Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) V/ válasza cicaslany86 (#32800) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez futáros szállítás, valami nagyon nem stimmel, mert ha van raktári készleten az tényleg a 4 nap végéig kézbesítve van. Szóval ez nem volt készleten, berendelték és még nem érkezett meg Kínából, akkor lehet ilyen móka, csak ezt valamiért nem írták le neked, hogy legyél türelmes beszerzés alatt.
Persze ha véletlenül írták, akkor a PayPal dispute problémás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#32802) Czimby válasza V/ (#32799) üzenetére


Czimby
addikt

És ez a pénzmosási ellenőrzés engem hogyan érint?

Az utalási szolgáltatóhoz tudnál linket küldeni?

Hogy lehet, hogy ilyen kedvező árfolyamon tudtam akkor előre utalni legutóbb a 155Eurót?
1Ft-on belül volt a napi középárfolyamhoz.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#32803) Czimby


Czimby
addikt

Valamint nem lenne egyszerűbb(olcsóbb) ha az eladó küldene nekem fizetési felkérést? (Nem tudom pontosan mi a neve.)

Akkor már tudna a bankom is váltani gondolom.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#32804) V/ válasza Czimby (#32802) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem a középárfolyamodat a bankod is a kártyás dolgoknál fizetéskor az eladási árfolyammal számol.

XI.3.
forintszámla esetén, ha az elszámoló devizanem nem forint a Bank a saját feldolgozási napján érvényes, a Bank fiókjaiban és honlapján hivatalosan közzétett deviza I. eladási árfolyamon átszámított összeggel történik.

Az első kérdésre a bankod is írja a lényeget itt. A PayPal is pénzügyi szolgáltató.

Ez lenne az.

(#32805) cicaslany86 válasza V/ (#32801) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Az utolsó mondatot hogy érted?

Ja leesett. Ha írták, h Kínából rendelik csak nem olvastam el figyelmesen. Hát visszanezem a legelső automata rendelesigazolast, maximum abban lehet, mert a tobbi az csak 1-1 mondat, azokban biztosan nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#32806) V/ válasza Czimby (#32803) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt is ki kell fizetned és €-t kell rávarázsolni.
Mondjuk küld egy számlát, a pénzbekérőt és azt fizeted a PayPal-on regisztrál kártyáddal, az így nem küldés, hanem vásárlás és a bankod I-es eladási árfolyamával megy. De ezzel kezdtem, hogy küldés esetén nincs banki váltás. Kártyás vásárlás, fizetés esetén a megszokott szerint.

(#32807) V/ válasza cicaslany86 (#32805) üzenetére


V/
Topikgazda

Külföldre utalás valós árfolyamon

(#32808) Czimby válasza V/ (#32797) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm szépen a sok segítséget!

Sajnos kasu vagyok a pénzügyekhez, de ez látszik mondanom sem kell...

Ez alapján ha beírom, hogy 1520Eurót akarok küldeni akkor ő megkapja az 1490-ét, tőlem mennyit vonnána le HUF-ban a conversion fee-vel együtt?

Teljesen belegabajodtam az egészbe :W

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#32809) Gydori válasza V/ (#32788) üzenetére


Gydori
újonc

Szia!
Először küldtek emailt, hogy a vevő elutalta a pénzt. Aztán rá pár órára jött olyan email, hogy levontak a vevőtől 400 eurót és addig nem kapom meg a pénzt amíg nem utalom el a vevőnek a 400 eurót. A számlámon semmilyen pénz nincs. Ha gondolod bemásolom az emailt.

(#32810) V/ válasza Czimby (#32808) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor röviden. Ha PayPal-t akarsz használni fizetésre, akkor ő küldjön számlát a jutalékkal megnövelt összegről 1,519.22 €, akkor neki nettóban marad 1490 €. Most az 1520-ra 498 364 HUF-ot ír a PayPal
Ezt te a PayPal fiókhoz regisztrál kártyáddal fizeted ki és akkor a bankod váltja a pénzt.

Ha továbbra is te akarod küldeni és ha bankkártyáról akarod finanszírozni a küldést, akkor nem lehet a devizát banki váltással megoldani, PayPal árfolyam lesz.
Kivéve!!!
Bár most nekem azt írja, hogy a banki váltás lesz, esetleg tényleg jó már. Ha vásárlás ellenértékeként küldöm.
Majd teszek egy próbát. Meg volt. Van egy apró trükk és tényleg banki váltással megy.

Ha forintban feltöltöd és az PayPal egyenlegen váltod €-ra és arról megy majd a küldés, akkor az egyenlegek közti váltás nem vásárlási árfolyammal történik és nem lesz +kártya fizetési költséged mert nem használod.

[ Szerkesztve ]

(#32811) V/ válasza Gydori (#32809) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal Summary listában ott ez a tétel? Konkrétan milyen e-mail címről jött az értesítő, amelyben a neveden vagy megszólítva?

(#32812) Czimby válasza V/ (#32810) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi a válaszod ismét!

Időközben már én végigvittem a dolgot és engedte kiválasztani azt, hogy küldésnél is a bankom váltson!

És így az 1520Eurónak 478e Ft lett a vége, legalábbis ennyiről kaptam sms-t.
Remélem nem jön már rá később semmi költség.

Tehát nem töltöttem fel előre a PayPal egyenlegemre csak simán beírtam az 1520Eurót majd tovább és ott jött fel a menü amiről a print screen készült.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#32813) V/ válasza Czimby (#32812) üzenetére


V/
Topikgazda

A trükk nem ez. Át kell váltani PayPal váltásra majd vissza banki váltásra. Közben szerkesztettem a képeket, nem megy gyorsabban.
Nézd meg egymás után, hogy neked is ugyanúgy ment el, mint nekem és bizony nem forintról kaptam szöveget.
Ha neked kevesebb lépésből jött az utolsó kép akkor még jobb.

Ez választva hogy vásárlói védelem legyen

1. lépés -kártya, de PayPal vált

2. lépés

3. lépés

4. lépés vissza állítás bankra

5. lépés Most már a bank vált

[ Szerkesztve ]

(#32814) Czimby válasza V/ (#32813) üzenetére


Czimby
addikt

Igen ezt csináltam én is!

A múltkor is meg most is.
Ezért volt a múltkori 155 euró is csak 48e Ft.

A 3.- 4.-ik lépés nem ugynaz nálad?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#32815) V/ válasza Czimby (#32814) üzenetére


V/
Topikgazda

Múlt héten viszont nem ment az átváltás a kártyánál is a PayPal maradt.

(#32816) atua válasza Gydori (#32809) üzenetére


atua
aktív tag

Mint már írták, ez kamu. Csak le akarnak húzni 400 euróval.

(#32817) Czimby válasza V/ (#32815) üzenetére


Czimby
addikt

Akkor szerencsém volt ma is meg legutóbb 15.-én is :)) :C

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#32818) tempera


tempera
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a gondom, hogy készitettem egy paypal fiókot egy bankkártyához, de az a bankkártya és a hozzá tartozó számla is megszűnésre került! (K end H bankról van szó)
Viszont a paypalom-on keresztül érkezne vissza egykét kifizetett, de elnem küldött vagy megnem érkezett terméknek az ára (Refund)
A kérdésem, hogy ehhez a pénzhez hogyan juthatok hozzá? Valaki járt már igy a K end H banknál?

(#32819) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,

Can egy CASE em paypalnál gerbestel kapcsolatban. Egy át nem vett csomagról tárgyalunk és ma lejár a 30 nap v mennyi, azt írják hogy vagy átadom paypalnak vagy lezárom. De a gearbest még nem rendezte el a DHL-el és azt mondta várjak még 7 napot amíg választ kapnak hogy mi lesz a csomaggal.

Nincs rá mód hogy meghosszabbítsam a paypal beavatkozási idejét?

Ha nincs és rányomok az Escalate to PayPal opcióra abból lesz bármi presztízsvesztesége a gearbestnek? Úgy értem hogy hogy bárkinek is ítélnek igazat, onnantól mindkettőnknek lesz 1 hibapontja amit máskor ha bármit akarok csinálni figyelembe vesznek, esetleg megnövelik a tranzakciós díjamat stb ?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#32820) V/ válasza trialboj (#32819) üzenetére


V/
Topikgazda

presztízsvesztesége a gearbestnek? :F Nem minősítem ezt a céget.
Kell a pénzed vagy nem kell, döntsd el. Rád nem tartozik a GB és a szállító vitája. Te kifizettél valamit és ők nem teljesítették, nem szállították le. Adják vissza a pénzt és egyezkedjenek a DHL-el az ő kártérítésük ügyében.
Ugye kifizetted az az 1-4 $ szállítási biztosítást? Ha igen, akkor nem lesz problémád a PayPal refund-al.
Mivel nem azonnal döntenek nem kell hosszabbítani semmit.

[ Szerkesztve ]

(#32821) klb2


klb2
újonc

Sziasztok! Gyors segítség kellene, regisztráltam paypalon, megkaptam a kódot , de nem tudom a 4 jegyű kódot hová kell beírni, a státuszomat sem látom :( kérlek segítsetek! Köszönöm!

(#32822) V/ válasza klb2 (#32821) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankkártya confirm szöveg, de nézd meg az Összefoglalóban a leírást, ha az sem segít akkor írj. 3. Kártya hozzáadás a PayPal fiókhoz
De ha sms-ben kaptad, akkor várj még, amíg lekönyveli a bankod.
De nem kell sietned, gondolom még nincs pénz a PayPal egyenlegeden amit ki akarsz küldeni a bankszámládra és több mint 22000 Ft, vásárolni meg tudsz így is.

[ Szerkesztve ]

(#32823) klb2


klb2
újonc

A bankom lekönyvelte csak nem találom hová kell beilleszteni , úgy látszik nagyon béna vagyok hozzá!

(#32824) V/ válasza klb2 (#32823) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz a PayPal-ra. Nem mobil app-os amit írok.
Bal oldalon a Bank accounts and cards.
Ott kell lenni a kártyád tipusának az utolsó 4 számjegyének és alatta a Confirm link,
A következő képen az adatok és alul a Confirm credit card
Ezután a Confirm card ablak alul a beíró mező szürkével a 4-digit code és alatta a Confirm gomb

[ Szerkesztve ]

(#32825) klb2 válasza V/ (#32824) üzenetére


klb2
újonc

Hát ez a baj, hogy ha a kártyára lépek vagy a bankra nincs confirm, csak szerkesztés :( nem értem én sem.
Ezt látom

[ Szerkesztve ]

(#32826) V/ válasza klb2 (#32825) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor az Összefoglaló Tippek röviden, 2. PayPal direkt elérési linkek, ha a hagyományos oldalnál nem tudod elérni, nem megy az adott résznél a módosítás. Bankkártya hozzáadás, módosítás linkre kattints, ha ott sem lesz confirm akkor mag van erősítva ugyanitt lejjebb van a A fiókra érvényes limitek megtekintése. link, ha visszajön a főképernyő akkor nincs limited, egyébként meg kiírja és akkor nincs Confirm elindítva.

(#32827) csokito100


csokito100
aktív tag

Sziasztok!

V/ segitséget szeretnék kérni Tőled. Már irtam a Spemall telefon témáról. Azóta a várom a Refund-ot. Most már vége az ünnepeknek meg minden, de csak a hitegetés megy. Paypal-on keresztül fizettem, de a kártya nincs csatolva a Paypal-hoz, amivel a telefont fizettem.M i az ügyintézés módja, ha hivatalos útra kerül a dolog? Elegem van ebből a tetű cégből. A veboldalról rendeltem a telefont. Pár nap múlva kaptam emailt, hogy ez a tipus nincs és küldtek egy pár tipus nevét, hogy válasszak másikat. Visszautasitottam és azt kértem, hogy utalják vissza a pénzt. Ez a kinai ünnepek előtt volt kb 10 nappal. Már 14 emailt váltottunk, de még mindig semmi. Ja és a legnagyobb szemétség, hogy akkor vonták le a pénzt a számláról, amikor megjött az email, hogy nincs raktáron. Incorrect szemétládák! Léci tudnál segiteni? Még sosem volt ilyen problémám. Köszönöm előre is! Üdv

(#32828) klb2 válasza V/ (#32826) üzenetére


klb2
újonc

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni, de nekem ez most olyan volt mintha kínaiul írtál volna :( hát ne haragudj, hogy ilyen béna vagyok!

(#32829) V/ válasza klb2 (#32828) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló az meg van itt? Fent középen az Összefoglaló kinyitása
Menj az aljára ott lesz a tippek rövidn rész és ott majd a 2. pontnál lévő link kell.
Lépj be a PayPal-ra.
Az Összefoglaló fent említett részen kattints a Bankkártya hozzáadás, módosítás linkre, (a linkek piros színűek a PH-n)
Ekkor a PayPal-on kártyádhoz kell kerülnöd és ha ott van Confirm szöveg akkor majd ott kell beírni a kódot.

(#32830) klb2 válasza V/ (#32829) üzenetére


klb2
újonc

Az összefoglaló meg van és mindent úgy csináltam ahogy azt leírtad, csak az a gond, hogy egyszer rossz kódot írtam be és kiléptem , és most mikor megkaptam a kódot nem jött be csak a szerkesztés a confirm nem , így nem tudom a kódot beírni :(
Próbáltam eltávolítottam a kártyát újból feltettem, de ugyanaz csak szerkesztés :(
Azt írja a kártyánál. hogy ... Ready to use...

[ Szerkesztve ]

(#32831) V/ válasza klb2 (#32830) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg a limit linkre kattintva mi történik, mi jelenik meg?
A fiókra érvényes limitek megtekintése.

A kártya le fel pakolgatást egymásután meg felejtsd el, nem szereti a rendszer.
Ha rossz kódot írtál be, akkor majd később lehet hogy kell, ha nem törlődnek a havi limitek. Majd írják.

[ Szerkesztve ]

(#32832) klb2 válasza V/ (#32831) üzenetére


klb2
újonc

(#32833) V/ válasza klb2 (#32832) üzenetére


V/
Topikgazda

No akkor kell egy újabb kódot igényelni a Lift limits-re kattintva.

(#32834) klb2 válasza V/ (#32833) üzenetére


klb2
újonc

Please select the limits you want to lift then click the Lift Limits button.

Ezt írja ki ha rákattintok.
Ha most új kódot kérek akkor mi lesz? újra levon újra várjak? vagy hogy működik ez?

(#32835) V/ válasza klb2 (#32834) üzenetére


V/
Topikgazda

Jelöld be a WITHDRAWAL szövegűeket, mert az éveshez okmányok képei kellenek majd. Persze levonja, de az előző 400 Ft-ot is visszaadják majd, mivel a hiba miatt nem lett felhasználva a kód, általában 15 nap.
Írtam, tudsz vásárolni, ez a 400 Ft-os móka a limiteket törli el, aminek a vásárláshoz valójában nincs köze.
Az Erste péntekig le is könyveli és lesz megint kódod.

[ Szerkesztve ]

(#32836) klb2 válasza V/ (#32835) üzenetére


klb2
újonc

Rendben! Nagyon köszönöm a segítségedet, és ne haragudj, hogy ennyire értetlen voltam! További szép estét! Szia!

(#32837) TeeJay


TeeJay
félisten

gyors tipp kellene annyira el van dugva minden paypal-on

csináltam paypal.me-t (Goods or Services) módban
így ha küldenek nekem pénzt a "fee"-t én fizetem
na most azt hol lehet látni mennyi a "fee" értéke jelenleg?
akkor jobban tudnék kalkulálni vele

küldtek most 2500pénzt nekem a paypal-on meg 175forintot vont le... csak tudnám miért ilyen sokat
akárhogy nézem több mint 5%-ot

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32838) V/ válasza TeeJay (#32837) üzenetére


V/
Topikgazda

3,4%+90Ft, számolj 5%-al (és akkor ne add hozzá a 90 Ft-ot) mert attól is függ, hogy milyen országbó jön a pénzt és van-e deviza váltás.
Vond le a 175 Ft-ból 90 Ft-ot.
Ha 25000 Ft-ot küldenek akkor már nem 5%, mert a fix díj akkor már nem annyira nagy. 940 Ft és az 3.76%
Nincs eldugva. Az oldal alján jobb sarokban Legal, válaszd ki az Europian Union (english) a Locationnál
User Agreement for PayPal Service az utolsó pont: Schedule 1. Table of Fees
Ha ez neked jobban áttekinhető, akkor még ez az oldal is szóba jöhet
De létezik kalkulátor is.

[ Szerkesztve ]

(#32839) TeeJay válasza V/ (#32838) üzenetére


TeeJay
félisten

meg ugye több deviza nemet lehet bevinni
most csináltam a paypal-t még csak HUF meg USD van lesz még EURO és kész
ha magyarok küldenek akkor másabb a fee mintha egy USA-ban élő vagy egy Német küld?
illetve ha egyik USD-t másik EURO-t harmadik Forintot küld és én ezt mindet forintban kapom a számlámra mikor withdraw-ot nyomok
ezek mind eltérnek ezek szerint?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32840) V/ válasza TeeJay (#32839) üzenetére


V/
Topikgazda

Vegyél fel minden szóba jöhető devizát, akkor abban lesz az egyenlegeden a pénz és nem fogja rögtön forintra konvertálni, bár rászokott kérdezni.
Pl:

Egyébként 21 deviza adható meg a forint mellé

Igen mert több tételből tevődik össze a költség. Kanadába adtam el 4,9 % lett levonva, míg német vevő esetén 3,4 %. De ott a költség listában minden.

A withdraw-ot azt most ide a pénzfogadáshoz nem kellene hozzávenni, de csak forintra konvertálva megy a bankszámládra.
Viszont ha mind külön egyenlegre érkezik azt te később tudod a kiküldésnél konvertáltatni, mert amikor megérkezik lehet, hogy rosszabb az árfolyam mint később.

[ Szerkesztve ]

(#32841) TeeJay válasza V/ (#32840) üzenetére


TeeJay
félisten

és a HUF legyen a primary?
nekem nem kell minden deviza elég a 4 :D (HUF, EURO,USD, GBP)

amúgy úgy csináltam most a paypal.me-t ahogy írtad pár hónapja hogy hátha most nem fognak tiltani amiért fotókat adok el külföldi vevőnek
csak eddig ők küldték a pénzt és csomószor friend & family módban küldték aztán zárolták a fiókomat
most csináltam újat végre és most már csak goods and services módban fogom kérni
max itt azzal fogom megszívni hogy bekamuzza hogy fizetett és nem kapott semmit kéri a visszafizetést...
már csak azt nem tudom arra mit találjak ki ami tuti trükk

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32842) V/ válasza TeeJay (#32841) üzenetére


V/
Topikgazda

Maradhat a forint, csak akkor váltsd át ha az adott deviza egyenlegről akarál abban a devizában kifizetni valamit.
Az sajnos nem tudod kivédeni, de írtam akkor is hogy van olyan böngésző kiegészítő amely az e-mail-es dolgokat könyveli, olvasás, megnyitás.

(#32843) khron78


khron78
őstag

Két hete áll a a pénzem a PayPal számlámon, emiatt:

Your account access is limited
We're required to learn more about you and confirm your identity. Please provide some more information about yourself.

Understand account limitations

Impact on account: Medium

Account impact
Withdraw money from PayPal
Send money or payments
Refund money to customers
Pay using PayPal
Receive money or payments

Amit kértek:

- Provide proof of your address Submitted for review - Elmű számlát küldtem 2 hete, azóta semmi változás, se választ nem kapok.

- PEP questions Completed

Mit lehet ilyenkor tenni? Ezt mégis hogy képzelik?

[ Szerkesztve ]

(#32844) V/ válasza khron78 (#32843) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak a a számlát küldted? Előtte a szig képe már felment? Mert csak egy számla még nem igazolja a fiók tulajdonlást.
És mielőtt bármi gond lenne ezeket kérhetik:
2017. évi LIII. törvény
(2) A szolgáltató az azonosítás során az alábbi adatokat köteles rögzíteni:
a) természetes személy
aa) családi és utónevét,
ab) születési családi és utónevét,
ac) állampolgárságát,
ad) születési helyét, idejét,
ae) anyja születési nevét,
af) lakcímét, ennek hiányában tartózkodási helyét,
ag) azonosító okmányának típusát és számát;

10. § (1) A szolgáltató a 6. § (1) bekezdésében meghatározott esetben az üzleti kapcsolatra és az ügyletre vonatkozóan az alábbi adatokat köteles rögzíteni:
a) üzleti kapcsolat esetén a szerződés típusát, tárgyát és időtartamát,
b) ügylet esetén a megbízás tárgyát és összegét,
c) a teljesítés körülményeit (hely, idő, mód).
(2) A szolgáltató az (1) bekezdésben meghatározott adaton kívül - kockázatérzékenységi megközelítés alapján - kérheti a pénzeszközök forrására vonatkozó információk rendelkezésre bocsátását, valamint ezen információk igazoló ellenőrzése érdekében a pénzeszközök forrására vonatkozó dokumentumok bemutatását.

[ Szerkesztve ]

(#32845) khron78 válasza V/ (#32844) üzenetére


khron78
őstag

Igen a számlát küldtem. Emlékeim szerint már 1 éve kérték a személyimet szkennelve.
Nem tudom miről szól ez most. Az viszont dühítő, hogy 2 hete nem férek a pénzemhez, mert "gondolkodnak".

(#32846) V/ válasza khron78 (#32845) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak a lakcím igazolást kérték most? De mindegy, írj az üzenőfalon, hogy mi a helyzet a fiók azonosítással.
De nem a 21 napos késleltetés jött elő -hold-, persze ha folyamatos volt az eladás és nem volt az értékelésnek évfordulója, akkor ez nem jön szóba.

[ Szerkesztve ]

(#32847) csokito100


csokito100
aktív tag

Szia!

V/, Nem tudod véletlenül, ha a Refund megérkezik PayPal-ra, mennyi időn belül hozzáférhető a pénz? Mikor lehet visszautalni a kártyára? Vagy automatikusan visszautalja a rendszer az eredeti kártyára, amiről a fizetés történt? Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#32848) V/ válasza csokito100 (#32847) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a kártyával fizettél akkor majd látod a beérkezés könyvelését a PayPal tranzakcióknál, onnan számolva 1-3 banki munkanap és a bankszámlán. Banktól is függ. Automatikus. Bővebben Öf. GYIK 3. kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#32849) csokito100 válasza V/ (#32848) üzenetére


csokito100
aktív tag

Köszi a segitséget! Üdv

(#32850) Cheesus


Cheesus
senior tag

Sziasztok!

Ne haragudjatok az idétlen példáért, de egyszerűbb nekem ha felvázolom az egészet, és vele együtt a kérdéseimet:

Van egy limitált cipő, amire csak jelentkezni lehet online, majd ha kiválasztanak akkor tudod csak megvenni. Ez úgy történne ebben az esetben, hogy az adott webshop egy Payment Request-et küld az illető regisztrált e-mail címére.
Az első kérdésem az lenne, hogy csak az tudja kifizetni ezt az összeget, akinek az e-mail jött, és azon az e-mail címen van regisztrálva a PP fiókja, vagy ezt egy "linknek" kell elképzelni, és más is ki tudja fizetni? (Szerintem nem, de hátha).

A másik csak lazán kapcsolódik ehhez a témakörhöz, ugyanis láttam olyat, hogy egy cipős FB csoportban "spotokat" árul egy srác erre az oldalra. Ezt csak azért nem értem, mert hiába tud x+1 e-mail címet regisztrálni a PayPal-ra, én úgy tudom ahhoz hogy hitelesítve legyen az acc, és lehessen tranzakciókat végezni hitelesíteni kell, azaz pl egy bankkártyát kell hozzá csatolni. Azt pedig kétlem hogy x+1 bankkártya állna a rendelkezésére.

Elnézést ha bonyolultan fogalmaztam :R

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/csehla

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.