Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) WonderCSabo válasza Steelmanus (#15850) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Youtube Embed HD szkript értelemszerűen csak a külső weboldalakra embedelt YT videókon megy, a youtube.comon nem.

(#15852) BullZeye válasza Steelmanus (#15850) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez amit te belinkeltél ez a YousableTubeFix. Nem az Embed HD

Ez az FF4, mintha az első javascripteket nem nagyon venné figyelemben. ClearBox-nál az első képet nem szereti, Ncore-on az első torrentre kattintva nem lenyílik, hanem megnyitja azt a torrent-et. (de minden oldalon)

Egyébként még mindig ugyanaz a baja FF4-nek, hiába állítom be, hogy letöltse, kiírja Ncore-on, hogy mit szeretnék csinálni, letölteni vagy megnyitni, alul meg ott van a pipa, hogy mindig ugyanezt tegye :) Nem tudom eldönteni, hogy az oldal hibás, vagy FF, mert más böngészőt nagyon nem használok.

[ Szerkesztve ]

(#15853) Steelmanus válasza WonderCSabo (#15851) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, csak szeretnem hozza adni a GM-hoz amit linkeltel, lementettem szovegkent es szeretnem belevarazsolni a GM-ba, de nem ertek hozza. Az userscripts.org jelenleg karbantartas alatt all, ezert szeretnem kezzel megcsinalni.

BullZeye Igy van tudom, csak szeretnem a masikat is hozza adni.

[ Szerkesztve ]

(#15854) BullZeye válasza Steelmanus (#15853) üzenetére


BullZeye
veterán

Ide felraktam amik tuti működnek
yousabletubefix - Ami megy FF4-ben
youtube_embed_hd - dqdb által módosított verzió

Csak csomagold ki a profil mappában lévő gm_scripts mappába.

Egyébként fura, mert régen 3.6-ban volt olyan, hogy új script létrehozása, az itt eltűnt. O.o

[ Szerkesztve ]

(#15855) WonderCSabo válasza BullZeye (#15854) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#15856) BullZeye válasza WonderCSabo (#15855) üzenetére


BullZeye
veterán

És az about:addons-nál hol van? Mert minimalizmus nevében addonsbarról amit lehetett kiszedtem.

(#15857) pete_21 válasza WonderCSabo (#15832) üzenetére


pete_21
addikt

Nightlyban jól működik egyelőre, felraktam a kiegészítőket (Adblockból a dev buildet), sőt az Element Hiding Helpert is, amiről múltkor úgy tűnt, hogy ő a ludas. Bár ezekszerint nem ő volt. Mindenesetre nightlyban most jó, viszont a könyvjelzőket, és jelszavakat még nem importáltam be. Ezek lehetnek a hibáért felelősek?
Újrateszem majd a Beta 8-at is, és csak a jelszavakat, és könyvjelzőket mentem majd le, bár amikor a 4-es FF-re áttértem, pont így csináltam akkor is. (Viszont azt nem tudom, hogy jó volt-e az elején... Nem biztos... :F )
Ha lesz fejlemény, írok.

(#15858) WonderCSabo válasza BullZeye (#15856) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ott nincs.

pete_21: Az Adblock talán.

(#15859) pete_21 válasza WonderCSabo (#15858) üzenetére


pete_21
addikt

A Beta 8-ban a dev builddel most megnéztem, de nem jó így sem.

(#15860) WonderCSabo válasza pete_21 (#15859) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor használj Nightlyt. Mellesleg Jövő hét elején úgyis kijön a Béta9.

(#15861) Steelmanus válasza BullZeye (#15854) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat ez az, eloszor is koszonom hogy feltetted, magat a kodot en is leszedtem es beirtam egy js fajlba, de akkor sem latszik.

(#15862) Matthewus


Matthewus
őstag

Greasemonkey script telepítése gépről Firefoxban: Fájl/Fájl megnyitása vagy Ctrl+O a böngészőben és betallózod a js fájlt aminek a vége .user.js kell, hogy legyen. Pl.: youtube_embedhd.user.js

(#15863) Steelmanus válasza Matthewus (#15862) üzenetére


Steelmanus
addikt

Oh hogy mennyi mindent kell meg tanulnom igy kozel a nyögdíjhoz :D
Koszonom a valaszt Siker :R
Es pesze Mindenkinek aki segitett.

[ Szerkesztve ]

(#15864) pete_21 válasza WonderCSabo (#15860) üzenetére


pete_21
addikt

Közben újratettem a Beta 8-at, Mozbackup-pal importáltam a cuccaimat (szokás szerint), és tényleg csak a saved passwords-öt, és bookmarks-ot pipáltam be (ezzel jött a history is természetesen). Viszont láttam, hogy van olyan, hogy Unknown files. Ezen belül most szépen mindent visszapipáltam, és eddig még nem jött elő a probléma. Lehet, hogy múltkor az Unknown files bentmaradt, és a 3-as FF-ből hozott valami szemetet, ami a 4-esnek nem tetszett? :U

MOD: Egyébként a PDFDownload megy jól? Mert nekem a beta 7-tel nem volt jó. Hiába rendeztem át az eszköztárat, a PDFDownload miatt minden restartnál visszakerült defaultba.

[ Szerkesztve ]

(#15865) WonderCSabo válasza pete_21 (#15864) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az unknown files főleg a kiterjesztések extra mappáit/fájljait takarja. (pl. a gm szkripteket)

[ Szerkesztve ]

(#15866) Thom!


Thom!
veterán

felnőtt tartalom tiltása hogy lehet beállítani?

(#15867) WonderCSabo válasza Thom! (#15866) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ilyen nincs, talán kieg lehet rá, de kétlem.

(#15868) pete_21 válasza WonderCSabo (#15865) üzenetére


pete_21
addikt

Igen, kilistázta őket, nagyrészt tényleg kiterjesztések dolgai voltak. De ez így talán logikus magyarázat lehet, hogy valami kiterjesztésnek ottmaradt valami szemete, és ezért lehetett, hogy hiába tiltottam le a kiegészítőket, a probléma jelentkezett, viszont csökkentett módban már nem (mert akkor tényleg semmit nem tölt be). Viszont volt többször is, hogy úgy tűnt, hogy megoldódott a gond, aztán kicsit később kiderült, hogy mégse... Majd így próbálgatom, aztán megírom, mi lett. Reméljük, így már jó lesz. Köszi a segítséget! :)

(#15869) WonderCSabo válasza pete_21 (#15868) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mint mindig, nincs mit!

(#15870) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Bug 572160 - Put tabs in the title bar when the window is maximized - RESOLVED FIXED

(#15871) BullZeye válasza WonderCSabo (#15870) üzenetére


BullZeye
veterán

Remélem választhatónak rakják be, mert én eléggé megszoktam ezt a felül Title dolgot :)

(#15872) robotjatek válasza WonderCSabo (#15870) üzenetére


robotjatek
tag

Áh végre. Azt lehet tudni, hogy mikor kerül be a Nightly-ba?

(#15873) pete_21 válasza robotjatek (#15872) üzenetére


pete_21
addikt

A holnapi buildben már megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#15874) robotjatek válasza pete_21 (#15873) üzenetére


robotjatek
tag

És tényleg. Köszi!
Megint nagyon belehúztak Mozilláéknál. Az utolsó pár buildben rengeteg bug javításra került, sokminden bekerült.

(#15875) WonderCSabo válasza robotjatek (#15874) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért ne essünk túlzásokba. :)

BullZeye: browser.tabs.TabsInTitlebar;false

[ Szerkesztve ]

(#15876) pete_21 válasza robotjatek (#15874) üzenetére


pete_21
addikt

Szerintem általában minden nightlyban elég sok bugot javítanak. De egy új FF kiadásánál ez a "napi elég sok bugjavítás" is baromira kevés. Annyi mindent kell átírni, aztán még a bugokat is javítani.
Talán azért tűnik úgy, hogy az utolsó buildekbe került bele sok újdonság, mert eddig inkább a belső motorra koncentráltak. Ahogy azzal jobban álltak, már lehetett a kinézetet pofásítani. (De még mindig sok mindent javítanak a motoron). Persze lehet, hogy tévedek, de én így tartom logikusnak (meg amennyire megfigyeltem, nekem ez jöt le).
Amúgy a magyar FF betakban a menüben is, és a Firefox gomb alatt is "Options" van írva a "Beállítások" helyett. Nem tudom, hogy a magyar nightlyval mi a helyzet (nekem angol van), illetve a többi nyelvű verzióval. Írjunk belőle bugot?

(#15877) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#15875) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Helyesbítés: browser.tabs.drawInTitlebar

(#15878) BullZeye válasza pete_21 (#15876) üzenetére


BullZeye
veterán

Nightly-ban magyarul van, azaz Beállítások, mindenhol.

Köszi WonderCsabo, le is írtam :)

(#15879) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

(#15880) Steelmanus válasza pete_21 (#15864) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Regebben ajanlottam a PDF-XChange Viewer-t mint pdf olvasot, mert sokkal gyorsabb mint az Adobe termeke, csak a Foxit versenyez vele. Akkor meg a portable valtozatot hasznaltam, am kozben attertem az install verziora, igy az mar kepes beepulni a bongeszokbe, nemcsak az FF-ba, erdemes kiprobalni. Lapon belul is mukodik igy nem kell kulon letolto ha kell letudod menteni, magyarul is tud, persze ezt annak irtam le akinek nem megy az angol.

(#15881) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A Tabs in titlebar már benne van a legújabb hourlyben. Ebből a bugból meg nemsokára lesz try-build.

(#15882) HZoli87 válasza WonderCSabo (#15881) üzenetére


HZoli87
veterán

Akkor ezentúl erre nem lesz szükség? Link :U

(#15883) WonderCSabo válasza HZoli87 (#15882) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem.

Hír:

Landolt a Compartmental GC a Tracemonkey branchen!

(#15884) BullZeye


BullZeye
veterán

Egy userstyle a YousableTubeFix-hez, ezzel ha beírod a pontos felbontást, Fill-nél pl 960x570, akkor nem ugrál a videó betöltésnél, hanem rögtön jó méretben töltődik be. Apró grafikai javítás, nem több.

(#15885) WonderCSabo válasza BullZeye (#15884) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Milyen pontos felbontást?

(#15886) BullZeye válasza WonderCSabo (#15885) üzenetére


BullZeye
veterán

Select the default video size. Enter an integer or decimal number, "default", "controls", "fill", "max" or "full"

Én a Fill-t használom, és ennek a felbontását írtam át a userstyle-ban. Így nem ugrál a betöltésnél a videó mérete/helyzete.

(#15887) WonderCSabo válasza BullZeye (#15886) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jah, én defaultot, a fillt nem szeretem, akkor már full screenben nyomom.

[ Szerkesztve ]

(#15888) TFSi


TFSi
őstag

Nagyon tetszik az új FX4! Gyors, szép, és már jó pár kiegészítő fut rajta. Viszont azt nem értem, hogy böngészésnél miért nyit két lapot, ha az adott oldalon facebook hivatkozás van...

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#15889) chungee


chungee
addikt

Hy!

Gmail manager 0.6-al eddig 2 fiókot tudtam kezelni. De most csak egyet tud :( Azaz csak az első hozzáaadott fiók működik. A másodiknál állandóan jelszót kér. Először megijedtem, hogy elfelejtettem a jelszót, de végül felcseréltem a sorrendet és uaz csinálja. Nem tudjátok mért?

(#15890) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Hogyan rakhatjuk vissza a füleket az ablak fejlécből Firefox 4-ben?

Ha nem szeretnénk, h. a fülek az ablak fejlécben legyenek, tegyük a következőt:

1. A címsorba írjuk be: about:config majd Enter.
2. Kerresük meg a browser.tabs.drawInTitlebar változót és duplakattal állítsuk false -ra.

(#15891) WonderCSabo válasza TFSi (#15888) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem nem nyit két lapot.

(#15892) robotjatek


robotjatek
tag

Azt eddig is tudtuk, hogy a Firefox 4-ben ha a tabok mellé két balklikket nyomok, akkor átméretezi az ablakot. Viszont eddig ha a görgővel klikkeltem a tabok mellé, akkor nyitott nekem egyet. A mai build óta ha az ablak teljesképernyőben van, akkor a görgővel, nem lehet új tabot nyitni, viszont ha nincs, akkor a görgős klikk szépen megnyitja az új tabomat.
Ez bug vagy feature?

(#15893) WonderCSabo válasza robotjatek (#15892) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem bug, utánanézek.

(#15894) Steelmanus válasza robotjatek (#15892) üzenetére


Steelmanus
addikt

Milyen verzio az FF4-ed, nalam a Nightly
Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:2.0b9pre) Gecko/20110108 Firefox/4.0b9pre
verzio van fent, este frissult, es nem all fent az Altalad leirt problema. Mukodik a dupla katt, kozepso gorgo katt, mind teljes meretben, mint ablakban hasznalva.

(#15895) WonderCSabo válasza Steelmanus (#15894) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor te módosítottál vmit, egyiknek se kéne mennie teljes ablakban.

(#15896) Steelmanus válasza WonderCSabo (#15895) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ennyi modositas van:

+Stylish +GreaseMonkey +Status-4-Evar.
Valoszinu hogy az utolsonak koszonheto? Csak kovetem a topikot es ami jo es ajanljatok azt felteszem. Te kitudod elemezni hogy melyik a "bunos" :)

Ezt az ajanlast eltavolitottam hiszen mar nem kell mert belekerult a Nightly-ba

[ Szerkesztve ]

(#15897) WonderCSabo válasza Steelmanus (#15896) üzenetére


WonderCSabo
félisten

dom.disable_window_move_resize

Jó, de milyen userstyleok és userjs-ek, amik az UIt befolyásolják?

[ Szerkesztve ]

(#15898) Steelmanus válasza WonderCSabo (#15897) üzenetére


Steelmanus
addikt


(#15899) WonderCSabo válasza Steelmanus (#15898) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor itt vmi baj lesz.

Mellesleg itt a bug.

Hír: Landolt a Compartmental GC és benne lesz Beta9-ben!

(#15900) BullZeye válasza WonderCSabo (#15899) üzenetére


BullZeye
veterán

Mit is tud ez pontosan? Több tabnál gyorsabb működést? O.o

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.