Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13751) Sárpac válasza Zájec (#13744) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Arról nem is beszélve, hogy a mugenre 4db 12cm-es ventit lehet pakolni és bizony 1ventihez képest bő 6-7C-vel hűvösebb is a proci!:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13752) keIdor válasza Sárpac (#13751) üzenetére


keIdor
titán

Meg sokkal hangosabb is a gép :DD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13753) laragirl83


laragirl83
őstag

Na EZ egy nagyon tuti kis dolog, csináljátok meg ti is! :B

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#13754) Qru válasza katt777 (#13727) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az már igaz, de csak tudja a gyári specifikációt az a fránya OCZ Plat. A végén még megbánom, hogy nem Corsair Dominatort vettem... :D

Közben elkezdtem szemezgetni a tuninngal, ez így első blikkre jó lehet (nyilván ki kell tesztelnem de ha nagyon félre méreteztem volna...)

CPU: 20x200 @1,35V
Ram: 8x (1600 CL7) @1,65V (1T-t itt mennyire erőltessem?)
QPI: 3600 (36x) @1,35V
Uncore: 18x (3600) vagy maradjak első körben 17x-nél (3400)?

Egyéb feszek?

HT off, Turbo off. C1 és EIST off, PCI-E 100. LLC? Off, vagy itt még maradhat, mert nem olyan vészes a fesz kilengés terhelésváltáskor?

Kihagytam vmi fontosat?

Úgy érzem itt az idő, hogy kicsit megküldjem a cuccot... :D

#nincsbennetarcsi

(#13755) _Fefe_


_Fefe_
tag

Próbálgattam, hogy mi az optimális szorzó és a minimum fesz. a procinak és a többi összetevőnek, amivel a gyári órajelen elfut.

[URL=http://img113.imageshack.us/i/capture10142009162723.jpg/][IMG]http://img113.imageshack.us/img113/779/capture10142009162723.th.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://img98.imageshack.us/i/dsc00061gf.jpg/][IMG]http://img98.imageshack.us/img98/3931/dsc00061gf.th.jpg[/IMG][/URL]

Hűtés : Thermalright Ultra-120 eXtreme + 2db Noctua 120mm NF-S12B FLX
Külső hőmérséklet : 21C

Tényleg fura, hogy 19-es szorzónál kisebb fesz. kell a procinak, mint a 20 esetében, de igaz.

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#13756) _Fefe_


_Fefe_
tag

1. [link]

2. [link]

Szerkeszteni már nem engedte az előző hozzászólást. :N

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#13757) syC válasza _Fefe_ (#13756) üzenetére


syC
addikt

4 threads :F

(#13758) _Fefe_ válasza syC (#13757) üzenetére


_Fefe_
tag

Most így megy szándékosan. Egyelőre elégnek bizonyul mindenre, továbbá van pár programom, amik nem igazán szeretik a 8 magot. A Fotospektrometer-hez elengedhetetlen színanalizáló programom egyszerűen megszűnik működni, amint bármilyen formában 8 maggal indítom. A legtöbb alkalmazás elviseli a magok zsúfoltságát, bár elég kevés még most, ami profitál is belőle.

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#13759) ImI87 válasza Zájec (#13744) üzenetére


ImI87
őstag

Szerintem is igazad van, a Mugen 2 és a TRUE kb ugyanezt tudja, a minimális különbség az alkalmazott ventik és azok légszállításaiból jönnek ki. Ha jól emlékszem kis légszállítánál a Mugen 2 jobb, de izmosabb ventikkel a TRUE átveszi a vezetést. Nekem személy szerint szimpatikusabb a TRUE, a mérete miatt. Mert akárhogy is nézzük, jelentősen kisebb. :U

De ha már így előjött a hűtő téma, mit szóltok ezekhez?
Prolimatech Mega Shadow
Alpenföhn Nordwand
A fekete szín nálam alapkövetelmény. :) És mindegyikről jókat írtnak, mindkettő "felsőkategóriás" hűtő. Szerintetek (kis ráfordítással) érdemes lenne lecserélni egy TRUE Black-et? :F Kicsit az újdonság varázsa is vonz...... :B

(#13760) syC válasza _Fefe_ (#13758) üzenetére


syC
addikt

Értem. Lényegében igazad van. Remélem, hogy a későbbiekben elég lesz bőven a 8 thread és akkor volt értelme beruházni i7-re :)

(#13761) HSM válasza ImI87 (#13759) üzenetére


HSM
félisten

Hamar elmúlik az újdonság varázsa, ha azt látod, hogy fél óra bütykölés, és kidobott 10K után a változás nagyságrendileg 0.... ;]

(#13762) _Fefe_ válasza syC (#13760) üzenetére


_Fefe_
tag

Igazság szerint csak a kíváncsiság hajtott, hogy kipróbáljam a Core i7 -et. Ezelőtt egy QX6850 dübörgött a gépemben, ami szintén elégnek bizonyult mindenhez, de a kíváncsiság nagy úr. :DDD Az is igaz, hogy most a Core i7 920 alapon szinte olyan gyors, mint a QX volt kicsit tuningolva 3400 Mhz-en (ahogy azt használtam). Én is remélem, hogy egyre több program jelenik majd meg, ami igazán kitudja használni a Core i7 -ben levő tartalékokat. :K

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#13763) gV


gV
őstag

linx is kipipálva [link] :))

(#13764) ImI87 válasza HSM (#13761) üzenetére


ImI87
őstag

Hát őőőőő igen...... :K :DDD Ezért vagyok gondolkodóban. :U

[ Szerkesztve ]

(#13765) #97544192 válasza ImI87 (#13759) üzenetére


#97544192
törölt tag

én már elmondtam a véleményem az egész hűtő témáról. mega shadow a no1, annál kétlem hogy létezik jobb hűtő.

mugen2 vs. true-hoz még pár szó:
ha én a legjobb hűtésre akarok menni, akkor a hűtőmre nem 400 rpm-es ventilátort teszek, hanem 1200-1600 rpm-es ventilátort... akkor pedig a true jobb, és még a mérete is kisebb, nehogy már azt mondjátok, hogy ugyanolyan a két hűtő... sokkal jobb a true kialakítása, a mugen2 csak a mérete miatt olyan, amilyen... legyen is jó úgy, hogy még egy torony háznál is nagyobb. :DDD

mindegy, szerintem a prolimatech hűtői brutálisak... ha nem vizem lenne, akkor tuti megahalems, vagy mega shadow-ot választanék. :)

[ Szerkesztve ]

(#13766) Shkiz0 válasza #97544192 (#13765) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

én meg vizet :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#13767) synthmaster


synthmaster
csendes tag

Tudna valaki véleményt mondani erről a hűtőről?Érdemes megvenni?[link]

[ Szerkesztve ]

(#13768) Qru válasza ImI87 (#13759) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Osztom HSM véleményét, kb 0 lesz a különbség. Haver is cserélt TRUE Black-ről Copper-re és 0 azaz nulla a különbség a két hűtő között, ő is megbánta a kidobott felárat. Igazán érdemi különbség nem lesz, TRUE az már felső kategóriás hűtő, ha rendes venti van rajta nem kapsz semelyik másik hűtőnél érdemi különbséget.

#nincsbennetarcsi

(#13769) katt777 válasza gV (#13735) üzenetére


katt777
félisten

162x21-gyel alapfesz alatt meg kéne lennie a 3.4GHz-nek, az még HD5870 alá is elég. Hát az meg elég lutri, milyen procit fogsz ki; pl. az E8400-am korai szériás, amit sokan szidtak, aztán a "jó" prociknál kisebb feszen megy 4GHz fölött. Valaki megvehetné már.

Zájec: Írni tud, csak hát a helyességtől kicsit messze van. Bocsi mindenkitől, ha ilyenért beszólok, de engem piszkosul bosszant az alapvető helyesírási ismeretek hiánya, mert elgépelni lehet bármit, csak nem 'ly' gomb helyett 'j'-t nyomni, és viszont.

Azért nem csapvizet kell tenni a vízhűtésbe, és máris nem fog zárlatot vagy más gondot okozni. ;) Leginkább az a baj vele, hogy rohadt drága cserélni az alkatrészeket, ha platformot fejlesztesz. Amúgy havernál a vízhűtés semmivel nem volt halkabb, mint nálam a HAF-932. Persze, a hűtés hatásfoka már más tészta. :DDD

Még a mostani kis midi házamban is elférne egy Z600, v. Mugen 2, és még hely is maradna felettük (18 cm van).

BR4D: Az a baj, hogy a hűtők (sok máshoz hasonlóan) nem teljesítmény-árban kaphatóak. Én inkább azt mondom, legyen a hűtő 10-11k, +3-4°C rohadtul nem számít. Hyper212-vel lennék kíváncsi dupla ventis eredményre, mert 1 ventivel HSM 85°C-os eredményét soknak tartom. Viszont ha 80°C alatt maradna a proci 1.3V-on és 4GHz-en, már jó lenne 7k-ért. TRUE tudtommal 17k, és bizony nem hűt másfélszer jobban a Mugen 2-nél. Azért persze elfogadnám bármelyiket, és nem sírnék, ha az utóbbi lenne. :B

Keldor papa: Szóval ez még mindig az original Bundás lenne? :F Vagy csak véletlen hasonlóság (Bluegene is volt).

Sárpac: Sztem 2-nél több venti elég "érdekes" légáramlást produkálna. Már lehet mindet egymás felé is... :U

Qru: 1.35V soknak tűnik 20x200-hoz, nekem még az 1.3V-ra is azt mondták, hogy sok, de azzal még elbírt a Z600. Uncore-t megnézhetnéd, hogy mennyi valójában, mert nem annyi, mint amit a bios ír. Nálam pl. 3.4GHz-en 3885-re kellett állítani, hogy valójában 3200-on menjen. RAM-okra csak 7-7-7-et írtak, a többi konfigfüggő (ASUS-ban 7-7-7-20-98 volt stabil, X58X-ben már 7-7-7-16-59 is), nálam sehol nem volt gond az 1T-vel, már ha azt nem számítjuk, hogy 3.4-en nem ment CL7-ben (viszont 4GHz-en igen). 1/2T elég sokat számít. Egyéb feszeket írtam nemrég, ill. X58X cikkben megtalálod; ált tuningon is elmegy minden a Standard feszültségekkel. Auto túlfeszelhet ASUS-nál, X58X-ben biztos nem, ott szépen mutatja az OC Tuner. Én semmilyen bios szolgáltatást nem kapcsoltam ki 4GHz-en, kivéve a turbo-t, de az csak ASUS-nál volt gond, X58X-ben szépen feláll a rendszer 21x200-zal is.

_Fefe_: Tesztelés azért mehetett volna rendesen. Fűrészes Noctua sokkal halkabb lenne.

ImI87: Mugen 2-re is lehet +1 hűtőt tenni. Az én hűtőim amúgy sötét házban vannak, úgy meg bármelyik fekete. :P

HSM: Látom, már nem 212+-od van. Megnézhetted volna nekem 2 ventivel. :(((

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13770) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Na hali meg van a 4200MHz is ;] 21x200, 1,328V vCore, 1,335 QPI/VTT, 3600MHz Uncore freki.
kép

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13771) katt777


katt777
félisten

Hűtő téren mit szóltok ehhez? Mégis jó a hyper 212+?

Cyberpunk: :C Lehet, lesz egy Hyper212+ az i7-emre, aztán megnézem én is. 1.328V nem sok?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13772) Cyberpunk válasza katt777 (#13771) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát a múltkori 21x190-hez elég volt 1,264V. Néztem 1,3V-on is ott röpke negyed óra múlva kék halál fogadott. Ezért bőkezű voltam a feszel ;] Nem szeretem kicentizgetni.

Inkább azt mondjátok meg mennyire gáz a 85 fok max hőmérséklet?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13773) Qru válasza katt777 (#13769) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Végül nem estem neki tegnap majd ma este talán. Ok megpróbálom 1,3V-al, HT meg Turbo akkor marad és 1T. Nekem 7-7-7-16-ra lőnné be alapból, majd ez erőltetem rá kézzel. Igaz a nagyon részletes időzítéseket nem találtam meg még hol kell állítani, de majd tovább kutakodok a bios-ban. Végső esetben megnézem a manualt (vagy Giga X58 totyik). :D

mod:

Egy fecske nem csinál nyarat. Eztek a tesztek úgy sem annyira megbízhatóak (úgy általánosságban) de nekem szimpi ez a CM hűtő. Noha nem hinném, hogy nagyon pariban lenne TRUE meg ilyen kaliberű hűtőkkel.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#13774) ADAM1337 válasza katt777 (#13771) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát elég kamu teszt.
avarage load ??

(#13775) katt777 válasza Cyberpunk (#13772) üzenetére


katt777
félisten

Az már határeset.

ADAM1337: Nem olvastad el. Azért is láthatsz FAIL- eredményeket, mert úgy állították be a CoreTemp-et, hogy 80°C-nál lekapcsolja a processzort. Egyébként írják az átlagszámítás módját is, de a lényeg: egyetlen, eredményt mutató tesztben sem melegedett a proci 80°C fölé.

Qru: Hát erre mondtam, hogy +5°C még belefér, mert ha a Mugen 2-vel pariban lévő Z600-am alatt elvolt max. 74°C-on 2 ventivel az i920 4GHz-en, akkor e teszt alapján ez sem lehet sokkal gyengébb, csaknem féláron.

Hát, az ASRockban nincs az a rengeteg beállítási lehetőség (lényegében csak az 1. RAM-sort lehet beállítani, és fél-feszeket sem lehet beállítani, mint ASUS-nál), mégis elég pöccre be lehet lőni a tuningot.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13776) Qru válasza katt777 (#13775) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ahogy megyünk feljebb úgy egyre magasabb felárat kérnek egyre kisebb hőfokkülönbségekért. Nyilván van egy ideális metszet a pénztárca kontra elérhető legkisebb hőfok viszonylatban. Hyper 212+ azért necces, mert az erősen kérdőjeles, hogy kellőképpen meghűti valóban a húzott i7et. Kéne keresni több tesztet ahol i7-en nézik ennek a hűtési teljesítményét. Nyilván az sem mindegy milyen ventivel nézik (1 vagy 2).

Igen itt a Gigánál sokkal inkább összetettebb a dolog. Sztem feleslegesen nagy a finomhamgolási lehetőség, mert ugye külön-külön is állíthatod az egyes modulok időzítését pl. Nyilván aki hardcore tuningos az örül neki de az "egyszerű" usereknek ez csak felesleges bonyolítás. Ami nem lenne nagy baj, ha magától (auto-n) nem lőne be totál hülye értékeket. Így kénytelen vagyok felnőni a feladathoz. :D

#nincsbennetarcsi

(#13777) ADAM1337 válasza katt777 (#13775) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Beleolvasgattam.
Érdekes más hűtős tesztben 100% load van nem hiába.

(#13778) CSorBA


CSorBA
őstag

Meg van a proci :C

Bár lap csak holnap érkezik, VGA meg jövőhéten, de végre kezemben van a proci.

FPO: 3847A821

Vki valamit erről?

(#13779) Qru válasza CSorBA (#13778) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Overt kérdezd, neki volt dolga ilyen fpo-s i7-el. Link

#nincsbennetarcsi

(#13780) bim válasza Qru (#13773) üzenetére


bim
veterán

szerintem az 1600 CL.8-at próbáld először .... :B

(#13781) CSorBA válasza Overlocker (#8248) üzenetére


CSorBA
őstag

oops, privi akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#13782) CSorBA válasza Qru (#13779) üzenetére


CSorBA
őstag

Dobtam rá egy privit, de ha valaki akar az még nyugodtan mondhat valamit :D
Áhh, már alig várom a lapot :(

(#13783) _Fefe_ válasza katt777 (#13769) üzenetére


_Fefe_
tag

katt777 : " Tesztelés azért mehetett volna rendesen. Fűrészes Noctua sokkal halkabb lenne."

Ugynazokkal a beállításokkal és a HT engedélyezve : [link]

Nem túl sokat változott a helyzet, azt leszámítva, hogy egy picit jobban melegszik a proci, de ez lehet betudható annak, hogy emel egy keveset a feszültségen ha a HT engedélyezve van.

A Noctua, amit én használok : 1, 2, --> 3
Létezik olyan Noctua 120mm -es venti, ami ennél is jobban fogazott ?

[ Szerkesztve ]

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#13784) katt777 válasza Qru (#13776) üzenetére


katt777
félisten

Én ugye dupla hűtővel használnám.
ASUSnál egyszerűen auto-ra kellett állítani a 2-3. sort, aztán ment minden szépen, azaz ott is csak annyit kellett állítani, mint az ASRockban. Lényegében gyors, stabil, és egyszerű tuninghoz tökéletesen jók az ASRock-ok; beállítod az alap dolgokat (feszeket, fő időzítéseket, ráadásul elég az első 4-et, míg ASUS-nál mindent kellett ott), onnantól pedig megy a lap pöpecül. :C

ADAM1337: Légyszí akkor más i7+hyper212+ tesztet! Most találtam ezt, erről mi a véleményed? Ez és ez van még, a többi i5-ös. És ettől tartottam. Viszont 1 ventivel -5°C lenne a másik teszt szerint... Francba, most mi legyen? :F

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13785) katt777 válasza _Fefe_ (#13783) üzenetére


katt777
félisten

Hát éppen ez az. ;)

Igen. NF-P12

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13786) ADAM1337 válasza katt777 (#13784) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nincs bajom a hűtővel amúgy 7k-ért nagyon jó vétel.
Nekem a sima 212-m volt anno, az elég jól teljesített.
Elméletileg ez a javított verzió nagyobb hőleadó felülettel, 2 ventivel más lehet a helyzet meg a gyárija se egy nagy durranás.

(#13787) _Fefe_ válasza katt777 (#13785) üzenetére


_Fefe_
tag

Tényleg :DDD , ennél a lapátok oldala van fogazva : [link].
A gyári adatok alapján azonban az NF-S12B FLX halkabbnak tűnik (egy hangyaf@sznyival :DDD ), mint a NF-P12. Ez nem túl jelentős különbség, mindkettő elég halk. :)

[ Szerkesztve ]

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#13788) Savanya válasza _Fefe_ (#13787) üzenetére


Savanya
addikt

"S" jelölésű Noctua-t én nem raknék sűrű bordázatú hűtőre / főleg a valós silány légszállítása miatt - kis ellenállást tapasztal és inkább visszafele áramlik a levegő /

Katt777 : sima Hyper 212-öt használtam eddig ,de Noctua sem ver rá 3-4 foknál többet .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#13789) Qru válasza katt777 (#13784) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor lehet legközelebb Asrockot veszek inkább. Már nem vonz ez a facsarjuk ki az utolsó MHz-eket bármi áron dolog, inkább az egyszerű de nagyszerű elvet követem manapság.

Xigmatek hűtőket nem néztél? Ár/érétk arányban azok is elég jók szoktak lenni. Van hozzá 1366-os Crossbow, tehát felmegy i7-re...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#13790) _Fefe_ válasza Savanya (#13788) üzenetére


_Fefe_
tag

Lehet, majd megnézem a dolgot. Ezelőtt Papst 4412FGL ventit használtam, de a jelenlegi Noctua (NF-S12B FLX) halkabb, és jobban hűt.

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#13791) Dare2Live válasza Qru (#13789) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nálam már nem az első eset, hogy asrockban jobban megy vmi mint sokkal drágább asusban. Giga is elég jó, ezt a 3márka lapjai nagyját ismerem de mostanra már Asust tartoma legrosszabb vételnek.... hmmm... :U

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13792) Qru válasza Dare2Live (#13791) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerencsére Asus-ból utoljára P2B-m volt... :D

#nincsbennetarcsi

(#13793) HSM válasza katt777 (#13769) üzenetére


HSM
félisten

Sose volt CM Hyper 212+-om.... Nekem a sima 212 volt... :P Az új amúgy sem bejövős... ;] A mostani CM-ek közül esetleg egy Hyper N620-at próbálnék ki.... Jó ötetnek tűnik a sok heatpipe, és a keresztbefújós ventielhelyezés... :K Mondjuk nálam tuti marad a BARAM, maximálisan meg vagyok vele elégedve. :K

(#13794) katt777 válasza Qru (#13789) üzenetére


katt777
félisten

Teszteket néztem, de eléggé leszerepeltek (ha jól rémlik, pont egy ilyen tesztben kalapálta el a 212+ valamelyiket), és nem is láttam olcsón, bár lehet, hogy rossz helyen néztem. Konkrétan melyiket ajánlanád?

Nem kell hanyagolni a tuningot ASRockban sem. Mint mondtam, az el sem induló ASUS-szal ellentétben ez feláll 21x200-on is.

_Fefe_: 100RPM van köztük. :Y Láttam az oldalt fogazást, egyébiránt a lapátok formája is más. Én biztosan a nagyobb teljesítményűt venném. 8cm-esből volt anno a régi házamban két maxi RPM-es Noctua, azok sem voltak igazán zajosak.

Savanya: Hát, még vacilla van, mert pont úgy tűnik, hogy a 212+ ott fogy el, ahol egy Mugen 2 v. Z600 még kitart, a Noctua meg azoknál lejjebb teljesít (viszont cserébe rohadt drága).

HSM: Hát, ha egyáltalán kapni lehetne valahol valamennyiért... Mondjuk azzal én is kiegyeznék, ha lenne egy olyan bolt, ahol csak jó termékeket forgalmaznak (én csinálnék egyet, ha lenne rá lóvé), és mondjuk adnának 5 jó CPU hűtőt tesztelésre, ahogy más üzletekben is vannak bemutató példányok, de itt ált. max. az eladók mutatnak be...

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13795) #97544192 válasza katt777 (#13794) üzenetére


#97544192
törölt tag

"(én csinálnék egyet, ha lenne rá lóvé)"

hehe, ez eléggé szubjektív... ami neked jó, nem biztos hogy másnak is jó.
ha ránézek az aláírásodra, meg se fordul a fejembe, hogy ha neked lenne egy boltod, te csak jó cuccokat árulnál, ugyanis logitech billentyüzetem, egerem, hangfalam van, és sony ericsson telefonom.

(#13796) katt777 válasza #97544192 (#13795) üzenetére


katt777
félisten

No de egyiket sem tőlem vetted, és én sem. :DDD :P
Sajna sok az igénytelen ember, szóval nem biztos, hogy egy "márkás" bolt életképes lenne, bár BP-n talán. Ferrari kereskedések sem szoktak csődbe menni. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13797) Osiris


Osiris
őstag

Szerintetek a 225-ös bclk el lehet érni valahogy? Ha igen akkor a qpi/vtt feszültség emelése kellhet hozzá? Ez lenne az egyetlen beállítás ahol a ramom a névleges értékén maxra kihasználva menne, és azt az uncore-t (x16) is bírná, viszont a qpi így már 8k fölött lenne.. és a gépem nem indul ezekkel a beállításokkal:
BCLK ram uncore qpi cpu
225 x8 x16 x44 x18
:(

[ Szerkesztve ]

(#13798) #97544192 válasza katt777 (#13796) üzenetére


#97544192
törölt tag

nem biztos hogy igénytelenek, csak nem azt tarják igényesnek, amit te. magyarul mások az igényeik, ennyi. én pl. imádom a logitech cuccokat, te meg soha többé nem akarsz venni. :)
na de befejezem az offolást.

osiris: lol, milyen ramod van? :D biztos hogy nem 225 bclk a minimum...

[ Szerkesztve ]

(#13799) Osiris válasza #97544192 (#13798) üzenetére


Osiris
őstag

1800-as geil, 1866-on nem megy, 180-as bclk-val ugyan lehet hajtani , de akkor a cpu max 3780mhz-en mehet. 225-ös bclk-val minden szép kerek értékre jönne ki.. csak szerintem a lap nem fogja bírni.

[ Szerkesztve ]

(#13800) Zájec válasza Osiris (#13797) üzenetére


Zájec
veterán

-220bclk felett már nem annyira javasolt.. gondolom 24/7 -s használatra szeretnéd ?

-"qpi/vtt feszültség emelése kellhet hozzá?" nem feltétlenül , inkább az Uncore frekihez kell a qpi/vtt fesz...

- "Ez lenne az egyetlen beállítás ahol a ramom a névleges értékén maxra kihasználva menne" miért is ? nem.. van több lehetöség is... van még variácio... most végülis milyen RAM órajelet akarsz ? gondolom 1866mhz-t? ( az aláirásodnál elirtad ? mert ott 1688 van.. :F )

-"BCLK ram uncore qpi cpu
225 x8 x16 x44 x18+"

a qpi-t minek nyomtad fel x44-re , az sok ! kb.5000 mhz QPI link lenne :DD :DDD
kb.4000mhz-t bir normálisan az i7 paltform,, szóval vissza x36-ra :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.