Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15801) Nippon válasza Qru (#15795) üzenetére


Nippon
őstag

Hájja, de éppen ezért meglepő számomra, hogy a kis olcsó MSI lap ilyen jól bírja.
Nekem nem kell csak egy PCI slot az X-Fi-nek, és a RAID, nem akarok több VGA-t sem, így örülök, hogy nem kell feltétlenül 50-60-70 ezeret elkölteni alaplapra. Tökre rá vagyok állva, remélem nem lesz csalódás :)

(#15802) somasz


somasz
addikt

SOS!
Prime blend futtatása közben egyszercsak lekapcsolt a gép, azóta nem tudom visszakapcsolni.
Gép: Asrock X58 Extreme, 920 C1, Mugen 2, 12 giga mushkin, 5850, HX450w táp.
Bármit csinálok, nem mozdul, néha a power gombra felvillan a kis pilács az alaplapon, és eltűnik. Mi lehet a baj?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#15803) front3r válasza somasz (#15802) üzenetére


front3r
őstag

Húh ez nagy baj. :S Gondolom CMOS Resetet alkalmaztál...
Ki is vetted az elemet az alaplapból egy időre? Úgy se indul el? Próbáld meg azt hogy szedj le mindent az alaplapról, építsd újra a géped, majd nézd meg akkor elindul-e!
Sajnos vagy az alaplap halt be, lehet a táp. Nem tudom ha a CPU romlott el akkor felpörögnek-e a ventilátorok vagy akkor is hasonló a tünet. Talán az tudná megmondani akinek ment már tönkre CPU-ja.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15804) dime27 válasza front3r (#15803) üzenetére


dime27
őstag

Ne rémisztgesd már szegény usert max a tápot kell lekapcsolni kis ideig várni egy percet aztán vissza a táp és elindul a cucc ha nem akkor alaplap ki-be kapcsológombjával életre lehet kelteni ezt tapasztalatból mondom valószínűleg vmi nem volt koser az uncore és qpi beállitásokkal ill lehet sok az a 12gb ram sztem az is ludas lehet én megpróbálnám először a tuningot a felével :K ;)

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#15805) somasz válasza dime27 (#15804) üzenetére


somasz
addikt

félre érted, nuku, semmi nincsen
nem történik lófing se, félre raktam a gépet, visszaraktam, szétszedtem, másik tápot próbáltam, semmi
nem történik semmi, felpislan egy kicsit az alaplap kijelzője, de ventik meg se moccannak, led elalszik, mindez fél sec-en belül...
A táp jó a másik gépben, a ramokat, procit nem tudom kipróbálni, de ez szinte biztosan bekrepált alaplap :( Ki van a tököm mostmár :W

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#15806) dime27 válasza somasz (#15805) üzenetére


dime27
őstag

Hát sajnálom és mostmár akkor retteghetek én is mert nekem is ugyan olyan deckám van igaz edig semmi baja nincs hál istennek :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#15807) front3r válasza somasz (#15805) üzenetére


front3r
őstag

Kicserélteted garba, de utána nem tudom hogy helyreáll-e a bizalmad. Neked is 2 év garanciát adtak rá? Ez viszont hízelgő az AsRock-tól. Maximum eladod és veszel helyette mást, de szerintem biztos hibás darabot fogtál ki, a gyártó nem hülye hogy 2 év garanciával egy sűrűn meghibásodó darabot dobjon piacra.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15808) Qru válasza HSM (#15797) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Melyik állításom? Az, hogy a lap NB-je sokkal kevésbé befolyásolja a tuningot mint korábban? De hát te is ezt mondod voltaképpen. :D

Laraxior: Mezítlábas Kingmax?! :DDD

#nincsbennetarcsi

(#15809) HSM válasza Qru (#15808) üzenetére


HSM
félisten

Nem úgy értem... Csak itt nem a csipkészlet, ami számít, hanem hogy mennyire terhelhető a lap tápköre/tápkörei. :K Emlékezz csak vissza, a Q6600-nak is mennyit számított egy jó lap... A szép kis DQ6 idők... :D ;) És az I7 is közel annyit tud kajálni, mint egy Q6600, ha nagyon megtéped...

(#15810) Qru válasza HSM (#15809) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az már igaz. HT-vel 4GHz-en sztem többet is eszik mint Q6600 3,5-3,6GHz-en. Ezért kell ide a vaskos hűtés.

Emlékszel a Rev 1-es DQ6 hűtésére?! Az azért kemény volt! :D

#nincsbennetarcsi

(#15811) HSM válasza Qru (#15810) üzenetére


HSM
félisten

:K

(#15812) Nippon válasza HSM (#15811) üzenetére


Nippon
őstag

Jó lesz az MSI X58M avagy szívni fogok vele? Vízzel fogom hűteni, a FET-ek kivételével egyelőre...

(#15813) vhunor


vhunor
őstag

No, tegnap kiderült, hogy az eredeti tulaj 16 db i7 920 közül válogatta ki azt a procit, ami most nálam van :C . Nincs valakinek kölcsön vize? ;]

(#15814) Zájec válasza vhunor (#15813) üzenetére


Zájec
veterán

ránézésre is lehet válogatni , mint mondjuk a zöldségesnél... De ez még nem azt jelenti hogy finom is.... :D
más dolog válogatni és más betesztelni a procikat... pláne 16db-t , nem kis munka lenne, de szerintem biztos nem tesztelte az ember......
de egyébként miböl gondolod hogy valami klassz példány van nálad ?
nincs róla semmi komolyabb eredményed, legalábbis amit belinkeltél volna...

(#15815) HSM válasza Nippon (#15812) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem a FET-ekre kelleni fog a hűtés, ha tuningolni szeretnél, és szeretnéd biztonságban tudni a lapot... De tuning közben akár kézzel is tudod "mérni", ha szar megfogni, akkor 50 fok körül van, ha már fáj rajtatartani az ujjad, az már 60-70 fok, az már nem a lejobb.... És a csipszet melletti FET-ekre is figyelj oda. (Ellenőrizd rendszeresen, nem-e melegszik túl.)

(#15816) Erdei88 válasza vhunor (#15813) üzenetére


Erdei88
veterán

Inkább küldd el nekem a procid :D
Amúgy 3,8 vagy 4,0Ghz-s tesztet tudsz csinálni léggel is, csak nyisd rá az ablakot

[ Szerkesztve ]

(#15817) Qru válasza Erdei88 (#15816) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vasárnapig várjon, akkor már -1 fok lesz, az is hoz pár +MHz-et. :D

Zájec: Mi lett az OCZ-kel? Eladtad végül?

#nincsbennetarcsi

(#15818) Erdei88 válasza Qru (#15817) üzenetére


Erdei88
veterán

Szerintem inkább a hőfokokkal lehet neki problémája.
Kíváncsian várom mit tud a procija

(#15819) Qru válasza Erdei88 (#15818) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem is, azért mondtam, hogy hnap hidegebb lesz, ami hasznos ha openair tuningot nyomsz.

#nincsbennetarcsi

(#15820) Henk válasza Qru (#15819) üzenetére


Henk
veterán

Lassan megjön a nagy rekord döntések ideje, bár most még nincsenek olyan hidegek. :DDD
Mint anno Lara -20 fokos trémárk eredményei. :)

(#15821) Qru válasza Henk (#15820) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az kemény volt! Sajnos a globális felmelegedés átka... :)

#nincsbennetarcsi

(#15822) Laraxior válasza Henk (#15820) üzenetére


Laraxior
titán

:B :D a mai napig legendás eredmény született aznap este :D P45 + GT200 -->24k + 3dmark06 pont :C
szárazjég és nitro nélkül :C
sose felejtem el, kesztyűben nyomkodtam a billentyűzetet,befújt az ablakon a hó,de sikerült :Y :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15823) Henk válasza Laraxior (#15822) üzenetére


Henk
veterán

Azért ez kicsit beteg, kabátban ülni a gép elött a szobában. :DDD
De így születnek a legendák. :))

(#15824) tom_tol válasza Zájec (#15814) üzenetére


tom_tol
addikt

ez igaz hogy nem 4Ghz prime teszt de azért elég figyelemre méltó

(#15825) Cyberpunk válasza Laraxior (#15822) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na ja a múltkor amikor hidegebb volt én is nyitott ablak mellett nyomattam egy kis tuningot 21x210-en (4400MHz :C ) Meg persze a GTX260-on is rántottam egy kicsit még így lett 21725 pötty 3dmark06-ban :K Legközelebb már a GTX295-ömmel kísérletezek ;]
De bizonyítás ként itt egy kép [link] Persze a 24k-hoz képest elég szerény :DDD ja neked akkor tájt nem egy XFX GTX280-asod volt :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15826) vhunor válasza tom_tol (#15824) üzenetére


vhunor
őstag

4 GHz@1,184V.

szerk.: most látom, hogy a biosban 1.35V-ra 1.38-at mér az Everest ...

[ Szerkesztve ]

(#15827) HSM válasza Cyberpunk (#15825) üzenetére


HSM
félisten

Én is beszállok a tuningolt I7/GTX260 competition-be ~22600 ponttal. ;] [link]
Bár ha XP-n tolod, lehet nyertél volna, de így a CPU-m XP-n 4Ghz-en is hozta a 4,4Ghz-ed Vistás/Win7-es pontszámát. :D Ráadásul ez nem is hidegben készült... ;]

(#15826) vhunor:A negyedórás prime-okról az első D0-os gyors-eredményeim jutnak eszembe: [link] vagy ez: [link].
Sajnos, egyik sem bizonyult stabilnak.... :O
(Persze, attól még elég jó darabot fogtam ki, csak nem ennyire....)

[ Szerkesztve ]

(#15828) roli70


roli70
csendes tag

meddig lehet huzni egy Core I5 procit minek a fügvénye mi az amit figyelembe kell venni ilyenkor!

(#15829) vhunor válasza vhunor (#15826) üzenetére


vhunor
őstag

QPI fesz. természetesen, csak lejárt a szerkesztési idő.

HSM: értem én, de asszony ennyit engedélyezett, így is alig bírtam meggyőzni, hogy nincs is annyira hideg kint... :D

[ Szerkesztve ]

(#15830) Cyberpunk válasza HSM (#15827) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ja Win7-em van amúgy de az tény hogy dmark-olni XP-n a jó ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15831) Henk válasza Cyberpunk (#15825) üzenetére


Henk
veterán

Zotac gtx280 amp! volt neki, vizezve. Meg voltmod és miegymás. Úgy emlékszem 820mhz körüli gpu-val.

(#15832) Erdei88 válasza vhunor (#15826) üzenetére


Erdei88
veterán

Mondjuk 1-2 óráig nyugodtan mehetne. Utána már stabilnak mondható :)

(#15833) tom_tol válasza Erdei88 (#15832) üzenetére


tom_tol
addikt

majd ha adtok neki rendes hűtőt utána piszkálhatjátok :D

(#15834) Zájec


Zájec
veterán

Qru :: nem , megvannak... üzemelnek szépen :)

tom_tol :: nemtudom...
ilyen alulfeszes eredményekböl nincs viszonyitási alapom.. :N

HSM :: akkor én is :D .. :: 22644 3Dmark06-ba, ráadásul egy régi 192sp-s gtx260-al... :B

"Sajnos, egyik sem bizonyult stabilnak...." a prime nem pakol oda az uncore-nak, igy nem terhelödik annyira a proci..

(#15835) vhunor válasza tom_tol (#15833) üzenetére


vhunor
őstag

:K Valahol 3.6 GHz körül fogy el a Kama, utána nem bírja tartani sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#15836) Ottoka


Ottoka
őstag

Hali,

havernak gigabyte ex 58 extreme laphoz core i7 920-hoz milyen hűtőt ajánlotok? Ami elfér a lap nagy chipset hűtője mellett.

köszi

Mezőhegyes

(#15837) Henk válasza Zájec (#15834) üzenetére


Henk
veterán

a prime nem pakol oda az uncore-nak, igy nem terhelödik annyira a proci.., akkor mivel lehet normálisan letesztelni, Linx?

(#15838) dime27 válasza Henk (#15837) üzenetére


dime27
őstag

Bezonyám és abbol is a legujabb verziot ajánlom :

[link] ;)

és min 4096Mbra állítsd a ramot,persze ha 3x2Gbos a kitted! :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#15839) subaruwrc


subaruwrc
félisten

920 D0 + P6T Deluxe OC Palm-4844mhz ht enabled

by gYaLo

[ Szerkesztve ]

(#15840) laragirl83 válasza Henk (#15837) üzenetére


laragirl83
őstag

LinX a legjobb, ez tény, esetleg OCCT...

[ Szerkesztve ]

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#15841) dime27 válasza Ottoka (#15836) üzenetére


dime27
őstag

Ez attol is függ h akarja-e később tuningolni ha igen akkor Thermalright 120 Extreme v black

Prolimatech Megahalems,Thermolab Baram,Noctua CPU-Cooler NH-U12P,Scythe Mugen 2 és Thermalright IFX-14 a leghatásosabb mert nagy hőt tudnak elvezetni az áruk viszont elég borsos jó ár/teljesítményű a mugen2-ő én azt ajánlanám én speciel most az utolsót várom h megjelenjen itthon mert a Prolimámra ráver 6-8 fokot i7 alatt kérdés h elfér-e majd az alaplapon ill a memoim elférnek-e tőle?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#15842) Zájec válasza Henk (#15837) üzenetére


Zájec
veterán

én már csak a LinX-be bizom ilyen szempontból.... a Prime volt a kedvecem, de az már a múlté... az kevés hogy belövöm a Mhz/Vcore arányt mint az elözö platformoknál... itt már a memvezérlö IMC a procba van, tehát az Uncore mhz - qpi/vtt fesz is ki kell tapasztalni..

én rányomom az 5gb-s terhelést, nem vacakolok... ::

1900mhz / 5gb , 20/20

4000mhz Uncore , 1.44v qpi/vtt

ez csak 22 perces....

(#15843) somasz


somasz
addikt

Sziasztok!
Itt talán több olyan arc fordul meg, aki tapasztaltabb. Szóval légyszi mondjatok egy olyan alaplapot, ami kb. Rampage II Gene körül van árban, és faszán vinne 12 giga ramot. Mielőtt megkérdeznétek, renderelésre lesz a gép, tuning is lenne, 5850 kártyával, raidbe kötött vinyókkal, és HX450W-s táppal.
Szóval ajánljatok valamilyen laopt!
P6T SE nem tudom, milyen, ott van még UD5, mondjatok légyszi valami faszát. Rá kell fizetnem az elszállt Asrockra, mert még egyszer olyat nem...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#15844) HSM válasza somasz (#15843) üzenetére


HSM
félisten

Én sima P6T-t nem nagyon vennék, SE-t pláne, a GENE-t dícsérni szokták, nekem az UD5 is bevált, közel egy éve nyúzom. :K Hónapok óta 175*21-en megy a gép, 1400-as CL7 ramokon, 2800-as uncore-al, alacsony feszeken hibátlanul, és igen gyorsan. :K A C0-om 200*19-en használtam benne anno szintén hetekig, gond nélkül. Ha nagyon akarom, 222-es BCLK is stabil benne a procimmal. :D (Mondjuk 4,2Ghz fölött nem nagyon bír a procimmal, bár lehet csak fesz kéne neki, de nekem az 1,4V lélektani határ... :D )

[ Szerkesztve ]

(#15845) somasz válasza HSM (#15844) üzenetére


somasz
addikt

Fasza, Gene és UD5 között vacilálok, C0 lesz benne, és 12 giga mushkin ram, még döntenem kéne...
Megér 5k többletet az UD5? Azt sem tudom, jobb-e valamiben egyáltalán...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#15846) HSM válasza somasz (#15845) üzenetére


HSM
félisten

Ezt neked kell eldöntened... :U Kicsit más tészta amúgy a két lap, és szerintem a szolgáltatásaik közt is akad különbség, bár nagyon egyikkel se nyúlsz mellé szvsz...

(#15847) Uzmany válasza somasz (#15843) üzenetére


Uzmany
őstag

Szerintem azt a Corsair 450w-os tápot, módositsd valami nagyobbra.

® visions created with passion

(#15848) somasz válasza Uzmany (#15847) üzenetére


somasz
addikt

Már megvan, és miért kéne nagyobb?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#15849) Uzmany válasza somasz (#15848) üzenetére


Uzmany
őstag

Mert irtad, hogy raid-be kötött vinyók, 12gb ram, tuning (gondolom, cpu és vga is)
Szerintem ahhoz nagyobb táp kellene. Nem mindegy, hogy ennyi fogyasztót egy 450w-os vagy egy nagyobb pl 550-600w tápnak kell kiszolgálnia.
A 450-s Corsaired szerintem tuning esetén (4GHz, +vga tuning) rendesen izzadni fog, ezátal hangos is lesz.

® visions created with passion

(#15850) laragirl83 válasza Uzmany (#15847) üzenetére


laragirl83
őstag

Semmi értelme...
Az én gépem (aláírás) is max. terhelés alatt is 300W felett nem fogyaszt. (hddből van nekem is 5db)

[ Szerkesztve ]

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.