Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) fatal` válasza K6000 (#20350) üzenetére


fatal`
titán

Telepítsd oda a 32bitest lol.

Azt hiszem van mindegyikből (bár se a 3.6.xx, se az újabbak nem hivatalosak), és mindegyik sokkal lassabb a 32bites társánál (ez az IEre is igaz).

(#20352) F34R válasza fatal` (#20349) üzenetére


F34R
nagyúr

XML. CCS és JS jól mondtad de Opera C++-s

mindegy sztem nem ez a titok nyitja biztos nem fogják átírni az egész firefoxot hanem a processel fognak valamit kezdeni

(#20350) K6000

nincs stabil verzióból x64-s ! csak nightly,aurora érhető el ilyen formában a flash 64-t meg felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

(#20353) K6000 válasza fatal` (#20351) üzenetére


K6000
tag

Csak linux verzióra találtam 64 bites verziókat. Furcsa ha ennyire sz@r, vagy lassú lenne a 64 bites a 32 biteshez képest akkor linux disztribeken sem használnák a 64 bitest :F

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

(#20354) K6000 válasza F34R (#20352) üzenetére


K6000
tag

Jó nyomon jársz ;) Sajnos a 32 bites flash (az Adobe ******** meg, és ******** a jó ********) is elég vacak. IE9-nél határeset melyik a sz@rabb, a web oldalak amiket használok 1-2 százalékkal stabilabbnak tűnnek a 64 bitessel :K
A 64 bites java (Sun) viszont igen szépen muzsikál...

[ Szerkesztve ]

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

(#20355) F34R válasza K6000 (#20353) üzenetére


F34R
nagyúr

nem csak linuxra van: adobelabs, egyébként mi a f... kell szórakozni a 64 bittel nem élvez semmilyen helyzeti előnyt a 32 biteshez képest ergo a böngid sem gyorsabb hehe...

(#20356) pete_21 válasza fatal` (#20349) üzenetére


pete_21
addikt

Igen, akkor az Opera megoldása tényleg más. Persze ez nem mentség, hanem pont hogy egy jó példa, hogy egy processzel is meg lehet írni gyorsra. :)

(#20348) KaiotEch: Hát igen, pedig néha nem ártana azokat is tudni... :D

(#20357) K6000 válasza F34R (#20355) üzenetére


K6000
tag

Valóban nem élvez semmilyen helyzeti előnyt a 32 biteshez képest, és a böngésző sebességében sem hoz semmilyen érzékelhető változást :K
De ez a fejlődés kérem, a nyakunkon a html5 az új technológiák, már érezni a változás szelét. A témára visszatérünk 1-2 év múlva :K

A #20353 hozzászólásomban a firefoxra gondoltam nem a flash player-re :B

[ Szerkesztve ]

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

(#20358) F34R válasza K6000 (#20357) üzenetére


F34R
nagyúr

addigra mire elterjedt lesz a html5 akkora talán minden böngésző natív 64 bites lesz semmi köze a kettőnek egymáshoz a szabvány maga a 32 bites böngészőkön is tökéletes.

itt találsz windowsra is 64 bitest

igen még nem mondható annyira stabilnak a fejlesztés így csak "próba" szinten érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#20359) fatal`


fatal`
titán

Megjelent a 6.0 beta 1.

(#20360) Apollyon válasza Steelmanus (#20203) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nah ez lehet user error, vagy böngésző, nem tudom.
Leszedtem ezt a frissítést amit mondtál. Most egy félórát cseszekedtem a gpu rendering, gfx, directwrite beállításokkal, kombinációikkal, nem tudok rájönni mit kéne ki meg bekapcsolni. Kikapcsoltam mindent, egy részét, vagy csak egyet, de nem jó.
IE 9-ben így néznek ki a betűk oldalt:

Aurorában 6.0-ban is ilyen volt, de ez most már 7.0:

Valaki tessék megmondani mit kéne az about:config-ban beállítanom, mert már nem tudom, próbáltam mindent. :B Az első hsz-ben lévő trükk nem működik, mert ha kikapcsolok mindent, akkor is így néznek ki a betűk oldalt. BTW Chromeban is stimmelnek a betűk.

Hja és így 7.0-ban már eltűnt a http://www. előtag, fantasztikus... Van vagy lesz rá vmi kieg hogy visszarakhassuk?

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20361) size válasza pete_21 (#20330) üzenetére


size
tag

Hát csiáltam új profilt azzal is csinálja.
Meg probálom az itt linkelt 64 bites FX-et.
Aztán ha az sem, akkor marad a Chrom.

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#20362) BullZeye válasza BullZeye (#20305) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezek szerint akkor Nighly-val nem lehet kiegeket automatikusan frissíteni? Csak manuálisan firefox addon oldaláról egyesével? O.o

Csak mert 50 kiegből max 1 az aminél átírják a kompatibilitást, hiába működik tökéletese 8.0-val.

[ Szerkesztve ]

(#20363) Steelmanus válasza BullZeye (#20362) üzenetére


Steelmanus
addikt

WonderCSabo jol irta, azok a kiegek amik kompatibilisek azokat frissiti pl AdBlock Nightly, de amik meg nem kompatibilesek azokat nem,kezzel kell frissiteni.
Latom Te is hasznalod a Brief RSS letoltot, ezt milyen idovallumra kell allitani? Azert kerdem mert ha mondjuk 1 orara allitom a frissitest es mondjuk letoltom a hireket, majd kilepek a bongeszobol, es vagy 5 ora mulva kapcsolom be a gepet es elinditom a FireFox-ot, akkor csak az utobbi egy ora termeset tolti le, a koztes 4 oraban megjelenteket nem. Eseteg hasznalsz hozza valamilyen CSS-t a megjeleniteshez? Raadasul kezzel kell frissitenem mert magatol nem akar, csak amikor a kedve van hozza.

[ Szerkesztve ]

(#20364) madgie


madgie
titán

Volt már valakinek olyan nyűgje, hogy a FF (5.0) nem szereti a PH!-t? Minden más OK, de itt nyomok egy belépést, user/pass, elfogadja, továbbít és mégse léptet be.

(#20365) KaiotEch válasza madgie (#20364) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

CTRL+F5? Lehet neked bent maradt vmi régebbi verzió.

(#20366) madgie válasza KaiotEch (#20365) üzenetére


madgie
titán

Vadiúj win7, nem volt rajta még FF.

(#20367) KaiotEch válasza madgie (#20366) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor viszont próbáld meg azt, hogy futtatsz egy CCleaner-t. Egy másik oldalnál nekem is van ilyen, hogy 2x kell bejelentkezni, de ha lefuttatok egy CCleanert akkor megjavul.

(#20368) madgie válasza KaiotEch (#20367) üzenetére


madgie
titán

Majd megpróbálom, köszi :)

(#20369) BullZeye válasza Steelmanus (#20363) üzenetére


BullZeye
veterán

Brief-nél egy baj van, hogy csak az utolsó 30RSS-t tölti le (vagy amennyit a szerver meghatároz maximumnak), úgyhogy ha 5 órát vagy offline, és megjelenik 50 hír 1 oldalon, akkor 20 hír elveszik. Én spec olyan oldalakat raktam csak be, ahol naponta van kb egyenként 20 hír, így 1 órás intervallummal tökéletesen jó.
2-3 óra alatt összejön 40-50~ azokat elolvasom, olvasottnak jelölöm.

De ilyen 100% hogy nincs benne, hogy csak az utolsó 1 óra termését szedné le :D

CSS-t meg nem találtam hozzá ami picit is tetszene, és nagyon ötletem sincs milyen kéne legyen, hogy szebb legyen mint most, így nem is csináltam még hozzá.

(#20370) sesz


sesz
csendes tag

Mit jelent ez a "Do Not Track" funkció a Firefox 4-ben? Hogy működik?

(#20371) Steelmanus válasza BullZeye (#20369) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom az infot, igy mar ertek mindent. Operahoz voltam szokva, de azt mar nem szeretnem feltelepiteni azert probaltam ki a Brief-et mert nemreg irtad a kiegeszitoid kozott.
Mindegy, meg szetnezek az Add-on-ok kozott az RSS-el kapcsolatban, hatha talalok jobbat, kiprobaltam a ThunderBird-ot is de nem tetszett.

(#20372) BullZeye válasza Steelmanus (#20371) üzenetére


BullZeye
veterán

Sajna jobbat nem találsz, csak teljesen mást. Amit nézz meg az a Feedly. Ez magazinszerűen mutatja RSSeket, és mindent betölt, még az 1 évvel ezelőtti híreket is ha kéred. Szép meg minden, de nekem az egyszerűség miatt kell Brief :D nincs fölös sallanginfó :P

(#20373) Steelmanus válasza BullZeye (#20372) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat ez az, nekem is ezert tetszet meg a Brief, koszi' a tippet a Feedly-t megnezem, kiprobalom azert, de nekem pl nem kellenek a kepek, mindegy megnezem a beallitasait.

(#20374) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

A 3-as verziónál, böngésző alján volt egy sáv, ami az 5-be már nincs.
Bemásolom pontosan miről lenne szó:
Számomra elsőre az volt a legmeglepőbb, hogy az állapotsor helyét az alapértelmezésben kikapcsolt „Kiegészítősáv” vette át. Ezt a helyet a továbbiakban csak a kiegészítők használhatják fel gombok és állapotüzenetek megjelenítésére. No de mégis mi történt az állapotsor által jelzett böngészőállapotokkal és hivatkozási címek kijelzésével? Ezeket a funkciókat egy automatikusan méretezett feliratmező vette át, amely a böngészőablak alsó részéhez „tapad” és a kurzort elkerülve jelenik meg alapértelmezésként a bal, vagy takarás esetén a jobb oldalon.

Próbáltam megszokni, de nem sikerült.
Utána néztem, és ezt a kiegészítőt találtam: Fox!Box

Nekem csak annyi kell, hogy fixen legyen ott az a sáv, és ne ugrabugráljon.
Jobb oldalán egyszerűen át tudtam váltani IE motorra, ami így, úgy szint eltűnt.
Láttam ez valami IP címet is kiír stb., de ezekre nekem nincs szükségem, csak hogy úgy nézzen ki mint a FF3-ba.
Akkor is ezt a kiegészítőt kell felraknom, vagy van erre másik? :)

(#20375) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Valakinél működik egyáltalán a Facebook blocker, vagy a Facebook Beacon Blocker kiegészítők? Mert nálam 7.0-ban egyik sem.. 4.0-nál még ment, pedig előbbire pár napja is jött ki frissítés.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20376) Matthewus válasza Kam1kaze (#20374) üzenetére


Matthewus
őstag

A FoxBox baromira nem arra való, ami neked kell. Neked ez kell: [link] /Benne van egyébként ez is az első hsz-ben./

(#20377) Kam1kaze válasza Matthewus (#20376) üzenetére


Kam1kaze
tag

Köszi!

(#20378) Steelmanus válasza pete_21 (#20327) üzenetére


Steelmanus
addikt

Egyébként tud valaki valamit az Fx6 betaról? Nem úgy volt, hogy 5-én jön?
Gyorsabban indul és kevesebb memóriát foglal a Firefox 7
A böngésző soron következő főverziója, a Firefox 6 a hivatalos ütemterv szerint már béta-stádiumban jár, stabil változata pedig augusztus 16-án jelenik meg

(#20380) csap


csap
csendes tag

Sziasztok!
Kerestem de nem találtam, ezért előre is elnézést kérek mindenkitől, ha már volt róla szó.
Amikor az egér egy link fölé ér, akkor alap esetben balra lent megjelenik a link. Azt már tudom, hogy hogyan tudom módosítani a kinézetét és a hosszát hogy az egész cím megjelenjen.
A kérdésem az lenne, hogy a pozícióját lehet e módosítani úgy, hogy közvetlenül a kurzor alatt jelenjen meg, hasonlóan mint az Operában.
Inkább valamilyen css megoldást keresnék mint addont, de ha csak az van az is jó lenne.
Előre is köszönöm!

(#20381) Matthewus válasza csap (#20380) üzenetére


Matthewus
őstag

Parancsolj: [link]

(#20382) csap válasza Matthewus (#20381) üzenetére


csap
csendes tag

Köszönöm, most megyek :W

(#20383) size


size
tag

És megtörtént!!! Végre le áll a win7 akkor is amikor fut a firefox. :D
Azért ez vicces hogy ennek örülni kell nem??
A 64 bites firefox a megoldás a bajaimra. Mióta fent van oké minden.
Bár flash playert kézzel kell rá telepíteni. És greasemonkey is hackelésre szorul sajnos, de legaláb működik :)

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#20384) Steelmanus válasza size (#20383) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szervusztok!

Azt hogy erted hogy a GreaseMonkey is hekkelesre szorul? A 64 bit miatt, vagy mas az oka?

(#20385) wwhy


wwhy
veterán

Amióta megjelent, használom az FF5-öt, és fel sem tűnt, hogy eltűntek az ikonok a kedvenc fórumtémák mellől (azt hittem, vmi PH-s újítás)
(IE9 alatt persze minden OK)

Vkinek van hasonló problámája illetve mi a megoldás? (FF5 reinstall megvolt)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#20386) BullZeye válasza wwhy (#20385) üzenetére


BullZeye
veterán

Adblockkal nem tüntetted el véletlenül a képet? :)

(#20387) wwhy válasza BullZeye (#20386) üzenetére


wwhy
veterán

bakkkkkkkerrrrrr h mekkora B&B vagyok :B
mentségemre szolgáljon, h az Adblockot most kezdtem használni:)
köszi :R

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#20388) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Laraxior aurórás Firefoxából van ez a memória használat elemzés,

Other Measurements
639.78 MB -- vsize
312.29 MB -- resident
246.08 MB -- private
153.82 MB -- heap-committed
137.95 MB -- heap-used
33.05 MB -- heap-unused
29.00 MB -- js-gc-heap
11.95 MB -- gfx-d2d-surfacevram
4.92 MB -- gfx-surface-image
4.45 MB -- gfx-d2d-surfacecache
3.81 MB -- heap-dirty
0.11 MB -- shmem-allocated
0.11 MB -- shmem-mapped
0.00 MB -- gfx-surface-win32
0.00 MB -- canvas-2d-pixel-bytes

állítólag 3 tabbal már 650Mb ramot eszik a böngésző, de már a korábbi verziók is zabálták a ramot nála.

Akinek van tippe h. mitől lehet ez, az pls. jöjjön át segíteni a topicba. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20389) student


student
őstag

van vmi ötletetek hogy miért kerregteti a vinyót firefox induláskor legalább 3percig a vinyot ugy hogy szinte használhatatlan olyankor a gép? a 4.verzio óta csinálja ezt

(#20390) CPT.Pirk válasza student (#20389) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt csináld meg:

Beállítások -> haladó -> hálózat -> kapcsolat nélküli tár -> törlés most.

Valamint egy töredezettségmentesítést a winben.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20391) Adamis


Adamis
őstag

Üdv! Google Body Browser-t szeretném megnézni, amihez elvileg WebGL kell, amit elvileg a FF tud, de mégsem megy vele. A probléma a következő:

Ötlet?
Amúgy a neten található dolgokat kipróbáltam, de nem akar menni...

(#20392) CPT.Pirk válasza Adamis (#20391) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi a probléma? Rákattintva a linkre a zöld gombon azonnal megy.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20393) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Olyan problémám lenne a FF 5.0-val, hogy amikor több ablak van megnyitva belőle (nem lap), és át akarok váltani egyikről a másikra lent a tálcán, akkor valamikor csak második kattintásra vált át.
Nem mindig csinálja ezt, de elég sűrűn.
Mozilla Firefox 3.6.15 volt előtte, soha se volt ilyen gond vele, csak az ötössel.
Minden más elsőre átvált, Winamp, Skype, Total Comander stb., csak az FF nem (és csak ha egyik FF-ról a másik FF-ra akarok váltani).
Pár hónapja telepített WinXP-m van.
Találkozott valaki ilyen jelenséggel?

[ Szerkesztve ]

(#20394) tzimash


tzimash
őstag

A youtube fagyás talán megoldódott, most azt vettem észre, hogy nem mennek a térképes oldalak... Google Maps, Bikemap.net.
FF4, Win7 64bit
Ötlet?

(#20395) S-Attila válasza tzimash (#20394) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Mit jelent pontosan, hogy nem mennek? Nem lehet, hogy valamelyik kiegészítő zavar be a képbe?

(#20396) tzimash válasza S-Attila (#20395) üzenetére


tzimash
őstag

Nem töltődik be a térkép. Nem tud kapcsolódni a maps.gstatic.com-hoz. A kezelőgombok sem láthatóak normálisan.
Semmilyen térképes oldal nem megy, ami google maps-t használ, pl bikemap.net, albiguru.
Nem tudok olyan kiegészítőről, ami bezavarna, adblock tiltva van.
Amiket próbáltam: több böngésző (IE8, FF4-5, chrome, opera), Java, Flashplayer reinstall, viruskeresés avirával, malwarebrytes, tűzfal kikapcs, rooter restart-áramtalanítás, cookie törlés, cache áthelyezés ramdiskről hdd-re és vissza, win7 update.
Ezek után megnéztem a lakásban egy másik Win7-es gépen, ott sem megy, viszont muter xp-s gépén minden ok.
kb 3-4 napja gajdult meg.
Szóval nem biztos, sőt szinte biztos, hogy nem az FF hibája, úgyhogy bocs az offért :)

[ Szerkesztve ]

(#20397) S-Attila válasza tzimash (#20396) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Esetleg valamelyik Windows 7 Update? :F

(#20398) tzimash válasza S-Attila (#20397) üzenetére


tzimash
őstag

Nem hiszem, általában le van tiltva, és a probléma már a frissítések előtt megvolt.

(#20399) icons


icons
addikt

Üdv!

A probléma a következő lenne:

Meg volt nyitva egy Firefox ablak elég sok füllel (+még egy lapcsoport volt hozzá). Megnyitottam új ablakban még egyet.
Gondolom kitaláljátok, mit csináltam, megfeledkeztem az egy füles ablakról, és a másikat zártam be. Ilyenkor hogyan lehet visszahozni az előző oldalakat? (nem akarom előzményekből egyesével kikeresni, ráadásul a másik lapcsoport sincsen meg...)

Köszi!

(#20400) F34R válasza icons (#20399) üzenetére


F34R
nagyúr

ctrl+shift+t

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.