Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) V/ válasza vacs (#32250) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt írtam: A második mozzanat a kártya konfirmálása, ez 400 Ft levonással jár, amit majd visszakapunk, de ez csak a pénz küldési és fogadási alap limitek eltörlése miatt szükséges, ha nem történik meg, az nem befolyásolja a kártyával való vásárlást.

Természetesen kártyán kell annyi pénznek lenni és a banki vásárlási limit is 50000 Ft-nál több legyen

[ Szerkesztve ]

(#32252) vacs válasza V/ (#32251) üzenetére


vacs
veterán

Köszönöm válaszod, sikeresen rendeltünk.
Azért kérdeztem, mert nem az én kártyám és nem is magamnak rendeltem, emiatt aggódtam, hogy mi van, ha nem sikerül!

(^)(>.<)(^)

(#32253) V/ válasza vacs (#32252) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt azért ne felejtsd el. hogy a PayPal fiókhoz saját nevünkön lévő bankkártya és bankszámla valamint saját bankszámláról történő egyenleg feltöltés van előírva a szerződési feltételekben

(#32254) Epü


Epü
újonc

Üdv! Egy paypal utalásnál rossz emailcímet adtam meg. A pénz elment, de értelemszerűen nem érkezett meg.
Lehet-e és mi módon, hol reklamálni, meddig? Vagy keressek egy botot a nyomát ütögetni? :D

(#32255) V/ válasza Epü (#32254) üzenetére


V/
Topikgazda

Mármint nem PayPal fiók cím volt? Ha ez van akkor visszakönyvelik és megy oda vissza ahonnan küldve lett. Kártya esetén persze több nap lesz a visszafordulás.
Még nem írták a PayPal fiókban hogy sikertelen és nincs cancel lehetőség?
Ha viszont élő fiók akkor nem engedélyezett tranzakciót kell indítani, bár rokonnak, ismerősnek küldés egy kicsit bonyolítja. De előtte írj a címre, hogy téves és ne fogadja el, küldje vissza.

[ Szerkesztve ]

(#32256) NLui válasza embe (#32244) üzenetére


NLui
csendes tag

Helló! Erre a fejleményre én is kíváncsi leszek? 😉 Én tavasszal lettem Erste-s, majd kértem a Virtual Visa kártyát, de sehogy nem fogadja el a PayPal! Beszéltem a bankkal, megnézték, azt mondták a kártyával minden rendben. Próbáltam alin fizetni vele, mint bankkártya, nem PayPal, de így sem tudtam. Azóta sem találtam megoldást 🤔

(#32257) V/ válasza NLui (#32256) üzenetére


V/
Topikgazda

Érdekes, évek óta Erste Visa virtual-t használok, semmi gond vele.
Milyen szöveget ír ki hibának? És kérted a segítségüket?
Aktiváltad, volt rajta elérhető 1000 Ft és az idő limit sem ketyegett le, illetve már aktív volt amikor hozzá akartad adni?
Az egyáltalán nem gyanús, hogy az AliExpressen kártyaként sem tudsz fizetni, hozzárendelés nélkül? Meg a PayPal sem fogadja el? Jó csc/cvc kódot kaptál hozzá?
Mint több éve Erstés állítom, hogy nem mindig igaz amit mondanak. Főleg kártyás témában vannak megtévedve, mert a telefonos ügyintéző sem látja a a kártya technikai tranzakció információit, nem csak a személyes ügyfélszolgálatos.

[ Szerkesztve ]

(#32258) NLui válasza V/ (#32257) üzenetére


NLui
csendes tag

Azért érdekes számomra, mert hazai webáruházban simán fizetek vele. Már többször fizettünk vele előleget szállás foglalásnál (booking). 48 órára állítottam be limitet, 10000, 10 vásárlás. 3000 párszáz lett volna a fizetendő. Másnap próbáltam. Semmi. (se fizetés, se PayPal) Nem ugyan azon alkalom.

Azzal mit tudok kezdeni, ha a bank azt az infót adta, hogy rendben?!

Nem lehet, hogy az újakkal van valami? 🤔

[ Szerkesztve ]

(#32259) V/ válasza NLui (#32258) üzenetére


V/
Topikgazda

Mármint milyen újakkal? 2020 a lejárati dátum? Mert legfeljebb annak megadásával lehetne gond, de a hibaüzenet biztosabb támasz lenne.
Akkor még egy gyanú: magyar viszonylatban lehet fizetni, külföldi viszonylatban nem? Igen csak banki probléma. Azt lehet hogy külön kell beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#32260) NLui válasza V/ (#32257) üzenetére


NLui
csendes tag

Írtam a PayPal - nak, azt írták vissza, hogy hívjam őket telefonon, talán így tudnak segíteni. De sajnos az én angol tudásom a "google translate" 😋😅😁

(#32261) V/ válasza NLui (#32260) üzenetére


V/
Topikgazda

Jóváhagyó sms ugye nem kell? Csak a normál értesítőre beszéltek rá?

De ez a levél már egy reakciód volt a hibaüzenetre. :F

Köszi hogy jelezted ezt a problémát, mert közben és is beléptem a Netbankba és meglepődve látom, hogy a jelenleg használt virtuális kártyán az érvényességi idő 02/18 viszont a anemtbankban meg 2020.02.29.
Január 11-én már lecseréli a február 29-ig érvényes kártyát?
Ha ez így lenne annak már új CVV2 kód jár és nem tudok a régi érvényességi idejűvel fizetni.
Hívhatom őket, hogy mit baltáztak már el megint.

[ Szerkesztve ]

(#32262) NLui válasza V/ (#32261) üzenetére


NLui
csendes tag

Új, mondjuk amiket az idén adtak ki, bocs tavaly. Te is azt írtad, régi 2 éves kártyád van. Kíváncsi leszek, amit kapsz, hogy működik?!

Csak normál sms.

De akkor szerinted hogy keressem fel őket, bank, e-mail, telefon?

[ Szerkesztve ]

(#32263) V/ válasza NLui (#32262) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Erstét, hogy a külföldi vásárlásra az engedély be van-e jelölve?
Az a probléma, hogy már az új érvényesség van beállítva, de új időhöz új cvv2 kód tartozik.
Nincs kedvem telefonálni, 5 percig csak a felesleges dolgokat hallgatom, így most írtam nekik, de holnap kiderül, mert fizetnem kell a számlákat.

[ Szerkesztve ]

(#32264) embe válasza NLui (#32256) üzenetére


embe
nagyúr

Én is hiba nélkül használom vagy 6 éve. Most ismét az ebben a hónapban lejárót használom, most írtam a banknak, hogy mikor kapom meg az újat.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#32265) profit


profit
junior tag

Ebayes vásárláshoz új számlámat regisztráltam Paypalen. Igazoltam a két kisösszegű Paypal utalást, ezzel a számlát megerősítettem.

Sajnos nem enged fizetni a Paypal. A számla igazoltként jelenik meg, más fizetési mód nincsen.

Ebayen az áru fizetésére kattintok, belépek Paypalbe, ezután Ebayen nem tudok a Confirm and pay gombra kattintani, hanem a három fizetési mód között a legfelsőnél, tehát a Paypalnél az jelenik meg, hogy váltsak másik email címre, ellenőrizzem a Paypalt.

A három fizetési módozat közül a Paypal fizetési mód sávjában megjelenik az email címem, mellette a Switch account link, és alatta a Please continue to PayPal for your payment mondat, majd a Continue gomb. Ha erre kattintok, még egyszer pontosan ugyanez történik, ugyanaz jelenik meg a végtelenségig, és nem tudok Confirm and Pay gombra kattintani, hogy lezárjam a tranzakciót.

Mi lehet a hiba? Az új bankszámlát ugyanazzal a személyi igazolvánnyal nyitottam, mint a lezártat, amit Paypalen töröltem.

(#32266) V/ válasza profit (#32265) üzenetére


V/
Topikgazda

Az vásárláshoz ha magyar fiókod van nem bankszámlát kell hozzáadni, mert azzal nem tudsz fizetni, a bankszámlára csak ki küldeni tudsz pénzt a PayPal egyenlegedről.
Magyar fiókok esetén fizetés a Paypal egyenleggel (ahova előzőleg utaltál a bankodból pénzt) vagy hozzárendelt bankkártyával lehetséges.
Ez lehet a hiba, nincs fizetőeszközöd.
Ha nem magyar a fiókod akkor nem tudok segíteni, meg kell nézni, hogy a PayPal elfogadja-e azt a bankot.
A személyi igazolvány nem releváns egyik országban sem PayPal fizetés viszonylatban.

De az eBay és a PayPal összerendelést megcsináltad az eBay felületén?

[ Szerkesztve ]

(#32267) embe válasza embe (#32264) üzenetére


embe
nagyúr

Beszéltem a bankkal, 10.-én adták postára, így valszeg ma, vagy hétfőn nálam lesz a kártya. És minden megy tovább rendesen ha sikerült regisztrálni azt.
Én azt hittem elég ha átírom a dátumot, mert csak az változott. Tévedtem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#32268) Flashget


Flashget
félisten

Üdv.
Lehet tudni az okát miért rossz, ha belépek paypalra rányomok a fogaskerékre és ez fogad már több mint 1 hónapja?
"Kérését nem tudjuk feldolgozni. Próbálja újra később újra"

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#32269) Watcher45 válasza Flashget (#32268) üzenetére


Watcher45
tag

Átállítottad a nyelvet a hibát okozó magyar nyelvű felületre, vagy az idézőjelben lévő szöveg saját fordítás?

(#32270) V/ válasza Flashget (#32268) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos ez egyedi dolog az okára nem igazán van leírás. Ha végig próbálod az összes böngészős, Internetes dolgot.
Az alap funkciók a gyorslinkekkel -Összefoglaló, Tippek röviden 2. pont- elérhetőek.
Egy alap, tiszta helyzetet csinálni és úgy megpróbálni hogy működik-e.
Ami szóba jöhet.
Ne legyen reklámblokkoló, anonim böngésző mód, privát mód, VPN használva, követés elleni védelem, felugró ablak legyen engedélyezve, a tanúsítványoknál automatikus válasz. Ideiglenesen legyen kikapcsolva a veszélyes és félrevezető tartalom blokkolása, ezenkívül az oldal fordító is a böngészőben legyen kikapcsolva
Ezek után törölni az összes PayPal sütit, a böngésző gyorsító tárat majd ezután újra indítani a böngészőt és azután belépni.
Ha ezek ellenére sem működik, akkor kénytelen leszel írni nekik, hogy nézzenek már rá a fiókodra, mert a a webes felületről X böngészőből nem működik a https://www.paypal.com/myaccount/settings/ link.
Annyit kipróbálhatsz, hogy ez a link valamelyikkel esetleg működik-e.

Ez lenne a téma választás:

Ezzel a tanúsítvánnyal megy most az oldal, lehet hogy nálad egy régi van beragadva.

[ Szerkesztve ]

(#32271) V/ válasza Watcher45 (#32269) üzenetére


V/
Topikgazda

Már hónapok óta nincs magyar nyelvű felület és ott nem csak a beállításokat nem lehetett elérni annak aki arra átállította.

(#32272) Watcher45 válasza V/ (#32271) üzenetére


Watcher45
tag

Lehet én magam nem állítottam át, csak úgy emlékszem, hogy ez még decemberben is sok embernél okozott hibát, de te vagy a téma ismerője.

(#32273) V/ válasza Watcher45 (#32272) üzenetére


V/
Topikgazda

Azok a problémák inkább az eBay-n történő fizetéskor annak nem végigviteléhez kapcsolódtak, a beállítások nem elérése 1-2 embernél volt.

(#32274) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! gyors kérdésem lenn, próbáltam rákeresni de nem jött össze a tuti válasz, talán így gyorsabb:
kellett egy új PP számlát csinálnom, most készült el, de a 4 jegyű ellenőrző kód, vagy nem tudom hogyan hívják még nincs meg, az gondolom holnap látszik a számlatörténetemen.
Az kérédés hogy így már tudok vásárolni a kártyával azonnal, vagy addig nem aktív még?

(#32275) V/ válasza mexel (#32274) üzenetére


V/
Topikgazda

Benne van az Összefoglalóban, hogy ennek semmiköze a vásárláshoz, miután megkapod azt az üzenetet hogy sikeresen adtál hozzá kártyát már fizethetsz is vele, ha van rajta pénz.
You’ve added a card to your PayPal account
Amikor beírod az adatokat és elmented akkor csinál egy 1 $-os próbaterhelést, ha ez sikeres akkor nem kapsz hibaüzenetet és ott lesz a fiókban a kártyád, akkor kész a kártya hozzárendelés.

Viszont mielőtt vásárolnál javasolt hogy állítsd át a devizaváltást a bankodra a PayPal váltásról.

[ Szerkesztve ]

(#32276) mexel válasza V/ (#32275) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, igen ezt láttam, csak valahogy felületesen olvastam, most mégegyszer elolvasva valóban világos a dolog :) :R
Megyek is tesztelni gyorsan valami vásárlással.

(#32277) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Vásároltam a német Saturn oldalról egy telefont PayPal segítségével. Valamiért törölték a rendelést (ez most mindegy is), és refundolták az összeget. A PayPal fiókon belül megjelent az összeg (+xxx EUR).

Mennyi idő míg visszakerül a bankszámlámra?

Köszi előre is a választ!

(#32278) V/ válasza kerxy (#32277) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló GYIK:
3. Kérdés: PayPal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen?
Nem látszik az egyenlegen a refund összege.
Válasz: 1-3 banki munkanap, ha az 5. napon sincs a bankkártyához tartozó számlán, hívni kell a bankot.
A visszatérítés - refund - automatikusan, ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor arra bankszámlára, amelyhez a kártya tartozik.
Nem lehet a kártyás fizetés pénzét a PayPal egyenlegre irányítani, ott parkoltatni.

(#32279) kerxy válasza V/ (#32278) üzenetére


kerxy
senior tag

Köszönöm. Néztem az összefoglalót, de ezt átugrotta a szemem.
:R

(#32280) Epü válasza V/ (#32255) üzenetére


Epü
újonc

Köszi! Akkor ez elúszott. Nem ment vissza és nincs nyoma. Az emailcím az enyém volt és nem párosítva hozzá bankkártya.

(#32281) V/ válasza Epü (#32280) üzenetére


V/
Topikgazda

15 nap is lehet a pénz visszafordulás, meg fogod kapni.

(#32282) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Egy kis segítséget kérnék.
Bármely webshopból rendelt termékre érvényes a PP postaköltség térítése ?
Streetjoy
Rendeltem már tőlük csak KP-vel fizettem akkor, szóval megbízató (szlovák) oldal, de ha ruha méreti gondok lennének abban az esetben is igénybe lehet venni a visszatérítést ? :R
Ha jól olvastam a 7 nap elállási jog van.
( Nem egy bizalomgerjesztő az oldal fordítása de az árak legtöbb ruhánál verhetetlen .eBay-hez képest. :B )

Lumia 950XL

(#32283) mike1334


mike1334
veterán

Pay palnál lehet pénzt "tölteni" a számlára, ha nem szeretném összekötni a kártyámmal? Ha igen, akkor gondolom van plusz költsége az utalásnak. Bocs, ha láma kérdés :B

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#32284) V/ válasza ZsoltG60 (#32282) üzenetére


V/
Topikgazda

Bármely webshop, amelynél van lehetőség és idő megadva a visszaküldésre és természetesen ott a link a PayPal vásárlásnál ehhez a tételhez a visszaküldésre.

(#32285) mike1334 válasza mike1334 (#32283) üzenetére


mike1334
veterán

Sztornó közben megvan. Viszont így gondolom nem hasznalhatom a bankom valuta váltását, csak a paypalost.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#32286) V/ válasza mike1334 (#32283) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak a bankod által felszámított utalási díj van, a PayPal nem számol fel semmit.
Lehetséges a Top Up menüpontnál megjelenő adatokkal a saját bankszámládról a PayPal magyar Unicredit Banknál vezetett bankszámláján keresztül -ez ha nem Unicredtites vagy más bankok közti utalás lesz- és lehetséges a felsorolt bankoknál (Összefoglaló. 11. PayPal egyenleg "gyors feltöltés" bankszámláról) bankon belüli utalással. Ezeknek eltérő a díjazása

(#32287) V/ válasza mike1334 (#32285) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankkártyához beállítható, miért ne használhatnád?
A PayPal egyenlegre történő forint feltöltés után viszont PayPal váltása van, mert a pénz ott van, ahhoz nincs köze a bankodnak.

[ Szerkesztve ]

(#32288) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Megint kellene egy kis segítség.

Paypal-on keresztül kértük a pénz visszatérítést.

Erre ma küldött egy ilyen levelet az ebay:

A baj ezzel csak az hogy nem tudok respond the case-re és az escalate sem kattintani mivel nincs ilyen menüm. Csak üzenni tudok az eladónak vagy zárni az ügyet.... :U

Viszont az ebay azt írta hogy ha 19.- ig nem csináljuk ezt meg akkor zárja az ügyet, ezzel szemben a paypal azt írja hogy 22.- ig vár az eladó válaszára és utána lép tovább.

Kérdésem hogy akkor mi az ügy menete ilyenkor?
Látni fogok én ebből még pénzt vissza vagy wtf? :O :U :W

:R :R

Walking Dead

(#32289) V/ válasza N.Ferry (#32288) üzenetére


V/
Topikgazda

A gond az, hogy nem lehet a két helyen egy időben ugyanarra a vásárlásra reklamálni.
Valamelyiket zárnod kell.

Az eBay-n egyébként az alábbinak kellene látszódni, a legalsót kell választani normál esetben és írták is a dátumot, hogy mikortól él ez a lehetőség.
If the seller doesn't respond or if you aren't satisfied with the seller's response to your request by dátum........,

(#32290) mike1334


mike1334
veterán

Köszi mindenkinek! :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#32291) N.Ferry válasza V/ (#32289) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Akkor ezek szerint értelmesebb lenne az ebay-t zárolni, ha már eleve nincs is ott nekem ilyen opció, és akkor a paypal majd lefolytatja az eljárást, és lesz ami lesz?
:R

Walking Dead

(#32292) embe válasza embe (#32267) üzenetére


embe
nagyúr

Megjött az új Erste Visa Virtual kártya. A kártya száma maradt a régi. A PP-nél szerkesztéssel átírtam a lejárati dátumot, és a 3 jegyű kódot, és simán elfogadta.
Kipróbáltam, vásároltam, működik.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#32293) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Lehet kicsit fura lesz a kérdésem:
Ha egy honlapon PayPal-lal fizetek, akkor a PayPal milyen információkat továbbít a CreditCard-ommal kapcsolatban az eladónak? - A CreditCard utolsó 4 számjegyét biztos elküldi, mert az szerepel a számlán is, de egyéb adatokat is elküldi neki? Pl. Nevemet?
Vagy ezeket az adatokat csak PayPal-tól szedi be az adott eladó?

Köszönöm a választ.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#32294) V/ válasza NandorHUN (#32293) üzenetére


V/
Topikgazda

Rosszul gondolod.
Internetes vásárlások során nem kell bizalmas hitelkártya- vagy számlaadatokat megadni, ill. továbbítani, hanem a PayPal felhasználói név, valamint a jelszó megadása elegendő a fizetés lebonyolításához.
Mindenhol ezt írják és mindenki tudja.hogy ez igaz.
Checkout in a few clicks.

Check out simply and more securely at thousands of online stores with just an email address and password. You don't need to type in your card details every time you pay.

Pont ez a lényege a PayPal-nak

Milyen számlát kaptál az eladótól ahol a kártyaszám rajta van? Ne a PayPal vásárlási történetet nézd vagy az ő értesítésüket, de azon sincs rajta.
Végig néztem azokat a számláimat amit a kereskedők küldtek, mindenhol a csak PayPal szerepel mint fizetőeszköz.
A nevedet meg kell kapni és a címedet is, hiszen el kell küldeni a terméket neked, ha ezt nem tudják nem igazán működik a netes vásárlás. :F
A kártya utolsó 4 számjegye meg nem érzékeny adat, azzal még senki sem tud mit kezdeni.
Ezek akkor igazak ha a Paypal fiókon keresztül fizetsz.

Ha viszont a PayPal van használva kártyaadat bekérő fizetési kliensként ( ez bankkártyás fizetés kategória) és te megadod a fizetéshez az adatokat, akkor a kereskedő hasonlóan mint amikor a boltba kártyával fizetsz olyan értesít kap amin rajta van a fizetési eszközre utalás, nézd meg egy mostanában történt vásárlásnál kapott nyugtán. És a nevedet persze te adtad meg a webshop-nak.

Melyik volt a fentiek közül? Mert nem mindegy.

Ezt kapja az eladó ha a Paypal fiókon keresztül fizetsz:

[ Szerkesztve ]

(#32295) spammer


spammer
veterán

Üdv!

Mi történhetett, ha a paypaltől nem jött 1$-os próbaterhelés? Regisztráció és a kártya hozzáadása megvolt, de nem jött értesítés próbaterhelésről, netbankban sem ír semmiféle pénzmozgást. OTP bank és Mastercard. A kártya adatok biztos jók. A kártya megerősítése még nem volt meg, mert az leírtak szerint [link] nem szükséges a vásárláshoz és hát még próbaterhelés sem volt. Erősítsem meg mégis? :F

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32296) V/ válasza spammer (#32295) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt olvastad az Összefoglalóban:
Az első résznél miután megadtuk a kártya adatait, a rendszer 1 $-nyi összeggel végez egy próba terhelést a kártyán, ezt a pénz levonást rögtön sztornózza is.

Ez kb 2 mp.

Van amelyik bank nem is könyveli mert olyan gyorsan történik. Az OTP az egyik lassú.

Az Ersté-nél volt amikor elcsíptem, mert direkt meg volt nyitva a netbank, hogy ezt a képet ide tudja másolni:

Persze nekik 1 Ft volt az 1 $.

Kár hogy nem hiszed el azt, hogy ezután már lehet vásárolni, de ha még megvárod a PayPal e-mailjét a kártyahozzáadásról, ez lehet akár 15 perc, akkor is jó.

[ Szerkesztve ]

(#32297) spammer válasza V/ (#32296) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, nem nem tudtam, hogy ez ilyen gyorsan történik, azt hittem, hogy ez a banknál könyvelésre kerül ilyenkor. Sok évvel ezelőtt - ha jól emlékszem - még könyvelve volt az OTP esetén is, azaz sms is érkezett róla. Ezért furcsálltam most. :) A Paypal-en látszik a profil oldalon a kártya. Mondjuk gondolhattam volna, hogy ha valami gond lett volna, akkor a paypal is írta volna, illetve a profil oldalon sem mutatná a kártyát. :B

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32298) NandorHUN válasza V/ (#32294) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nyugtán nincs semmi csak a MasterCard utolsó 4 számjegye.
Semmi egyéb rámutaló dolog nem szerepel rajta, se email, se név - gondolom azért ennél több infot kap rólam ez aladó :)

Ez viszont nem egészen tiszta:
"Ha viszont a PayPal van használva kártyaadat bekérő fizetési kliensként ( ez bankkártyás fizetés kategória) és te megadod a fizetéshez az adatokat"

Ha sima MasterCard-al PayPal-on keresztül fizetek az melyik kategória?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#32299) NandorHUN válasza V/ (#32296) üzenetére


NandorHUN
addikt

Kérdésem pl. hogy ha Credit Card-os vásárlásnál ugye be kell írni minden szép adatot többek között a nevemet is. - akkor PayPal-on keresztüli vásárlás esetében ezek közül csak az utolsó 4 számot kapja meg az eladó?
Vagy megkapja a nevemet is? Esetleg más adatot - pl. bank neve- ?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#32300) V/ válasza NandorHUN (#32299) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor tisztázzuk.
Ha a webshopnál van egy olyan PayPal felület ahol te beírod a bankkártyád adatait és úgy fizetsz, az kártyás vásárlásnak számít, úgy ahogy a boltban fizetsz kártyával.
Ez lenne a Paypal "vendég módú" fizetése, amikor úgy fizetsz mint ha PayU-t, SimplePay vagy bármely bank bankkártyás felületét használod.

A kereskedő hasonlóan mint amikor a boltba kártyával fizetsz olyan értesít kap amin rajta van a fizetési eszközre utalás, nézd meg egy mostanában történt vásárlásnál kapott nyugtán. És a nevedet persze te adtad meg a webshop-nak.
Hiába írod be a neved, azt nem kapja meg senki, többször voltam Hapci, Szundi, Hófehérke a fizetéskor, mivel a "dróton" csak a kártyaszám meg az egyéb kódok mennek át, úgy mint a bolti fizetésnél, ott sem kapják meg a neved.
A webshop-os fizetés és a bolti közt csak annyi a különbség, hogy az előbbinél meg kell adni a neved, a címed mielőtt fizetnél így azt is megkapja a kereskedő.

Ez nem egy PayPal felhasználói fiókkal rendelkező személy fizetése, mert ha egy olyan személy fizet annak be kell lépni a PayPal fiókjába az e-mail címe és jelszava birtokában és ezután történik meg a fizetés.

Remélem már érted különbséget, főleg hogy ha van PayPal fiókod és ennek ellenére azon kívül fizetsz, hogy ne vedd igénybe a PayPal vásárlói védelmét, mert az csak azoknak a PayPal fiók tulajdonosoknak jár, akik be is lépnek a fizetéshez a fiókjukba, ahol természetesen nem kell bepötyögni már a bankkártya adatokat, mert azt már hozzárendelte a kezdetek-kezdetén.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.