Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33501) V/ válasza Laszlo733 (#33500) üzenetére


V/
Topikgazda

Személyi igazolvány és az utolsó bankkártya számlakivonat ahol be tudják azonosítani a neved és kártyaszámot.

(#33502) K1nG HuNp válasza Laszlo733 (#33500) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

-

megelőztek

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#33503) marciart11


marciart11
aktív tag

Sziasztok!

Április 22 én volt egy paypall os ebay refundom, az össze még nem jelent meg a net bankártyámon. Mi a teendő ilyenkor?

(#33504) V/ válasza marciart11 (#33503) üzenetére


V/
Topikgazda

Rossz helyen nézed, az igazi bankszámládon már jóvá van írva. Ha 22-én van a PayPal-on egy bejövő zöld színű refund akkor 04.25 -04.27 közt keresd a jóváírást
Nem a bankkártyára megy vissza mert oda nem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#33505) Laszlo733 válasza V/ (#33501) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#33506) marciart11 válasza V/ (#33504) üzenetére


marciart11
aktív tag

Köszönöm de ott se találom.

(#33507) V/ válasza marciart11 (#33506) üzenetére


V/
Topikgazda

Van egy refund-os bejövő (zöld) tételsorod. Kattints rá. A megjelenő képernyőn ott kell lenni, hogy továbbítva az xxxx számú kártyára. (vagy az egyenlegre ha onnan ment volna az eredeti fizetés)
Ha ez 22-e volt ami vasárnap, akkor 23-ától számítva 3-5 nap és a bankszámlán kell lenni a pénznek.
A leggyengébb magyar bank is az 5. napon könyveli.
Ha a mai naptól nézed a könyvelést akkor május 3 már a 7. nap
Nekem az Erste bank a 2. nap végéig eddig mindig lekönyvelte.

[ Szerkesztve ]

(#33508) marciart11 válasza V/ (#33507) üzenetére


marciart11
aktív tag

Köszönöm a segítséget! A netbankos számlára jött meg kemény 2 órával ezelőtt.

(#33509) V/ válasza marciart11 (#33508) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezek szerint van a gyengébbnél is rosszabb. :W Lehet hogy sok volt nekik a 4 napos munkaszünet.

[ Szerkesztve ]

(#33510) SkiDev válasza V/ (#31596) üzenetére


SkiDev
senior tag

Üdv,

Igaz kicsit régebbi üzenetre megy a válasz, de azóta sikerült váltanom. :) Jelenleg OTP-nél vagyok. Most csináltam PayPalt, tettem rá mobil ellenőrzést és már rendeltem is ebayen egy terméket. :D
Kell ezen kívül valamit tenni még vele?
Illetve egy fontosabb kérdés: olvastam az összefoglalót és ott arról van szó, hogy 30-as számról jön az SMS, viszont nekem +48 506 912.... számról érkezik a belépési kód. Ingyenes ez? :F

A választ köszönöm! :R

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#33511) V/ válasza SkiDev (#33510) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem a Telekomnál a fogadott sms ingyenes, tudomásom szerint ezért a többinél sem kell fizetni, egyébként van amikor 30-asról jön, a +48 az lengyel.
Ha adtál hozzá kártyát akkor állítsd át, hogy a bankod váltsa a devizát.
Ha megérkezik a csomag akkor majd értékeld a vásárlást (Feedback adása) az eBay-en

[ Szerkesztve ]

(#33512) SkiDev válasza V/ (#33511) üzenetére


SkiDev
senior tag

Jaj igen, a devizaváltást is megcsináltam.
Viszont akkor ez így para, eddig 3x küldött, mindhárom +48 volt.
Egyébként én is Telekomos vagyok.

Mod: Nekem is azt írja Mobil M-re, hogy SMS fogadása az Unión belülről ingyenes. Remélem nem lesz gond. :)

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#33513) V/ válasza SkiDev (#33512) üzenetére


V/
Topikgazda

Azon a magyar bankoknál sem kell a biztonsági belépési sms-ért fizetni, ahol ilyen 2 lépcsős belépési védelem van, csak a számlaőr, kártyaőr szolgáltatási sms-nek szokott lenni díja.
Viszont van a másik belépési védelem a VIP Access ott egyedileg generált kóddal tudsz belépni, nincs sms.

[ Szerkesztve ]

(#33514) SkiDev válasza V/ (#33513) üzenetére


SkiDev
senior tag

"Viszont van a másik belépési védelem a VIP Access ott egyedileg generált kóddal tudsz belépni, nincs sms." Csak az gondolom nem olyan biztonságos, mint a real-timeban generált kód.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#33515) V/ válasza SkiDev (#33514) üzenetére


V/
Topikgazda

Pedig ez is az. Valós időben generál kódot és a Symantec a "gazdája".És nincs telefon szolgáltatás kiesés lehetőség. A CIB is hasonlót használ, hardveres token.
Itt a linkjük
Mindkettő megfelelő védelem a fiók "feltörés" ellen, ezért találták ki a kétlépcsős azonosítást.

[ Szerkesztve ]

(#33516) chungee


chungee
addikt

Napot!

Nem tudok tovább menni, mert nem fogadja el :( :((( Van valami ötlet erre:F

[link]

(#33517) V/ válasza chungee (#33516) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahogy az Összefoglaló 1. A PayPal regisztráció leírásban látható:

(#33518) chungee válasza V/ (#33517) üzenetére


chungee
addikt

(#33519) V/ válasza chungee (#33518) üzenetére


V/
Topikgazda

A 01-el kezdődő évszám az nem egészen jó.

Oké akkor kizárásos alapon ha még ez lenne a beviteli ablakod:
1975.12.19 mert ezt formát adja fel ha ezen az oldalon kezdenéd a regisztrációt

Mivel magyarítva lett más oladon indítva nem biztos hogy jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#33520) Janusz001


Janusz001
őstag

Eddig probléma nélkül használtam a paypal -t max 10e forintos tételeknél, most szeretnék vásárolni egy nagyobb összegért, 85000 ft, a paypal ezt az üzit adja:
A(z) Visa x-xxxx számú kártyáját elutasították. A vásárlás befejezéséhez adjon hozzá egy másik bank- vagy hitelkártyát.ˇˇ

Ha hozzáadom megint a kártyám, rákattintok a fizetésre, kicsit gondolkodik, majd megint ugyanott kötök ki, hogy ott virír a fizetés gomb.
Kártyán van pénz, bankos napi limitbe kényelmesen belefér az összeg. Lehet az a gond, hogy nincs megerősítve a kártya a paypalon?

(#33521) V/ válasza Janusz001 (#33520) üzenetére


V/
Topikgazda

Az nem lenne gond, ( nincs megerősítve a kártya a paypalon?) mert a megerősítés -confirm- nem a vásárlásokhoz kötődik, más limit kerül törlésre.
De ha már hozzáadtad akkor ezt miért nem csinálnád meg. Kaphatsz 21000 Ft-nál nygobb összeget a PayPla egyenlegre és akkor egy összegben a bankszámládra tudod utalni.
Az a szöveg (Visa x-xxxx számú kártyáját elutasították.) az elutasításra a banki beállítási probléma, nem PayPal gond.
Én azért csak rá néznék hogy milyen vásárlási limit van, tényleg van-e annyi összeg a fedezetre. Hogyan számoltad a devizát? A bankod devizás kártyás vásárlási szabálya alapján? Mert gondolom nem forintban fizetnél.

A hozzáadásos dologgal már el is szúrtad a PayPal kártyás részét, nem kellett volna hozzányúlni.

[ Szerkesztve ]

(#33522) Janusz001 válasza V/ (#33521) üzenetére


Janusz001
őstag

A cucc amit vennék 85k -ba fáj, ennyit ír a PP, napi limitem 100k, ennyibe bele kell férnie, akárhogy is számolom, fedezet is van bőven. Ha frissül a számlatörténetem reggel, akkor megerősítem a kártyát PP -n, reménykedem, hogy ez a gond.

(#33523) Janusz001 válasza V/ (#33521) üzenetére


Janusz001
őstag

Na, megoldódott, kártya adatoknál valóban volt egy virtuális tranzakciós limit beállítva, ezt megnövelve már sikeres volt a vásárlás. :beer:

(#33524) Djuree


Djuree
félisten

vaterához akarok rendelni paypalt, azt kéri legyen üzleti a paypal fiókom. ez mi? lesz valami hátrányom? több paypal adót kell fizessek majd esetleg?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#33525) V/ válasza Djuree (#33524) üzenetére


V/
Topikgazda

Van vállalkozói adószámod, EU-s adószámod és minimum egyéni vállalkozó vagy? Mert üzleti fiókhoz ezek is kellenek.
Nem a Vatera elvárásai kell hogy diktálják a feltételeket, szerintem nem kell PayPal fiók a Vaterás pénz fogadáshoz.
Ha EV vagy akkor persze, lehetséges. Ha nem és kamu "üzleti fiókot" hozol létre, akkor megsérted a PayPal szerződési feltételeit.
A premier fiók is elegendő kellene hogy legyen, ha más értékesítési felületen ez elegendő, nem kell üzleti fiók, ez egy értelmetlen követelmény.
Ezen az oldalon amit írnak az enyhén csúsztatás, elhallgatják a fiók követelményeket.
A fizetéshez miért kellene üzleti fiók?
Itt meg az általuk gondolt előnyök vannak felsorolva.
De a kedvezmények nem örök életűek.

Adót csak az államok vetnek ki, vállalkozások díjakat, költségeket szedhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#33526) Djuree válasza V/ (#33525) üzenetére


Djuree
félisten

köszi, én is így gondoltam. minek ide üzleti fiók? vettek már tőlem ebayen sokmindent és sosem kellett üzleti fiók. nem vagy EV meg semmi ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#33527) V/ válasza Djuree (#33526) üzenetére


V/
Topikgazda

A Vatera akar lenni a magyar "eBay", de minél kevesebb kötelezettséggel, a felelősség áttolása a PayPal-ra is egy lehetőség.
Hány alkalommal segítettek bárkit is hasznosan, amikor az eladó vagy a vevő átverte a másik felet?

(#33528) Djuree válasza V/ (#33527) üzenetére


Djuree
félisten

szerintem egyszer se.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#33529) Matska


Matska
senior tag

Sziasztok.

Rendeltem magyar oldalon, PayPal-al fizettem volna, de resetelnem kellett a jelszót, így kvázi manuálisan küldtem el az összeget a megadott email címhez tartozó PP számlára. Ellenben azt látom, hogy a függő tételek között, az eladó nem kapta meg a pénzt, pedig egyeztettük az email címét, jó helyre küldtem. Mi lehet a gond?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#33530) V/ válasza Matska (#33529) üzenetére


V/
Topikgazda

1. Az eladónak lehet hogy fogadni kellene a pénzt. Küldd el a tranzakció azonosítóját ennek a vásárlásnak, keresse meg.
2. A pénzforrásodról nem ment el a pénz, azt is meg kellene nézni.
3. Csak nem jó a PayPal fiók e-mail cím

Én nem látom azt hogy megkapja vagy nem kapja meg az eladó a pénzt. Csak azt lehet látni hogy teljesült vagy függőben van.

[ Szerkesztve ]

(#33531) Matska válasza V/ (#33530) üzenetére


Matska
senior tag

Köszi a gyors választ. Onnan tudom, hogy nem kapta meg, hogy rákérdeztem.

A PP egyenlegből levonta, de ha törlöm, akkor visszakerül a számlámra.

Akkor küldjem el az eladónak az azonosítót, hogy teljesüljön?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#33532) V/ válasza Matska (#33531) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha jó e-mail címet adott meg akkor ugyanazon a számon nála is meg kell jelennie egy bejövő tranzakciónak. Csak segítségül küldd el hogy megtalálja. Ettől az elküldéstől még nem fog teljesülni.
Van amikor el kell neki fogadni a fizetést

[ Szerkesztve ]

(#33533) citkar


citkar
addikt

Üdv!

A Paypalra ismerős utalt pénzt, a Paypal egyenlegen ott is van az összeg, most viszont a számlámra szeretném áttenni, na, ilyet még nem csináltam. Van egy beregisztrált számlám, arról szokta leemelni a pénzt, amikor fizetek, de így visszafele, nem ismerem a módját, ebben kérek segítséget.

(#33535) citkar válasza -secret- (#33534) üzenetére


citkar
addikt

Igen, ilyet találtam, de magyarról nem tudtam angolra váltani, azért valamelyik menünél talán sikerült megoldanom. Legalábbis kérte a beregisztrált bankszámlám és eltűnt a pénz :D

(#33536) V/ válasza citkar (#33535) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló 12. PayPal angol és magyar nyelvű azonos menük képeinél a Főmenünél ha megvan az utolsó pont akkor a magyar nyelvűnél is meglesz az utolsó pont.

[ Szerkesztve ]

(#33537) citkar válasza V/ (#33536) üzenetére


citkar
addikt

Azt nem is figyeltem, de hasznos, köszönöm :)

(#33538) V/ válasza citkar (#33537) üzenetére


V/
Topikgazda

A poén az hogy az első két magyar menüpont ugyanaz a funkció, számomra ez komolytalanná tette a fordításukat. Az hogy az angolban is egyezik az egy dolog mert más nemzetiség esetén elméletben eltérőek, de magyarnál minek a kettősség?
Meg a főbb oldalak továbbra is angol nyelven szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#33539) citkar válasza V/ (#33538) üzenetére


citkar
addikt

Nem tudom, gyakorlatilag kipróbáltam sorról sorra a pontokat és mikor láttam nem kell nekem vissza is léptem, aztán az alsó bejött.
Viszont angolul sem tudom mi az első két pont :)

[ Szerkesztve ]

(#33540) V/ válasza citkar (#33539) üzenetére


V/
Topikgazda

A saját PayPal egyenleg feltöltése banki utalással a saját bankszámláról, az utaláshoz szükséges adatok vannak leírva. Ha valakinek nincs bankkártya hozzárendelve, ha ez az utalás megtörténik akkor tud fizetni PayPal-al.

[ Szerkesztve ]

(#33541) gebro


gebro
aktív tag

Üdv!

A mobil app-ban ha beállítom az ujjlenyomat olvasós bejelentkezést, akkor is csak sms-ben érkező biztonsági kóddal lehet belépni a PayPal-ra a biometrikus azonosítás után. Ezen lehet valahol változtatni, vagy ez így van jól?
Nem okoz gondot, csak érdekel, hogy másnál is így van-e.

(#33542) -secret- válasza gebro (#33541) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Így van.

(#33543) dzsin


dzsin
újonc

Sziasztok!

Hátha tud nekem vki segíteni.
A problémám a következő.
Eladtam egy teljesen működőképes telefont, de a vevő az állítja hogy az aksi nincs rendben és el is indította a pénz visszahívását a paypalon keresztül. Én tehetetlenül állok a dolog előtt, hiszen hogy bizonyítsam az igazamat? A vevő 4 napja vette át, de csak tegnap jelezte. Azt sem értem, ha tényleg igaz lenne miért is nem azonnal? Bármi történhetett a telefonnal ez alatt az idő alatt, a hirdetésben leírtam hogy használt telefon, de jól működik, külön felhívtam a figyelmet csak akkor vegye meg ha elfogadja, hogy ez egy privát eladás nincs visszavétel nincs garancia. Ráadásul "barátnak" küldte a pénzt és így sem tehetek mint eladó semmit, csak csendben nézem hogy minuszba tette a paypal a számlámat, max írok vmi választ, de kb ezt tudom leírni amit itt. Mit tehetek szerintetek? Köszi, ha vki érdemben válaszol

(#33544) citkar válasza dzsin (#33543) üzenetére


citkar
addikt

Postázza vissza a készüléket, azt úgy tudom fizeti is a Paypal.

[ Szerkesztve ]

(#33545) V/ válasza dzsin (#33543) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol adtad el? Ott nincs eladói védelem?
Ha baráti küldés volt azt a küldő részéről nem lehet vissza vonni, valami más ok kell.
A PayPal nem fog segíteni, mert ha eladsz valamit, akkor te eladó vagy, így neked jutalékot kell fizetned, mivel barátnak küldte a vételárat ez a PayPal szerződési feltételeinek kijátszása volt.

(#33546) citkar válasza V/ (#33545) üzenetére


citkar
addikt

Ezt a barát dolgot nem is ismertem eddig, de ezek szerint nem is akarok élni vele :D

(#33547) V/ válasza citkar (#33546) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megnézed az Összefoglaló 12. PayPal angol és magyar nyelvű azonos menük képei leírást, a Menü 4 képein ott a sötétkék színnel bekeretezett részekhez van írva a védelem lehetősége.

(#33548) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
PP fiókomhoz van bankkártya csatolva és a pénz is van a számlán (PP).
Ha fizetek, honnan tudja a PP, hogy kártyáról vonjon, vagy a PP számláról?
Köszi! :R

(#33549) -secret- válasza _stick_ (#33548) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Fizetéskor az sms kód beírása után kiválaszthatod, hogy honnan vonja.

(#33550) V/ válasza _stick_ (#33548) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindig az egyenleg az első, ha ott van elegendő pénz nem is ajánlja fel, nem választhatod a bankkártyát.
Annyi trükközés lehet, ha nem az elsődleges egyenlegen van (forint vagy $) hanem mondjuk €- egyenlegen akkor nem "látja" ha nem €-ban kell fizetni, így nem is tudja felhasználni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.