Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33851) V/ válasza sagat1982 (#33850) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen erre gondoltam, hanem arra hogy esetleg megvárni.

(#33852) sagat1982 válasza V/ (#33851) üzenetére


sagat1982
újonc

Csütörtök óta varok mar be untam és vasàrollni akarok egy terméket..

(#33853) darvinya válasza V/ (#33848) üzenetére


darvinya
titán

Nincs kártyám és hozzáadva sincs, s egy darabig feltöltöm bankon keresztül.

eBay-es ellenőrzés és fizetés oldalon érdekes volt, hogy nem láttam pénznemembe az összeget csak átváltó részt.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33854) V/ válasza darvinya (#33853) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam, mobil app.
De nem is volt hozzáadva sohasem?

[ Szerkesztve ]

(#33855) darvinya válasza V/ (#33854) üzenetére


darvinya
titán

Soha, de asztali nézetben is ugyan ez van, s nem app, hanem mobil nézetes böngésző.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33856) V/ válasza darvinya (#33855) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem hibás a fordítás, eleve az angol szöveg a rossz vagy rosszul van értelmezve.
Ha nincs az egyenlegen pénz akkor ezt írja ki: You don't need a balance to shop or send payments
Ha van pénz rajta akkor ez nem olvasható, csak az összeg látható.
Inkább akkor úgy értelmezendő, hogy nincs pénz az egyenlegen így nem tud pénzt küldeni vagy vásárolni.
Én azt hittem hogy a kártya hozzáadás miatt nem látom. Mert akkor sem írja.

[ Szerkesztve ]

(#33857) darvinya válasza V/ (#33856) üzenetére


darvinya
titán

Google fordító angol szövegre:
Nem kell egyensúlyt vásárolni vagy fizetéseket küldeni :DDD

Amúgy tényleg valami nem kerek.a szöveggel valamit.

Megkérdem amerikás barátom mit fordít a szövegre.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33858) V/ válasza darvinya (#33857) üzenetére


V/
Topikgazda

Teljesen mindegy ki hogyan fordítja, mert ha nincs kártya hozzáadva és nincs az egyenlegen pénz, akkor nem tudsz vásárolni vagy pénzt küldeni. :) Ez tény.

[ Szerkesztve ]

(#33859) darvinya válasza V/ (#33858) üzenetére


darvinya
titán

Magyar fordítás szerint ez nem szükséges. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33860) partymaci


partymaci
aktív tag

Üdv!

Olyan gondom van h otp-s folyószámlára kértem le pénzt pénteken, 8000 Ft-ot és 13 eurot (ennyi volt rajta), namármost ma kaptam egy emailt "Invalid Bank Account Information" és maradt paypalen 9000 huf.
Kérdésem az h miért invalid, amikor el van fogadva a bank account? Valamint hová tűnt az euró összeg?
Most kitöröltem és újra hozzáadtam a bank accountot...

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#33861) V/ válasza partymaci (#33860) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugye nem a bankkártya számlája van megadva, hanem a fő pénzforgalmi bankszámla, ami forint számla?
Amikor a withdraw fuds-ot használod akkor mivel forintos a rendszer magyarok esetén automatikusan arra konvertálja a devizákat. Nem tűnt el, csak átalakult. Bővebben az Összefoglaló erre a témára vonatkozó leírásában.
5. PayPal pénzküldés az egyenlegről saját bankszámlára a Withdraw funds menüponttal:

[ Szerkesztve ]

(#33862) partymaci válasza V/ (#33861) üzenetére


partymaci
aktív tag

Elméletileg a fő pénzforgalni folyószámla van megadva,( régen működött , jópárszor kértem le pénzt így, a legutóbbi két esetben nem értem miért nem ment) , tehát kaptam egy folyószámlát, ahhoz van rendelve egy bankkártya meg egy virtuális számla.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#33863) V/ válasza partymaci (#33862) üzenetére


V/
Topikgazda

A virtuális számla nem használható.

(#33864) partymaci válasza V/ (#33863) üzenetére


partymaci
aktív tag

Persze, az nem, de ez egy OTP Net számla nevezetű folyószámla, ami mellett van egy virtuális számla is (ami ebből a szempontból lényegtelen).

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#33865) V/ válasza partymaci (#33864) üzenetére


V/
Topikgazda

Az így jónak tűnik. Annyit javaslok, hogy lépj be és ezen linken pontosítsd a számla adatokat, frissítsd.
Biztonság kedvérét ne Chrome legyen a böngésző. Az is okozhat gondot a küldéskor, ha anonim böngésző mód, VPN vagy valami reklámblokkoló működik.

(#33866) partymaci válasza V/ (#33865) üzenetére


partymaci
aktív tag

Beléptem és látom is a státuszt (ezt ma töröltem ki és adtam hozzá megint)

OTP BANK
Checking Account
x-1154 Hungary
Primary

hogy értve frissítsem? töröljem ki és adjam hozzá megint?

Ja és az euró összeg az hová tünik pontosan, nem kaptam meg a folyószámlára, de paypalon se jelent meg 13,79 EUR-ból lekértem 13-at, nem kaptam meg, most meg csak 0,79 EUR-t látok?

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#33867) partymaci válasza partymaci (#33866) üzenetére


partymaci
aktív tag

Ja, most látom hogy a két lekérés összege 1500 huf/db de mivel nem teljesült ezért azt buktam is. Ez így azért elég szopás.
Egyébként meg a részleteknél csak ennyi van:

Status: Reversed

The withdrawal to your bank account could not be completed because of a technical problem. The money has been returned to your PayPal account.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#33868) V/ válasza partymaci (#33867) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor ki akartad küldeni akkor az OTP rendszere az működött rendesen? Ha igazolni tudod, hogy miattuk nem sikerült akkor a két bünti 1500 Ft-ot jóváírják.
Böngésző és net hiba sem volt?

(#33869) partymaci válasza V/ (#33868) üzenetére


partymaci
aktív tag

Legutóbb is így jártam, tavaly októberben csak nem foglalkoztam vele. A kérelmet fogadták, szóval a net-et meg a böngészőt kizárnám. Most voltam OTP-be ott nem láttak semmilyen információt. Szóval írok paypal helpdesknek.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#33870) V/ válasza partymaci (#33869) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankok szoktak karbantartást csinálni, most is egyik bank leáll 1 hétre. Ha a banki utalási rendszer nem működik épp akkor amikor fogadná a pénzed, csoda lenne ha látnának valami.
Egyébként sem látja a telefonos ügyfélszolgálat ezt a részt.
Én nem zárnám ki a böngészőt sem, minden frissítésük után ajánlott a sütik és a böngésző gyorsítótár törlése. Mostanában mindegyik frissítette magát.
Ha biztos vagyok benne hogy a bankom és részemről is minden oké volt, eleve visszakérném a pénzt.
Persze a bankszámla törlése és újbóli hozzáadása nem egészen jó ötlet volt, mert így bonyolultabb lesz kinyomozni a dolgot.
Ha régebben erre a számlára ment ki pénz, akkor az megfelelő bizonyíték lett volna. Mivel az adat náluk eltárolt, így te nem tudsz tévedni.

(#33871) partymaci válasza V/ (#33870) üzenetére


partymaci
aktív tag

Bank accountot nem kellene megerősíteni valahogy? Most egyáltalán nem találok ilyen opciót.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#33872) V/ válasza partymaci (#33871) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs olyan, az csak azon országos regisztrációknál van, ahol lehet a bankszámlát fizetésre használni.
Magyar az nem tartozik ide.
Amikor megadod a bankszámlaszámot azt ellenőrzi akkor a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#33873) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Aliexpressz után a Paypal is "letiltotta" a Maestro kártyákat? (OTP) (azóta alinál újra jó a Maestro)
Jún 10-én simán fizettem vele, most meg:
Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:
Check out with another PayPal method, like the one we're showing now.
Select a different payment option.

Hiába állítom át ebay fizetésnél a hozzáadott credit card-ra, mert akkor meg:
Unfortunately, we can't process this payment. Here are your options:
Double-check your card details and billing address.
Call your card provider. There might be a hold on your account.
Select a different payment option.

Hiába írom be neki újra a kártya adatokat, valami a kártyával lehet (pénz van rajta), és a paypal fiókomba is ezt írja: Vásárláshoz vagy kifizetések indításához nincs szüksége egyenlegére. szóval nem értem :F

(#33874) gixxergabi válasza gixxergabi (#33873) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Most azt csináltam hogy Pénz hozzáadása a Trustlyn keresztül a paypal accountomba, persze ez túllépett valami limitet és ezért csak holnap teljesül, és akkor elvileg azzal már nem lehet gond kifizetni ebayes vásárlásom...

(#33875) V/ válasza gixxergabi (#33873) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tiltotta le. Ha emlékszel pont azt írtam az AliExpres-es "hibák" előjövetelekor hogy a Maestro hibás konstrukció és bárhol előjöhet hogy nem hajlandó "fizetni". Az Internetes vásárlásokkal van gondja. Ezért javasoltam a cseréjét.
A PayPal-nál a kártyás rendszere egyáltalán nem szereti egy adott kártya le és felpakolását.
Ha egyszer eltávolítod, akkor úgy gondolják hogy nem fogod pár perc múlva visszatenni, még zárolhatják is a kártyát biztonsági szempontból. Persze most nem ez gond.

Pénz hozzáadása a Trustlyn keresztül a paypal accountomba, persze ez túllépett valami limitet és ezért csak holnap teljesül, és akkor elvileg azzal már nem lehet gond kifizetni ebayes vásárlásom...
Nem lépett túl limitet, csak épp nem működik a banki utalási rendszer, majd munkaidőben megy el.
Egy szerencsétlen fordítási hiba.
Viszont ha az egyenlegről fizetsz ott nincs banki konverzió, csak a PayPal vásárlási devizaárfolyamát használhatod.

[ Szerkesztve ]

(#33876) gixxergabi válasza V/ (#33875) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Köszi. Remélem holnap már gond nélkül fizetek a feltöltött paypallal, még ha rosszabbul is fog váltani...

(#33877) GAbre válasza gixxergabi (#33876) üzenetére


GAbre
veterán

Megoldódott esetleg már?
Nekem se enged fizetni maestoval:
Sorry, but your Maestro x-8886 was declined. Please add another debit or credit card to complete your purchase.

És hiába raktam át balanceból pénzt számlámra,az is pendingel. :W

Avatar

(#33878) mokus1


mokus1
addikt

Tegnap este töltöttem fel pénzt Trustyn keresztül. Kiírta,hogy hiba, megpróbáltam újra akkor is ugyanezt csinálta. Ma reggel kaptam SMS-t, hogy mind a kétszer levonták a számlámról az összeget viszont paypalon még nem látom. Mennyi idő amíg látom vagy rosszul csináltam és csak le lett vonva? :F

(#33879) V/ válasza mokus1 (#33878) üzenetére


V/
Topikgazda

Banki munkanap, banki munkaidőben indítva 2 órától 24 óra az általános könyvelési idő Trustly esetén.
Már említettem, nincs hiba, csak rossz a kiírt szöveg. Szerintem 16:00-ig ott lesz az egyenlegen

GAbre
Ne Maestro-t használjatok a netes vásárláshoz ez hibája bármikor előjöhet és akár 1-2 hónap is lehet az újbóli használati lehetősége az adott helyen.
A kártya a problémás nem a PayPal, nem az AliExpress vagy a többi hely ahol hirtelen nem használható.
A fizetési hitelesítéssel van probléma, 2008 óta írják ezt a Maestro problémát.

[ Szerkesztve ]

(#33880) GAbre válasza V/ (#33879) üzenetére


GAbre
veterán

Ez az 1 van csak :S
Tegnap is vettem alin,és nem volt gond,ahogy eddig sose.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#33881) mokus1 válasza V/ (#33879) üzenetére


mokus1
addikt

Megjött egy alap kérdés de nem találom. Utalni szeretnék paypalon belül egy email címre euróban. Viszont nekem csak dollár van a számlámon illetve most még forint, hogyan tudnám átkonvertálni euróba? Egyfolytában a kártyámról szeretné levenni a pénzt. Pedig van elég a paypalon csak más valutában.

Szerk.: Megtaláltam!

[ Szerkesztve ]

(#33882) V/ válasza GAbre (#33880) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd lesz. ;]

(#33883) gixxergabi válasza GAbre (#33877) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Igen, megoldódott hogy tegnap közvetlen a paypal számlára tettem, onnan ma gond nélkül le is vette, csak a 341,8ft-os eur váltás elég húzós a paypalnak...

(#33884) 55hunter


55hunter
csendes tag

Eddig minden probléma nélkül használtam a Maestro kártyámat, most meg azt üzeni, a kártya nem támogatott!
Mi baja lehet?
Ha esetleg valaki........
Kösz!

(#33885) GAbre válasza 55hunter (#33884) üzenetére


GAbre
veterán

Olvass feljebb

Avatar

(#33886) V/ válasza gixxergabi (#33883) üzenetére


V/
Topikgazda

Eleve magas a bankoknál és mivel elég gyenge a forintunk. Az OTP-nél is 328,90 Ft a mai elszámolási árfolyam, Erste Visa kártya esetén is 327.65 Ft. Amit írtam az Öf-ban általános különbség az mindig meg van 12,9 és 14,15 Ft.

(#33887) V/ válasza 55hunter (#33884) üzenetére


V/
Topikgazda

Múlt hónapban az AliExpressen nem lehetett néhány embernek fizetni vele, most itt. A cserén kívül csak várni lehet arra hogy nemsokár a tudsz fizetni. A PayPal nem tud segíteni.

(#33888) gixxergabi válasza V/ (#33886) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Elolvastam az összefoglalóban, hogy jobban jártam volna ha már a paypal balance-ban átváltom eur-ba, és úgy fizetek, megnéztem és egy kicsit úgy jobban vált, mint ebayen keresztül... na majd legközelebb, ha addigra nem jön helyre a Maestro... :R

(#33889) V/ válasza gixxergabi (#33888) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankodnál nincs olcsó netes (virtuális) kártya? Azok vagy Mastercard vagy Visa kártyaszámok és nincs velük gond.

(#33890) gixxergabi válasza V/ (#33889) üzenetére


gixxergabi
senior tag

De van (MasterCard). Alin mikor gáz volt akkor azt rendeltem hozzá és azzal ment a fizetés.
Itt is azt kéne hozzárendelnem paypalhoz? Most nézem még egy kártyát engedne hozzárendelni...
Nem fog mégjobban bekavarodni? :DDD (nem akartam külön annak a töltögetésével foglalkozni...)

Hozzá is adtam, megjelent mellette hogy új, és megint egy + kártya csatolás is...

[ Szerkesztve ]

(#33891) V/ válasza gixxergabi (#33890) üzenetére


V/
Topikgazda

Akár 3 kártyát hozzáadhatsz, ha mind a tied. Viszont a konverziós beállítást azt minden kártyára külön kell beállítani, mert az kártya függő.
Azt is be kell állítanod hogy melyik legyen az elsődleges (primary) azt pedig a belépés után ezen a linken tudod állítani.

És valamelyik belépési védelmed legyen beállítva, ha már több kártya is van hozzárendelve, jobb az óvatosság.

[ Szerkesztve ]

(#33892) gixxergabi válasza V/ (#33891) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Akkor én fogok bekavarodni... ezt a kártyát is meg kellene erősíteni?
(konverzió átállítva)

(#33893) V/ válasza gixxergabi (#33892) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg ha a főképernyőn balra alul a See how much you can send with PayPal linkre kattintasz

akkor ír-e limitet, vagy milyen limitet ír. Ha az alapképernyő jön vissza, akkor nincs limited.
Ha már adtál hozzá kártyát és folyamatosan van érvényes is a fiókhoz rendelve, akkor nem veszíted el az alap beállítást egy újabb kártya hozzáadásával.
Eddig a 2. vagy az utána következő kártyánál nem kellett a limit módosítás, mert a 400 Ft-os móka csak erre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#33894) gixxergabi válasza V/ (#33893) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Nem ír semmit, visszatöltődik a kezdőoldal. (de nekem már magyar az oldal ;) )
Folyamatosan volt kártya, csak Maestro volt ami most ugye nem működik.
Hozzáadtam a virtuális Master cardot, de akkor itt már nincs "megerősítés" (400ft)
Csak az zavar be ha a kártyáimra megyek ott a "megerősítés" mindkettőnél, és ha rámegyek akkor újra meg lehetne csinálni...

(#33895) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Más is kapott ilyen levelet?

Jogi megállapodásaink változnak.

Kedves Zoltán Krisztin!

Bizonyos változtatásokat végzünk jogi megállapodásainkban, az Ön és a PayPal kapcsolatát szabályozó dokumentumokban. Ezt azért tesszük, hogy a PayPal még biztonságosabb, gyorsabb és még könnyebben használható legyen.
A változtatásokról részletes tájékoztatást az Irányelvek frissítései oldalunkon talál.
Mit kell tennem?

Nézze meg az Irányelvek frissítései oldalt, hogy hozzájárul-e a változtatásokhoz. Ha igen, nincs semmilyen teendője. Ha nem szeretné elfogadni a módosításokat, a Policy Updates (Irányelv frissítései) oldalon ismertetett lépéseket követheti.
Irányelv frissítései
az Irányelvek frissítései oldal megtekintése
Irányelv frissítései

Segítség Kapcsolat Biztonság
Honnan tudhatom, hogy ez nem csaló szándékkal küldött e-mail?

A PayPal által küldött e-mailek megszólításában vezeték- és keresztneve, vagy vállalata neve szerepel. Ezekben az e-mailekben soha nem kérünk érzékeny adatokat, például jelszót, bankszámlaszámot vagy hitelkártya-adatokat. A legtöbb csaló szándékú e-mail azzal fenyegetőzik, hogy számlája veszélybe kerül, ha nem cselekszik azonnal. Az olyan e-maileket, amelyek érzékeny adatok azonnali megadására szólítják fel, általában csaló szándékkal küldik. Az ilyen e-mailek emellett gyakran tartalmaznak elgépeléseket és nyelvtani hibákat, vagy azok nem a PayPal-számláján beállított elsődleges nyelven íródtak. Fontos, hogy soha ne kattintson a gyanús e-mailekben található hivatkozásokra.

Az adathalászat és a csaló szándékú e-mailek elleni védekezéssel kapcsolatos további információért kattintson ide.

Az a furcsa hogy magyar nyelvű levél nem szokott jönni a PayPal felől...
A paypal@mail.paypal.com címről kaptam a levelet...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#33896) V/ válasza Bogyi007 (#33895) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen kaptam, ez tőlük jön.

(#33897) V/ válasza gixxergabi (#33894) üzenetére


V/
Topikgazda

A pénzt visszaadják, így nem veszítesz semmit. Nem a magyar nyelvűt használom, mivel az "igazi" tartalom úgyis angol nyelvű.
Ha az előzőleg írt linken előhozod a kártyákat, akkor ott is látható a kártyáknál az hogy nincs megerősítve?
Akkor egymás után csináld meg, de várd meg a banki könyvelést a kóddal, ne azesetleges banki sms alapján írd be.

[ Szerkesztve ]

(#33898) gixxergabi válasza V/ (#33897) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Évek óta használom (az alsót), az lehet hogy újra meg kell erősíteni?

(#33899) V/ válasza gixxergabi (#33898) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha itt is ez van írva akkor igen, csináld meg mindkettőnél. (Első inkább a MC legyen.)
Ha nem lenne "megerősítve" akkor az éves limiteket ki kellett volna írni az ellenőrzésnél. :F
Meglepő amit látok, mert évek óta én is több kártyát használtam és ha egyszer megcsináltam a limit emelést (confirm) nem kellett többet.
Tavaly novemberben adtam hozzá + új kártyát ilyet nekem akkor sem írta.
Arra sem emlékszem, hogy írtak volna erre a részre változtatást.

[ Szerkesztve ]

(#33900) gixxergabi válasza V/ (#33899) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Na a Maestro itt sem "remekel" : The Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your credit card at a later time. We apologize for this inconvenience.

A Master Card elvileg oké, gondolom majd holnap kapom a 4 jegyű kódot...
:R

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.