Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14151) katt777 válasza Zájec (#14140) üzenetére


katt777
félisten

Nem raktam én azt sehova, fogalmam sincs, hogyan lehetne szorzót állítani. Auton hagytam egyszerűen. Egyébként ASRockban is összejött, biosban ott 3888-ra kellett tenni az uncore-t. A QPI-t ha 7776GT fölé teszem, nem bootol a lap, de a 6400 QPI OCT szerint megvan. 3400-as uncore-ral csak 4800 volt. Ez most nekem itt összefüggésileg egyébként kicsit zavaros. :B

212+ tesztet feltöltöttem a honlapomra, logouton majd lesz, ha aktiválják.

Azt én is észrevettem, hogy magasabb uncore-ral hirtelen megtáltosodik az Everest teszt (és nyilván a proci is), L3 tesztben utol is érte az ASUS-t. Mondjuk tapasztalataim szerint éppen az időzítés nem jelent semmit, annál többet akár csak 100MHz RAM-sebességvesztés.

Qru: Átmész oda? :F (Ahol az igazság van. :DDD )

HSM: Hát ez az ASRock messze nem melegszik úgy, mint a P6T Deluxom, 4GHz-en is elvolt 40°C alatt.

Dare2Live: Házcsere. Vagy VGA forral ott, vagy (esetleg és) úgy vannak beállítva a hűtőid, hogy "lyukas" a lapod fölött a légszállítás.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#14152) Dare2Live válasza katt777 (#14151) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ennél szelösebb ház?
[link]

vga ami vmennyire meleg de kézzel lazán fogom a bordáját ~40C. Prime alatt a cipsetborda viszont gyilkos...kideitem...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14153) ndlx


ndlx
aktív tag

Sziasztok!
Sikerült szert tennem egy i7 920-ra, viszont mint tuningban teljesen analfabéka, szeretnék némi segítséget kérni Tőletek. Nem akarom halálra tuningolni, sem új csúcsokat dönteni, inkább csak jó lenne kihasználni a procban lévő potenciált (már ha van), de teljes stabilitás mellett.
A következő a szett: i7920, Gigabyte EX58-UD3R, Geil Value 1600 KIT 3x2048MB CL8.
Mint teljesen kezdőnek, el tudnátok röviden mondani, mit állítsak hol, hogy az jó is legyen, de stabil is?
Olvastam az utolsó pár oldalt, de sajnos sok kifejezés nekem még kínai :)
Illetve láttam, hogy erősen tesztelitek a rendszert mindenféle progikkal, ami nagyon hasznosnak tűnik. Arról is tudnátok valamit mondani?
előre is köszön,
n

[ Szerkesztve ]

(#14154) HSM válasza katt777 (#14151) üzenetére


HSM
félisten

Megnéztem a 212 tesztedet... Hát érdekes lett az eredmény... A Z600-al összhasonlítva figyelembe vetted a szobahőmérsékeleteket? Mert akár csak 3-5 fok diffi elég komoly eltéréseket okozhat, úgy tapasztaltam...
Amiket én a 212-vel mértem (non-plus verzsön): [link]
Vagy a BARAM a legnagyobb nyári hőségben: [link]
Ez még akkor is érdekes, ha hozzászámolom, hogy minden proci hőtermelése más azonos feszen... :F Szóval érdekes, miért olyan meleg nálad... Paszta nem lehet, hogy mégis kevés lett? Nálam is NT-H1 volt a hűtők alatt, de alaposan megkenve.... (Kb. ennyit szoktam rátenni, max icipicit többet [link] Ez még a C0-am volt... :B Ha jobban megnézed, látszik, hogy csak néhány sávban vastagabb, néhol meg vékony, így szokott sikerülni :B )

Az Asrock lapon nem tudom, hogy mire gondolsz, hogy elvolt 40 fok alatt? :F Asrockon ha nem tévedek, ezek az alkatrészek a kritikusak: [link] Ezeket pedig csak ujjheggyel, vagy valami hőmérőfélével tudod mérni....

[ Szerkesztve ]

(#14155) Savanya válasza HSM (#14154) üzenetére


Savanya
addikt

Szeretsz alaposan pasztázni :K Úgy néz ki hogy a 212 + hűtőnél elszúrták a közvetlen hőcsővel való érintkezést . Sima 212 réz talpa jobban elvezeti a hőt .
Érdekesség ami az Asrockon olyan szabadon van a GB UD3R rev.1.6 -nál egy nagyobb méretű borda alá került .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#14156) HSM válasza Savanya (#14155) üzenetére


HSM
félisten

Jaja... :D Úgy vagyok vele, a szükségesnél kicsit több paszta kevesebbet árt, mint a kicsit kevesebb... :D

(#14157) Shkiz0 válasza katt777 (#14151) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha nem gond hogy Asus lapom van, akkor én is összeszedem a beállításokat, és elküldöm.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14158) Zájec


Zájec
veterán

4ezres Uncore 1.44v qpi/vtt fesszel LinX

(#14159) #97544192 válasza Zájec (#14158) üzenetére


#97544192
törölt tag

szép meg minden, de mivel vagy vele előrébb? :U

(#14160) Zájec válasza #97544192 (#14159) üzenetére


Zájec
veterán

gyorsabb mintha csak szimplán 3200mhz-n menne az Uncore..

(#14161) Zájec


Zájec
veterán

Everest bench 2000-n cl9-be

(#14162) akoska07 válasza Zájec (#14161) üzenetére


akoska07
nagyúr

kicsit adtam az uncore-nak.
mondjuk többet vártam volna a másolásnál.

teszt :B

néztem előtte 4GHz-en 20*200-at
4000-es uncore és akkor sem ment 22k fölé a másolás
lehet nem kapcsolok be vmit :U

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#14163) laragirl83 válasza Zájec (#14158) üzenetére


laragirl83
őstag

GG! :R

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#14164) dime27 válasza Zájec (#14161) üzenetére


dime27
őstag

Cép a memó itt is 1.65Val ment? :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#14165) Sárpac válasza akoska07 (#14162) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ez valami verseny, hogy ki öli meg a a prociját hamarabb?:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14166) laragirl83 válasza Sárpac (#14165) üzenetére


laragirl83
őstag

Én nem neveztem :K

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#14167) #97544192 válasza Sárpac (#14165) üzenetére


#97544192
törölt tag

én sem neveztem, de tényleg nem tehet jót a procinak a mindennapi állítgatás és agyonfeszelés. mondjuk gondolom pár embernek mindegy mit kap majd a vevő. :D

(#14168) dime27 válasza Sárpac (#14165) üzenetére


dime27
őstag

Az i7 elvette az eszét :DD :DD :DD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#14169) Zájec


Zájec
veterán

(#14162) akoska0 :: megy ez szépen :K a másolás majd vista ,w7 alatt lesz majd több... az xp-nél egy kicsit kevesebb...

(#14163) laragirl83 :: :)

(#14164) dime27 :: a 2000-s mérésnél már nem,, többet adtam..

(#14165) Sárpac :: miért mondasz ilyeneket pacika ? irigység :DDD

(#14167) BR4D ::" de tényleg nem tehet jót a procinak a mindennapi állítgatás és agyonfeszelés. miért is :F attól hogy állitgatod mi baja lenne... hülyeséget beszélsz... például az autó sebváltóját is egyfolytába kapcsolagatják, mégse lesz baja...
"mondjuk gondolom pár embernek mindegy mit kap majd a vevő."
jajjj :U , megint ez a beszólásod, nem unod még ezeket a célzásokat :F
sokkal inkább egy láma usertöl nem mernék semmit venni , aki autofeszeken meg 1.8v-1.9v-al használja a ramjait,, na az aztán tényleg jót tesz az IMC-nek... és fingja nincs a dologról... olyantól vegyél procit , ne tölünk akik tudják mit miért csinálnak...
úgy adod elö ezt az egészet mintha már megalapozott tapasztalatod lenne ezügyben.... ,,, de semmi ilyesmiöl nincs szó , megint a levegöbe beszélsz...

szóval ideje lenne leszoknod az ilyen felesleges rémiszgetös beszólásokról...

(#14170) #97544192 válasza Zájec (#14169) üzenetére


#97544192
törölt tag

azért mond neked pacika ilyeneket nyuszika, mert 4000-es uncore-hoz nem kevés qpi feszültség kell, erre te még mellette gondolom 80c-s procival linx-elsz, majd utána ha ezt meguntad még megnézed azért 4000-en felül is, és addig csinálod ezt, míg azt veszed észre hogy alapon is szar. ;)
veheted levegőbe beszélésnek, egyáltalán nem érdekel... a lényeg az, hogy előbb utóbb te is belátod, hogy ennek az egésznek semmi értelme, ha van eszed, még időben megunod, belövöd 4000-re a procit és használod.

tényleg szép eredményeid vannak, gondolok itt everest benchre, de a gond csak az, hogy ez valószínűleg nem lenne linx 5h stabil, innentől kezdve pedig én nem látom értelmét... ami nem stabil, az egyszerűen felesleges, everest benchnek meg végképp nincs értelme, mert sokszor olyan hülyeségeket ír az a program, hogy csak nevetni lehet rajta. azt bírom, amikor az xp-s bencheket hasonlítgatják a vista/7-en készült benchekkel. vagy 1000mb/s különbség van, de mit számít...

[ Szerkesztve ]

(#14171) CSorBA válasza Zájec (#14161) üzenetére


CSorBA
őstag

Fúúúú
Ilyet nekem is kell néznem ;]

(#14172) Szatesz válasza Sárpac (#14165) üzenetére


Szatesz
őstag

Az a verseny nekem is való:D
4400mhz 2100cl8 32m XP alatt .A vtt ne tévesszen meg senkit sajna 1 tizedet csal felfele az valojaban csak 1.4v...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#14173) Sárpac válasza Szatesz (#14172) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Még jó, hogy rábeszéltelek arra a procira anno!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14174) Szatesz válasza Sárpac (#14173) üzenetére


Szatesz
őstag

Jaja:D Bár megválok töle jövöhéten.... :K
Találtam még egy masik eredményt is 4520mhz 2150cl9 32m :C

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#14175) akoska07 válasza Sárpac (#14165) üzenetére


akoska07
nagyúr

szó sincs itt versenyről,pláne nem proci kinyirásról. :P
nem olyan családból származom.
tesztelgetem a gépet.
aki nem ismerne még,elmondom,engem nem igazán az szokott érdekelni
milyen fesszel tudom stabillá tenni 3.5ghz vagy 4ghz környékén.
(persze,fogok majd olyan teszteket is csinálni)
nálam minden teljesen alapon megy a mindennapi használatban.
bőven sok mindenhez.

Szatesz : grat :K
nekem sajna nincs ilyen jó ramom.
de majd utána nézek ennek a superpi-nek...is :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#14176) CSorBA válasza Szatesz (#14174) üzenetére


CSorBA
őstag

Azta, bár keveslem az bencs eredményeket, csak 23Mb copy.. :U

[ Szerkesztve ]

(#14177) Szatesz válasza CSorBA (#14176) üzenetére


Szatesz
őstag

Vallszeg WIN7 alatt több lenne....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#14178) Zájec válasza #97544192 (#14170) üzenetére


Zájec
veterán

a 4000-s Uncore-hoz 1.44v qpi/vtt fesz kell kb.. az nem annyira sok, még belefér , mégse mentem 1.5v fölé... 0.1v plussz még belefér az Intel szük ajánlásához..

nincsenek "80fokos" hömérsékleteim , 70-72 volt az átlag, az meg böven jó.. :)

jóval 4000 fölé valóban nem fogok menni , mindennek megvan a maga htára,, a tuningot sem lehet a végtelenségig elhúzni...

addig csinálom ameddig jól esik, te meg nem vagy jós hogy megmond nekem mi mikor fog történni és mi lesz a következménye... de ha ilyen tulajdonságokkal rendelkezel akkor tárd fel látnoki képességeidet.. :D

azt hogy én mit fogok belátni és minek mi értelme van azt ne te mond már meg nekem , ,ha kérhetlek...

csinálok majd 5órás eredményt is neked, nemsajnálom a villanyszámlát.. :)

" amikor az xp-s bencheket hasonlítgatják a vista/7-en készült benchekkel. vagy 1000mb/s különbség van, de mit számít.."

itt senki nem hasolit semmihez, egyszerüen csak születnek mérési eredmények különbözö oprendszerek alatt , és az a tapasztalat hogy a régebbi xp-nél a másolás valóban lassabb valamivel... de csak pár k-val... nincs ebbe semmi hihetetlen amit megkéne kérdöjelezned...

és még valami...

hagyd Zájecbácsit játszani a kis játékszerével , hagyd csinálja azt ami a hobbyja, ne vond kérdöre mi érteleme van a hobbyjának... sok munka mellett szeret ezzel foglalkozni..majd ha valami bedöglik , akkor majd vesz újat, megteheti.. :D felnött ember dolgozik , van pénze...

(#14171) CSorBA :: olyat már mutattál, inkább Uncore stabilitás tesztet néz....
az everest bench az túl könnyü... vagy melyikre gondoltál?

(#14179) akoska07


akoska07
nagyúr

tolok ma fel én is egy 64bit win7-et a gépre.
ha megy együtt az ocz és a kingston akkor belepakolok 9Gb ramot.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#14180) Zájec válasza Sárpac (#14173) üzenetére


Zájec
veterán

nekem meg aztmondtad priviben hogy milyen szar, mert nem találtál róla semmi jó eredményt... hát igen , aki egyszer ide másszor oda beszél... :U :DDD

(#14181) Szatesz :: ne keljen beidéznem paci privijét... mivel nem szabad.. mondjuk ebben a privi idézésben BR4D a nagymester :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14181) Szatesz válasza Zájec (#14180) üzenetére


Szatesz
őstag

Nekem küldött rola egy igen szép eredményt annó...5200mhz 1.44v al dryice val asus lapban...Meg én is találtam rol 5050mhz-es eredményt léggel...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#14182) CSorBA válasza Zájec (#14178) üzenetére


CSorBA
őstag

Nálad nem az eredményre, hanem egyáltalán megy-e a ramom 2000-ben cl9en :)

(#14183) katt777 válasza Dare2Live (#14152) üzenetére


katt777
félisten

Van hogy a ház jót tesz a hűtésnek, HAF932 pl. jobban hűtött összeszerelve. Ahogy nézem, nálad ráadásul az oldalsó venti elfújja a levegőt, ami fentről menne lefelé a lapra. Azaz a meleg mintha pont az északi hídra tömörülne (és tovább). Mindenképpen furcsa viszont ez a hőérték, mert mondom: én még 4GHz-en sem láttam 40°C-nál melegebbnek, vagy éreztem megfoghatatlanul forrónak.

ndlx: 1. hsz-ban ott a tesztem, többféle beállítással is 1600MHz-es RAM-okhoz. Időzítésekre figyelj, feszeket ne lődd túl, ennyi.

HSM: Igen, most már fűtött a szoba, nem mint a ház tesztnél, amikor csak 18°C-os volt. Először volt vastagabban az NH-T1, aztán vékonyítottam szinte láthatatlanra, így lett a relatíve legjobb az eredmény.

Savanya: Igen, én is ezr írtam tegnap, ill. hogy azt az 1/3-nyi felületet, ahol az alu blokk érintkezne a CPU-val, mintha teljesen figyelmen kívül hagyták volna. Mindegy, meghirdetem a hűtőt, hátha megveszi valaki; Z600-zal való összevetésből kiderül, hogy egy E8400-ra simán elég 4GHz fölött is, csak i7-re kevés.

Shkiz0: Miért lenne gond? :F Minél többféle cucchoz vannak beállítások, annál nagyobb segítség annak, aki ott keresgél. Mert jó az ASRock, v. a P6TDlx, de azért nem mondom, hogy csak ilyeneket vegyen bárki, ha eddig csak ezekhez vannak meg, ill. mpierre már úgyis küldött GB-hoz és 1333MHz-es RAM-okhoz. Ezúton is köszönöm neki.

laragirl83: Ja, te megküldetted volna az én cuccomat az ASRock piros értékeivel... :N

Zájec: Már megbocsáss, és minden tiszteletem az i7 szaktudásodé, de a sebváltó kapcsolgatása messze nem ua, mintha egy elektromos berendezésben egyfolytában változtatgatod a feszültséget. Mindemellett tény, hogy alapból is megteszi a cucc, ha úgy állítod be, csak egy jóval kisebb és főképp alacsonyabb sávban, mint amit a tuningolók szoktak használni.

BR4D: A Linx stabilitás egy dolog, azt már többen is teszteltük, hogy az IBT stabilitás bőven elég egy gépnek a totálisan zökkenőmentes működéshez. Szóval a Linx sem feltétlenül jó, főleg maximalizált memóriahasználat mellett, mert elég annyi, hogy az OS-nek kell egy kis extra RAM, és ettől rögtön megfexik a Linx, miközben semmi bajuk a beállításoknak, csak a tesztprogi nem tolerálja, ha megpróbálnak belenyúlni az általa kezelt memóriába; ennek figyelembe vételét szimplán kihagyták belőle. Win 7 esetleg szól, hogy a Linx miatt nem tud memóriát foglalni (és akkor az OS kezd el szarakodni), de XP nem.

Kérdés: Ha már ilyen gyengus a 212+, megpróbáltam a procit 3.4GHz fölé vinni, RAM-okat éretelemszerűen visszaosztva, hogy mennyi az, amit még normális hőfokon elvisz, viszont ezek a hülye OCZ-k (vagy én vagyok hülye hozzájuk :B ) nem csak 1600 fölött, hanem alatta sem hajlandóak stabilan működni, pl. ilyen 1400MHz körül is folyton hibát kapok tesztekben CL8-ban is, miközben azzal még Linx-ben sincs hiba 1600MHz környékén. Megoldásra valami tipp? :F Bár mondjuk elég lassúak így a RAM-ok ahhoz, hogy inkább hagyjam 3.4GHz-en a procit... :(((

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#14184) Zájec válasza CSorBA (#14182) üzenetére


Zájec
veterán

akkor jól irtad... biztos megy a tied is :K csak kérdés mennyi feszen... (2000,cl9)

(#14183) katt777 :: már ne haragudj , de ez egy gép,,, azt kell csinálnia amit az ember akar, nem azt ami neki jól esik... csúnya lenne ha én lennék a gépért, mindenféleképpen ő van én értem, nem pedig forditva...

el ne kezd bemagyarázni hogy egy kis állitgatás rosszat tesz neki.. :DD

ja még valami az okosságodra ::::
"mintha egy elektromos berendezésben egyfolytában változtatgatod a feszültséget. "

amikor az eist és c1e be vannak kapcsolva, és egyfolytába kapcsolgatja magát a proci fel - le akkor az micsoda? önkinozza magát :D :F

[ Szerkesztve ]

(#14185) Zájec válasza HSM (#14143) üzenetére


Zájec
veterán

(#14143) HSM ::
én ezt a hyperpi-t nem komázom... nem megy rendesen... nekem egy teszt progi vagy error-t irjon ki vagy dobjon el kék halálal... de az hogy egymásra pakol egy csomó ablakot és valami hülyeséget ir ki, azt nem szeretem...

nyugodj meg a LinX is eléggé megnyúzza a rendszert, és az Uncore részét is... annyira nem könnyü egy ilyen 4000-s uncore-t sem stabilizálni,,,, nem az elsö eredmény amit látsz ,, elötte volt egy jópár próbálkozás, egy csomószor kibaszott kékhalálal..
nem tudom hogy most miért lett stabil pedig a giga lapban is próbálkoztam , még nagyobb feszekkel is de nem sikerült a LinX-t stabillá tenni...

ha te is linkeltél képet , akkor én is megmutatom:: [link]
nálam két olyan bazinagy fáziskocka van, hogy ilyet nem láttam még egy lapon sem...

(#14186) dime27 válasza Zájec (#14185) üzenetére


dime27
őstag

Ez egy zsír deszka én speciel csak jokat olvastam rola és sztem elég sok köze lehet a lapnak h most linx stabil lett...Ráadásul tényleg hihetetlen de itthon 40k :DD

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#14187) dime27 válasza Zájec (#14185) üzenetére


dime27
őstag

Jah ráadásul ud5nél odatették közvetlenül a borda mellé nem tudom h ez befolyásolhatja h olyan meleg HSMnek de gondolom igen.... :B :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#14188) Zájec válasza dime27 (#14187) üzenetére


Zájec
veterán

most hogy mondod, tényleg jóval közelebb van, szinte teljesen az NB melett...
mivel az X58 nb-je nagyon melegszik , igy tényleg jobban melegedhet nála...

(#14189) HSM válasza Zájec (#14185) üzenetére


HSM
félisten

Ja, jó kis lapnak tűnik a Foxconn-od. :K Amúgy a hyperpi-vel sincs semmi baj amíg XP-n vagy, a Vista-t nem komálja sajnos.... (de disable sound mellett pöpec. Ja, újabb Windóz hülyeség, adminként kell futtatni, különben nem tudja lekapcsolni a hangot, hiába pipálod ki, thx M$ :W És néha a flash visszakapcsolja a hangot, akkor megint csoki... :D ) Amúgy naz eredményed kitűnő, nincs avval baj, látod, én a 3200-al küzdök.... :D Bár mondjuk a Linx-hyperpi viszonyról csak annyit, hogy ami hyperpi alatt nekem 5 perc alatt 3200-an ledobta az ékszíjat, azon Linx órákat ment előtte..... A linx alatt inkább a proci gyilkolódik, a Hyperpi viszont szerintem sokkal jobban gyilkolja a ramot. A Giga lap amúgy valszeg azért nem bírta, amiért nekem sem.... Gyengébbnek tűnik nekem a VTT tápkör a Giga lapokban, pláne a DS4-ben még a FET-eken sincs borda, és ugyanaz a két pici kocka van....

(#14187) dime27: Tényleg jól össze van zsúfolva, de szerintem nem az a baj... Azaza az is, de más miatt. Az NB nem hiszem, hogy melegítené, a borda mellette nem túl meleg, kellemes langyos szokott lenni terhelés alatt. Viszont az a két melegedő kocka egymás nyakán van... Azok 100% hogy melegítik egymás... És légmozgás is kb 0 a lap azon részén... Mondjuk lehet, bepróbálok egy 3600Mhz Uncore 1,355V tesztet aktív VTT hűtéssel, csak kíváncsiságból.... ;]

Szerk: És most nézem, okos Gigáék a két hosszabbik oldalukkal egymás felé rakták oda a két kockát.... Gratula... Pff... :( (Mondjuk ne mintha olyan kevés lenne a stabil 2800-as uncore, ami meg megy simán, langyos cuccokkal, de ha csak ilyen apróságokon múlik.... Ejj, ejj...)

[ Szerkesztve ]

(#14190) katt777 válasza Zájec (#14184) üzenetére


katt777
félisten

Elolvashattad volna (ennyit az okosságról) azért, hogy mit írtam, főleg, ha már a felét idézted is (nem vagy te civilben politikai újságíró? :F :DDD ). :B :((( Ugyanott írtam, hogy az EIST és a C1E nem éppen 1.3-1.5V között cseszteti a feszültséget, ahol a tuningolók szokták.
Gépnek gép, de egy Trabantnak is nyomhatod a gázt, hogy 120-szal menjen, mégis szétesik, hiába kellene azt tennie, amit te akarsz. :P PC-nek is adhatsz 380V-ot, ha azt akarod, hogy másfélszer olyan gyorsan menjen, mint 240V-tal, mégis kérdéses, hogy engedelmeskedik-e majd az akaratodnak, vagy mész panaszkodni a gyártóhoz erre a hibbant érvelésre hivatkozva. :DDD
Szóval előbb elolvashatnád, amit más ír, és elgondolkodhatnál, mielőtt átmész támadásba. :R

3888-at sikerült elég könnyen kihozni az ASUS-ból és az ASRockból, ráadásul mind2 Linx-stabil is, gondolom, nálam ezúttal is a kihegyezett RAM-ok akadályozzák meg a feljebbvitelt.

HSM: VGA is be tudja fűteni a lapot, és vice versa, ha nincs optimalizálva a hűtés. Ez a GB tényleg egyre gázosabb.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#14191) Zájec válasza HSM (#14189) üzenetére


Zájec
veterán

megpróbálom beüzemelni a hyperPI-t valahogy, mostmár furdal a kiváncsiság , szeretném megtudni mi a pálya, mikor melyik hibázik vagy nem,, azonos beállitásnál...

szóval disabled sound... kapcsoljam ki a biosban a hangot ?

(#14192) Sárpac válasza Zájec (#14180) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Looller az más proci volt!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14193) HSM válasza katt777 (#14183) üzenetére


HSM
félisten

Akkor ezt is bele kell számolni az eredményekbe.... az a 2-4 fok az már látható diffit is csinálhat... Úgy már mindjárt nem annyira béna a 212+ se, bár úgy se túl fényes, aláírom... :DDD De szerintem vállalható....

Amúgy nem tudom, miért mondod, hogy az 1400-as memória lassú.... :F Amúgy itt vannak az időzítéseim, nálam így beton stabil 1,58V-on.... [link]

(#14191) Zájec: Hát, nekem ez vele a tapasztalatom... Amúgy a hangot nem kell BIOS-ban kikapcsolni, elég ha adminként indítod, és a kezelőfelületen van egy kapcsoló, hogy "Disable... Audio" [link].

Arra vigyázz, hogy ha közben netezel, és egy flash-s oldalra lépsz, akkor az szintén bele akar piszkítani az Audio rendszerbe, tehát ha egymás után elrepül az összes PI egy weboldaltól, ezért van... :D De asszem pl. a PH! nem zavarja... :D Ja, és 8 szálon menjen, 32M. :K

[ Szerkesztve ]

(#14194) keIdor válasza Zájec (#14169) üzenetére


keIdor
titán

Én meg már úgy vagyok vele, hogy csak bontatlan procit veszek. Miért? Mert ráfáztam már betesztelt procival, és pont olyantól vettem, aki tudja mit csinál vele. :U (annó priviben írtam is neked kitől volt a proci...)
Persze a tőled vett E8500 még mindig megy szépen. :R De többé használt procit soha...

(#14170) BR4D: Pontosan így látom én is... bár én úgy vagyok vele, hogy nem az én cuccom, azt csinál vele, amit akar. Vásárló meg úgy sem leszek, tehát nem érint, nem is érdemes szóvá tenni. Bolti procit kell venni, az a 100% :K

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14195) HSM válasza katt777 (#14190) üzenetére


HSM
félisten

A VGA nálam inkább hűti a gépet... :P (Everest kép: [link]) Atom le van szabályozva ATT-vel, full hűvös. :D

Amúgy semmi baj nincs ezzel a Giga lappal, teljesen jó, és igen megbízható. Nem bántam meg, hogy ezt vettem... Szerintem az, hogy melegebb időben nem bírta 3200-on az uncore-om, csak 2800-on, nem olyan nagy dolog.... A számolómagoknak meg olyan brutál a 12 fázis, hogy azt ki nem akasztod.... ;) Gyanítom, egy jobban szellőző házban nem lett volna ez a gond, ahol valami felülről is fújja a lapot, de nálam azt a részt nehéz hűteni... Hosszirányú huzat van rendesen a gépemben, de a lapra nem tudok közvetlen ráfújni... :( (Brutál oldalventis ház meg nekem nem lenne jó, elég poros lakásban élek sajnos, kötelező a porszűrés, egy 20cm-st meg gázos megcsinálni, a harisnya pedig nekem nem vált be erre a célra... :P )

Jut eszembe, a hyperpi-t próbáltad az Asrock-on? ;]

(#14196) dime27: Megvan itt is a drop izomból, de nem is biztos, hogy ez baj... Talán egy Classified-nál 1333Khz-en már nem öngyilkosság bekapcsolni a Vdrop kompenzációt, de egy ilyen kategóriás lap nem arra való... :N Amúgy 77K-ért vettem, még januárban, és elégedett vagyok vele. Ha szükségem volt rá, sosem hagyott cserben, és ez hatalmas plusszpont nálam. ;) De amúgy ha jobban belegondolunk, azért agresszív túlfeszelés az alap 1,175V-ról ilyen 1,35V-okra lőni, sebességben meg a 3200 az +50% az alaphoz képest.... Nem csoda, hogy melegszik, mint atom... Arról nem is beszélve, hogy nem ez az egyetlen lap, ahol igen-igen melegszik a VTT tápkör OC alatt... :U

[ Szerkesztve ]

(#14196) dime27 válasza HSM (#14189) üzenetére


dime27
őstag

Hát igen azé ez elszomorító egy 55ks laptol vagy ki tudja h mennyiert vetted....Ráadásul nekem p45ben llcvel is ugy droppolt a cpu mint a huzat gondolom x58ban is megmaradt ez...Foxconn-nál viszont ugy olvastam h ilyen sincs...Még egy + pont :K :B ;) :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#14197) katt777 válasza HSM (#14193) üzenetére


katt777
félisten

Mit számítsak bele? Most ua. a hőm. fűtve, mint nyáron volt fűtetlenül. Akkor 27°C volt a szoba, és most is annyi lett, mert erősre tettem a kályhát, erre felmelegedett kint is az idő, és ha már fel van töltve (hőtárolós), hűteni nem fog, csak másnapra hűl kijjebb. :DDD (Azaz a teszt óta már kihűlt.) Mindenesetre nem hiszem, hogy 1-2°C szobahőmérséklet-különbség, még ha lenne is, 15°C CPU-hőemelkedést okozna. :N

Az 1600MHz-es eredményhez képest bűn lassú, m ég a tiédnél is sokkal kevesebb (pl. 60,2 volt a Latency). :(((

Lehet, hogy nincs baj a lapoddal, de nálam az ASUS és az ASRock is viszi a 3888 QPI-t. ASUS 16 fázisos volt, ASRock 8.

Hűtésügyileg nézd meg a HAF-932 tesztemet a honlapomon v. logouton: egy női harisnya csodákra képes, ha a PC belsejének pormentesítéséről van szó még egy ekkora légszállítású házban is. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#14198) HSM válasza katt777 (#14197) üzenetére


HSM
félisten

Persze, 15 fokot nem jelent, de 4-6 fokot simán... :DDD

Próbáld meg beállítani az időzítéseket, subtimingeket, amit nálam belőtt a Giga. ;) (Lehet, mégsem olyan kaki a lap? :P ) Amúgy a QPI-bírás nem is a fázisok számától függ, mivel azok, amikről beszélsz, csak a számolóegységeket etetik. A Procit az UD5 is bírja, akár 4300-on is prime-olni.... ;) Viszont az Uncore-nak külön tápköre van minden lapon, az UD5-ön, P6T Deluxe-on 2 fázis a 12-16-on felül. ;) Asrockon 1 erősebb fázisnak tűnt nekem.
Amúgy nekem a harisnyával az volt a bajom, hogy alig fújta át a venti... Az a műanyag "szellős szivacs"-ot meg sokkal könnyebben, nem kellett úgy feltekerni, ergó halkabban ment át több levegő... Persze, így is sokkal kevesebb, mint szűrő nélkül, sajnos....

(#14199) Qru


Qru
MODERÁTOR

Nem sikerült éltet lehelni a cuccba tnap. 1400MHz-en még fut a Linx, 1440-en már nem. Ami fura, hogy Zájec OCZ 1866-os ramja se fut a UD4P-mben 1600CL7-et, hol ott nála az stabil. Hát így jártam. :D :W
Próbáltuk 2 másik bios-al is de azzal sem sikerült érdemi eredményt elérni. :(

#nincsbennetarcsi

(#14200) katt777 válasza HSM (#14198) üzenetére


katt777
félisten

Nem nálam szarakodik a GB (én nem is vennék :P ), hanem Qru-nál.
Küldenél részletes beállításokat, mint pl. a táblázatban? Ígértek többen is, de még csak mpierre-től kaptam.
Subtiming-ek nem nagyon vannak, csak az első kör. Ami viszont érdekes, hogy míg az ASUS 1600MHz-en CL9-be tette őket, addig az ASRock hagyja szépen CL7-ben. Viszont CL7-ben tényleg képtelenség a Linx-t mondjuk 20 körig futtatni, 8-ban az is OK, ami sebességben zéró különbség ua. órajelen.
A részletek, ebben egyetértek Zájec-cel, nem érdekelnek, csak hogy működjön, aminek kell.

Rosszul tetted fel. Én körberagasztottam kétoldalú ragasztóval, és úgy megfeszítettem a harisnyát, hogy éppen, hogy csak ne tépje le magát róla, aztán két sávban körültapasztottam szigszalaggal, így szépen ráfeszült, és ment a levegő. Annyira finoman jutott csak be por, hogy amikor nemrég muszájból eladtam a házat 1 év után, alig kellett valamit kiporolni belőle, azt is csak a ventilapátokról (a vevő kifejezett kérésére bent is hagytam a szűrőket). Persze a harisnyákat havonta 1x leporszívóztam kívülről, leginkább az első gyűjtött be sok port, mert azt nem tudtam lapra kötni, így fullon pörgött. Amúgy milyen szivacsra gondolsz? Lehet azt a piramisosítottat kapni valahol, amit pl. VGA-k dobozába szoktak tenni, ill CM Cosmos belsejében van?

Qru: Na ugye, hogy lap. :((( Vegyél ASRockot. ;)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.