Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59901) Jack Oneill válasza Kékes525 (#59897) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na igen, pont ez futott vegig a fejemben nekem is. Ez a sok elnevezes egy kicsit butasag. Jo lenne mar egy modern, letisztult, uj megvalositas.

(#59902) Zoz válasza Polgesz (#59898) üzenetére


Zoz
őstag

Hogyne tudnánk! Egy egykor szebb napokat látott vinyó gyártó, ami az LCT sorozatával kifejlesztette az önmegsemmisítő merevlemezeket, porba alázva a Quantum márkanevet...
:D

(#59903) Rimuru válasza Kékes525 (#59897) üzenetére


Rimuru
veterán

Van Firefox send, monitor stb.
Szóval a Firefox a brand utóbbi a termék.

Vigyázat, csalok!

(#59904) junior11 válasza Rimuru (#59903) üzenetére


junior11
veterán

Bizony, van nekik most bőven a Send mellett ott van pl. a FF Monitor, Lockwise... [link]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59905) csako válasza Kékes525 (#59897) üzenetére


csako
veterán

Nem inkább az történik, hogy a Mozilla eltűnik a névből? Mert azt sokan mondják, amikor igazából csak a böngészőre gondolnak.
Szerk.: Vagy az már hamarabb eltűnt? :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59906) Syl válasza Kékes525 (#59897) üzenetére


Syl
nagyúr

> Hát ennek az átnevezésnek nem sok értelme van

Pláne, hogy eredetileg nem is Firefoxnak hívták :B

De a Microsoftnak is nagyon bejött az Internet Explorer -> Edge átnevezés :D (oké, tudom, ott nem csak a név változott)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59907) Kékes525 válasza csako (#59905) üzenetére


Kékes525
félisten

Most sincs benne. [kép]

(#59906) Syl :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59908) #78693120 válasza Kékes525 (#59907) üzenetére


#78693120
törölt tag

Már régen nincs benne a Mozilla.

(#59909) csako válasza Kékes525 (#59907) üzenetére


csako
veterán

Áhá, de a fejlécben még úgy látom igen. :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59910) Kékes525 válasza csako (#59909) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem az nem a program neve, hanem az jelentheti, hogy a Mozilla cég terméke a Firefox. :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59911) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Nem tudok bejelentkezni ezen az oldalon. Hiába kattintok a Login gombra, nem működik az asztali PC. Más böngésző alatt működik és tableten is FF alatt csak asztali PC-n nem. Ez már több oldalnál is előfordult.
Mi lehet ilyenkor a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#59912) mzso


mzso
veterán

Helló!

Van az "Open Native App"-nek valami aktuálisabb megfelelője. Vagy esetleg a legkésőbbi verzióit meg lehet találni valahol?

Kifejezetten utálom a youtube-ot, google play-t a firefox-ban megnyitni mobilon.

(#59913) Rimuru válasza mzso (#59912) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem értem a kérdést, egyébként ezzel tudod megnyitni natív appban.

Vigyázat, csalok!

(#59914) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Off, de egy frissen feltöltött videónál még nem jött be a fullhd felette volt egy link ami ide dobott

Úgy tűnik, mintha Google jobban félne a FF-tól, mint a safaritól ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59915) mzso válasza Rimuru (#59913) üzenetére


mzso
veterán

Én azt akarom, hogy automatikusan nyíljon meg, ne azután kelljen tapicskolni még, hogy az oldal betöltődött. (mert ugye azelőtt nem jelenik meg az az ikon.)

(#59916) emre


emre
veterán

Urak!

Azzal lehet kezdeni valami hogy a kép keresés közben az előnézeti ablak nem jobb oldalt jelenjen meg, hanem középre tegye ki normál méretben ha rákattintok? A kapcsolódó képeket meg jobbra hozza. Mintha tegnap történt volna valami változás, de nem tudom a google vagy a firefox műve ez az egész.

Ez így most nekem nagyon nem jön be.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#59917) Rimuru válasza emre (#59916) üzenetére


Rimuru
veterán

Az ilyen változásokat mindig az oldal üzemeltetője csinálja, nem a böngésző (vagy kiegészítő, de az más kérdés).

(#59915) mzso: fennec nem támogatja, majd talán a fenix (ha még nincs lehet csinálni feature requestet rá).

Vigyázat, csalok!

(#59918) HoaryFox válasza emre (#59916) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ez Google-oldali változtatás, nem róka oldali.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#59919) emre


emre
veterán

Köszönöm! :R

Akkor képeknek másik kereső lesz beállítva.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#59920) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Chrome-ban ha egy weboldalon kijelolok egy szovegreszt, nyomtatasnal lehet csak a kijelolt reszt nyomtatni. Firefoxnal ilyet nem talaltam. Van erre megoldas?

(#59921) Syl válasza Jack Oneill (#59920) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam Mac-en az OS nyomtatóablakát hívja meg a róka és ott lehet kérni csak kijelölt területet. Windowson nincs ilyen? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59922) Jack Oneill válasza Syl (#59921) üzenetére


Jack Oneill
veterán

De azt is elo tudom hivni, csak ott nem engedi kijelolni azt a reszt. Halvany.

(#59923) Syl válasza Jack Oneill (#59922) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor nem tudom. Nálam még PDF-re mentésnél is engedi a csak kijelölt részt. Ez valami Win korlátozás lehet?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59924) Rimuru válasza Jack Oneill (#59922) üzenetére


Rimuru
veterán

Menüből választom a nyomtatást akkor nem, de ha ctrl+p-t nyomok akkor ki lehet választani (előbbi egy firefoxos beépített cuccot, utóbbi a natív windowsosat hozza be)

Macen/linuxon csak a natív jön be.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#59925) Jack Oneill válasza Rimuru (#59924) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Uram, jelentem, tied a sarga triko. Koszonom 🙂

(#59926) mzso válasza Rimuru (#59917) üzenetére


mzso
veterán

És addon megoldás sincs rá?

(#59927) Rimuru válasza mzso (#59926) üzenetére


Rimuru
veterán

Fogalmam sincs, mivel en jobban szeretem a mostani megoldast.

Vigyázat, csalok!

(#59928) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Ősszel a megújuló Firefoxba integrálva lesz a Monitor adatsértés figyelő szolgáltatás és a Thor böngészőhöz hasonló védelmet kap.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#59929) fer válasza emre (#59916) üzenetére


fer
őstag

Másik böngészőt nem próbáltál? Mert nálam az operában nem változott!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#59930) junior11 válasza fer (#59929) üzenetére


junior11
veterán

Chrome-ban is már olyan, mint neki.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59931) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,

Arra lennék kíváncsi hogy beállítható-e hogy a Mozilla, akkor is kérje a master passt ha bekapcsolom? Meló helyen használom a böngészőt, és nem tetszik, hogy csomó oldal bejelentkezve marad, és megtekinthető minden anélkül hogy kérné a kódot. Legidegesítőbb, hogy a gmail nem is tud automatikusan kijelentkezni.

Kösz

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#59932) Kékes525 válasza trialboj (#59931) üzenetére


Kékes525
félisten

Töröltesd a cookie-kat kilépés után a Firefoxszal. [kép] Ebben az esetben minden egyes alkalomkor be kell lépned az adott oldalra.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59934) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Firefox-ot használok google keresővel.
Azt vettem észre az utóbbi időben, hogy sok olyan oldalt dob be, ami valamiféle külföldi katyvasz oldal, ám magyarra fordítgatott-ként mutatja a kereső.
Persze egy része vírusos, stb, nem is tudom, hogyan lehet ezt kiiktatni a firefox-ból vagy a keresőből.
pld: beírtam, hogy 3dfx loop kábel: erre:https://jlk.fjfi.cvut.cz/arch/manpages/man/mencoder.1.hu
nahh aztán ilyenekből jön egy csomó.
Ki lehet iktatni?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#59935) Met válasza moongoose (#59934) üzenetére


Met
nagyúr

Ez nem valami vírus a gépeden?
Rákerestem 3dfx loop cable és nem adott be ilyen oldalakat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#59936) moongoose válasza Met (#59935) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

nod 8-as fut a háttérben.
Ezelőtt nem voltak ilyen oldalak, gyanítom a google hozta be valami ficsörként.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#59937) Jack Oneill válasza moongoose (#59936) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Azt a NOD 8at gyaluld le a geprol, aztan tegyel fel egy normalis, naprakesz ESET 12-t. Jobban jarsz vele. Es egy Ublock Origint melle.

(#59938) moongoose válasza Jack Oneill (#59937) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Van fönt.
Eléggé paranoiás vagyok ilyen téren.
Leginkább akkor fordul elő, amikor áttérek a magyar oldalak között keressen.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#59939) trialboj


trialboj
őstag

Arra van lehetőség, hogy FFban is a képernyő alján jelenjenek meg a letöltéseim, mint chromeban? Akár pluginnal? Nagyon nem bejövős ez a bal felső sarok :(

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#59940) Kékes525 válasza trialboj (#59939) üzenetére


Kékes525
félisten

Természetesen, kiegészítővel. Én ezt használom: Letöltés Menedzser (S3) Minden lényeges dolog állítható benne.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59941) Pierre75


Pierre75
senior tag

Frissítettem, mire az új Chrome letiltotta az uBlock-ot, amint azt korábban lebegtették. Azzal a lendülettel ment is a szemétbe, így visszatértem FF-ra. Az S3 trans helyett kipróbáltam a Mate Translate-et, egész jó, bár vannak hiányosságai (jóval lassabb mint az S3, a szövegbox mérete és színe nem testreszabható). Nektek mi vált be fordítónak?

(#59942) csako válasza Pierre75 (#59941) üzenetére


csako
veterán

Simple Translate

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59943) junior11 válasza Pierre75 (#59941) üzenetére


junior11
veterán

Nekem gond nélkül működik az uBlock Origin Chrome alatt, legfrissebb, stabil verzión.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59944) Pierre75 válasza csako (#59942) üzenetére


Pierre75
senior tag

Köszi! Megnézem.

junior11:
Ment, amíg nem töröltem és csináltam egy tiszta telepítést. Nekem a két böngészőt összehasonlítva csak néhány oldalnál volt érezhetően simább, gördülékenyebb a chrome (index és annak társult tagsága).

[ Szerkesztve ]

(#59945) junior11 válasza Pierre75 (#59944) üzenetére


junior11
veterán

Nem tudom, újból nem telepítettem, viszont a Manifest V3 még nem lépett érvénybe tudtommal, és mellette még a V2 akár évekig is működhet, és a Google szerint továbbra is használhatóak lesznek a Chrome-ban a reklámblokkolók. Majd meglátjuk úgyis, de ez itt már off.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59946) Pierre75 válasza junior11 (#59945) üzenetére


Pierre75
senior tag

Valóban nem lépett érvénybe. Még csak hangolnak: tiszta telepítés után letiltja de ez még feloldható.
A chrome dark módja sem tetszik (ami a windows által használt téma alapján állítja magát, és nem módosítható), ha nem akarok külön témát, akkor eddig parancssori bűvészkedéssel megoldható volt a világos téma, de okosan ezt ellehetetlenítették.

Más:
Azt nem tudja vki, hogyan lehetne a korábbi kerekített tab-ra állítani a jelenlegi téglalap alakú tab-ot a Fox-ban?
Ezt meg a FF lehetetlenítette el, korábban megoldható volt, de az újabb verzióban a korábbi megoldás esetén nincs az aktív tab-ban szöveg.

[ Szerkesztve ]

(#59947) brugo


brugo
aktív tag

Új PC-ét kéne épitsek vajon mennyi RAM-ot kéne beletegyek, hogy jól érezze magát a Firefox az eljövendő 10 évben ?

(#59948) Rimuru válasza brugo (#59947) üzenetére


Rimuru
veterán

8-16G.

Vigyázat, csalok!

(#59949) trialboj válasza Kékes525 (#59940) üzenetére


trialboj
őstag

Köszönöm.

Azt hol állítom, hogy ne kérdezze állandóan, hogy open with v save as, nekem mindig töltse le magától. Lehet nincs kapcsolatban ezzel az appal.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#59950) brugo válasza Rimuru (#59948) üzenetére


brugo
aktív tag

Köszönöm szépen !

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.