Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47751) Skullwipe válasza Archttila (#47750) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Azért annyira nem rossz a fox se, most is 18 fül van nyitva UB ON és ennyi körül van, az edgeben indexel, facebookal együtt:

http://imgur.com/GIDHgCU

[ Szerkesztve ]

(#47752) Kékes525 válasza Archttila (#47750) üzenetére


Kékes525
félisten

Számomra elképzelhetetlen ekkora különbség. Ez valamilyen trükk, például rejtett diszk használat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47753) Skullwipe válasza Kékes525 (#47752) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Nálam itt bujkál:

http://imgur.com/a/yyw2Q

(#47754) Kékes525 válasza Skullwipe (#47753) üzenetére


Kékes525
félisten

Így könnyű, egy másik folyamat alá van elrejtve...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47755) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Firefox 5-10 percenként (néha gyakrabban is) "Firefox nem válaszol"-felirattal (pár másodpercre) lefagyogat. Eleve elég sok memóriát (400-450 MB-ot) használ, de nem valószínű, hogy a (4GB) RAM kevés neki, mert a laptopomon, a Sync-emmel bejelentkezve (ahol 8GB-os a RAM) ugyanez a hibajelenség. Frissítettem, de nem múlt el a probléma. (Pár kiegészítőt használok.) Van valakinek ötlete?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#47756) Archttila válasza Kékes525 (#47752) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Hát persze...
13 éve használok FF-et mert megszoktam, szeretem, de a tények azok tények: zabálja az erőforrást!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47757) Kékes525 válasza Archttila (#47756) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát, igen. A Firefoxnál a testre szabhatóság a legnagyobb előny.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47758) headhunter


headhunter
addikt

Gmail-nél változott a bejelentkezés vagy a kiegészítő "avult" el?

Addon Bar-on megjelenik a Gmail Manager ikon és dupla kattintással egyből belépett eddig a fiókba.

Adott a Gmail Manager kiegészítő és belépés helyett, ezt a szöveget hozza fel tegnap óta:

"Bejelentkezése nem sikerült

A Google nem tudta beazonosítani Önt, így egyelőre nem jelentkezhet be fiókjába.

Próbálkozzon újra később, vagy segítségért használja a fiók-helyreállítási funkciót.

Ugrás a visszaállítási folyamathoz

Bejelentkezés másik fiókkal"

[ Szerkesztve ]

(#47759) Matthewus


Matthewus
őstag

Megjelent a legújabb verzió: 48.0.1
Ajánlott a telepítése, sok hibát javítottak: [link]

FlashDisable
Eszköztárról tudjuk ki-be kapcsolni a Flash Playert: [link]

about:performance
Új about: aloldal a Firefoxban. Kiterjesztések és az oldalak erőforrás használatát tudjuk vele figyelni. Érdemes használni, ha lassulást tapasztal valaki. (Nálam az Indexes oldalak szoktak problémát okozni, elég magas a processzorhasználatuk.)

(#47760) csako válasza Matthewus (#47759) üzenetére


csako
veterán


:))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#47761) Matthewus válasza csako (#47760) üzenetére


Matthewus
őstag

Ismert "hiba", nem kell vele foglalkozni. :)

(#47762) csako válasza Matthewus (#47761) üzenetére


csako
veterán

Nem is akartam, csak vicces :)
Viszont a Firefox nem szeretheti a Windows 10 Anniversary Update-t, mert azóta 2 gépen is (asztali + laptop, konfig adatlapon) hardveres gyorsítás mellett se a görgetés, se a kezelőfelület nem működik megfelelő sebességgel, "szaggat" :(((
Csak így meg furcsák a betűk, eddig még sosem volt kikapcsolva :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#47763) vlevi válasza Archttila (#47750) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja.
Csak tekerj lejjebb egy kicsit, a háttérfolyamatokhoz.

7 megnyitott PH fórum lap:

Ez a különbség, hogy a mostani FF még egy processben foglalja az össze lap memóriáját, míg a külön processben futtatott böngészők (Chrome, Edge, Opera, ésatöbbi), processzenként, laponként elkülönítve. Ami elvileg jobb, mert egyik lap nem borítja össze a másikat, de végülis több memóriahasználatot jelent, mert az egyébként közös dolgokból is jópár dolgot laponként újra kell létrehoznia.

[ Szerkesztve ]

(#47764) adamssss


adamssss
veterán

Azert igy olvasgatva a hsz-eket nem egyeduli a problemam. El is kezdek migralni az Edge-ra aztan amint lesz ra wot meg noscript mar itt sem vagyok. Pedig pont ket honapja adtam 2000ft-ot a firefoxnak. Kenjek a hajukba!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#47765) Archttila válasza vlevi (#47763) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nalam akkor is csak fele annyi ramot zabal (1 lappal) es erezhetoen gyorsabb az Edge. :)
Noscript? Egyelore meg az ABP sem mukodik rendesen sot nalam az FF bookmarkokat sem importalja be, persze ettol fuggetlenul erdemes odafigyelni ra.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47766) Kékes525 válasza Archttila (#47765) üzenetére


Kékes525
félisten

Egy böngésző tudásában csak egy rész (és szerintem nem is a legfontosabb) a sebesség. Én fontosabbnak tartom a testre szabhatóságot.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47767) Archttila válasza Kékes525 (#47766) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Pont ezert nem cserelem le... :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47768) #54715584 válasza Kékes525 (#47766) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam a beépített RSS olvasó viszi a pálmát és a Sync. Amíg ez nincs meg másik böngészőben, addig maradok. :)

(#47769) Archttila válasza #54715584 (#47768) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sync van csak kicsit mashogy nem?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47770) #54715584 válasza Archttila (#47769) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, Sync már van másik böngészőben is, de ez az RSS olvasós megoldás nincs, legalábbis én nem találtam. És az nálam a prioritás, a Sync meg ráadás.
Az alternatív FF böngészőket nem próbáltam még, lehet azokban is így működik, de azokról meg nem tudok semmit, és csak több éves cikkeket találok, így nem biztos, hogy azokat meg frissítik.

(#47771) csako


csako
veterán

Ha már itt méricskéltek, én is megnéztem nálam mi a helyzet, és hátha valaki másnak is érdekes adatok :)
Firefox Developer Edition 50.0a2 x64, multi process bekapcsolva, about:config-ból állítva a process szám max 8-ra (általában nem használok ennél több nyitott fület), Win10 Pro az op.rendszer.

Addon listám

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#47772) headhunter válasza headhunter (#47758) üzenetére


headhunter
addikt

Mindenkinél jó a Gmail Manager kiegészítő?

[link]

(#47773) Matthewus válasza headhunter (#47772) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha erről a kiegészítőről van szó, akkor ismert a hiba, a vélemények között és az add-on Github oldalán is jelezték már.

(#47774) headhunter válasza Matthewus (#47773) üzenetére


headhunter
addikt

:R

Másik verzió, de most rákerestem és ott is valaki már beírta a hibát...
Google kezdett el "kavarni", szokása szerint...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#47775) Matthewus válasza headhunter (#47774) üzenetére


Matthewus
őstag

Amit linkeltél 5 éve nem frissítették, szerintem nem is fogják.

(#47776) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali!

Akadt egy olyan problémám, hogy a mozzillába összeszedtem a olyan keresőt amit nem tudok eltávolítani...Trotux a neve...
hiába állítom ár a Google keresőre hogy azzal keressen, mindig át rakja erre a másikra...
Moziillát újra raktam, amit csak tudtam le takarítottam...de eddig hiába
:F

WOT: kissio

(#47777) kory24 válasza Dr.Én (#47776) üzenetére


kory24
őstag

Szia.

Beszedtél egy szemetet :)

Futtass egy malwarebytes anti-malware free-t.

Remélhetőleg leszedi.

(#47778) Dr.Én válasza kory24 (#47777) üzenetére


Dr.Én
veterán

köszönöm, akkor jó felé kezdtem el keresni a problémát...
akkor neki látok, futtatok párat...
köszönöm :R :R

WOT: kissio

(#47779) Dr.Én válasza Dr.Én (#47778) üzenetére


Dr.Én
veterán

le takarítottam minden kártékony szemetet, ha minden igaz...
Mozilla most egy folytában azt írja ki hogy [A kapcsolat nem biztonságos/I]
nem tudok semmit meg nyitni vele
:F

WOT: kissio

(#47780) Kékes525 válasza Dr.Én (#47779) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt lefuttattad: AdwCleaner?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47781) Dr.Én válasza Kékes525 (#47780) üzenetére


Dr.Én
veterán

CCleanert és revo uninstallert futtatam, eddig...
ki probálom... :R

WOT: kissio

(#47782) Kékes525 válasza Dr.Én (#47781) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez a program a legjobb az ilyen kéretlen alkalmazások eltávolítására a Firefoxból. A HitmanPro és az Malwarebytes Anti-Malware mellett a 3. szükséges kiegészítő a komplett védelmi rendszer (tűzfal + vírusirtó) mellett.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47783) Dr.Én válasza Kékes525 (#47782) üzenetére


Dr.Én
veterán

ugyan ott vagyok, nem tudok vele megnyitni semmit...félek ebből op rendszer újra rakáslesz... :(((

WOT: kissio

(#47784) Kékes525 válasza Dr.Én (#47783) üzenetére


Kékes525
félisten

Esetleg rendszer visszaállítás?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47785) Dr.Én válasza Kékes525 (#47784) üzenetére


Dr.Én
veterán

na azt még nem próbáltam...el is feledtem hogy olyan van... :B
ki próbálom...

WOT: kissio

(#47786) Kékes525 válasza Dr.Én (#47785) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem sokszor sokat segített.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47787) Dr.Én válasza Kékes525 (#47786) üzenetére


Dr.Én
veterán

igen, sikerült :K
most futtatom újra anti-malware keresőket....
köszönöm :R :R

WOT: kissio

(#47788) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Firefox 5-10 percenként (néha gyakrabban is) "Firefox nem válaszol"-felirattal (pár másodpercre) fagyogat. Eleve elég sok memóriát (400-450 MB-ot) használ, de nem valószínű, hogy a (4GB) RAM kevés neki, mert a laptopomon, a Sync-emmel bejelentkezve (ahol 8GB-os a RAM) ugyanez a hibajelenség. Frissítettem, de nem múlt el a probléma.
Elég sok about:config-beállítás is módosítva volt. Nem tudok jobbat, törölném az egészet, aztán újratelepítve egyesével (tesztelgetve) rápakolgatnám a kiegészítőket.
Légyszi segítsetek, hogy a RevoUninstall-os törlésen kívül milyen mappákat kell még törölnöm, hogy az új telepítés semmit ne "vegyen át" a jelenlegiből! Köszi!

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#47789) vlevi válasza newmoonlight (#47788) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem kell revo bhockodni. A FF uninstallaskor megkérdez, törölje-e a profilt.
De előtte én feltwnnék egy portable változatot, kiegészitők nélku, és megnézném úgy.
Másik, hogy elkezded gyesével letiltogatni a kiegészitőket, mert valószinübb, hogy valamelyik kieg okozza, semmint az alap firefox.

(#47790) *VARJU*


*VARJU*
tag

Hello!

A Firefox böngészőben hogyan lehet, a földrajzi hely adatainak elérését tiltani? :D

(#47791) newmoonlight válasza vlevi (#47789) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Hali! Már tényleg szinte mindent letiltottam, de mégis kínlódik. Most is (nézem a feladatkezelőt) 460-480 MB memóriát zabál. Ez normális? Mellette fut a Chrome, az meg 160-170-et.

Ezt a portable-változatot megpróbálom.

Legutóbb, amikor töröltem nem emlékszem, hogy felajánlotta volna a profil törlését. Melyik mappákat kell (és honnan) manuálisan eltávolítanom?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#47792) Archttila válasza newmoonlight (#47791) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Igen, sajnos normalis.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47793) EmptyParadox válasza newmoonlight (#47791) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Hardveres gyorsítás letiltása? Flash ask to activate-re állítása?
Szerintem a Chrome többet eszik, csak egy folyamatot nézel. (Meg gondolom semmilyen kiegészítőt nem használsz Chrome-ban).
Meg esetleg megnézheted egy új, üres profillal vannak-e gondok.

(#47794) newmoonlight válasza EmptyParadox (#47793) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Letöltöttem egy teljesen szűz portable-változatot. Nem tettem rá a profilomat, még a könyvjelzőket és jelszavakat sem. Elindítottam, közben folyamatosan néztem a feladatkezelőt. Kb. 170-180 MB-tal indult, aztán ahogy feltettem rá pár dolgot (Classic Theme Restorer, UBlock origin, Black skin) szépen felkúszott 340-350 MB-ra.

Chrome-on is van pár kiegészítő. De igazad van, a feladatkezelőben több Chrome-folyamat fut, ha ezeket összeadom, lehet, hogy összejön annyi, mint a Firefox-nál.

Hardveres gyorsítás le van tiltva, a Flash-sel nincs semmi gond.

Már arra is gondoltam, hogy nem-e a túl sok könyvjelzőm miatt (kb. 8000 :U ) baszakodik.

Ezt most a régi (problémás) FF-ról írom, holnap még tesztelem a fapados portable-t.

Azt megnézné valaki, hogy a Port.hu-n másnál is "lefagy-"e az oldal (azaz -a következő csatornák képe helyett ez jelenik meg), amikor sorra az újabb és újabb oldalra léptetek? Köszi!

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#47795) Kékes525 válasza newmoonlight (#47794) üzenetére


Kékes525
félisten

A port.hu nálam tökéletesen müködik. A szokásos köröket lefutottad (HitmanPro, Malwarebytes Anti-Malware, AdwCleaner)? Lehet, hogy összeszedtél valamit, ami kihat a Firefoxra is. RevoUninstall szerintem mindent kiszed, ha jól kezeled. Esetleg Wise Registry Cleaner-t is kipróbálhatod, a biztonsági tisztítása nem szokott gondokat csinálni. A CCleaner is jó.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47796) newmoonlight válasza Kékes525 (#47795) üzenetére


newmoonlight
senior tag

CCleaner: volt
Registry kitakarítás: volt
ESET online scanner: volt
Panda antivírus (teljes gép átvizsgálása): volt
Revo uninstall: volt
Testüregmotozás: volt
Újratelepítés: volt
Imádkozás: volt
Káromkodás. volt

Biztos, hogy a Firefox-szal és nem az asztali géppel (C2D, 4GB RAM, HDD, 32 bit) van a gond, mert ugyanezzel a Firefox-profilommal a notebook-om ugyanezt csinálja. (Azon meg i5, 8 GB RAM, 64 bit és SSD van.)

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#47797) Kékes525 válasza newmoonlight (#47796) üzenetére


Kékes525
félisten

Testüregmotozás, káromkodás. és imádkozás a legfontosabb. :D Már nagy baj nem lehet. Azért még azokat a víruskergetőket is futtasd le, amit írtam, mert azok speciálisak, direkt a fő védelmi rendszerek mellé fejlesztették ki. Az ESET mellett én is szoktam használni őket. Lehet, hogy a kis gonosz nem a Firefox profilban van -de utálja a Firefoxot :D - és ugyanattól a laptól fertőződtél meg a notebookodon is.

Esetleg rendszer visszaállítást is csinálhatsz, olyan időre, aminél biztosan tudod, hogy még minden OK volt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47798) newmoonlight válasza Kékes525 (#47797) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Rosszul írtad. :((( A káromkodás az imádkozás után volt.

Rendszer-visszaállítási időpontom sajnos nem volt. (Valamiért spontán törlődni szoktak.)

Nem vírusra gyanakodok, hanem valami bug-ra. Vagy valamelyik kiegészítő akadt össze egy másikkal, vagy a sok about:config-módosítás közül egyik üti a másikat.

Valószínűleg az lesz, hogy holnap csak a most letöltött portable-verziót használom. Ha pedig az nem fagy, akkor csontra letörlöm a jelenlegi FF-ot és tisztán újratelepítem, a kiegészítőket pedig óvatosan (egyenként) pakolgatom rá.

Aztán imádkozás, stb-stb.... :U

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#47799) kispx válasza *VARJU* (#47790) üzenetére


kispx
addikt

címsorba írd be: about:config

Majd a geo.enabled kulcsot állítsd át false-ra.

(#47800) Kékes525 válasza newmoonlight (#47798) üzenetére


Kékes525
félisten

"Rosszul írtad. :((( A káromkodás az imádkozás után volt." Bocs, a sorrend tényleg fontos. :D

"Rendszer-visszaállítási időpontom sajnos nem volt. (Valamiért spontán törlődni szoktak.)" kevés a szabad hely?

"valamelyik kiegészítő akadt össze egy másikkal, vagy a sok about:config-módosítás közül egyik üti a másikat." A kiegészítőket gyorsan le tudod csekkelni. Kapcsold ki az összeset és utána egyesével vissza, vagy egyenként kikapcsolva lehet ellenőrizni. A beállításokkal kapcsolatban a hibakeresési információból másold be ide a "Fontos, módosított beállítások"-at. Kiértékelésében itt biztosan sokan tudnak segíteni. Másrészt ezt is egyenként a default-ra visszaállítva le tudod ellenőrizni. Persze ezzekkel a kölcsönhatásokat nem lehet ellenőrizni, mert azt minden kombináció lecsekkelésével lehet. Azonban nem hiszem, hogy ennyire bonyolult, ritka hiba lenne.

Az nem derült ki számomra, hogy az újratelepített Firefoxod még szüzen jó volt e? Ha igen, az csökkenti a Firefoxon kívüli okok valószínűségét.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.