


Botigta
aktív tag

Nem szégyenlős a Paypal, kb. 4000Ft, ba kerül ez a kis váltás... Lehet, hogy érdemesebb lenne hazautalni ezt a pénzt, aztán a bankkártyámmal fizetni?

(#33333) V/ válasza Botigta (#33332) üzenetére


V/
Topikgazda

Az csak egy hozzávetőleges árfolyam, az EKB keresztárfolyamot néztem. Mivel nekem nincs font az egyenlegemen nem tudom megnézni a pontos összeget.
Ott 1 font a 1,1455 €, 0,0316 a különbség, mondjuk ez lenne a váltás díja, ha lehetne a banki árfolyamhoz hasonlítani.

Nem tudom honnan veszed ezt a számot, mert nincs díja az egyenlegek közti váltásnak és a forint sem világos, fontról €-ra váltasz pénzt, a forint kanyarban sincs.
Remélem nem valami banki középárfolyamokat szedtél elő, mert azok itt nem használhatóak az értelmetlenség miat, ez nem magyar bank.

Ha kiküldöd akkor forintban kapod meg és hogy a bankod mennyivel számolja az €-t forintról kitudja.
Szerintem most a egyenleges konverzióval járnál jobban. A forint árfolyam egy kicsinység gyenge, bármely devizához nézem az eladás és vételi árfolyamokat.

[ Szerkesztve ]

(#33334) Botigta válasza V/ (#33333) üzenetére


Botigta
aktív tag

Ok, de neked hogyan jött ki 350GBP-ből 471€?

[ Szerkesztve ]

(#33335) V/ válasza Botigta (#33334) üzenetére


V/
Topikgazda

Az EKB keresztárfolyamával számoltam
Ha 1 £ az náluk 1,1455 €, akkor a 350 az 400,925 €. Az csak 11,6 €-val több, de ez egy általános elszámolási banki árfolyam, nem piaci devizaárfolyam.
Erre mondtam hogy ez a különbözet, amivel kevesebbel számolta neked a PayPal, tekinthető a PayPal költségének, mert a legtöbb pénzzel foglakozó cég (bank, pénzváltó) az árfolyam egységbe építi be a költségét és ezért írhatják, hogy nincs díj külön felszámolva.
A PayPal az 350 £-ot 389.25 €-ra váltotta az általad is írt árfolyamon, akkor elméletben ez 2,9% árrés lenne, ha az EKB-nál cserélhetted volna át a pénzt. De ez az ami nem lehetséges, így nem igazán lehet viszonyítani hozzá.

(#33336) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! Korábban írtam, hogy hibaüzenet miatt nem tudok virtuális kártyával regisztrálni a PayPal oldalán, mert hibaüzenetként azt írja, hogy már fel van használva a kártyám. Aztán most jutott eszembe, hogy az Aliexpresz-nél azzal regisztráltam. Ez lehet a hiba oka? Illetve tud-e valaki olyat, hogy esetleg az OTP-nél több virtuális kártyája is lehessen egy embernek.

(#33337) V/ válasza Laszlo733 (#33336) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal és az Aliexpress két különböző cég, az egyik Luxembourgi a másik Kínai, közük nincs egymáshoz.
Nem lehet több virtuális kártyád. Mikor jár le? Akkor kapsz egy új számút.
Ha azt a szöveget írja, akkor mint már írtam, körbe kellene nézni az ismeretségi körben hogy kinél lett használva.
Azt is nézd meg hogy az Összefoglaló, Tippek röviden, 2. PayPal direkt elérési linkek, ha a hagyományos oldalnál nem tudod elérni, nem megy az adott résznél a módosítás. található Bankkártya hozzáadás, módosítás linkre kattintva nincs-e ott a kártyád

(#33338) Laszlo733 válasza V/ (#33337) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

A kártya 2019 novemberében fog lejárni. A kártyaszámot meg tuti, hogy nem adtam ki senkinek. Korábban is próbálkoztam már a kártya regisztrációjával az oldalon, de akkor más hibaüzenetet írt ki.

(#33339) V/ válasza Laszlo733 (#33338) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, akkor ez a próbálkozás a probléma, megjegyezte ezt a kártyát és a hibaüzenet a te fiókodra vonatkozik.. Ha akkor lett volna rajta megfelelő fedezet nem lett volna hiba.
Nem csak te adhattad meg másnak a kártya adatot, volt márt hogy az illető nem tudod róla, hogy fia azt regisztrálta be a PayPal-ra.
Nézd meg azon a linken amit az előbb írtam, hogy nincs-e ott.
Ha nem látod, akkor kérj segítséget a PayPal-tól.
Az üzenőfalon ezt kell választani,

erre jön egy automata üzenet amiben felsorolnak néhány dolgot, de erre egy válasz e-mail-ben írd le újból azt hogy a xxxx számvégű kártyát nem tudod hozzáadni és ezután majd emberrel fogsz üzenetet váltani.

[ Szerkesztve ]

(#33340) Laszlo733 válasza V/ (#33339) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Ok, köszönöm. Nem találtam ott, így írok nekik....

(#33341) yoogie válasza V/ (#33310) üzenetére


yoogie
aktív tag

Azt hol lehet megtenni? :U

(#33342) V/ válasza yoogie (#33341) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló, 10. A PayPal deviza egyenlegek közti váltás elvisz oda.

(#33343) yoogie válasza V/ (#33342) üzenetére


yoogie
aktív tag

Nagyszerű, köszönöm! :R

(#33344) ricsi99


ricsi99
addikt

Sziasztok.
Van egy pay-pal accom amit hozzárendeltem a bankártyámhoz ,s tökéletesen mukodik.
Most viszont én kaptam rá pénzt.... ezt is automatikusan majd visszateszi a bankártyámra vagy nekem kell kézzel valahol? Angolban nem vagyok tul eros ezért nem akarok ossze vissza kattingatni.
Vagy ha rajta hagyom akkor a kovetkezö vásárláskor annyival kevesebbet vesz le a bankártyámrol?
Bocsi a lamer kérdéseket :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#33345) V/ válasza ricsi99 (#33344) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy miként kaptad. Ha egy vásárlás visszatérítése -refund- és kártyával fizettél automatikusan megy arra bankszámlára amelyhez tartozik a kártya.
Ha csak úgy az egyenlegedre küldték, akkor neked kell a bankszámládra kiküldeni (Witdraw menüpont)
Ha vásárlásra használod akkor mindig az egyenleg az elsődleges pénzforrás, ha olyan devizában kell fizetni, mint amely deviza egyenlegen csücsül a pénzed, ekkor ha ez kevesebb, hozzátesz a bankkártyáról.
Ha €-od van és $-ban kell fizetni, akkor az egyenlegek közt át tudod konvertálni.
Leírások az Összefoglalóban az érintett dolgokhoz.

(#33346) ricsi99 válasza V/ (#33345) üzenetére


ricsi99
addikt

Köszi
-refund- volt.
:R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#33347) Ghard


Ghard
őstag

Sikerült belefutnom egy átverésbe. Paypallal fizettem, nem volt nagy összeg. Gondoltam egyszerű lesz a refund. Nem lett az.
Egy letölthető szoftverről van szó. Ha jól olvastam erre vonatkozik a vevő védelem, eladó oldalról viszont nem. Tehát ha valaki szoftvert ad el és a vevő reklamál, akkor a vevő visszakapja a pénzét akármit csinál az eladó. Én lehet, hogy elcsesztem, mert not received helyett not as described caset nyitottam(így próbáljon őszinte lenni az ember). Leírtam, hogy nem működik az adott szoftver, honnan van és egyebek. Előzőekben az eladó lerázott, nem is vitáztam vele, egyből áttoltam paypalnak a dolgot. Majd jött a határozat, hogy vissza kell küldenem postán(!) az eladónak a cuccot. Mellékeljem a tracking számot is...
Nem tudom, hogy jutott ide az ügy, vagy én néztem be valamit. Most várok egy másik ticketre, ahol elmagyaráztam még egyszer a dolgot. Hátha megértik...

(#33348) V/ válasza Ghard (#33347) üzenetére


V/
Topikgazda

A dobozos szoftverre egyértelműen vonatkozik a vásárlói védelem, azt visszaküldve és az eladónak történő kézbesítés után a pénzt visszakapod. Ezért kell a feladási nyomkövetési szám és visszaküldés
Ha megfelelő a termék leírás akkor az kizáró ok, de mivel nem használható ezért ezt nálad nem lehet ráfogni ha azt írta hogy új, nem használt szoftver, kód.
De az online letölthető tartalomra csak akkor vonatkozik ha egyértelműen jogszerűen megvásárolható dologról van szó, nem sérti a tiltott dolgok vásárlására előírt PayPal feltételeket. A letölthető számítógépes kódok esetén azért előfordul, hogy nem lesz védelem.
Ezen az oldalon a 13. fejezet a vásárlói védelem leírása

(#33349) po1son


po1son
addikt

Másnak is késnek a kétlépcsős védelem sms-ek? 10 perc késéssel kapom meg őket, de akkor már nem tudok belépni (telenor). Most annyiszor próbálkoztam újra, hogy zárolták a felhasználómat.... :W

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#33350) V/ válasza po1son (#33349) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban ott a leírás hogy miként tudsz belépni ha nem jön meg 5 percen belül az sms
Tippek röviden
8. Ha nem érkezik meg az SMS belépési kód 5 percen belül.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.