Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) kranazoli válasza Steelmanus (#19399) üzenetére


kranazoli
senior tag

A "gond" nem az, hogy nem lehet "force"-olni. A NoSquint és AutoReplayforYouTube kiegészítők nem jól működnek. Pontosabban egyik sem működik. De mind2 helyett van másik alternatíva. YT vidik loop-olását eleve ritkán is használom (lehetne alapból ilyen YT gomb :) és akkor egy addon-al kevesebb. Oldalak alapértelmezett nagyítása viszont fontos. Default Full Zoom level is működik, csak a NoSquint intelligensebb (volt).

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#19402) kranazoli válasza Steelmanus (#19399) üzenetére


kranazoli
senior tag

A "gond" nem az, hogy nem lehet "force"-olni. A NoSquint és AutoReplayforYouTube kiegészítők nem jól működnek. Pontosabban egyik sem működik. De mind2 helyett van másik alternatíva. YT vidik loop-olását eleve ritkán is használom (lehetne alapból ilyen YT gomb :) és akkor egy addon-al kevesebb. Oldalak alapértelmezett nagyítása viszont fontos. Default Full Zoom level is működik, csak a NoSquint intelligensebb (volt).

Sorry a dupla posztért! :R

erikke17: Én is Avast-ot használok, de ennyire még nem néztem az addon működését, mindenesetre beírtam Avast Community fórum-ába, hogy nem teljesen kompatibilis az addon a Fox5 bétá-val. Szerintem mire kint lesz a végleges nem lesz vele gond.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#19403) pete_21 válasza WonderCSabo (#19395) üzenetére


pete_21
addikt

Akkor gondolom a Firefox gomb megnyomása után egyből behozhatjuk majd a Permissions Manager-t.
Kár, pedig ezek az in-content cuccok tényleg jók (lennének). Ennyire hátulra került a fontossági listán...?
Azért köszi az infot!

MOD: Lefrissítette magát az Fx4.0.1-em, 5 Beta lett belőle. Nem nagyon tapasztalok változást, még jobb oldalon sincs a Feedback gomb, ami tesztverzióknál szokott lenni. Addonoknál sincs semmi Test Pilot, vagy hasonló. Vagy ezek csak akkor lennének, ha tiszta profilt indítanék a beta-nak?

[ Szerkesztve ]

(#19404) pete_21 válasza pete_21 (#19403) üzenetére


pete_21
addikt

Még egy kérdés (letelt a szerkesztési idő): A PDFDownload-om beállításait most sem tudom előhozni, most is XML feldolgozási hibát ír ki. Auroran és nightlyn megy... Nálatok működik Fx 4 vagy Fx5 beta alatt?

(#19405) Steelmanus válasza WonderCSabo (#19400) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, van amikor en is csak a "extensions.checkCompatibility.6.0a False" -t irom be.
A Flash-t a sajat eltavolitojaval szedtem le, Adobe Flash Player 10.2.159.1 mert ezzel a verzioval sem volt jo, feltettem a Adobe.Flash.Player-10.3.181.14-et azzal sem jo.
Nemreg meg irtam hogy letoltesnel az indikatorcsikot nem tolti ki teljesen a zoldsav, azt javitottak, erre a most flash-nel akadt problema.

(#19406) WonderCSabo válasza pete_21 (#19403) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen. Sajnos úgy tűnik annyira nem prioritás, ja. :(

RE: MOD: a Test Pilot-ot is leváltja sztem a Telemetry.

(#19407) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Azt szeretnem megkerdezni hogy a FireFox 5.0 Beta is frissul naponta?
Mert a tegnapi Nightly frissites nem volt az igazi pl GM es a Stylish beallitasoknal nem latszanak az user.js-ek, pedig a legfrissebbek vannak felteve.
Kiszeretnem probalni a Beta-t.

[ Szerkesztve ]

(#19408) WonderCSabo válasza Steelmanus (#19407) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Általában hetente fog frissülni. A Nightlyban azért vacakol a GM és a Stylish, mert megváltoztattok az Addons Manager APIt.

(#19409) HZoli87 válasza Steelmanus (#19405) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam tökéletesen mutatja az előtöltést (Youtube - legújabb Nightly, flash ugyanaz, mint nálad).

(#19410) kranazoli válasza Steelmanus (#19405) üzenetére


kranazoli
senior tag

Figyuka. Nekem jók a YT Flash előtöltések. Pedig szintén Fox5 béta és friss Flash Player. Ofkórz, első lépés, hogy új profil-t csinálok. I don't know...

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#19411) Steelmanus válasza WonderCSabo (#19408) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem. Azt nem tudod veletlenul hogy az Aurora-ba bekerult-e mar a fontok renderelesere atallithato gfx.font_rendering.cleartype_params.rendering_mode?

HZoli87 es kranazoli

Addig allitgattam a Kiegeszitok kozott, ill. a GM-t es a Stylish-t (kitettem az ikonjat) hogy most jo lett, de mikor elinditok a YT videot vagy 5-6 masodpercig forog a betoltest jelzo karika, es csak utanna indul el, akkor viszont mar jo az elotoltes indikator csik.
Regen egybol indult.

[ Szerkesztve ]

(#19412) kranazoli válasza Steelmanus (#19411) üzenetére


kranazoli
senior tag

YT-ot ennyire nem figyeltem, amúgy is tré már hetek, hónapok óta. Lassú, stb...

Miért nem csinálsz egy új profil-t?!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#19413) koshmar


koshmar
őstag

FF4-be át lehet importálni a Chrome-ban lévő könyvjelzőimet/jelszavaimat?

(Egyszerűen nem találtam a menüjében ilyen opciót)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#19414) HZoli87 válasza Steelmanus (#19411) üzenetére


HZoli87
veterán

Ez változó, én nem használok sok kiegészítőt (általában Adblock, IDM, WOT), de van amelyik videó egyből indul, van amelyiknél nálam is kell jó 5 másodpercet várni, nem hinném hogy a böngésző hibája lenne.

(#19415) fatal` válasza koshmar (#19413) üzenetére


fatal`
titán

Át. Chromeban exportáld ki HTMLbe, aztán Firefox gomb -> Könyvjlezők -> Importálás és mentés -> Importálás HTML fájlból és betallózod a HTML-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#19416) koshmar válasza fatal` (#19415) üzenetére


koshmar
őstag

És azt a Chrome saját menüjéből lehet, vagy az AppData/Chrome mappán belül?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#19417) fatal` válasza koshmar (#19416) üzenetére


fatal`
titán

Saját menüjéből. Ott is kikeresed a könyvjelzőket és export.

(#19418) Somik


Somik
csendes tag

Hello.

Az lenne a kérdésem, hogy a FF 4 miért pörgeti a CPUm olykor 40-60%-on és emiatt folyton akad? - Mármint gondolom a hardveres gyorsítás miatt, de mikor egy sima weboldalt nézek, ahol csak szöveg van, semmi multimédiás cucc, akkor miért?
Ha bezárom, majd újra megnyitom, akkor X ideig megint "normálisan" működik. Ez roppant idegesítő. Amúgy a laptopomban ATI Mobility Radeon HD 4330-as kártya van a legújabb illesztőprogrammal és Catalysttal.
5let, tanács, javaslat, hogy mit csináljak?

(#19419) koshmar válasza fatal` (#19417) üzenetére


koshmar
őstag

Köszi, mindjárt nekiállok. (...ha addig át nem térek az Operára. :DDD )

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#19420) pete_21 válasza WonderCSabo (#19406) üzenetére


pete_21
addikt

Kár... És az electrolysis-ről van valami info, hogy áll a fejlesztés? Vagy leginkább sehogy?
Pedig mindkettő funkciót Fx4-re ígérték, főleg az electrolysis nagyon várós, de nem hallok semmit felőle...

És akkor ez így természetes, hogy nincs Visszajelzés gombom? Nem mintha hiányolnám, csak frissítés után az üdvözlőképernyőn lévő képen volt. Azt hittem, berakja nekem is, de nem. Gondolom akkor rakná, ha új profilt indítanék.

(#19418) Somik: Csinálj egy új profilt, és csak az ADBlock Plust rakd fel (szűrőkkel). Úgy használd, és nézd meg, hogy új előjön-e a hiba. Ha nem, akkor a régiből mentsd át a könyvjelzőket, jelszavakat, és utána egyesével az addonokat. De óvatosan, mert esélyes, hogy valamelyik addonod kavar be.
Nézd meg az első hsz-t! (diagnosztika rész)

(#19421) Somik válasza pete_21 (#19420) üzenetére


Somik
csendes tag

Most raktam újra a gépet. Teljesen szűz FF - de ezt már újrarakás előtt is csinálta...

(#19422) pete_21 válasza Somik (#19421) üzenetére


pete_21
addikt

Flash nincs azon az oldalon? Nem lehet, hogy az tekeri a cpu-t?
Esetleg próbáld ki a nightly-t, hogy ott is jelentkezik-e a probléma.

MÁS: Akinek Fx4-e van, vagy Fx5 beta, és fent van a PDFDownload, ha van 1 percetek, próbáljátok ki, hogy az Kiegészítők-ön belül a PDFDownload beállításait be tudjátok-e hozni. Nekem XML feldolgozási hibát ír... (nightlyban, auroraban jó)
Köszi!

(#19423) fatal` válasza pete_21 (#19422) üzenetére


fatal`
titán

Most felraktam a PDFDownloadot egy FF5 betara és működik.

(#19424) F34R válasza koshmar (#19413) üzenetére


F34R
nagyúr

html alapú könvyjelzőket igen, de a jelszavakat nem csak ha last pass-os vagy más jelszókezelős kieggel mented el (mert az egy szerveren tárolódik nem egy fájlba ).

Nah vége a chrome örűletnek ?

(#19425) koshmar válasza F34R (#19424) üzenetére


koshmar
őstag

Igazából a jelszavak fontosabbak, mint a könyvjelzők.
Több helyen vannak elmentve a jelszavaim, mint ahány könyvjelzőm van. Csak emiatt.

Nem tudom, mi van. :DDD
Néha kell a vérfrissítés, ez a fapados dizájn már a fülemen jön ki.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#19426) pete_21 válasza fatal` (#19423) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi! :R
Olvastam neten, hogy másoknak is van ilyen gondjuk. Szóval nem túl egyedi, de valami még sincs rendben ezek szerint.
Akkor azt hiszem megint profil újrarakás lesz... Majd ha kijön az Fx5.

(#19427) F34R válasza koshmar (#19425) üzenetére


F34R
nagyúr

akkor az bukta mert nem tudod átvinni. ha fönt van még a chrome akkor használj last-pass-t.
ha nem olyan sok jelszavad van max 10 akkor nem érdemes.

(#19428) koshmar válasza F34R (#19427) üzenetére


koshmar
őstag

Fent van a Chrome, azt soha nem törlöm le.
Még ha mellékvágányra állítom (mint most), akkor sem.

Kb. 6 helyen tárolja a jelszavamat, annyiért még nem érdemes akkor?

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#19429) fatal` válasza koshmar (#19428) üzenetére


fatal`
titán

Annyiért felesleges, irogasd be őket újra FFben is.

(#19430) koshmar válasza fatal` (#19429) üzenetére


koshmar
őstag

Ja, az lesz. :)
Úgyis csak egyszer kell beírnom őket, nem téma.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#19431) Steelmanus válasza HZoli87 (#19414) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Na csak most kerultem a sajat gepemhez, szoval lecsereltem a Nightly-t FireFox 5.02 Beta-ra, es megszuntek a gondjaim a videokkal. 1080p-videot nezegettem a Yt-on es a karika meg egyet sem tudott fordulni es mar jatszotta is le, igaz hasznalom a GM-it es a Youtube Embed HD fixed version 1.4a-t es GPU-val jatszom le oket.
Hat a fontok olyanok amilyenek, de mar nem erdekel, a Nightly-ban szebbek voltak.
Mar nem kell sokat varni es jon a Final, majd meglatjuk.

(#19432) BullZeye


BullZeye
veterán

Van akinek még működik Nightly-ban a textboxok átnevezése? (comment box inkább, pl itt PHn a hozzászólásokhoz)

(#19433) WonderCSabo válasza BullZeye (#19432) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Átnevezése?

Somik: A hardveres gyorsítás miért okozna több CPU-használatot? Épp, hogy csökkenti. Első hsz -> diagnosztika.

pete_21: Természetes, ha kell, rakd fel a Test Pilotot. Electrolysis egy része itt van tracking-ben, többiről semmi hír.

(#19434) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

A TypeInference JS motor 22%-ot gyorsult a V8benchen! További kisebb gyorsulások a Krakenen is.

[ Szerkesztve ]

(#19435) BullZeye válasza WonderCSabo (#19433) üzenetére


BullZeye
veterán

Elírtam, átméretezés, jobb alsó sarokban kis bizbasz, hogy növelni lehessen. Picit máshol jártak a gondolatok. :)

(#19436) BullZeye válasza WonderCSabo (#19434) üzenetére


BullZeye
veterán

Kifutottam a szerk. időből.
Ez már UI-ra is hatni fog? Vagyis a kezelőfelület (jobb gombos menük stb) is gyorsulni fog? Na meg mikor?

(#19437) fatal` válasza BullZeye (#19436) üzenetére


fatal`
titán

Nem sajnos. Még mindig a rohadt JS-sel foglalkoznak, ahelyett, hogy a GUIval is foglalkoznának egy kicsit végre.

(#19438) WonderCSabo válasza BullZeye (#19435) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megy.

hunfatal: Semmit se tudnak tenni a GUIval. Amíg nem lesz chrome-contetn process separation, a GUI nem lesz gyorsabb. Mellesleg a GUIt a JS motor számolja, szóval pár tized milliszekundummal gyorsabb lesz azért. :)

Ja és nem a JS csapat csinálja az Electrolysist, szóval nem a JS gyorsítása hátráltatja...

[ Szerkesztve ]

(#19439) fatal` válasza WonderCSabo (#19438) üzenetére


fatal`
titán

Operában sincs process spearation, mégis gyorsabb a GUI (Chromenál is).

(#19440) WonderCSabo válasza fatal` (#19439) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Csak elfelejted, hogy Firefoxban XUL+JS az UI, a többiben meg natív C++...

(#19441) Steelmanus válasza fatal` (#19439) üzenetére


Steelmanus
addikt

En is hasznalok Operat, es most a FireFox 5x verziojat, de nem latni akkora kulonbseget sem a megnyitaskor sem pedig az oldalak megjeleniteseben.
Ezt a verziot hasznalom: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:5.0) Gecko/20100101 Firefox/5.0
Olvastam a Chrome topicban az Operarol a velemenyt nem veletlen hogy hatul kullognak a versenyben, nem tudom miert kell annyira kiemelni az Operat, az FF-szemben.
Tudod mint a fociban. Nezzetek a tablara.

(#19442) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Sziasztok.

2 kérdésem lenne csak gyorsban,bár gondolom van rá már válasz, de a keresövel nem találtam meg, illetve túl sok oldalt kellene elolvasnom, az elsö hsz-ben pedig nem volt leirva, esetleg a cikkekbe, de most arra sincs idöm olvasgatni mindet.

Annyi lenne, hogy hogyan tudom az új firefox könyvjelzőit lementeni? Ugy hogy importálni tudjam mondjuk operába?

A másik pedig, hogy hogyan tudom megjegyeztetni utólag a jelszavamat és a felhasználónevemet egy adott oldalon?

Köszönöm.

(#19443) fatal` válasza Steelmanus (#19441) üzenetére


fatal`
titán

Tudod, szarok a táblára :) Én nem az alapján választok böngészőt, hogy hányan használják, de még csak nem is az alapján, hogy fejlesztői szemszögből milyen.

Nem indításról és nem az oldalak megjelenítéséről volt szó, hanem a GUI válaszkészségéről.

Nyissál ki 10-15 topicot új fülön egymás után aztán meglátod miről beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#19444) Dluinet válasza B.Ricsike (#19442) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1. könyvjelző > html export
2. Belépsz az oldalra, beírod, elfogadod, hogy megjegyezze.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19445) Steelmanus válasza fatal` (#19443) üzenetére


Steelmanus
addikt

Errol mar volt szo regebben, nem 10-15 fulet nyitottam meg hanem vagy 40-et es a hatterben ment egy 1080p videolejatszas es gyors volt a lapok megnyitasa. Igaz akkor azt Nightly-val csinaltam. Az Operaval RSS-t olvasok de sok olyan oldal van amit alig tud behozni ha rakattintok az RSS-ben levo linkre, foleg ugy ha az a link meg egy masik kulon oldalra iranyit.
Mivel olvasom a Chrome topikot is sokszor lattam hogy hol a FireFox-ot nevezted egy rakas valaminek, most eppen a Chrome-ra mondtad es mindig leirod hogy te Opera-t hasznalsz.
Akkor irjal az Opera topikba, tudod en ugyerzem hogy az aktualis topikban mint itt a Firefox-ban, nem egy masik bongeszot kell preferalni hanem az adott bongeszo hireit, javitasait, esetleges problamaira valo kerdest kell feltenni.

Reszemrol az offolast befejezetnek tekintem.

[ Szerkesztve ]

(#19446) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Valaki tud valami megoldást arra, hogy a böngészősávba beírt keresésnél úgy viselkedjen a Firefox 4, mint az elődje?

Tehát ne toljon az arcomba egy google találatlistát, hanem ha elég valószínű az első találat, akkor "Jó napom van" módon működjön?
A jelenlegi működés mellett teljesen felesleges jobb felül a kereső sáv, mert a böngészősáv kottára ugyanazt csinálja...

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19447) WonderCSabo válasza fatal` (#19443) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Most kipróbáltam Fx4el, dirty profileommal, a megnyitás alatt a GUI delaye 1 mp volt, után 0, simán ment minden. Nightlyval még jobb lenne, egy átlagos vagy fresh profillal meg pláne.

FehérHolló: Ezt a kieget rakd fel.

Nem nem ugyanazt csinálja. A keresőmezőbe beírsz vmit, akkor rögtön megnyitja a Google keresést arra a kulcsszóra. Ha címsorba írsz be vmit, akkor elgondolkozik, hogy ez cím-e, és ha nem, rákeres Googlevel. Tehát ha keresel, jóval gyorsabb a keresőmezőbe írni.

[ Szerkesztve ]

(#19448) FehérHolló válasza WonderCSabo (#19447) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszi, de ez már nem kompatibilis a friss verzióval. :D Vicc.

Szerk.: WTFH, második próbálkozásra telepítette. :F
(Először azt írta, hogy nem kompatibilis.)

Mindenesetre köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19449) fatal` válasza WonderCSabo (#19447) üzenetére


fatal`
titán

Én arról beszélek, hogy megfagy az egész böngésző, amíg nem tölti be a lapokat, és nem csak nekem volt/van evvel problémám FF alatt.

Na mindegy, az offolást befejeztem. :)

(#19450) HZoli87 válasza fatal` (#19449) üzenetére


HZoli87
veterán

Megerősítve, és engem azzal sem lehet vádolni, hogy Opera vagy Chrome felhasználó lennék. Bár a Nightly ebből a szempontból már egy kicsit jobb, mint a stabil, de bőven észrevehető ott is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.