Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) DS39 válasza G.I.JOE (#24150) üzenetére


DS39
nagyúr

a Chrome-nál valóban az.

C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash\NPSWF32.dll ez az amit a Firefox használ.

egyébként működik, simán viszi a Firefox ezt is.

(#24152) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Amióta frissitettem 10.0.2 -re néha akad az oldalak betöltése 10.0.1 alatt ezt nem tapasztaltam.

(#24153) muzli1963 válasza Dluinet (#24147) üzenetére


muzli1963
csendes tag

Az Opera és a Chrome alatt is mennek az ATV.hu videói. :W

(#24154) WonderCSabo válasza muzli1963 (#24153) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nálam sem megy. Ha vki kipróbálja friss profillal, és úgy se jó, akkor bejelentem a bugot.

(#24155) kaller1 válasza WonderCSabo (#24154) üzenetére


kaller1
veterán

Nem megy nálam sem.

Más:
Az mitől lehet, hogy beállítottam egy egyedi fontkészletet, de egyes oldalakon nem hajlandó a beállítottat használni? Itt jó, de pl. az atv oldalán már nem.

.::> <::.

(#24156) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Vissza raktam a 10.0.1-et nekem az jobban bejön és szerintem gyorsabb is.

(#24157) DS39 válasza kaller1 (#24155) üzenetére


DS39
nagyúr

ha egy oldal CSS-ében be van állítva egy fix típus (nem a böngésző alapértelmezettje) akkor szerintem az él.

(#24158) kaller1 válasza DS39 (#24157) üzenetére


kaller1
veterán

Lehet rosszul fogalmaztam, vagy az általam beállított fontkészlettel, vagy egy másikkal jönnek be az oldalak, ami minden oldalnál ugyanaz., tehát csak 2 féle fonttípussal találkozok összesen. :U

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#24159) G.I.JOE válasza WonderCSabo (#24154) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Nálam >ezek< a 10.01 kivételével, mind friss profillal lettek tesztelve. Your UnInstallerrel leszedve a verziók.

(#24160) DS39 válasza kaller1 (#24158) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem nem értettem félre, az általad beállított, az amit a Firefoxon belül átállítasz, onnantól a te beállításod lesz az alapértelmezett ha weboldalakat nézel meg, de csak akkor ha a webprogramozó nem állított be a CSS-ben (webstíluslapon) egy másikat, pl az ATV oldalán sans-serif van beállítva, ergo te akármilyet választasz az ott nem lesz látható.

[ Szerkesztve ]

(#24161) kaller1 válasza DS39 (#24160) üzenetére


kaller1
veterán

Akkor csak félreértettél, mert én beállítottam X fontot, viszont csak X és Y fontkészlettel betöltődő oldalakat látok. Az kizárt, hogy minden oldal, ahol nem jön be az általam beállított font, ott Y fontot használnak. :)

.::> <::.

(#24162) DS39 válasza kaller1 (#24161) üzenetére


DS39
nagyúr

vágom már, hát az tényleg nem valószínű.

(#24163) lanw válasza DS39 (#24162) üzenetére


lanw
aktív tag

Nektek nem fagy ki facebook közben :F

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#24164) asb88


asb88
tag

Helló!
A következő problémám lenne. ha megnyitom a böngészőt, a bal oldala "lelóg", vagy nem tudom hogy fogalmazzam meg. Nem fér ki... Itt a kép róla: http://kepfeltoltes.hu/120215/945218549a_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#24165) egykori válasza WonderCSabo (#24154) üzenetére


egykori
őstag

Szia, nem tudom, jelentetted-e az ATV.hu video-bugot, nekem sem működik a 10.0.2-vel. (Bár én nagyon ritkán nézek Firefox-szal videót, de most kiváncsiságból leteszteltem.)

(#24166) WonderCSabo válasza egykori (#24165) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Még nem.

(#24167) lck válasza egykori (#24165) üzenetére


lck
senior tag

Nálam megy 10.0.2-vel és a 11.2.300.130 alfa flash-sel.

(#24168) HarryPotter válasza Jazz (#24129) üzenetére


HarryPotter
őstag

all in one sidebar? sokmindent tud, egyebek mellett könyvjelző kezelés.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#24169) kaller1


kaller1
veterán

Olyan bővítmény van, ami kiváltja a FF (oldalon való) keresőjét, és berakható az eszköztárba?

.::> <::.

(#24170) King Unique


King Unique
titán

Sziasztok!

Lehet nagyon alap a kérdés...az gondom,h a Firefox-ban (10.0.2),h lehet beállítani,h a reklámok,új oldalak klikkre,ne új ablakban,hanem új lapokon nyíljanak meg :F Mert így néha eléggé keszekusza,zavaró,régi IE feeling... :D Be van állítva az "új ablak új lapon",de így is csinálja.
Más:hallottam van FF-hez is vmi kegészítés,amivel lerakható tálca jobb sarkába,mint Opera?
Eddig Operát használtam többnyire,de mostanság gyakran összeomlik,akár hibaüzenet nélkül elszáll a legújabb is ( :((( ),ezért tértem vissza FF-ra.

(#24152) Gedeon31: nálam is néha,nyomnom kell oldalfrissítést...igaz ez Operánál is megvan. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24171) kranazoli válasza King Unique (#24170) üzenetére


kranazoli
senior tag

Nem egészen értem, mert nem nézegetek reklámokat ill. a kérdésed sem értem teljes mértékben, bevallom.

De alap esetben klikk egér középső görgő és minden új lapon nyílik meg.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#24172) King Unique válasza kranazoli (#24171) üzenetére


King Unique
titán

Reklám...csomó oldal van,ahol nem pont arra klikkelsz,csak belépsz azt automat. dobálja fel. A középső gombost tudtam,de nem mindig "áll rá az ujjam",ill görgős egérnél is,ok megoldható,de nem ahhoz van szokva az ember. De ezt csak lehet vhogy állítani,v vmi kiegészítő stb.,v nem (ill a tálcás dolgot) :F

[ Szerkesztve ]

(#24173) kranazoli válasza King Unique (#24172) üzenetére


kranazoli
senior tag

De Te most klikk-elgetni szeretnél a reklámokra és azok nyitnak meg új ablakot?!

Azért vagyok ehhez hülye, mert amennyire lehet száműzöm a reklámokat. Ha bármit, akármit, valamit :) új lapon akarok nyitni, akkor klikk görgő. Én ehhez már hozzászoktam. (és ofkórz görgős egerem van) :)

Ha egy oldalon van vmi beágyazott tartalom amit ha nem tilt semmi, az új ablakban megnyit vmit (pl.: reklámot új ablakban) akkor az úgy is fog történni, hisz ez a normális működés.

Tab Mix Plus addon tud egy raklapnyi tab-os fícsört, de már azt sem használom, mert amire Nekem kellett létezik kisebb addon is.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#24174) Donvit078 válasza King Unique (#24172) üzenetére


Donvit078
tag

Szerintem tedd be a kivételekbe hogy azokon az oldalakon ahol előugró ablakokat akarsz nézegetni ott megtehesd :D :DD

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#24175) F34R válasza kaller1 (#24169) üzenetére


F34R
nagyúr

ha tudnám hozzá a stringet akkor lehetne. operában kiírta a search -t valami ilyesmi opció kellene ls akkor simán berakható lenne Organize Search Engines extensionnal

(#24176) DS39 válasza King Unique (#24172) üzenetére


DS39
nagyúr

a felugráló reklámablakokat max adblock plus + element hiding helper kombóval lehet megoldani, de about:config-ban be tudod állítani hogy minden, új lapon nyíljon meg.
(most így hirtelen nem jut eszembe mi is a parancs rá, de ha rájövök beírom.)

(#24177) kispx válasza King Unique (#24170) üzenetére


kispx
addikt

Más:hallottam van FF-hez is vmi kegészítés,amivel lerakható tálca jobb sarkába,mint Opera?

MinimizeToTray revived

(#24178) DS39 válasza DS39 (#24176) üzenetére


DS39
nagyúr

megvan:

browser.link.open_newwindow.restriction -> állítsd 0-ra és akkor tényleg minden új fülön nyílik meg.

(#24179) King Unique


King Unique
titán

(#24177) kispx & (#24178) DS39 : nagyon köszönöm a segítőkészséget és az értékes infókat,mindjárt ki is próbálom ! :R :R :R

(#24174) Donvit078 ha-ha...nem olyanról van szó :DDD ,de szerencse van konkrét megoldás másik 2 kollégának köszönhetően.

(#24173) kranazoli: Neked is :R Amúgy nem akartam túlspirázni a témát,csak operánál megszoktam,h alapból új lapon nyit meg mindent,v blokkolja.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#24180) egykori válasza lck (#24167) üzenetére


egykori
őstag

Nekem a 11.1.102.62 Flash van telepítve. Szerencsére nem szoktam használni, máshol még nem jelentkezett a hiba.

(#24181) vlevi


vlevi
nagyúr

Most vettem észre, hogy a 10.0.2-es Firefoxom meg van kergülve.
Folyamatosan járatja a processzort, és a memóriafelhasználás is folyamatosan ugrál, 150mega és 1.3Giga között. Mit csinál ez?
Kiegészítő nemigazán van felrakva, csak az Adblock plus, és egy youtube downloader, de most próbából azt is letiltom.
Semmi :(
Letiltottam az összes kiegészítőt, de míg írtam, addíg egyszer le is fagyott a FF :(

[ Szerkesztve ]

(#24182) Winner_hun válasza vlevi (#24181) üzenetére


Winner_hun
félisten

Esetleg vírus?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24183) Gedeon31 válasza vlevi (#24181) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nálam sem jól mükődött ezért visszaraktam a 10.0.1-et.

(#24184) vlevi válasza Winner_hun (#24182) üzenetére


vlevi
nagyúr

De csak a Firefoxban lenne vírus?

Ha 1 lap van megnyitva, akkor még oké a dolog, de most pl. három van. Ez az oldal, egy google keresés a 10.0.1-re, és az első találat oldala. És már megint kezdi...

Na, megpróbáltam, leszedtem a 10.0.2-t, a Mozilla FTP-ről letöltöttem a 01-et, de azzal is ugyanez :W

[ Szerkesztve ]

(#24185) Winner_hun válasza vlevi (#24184) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem szoktam uninstallálni de ha jól emlékszek van olyan lehetőség hogy a beállítások megmaradjanak. Az első hozzászólásban ott van hogy mely operációs rendszeren hol vannak az adatok, ha azokat lemented akkor vissza lehet hozni egy félresikerült uninstall után is az adatokat.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24186) vlevi


vlevi
nagyúr

Flash Player beszólhat? Bár elvileg nem, mert az adblock plus a PH! oldalairól minden flasht lekapcsol.
Talán tegnap települt fel valami újabb flash player, és mintha eddig nem csinálta volna ezt a FF.
De azért lerúgom az Adobe-t, meglátjuk.

Na, lerúgtam a flash playert, megjavult minden. Megnyitottam a PH-ról vagy 20 fület a fórumból. 250mega memóriahasználat, 5-10% processzor használat. Ígymarad.

[ Szerkesztve ]

(#24187) Krystal_s válasza lck (#24167) üzenetére


Krystal_s
addikt

nálam is mennek az ATV.hu videók...FF 10.0.2 és Flash Player 11.0.1.152
úgy néz ki ez nem Firefox hiba, hanem már megint a hülye flash...
( szándékosan nem frissítettem még ezen a gépen a Flash P-t. beleuntam, hogy minden frissítés egy kakukktojás. vagy bugos lett, vagy nem. most működik minden, nem érdekel az új verzió :) )

vlevi : nagyon is beleszólhat. nálunk is volt ilyen az egyik gépen, egyik napról a másikra nagy elkezdett dolgozni a proci olyan oldalaknál ahol flash videók voltak. pörgetés után még akadoztak is...

[ Szerkesztve ]

(#24188) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Szeretnem megerositeni (#24187) Krystal_s hozzaszolasat, annyi kulonbseggel hogy en az Aurora alatt probaltam az atv.hu oldalon a videokat lejatszani, de csak a Flash Player 11.0.1.152 - vel mukodik.
Kiprobaltam az osszes 11.x-et nem volt jo, es meg a Beta 5 11.2.202.197 Jan 31, 2012-ot is feltettem de azzal sem mentek a videok az oldalon.
Igy visszatettem en is a 11.1.152-ot es a frissitest kikapcsoltam.
OS: W7 64 bit, Auroa (Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:12.0a2) Gecko/20120220 Firefox/12.0a2) 32-bites Flash Player 11.0.1.152.

(#24189) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

- a Firefox immár sorban harmadszor nyerte meg a Tom's Hardware Web Browser Grand Prix-jét.
- elkészült egy WIP (work in progress) patch, ami külön threadekre bontja a content és a chrome kezelését. Egyelőre ez csak kísérlet, de ha sikerül tökéletesíteni, akkor újjáéledhet az Electrolysis projekt ilyen módon. (Továbbra sincs szó külön processzekről, csak külön threadekről, de a kettő hatása jó esetben nem is különbözik annyira)

Szerk.: Egy személyes megjegyzés az első hírhez. Bár az elején szkeptikus voltam az új fejlesztési modellel kapcsolatban, de érzésem szerint beérni látszik. A Firefox 4-hez már nem is lehet hasonlítani a jelenlegi verziót (természetesen nem a lookra gondolok). Az olyan projekteknek, mint a Snappy, vagy MemShrink, és a valóban gyorsabb fejlesztési modellnek köszönhetően a böngésző UX-a drasztikusan nőtt a 4-es verzióhoz képest. Sztem ha a sok Chrome-ra váltó emberke most (vissza)váltana Firefoxra, semmi indoka nem lenne újra a Chromehoz szegődni. Sajnos a beidegződések és a negatív kampány miatt nem sokan vannak ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#24190) DS39


DS39
nagyúr

Krystal_s és Steelmanus köszi az infót, visszatettem az eggyel régebbi playert (11.1.102.55) és működik :)

(#24191) laszlohu válasza Steelmanus (#24188) üzenetére


laszlohu
addikt

Valaki ezt írta korábban :

Nálam megy 10.0.2-vel és a 11.2.300.130 alfa flash-sel.

Ezzel próbáltad ? :
Link

[ Szerkesztve ]

(#24192) Visormail


Visormail
addikt

Már régóta meg akartam kérdezni, mit csinál a firefox bezárása után sokszor még igencsak jóideig a firefox.exe x% cpu tekeréssel x00Mb ram foglalással?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24193) Steelmanus válasza laszlohu (#24191) üzenetére


Steelmanus
addikt

Valamikor regebben kiprobaltam az AIR-hoz valo Incubator flash player-t, de a lejatszo ablakban - akkor - ott ahol a felbontast lehet allitani, mindig kiirta hogy Incubator es ez zavart.

(#24194) DS39 válasza Visormail (#24192) üzenetére


DS39
nagyúr

néha beragad a memóriába ez azért van, egyszerűen csak ki kell lőni feladatkezelőből.

(#24195) Visormail válasza DS39 (#24194) üzenetére


Visormail
addikt

Ja hogy csak beragad, azt hittem csinál valami hasznosat kösz.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24196) myke01 válasza WonderCSabo (#24189) üzenetére


myke01
senior tag

Az utolsó mondatodra reagálva : engem a kivételekhez írhatsz . Igaz én nem Chrome-ról ,hanem C. Dragon-ról tértem vissza ,de az is a chromium "magot" használja.

[ Szerkesztve ]

(#24197) netpeti98


netpeti98
addikt

A Tab mix plus kiegészítőben hol lehet kikapcsolni az aktuális lapon a bezárás gombot, úgy hogy a többi háttérben lévő lap sarkában megmaradjon?(mint az alap bővítmények nélküli firefoxban)

Üdv netpeti98

(#24198) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, most raktam újra a gépet meg a firefoxot, a legfrissebbet szedtem le az oldalról, 10.0.2es verzió.

Mintha jóval lassabb lenne a böngészés, illetve a flash videók belassulnak, főleg, ha több videó van megnyitva.

Amit észrevettem, hogy jóval gyorsabban és erősebben eszi a ramot, mint az előző verzió (9-es volt fent, előtte a 4-es azt hiszem), illetve ha túl sok lap van megnyitva, akkor fogja magát, és bezárja az egészet.
Ezt eddig nem csinálta, és baromi idegesítő!

Mindenféle hardveres gyorsítást szeretnék bekapcsolni, az első hsz-ben lévő webgl és gyorsítás leírásból mi az ami még aktuális, mi az amivel közben bővült a cucc, és mi az, amit érdemes bekapcsolni?

Gépem: win7 32bit, 3gb ram, 8600gt 512mb, fent van a dx11.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24199) Zirowe válasza Zirowe (#24198) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Bocsi a dupláért, kifutottam a szerkesztési időből.

Jelenlegi beállításaim:
gfx
layers
webgl

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24200) Donvit078 válasza Zirowe (#24199) üzenetére


Donvit078
tag

Én nem vagyok szakértő a témában, de minden frissítést és driverekből is a leg frissebbet tetted fel?

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.