Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15004) katt777 válasza Qru (#14986) üzenetére


katt777
félisten

Ja, néha megfizetjük a tanulópénzt. Képzeld, sikerül 1716MHz-es RAM-okkal elindítani a rendszert (nem semmi az OCZ-től) 21x143BCLK-val, de a biztonság kedvéért 2993-ra levettem az uncore-t, és stabilitás teszt még nem futott, csak Everest, a memory benchmark viszont olyan szar (15k-12k-16k-57,6), hogy totál értelmetlennek tűnik a RAM-tuning. Ahogy nézem egyébként, QPI/VTT fesz kell neki, lehet, hogy még próbálkozom feljebb, de stab. teszt csak akkor megy neki, ha memory benchmarkban látom valami értelmét. Zájec meg most szólt, és megint ua. hiba: RAM-ok valamiért 1428-on a bios 1718 helyett. :((

De, a W7 hibája. :P Nekem ugyanis mennek az OCZ-k ugyanúgy. Egyébként, komolyabbra fordítva a szót, ez megint lehet alaplap (bios?) hiba, mert pl. nálam az MSI K9AP-mal volt olyan hibám, hogy az XP-n stabil tuning meg sem nyekkent Vista alatt, azóta sem EP35-ben, sem P5Q-ban, sem P6T Dlx-ban, sem X58X-ben nincs ilyen gondom.

front3r: Akkor lehet, hogy az a baja. :DDD :P Főleg, ha update-eled is közben. Én már XP-nél megtanultam, hogy az első lépés a zökkenőmentes működéshez az update kikapcsolása.

BMW001: Mi a problémád vele? :F Ez a hőfok nem gond a procinak, főleg, hogy hétköznapi használatban bőven ellesz 65°C alatt.

dime27: Még jó, hogy nem úgy megy, mint egy Wolfi. Azzal a laza 4GHz 33% tuning volt, ezzel a laza 4GHz 50% tuning... Akárhogy számolom, az i7 keményebb. :U Mindkét procival csak efölött kell többet bajlódni. Hőtermelés szempontjából persze összehasonlíthatatlanok.

Zájec: 1600 volt az biosban, vazze! Most nézem, hogy megint nem azt jelenítette meg, nem tudom, miért. Előfordult már máskor is (akkor restart után jó volt). Most nézem, baszki, az 1718MHz helyett is 1428-am van, na, erre varrj gombot, mitől csinálja. Ezek szerint ezért alacsony az Everest mérés is. :W Na megyek, megnézem, mit állítgatott ez a lap magától; verés lesz! :((

Egyébként kétirányú a dolog, mert vagy feszt adsz neki, vagy uncore-t csökkentesz. :)

Balupapa: Mindenképpen időtállóbb az i7, és ha egy ASRock X58 Extreme-et veszel 37k-ért, még olcsóbban ki is jössz. Többünknek van, igazán nem rossz lap. De bármilyen lapot veszel, került az OCZ Platinum RAM-okat!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.