Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) WonderCSabo válasza Isee (#15400) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A JS-re szükséged lesz, a kilövése nem megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#15402) Isee válasza WonderCSabo (#15401) üzenetére


Isee
senior tag

Akkor a JS-tel kell valamit csinálnom, mert csak akkor megy, ha teljesen kikapcsolom....
Hogyha a haladó-n belül bármelyik 3 lehetőség be van pipálva, vagy csak maga az engedélyezés, akkor ugyanaz a problema....

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#15403) WonderCSabo válasza Isee (#15402) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Végülis félmegoldás, de letilthatod az összes szkriptet NoScripttel vagy Adblockal csak a hardveraprón.

(#15404) Isee válasza WonderCSabo (#15403) üzenetére


Isee
senior tag

NoScriptel csak a hardverapro-n kilőttem a scripteket, annyi, hogy 1-2 reklámfelület nem jelenik meg, de azonkívül minden jó mostmár :R:R

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#15405) Donvit078


Donvit078
tag

Üdv... én is feltettem a tűzrókát hószú éves internet Explorer használat után... hát nagyot csalódtam benne.. hivatkozások vagyis a könyvjelző sáv egyszerűen testre szabhatatlan ha beteszek oda valamit akkor újraindítás után egyszerűen eltűnik nem jegyzi meg... és még a jelszavakat se, hiába kérdez rá és okézom le és hiába állítom be az adatvédelemnél hogy most már ne töröljön semmit leállításnál egyszerűn minden számítógép újraindításnál elveszik az össze beállítás... hogy ha csak simán kilépek és újra belépek a böngészőbe akkor még megvan de ha újraindítom a gépet akkor elveszik minden beállítás és visszaáll az alapra... Valaki adhatna tanácsot miért viselkedik ilyen testre szabhatatlanul...

Köszi!

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#15406) WonderCSabo válasza Donvit078 (#15405) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mert user error van.

Eszközök -> Beállítások -> Adatvédelem -> Legördülőből egyéni -> Előzmények törlése a Firefox bezárásakor elől ki a pipa -> OK.

(#15407) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Beta 8 blockerek:

Zarro Boogs found!

(#15408) xabolcs válasza WonderCSabo (#15406) üzenetére


xabolcs
őstag

ha azt irta le, ami tenyleg tortenik, akkor szerintem nem user error esete forog fenn.
de persze majd kiderul, hogy mi tortent valojaban.

#15405 Donvit78:
ezt a sajat geped produkalja, a sajat fiokoddal?
es csak a tuzroka nem jegyzi meg a beallitasaidat?

biztos ami fix toltsel le egy portable firefox-ot s probald ki azzal is, hogy megjegyzi, netan eljefelejti-e a beallitasaidat.
hordozhato firefox lelohely
ha az is elfelejti, akkor ott komolyabb hiba van, viszont ha nem, akkor a rendszerre telepitett tuzroka konfiguralasaval van valami gubanc.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15409) WonderCSabo válasza xabolcs (#15408) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Amit leír az egyértelműen erre a hibára utal.

(#15410) Donvit078 válasza xabolcs (#15408) üzenetére


Donvit078
tag

Köszi a tippet igen saját gép és 1 fiók van rajta a sajátom és csak a tűzróka nem jegyezte meg, de egyébként ez a hordozható firefox ez meg jegyzi és nem állítja vissza a gyári dolgokat mint a telepített verzió ez úgy működik ahogy kell nem tudom a gyári letöltött és telepítette miért nem teszi meg ugyan ezt...
...tehát csabóbááá nem user error van hanem valami elkefélés :D

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#15411) WonderCSabo válasza Donvit078 (#15410) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Istenem ez a fogalmazás. Alig lehet elolvasni ami írsz...

Megnézted amit írtam?

(#15412) xabolcs válasza Donvit078 (#15410) üzenetére


xabolcs
őstag

minden esetre csinalhatnal egy vacsi uj FF profilt, (hogy hogyan: #1) s teszteld azt, hogy ott megmaradnak-e rendszer ujrainditas utan is (es nem csak bongeszo ujrainditas utan) a beallitasaid.

mert ha tenyleg az van, amit irtal - nem birja az oprendszer reboot-ot, de a bongeszo restart-ot igen -, akkor ott oprendszerbeli konfiguracios problemak lesznek.

amugy meg azert kerdeztem, hogy sajat fiok, mert az windows-nak van olyan beallitasa, hogy kijelentkezeskor, ujrainditaskor ne mentse == torolje a beallitasokat.
de akkor ez a te esetedben nem all fenn.
bar en szemely szerint meg mindig oprendszerre gyanakszok, vagy esetleg rosszul inditod a tuzrokadat (parancsikon modositva, mittomen)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15413) Dakos


Dakos
tag

Tízezer kiegészítő - Lassan utoléri a Chrome a Firefoxot.
Lehet hinni ennek a ciknek?
Mondjuk nekem mind1 mert még ha sok is van belőlük a Chrome kiegjei nálam leszereeltek :N

What is the browser? Is the Yahoo :DDD :D :DD :C

(#15414) WonderCSabo válasza Dakos (#15413) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Lehet. A Chrome kiegek nagyrésze sima userJS, ami csak az oldalak kinézetén változtat picit.

(#15415) Donvit078 válasza xabolcs (#15412) üzenetére


Donvit078
tag

Igazából nem buheráltam semmit a telepítettnél, réges-régen évekkel ezelőtt volt fent és akkor nem volt ez a probléma vele, az oprendszer nem tudom milyen befolyással lehet rá vista x86 alatt használom minden frissítés telepítve semmi registery buhera nem volt tehát passz de most jó.

Csabóó most neked mi bajod hogy olvashatatlan ha kicsit bonyolultabb a szöveg akkor már nehéz felfogni mi? :) de csak viccelek veled ám, :) köszönöm a segítő hozzáoszlásokat :R

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#15416) WonderCSabo válasza Donvit078 (#15415) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rosszabb esetekben még fel sem lehet fogni. Itt nem ez áll fenn, de nagyban megkönnyítenéd a válaszadást, ha normális tagolt mondatokban írsz, központozást használva...

[ Szerkesztve ]

(#15417) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

A keresőszolgáltatások részt (jobbra google gyorskereső pl.) miként lehet eltüntetni, ha lehetséges egyáltalán.

Köszi a választ.

(#15418) Sweet Lou 6 válasza (Bundás) (#15417) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nézet>Eszköztárak>Testreszabás, majd húzd be az ablakba a keresősávot.

sweetlou6.wordpress.com

(#15419) xabolcs válasza (Bundás) (#15417) üzenetére


xabolcs
őstag

ahogy a kollega mondja.
vizualisan pedig igy nez ki a muvelet:

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15420) xabolcs válasza WonderCSabo (#15407) üzenetére


xabolcs
őstag

es vegre az elso beta8 build is megerkezett!

ami majd csak akkor lesz hivatalos, ha a beta lelohelyen is megjelenik. :K

[ Módosította: philoxenia ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15421) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Mi az oka annak, hogy a firefox bizonyos weblapokat nem hajlandó megnyitni?
TEgnap húztam friss xp-t sp3-al.PH tökéletes, de win update már nem jön be.Valamint az Avast honlapja sem.IE8-al is ugyanez a helyzet.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#15422) WonderCSabo válasza xabolcs (#15420) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ne linkeljetek ftp linket! http-et használjatok. Ha ott nem jelenik meg, akkor se linkeljetek ftp-t, ha sokan töltenek róla, túlterhelődik a rosszul kiegyensúlyozott szerver.

Ace Ventura: Ez vírus lesz.

(#15423) xabolcs válasza WonderCSabo (#15422) üzenetére


xabolcs
őstag

kertem a link kiszedeteset.

mas:
most nezem, hogy:

Built from http://hg.mozilla.org/mozilla-central/rev/d78f9cb65e91
User Agent Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:2.0b8) Gecko/20100101 Firefox/4.0b8

erdekes az User Agent-beli datum. :D

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15424) WonderCSabo válasza xabolcs (#15423) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az összes bétának ez a dátuma, direkt.

(#15425) xabolcs válasza WonderCSabo (#15424) üzenetére


xabolcs
őstag

ahh, vagy ugy. :B
kosz a felhomalyositast!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15426) Edween válasza (Bundás) (#15417) üzenetére


Edween
őstag

Használj Omnibárt, el tűnik a kereső sáv, és még is használható, nálam ez vált be.

[ Szerkesztve ]

(#15427) WonderCSabo válasza Edween (#15426) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ehhez nem kell kieg, ha beírsz egy keresőszót automatán keres. Firefox 3.x-ben meg jó napom van-t használ, de át lehet állítani, h. keressen. Meg kulcsszavakat is lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#15428) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

mindig is firefoxot használtam.

A napokban többször előjön ez a hiba:

egyszerűen az online beágyazott videók szaggatnak (hírportálokon stb), ha újraindítom firefoxot akkor egy ideig oké. (ez szívatott is mert eddig azt hittem hogy az én mókólásom segített de aztán rájöttem ha simán újraindítom akkor is jó egy ideig a videó) ja és a görgetés stb is szaggat ilyenkor...

nettel géppel nincs gond.

Mit tehetek? hol tudom megnézni leszűrni leszűkíteni mi lehet a hiba?
thx

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#15429) Edween válasza WonderCSabo (#15427) üzenetére


Edween
őstag

Nem tudtam! :B THX!

más, több oldalon is láttam a b8-at, kamu, vagy valóban kinn van?

(#15430) WonderCSabo válasza Edween (#15429) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor van kinn, ha itt megjelenik. Egyelőre csak egy beta candidate van.

Antonio: Chrome-al, Operával jó?

(#15431) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

(#15432) Antonio válasza WonderCSabo (#15430) üzenetére


Antonio
senior tag

kipróbálom:

bár még sose használtam őket

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#15433) pete_21 válasza WonderCSabo (#15431) üzenetére


pete_21
addikt

Az első képen a jobb szélen mi az a frissítés gomb?

Amúgy én még nem találok candidate buildet sem.

[ Módosította: KrAt ]

(#15434) Antonio válasza Antonio (#15432) üzenetére


Antonio
senior tag

Chromot felraktam
egyelőre jól fut azon a videó

most várok egy kicsit egyszerre járatom a 2 böngészőt és ha FF be megint el kezd szaggatni akkor megnézem a chromba hogy mi a helyzet.

Ha kiderül hogy chromba jól fut később is akkor mi van?
érdemes visszalépni egy régebbi FF-re?

BTW ez a chrome elég puritán FF-hez képest

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#15435) WonderCSabo válasza Antonio (#15434) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, akkor további vizsgálatra van szükség.

pete_21: [link]

Ott van az, csak még nem írták alá (unsigned)

(#15436) pete_21 válasza WonderCSabo (#15435) üzenetére


pete_21
addikt

Bocsi. Akkor majd kirakják. :)
Egyébként a beta 7 frissíti magát a beta 8 candidate-re, vagy csak a végleges beta-ra frissül?

MOD: Töröltetem a linket. A UI-es linken az első képen jobb oldalon mire jó az a frissítés gomb?

[ Szerkesztve ]

(#15437) Antonio válasza WonderCSabo (#15435) üzenetére


Antonio
senior tag

nos

chromba jól futott ff- be megint szaggat ...
hogyan tovább?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#15438) kw3v865


kw3v865
senior tag

A Minefield 4.0b9pre-nek mik az újdonságai a 8-ashoz képest? Vagy csak bugok lettek javítva?

(#15439) WonderCSabo válasza Antonio (#15437) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz -> diagnosztika

pete_21: Természetsen csak végleges bétára frissít, candidatere semmi értelme nincs.

Az a gomb sztem manuálos Sync indításra.

kw3v865: Mivel tegnap óta van b9pre, ezért szinte semmi újdonság sincs...

(#15440) pete_21 válasza WonderCSabo (#15439) üzenetére


pete_21
addikt

Ok, köszi a választ! :)

(#15441) Antonio válasza WonderCSabo (#15439) üzenetére


Antonio
senior tag

diagnosztika? :F
hol mi? FF nek van ilyen funkciója?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#15442) pete_21 válasza Antonio (#15441) üzenetére


pete_21
addikt

(#15443) Antonio válasza Antonio (#15441) üzenetére


Antonio
senior tag

nem szóltam
:B

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#15444) Narxis


Narxis
nagyúr

Mire kijön a végleges FF, megőszülünk...

Thanos was right.

(#15445) Matthewus válasza WonderCSabo (#15431) üzenetére


Matthewus
őstag

Érdekes, hogy ezek közül sok nem blocker, bár szerintem nincs olyan ember, aki értené, hogy mit miért csinálnak a Mozillánál.

(#15446) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Amit a Mozilla vonakodik megoldani, szerencsére az MS megoldja. :)

mp4 HTML5 videók lejátszása Firefoxal, a WMP plugin segítségével. Köszi MS! :R

Szerk.: MÁS: Alapértelmezetten kikapcsolták a WIn7 taksbar előnézetet. Frankó... :((

[ Szerkesztve ]

(#15447) egykori


egykori
őstag

Nem is tudtam, hogy valamilyen nációval egyesültünk. :Y

(#15448) WonderCSabo válasza egykori (#15447) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez micsoda? Beta 8 candidate build2? Picit összerontották a localet. :D

(#15449) dqdb válasza WonderCSabo (#15448) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nálam a b8pre van telepítve, és a nightly channel van beállítva frissítési forrásként. Eddig kiválóan frissült naponta, azonban a 20101214-es build óta csak a homokóra pörög az névjegynél, nem tölt le frissebb verziót. Ezen az állapoton túl lehet lökni valahogyan, vagy szedjem le kézzel a b9pre-t?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15450) egykori válasza WonderCSabo (#15448) üzenetére


egykori
őstag

Hát éppen ezért tettem ki, mert én sem tudom. Nagyon szerencsétlen vagyok ezekkel a 4-es bétákkal. Pl.: a 7-esnél négyemeletes volt az ikonsor. Tudom, írtad, hogy ez az ftp-és változat nem a legszerencsésebb, ezt az is igazolja, hogy du még kint volt a windowsos mappa, de most estére eltűnt...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.