Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) WonderCSabo válasza potyi23 (#23138) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mármint a Chrome böngésző? Sztem nem jobb, de mégis mit vártál a Firefox topikban? Gyorsabban indul, a GUIja vmennyivel gyorsabb, ennyi előnye van az Fx-el szemben, és sok hátránya, legalábbis az én személyes megítélésem szerint.

L7wy: Elképzelhető, bár akkor még egy egyszerűbb verzió volt asszem. De a jelenlegi sincs sehol, nézd meg a Firebugot vagy a többi böngi beépített toolját. Ezért van letiltva.

mrszitya: Ez nagyon jó hír, köszi szépen. Bár nem vártam mást, de egy picit aggasztott ez a sok vészmadárkodás.

[ Szerkesztve ]

(#23152) Apollyon válasza potyi23 (#23138) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A Chrome-ban én annyi jobbat véltem felfedezni a Firefoxszal szemben, hogy ott gyorsabb a gúgli mapsz. Ennyi, itt kimerül az egész. A görgetés darabos, és amúgy is fapados ahogy van. FF FTW.
––––––––––––––
Nálam már Nightly 12 van... Nem úgy volt hogy leállnak a verziószámok hajhászásával?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23153) S-Attila válasza Apollyon (#23152) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Még mindig nincsen a Chrome-ban finom görgetés? :Y

A verziószámokkal pörgetésével szerintem talán majd akkor állnak le, ha készen lesz a csendes frissítés funkció.

[ Szerkesztve ]

(#23154) WonderCSabo válasza Apollyon (#23152) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Verziószám továbbra is van, mint ahogy minden szoftverben, csak nincs előtérben. Csak a Névjegyben látszik és ott is kicsi. Egyébként én továbbra is negatív véleménnyel vagyok a verziószám eszetlen növelésével, még a RERO modell se tetszik igazán, de annyira nem vagyok hozzáértő, hogy ezt megítéljem.

S-Attila: Asszem a legújabb nightlyban már van.

[ Szerkesztve ]

(#23155) Kunsztler válasza WonderCSabo (#23154) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Na már ki is adják holnap a 9.0.1-et :)

Nexus 5

(#23156) Lmh


Lmh
őstag

miért nem tud csatlakozni freemailre a firefoxom asztali gépemen? telóról és laptopról semmi baja, asztalin viszont egyáltalán be sem jön az oldal
Előre is köszi :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#23157) Kunsztler válasza Lmh (#23156) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Én be tudok lépni freemail-be!

Talán próbáld meg pl ha fen van az adblock plust letiltani hátha ott bekavar egy szűrő :)

Nexus 5

(#23158) L7wy válasza WonderCSabo (#23151) üzenetére


L7wy
őstag

Persze az igaz, viszont a nighlyba tett 3d-s inspect az nagyon egyedi (legalábbis én eddig nem találkoztam hasonlóval)

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#23159) Lmh válasza Kunsztler (#23157) üzenetére


Lmh
őstag

azt már korábban kikapcsoltam mert idegesített :P

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#23160) Kunsztler válasza Lmh (#23159) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Akkor nem vágom! Nincs csajszi veled egy légtérbe véletlen ragd félre aztán hátha jó lesz a freemail.Nekem tegnap bejött :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#23161) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Az oldal CMS-ében a CSS szerkesztő megnyitásakor szétfagy ez jó régi hiba még mindig nem javitották ki meg még ezt se miért szaggat a finom görgetés, meg miért nehézkes a felhasználói felület kezelése, miért mozognak olyan lustán a fülanimációk.De egyébként nem rossz a 9 verzió :)

Nexus 5

(#23162) kételkedem


kételkedem
addikt

Sziasztok!

Szerény hardveres képességű kliens gépen pendrájvról portable Firefox-ot (ver.: 3.6.13) használok. Valahogyan Flash Playert kellene rá varázsolnom, minden weblap úgy nyílik meg, hogy hiányolja a flasht. A gépen nincs és nem is tehetek rá, mivel korlátozott fiókkal semmilyen jogosultságom sincs.
Hogyan tehetek a portable verzióhoz pendrájvra flash playert?

origo.hu, szon.hu, citromail.hu stb oldalak megnyitásakor
Az oldalon a parancsfájl dolgozik, illetve nem válaszol. Megállíthatja most a parancsfájlt, vagy folytathatja, hátha befejezi a működését.
üzenetet kapok, a böngésző gyakorlatilag kifagy.
Lehet ezzel bármit kezdeni?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23163) netpeti98


netpeti98
addikt

Újra telepítettem, új profilt próbáltam és a probléma továbbra is fenn áll. :(
Szerintetek valamelyik alapértelmezett windowsos pluginnak lehet köze a problémához?

Üdv netpeti98

(#23164) netpeti98 válasza netpeti98 (#23163) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerk:
Frissítettem 9.0.1-re itt is nyitottam új profilt és itt sem működött, aztán csökkentett módban is próbáltam de itt sem szóval nem a pluginokkal lehet a baj.
Eddig csak az első hszben lévő módszerrel raktam újra de az nem működött. Esetleg teljes uninstallt kellene csinálnom?

Üdv netpeti98

(#23165) HZoli87 válasza netpeti98 (#23164) üzenetére


HZoli87
veterán

Teljes uninstall, friss profil.

(#23166) netpeti98 válasza HZoli87 (#23165) üzenetére


netpeti98
addikt

Még egy kérdésem van előtte az adataimat melyikkel mentsem át az új profilba Mozbackup vagy ez:[link] esetleg valami más?

[ Szerkesztve ]

(#23167) HZoli87 válasza netpeti98 (#23166) üzenetére


HZoli87
veterán

Erre nem tudom a választ, nem használom egyiket sem. Én csak a könyvjelzőimet (JSON), a jelszavaimat (Prt Scr :D ) és a saját szűrő listámat szoktam lementeni.

(#23168) Steelmanus válasza S-Attila (#23148) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Kiprobaltam a FEBE-t de ezt az uzenetet kaptam. FEBE
Te hasznalod a FRBE-t?

(#23169) netpeti98


netpeti98
addikt

Na újratelepítve új profilt létrehozva továbbra is ugyan az a probléma. :W
Lehet valamivel nem fér össze?

Üdv netpeti98

(#23170) WonderCSabo válasza L7wy (#23158) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Csak most próbáltam ki az Inspectort Nightlyban. Ez a 3Ds nagyon faszán néz ki, csak sztem semmi értelme nincs. Viszont nagyon szép lett az egész, fasza.

kételkedem: Sztem nem lehet, mert a Flash rendszerszintű, nem a browser mappájába települ. Vki javítson ki ha tévedek.

netpeti98: Pontosan mi is a gond?

Szerk.: Kép - a Firefox 2011-ben

[ Szerkesztve ]

(#23171) kételkedem válasza WonderCSabo (#23170) üzenetére


kételkedem
addikt

Igen, pont ez a gond, hogy a flash rendszerszintű, nem a pendrájvra szeretne települni!
A portable apps-on van egy leírás, illetve guglizással több is található a neten, de azok mind ősöreg böngészőről és ősöreg flash-ról szólnak.

szerk.:
A parancsfájl futási figyelmeztetések is a flash hiánya miatt jönnek elő!

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23172) dnelb


dnelb
veterán

Ha frissítem a foxot 9.0.1re akkor ezt a sort: extensions.checkCompatibility.9.0 is át kell írnom ?
(#23173) WonderCSabo : extensions.checkCompatibility.9.0.1 Így igaz? :D

[ Szerkesztve ]

(#23173) WonderCSabo válasza dnelb (#23172) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Aha.

kételkedem: Próbáld ki a régis leírást, hátha most is működik.

(#23174) dnelb válasza WonderCSabo (#23173) üzenetére


dnelb
veterán

Hát nem kell átírni, 9.0.1-re átírva tiltotta a kiegeket. 9.0-ra visszaírva simán megy a 9.0.1-es verzióval.

(#23175) BullZeye


BullZeye
veterán

Kipróbáltam pár napig Adblockot szűrő nélkül, és lépten-nyomon reklámba botlok, úgyhogy marad a lista, ha lassítja is akkor is.

(#23176) kételkedem válasza WonderCSabo (#23173) üzenetére


kételkedem
addikt

A leírásban szerepel egy link, ahonnan le kellene a flash plugint. Ez a fájl nagyon régi, 0.1-es verziójú. Lehet, hogy már 2008-ban sem ment rendesen és emiatt nem fejlesztették tovább. A megjegyzésben egyébként írja, hogy a flash nem hordozható, és továbbra is a merevlemezen fogja tárolni a flash cookikat.

Szerintem ez jelenleg nem igazán megoldható probléma.

A rendszergazdát megkértem, hogy rakjon a gépemre egy flasht, így felrepült a legfrissebb flash player. Ezzel az én gondom meg van oldva! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23177) potyi23 válasza WonderCSabo (#23151) üzenetére


potyi23
senior tag

igen,arra voltam kivancsi,koszi mind2 otoknek!

(#23178) Fandango válasza kételkedem (#23176) üzenetére


Fandango
veterán

(#23179) kételkedem válasza Fandango (#23178) üzenetére


kételkedem
addikt

Köszi! Ezek szerint mégiscsak van ilyen megoldás is!
Felraktam ezt is, egyelőre simán megy a böngésző!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23180) lck válasza BullZeye (#23175) üzenetére


lck
senior tag

Adblock beállításokban, ha a Szűrő találati statisztika mentése le van tiltva, "érzésre" gyorsul a böngészés.

(#23181) netpeti98 válasza WonderCSabo (#23170) üzenetére


netpeti98
addikt

A 9.0-ra frissítés után az about:config kivételével az összes ilyen about: kezdetű oldal url hiba miatt nem betölthető. Így például a privát böngészés kezdőlapja, az összeomlás utáni laphelyreállítás, about:home és még sorolhatnám.

Szerk: a diagnosztika nem segített

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#23182) headhunter


headhunter
addikt

Érdemes frissíteni 9.01-re 8.0-ról és a kiegészítők zöme kompatibilis?

(#23183) Steelmanus válasza headhunter (#23182) üzenetére


Steelmanus
addikt

Erdemes. Kicsit regebben volt egy megallapitas, (#23087) mrszitya es a valasz ra. (#23088) HZoli87
Magam is a 9.0.1 hasznalom es amiket hasznalok Kiegeszitoket azok egy kivetelevel (linkification_1.3.9) mindbol a stabil valtozatot telepitettem fel.

(#23184) Fandango válasza Steelmanus (#23183) üzenetére


Fandango
veterán

linkification helyett hasznalj Linkifier Plus scriptet

(#23185) WonderCSabo válasza dnelb (#23174) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én még arra írtam, amikor még csak 9.0 volt a hszedben...

netpeti98: Full clean reinstall? Tehát uninstall Firefox, profillal együtt? 8.0 nem csinálja ha azt rakod újra?

(#23186) netpeti98 válasza WonderCSabo (#23185) üzenetére


netpeti98
addikt

Eltávolítottam az ffet az uninstall programjával majd a profilos parancsikonnal létrehoztam egy új profilt az újratelepítés után. De mindjárt megpróbálom a 8-ast is.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#23187) netpeti98 válasza WonderCSabo (#23185) üzenetére


netpeti98
addikt

Felraktam a 8-ast és megy! :C
Szerintem a 9 nekem most kimarad.

Üdv netpeti98

(#23188) Steelmanus válasza Fandango (#23184) üzenetére


Steelmanus
addikt

Regebben mar hasznaltam a Linkifier Plus Plus-t nezven a datumat, de pl a Chrome topikban olvasgatva ahol about:xxx szerepelt, azt is kiemelte. Igy visszatertem a Linkification-re, de teszek egy probat amit ajanlottal azzal is.
Na gyorsan kiprobaltam, kep:
Ezert hasznalom a kiegeszitot.

[ Szerkesztve ]

(#23189) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Letöltőoldalakról mentek letöltések,miközben megfrissítettem a Mozilla Firefoxot a 9.0.1 verzióra.
Kilőtte az összes letöltést a frissítés során,ami nem baj.
+több oldal is meg volt nyitva frissítés közben.
Ha így frissítem meg,ez okozhat-e bajt a Firefoxnak?
Ezért telepítsem esetleg újra a Firefoxot clean reinstallal?

(#23190) myke01


myke01
senior tag

Egész jó már ez az "új" FF9.0.1 , de azt a fránya keresőboxot még mindig nem tudták eltüntetni alapértelmezettben .
Olyan kiegészítőt keresek ,amivel a címsorból is lehet közvetlenül keresni a kedvenc keresőmotorral (úgy mint a 'gugli' browserében,és úgy is műxik ; tehát a "népszerű,sokak által látogatott"oldalakat közvetlenül meg is lehet nyitni belőle,és nem kell a találatok között "bogarászni" ) .

[ Szerkesztve ]

(#23191) WonderCSabo válasza Kezdő vagyok (#23189) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem okozhat bajt.

myke01: [link]

(#23192) Steelmanus válasza myke01 (#23190) üzenetére


Steelmanus
addikt

Egész jó már ez az "új" FF9.0.1 , de azt a fránya keresőboxot még mindig nem tudták eltüntetni alapértelmezettben

Gondolj bele, eppen a napokban irtak ala egy ujabb 3 eves szerzodest a Google-al, miszerint az alapertelmezett keresomotor tovabbra is a Google lesz. Majd eppen most tuntetnek el a keresobox-ot? Meg az a jo, hogy nincs beledrotozva, es ha nem kell, le lehet huzni cimsav mellol. Amit WonderCSabo ajanlott Kiegeszitot en hasznaltam egy darabig, es valoban jo, de en tiltom a lenyilo menut a cimsavbol ezert visszatertem az eredeti beallitashoz.

(#23193) WonderCSabo válasza Steelmanus (#23192) üzenetére


WonderCSabo
félisten

de en tiltom a lenyilo menut a cimsavbol ezert visszatertem

Nem értem, mi az összefüggés?

(#23195) Kezdő vagyok válasza WonderCSabo (#23191) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a segítségedet!

Más:
ha valaki clean reinstallt csinál a Firefox-nál,érdemes letölteni egy másik böngészővel letölteni a Firefox telepítőjét,vagy jó ,ha az uninstallálni kívánt,még a gépen fent levő Firefoxxal töltöm le?
Ha érted,mire gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#23196) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#23195) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Magyarán mondva nem fogja rosszul letölteni a telepítőt valamilyen hiba miatt?

(#23197) netpeti98 válasza Kezdő vagyok (#23196) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem valószínű. Ha valami megsérül a telepítőben valószínűleg el sem indulna.

Üdv netpeti98

(#23198) Dluinet válasza Kezdő vagyok (#23196) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Telepítés indításakor ellenőrzi magát, hogy mindent bitre pontosan letöltött-e, CRC vagy MD5 ellenőrzéssel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#23199) scope2007 válasza Steelmanus (#23192) üzenetére


scope2007
addikt

én is lehúzom egyből mindig.. gyakorlatilag még sose használtam azt a jobb oldali keresőboxot.. ezért számomra is feleslegesen foglalja a helyet a képernyőn.
inkább nyomok egy házikót.. se se tart tovább

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#23200) WonderCSabo válasza Kezdő vagyok (#23195) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Persze, hogy jó. Túlspirázod a dolgokat. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.