Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) jose999 válasza V/ (#33100) üzenetére


jose999
senior tag

Először ugye a Pitney Bowes küldött emailt, hogy elveszett a csomag és felvették a kapcsolatot az eBay-el. Aztán jött kb 3 perc múlva egy újabb email az eBay GSP osztályról, hogy felvehetem a kapcsolatot a PayPal-al... Ezért rendeztem ott. Szerinted célravezető lenne (a cél a "minél hamarabb" ), ha zárnám a témát a PayPalon, és felvenném a kapcsolatot az eBay-el? Erre is gondoltam...

Szerk : odáig már eljutottunk, hogy az eladótól megérkezett a PayPalhoz a feladást igazoló irat. Én pedig küldtem nekik a Pitney Bowes levelét, amelyben írták, hogy a csomag elveszett

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#33102) V/ válasza jose999 (#33101) üzenetére


V/
Topikgazda

Így világos hogy miért odafordultál, sajnos az eBay értesítés volt a félrevezető.
Most egyenlőre várj, mert érdekes lehet az ügy további menete.

(#33103) jose999 válasza V/ (#33102) üzenetére


jose999
senior tag

Rendben! Köszönöm a segítséget!

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#33104) VEdina


VEdina
újonc

Sziasztok! Egy kérdésem lenne, egy hete kínlódok a paypal-al , és még mindig nem tudtam elküldeni a pénzt... A bankkártya adatokat megadtam, le is vette a 400 ft-ot, így hitelesítettem is a kártyát, mivel nem töltöttem fel a paypal-ra pénzt, hanem a számláról szeretném ha levenné. Az utalás küldésénél mindig a következő hibaüzenetet küldi (már vagy századszor): "A fizetési mód nem működik. Szeretné újra megpróbálni egy másik kártyával vagy bankkal?"
Miért csinálja ezt?
Segítségeteket köszönöm!

(#33105) V/ válasza VEdina (#33104) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankodban erre a kártyára engedélyezve van a Netes fizetés? Van rajta elegendő pénz? Nincs limitálva?
Hol akarsz fizetni? Ott lehetséges a PayPal a hozzárendelt bankkártyával fizetés?
De a fordítás nélküli eredeti szöveg átláthatóbb többünknek.

[ Szerkesztve ]

(#33106) VEdina válasza V/ (#33105) üzenetére


VEdina
újonc

Az ebay kleinanzeigen az eladó csak a paypal fizetést fogadja el.... :/
Most egyeztettem a bankkal, van rajta a termék áránál több pénz, de a vásárlási limit sokkal kevesebb mint amit akartam küldeni, most felemeltettem a limitet, azt mondták hogy holnap próbáljam meg.... Remélem holnap sikerülni fog.....

(#33107) V/ válasza VEdina (#33106) üzenetére


V/
Topikgazda

De ne barát, családtagos küldés legyen, mert akkor semmi védelmed nincs.
Csak annyi pénzed van a kártyán, amennyit a vásárlási limitben megengedtél, csak a pontosság kedvéért, az hogy sokkal több pénz van a számládon az vásárlásnál nem számít.

(#33108) VEdina válasza V/ (#33107) üzenetére


VEdina
újonc

Okés, mondjuk azt nem írta, hogy családtagossal küldjem, így nem is azt próbáltam...
A számlámon a vásárlási limitnél több van, mert alacsonyabb a maximális limit mint a termék ára, így kétszerre fogom tudni átküldeni, vagyis én így gondoltam....
(a pontos hibaüzenet: Your payment method isn’t working. Do you want to try again with another card or bank?)
Köszönöm a gyors válaszokat...

(#33109) NORBl


NORBl
aktív tag

Ha az eBay-en a moneyback guarantee kifújt akkor valahogy vissza tudom még szerezni a pénzem ? December 18.-i rendelés.

(#33110) V/ válasza NORBl (#33109) üzenetére


V/
Topikgazda

PayPal 180 nap december 18-tól. De akkor már mos indítsd.
Jó sokáig vártál, mert az eBay a várható érkezés végső dátumától számított 30 nap, az igencsak letelt.
Ha nem érkezett meg akkor egyértelmű, viszont ha nem az átvételkor jelentkező hiba, hanem valami későbbi, arra azért a vásárlói védelem korlátozottan vehető már igénybe, főleg ha ez garanciális dolog lenne.

[ Szerkesztve ]

(#33111) darvinya


darvinya
titán

Valami van PP-el, mert refuond-ról nem kaptam email-t, miközben már számlán van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33112) V/ válasza darvinya (#33111) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs semmi gond, küldik csak te valamiért nem látod, de mielőtt a számlán lenne előtte kapod pár nappal. Esetleg a spam szűrőd.
Meg ha belépsz és rajtuk keresztül jön ott a PayPal számlatörténetben, így az e-mail felesleges.

(#33113) darvinya válasza V/ (#33112) üzenetére


darvinya
titán

Eddig mindenről jött email.
PP számlán ott az összeg, email fiókba (beleértve Spam is) levél PP-től nem jött.
EBay email (tegnapi kérdéses eBay-es) jött.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33114) V/ válasza darvinya (#33113) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, én tegnap megkaptam az ilyen értesítést, a pénzt majd kedden várom a bankszámlámra, mert annál hamarabb nem fog, nem szokott megjönni. Te nem kaptál akkor pillanatnyi hiba az adott időpontra, de nem az e-mail számít az hogy könyvelve van és az hogy megkaptad a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#33115) kmarci25


kmarci25
veterán

Vigyázat!!!

Most kaptam, majdnem bedőltem.
A link a mailben egyébként erre a linkre vezet: http: //bukanlahsatuhalmudah.com/

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#33116) darvinya válasza V/ (#33114) üzenetére


darvinya
titán

Igaz, email csak értesítés, hogy ott van, nem kell külön PP-re belépni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33117) Saccco válasza kmarci25 (#33115) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez annyi sebből vérzik, hogy hihetetlen.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33118) #04441088 válasza Saccco (#33117) üzenetére


#04441088
törölt tag

Az teljesen mindegy, ha vannak emberek, akik bedőlnek neki. És vannak.

(#33119) Saccco válasza #04441088 (#33118) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azoknak nem való ez az egész... :U

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33120) #04441088 válasza Saccco (#33119) üzenetére


#04441088
törölt tag

A munkahely ahol dolgozok az emberek 90 %-a agyhalott. Viccen kivul.
Naponta hallom a picsogasukat, hogy miket rendeltek a Wishrol. Hogy 2 TB-os pendrive alig volt 1500 Ft. Es a tobbi. Aztan ezeknek hiaba magyarazok, nem hisznek nekem. A Wish-en levo termekek 90 %-anal olcsobb Ali vagy Ebay. Wish maniaja, hogy ingyenes a termek, de 2 dolcsi a szallitas. Ugyanaz Alin mondjuk 1,3 dolcsi. Aztan istenitik, mert magyar...Persze, ra van tolva egy google translate es csumi.
Az egyik ilyen munkatars irt ram reggel, hogy ez micsoda. O szerencsere nem hitte el. Neki van annyi esze, hogy inkabb kerdez, mert nem tud angolul.

(#33121) NORBl válasza V/ (#33110) üzenetére


NORBl
aktív tag

Ez viszont jó hír.

Nem egyszerű a történet.

Havernak rendeltem egy cuccot, de megfogták vámon, és jött a Nav-tól a levél, hogy feltehetően tulajdonjogot sért. Továbbítják az illetékes ügyvédi irodának. Pár nappal később jött a levél, hogy 50000 Ft - ot fizessek be. Alig adtak időt, kb 1 hét volt a türelmi idő. :D Ezt megúsztam. Ment a levelezés az eladóval, hogy nem jött meg, ő meg küldte a tracking végett a helyzetét, hogy "vámeljárás alatt". Szerintem ő ebből nem vágja, hogy hol akadt meg. Csak azt hajtogatta, hogy kérdezzem meg a local post office-ban. Szóval ez a történet. Azt mondja, hogy refundolta a pénzt, de semmi. Fenyegettem már mindennel, de azt mondja nyissak ebay en, vagy paypalon case-t. Szerintem javamra döntenének, nem ? Úgyse vágják, hogy mi van, ha meg igen akkor jah, izé, brühü, de legalább megpróbáltam. Először persze csak dumálgattunk, hogy legyen már kedves visszafizetni a pénzt, AZTÁN "majd ha megjön vissza fizetem". :D Hozzá teszem, hogy sokszor csináltam ilyet, és ha valóban megjött, vissza is fizettem. Bár ezek zömével kis kacatok voltak. Ez a cucc viszont 11 pénzes. Szóval ez az elképzelés.

Mit gondolsz ? Gondoltok ?

(#33122) V/ válasza NORBl (#33121) üzenetére


V/
Topikgazda

Autó diagnosztikai eszköz és azzal zárult az első része hogy nem vetted át?
Arról az eladó nem tehet, hogy itt Magyarországon az általa eladott dolog tiltott, ez vevő problémája.
Mivel ez tiltott dolog, ez nem kerül visszaküldésre az eladónak, megsemmisítik.
Akkor helyzet az, hogy ha nem kézbesítik és visszaküldésre kerül, miután megkapta az eladó, neki a pénzt vissza kell adnia. Most nem ez van.
Jelen esetben röviden írom, nincs kötelezettsége semmiore, rajta kiívül álló okok, a címzett nem vette át, vámszabálysértés miatt amelyet a vevőnek tudnia kellett volna a terméket elkobozták és megsemmisült, nem elveszett.
Erre a szituációra hivatalosan nincs vásárlói védelem.
Gondolom ajánlott, nyomkövetős volt a küldemény, így a sorsáról tudni fog ő is.

A fenyegetőzés az eladó felé, mert te törvénybe ütköző dolgot vettél, finoman szólva sem korrekt.

Akkor a vámszabálysértési eljárást nem indították meg feléd?

[ Szerkesztve ]

(#33123) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

miért késnek a hitelesítő sms-ek, sokszor fél órát? :U :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33124) V/ válasza Mr.Csizmás (#33123) üzenetére


V/
Topikgazda

Most próbáltam, Telekom számról az én Telekom számomra 15 mp volt. Ha 5 percen belül nem érkezne meg, még akkor is be tudsz lépni, lásd Összefoglaló, Tippek röviden, 8. Ha nem érkezik meg az SMS belépési kód 5 percen belül.
De az elmúlt napokban napjában többször is belépve én mindig 5-15 mp-en belül megkaptam, nem vettem észre fennakadást.
Nem csak a PayPal-on múlik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#33125) Mr.Csizmás válasza V/ (#33124) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

magyar telekom, random időpontokban, hétvégén délután, hétközben késő este... :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33126) V/ válasza Mr.Csizmás (#33125) üzenetére


V/
Topikgazda

Nálam még mindig előfordul, hogy ha 4G-n van a telefon, néha nem tudnak elérni, már nem tudok rájönni hogy náluk, vagy a készülékben a hiba. Ha 3G akkor nincs gond, de mostanában tényleg jönnek a kódok és 3G-n van a telefon.

(#33127) darvinya válasza V/ (#33126) üzenetére


darvinya
titán

Hálózat a gond, mert ha nem 4G+ -on vagy(és készülék támogatja VoLTE-t), akkor mind hívás/SMS 3G tudja átadni készüléknek.
Készülék meg nem tud addig leváltani, ameddig toronytól nem kap erről infót.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33128) V/ válasza darvinya (#33127) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen nekem is ez a gyanúm, mert az én készülékem ugyan tudja, de a Telekom ezt a fajtát nem támogatja, nem kapcsolja be nekem, akinek Samsung és Iphone telefonja van annak biztosítják a VoLTE-t.

(#33129) Emperor_ válasza kmarci25 (#33115) üzenetére


Emperor_
addikt

Ilyen IP cím nincsen :( , mármint ilyen tagolású :D .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#33130) darvinya válasza V/ (#33128) üzenetére


darvinya
titán

Nem.mindenhol van 4G+ torony, azaz nagyon ritka még nagyvárosokban.
Készülékeket nem preferálhat, mert akkor lehet miatta sok helyen jelezni, ami után komoly bünti kapna, s kárultat is kárpótolnia kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33131) V/ válasza darvinya (#33130) üzenetére


V/
Topikgazda

Rákérdeztem amikor láttam, hogy külön kell kérni az aktiválást. Ha felhívod őket ezt meg is erősítik, majd "folyamatosan kiterjesztik" a náluk forgalmazott készülékekre a gyártóval kooperálva.

(#33132) darvinya válasza V/ (#33131) üzenetére


darvinya
titán

VoLTE egy szabvány, s amelyik tudja, annak mennie kell.
Csak szolgáltató tudja kitiltani egyes készüléket, de ekkor megszeg egy rakás előírást / törvényt.
Ez olyan, mint csak saját általuk forgalmazott készüléket engedi fel hálózatukra, a többit kitiltja.
NMHH-nak kell írni, s máris lesz kompatibilitása készülékednek, s lehet kártérítést is kapsz.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33133) NORBl válasza V/ (#33110) üzenetére


NORBl
aktív tag

Hogy tudok nyitni caset paypalon, ha ennyi idő eltelt már ?Activity, megkeresem a tranzakciót, és ? Nem találok olyan opciót, amerre elindulhatnák.

(#33134) V/ válasza NORBl (#33133) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló, 9. PayPal Dispute és Claim indítás leírása

(#33135) Gydori válasza V/ (#32788) üzenetére


Gydori
újonc

Semmilyen összeg nem jelent meg. Mert írták,hogy amíg nem utalom el a 400 eurót amit ők levontak a vevőtől addig nem kapom meg a pénzem

(#33136) Mr.Csizmás válasza Gydori (#33135) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez sima átverés, lásd még a csengeri örökösnő. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33138) V/ válasza Gydori (#33135) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is írtam akkor: Ez átverés, nincs olyan, hogy könyvelési hiba. Ilyen nem fordulhat elő a PayPal-nál mert ilyen módszer és feltétel nincs a szerződési feltételekben.
Gondolom megvan a tranzakció azonosítód, azt megadva a megfelelő üzenetben az Üzenő falon kérdezd meg a PayPal-t hogy konkrétan mi az akadálya a bejött pénz egyenlegedre történő könyvelésének. 99% hogy azt írják, hogy ez átverés

Még ha a jutalékról lenne szó, a PayPal szó nélkül levonja a beérkező összegből és ha az 400 €, akkor az eredeti összeg 21000 €, mert annak ennyi jutaléka. Tudomásom szerint nem is lehet ekkora összeget a PayPal-on mozgatni egy tételre.

(#33139) darvinya


darvinya
titán

Újabb fals email cím bukkant fel:
PayPaISERVlCE <tul8@aku-rindu-dirimu-nbp.com

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33140) V/ válasza darvinya (#33139) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi, @ után olyan PayPal-os név hogy csak na. ;]

(#33142) Krogoth válasza Elcan (#33141) üzenetére


Krogoth
senior tag

Irány posta feladod, a visszaküldés költségét pedig visszakéred a paypaltól.

8. PayPal-tól termék visszaküldés esetén a postai költség visszatérítésének módja

(#33144) Elcan válasza V/ (#33143) üzenetére


Elcan
tag

Köszönöm a segítséget. Ezt én is tudtam.
Itt a probléma más lett volna, de Te ezen simán átsiklottál. Mindegy.
Az meg, hogy egy szó miatt, törlöd a hozzászólásomat... ahelyett, hogy szólnál, hogy szerkesszem át, vagy esetleg Te megtennéd...No comment.
A hk-i majd azt fogja mondani, hogy mást kapott vagy nem olyan állapotában stb. Ha ilyen sok a tapasztalatod, tudhatnád, hogy trükköznek. Ezért úszott be korábban is pár vásárlás.
Ne forgasd ki a szavaimat, mert egy szóval nem mondtam, hogy paypal a hibás azért, mert a webshop mást küldött. Egyáltalán nem ezt mondtam, úgyhogy ez elég gyenge próbálkozás.
Cáfolni...és az akkor úgy is van, ha Te mondod.

(#33145) V/ válasza Elcan (#33144) üzenetére


V/
Topikgazda

Igazad van , nem azzal volt a problémád a PayPal-al. Módosítom és elnézést.

Ne haragudj azt megértem hogy mérges vagy, de azért örülnék ha kerülnéd a nem megfelelő szavak használatát. De egyébként is néhány megfogalmazásod nem ide való. Elnézést a reakcióért.
Minden vásárló panasz elsődleges megoldása az, ha nem felel meg a termék akkor visszaadják a pénzt, ha az eladó visszakapja a terméket.
Javaslat az hogy küldd vissza, ha még sorba is kell állni a postán, a PayPal 9300 Ft-ig visszaadja a postaköltséget és majd azután az eladótól megkapod a pénzt, ha nem adná vissza akkor a PayPal majd segít.
A PayPal a szerződési feltételei szerint jár el és annak megfelelően biztosítja a védelmedet a megfelelő sorrendben.
Az utolsó mondatoddal kapcsolatban annyit, hogy több problémás esetén után csak cáfolni tudom az állításodat.

Mit tudok még tenni szerintetek ez ügyben? Szívesen fogadnám az ötleteiteket, tanácsaitokat.
Erre válaszoltam én is hogy küldd vissza, mivel most azt írod hogy ezzel majd trükközni fognak én ebből arra gondolok hogy nem fogod ezt csinálni, így a problémádra én más ötletet nem tudok írni, mert én nem látok más lehetőséget arra, hogy visszakapd a pénzed. Meg a Paypal-ra koncentráltam, nem a webshopra.

[ Szerkesztve ]

(#33146) NLui válasza V/ (#33145) üzenetére


NLui
csendes tag

Hello! Kártya megerősítéskor a 4 helyett csak 2 jegy van az SMS-ben. Mi van ilyenkor? 🤔

(#33149) V/ válasza NLui (#33146) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt csak gondolom sms-ben kaptad, ez még csak zárolt tétel a bankban, még nincs ténylegesen levonva, majd ha a bankod a számlára könyveli 2-3 nap, akkor az ott lévő tétel sorban meg lesz mind a 4, majd akkor beírod. Vásárolni már most is tudsz, a pénz kiküldési limitek felszabadítása jó lesz pár nap múlva, de addig 20000 Ft-ot máris tudsz kiküldeni a bankszámládra.

[ Szerkesztve ]

(#33150) NLui válasza V/ (#33149) üzenetére


NLui
csendes tag

Köszönöm. Csak 130.000-ról lenne szó 😑

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.