Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) SZATA


SZATA
senior tag

Tudok úgy fizetni (Gearbest), hogy ne a PP USD egyenlegemből menjen, hanem a csatolt bankkártyáról?

Jobb lenne akkor elhasználni a PayPal egyenleget, mikor drágább lesz az amerikai dollár.

(#32103) Viktor0610 válasza SZATA (#32101) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Gearbest ad lehetőséget a bankkártyával való fizetésre a PayPal nélkül.
Úgy látom, a PayPalon már nem tudod megváltoztatni.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#32104) V/ válasza Viktor0610 (#32103) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez volt a kérdésének lényege: hogy ne a PP USD egyenlegemből menjen
Tévedés amit írsz, mert lehet változtatni ahogy írtam és ha csak kártyaadatokkal fizet nem lesz PayPal védelme, ami itt a GB-n nem ajánlott opció.

[ Szerkesztve ]

(#32105) Viktor0610 válasza V/ (#32104) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocsi, nincs egyenlegem PayPalon.
Arra gondoltam, amit régebben, máshol láttam, hogy a PayPalon keresztül, de bankkártyával lehetett fizetni.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#32106) V/ válasza Viktor0610 (#32105) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindenkinek van PayPal egyenlege, csak legfeljebb pénz nincs rajta. :K

[ Szerkesztve ]

(#32107) V/ válasza SZATA (#32101) üzenetére


V/
Topikgazda

Elnézést de kénytelen vagyok módosítani, mert az eddigiekhez viszonyítva változott a dolog.
Ha $-ban van a vételár amit fizetni kell és a $ egyenlegen van pénz akkor azt akarja felhasználni. Úgy lehet "megőrizni" a devizát ha azt az egyenlegek közt másikra tesszük mondjuk €-ra (forint nem lesz jó).
Ekkor feladja, hogy egyenlegről fizetne, de a Change-re kattintva megjelenik a kártya

és azt lehet választani fizetőeszköznek.

(#32108) darvinya


darvinya
titán

Csak megerősítésként kérdezem, hogy Bank-i befizetést bárki megteheti, ha tudja a számlaszámot/Tr ID.?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#32109) V/ válasza darvinya (#32108) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet, írtam hogy csak a saját nevedben a saját PayPal egyenlegre.
Nem könyvelik le, ha nem így van.
Utalni akinek van bankszámlája az is csak a sajátjáról mehet.

[ Szerkesztve ]

(#32110) darvinya válasza V/ (#32109) üzenetére


darvinya
titán

Értem, Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#32112) V/ válasza Darko_addict (#32111) üzenetére


V/
Topikgazda

Jobb oldalt fent a tudnivalókat olvastad?
Vám- vagy adócsalással, a PayPal szabályainak kijátszásával kapcsolatban tilos tanácsot adni vagy kérni a topicban!

(#32113) Darko_addict válasza V/ (#32112) üzenetére


Darko_addict
őstag

Elnézést kérek a félreértésért, köszönöm, hogy törölted és nem én kellett kérjem a modiktól.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#32114) SZATA válasza V/ (#32107) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi a segítséget, így próbálom akkor!

(Nem tennéd onra a hozzászólásod?)

(#32115) hadim1


hadim1
újonc

Sziasztok

A problémám az lenne, hogy egy vásárlás visszafizetése még folyamatban van nálam, de valaki törölte a paypal fiókomat. Ilyenkor mit tudok csinálni, hogy a pénzem is megérkezzen és a fiókomat újra tudjam használni. Email-ben próbáltam felvenni a kapcsolatot velük, de csak annyit írnak, hogy lépjek be és változtassam meg a jelszavam és ők kivizsgálják a problémám.

(#32116) V/ válasza hadim1 (#32115) üzenetére


V/
Topikgazda

egy vásárlás visszafizetése még folyamatban van Konkrétan hol tartott?

Elsőként figyelmedbe ajánlom hogy van 2 faktoros belépési védelem mind a PayPal-nél, mind az eBay-nél az Összefoglaló is tartalmazza a 2. pontban ezzel megelőzhető hogy ha valaki megszerzi a PP belépési azonosítókat akkor sem tud belépni.
Nem az a probléma hogy törölték, hanem az, hogy előtte minden bizonnyal vásároltak a nevedben, tehát hiányzik pénzed is.
Elsőként az e-mail címet vagy a jelszót változtatják meg, arról megy értesítés, de neked azonnal lépni kell, hogy nem te voltál.
Ha a fiók lezárást kezdeményezik, akkor azt nem lehet helyreállítani, nem is olyat küldenek hogy lépj be, hanem azt hogy sajnálják hogy lezáratod és ha meggondolod magad hozz létre új fiókot.

(#32117) sepsi0 válasza sepsi0 (#32018) üzenetére


sepsi0
őstag

Érdekes.....
Csináltam egy új PP acountot és azzal működik minden. :U
Nem tudok a régivel írni sem nekik, mert csak tölt, ha belépek az üzenetek küldésébe....
Érdekes....

[ Szerkesztve ]

(#32118) V/ válasza sepsi0 (#32117) üzenetére


V/
Topikgazda

A régit le kellene zárnod, de előtte ami ahhoz hozzárendelés volt azokat törölni kellene. Hivatalosan egy magán és egy üzleti PayPal fiókod lehet.

(#32119) sepsi0 válasza V/ (#32118) üzenetére


sepsi0
őstag

Majd lezárom, ha megjön minden termék, amit rendeltem vele és nem kell használnom a védelmet semmire.
Nem én tehetek róla, hogy nem működik rendesen és a kapcsolatot sem tudom felvenni velük, max mobilon...
Ugyan azzal az adatokkal regisztráltam, csak az email olyan, amit még nem adtam meg sehol, magán email...
Szerintem itt nem én vagyok a hibás, ha lejár minden védelem, akkor töröltetni fogom a régi accom.
Vagy át lehet vinni az újra a régi vásárlásaimat?

Az előző accrol minden kártyát töröltem, mert félő, hogy jelszót sem tudok változtatni valami gond lesz...

Azt sem tudom, hogy töröljem a régit, mert nem tudok a beállításokba (fogaskerék) belépni, ez az alapvető gondom. Így hogy töröljem?

[ Szerkesztve ]

(#32120) sepsi0 válasza sepsi0 (#32119) üzenetére


sepsi0
őstag

Most az új accrol simán tudnék írni nekik.
Most komolyan, mit csináljak, hogy hivatalosan a szabályok szerint járjak el? Hívni telefonon biztos nem fogom őket, írni nem tudok a régi accrol...
Vagy használjam a régit, hátha feltörik és lenyúlják a pénzem?
Hogy legyek okos?

Az eddigi fizetéseim, vásárlásaim után meg nem akarom bukni a védelmet azzal, hogy töröltetem a fiókot, amit jelen állás szerint nem tudok megcsinálni, mert valami hiba van... Ezért választottam a PP-t, a védelem miatt, most akkor bukjam?

(#32121) V/

Köszönöm a megnyugtató választ! :R
A kártyákat levettem, ha kifut minden, valahogy töröltetni fogom az accot, max írok nekik az újról, remélem az járható út.

[ Szerkesztve ]

(#32121) V/ válasza sepsi0 (#32119) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet átvinni, de a lényeget -kártya levétel- akkor már megcsináltad.
Ha már minden vásárlásod megjött és nincs gond velük, kifutottak, akkor ott az Összefoglaló Tippek röviden 2. pont utolsó linkje.

[ Szerkesztve ]

(#32122) hfrici


hfrici
aktív tag

És megint próbálkoznak :((
Dear,

We emailed you to let you know, We have sent you an attachment about your account informations. We found some issue on your account activity.

What's the problems?
Your account will be Iimited for more than 15 days.

(Your case ID for this reason is CASE-ID SD8234LSOWEU)

How to resolve this?
Please read our attachment carefully to let you know your account's issue, We will guide you through problem your account.

Thank you for your understanding and cooperation.

Sincerely,

PɑyPɑI

Feladó: paj8on1hd6ezkjkgujyd994tr51cwkkmfco75hkd@notify-jambolasudangendos.com

[ Szerkesztve ]

(#32123) Márton válasza hfrici (#32122) üzenetére


Márton
nagyúr

paj8on1hd6ezkjkgujyd994tr51cwkkmfco75hkd?

Olyan ismerősen hangzik a neve :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32124) Batib válasza Márton (#32123) üzenetére


Batib
őstag

Hali!
Én ezt beszoptam. Már nrm emlékszem a fiok a kártyához volt rendeve vagy a számlához? Elég a kártyát letiltani? Ezt megtettem. Mit kéne még tennem szerintetetek?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#32125) V/ válasza Batib (#32124) üzenetére


V/
Topikgazda

Minek tiltottad le a kártyát?
Belépsz megváltoztatod a jelszavad, megváltoztatod a biztonsági kérdéseket és rá a válaszokat, aktiválod a az sms-s belépési védelmet. Most majd a bankod szedi a sápot a felesleges kártya tiltásért.
Magyar fiók esetén a számlaszám csak a pénzkiküldéshez a felületen megadott adat eltárolás, nincs más funkciója.

[ Szerkesztve ]

(#32126) Batib válasza V/ (#32125) üzenetére


Batib
őstag

Mert már nem tudok belépni. Jött egy levél is, hogy megszüntettem a Paypal fiokomat. Ennek így mi értelme amugy?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#32127) V/ válasza Batib (#32126) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja te is "kérted a zárást". :Y Akkor amit írtam lényegtelen.
Azért csinálják mert vásárolnak vagy eladnak a nevedben és azután hogy ne lehessen hozzákötni az átverést lezáratja a fiókot. Így ha valahol nyomoznak téged találnak meg. Persze tisztázhatod magad, de azért kellemetlen a dolog.
Remélem szerencséd volt és pénzt nem szedtek el tőled.
Ha új fiókot nyitsz, akkor fontold meg az sms-s belépési védelmet.

[ Szerkesztve ]

(#32128) Márton válasza V/ (#32127) üzenetére


Márton
nagyúr

az sms küldés funkció ingyenes a paypalon?
valamint hogy tudom regisztrálni?
Nem fogadja el sem a +3620 sem a 003620 kezdést.
Please enter a valid mobile number (numbers only, no formatting)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32130) V/ válasza Márton (#32128) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megnézed a leírást akkor világos, hogy nem kell 36 mert tudja hogy magyar vagy.
Összefoglaló 2. PayPal fiók belépési védelme SMS kóddal

Beírjuk a mobil számot a Mobile number mezőbe. (+36-t, 0036-t nem kell)

Ingyenes, a küldött sms-ért nem kérnek pénzt, a fogadott sms meg egyenlőre a mobilszolgáltatóknál ingyen van.
Ha vásárolsz az eBay-n ott is érdemes ezt beállítani, szintén ingyenes, leírás az eBay topik Összefoglalóban 2. Az eBay-n 2 faktoros belépési azonosítás aktiválása

[ Szerkesztve ]

(#32131) Márton válasza V/ (#32130) üzenetére


Márton
nagyúr

pedig azt is próbáltam, tényleg minden kombinációt
de most hogy újra beléptem, végre elfogadta
köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32132) gumisxxx


gumisxxx
tag

Hello! Ha csinálok egy fiókot a saját nevemmel,de nekem nincs bankkártyám,akkor pl a párom kártyáját tudom társítani hozzá? vagy azonos névnek kell lennie a kártyának és a paypal-nak?

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#32133) V/ válasza gumisxxx (#32132) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártyán lévő név nem számít, de ha majd igazolnod kell a személyazonosságodat és kapcsolatodat a bankkártyával akkor a kártyaszámla kivonaton a névnek és lakcímnek egyezni kell azzal amit megadtál regisztrációnak.
Neki is lehet PayPal fiókja.

(#32134) vendingo


vendingo
veterán

Sziasztok!
Lenne egy problémám. Szűz paypal fiókhoz szerettem volna hozzáadni a bankkártyám, de ezt írja: We’re sorry, this card can’t be added to additional PayPal accounts. Please add a different card.
Soha nem használtam korábban paypalt, most szükségem lenne rá, de hibába ütközök.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32135) V/ válasza vendingo (#32134) üzenetére


V/
Topikgazda

A hiba üzenet az, hogy ez a kártya már egy másik fiókhoz hozzáadva.

[ Szerkesztve ]

(#32136) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

PayPal számláról akarnék rendes bakkártyára tenni pénzt (saját), akkor az mekkora költséget jelentene? Mennyit vonnak le?

Köszi.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#32137) vendingo válasza V/ (#32135) üzenetére


vendingo
veterán

Olvastam, hogy 1 kártya 1 acc, de ez a kártya nincs hozzárendelve másik paypal fiókhoz, ezért nem értem a dolgot. Az életben nem használtam a szolgáltatásukat semmilyen formában.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32138) V/ válasza vendingo (#32137) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért még a kártyádat hozzá rendelhették valakik. De hányszor próbáltad, elsőre jött ez az üzenet?
Írnám hogy nézd át a kártyahozzáadás leírást, de gondolom olvastad, hogy lenni kell rajta pénznek, a bankod jó ha tudja kezelni a szükséges pénz kéréseket ekkor stb. Néha a Maestro kártya megtréfálhat, mert a hitelesítő levonást nem tudják végrehajtani.

[ Szerkesztve ]

(#32139) V/ válasza NandorHUN (#32136) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar fiók esetén nem lehet direkt bankkártyára küldeni pénzt.
A PayPal egyenlegről a pénzforgalmi bankszámládra tudod kiküldeni és azután, ha ahhoz a számlához tartozik bankkártya akkor mint a számlán lévő fedezetet el tudod vásárolni.
Ezt a withdraw menüponttal tudod megtenni és nincs költsége.

(#32140) vendingo válasza V/ (#32138) üzenetére


vendingo
veterán

Korábban 1 alkalommal hozzárendeltük a kártyám apukám paypaljához, de használat után azonnal törölte is a fiókjából. Most voltam lent a gépénél, csak az ő kártyája szerepel a saját fiókjában.

Most próbáltam először hozzárendelni saját fiókhoz a kártyám, de kapásból ezt az üzenetet dobta a gép.

Tudom, hogy kell lenni rajta pénznek, de nem tud levenni a paypal, mivel hozzá se tudom rendelni a fiókhoz, egyből elutasítja.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32141) V/ válasza vendingo (#32140) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor csak hozzá volt rendelve másik fiókhoz. Mikor történt a törlése? Előfordul, hogy a utolsó fizetéstől számított 30 napon belül nem lehet újra regisztrálni. Most is ahhoz a másik fiókhoz tartozónak véli.
De van rá megoldás Üzenő fal és kártya hozzáadás probléma.
Összefoglaló GYIK
11. Kérdés: Nem tudom a kártyámat a PayPal fiókhoz hozzárendelni, pedig minden adat jól van megadva.
Válasz: Célszerű felvenni a kapcsolatot a PayPal ügyfélszolgálattal. Itt bármely kártyás probléma jelezhető.
Belépés után
Message Center
Create New Message
Téma: Bank Account/Credit Card
Altéma: Credit Card/Debit Card – Add/Remove/Edit
Szükséges a kártyaszám utolsó 4 számjegye is.

[ Szerkesztve ]

(#32142) NandorHUN válasza V/ (#32139) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem egészen értem akkor most a withdraw és sima dirket küldés között mi a különbség.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#32143) vendingo válasza V/ (#32141) üzenetére


vendingo
veterán

Ez a kártya hozzáadás/törlés régen volt már, valamikor a nyár folyamán.

Sajna üzenőfal, meg support nálam nem játszik, ha csak nem szeretik a google translate-et.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32144) V/ válasza vendingo (#32143) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyit le tudsz fordítani hogy az XXXX számú kártyát szeretnéd ehhez a fiókhoz hozzáadni, de még nyáron el el lett távolítva egy másik vvv@ggg.com fiókból, viszont most ahhoz tartozónak érzékeli a rendszer.
És itt jön az a probléma, hogy ez a kártyát nem lehetett volna hozzáadni más személy fiókjához. De általában rugalmasak.

(#32145) V/ válasza NandorHUN (#32142) üzenetére


V/
Topikgazda

Én sem értem: PayPal számláról akarnék rendes bankkártyára tenni pénzt
Mert a fogalmak nem tiszták. Van PayPal regisztrációd ami nem számla.
Lehet pénzed a PayPal egyenlegen (balance) amit vagy elvásárolsz, vagy elküldöd egy másik PayPal fiókkal rendelkezőnek vagy kiküldöd a bankszámládra, azért nem utalás, mert ezt át kell "fordítani" banki rendszerre utalás előtt.

Nincs sima direkt küldés a PayPal egyenlegről, úgy hogy az történjen amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#32146) NandorHUN válasza V/ (#32145) üzenetére


NandorHUN
addikt

"vagy kiküldöd a bankszámládra"

Engem ez érdekelne. Hogy ilyenkor mennyit von le.
Remélem érthető voltam. :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#32147) vendingo válasza V/ (#32144) üzenetére


vendingo
veterán

Hagyom a francba az egészet, ennyit nem ér ez a paypal....
Azért köszi a segítséget.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32148) NandorHUN válasza NandorHUN (#32146) üzenetére


NandorHUN
addikt

Időközben megtaláltam:
"5. PayPal pénzküldés az egyenlegről saját bankszámlára a Withdraw funds menüponttal"

Feltételezem ez az amire gondoltunk.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#32149) V/ válasza NandorHUN (#32146) üzenetére


V/
Topikgazda

Már írtam: Ezt a withdraw menüponttal tudod megtenni és nincs költsége. Ezt nem terheli a magyar tranzakciós illeték sem.
Úgy működik, hogy bármilyen devizában van az egyenlegeden, azt ők automatikusan forintra konvertálva küldik a bankszámládra, mert magyar fiókok esetén a forint az alap.
Természetesen ugyanúgy mint a bankoknál a deviza konvertálási árfolyam tartalmazza a költségüket is, külön nem kerül felszámításra.

(#32150) V/ válasza vendingo (#32147) üzenetére


V/
Topikgazda

Ment pü.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.