Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) Pimpa29


Pimpa29
csendes tag

Üdv.

Adott egy FF3, amit a megjelenés óta elégedetten használtam. Néhány napja az olyan oldalak, ahol beágyazott youtube vagy egyéb hasonló okosságok futnak, felviszik a processzorterhelést 100%-ra, a videók ezeken az oldalakon nem indulnak el. Az FF nem fagy le, be tudom zárni. Youtube maga megy, csak azok az oldalak problémásak, ahol beágyazott cucc van.

Külföldi fórumokon látom, hogy sokan küzdenek ezzel a problémával, de esetleg itt valami ötlet? Előre is kösz!

ps.: vírusírtó, tűzfal fut, semmi egyéb abnormális működés nincs

(#4202) Core2duo6600 válasza Lejszi (#4200) üzenetére


Core2duo6600
veterán

hibas a telepítőd valszeg
a hivatalos oldalról szedd le, http://www.mozilla.com/en-US/

(#4201) Pimpa29
Eddig nekem egyszer csinálta meg, a kép megállt a hang volt.
bezártam ujra behivtam az oldalt akkor jó volt.
Nem értem...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4203) Lejszi válasza Core2duo6600 (#4202) üzenetére


Lejszi
senior tag

de ez szinten portable?

(#4204) Calibos


Calibos
addikt

Firefox 3.0
Mostanában ha csak firefox 3.0 fut akkor felkúszik a Cpu terheltség 100%-ra. Be is lassul rendesen a rendszer. Mitől lehet? Megoldás?

Sempron AM2 1150, nem egy erős cpu de ennyit bírnia kell Integrált vgam van, az lenne a hibás?

(#4205) Bali27 válasza Pimpa29 (#4201) üzenetére


Bali27
addikt

Hát ja.. Az a baj h Firefox.. Viszatérek az Operához. Ott több év alatt nem volt ennyi gond mint ezzel 1 hét alatt.
Nekem is 100% prociterhelés.. 1 lapnál kb 140 mega memóriát zabál...

(#4206) LLKobe


LLKobe
veterán

Tud már vki IE7 témát Firefox 3-hoz :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4207) PazsitZ válasza LLKobe (#4206) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ezeket próbáltad esteleg? [link] [link] [link]
Bár older version-t ír, de egy próbát megér, hátha megy...

- http://pazsitz.hu -

(#4208) Ramius


Ramius
őstag

Nekem a FF 3.0 újításaiból eddig az jött le, hogy az esetek 70%-ban befagynak a lapfülek ha be akarom zárni. Erre tud valaki megoldást?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#4209) Lejszi válasza Bali27 (#4205) üzenetére


Lejszi
senior tag

nekem is hihetetlenül zabálja a mem-et.
erre szerintetek lesz vmi megoldas a jövőben? kiegeszites vagy egyéb formaban...?

(#4210) Ryu77 válasza Lejszi (#4209) üzenetére


Ryu77
aktív tag

Érdekes mert nekem 3 lappal 112 MB amit megeszik, sztem ez nem sok amikor 1 giga ram kerül 4k-ba. Nekem van benne 2x2GB és nem jelent gondot.
Viszont van vele más problémám.
Amióta felraktam ezt a csoda 3-as verziót azóta nem működik a kezdőlapnál az utoljára használt ablakokkal nyíljon meg opció. Nem, nem láma vagyok, beállítottam és már ezer éve ff-ot használok. Sajna a fasterfox sem megy meg a linkification. :(

(#4211) rdi


rdi
veterán

Üdv,
hogyan tudnám megoldani, hogy 20 ablakot a FF egymás után felváltva jelenítsen meg?
A Showcase- t már feltelepítettem, de ha jól értem, az nem frissül automatikusan. Nekem meg az kellene, hogy mondjuk 15 mp -ként jelenjenek meg az egymást követő ablakok (vagy frissüljön a showcase .
Tud valaki valamilyen megoldást?

Fej! Tor! Potroh!

(#4212) Integra


Integra
titán

miért nem tudok egyetlen ikont se lehúzni a könyvjelző eszköztárba?????
mikor lehúzom akkor állandóan tiltó ikon lesz az egeren.
semmit sem tudok lehúzni shortcut-nak oda:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4213) _stick_


_stick_
őstag

Üdv!
Leszedtem két kiegészítőt levélértesítésre, az egyik a gmail, a másik a webmail notifier.
A kérdésem, hogy be e lehet állítani, ha új levelem jött és rákkattintok a kis ikonra ne jelentkezzen be egyből a fiókomba, hanem csak a főoldal jöjjön be, nekem kelljen belépnem?
Több fiók esetére is érdekelne a megoldás.

(#4214) _stick_ válasza _stick_ (#4213) üzenetére


_stick_
őstag

A webmail notifier-el végül csak meg csináltam...

(#4215) PazsitZ válasza _stick_ (#4213) üzenetére


PazsitZ
addikt

Az nem értem miért baj, hogy be van lépve...
Használj gmail manager-t. Az több accountot is tud kezelni, csak egy kattintás és átjelentkezik neked.

- http://pazsitz.hu -

(#4216) Tele von Zsinór válasza Integra (#4212) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ctrl+D és helynek a Bookmarks Toolbar Folder? nem tudom, 3-ban működik-e

(#4217) LLKobe


LLKobe
veterán

Tud vki olyan kiterjesztést firefoxhoz, hogy a címsorban, vagy amellett látsszon a letöltés állapota? Ha jól tudom ilyen van az oprában is. Köszi!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4218) canniball válasza LLKobe (#4217) üzenetére


canniball
nagyúr

Download Statusbar

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4219) canniball válasza Bali27 (#4205) üzenetére


canniball
nagyúr

2-3 éve használok FF(2)-t és soha nem volt megoldhatatlan problémám vele.
Nálam jelenleg 84 lappal 187MB a fogyasztása.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4220) Winner_hun válasza Ramius (#4208) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet valamelyik kiterjesztés kavar be. Letiltogatással ki lehet próbálni, hátha.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4221) Winner_hun válasza Ryu77 (#4210) üzenetére


Winner_hun
félisten

fasterfox és linkification is működik:

Címsorba írd be: about:config (vagy nyomj Alt+C-t)
jobb klikk, új - logikai, írd be oda: extensions.checkCompatibility, melynek értéke legyen false
Böngésző újraindítása után a legtöbb kiterjesztés működni fog (előfordulhat, hogy nem megy 1-2 kiterjesztés, abból meg kell várni a frissítést)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4222) Winner_hun válasza rdi (#4211) üzenetére


Winner_hun
félisten

TabMixPlus-szal meg lehet csinálni.
A kiegészítő beállításainál Események / Lap szolgáltatások / Az F8 gomb lenyomásával a lapok körkapcsolása x másodpercenként

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4223) rdi válasza Winner_hun (#4222) üzenetére


rdi
veterán

Köszönöm. Ez kellett nekem :) :R :R

Fej! Tor! Potroh!

(#4224) Goose-T


Goose-T
veterán

Akinek nem elég gyors a Firefox 3, itt találhat SSE-re és SSE2-re optimalizált verziókat (PGO, profile guided optimization). Én most az SSE2 verziót használom, tényleg királyabb a simánál. A kompatibilitás miatt nem kell aggódni, minden kiterjesztés ugyanúgy működik vele, habár a böngésző neve Minefield, nem Firefox. A telepítése egyszerű: ki kell csomagolni a letöltött állományt, majd felül kell írni vele a Mozilla Firefox könyvtár tartalmát, ami alapértelmezésben a Program Files-ban van.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4225) Kronosz24


Kronosz24
csendes tag

Szép napot.Nincs kedvem az egész topicot végig olvasni.Csak azt szeretném kérdezni,hogy hol tárolja a netről letöltött fájlokat a Mozilla Firefox?Pl. ha megnézek egy Flash videót,azt ki szeretném szedni a gyórsítótárból magamnak.Eddig csak Internet Explorerrel tudtam ezt megoldani.Ha volt már róla szó,akkor elnézést.Csak annyit mondjon valaki,hogy volt,és akkor tudom,hogy nem hiába olvasom át az egész topicot.Előre is köszi a segítséget.

(#4226) Lejszi válasza Ryu77 (#4210) üzenetére


Lejszi
senior tag

az irodai gépemnél használnám és ebben fölös beltenni 4giga ramot, mert nem jatekra valo gep :)
512mb van benne.

(#4227) Kronosz24


Kronosz24
csendes tag

Nagyon tetszik a 3.0-ás Firefox,csak magyar szótárt sem találok hozzá.:( És a kedvenc témám sem működik rajta.

(#4228) Tele von Zsinór válasza Kronosz24 (#4225) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

nálam pl. itt: c:\Documents and Settings\Maerlyn\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\uva47vy2.default\Cache\

(#4229) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok!Megtört a jég..
Megjelent Mozzilla alá az első 64 bites Plugincsomag.. És erröl a linkröl le is lehet szedni.. Meg 64 bites firefoxot is.. Azaz 32 bites plugint lehet 64bites böngészö alatt futtatni
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4230) #20098048


#20098048
törölt tag

Sziasztok! Nem feltétlenül Firefoxos a kérdés, csak nem találtam hirtelen más topicot, úgyhogy előre is bocsi...

Pár napja nem mennek a keresők a firefoxban (és az operában, IE-ben sem). Én valami vírusra gyanakszom és mielőtt valaki megjegyezné, hogy miért nézem meg a googleben, javaslom újra olvassa el a hozzászólást... :)

Szóval mi lehet az ok?

Üdv!
Ata

(#4231) Winner_hun válasza #20098048 (#4230) üzenetére


Winner_hun
félisten

Spyware írtást csinálj.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4232) ragazzo


ragazzo
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Olyan kiegészítőt keresek, amivel úgy tűnik mintha Németországból neteznék. Gondolom valami proxys bizgentyű kellene, de nem tudom melyik. Volna valami ötlet? Keresőben ne találtam meg a választ.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#4233) Goose-T válasza ragazzo (#4232) üzenetére


Goose-T
veterán

Itt van ez, pont erre való, csak Rapidshare-rel nem működik.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4234) Met válasza Goose-T (#4233) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem ezt nem sikerült beüzemelni a router miatt, mondjuk pont a rapid miatt kellett volna.

Portable FF-ba, hogy tudom átvinni a telepített FF kedvenceit?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4235) Jadro válasza Met (#4234) üzenetére


Jadro
veterán

Kimented a bookmark kezelőben aztán backupolod a portable verzióban. De én Gbookmarks plugint használok és így elérem mindenhonnan. Ezzel megjelenik a kedvenclista felül a sima bookmarkok mellett egy külön fülön is, vagy éppen webes felületről is használható.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#4236) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

Halihahó! Lenne egy problémám a 3-as rókával, nem tom volt-e már.
Random csinál olyat, hogy 100%-os procihasználattal elszáll. Nem hoz be semmi oldalt többé, refresh után végtelenségig pörögnek a pöttyök.. és ezen csak FF3 restartja segít; de max 5 perc múlva újra sz.r. Plugineket már leszedtem, safe mode+default beállítás megvolt.
ZoneAlarm+Nod32 van. Ja és megnéztem, a MOZCRT19.dll száll el.

Valaki pliz help köszi

Son of a Bit

(#4237) Kronosz24


Kronosz24
csendes tag

Olyan bővítménye,vagy programja nincs valakinek,ami a cacheból kiszedi a fájlokat használható állapotban?Előre is köszi.

(#4238) Tele von Zsinór válasza Kronosz24 (#4237) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Mit értesz használható állapot alatt? Mert az én értelmezésemben használható állapotban vannak tárolva a fileok.

(#4239) Sn00k


Sn00k
veterán

Eddig 2.0.0.14 -et használtam, csináltam egy win re installt, és már a 3.0 ff-et raktam fel a mozbackup -al volt lementve mindenem, az 1.4.7-et használtam, most már az 1.4.8-at tettem fel és hiába importálom vissza a beállításaimat, könyvjelzőimet, nem történik semmit...

Nem tudja valaki , mitől lehet ez ? :U

3njoy the Lif3

(#4240) Kronosz24 válasza Tele von Zsinór (#4238) üzenetére


Kronosz24
csendes tag

Nem látom a fájl kiterjesztését sem,csak ennyit egy cache fájlból: 0E6C4646d01 Ebből azt sem tudom megállapítani,hogy videó-e,vagy mi lehet.Szóval használhatatlan.Erre keresném a megoldást.

Én tegnap raktam fel a 3.0-ás verziót,eddig semmi gondom vele.Csak a kedvenc témám nem megy vele. :(( Magyar szótárt sem találok hozzá.Remélem erre is lesz megoldás idővel.

(#4241) Winner_hun válasza Sn00k (#4239) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom, de megoldást tudok. Tedd fel a 2-es FF-ot, állítsd vissza a beállításaidat majd tedd fel a 3-ast.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4242) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Adblockal flash-es undorítóságokat nem tudok letiltani, jobb klikkel nem kínálkozik fel olyan funkció. Mit kéne csinálnom?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#4243) PazsitZ válasza SystemRoot (#4242) üzenetére


PazsitZ
addikt

Adblock plus esetén be lehet az opcióknál kapcsolni, hogy minden flash tartalom felett egy pici cimke jelenjen meg, amivel blokkolható.
Sima adblock-al pedig az alsó soron jobb klikk Overlay flash, ami elfed minden flasht, majd simán rákattintva blokkolhatod a flasht

- http://pazsitz.hu -

(#4244) Tele von Zsinór válasza Kronosz24 (#4240) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Videót a méretéből jó eséllyel fel lehet ismerni. Egyébként TC és nézz bele F3-al, az első pár byte elég szokott lenni a filetípus megállapításához. Ha sokat akarsz ilyet csinálni, akkor tedd fel a Live HTTP Headers kiterjesztést és ismerkedj azzal, nagyon szépen lehet látni benne a video helyét.

(#4245) SystemRoot válasza PazsitZ (#4243) üzenetére


SystemRoot
őstag

Egyébként érdekes módon nem jelent meg a felső sarokban az a kis fülecske, pedig régen már használtam.
De most Ctrl Shift V -vel kiválasztottam az obj-eketet és így kinyírtam.

Köszi mindenesetre.

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#4246) Calibos


Calibos
addikt

Cpu terheltség felszökik 100%-ra --- erre valami megoldást/ magyarázatot nem tud valaki?

(#4247) Radeon_5 válasza Calibos (#4246) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Nekem is ez a gond. Hátha valaki felfigyel ha többen írjuk :)

Son of a Bit

(#4248) bnandor


bnandor
csendes tag

hi!

nem működnek a keresők a firefox-ban.
azonban, ha újrarakom, akkor pár keresés megy. :( ki érti ezt????
mi ez???

találtatok már rá megoldást? Adaware és Nod is dolgozott a problémán, de "not found" eredménnyel.

kösz!

(#4249) Dundy válasza bnandor (#4248) üzenetére


Dundy
tag

Nekem ma reggel a google (mást nem próbáltam) nem ment, de egyik böngészőben sem, Voda mobil nettel.

Majd UPCvel kipróbálva ment jól, így lehet, hogy valami hálózati routolási probléma merülhetett fel.

De ez a probléma csak reggel jelentkezett.

(#4250) joy77


joy77
csendes tag

Nekem bejött az ff 3-as verziója. Hosszas használat esetén sem tapasztaltam nagy prociterhelést és memóriakezelés is ok.
Egy apróság van, ami zavar benne. A legördülő címsorban a beírt címek folyamatosan változtatják a helyüket a megnyitások számának függvényében. Hogyan tudnám ezt kikapcsolni, hogy maradjonak szépen sorba, mint az ff 2-esben. Könnyebb úgy megtalálni valamit, legalábbis nekem, ha tudom, hogy kb. hol van a listában.

:DD :P

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.