Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15701) Laraxior válasza HSM (#15700) üzenetére


Laraxior
titán

nah bakke,...akkor marad az átalakító..nem adom a D-Tek fuzion V2-met :D :R
Köszönöm! :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15702) Nippon válasza Laraxior (#15701) üzenetére


Nippon
őstag

Hasonló a gondom csak nekem full réz Swiftech Apogee GTX-em van. A lapon amit kinéztem van 775-ös és 1366-os furat is. Az nem teljesen világos, hogy az alaplapon lévő hátlapi merevítővel, hogyan lehet összehozni a 775-ös backplate-et. :F

[ Szerkesztve ]

(#15703) vhunor válasza Nippon (#15702) üzenetére


vhunor
őstag

Én is ezzel küzdöttem, íme a megoldás.

(#15704) szacsee válasza Nippon (#15702) üzenetére


szacsee
nagyúr

775-ös furattávnál nincs gáz, viszont ha csak 1366-os furattáv van 775-ös vizesblokkra akkor sincs semmi gond.
A D-Teknél az AM2-es lefogatót mahináltam át, de ha a lapon van 775-ös lefogató, akkor csak a GTX gyári 775-ös lefogatását kell csak használnod.

Laraxior ezt Te is csekkold le!

[ Szerkesztve ]

(#15705) HSM válasza vhunor (#15703) üzenetére


HSM
félisten

Na oké, de így hogy raktátok össze a foglalatot? :F Mert a leszorító nem müxik ez a hátlap nélkül, az meg nem biztos, hogy megbízható megoldás, hogy csak a hűtő nyomja be a procit a foglalatába.... Ha jól rémlik, a "leszorítóerő" több mint felét a keretnek kéne adnia speckó szerint...

(#15706) vhunor válasza HSM (#15705) üzenetére


vhunor
őstag

Simán vissza lehet csavarozni a keretet.

(#15707) Nippon válasza vhunor (#15703) üzenetére


Nippon
őstag

Igen de ez nem megoldás, mert venni kell egy 1366 kompatibilis backplate-et. Pont ezért nem értem, hogy mi a f@sznak van rajta a 775-ös furat, ha oda nem lehet feltenni a régi hűtőt a gyári 775-ös backplate-tel, mert ugye nem feküdne fel.
Vagy valamit félreértek?

(#15708) HSM válasza vhunor (#15706) üzenetére


HSM
félisten

De nem abban az alsó rézben van a csavar menete? Vagy a backplate mögé tetted vissza azt az ominózus hátlapot, és bele a csavart, vagy mi fogja meg?

(#15707) Nippon: Azért jópár 775-ös hűtőnek nincs backplate-je... :U Meg így barkácsolni is könnyebb... :D

(#15709) p87 válasza Nippon (#15702) üzenetére


p87
senior tag

Nekem is ez volt a probléma csak én D-tek fuzion V2-őt raktam P6T lapra.
Ugyebár ennek se lehet a gyári backplate-jét használni ezért csináltam 2mm-es lemezből ebbe 3x40 es csavarokat raktam és ugyanúgy szépen rúgosan le lehet fogatni mint gyárilag.
Ha nemtud valaki csinálni akkor itt vehet: [link]
Az alaplapi fém hátlapmerevítő maradhat és erre jön a backplate alá vékony szivacsos anyaggal.

[ Szerkesztve ]

(#15710) vhunor válasza HSM (#15708) üzenetére


vhunor
őstag

Bocsássátok meg, de nincs kedvem kiszedni az alaplapot és lefotózni :) , de a lényeg, hogy kerestem 4 csavart, ami illik a keret foglalataiba, raktam alátétet és így könnyedén rögzítettem. Annyi az egész, hogy az imbuszkulccsal ellen kell tartani a keret felől, miközben csavarozol.

Nippon: miért kéne 1366-os backplate? Üresen marad a 775-ös furatok körül a hely, a Kama Anglet is 775-ös backplate-tel rögzítettem.

szerk.: most jut eszembe, hogy a Mugen 2-höz pl. olyan backplate jár, amin az lga 775/1366 furatok, valamint a rögzítőkeret felfogatására szolgáló furatok is rajta vannak, talán azzal a legkönnyebb a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#15711) Nippon válasza HSM (#15708) üzenetére


Nippon
őstag

Jó, de a vizesblokkot inkább bekkpléttel tépném rá szaromra... :U

p87:Igen, de ezzel is az a baj, hogy nincs kiperemezve vagy kivágva középen ahol a téglalap figyel a lap hátulján.

Lehet szerezni a Swiftechez is, csak itthon nincs.... :)

(#15712) HSM válasza vhunor (#15710) üzenetére


HSM
félisten

Minek kép? Nem vagyunk GYP-sek, értjük a magyar beszédet. Így már világos. :R

(#15711) Nippon: Jó, nyilván... De egy push-pin CM TX2 azért felmehet backplate nélkül is sztem.... :D

(#15713) Nippon válasza HSM (#15712) üzenetére


Nippon
őstag

Az felmehet.... :)

(#15714) p87 válasza Nippon (#15711) üzenetére


p87
senior tag

Épp azt próbáltam elmondani, hogy nem kell kivágni én is hasonlót csináltam mint amit linkeltem és ügyesen kell csinálni és nem ütközik a tálcába vagy ki is lehet vágni a tálcából.
Szerintem így jobb is mivel nem kell leszedni hozzá a gyári lemezt és közvetlenül a gyári lemezen át a cpu foglalatot nyomja.

(#15715) Nippon válasza p87 (#15714) üzenetére


Nippon
őstag

Sajna ilyesmire most nincs időm.... :N

(#15716) vhunor válasza HSM (#15712) üzenetére


vhunor
őstag

Tudom... :R Csak ugye egy kép felér ezer szóval :B .

(#15717) Bagira01


Bagira01
veterán

Lenne egy olyan kérdésem, h i7 920-nál(d0) mi számít jó eredménynek alapórajelen? Min feszre gondolok :K

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#15718) ADAM1337 válasza Bagira01 (#15717) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én egyszer láttam valakinél 0,86v-t.

(#15719) laragirl83 válasza Bagira01 (#15717) üzenetére


laragirl83
őstag

Azt nekem is elvitte a 21*133at 0.94Von.

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#15720) mpierre


mpierre
veterán

Akiknek szerencséje van. Én a harmadik 920-at fogtam ki 1,25625V-1,2570V közötti "vid"-del. Alapon azeket max 0,98V-ig lehet levinni. A 4GHz-t meg csak 1,4V felett viszik.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#15721) Henk válasza ADAM1337 (#15718) üzenetére


Henk
veterán

De ez nem fixen ennyire volt állítva, nem? Gondolom visszavette a fesz-t meg a szorzót is akkor kapot ennyit. Ilyet én is tudok csak nem valós, a cpu-z nem mutatja, hogy a szorzót is leveszi.

[ Szerkesztve ]

(#15722) Erdei88 válasza Bagira01 (#15717) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem 3Ghz-n kell neki 0,984 , gondolom ez alatti értétek már jók

(#15723) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Az enyém alapon 0,976V-ot kér ezen is használom. 1,264V-on meg van a 4GHz pedig az enyémnek sem túl alacsony a vid-je 1,256V. Nem is a legjobb tuning darab, de mégsem annyira rossz amolyan "arany közép út" ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15724) Erdei88 válasza Cyberpunk (#15723) üzenetére


Erdei88
veterán

Mivel lehet megnézni a proci VID-jét?

(#15725) gV válasza Erdei88 (#15724) üzenetére


gV
őstag

tedd biosban a vcore-t autora és nézd meg terhelés alatt mit mutat a cpu-z

(#15726) Nippon


Nippon
őstag

Megoldottam a backplate problémát, rendeltem egy Swiftech Apogee XT blokkot :D

(#15727) Laraxior


Laraxior
titán

nah úgyfest lassan csatlakozom én is... :D
Igazából még nem döntöttem el teljesen hogy milyen alaplap legyen a 920 alá.
Ahogy látom ASUS P6T verziói léteznek, Rampage 2, és a millió-féle Gigabyte lapok. Mivel Gigabyte párti vagyok ezért valószínűleg azt is fogom választani. Kérdés hogy melyiket éri meg,megéri-e a többletpénzt mondjuk ami az UD4P felett van. Értem itt a több fázist, vizesblokkos északi-hidat, stb..stb...
UD3R-t eleve kilövöm,szegényke nagyon egyszerű lett
Amire gondoltam: UD5,Extreme, és az UD7. A vízhűtés miatt az utóbbi kettő lenne a legjobb, kérdés az hogy mennyire melegszik az X58 chipset...
Valami olyasmi 920asra vadászok majd ami tudja 24/7re a 4GHz-et :B
Próbálom megállni hogy nagyon ne piszkáljak a géphez....legalább fél évig, ha kibírom. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15728) Nippon válasza Laraxior (#15727) üzenetére


Nippon
őstag

A P6T Deluxe jobb, mint a Gigák, ha nem kell feltétlenül az USB 3.0, akkor jóval olcsóbban jössz ki, mint az UD7-tel. A víz könnyedén rámegy a P6T-re is, csak egy blokk kell a borda helyére. Gondolom van rendes hangkártyád is...

(#15729) mpierre válasza Laraxior (#15727) üzenetére


mpierre
veterán

Nem olyan vészes, de ott figyel alatta a videokari - már ha az első slotba rakod. Nálam léggel idle 49 fokos, terhelve 53-55 fokos. Csak léghűtés van a házban. (Az előző lapomnál ugyanezen értékek 58, illetve 63-65 fokosak voltak.)
Ha kell az usb 3.0, meg a sata III, meg 24 fázis, akkor ud7.

Amúgy 8000.- a különbség a két lap közt.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#15730) Laraxior válasza Nippon (#15728) üzenetére


Laraxior
titán

van hangkártya, csak nem szeretném használni :D elég az alaplapi, nem kell semmi extra ficsőr a hangnál.
Egyszer volt ASUS lapom, nagyon nem boldogultam a biosával..mondjuk az egy Striker 2 Extreme volt :B
X58nál is van olyan mint P45nél hogy emeli magától az órajeleket ha mondjuk növelem a VTT-t, akkor adja a refeknek is. mondjuk asszem ez csak Gigánál volt. :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15731) Nippon válasza mpierre (#15729) üzenetére


Nippon
őstag

Mármint melyik két lap között 8k a difi?

(#15732) Laraxior válasza Nippon (#15731) üzenetére


Laraxior
titán

remélem az UD5 és az UD7,mert akkor kérek egy linket is hogy honnan rendeljem meg :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15733) mpierre válasza Laraxior (#15732) üzenetére


mpierre
veterán

Link, vagy [link] :D

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#15734) Qru válasza Laraxior (#15727) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ramból milyet veszel?

Itt már az Asus bios se vészes. Utoljára Asus P2B-m volt azóta csak Giga (965P DS4, EP35 DS4, EX58 UD4P) haverhoz átkocogtam minap Asus P6T-je van és egyből boldogultam (nem úgy mint P45-nél) a tuniggal nála.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#15735) Nippon válasza Laraxior (#15732) üzenetére


Nippon
őstag

Hát nem tudom, a P6T Deluxe V2 16 ropival olcsóbb, mint az UD7...

(#15736) Laraxior válasza Qru (#15734) üzenetére


Laraxior
titán

Igazából Kingmaxra gondoltam 1333MHz-esre az OCZ Flex blokkok miatt,de megláttam a Crucial Tracereket 35k / 6GB kit :Y ebből lesz benne két kit, egyelőre csak egy aztán ha megvan a proci utána még egy.
Szép lap az ASUS,de nem tudom... nagyon tetszik ez a Gigabyte lap :B
Mit mondasz milyen a tuning a P45 után X58al? ugyanolyan macerás? mondjuk amennyi eredményt láttam kétlem :D
Nézegetek majd egy bios-t neten,hogy ismerkedjek vele addig is. szerintem januárnál előbb nem lesz belőle úgyse semmi :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15737) mpierre


mpierre
veterán

Erről mi a véleménytek?

Gondoltam lecserélem a kingmaxokat, egy picit masszívabbakra...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#15738) Nippon válasza mpierre (#15737) üzenetére


Nippon
őstag

egész jók az időzítései, az pedig többet ér mint a magasabb frekvencia... Mi bajod a Kingmax-okkal?

(#15739) Erdei88 válasza Laraxior (#15736) üzenetére


Erdei88
veterán

Miért szeretnél UD7et ha 1333as ramokat veszel hozzá?
Amúgy Xtremen olvastam hogy az UD7 is kb annyi bclk-ra képes mint az UD5 vagy az Extreme.
Ha Asust szeretnél, bátran ajánlom Neked wS Pro-t :K
Bár nem vagyok nagy tuning mester, de én elég hamar belejöttem a tuningba is

(#15740) Nippon válasza Erdei88 (#15739) üzenetére


Nippon
őstag

Hát nem tudom, az MSI X58M 230-as max bclk-t tudot a D0-ás 920-assal amit végül 220ra állítottak 24/7-es üzemre.
Szerintem 27 ropiért megkockáztatom a kipróbálását.

(#15741) Laraxior válasza Erdei88 (#15739) üzenetére


Laraxior
titán

csak arról lemaradtak a narancssárga slotok, gyönyörű az a lap :B
3x2GB Ballistix Tracer az 1600os ram és elég jó árban van :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15742) Nippon válasza Laraxior (#15741) üzenetére


Nippon
őstag

Ja, csak 8-8-8-24-es.... Nem tudom mit lehet kihozni belőle időzítések terén mert így nem az igazi.

(#15743) dime27 válasza Laraxior (#15741) üzenetére


dime27
őstag

Akko én a 3x2gb Gskill Trident 2000es cl9es memot 38kért milyen árban vettem?! :DD

Most éppen cl7ben megy 1.6Val 1710Mhzen gond nélkül :K

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#15744) Qru válasza mpierre (#15737) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az egyik legjobb ram, biztos nem fogsz mellé velük.

Nippon: Azok 1600 CL7-et nem bírják. Bár lehet szerencséd lesz...

Laraxior: Crucial jobb, lsd egy sorral feljebb. :)

dime27 Korrekt ár. :K És veszettül jól megy ezek szerint.

#nincsbennetarcsi

(#15745) dime27 válasza Qru (#15744) üzenetére


dime27
őstag

Persze hisz Gskill és abbol is a legjobb i7 alá :C :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#15746) Laraxior válasza Qru (#15744) üzenetére


Laraxior
titán

úgyis a mennyiség a nyerő nem a minőség,szerintem ez itt is érvényesül nem csak korábbi konfigoknál ;] hiába van 3x1GB 2133MHz-es ramod...akkor is kitapossa a belét a 3x2GB 1333MHz-es Kingmax. ;]
Valószínűsithető hogy a Tracer lesz, mondjuk fel kell készülnöm lelkiekben hogy a 6 ram micsoda villogást fog rendezni :DD mondjuk egy prime blend alatt :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15747) Nippon válasza dime27 (#15745) üzenetére


Nippon
őstag

Ezt a kijelentést mire alapoztad? Mert én is mostanában terveztem a vásárlást, és nem szeretnék mellényúlni...

(#15748) Qru válasza Laraxior (#15746) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mennyiségben biztos de sebességben: :N

Nekem anno ddr1-es Corsairem volt ledes, halálba idegesített, mint vmi vásári fenyőfaégősor. :D

Nippon: A nevesebb gyártókkal nagyon nem foghatsz mellé. OCZ, G.Skill, SuperTalent, Crucial, Mushkin, de a korai Kingmax-ok se rosszak.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#15749) vhunor válasza Bagira01 (#15717) üzenetére


vhunor
őstag

(#15750) Nippon válasza vhunor (#15749) üzenetére


Nippon
őstag

Ez már kicsit perverz.... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.