Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15601) MPowerPH válasza mpierre (#15593) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bezony. Mugen 2 -őt feltenni nem olyan egyszerű dolog.

Don't Tread On Me

(#15602) laragirl83 válasza MPowerPH (#15601) üzenetére


laragirl83
őstag

Azért annyira nem is bonyolult... s775 után én is kicsit paráztam, de jóval 1xerűbb, mint amilyennek elsőre tűnik! ;)

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#15603) vhunor válasza laragirl83 (#15602) üzenetére


vhunor
őstag

Akkor mesélje el valaki, hogy kell leszedni azt a fémlapot a lap hátuljáról :B . Volt Mugenem, de akkor erre nem volt szükség, a Kamához meg nem jár ilyenféle szerszám ha jól láttam.

(#15604) Qru válasza slyie (#15595) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Addig amíg terhelve a magok hőfoka 80 fok alatt marad. Hogy ez mekkora fesznél és mekkora órajelen éred el az proci függő.
Ha olyan progit használsz ami nem használ 4-nél több magot akkor a HT-t ki is kapcsolhatod, azzal is spórolsz pár fokot.

#nincsbennetarcsi

(#15605) mpierre válasza vhunor (#15603) üzenetére


mpierre
veterán

Parancsolj.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#15606) dime27 válasza MPowerPH (#15601) üzenetére


dime27
őstag

Bezony ezért kell Prolimat venni :DDD :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#15607) HSM válasza vhunor (#15591) üzenetére


HSM
félisten

Nem hiszem, hogy az a baj... Nálam is amúgy kb. 40-45 fok max a CPU hűtő alja 85 fokos magok mellett, rendesen, jóminőségű pasztával pasztázott CPU-val. Sajnos az I7 ilyen... Még vízhűtéssel, 2x fokos vízzel is nehéz 60 fok alá menni 4Ghz felett, ahogy láttam....

(#15592) gV: Ott figyel azért, hogy ~1,12V, tehát kb 1,12V.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#15608) tom_tol válasza dime27 (#15606) üzenetére


tom_tol
addikt

néhány teszt után ezt a hűtőt nyugodtan merem ajánlani i7-hez [link]

(#15609) MPowerPH válasza dime27 (#15606) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát igen...Ha lehetne. Az még a Mugen 2 -őt is "odaveri". :B A fene egye meg, mennyiért jutottál hozzá? :DDD Sejtem így első tulajként egy vagyon volt. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#15610) slyie válasza Qru (#15604) üzenetére


slyie
csendes tag

Köszi az infot!
Az gáz, ha gyári hűtővel alap órajelen több, mint 85 fokot produkált a prime95 alatt?

"Impossible is nothing"

(#15611) Qru válasza slyie (#15610) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, az nagyon sok. Valószínűleg nincs fönt jól a procihűtő, mert nem lenne szabad ennyire melegednie alapon gyári hűtéssel.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#15612) slyie válasza Qru (#15611) üzenetére


slyie
csendes tag

Procinak baja lehet ettől?

"Impossible is nothing"

(#15613) slyie


slyie
csendes tag

Valahol úgy olvastam, hogy i7-nél 100 fok a Tmax.

"Impossible is nothing"

(#15614) Qru válasza slyie (#15613) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, de hosszútávon nem tesz jót neki ha 85 fok felett megy. Igaz az átlag használatnál nem kap akkora terhelést mint Prime95 alatt tahát a hőfok se megy fel 85-ig de akkor is... A 100 fok már olyan max, ahol lekapcsolja magát a proci, hogy ne károsodjon.
Ha van autód azzal se folyton padlógázzal mész, noha mehetnél állandóan 6ezres fordulattal is... :U

#nincsbennetarcsi

(#15615) front3r


front3r
őstag

Szerintetek elég egy Coolink 550W-os táp a HAF 932-es házhoz, 3db 12cm-es Coolink Swif 2-es ventivel, 3db HDD-vel ?
3,8-4Ghz-es tuningnál ha rányomom a LinX-et és amikor feltölti a RAM-ot, és elkezdi leterhelni a CPU-t akkor hirtelen kikapcsol a gép. 3,4Ghz-en viszont stabil.
Valami tuning beállítással van gond vagy egy erősebb táp kell már ehhez?
Bocs most nem vagyok a gépemnél így a táp pontos típusát nem tudom, de nem gagyi táp, hiszen Coolink és jó nehéz, ha kell akkor jövök majd a pontos típussal.
Próbáltam több feszt adni a procinak is, azért csak nem kell 1,3 felé menni nála.... lehet az Uncore a kevés? 1600 Mhz-en megy a RAM és a duplája megvan (3200) az uncore-nak vagy emeljem tovább?
Ennyire csak nem lehetek béna.... azért tettem fel a kérdést mert gyanakszom a tápegységre is hogy nem tud elég feszt leadni.... bár a HAF 932-es házban a ház összes ventilátora az alaplapra van kötve, lehet nem tud ennyi feszültséget leadni az alaplapon keresztül? (aki nem ismeri annak mondom hogy 4db jó nagy ventilátor van a házban, a legnagyobb a ház oldalán van)

Előre is köszi a segítséget!

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15616) Qru válasza front3r (#15615) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondj egy pontos típust tápot illetően, illetve hogy mennyi idős.
Mi mennyi feszt kap pontosan amúgy bios-ban? Egyedül az i7 a nagyfogyasztó a gépedben, tehát a tápnak elégnek kéne lennie...

#nincsbennetarcsi

(#15617) MPowerPH válasza front3r (#15615) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ott valszeg overclocking probléma lesz. A tápnak bőven elégnek kell lennie ehhez a rendszerhez.

Don't Tread On Me

(#15618) dime27 válasza MPowerPH (#15609) üzenetére


dime27
őstag

Nem volt még annyi se mint most adják pcgearen csak már réges rég tudtam rola h van ilyen akkor még itt phn senki nem is irt rola én meg hamar lecsaptam az első példányra engusz logoutos tesztje is az enyémmel készült :DDD

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#15619) dime27 válasza tom_tol (#15608) üzenetére


dime27
őstag

Az ok h jo a hűtő de sztem ennyire nem 4ghzen sztem többnek kell lennie a magoknak legalábbis én tudom h külföldi forumokon 1.2Val mennyit ment elég sok i7 ezzel a hűtővel 4ghzen én marhára nem ilyen hőfokokat produkáltak hanem joval többet...szal inkább legközelebb sztem ne nyiss annyira sok ablakot ki és ne hűtsd le ennyire a szobádat :D mert nekem a 12 fokos vinyóhőmérséklet ezt suggalja... :N Én ezzel a hűtővel inkább egy 24 fokos szobai hőmérsékletre lennék kíváncsi Linx alatt :K

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#15620) tom_tol válasza dime27 (#15619) üzenetére


tom_tol
addikt

maradjunk annyiban hogy ez a teszt 24 fokos szobában készült
az a szerencsétlen vinyó össze-vissza mutat, és a ház ventikből is csak a fronti 2 ment 1 fokozaton
ami még különbség hogy a qpi fesz csak 1,26v volt ami azért befolyásolja a hőmérsékletet
de kapsz lynx-t is

[ Szerkesztve ]

(#15621) emre33


emre33
addikt

Xenon 5500 seriás cpu
Most olvastam ha 3 csatornásként használom a memóriákat, akkor csak 800Mhz-n müködnek.
Érdemesebb tehát 2 csatornásként és 1066Mhz üzemeltetni?
Vagy nem jól olvastam?
Intel® Server Board S5520HC lap társaságáról beszélünk

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#15622) mpierre


mpierre
veterán

Segítség kellene:

Összeraktam egy gépet, de nem hajlandó elindulni, csak pörgeti az összes ventit 100%-on, se pittyenés, se semmi. Az összes LED világít, hogy oké a rendszer. :F
Túl vagyok egy teljes rendszer telepítésen, majd kikapcsoltam a gépet, és 2 óra múlva már a fentieket produkálja. Ötlet?

Foxconn Flaming Blade; i7 920; Mugen 2; 3×1 GB Apacer 1333MHz; HIS 4870; WD 750 GB; Giga Superb 720W

Tuning még nem volt, a lapon, ha jól láttam p04-es bios van.

Cmos reset megvolt, semmi változás.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#15623) gV válasza emre33 (#15621) üzenetére


gV
őstag

nem, kisebb a sávszél 2*1066-os memoriával mint 3*800-as al, am én ugy tudom h csak bizonyos gb után megy csak 800-on 3 csatornás üzemmódban

sőt ah nézemn még a 1333-at is tudja [link]

[ Szerkesztve ]

(#15624) HSM válasza emre33 (#15621) üzenetére


HSM
félisten

Ott valami gagyi van akkor... Mert az 5500-as Xeon (procinként) 3 db modult 1333-on tud hajtani, 6-ot 1066-on és 8-at 800-on.

(#15625) emre33 válasza HSM (#15624) üzenetére


emre33
addikt

aha

De várj, mi van ha két cpu-t teszek a lapba?

Két cpu (x5550)

És teszek cpu-nként 2x3x2Gb memóriát
Akkor is futhatnak 1333Mhz-n?

Lehet félreértettem az egyik külföldi tesztet?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#15626) HSM válasza emre33 (#15625) üzenetére


HSM
félisten

Olvasd el mégegyszer, amit írtam... ;) Azt írtam, procinként. Tehát jól gondolod. :K Mondjuk azért csekkold le a lap manualjában, de a proci ezt tudja, az 100%.

(#15627) adm válasza emre33 (#15621) üzenetére


adm
őstag

egy szintén i5520-as SM X8DAi-as alapján, a supermicro szerint a proci (alapból: E:1066 v. X:1333), a memória fizikai kialakítása, (single/dual/quad rank/mix) meg a csatornánkénti modulok számának kombinációja határozza meg a memória sebességét. a tri-chanel-t ajánlják, a modulok elhelyezésben csak annyi megkötés van, hogy procinként legalább 1 kit kell. 1333-as kiteket rendeltem hozzá, de csak mert nem drágább semmivel sem és talán valamivel időtállóbb...

16core - 32thread - 64gb

(#15628) katt777 válasza vhunor (#15457) üzenetére


katt777
félisten

Ez mind szép, de hány fokos is a VGA-d? :F

dime27: 4 magot kihasznál, 8-at nem! :DDD

Homer: RAM-ok támogatása megvan? (QVL) Bios-t frissítettél? Ill. rossz időzítésnél v. alacsony fesznél lép fel ez a hiba. Everest és CPU-Z is látja, még sincs ott a Ram.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#15629) katt777 válasza front3r (#15487) üzenetére


katt777
félisten

Bő 1 hete nincs netem, erre ott egy rakás új bios... :N Nálam ASUS-ban volt sok beállítással RAM-eltűnés. Attól persze RAM-hiba is lehet.

Henk: DDR3-nál az időzítés nem számít, a sebesség annál inkább.

HSM: Nem értelek. Mindent alapra állítva 1600MHz-en mennek a RAM-jaim 1.639V-tal. No tuning, ahogy mondanád... :U

Arcoss: Hülye az Everest az ASRock-hoz. Az az állítólagos 127°C AUX érték akar lenni, de sehol nincs ilyen. Tuninggal az említett hőértékek már jók. Az én méréseimet megtalálod a honlapomon a teszteknél v. logoutomon.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#15630) HSM válasza katt777 (#15629) üzenetére


HSM
félisten

Írd már oda, kérlek, melyik hsz-emre reagálsz, mert visszaolvastam jópárat, és úgy sem vágom... :B

(#15631) front3r válasza Qru (#15616) üzenetére


front3r
őstag

Megvan a pontos típus: Coolink MPT-5012P 500W, tehát nem 550W-os.

Próbáltam ma délelőtt megint tuningolni, de 3,8 - 4,2 Ghz között nem tudok egy fix értéket sem amitől stabil lenne. CPU feszt próbáltam 1,25-1,35-ig de nem segített, próbáltam VTT-t állítani, még olyat hogy csak 1200Mhz-en menjen a RAM, Ram frekvenciát is kicsit feljebb aztán lejjebb vettem, de egyik sem hozott egy stabil eredményt sem. Ennek az alaplapnak van gyári tuningja a BIOS-ban, de azzal is elszállt a gép. Csak LinX-el teszteltem, de pár másodperc CPU terhelés után kék halál lett az eredmény, de volt olyan hogy lekapcsolt az egész gép hirtelen.
Valahogy én a tápra gyanakszom továbbra is.... most a memóriára visszatérve 3,4Ghz-en a gép megy normálisan MEM: 1,669 V, 1620Mhz-en. Akkor miért ne tudna menni ez a RAM 4-4,2Ghz-es tuningal, ha a RAM értékei nem változnak.....
Gondoltam arra is hogy rossz CPU-t fogtam ki és ennél már nem nagyon tuningolható jobban.... pedig D0 steppinges.

Hűtésre nem lehet panasz mert: CM HAF932-es házban egy dual ventis CM Z600 ül a processzoron....

Katt777: Lehet RAM hiba ha ezen a 3,4Ghz-es beállításon stabil a gép? Mondjuk 2db RAM-ról le kellett vennem a bordákat, mert nem fértek el a Z600-ra szerelt venti miatt. De nem okoztam fizikai sérülést hogy levettem a bordákat.... gondolom én... mivel látszik rajta hogy elcsúsztathatóak, tehát opcionálisak a bordák.
De így is elég nagy a levegőáramlás a memóriák körül...

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15632) Henk válasza katt777 (#15629) üzenetére


Henk
veterán

Klafa, mert most visszavettem a ramokat 1440-re mert így tudja a 7-7-7-24 időzítést és csak 1,6V-ot adtam neki, sőt a qpi/vtt is 1,24V-ot kap. Proci így 3,4-en megy és magok hőmérséklete is csökkent 1-2 fokot. Nem a tuning a lényeg csak egy optimális beállítást szeretnék kapni.

(#15633) dime27 válasza katt777 (#15628) üzenetére


dime27
őstag

Hát nevetni fogsz de tegnap este pont sikerült kipróbálnom és a második menetben már használta szépen a 8 szálat és az a nagyon durva h igy alaporajelen is bődületes erő van benne kb a második menet ugy ment mint a 3.6ra felhuzott q9550enemen mi lesz ha felhuzom ezt 3.6-3.8ra? :DDD :C Jah és nem gyenge a win indulás se 5 sec alatt használhatom köszönhető az intel x-25M-nek :K :B

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#15634) mpierre


mpierre
veterán

Valaki? [link]

Azóta annyi történt, hogy szétkaptam darabokra a gépet, majd újra összeraktam. Elsőre simán indult, majd egy kis bios állítgatás után újraindítás, majd ugyanazt csinálja. Se csippanás, se post, csak 100%-on pörgő ventik. :W :W :W :F

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#15635) front3r válasza front3r (#15631) üzenetére


front3r
őstag

Szerintem megvan a bibi... arra nem figyeltem hogy a memória időzítésekkel csínján kell bánni, és az Auto beállítás úgy tűnik a legrosszabb, azzal nem stabil. De még mindig nem vágom mi lenne a memóriámnak a legmegfelelőbb.
Ebben tudna valaki segítséget adni? (bevallom sose foglalkoztam memória időzítéssel az életben, nem nagyon tuningoltam még)
A többi tuning paraméter úgy tűnik rendben van. Köszönöm Kat777 a nagyszerű táblázatot, sokat segített!
Ez a típus van nekem. De az időzítéseket nagyon ne vágom, hol lehet ez ügyben tájékozódni?

Köszi a segítséget!

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15636) MPowerPH válasza mpierre (#15634) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elemet kiszedted? Szedd ki egy 10 percre, hátha megoldja. :U

Don't Tread On Me

(#15637) Monkey


Monkey
tag

Sziasztok! Beújítottam egy 920 D0 / Geil Value 3X2 Gb 8-8-8-28 / Asus P6T / HD 5850 kombinációt. Prescott meg Barton korszakban voltam benne utoljára mélyebben a tuningban, azóta eléggé megváltoztak a viszonyok. :DDD

Az alapvető dolgokba többé-kevésbe beleástam magam, sokat segített hozzá ez a topic is. :)

Keztednek egyből lenne is egy fogós kérdésem: 64 bites IBT foximaxi beállítással elhasal, márpedig _mindig_ a második ciklus végén (cpu alap órajelen, ram fesz manuálisan 1.64-en, minden más auto-n). Ilyenkor szvsz az ember először a ramokra gyanakszik. Memtest86+ 1.7-et rájuk eresztettem, az el is kezdte dobálni a hibákat. Kisakkoztam, hogy melyik a rossz modul, azt egyből ki is vettem és a többit elkezdtem alaposabban megnyektetni. Az egyik tök hibátlan, a másiknál viszont egyetlen egyszer dobott egy nem reprodukálható hibát. :F

Azek után újra IBT: továbbra is mindig elszáll a második ciklus után. Ismétlem, alap óarjelen is. Az IMC-re gyanakodjak? Az az érdekes, hogy sem L4D-nél, sem COD4-nél, sem pedig GTA IV-nél nincs semmi baj, pedig ez utóbbi azért eléggé eszi a gépet.

Pár paraméter adaléknak: Windows Xp 64 bit sp2, legfrissebb driverek, legújabb bios, Superflower 550-es táp, cpu vízzel hűtve, gépház nyitva, szobában kábé 20-22 fok, proci magjainak valaha látott legmagasabb hőfoka 85 Celsius, emlékeim szerint valahol 1.475 V környékén, ramokon extra hűtés nincs, de egyáltalán nem forrók, a hőleadó radim passzív, de akkora a felülete, mint 2 pingpong asztalnak.

Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#15638) dime27 válasza Monkey (#15637) üzenetére


dime27
őstag

Ezért kell Gskillt venni... :DDD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#15639) Monkey válasza dime27 (#15638) üzenetére


Monkey
tag

Igazán építő jellegű hozzászólás volt, köszönöm... :DD

(#15640) dime27 válasza Monkey (#15639) üzenetére


dime27
őstag

Hát az is igazán építő ha vki ezreket költ vízhűtés meg blabla ...aztán ami egyik leglényegesebb lenne arra meg nem...szal mégse olvastad eléggé át a topikot :K :D

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#15641) Monkey válasza dime27 (#15640) üzenetére


Monkey
tag

A vízhűtést azért dobtam össze ezelőtt kábé 5-6 évvel, hogy kuss legyen a szobámban és tudjak aludni.

Azt meg azért légyszíves ne akard nekem megmagyarázni, hogy olyan marha nagy elvárás lenne egy Geil modultól, hogy hozza a gyári paramétereit...

Ha egyáltalán azzal van a baj...

Szóval Te egy ramcserével indítanál?

[ Szerkesztve ]

(#15642) ADAM1337 válasza Monkey (#15637) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Elsőnek megprobálnám vmi normális oprendszerrel a dolgot.
Másodikra az az 1,47vcore nem túl egészséges, harmadikra esetleg másik táppal a dolgot.

(#15643) dime27 válasza Monkey (#15641) üzenetére


dime27
őstag

Nem feltétlenül de a ramokat megnézném egy másik deckában az tutti! :K

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#15644) mpierre válasza MPowerPH (#15636) üzenetére


mpierre
veterán

Azt kibányásztam, majd vissza. Sajna ezen túl vagyok.

Ellenben az újabb fejlemények:

Bekapcsolás -> 100%-on pörgő ventik -> Force Reset gomb megnyom egyszer, vagy kétszer (érdekes egy ficsőr a Foxconn lapon, de most csuda hasznos :K ) -> majd simán csippanik, postol, bebutul. Ezek után bios frissítést is kapott az alaplap. Majd próbálkoztam a sima indítással. Persze megint a force reset gombbal tudtam indulásra bírni a lapot.

Időközben átnéztem a dolgokat a biosban, meg win alatt everestel. 8-9-9-24-x-x-x-x-re lövi be a ramokat, mind 1066 MHz-en, mind 1333 MHz-en, mind 1600 MHz-en. Az spd szerint 1066-on tudna 7-7-7-x-et, 1333-on tudna 9-9-9-24-et, míg 1600-hoz nincs érték.

Lehet, hogy az a baj, hogy túl szűkre veszi 1333-on a ramot? Mivel ezen hajtanám a Ramokat. (Nem vagyok benne biztos, de lehet, hogy tegnap is akkor dobta el magát, amikor átállítottam a ramot 1333-ra.) Ezt még postolás előtt ellenőrzi le, vagy utána?

Végül is megvan a bút, de egy picit kényelmetlen folyton az alaplapon nyomogatni a gombot, ráadásul rendelésre készült a gép.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#15645) gV válasza Monkey (#15637) üzenetére


gV
őstag

nem lehet h a qpi (lévén h auton van) és a dram fesz különbsége nagyobb mint 0.5v? mert az nem ajánlott:[link] bár ezt lehet h csak 1.65v-nál magasabb ram feszre érti :F

(#15646) HSM válasza Monkey (#15637) üzenetére


HSM
félisten

Először is tedd vissza szépen a ramokat 1066-ra és 1,5V-ra, minden szorzót normaé-ra vagy auto-ra, és próbáld úgy. Jó lenne már elfelejteni, hogy "alapbeállítás" a tuningolt ram.... :((( Ha így megy, akkor vagy a procid memóriavezérlője kaka a ramodhoz, vagy a lap lövi be szarul a ramod időzítéseit, vagy szar a ram, vagy egyszerűen a tudásod kevés a beállításhoz, olvass jobban utána.

(#15647) Monkey


Monkey
tag

ADAM1337: igazából linuxot használok de per pill. nem halandó arról a vinyóról bootolni. :D Ott nem volt semmi para, bár csak alapon használtam. A L4D frankón futott rajta. Nem 1.47-en használom, csak annyin is próbáltam. Jelenleg default feszen van. A táp jó ötlet, valahol van egy régi Enermaxom, majd előszedem és kipróbálom azzal is.

dime27: ha lett volna rá alkalmam, már megnéztem volna, de még nem találtam olyan ismerőst, akinek lenne hozzá lapja

gV: akkor tettem szinte mindent autora, amikor már untam a sok próbálkozást és kíváncsi voltam, h. magától mit produkál a cucc. Előtte minden kézzel volt belőve. Az sem befolyásolta a dolgot.

HSM: kipróbálom, amit mondtál. Az, hogy a tudásom kicsi, valószínű lehet. :) A ram időzítéseivel nem volt gond, centire be volt lőve kézzel.

(#15648) HSM válasza Monkey (#15647) üzenetére


HSM
félisten

Kizártnak tartom, hogy az összes subtiminget belőtted volna kézzel... :P Van pár stabilitás szempontjából kritikus subtiming, amit néhány lap szeret kövéren mellélőni...

(#15649) MPowerPH válasza mpierre (#15644) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megeshet, bár számomra érthetetlen. De ezt könnyen ki lehet deríteni, lőj be neki 9 -es timingokat. :K Ha ott is sír, akkor más a probléma.
De ez amit leírtál tényleg érdekes. :U Nekem is foxconn van, csinált már furcsaságot, de csak elrontott oc után, és a végén azt is gombnyomásra megoldotta.

Don't Tread On Me

(#15650) kulerr válasza HSM (#15648) üzenetére


kulerr
őstag

...Konkrétan melyik lapok ezek?, vagy nem lehet általánosítani?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.