Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok!
Win7em van legújabb Firefox-szal. Múltkor Youtube-on néztem egy videót(teljesen letöltötte), de viszont ma akartam nézni és már törölték. Van valami módja, hogy esetleg megvan még a gépen mint anno IE esetében a temporary internet files?
Köszi! :R

(#10152) sfdrakex válasza Atomgeszi (#10151) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

azt hiszem users/appdata/roaming/mozillában nézzd meg vagy a local nem tudom talán ott lehet esetleg, egyébként mi az a video amit ugy töröltek hogy nem található a neten ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10153) Atomgeszi válasza sfdrakex (#10152) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Local mappában találtam pár ezer soknevű fájlt kiterjesztések nélkül eltérő mérettel. Na most ebből találja meg melyik az :D
Amúgy user videó volt, egyedi. :)

Total commanderben, hogyan tudom kijelölni az összes fájlt és egyszerre megadni mindegyiknek kiterjesztésként .flv-t?

[ Szerkesztve ]

(#10154) Sdi válasza WonderCSabo (#10117) üzenetére


Sdi
addikt

Opera 10.10

Chrome 3.0.195.38

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#10155) Tele von Zsinór válasza netboy (#10141) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Egy abszolút nem szabványos, MS-only móka az activex, ezért.

(#10156) Tele von Zsinór válasza Atomgeszi (#10153) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

TC-ben van tömeges átnevezés, zongorázd végig a menüben.
Amúgy legjobb esélyed akkor van, ha a legnagyobbaknál kezded és haladsz a kisebbek felé. Másrészt az flv kódolású videók első 3 byteja mindig "FLV", erre filetartalomként keresést próbáld először.

(#10157) coqito


coqito
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megérdeklődni, hogy miként tudnám azt a gondomat megoldani, hogy egy renszer visszaállítás után a már azelőtt feltelepített aero témát működőképessé tehessem. Ugyanis, eltűnt a témák listájáról, viszont ha ujra elkezdem feltelepíteni, az utolsó pillanatban ismeretlen hibával leáll a téma telepítése.

Van -e valami olyan mappa, amiben a rendszer tárolja a Mozilla fájlokat, hogy onnan kitörölhessem a hibás meglévő fájljait a témának? Előre is köszönöm a válaszokat!

(#10158) WonderCSabo válasza coqito (#10157) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az első hsz-ben találod a mappák elérését.

Sdi: Ez a króm eredmény bazi jó. :K

(#10159) RpPRO


RpPRO
őstag

Tuti, mar 1000x megvalaszoltatok e kov. kerdest, nincs energiam vegigolvasni, szoval:

Hozzaszoktam, h ha uj tabban nyitok barmit, akkor az a jobb szelso tab lesz. Most meg az adott ful mellett jobbra nyit egy ablakot. Hogyan allithatom at, h ismet a szelso helyen nyissa meg? Koszi, udv.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#10160) coqito válasza WonderCSabo (#10158) üzenetére


coqito
tag

Ezekben sajna nem találtam a téma fájljait, lehet elkerülte valami a figyelmemet, de mindegy is megoldottam más témával! Mindenesetre köszönöm a segítséget.

(#10161) WonderCSabo válasza RpPRO (#10159) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Címsorba beírod about:config majd Enter. Megkeresed a browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent kulcsot és átállítod false -ra. Majd újraindítod a FF-et.

[ Szerkesztve ]

(#10162) RpPRO válasza WonderCSabo (#10161) üzenetére


RpPRO
őstag

:R Ismet koszi a segitseged. Hogyan birod ennyire vagni a beallitasokat? Benne vagy a kodolo csapatban? :)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#10163) Steelmanus válasza WonderCSabo (#10161) üzenetére


Steelmanus
addikt

En is koszi' ment a FoxUtillity.txt-be. Biztos bena vagyok de nem talalom a cikkedet tudnal adni egy linket?

(#10164) Integra


Integra
titán

mitől lassul be az ff?
szinte mindegy, milyen oprendszeren, install, megy rendesen, pörög, gyors. aztán idővel elkezd lassulni. majd elkezd akadni. kifagy és semmit sem csinál, aztán megy tovább normálisan. egyre többet gondolkodik és fagy ki.
nem marad más mint uninstall. de nem csak simán, hanem teljesen uninstall manuálisan.
aztán ha újra telepíti az ember, akkor megint megy egy ideig teljesen jó.
ez miért van? és nem egyedi, rakás ismerősömnél ugyanez van.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10165) WonderCSabo válasza Steelmanus (#10163) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ma jelent meg.

Szóval sok kérdésre válasz kaptok a cikkemben: A Firefox 3.6 újdonságai

Integra: Lehet, hogy a places sqlite adatbázis miatt. Próbáld ki ezt. Milyen kiegeket használsz?

(#10166) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, megveszett a rókám. :)
Már egy ideje azt csinálta a ff, hogy hiába állítottam be, nem kínálta fel bezáráskor a mentés-nem mentést, automatikusan mentett mindent. Ez még csak elviselhető volt, bár nem örültem neki.
Most a legújabb húzása az-miután letöltöttem a legújabb frissítést, hogy ha bárhol klikkelek egy képre, vagy megnyitok új lapon valamit, azt a jelenleg nyitvalévő oldalak alá dobja, észre se venni szinte, csak a tálcán szaporodnak az ff ikonok.
Ez viszont már idegesítő. Le kell raknom az egészet a tálcára,hogy láthatóvá váljona mögötte megjelent kép. Ha tud valaki segíteni,hogy miként tudnám ezt a két idegesítő hibát kiküszöbölni, thx előre is. :)

(#10167) WonderCSabo válasza Gizmo94 (#10166) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szóval mindent új ablakkban nyit meg? Középső klikkre, jobbgomb->megnyitás új laponra?
Próbáld ezt:

Címsorba írd be: about:config majd Enter.

Keresd meg a browser.tabs.opentabfor.middleclick és duplakattal állítsd true -ra. A browser.link.open_newwindow 3 -ra, a browser.link.open_newwindow.restriction -t pedig 2 -re.

(#10168) Gizmo94 válasza WonderCSabo (#10167) üzenetére


Gizmo94
veterán

Köszi, meg is javult, Respect. :R

Esetleg még a másik kínomra egy kis help,hogy újból ajánlja fel bezáráskor a mentés-nem mentést, illetve a több lap bezárása előtti figyelmeztetést? Mert hiába állítom be, erre sem hajlandó.. Thx. :)

(#10169) WonderCSabo válasza Gizmo94 (#10168) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megint about:config. Jobbgomb-> új -> logikai. Neve legyen browser.tabs.warnOnClose értéke true.

(#10170) egykori


egykori
őstag

Lehet, hogy demoralizáló amit írok, de a családban két gépen downgradeltem a rókát 3.5.7-re. Már három napja megtörtént, de vártam, figyeltem mások szösszeneteit. Igen, valami nem kerek a 3.6-osnál még, kicsit sok a panasz. A bétáknál egyértelműen, látványosan gyorsabb volt, de ez elolvadt a végleges kiadásra. Ahogy Integra is írta: belassul. Nálunk az egyik gépen ~700 MB memóriát kebelezett be Facebookos játéknál (a 3.5.7-nél kb. max. a fele!), átnyergeltettem Chrome-ra ott 200 MB-ot se kért a játék. A Nightly nem old meg minden kompatibilitási gondot, és nekem ez is hátrány. Várom a 3.6.1-et...

(#10171) Gizmo94 válasza WonderCSabo (#10169) üzenetére


Gizmo94
veterán

Erre nem reagált sajnos, továbbra is kérdés nélkül egyből bezárja mind a 12 lapot, amennyivel nálam rendszerint megy :B és menti is az összeset , de ez már nem egy egetverő gond, a képek elrekkentése jobban fájt.:)

Köszi mégegyszer. :R

(#10172) sfdrakex válasza egykori (#10170) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Facebookos játéknál nálam 800 megát evett a 3.5.7 is me ga 3.6 is. Olyan gépen amiben csak 256 ram van windows alatt lefagy ie, ff és chrome is facebookos flashtől, linux alatt pedig kilövi a böngészőt. Szóval a flashekkel már régebbi verzioknál is etettem meg más játéknál is 1 giga körüli ramot is nem csak facebookosnál, másmilyennél is.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10173) WonderCSabo válasza egykori (#10170) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Milyen kiegeket használsz? Nightlyt úgy csináltad, ahogy itt leírtam?

(#10174) egykori válasza sfdrakex (#10172) üzenetére


egykori
őstag

A Facebook játékos gép 1 gigás memóriával bír, de így is sokszor fagyogatott. Egy ilyen fagyáskor láttam 3-400 közötti fogyasztást, de lehet, hogy máskor volt több is, mint pl. a 3.6-os esetében.
WonderCSabo A Nightly-val nincs semmi baj, már régebben is ismertem, használtam, de a Norton IPS, Toolbar csak részlegesen működött vele, az ebank2 plugin meg egyáltalán. Bár erre is van gyógyi: IEtab, de az IE-t csak és kizárólag végszükség esetén használom. Ezeken kívül 4 kieget használok, semmi gond velük.

(#10175) sfdrakex válasza egykori (#10174) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam itthoni és munkahelyi gépen is tökéletesen megy a 3.6 os FF. Mondom a facebookos memoria zabálás, jellemző minden böngészőben játszható flashes játékra, és minden böngészőben ezabálja a memoriát, egy idő után eszik 100% procit is. Operával, FF több verziojával, ievel, és chromeal is próbáltam, több játékot is több oldalról.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10176) Sdi válasza WonderCSabo (#10158) üzenetére


Sdi
addikt

Valóban nagyon gyors, de a testre szabhatóságot nem áldozom fel ennyi különbségért :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#10177) WonderCSabo válasza Sdi (#10176) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Helyes! :K

(#10178) Steelmanus válasza WonderCSabo (#10165) üzenetére


Steelmanus
addikt

Elolvastam, remek iras, Koszonet erte. En is egyetertek Sdi tarsunkal mar azota hasznalom amikor meg FireBird volt a neve es 0.97-es volt a verzioszam - azt hiszem.
Mas:
Lenne egy keresem tudnatok ajanlani olyan videolopo Kiegeszitot ami nem firkalja tele a Prefs.js fajlt? Egy kis ideig a downloadhelper-4.6.5 -ot hasznaltam de pont amiatt hogy a letoltott pl YuoTube fajlok nevet eltarolta az elobb leirt fajlba es en azt nem szeretnem.
Elore is Koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#10179) WonderCSabo válasza Steelmanus (#10178) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Flashgot? Én ezt használom erre (is).

(#10180) Integra válasza WonderCSabo (#10165) üzenetére


Integra
titán

ezek vannak:
download statusbar 0.9.6.5
downloadhelper 4.7
tab mix plus 0.3.8.2

meg kéne valami bookmars cucc, ami után úgy lehetne rendezni a bookmarkokat, mint az explorerben és ha egy helyen sort by name-t nyomok, akkor mindenhol rendet rak, etc..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10181) Zotya84


Zotya84
őstag

Nekem az lenne a kérdésem, hogy miben változott a pluginek kezelése?

Csak mert szeretném működésre bírni a KH Ebank pluginját, amit (már vagy másfél éve b@sznak megcsinálni) a 3.5-ökhöz még sikerült megoldanom, mert ott elég volt a maxver-t átírnom és akkor működött. Viszont hiába írom át, a 3.6-ban nem tudom működésre bírni annak ellenére, hogy a plugint engedélyezi a FF.

Segítséget azért kérek itt, hátha meg tudom oldani, mert a banki informatikusokra hiába várok szerintem ismét...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#10182) WonderCSabo válasza Integra (#10180) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezektől nem kéne lassulnia. Bookmarkra: Ctrl+Shift+B?

Zotya84: Próbáld ki így.

(#10183) egykori válasza Zotya84 (#10181) üzenetére


egykori
őstag

Ha nem segít, amit a WonderCSabo ajánl, akkor próbáld meg feltenni a Coral IEtabot. Nekem ezzel ment 3.6 alatt az ebank. Amúgy, írtam már a K&H-nak emiatt, majd meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10184) Zotya84 válasza egykori (#10183) üzenetére


Zotya84
őstag

Csabo: azt már próbáltam: Amint látod még a verziószámot is átírtam, így látja működő pluginnak, csak egyáltalán nem kezeli, még NTTvel sem.
Én eddig csak a sima IETabot használtam, azzal is menni fog majd, amint azt is frissítik.

K&Hról annyit, hogy amikor a 3.5 megjelent, írtam én is nekik amire tudod mi volt a válasz? Az a kis kiegészítő szöveg amivel egy laikus nem tudja megcsinálni a plugin telepítését 2 ok miatt. Nem azon a filenéven jönnek le, mint amin kéne; 64 bites rendszeren, nem oda települ a FF, mint 32 biten... Ja, és amikor mindezt elmeséltem a banknál dolgozó szomszédasszonyomnak, hogy mit kéne csinálnia, hogy menjen, akkor visszakérdezett: "Minek nézel Te engem, informatikusnak, aki ezt meg tudja csinálni?"

Mindezt ahelyett, hogy ők is átírták volna az említett paramétert, és a honlapon frissítik a telepítőt...

A printscreenen láthatod, hogy még a verziószámot is módosítgattam, hogy menjen, 3.5.7-ig működött(-ik) rendesen. Pont azért kérdeztem itt, hátha valaki tudja, hogy mit kéne beleírnom az intallerébe, hogy működjön, mert ugye a MaxVer-t hiába írom át a továbbiakban.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#10185) egykori válasza Zotya84 (#10184) üzenetére


egykori
őstag

Nem tudtam, hogy 64 bites rendszered van, csodálkoztam is, mert nekem a 32 bites alapon semmilyen varázslatra nem volt szükség a telepítésnél.
Na de megérkezett a banki válasz:
„Az illetékes területtől kapott információk alapján tájékoztatjuk, hogy az Ön által jelzett verziószámú böngészőhöz egyenlőre nem készült el a frissített plugin. Kollégáink jelzése szerint a kiegészítő a hét folyamán kerül fel az e-bank oldalra. Ennek megtörténtéig türelmét kérjük és javasoljuk, hogy használjon másik típusú, kompatibilis böngészőt.
Megértését és együttműködését köszönjük!”

[ Szerkesztve ]

(#10186) Zotya84 válasza egykori (#10185) üzenetére


Zotya84
őstag

Na arra kiváncsi leszek, hogy mikorra lesz az kész... (Főleg, hogy még a 3.5-höz sem működik automatikusan a telepítése, kompatibilitási problémák miatt.)

Egyébként miben más a FF 3.6 a 3.5.7-től 64 biten? Ugyanis mint írtam, azzal tökéletesen működött...

Ezek után kipróbálom faternál a FF 3.6-ra frisstést. (XP 32bit!)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#10187) egykori válasza Zotya84 (#10186) üzenetére


egykori
őstag

Szerintem nem a 32 vagy 64 bit itt a vízválasztó, hanem az, hogy a 3.6-ban levédte a Mozilla a FF Components könyvtárát a külső pluginoktól. Ezért volt hatástalan a varázslat.

(#10188) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan gondom lenne hogy a firefoxom 3.6-os és nem játsza le ezen az oldalon található videókat!
IE alatt tökéletesen működnek!

Kiegészítő csak az Adblock plus van fennt de azt kikapcsolva sem működik a videó! Mi lehet a gond?

(#10189) Fire/SOUL/CD válasza Nyiscsák (#10188) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Töltsd le a legújabb Flash Playert, Firefox-hoz
Itt kiírja, hogy jelenleg milyen verziót használsz és le is töltheted

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10190) Nyiscsák válasza Fire/SOUL/CD (#10189) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Köszi, ez működött! :R

(#10191) Zotya84 válasza egykori (#10187) üzenetére


Zotya84
őstag

Akkor meg is kaptam a kérdésemre a választ!

Ezek szerint én nem tudom megoldani. És ezért nem sikerült fater gépére sem feltenni, pedig most próbálkoztam vele, de ugyanúgy nem megy XP-n, mint nálam W7-en. Akkor pedig kénytelen leszek megvárni míg a banki infósok megoldják.

Köszi. Erre a védelemre nem emlékeztem, pedig olvastam is anno.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#10192) pukkancska


pukkancska
tag

Üdv!
Firefox 3.6-ra frissítettem és az űrlapkitöltési előzmények össze-vissza vannak.
Hogy lehet rendezetté tenni, mert pl. a p betű eddig középtájt volt és azt megszoktam, most meg a 4. Eddig a-z -ig volt most meg így-úgy. :U

(#10193) Kombat


Kombat
őstag

Valahogy meg lehetne oldani, hogy mindig teljes képernyőn maradjon a ff?
Arra gondolok, hogy pl. iwiw-nél ha rákattintok egy képre, akkor a böngészőablak összeugrik, akkora méretűre, amekkora a kép és ez zavar.

(#10194) Tele von Zsinór válasza Kombat (#10193) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Options - Content - Enable javascript utáni advanced gomb, "move or resize existing windows" elől szedd ki a pipát.

(#10195) Steelmanus válasza WonderCSabo (#10179) üzenetére


Steelmanus
addikt

Elnezesedet Kerem a kesei valaszert de akkor ugye fel kell tenni a FlashGet nevu progit is, amire valamiert mar eleg regen nagyon megharagudtam azota nem hasznalom. Most latom hogy ketto van belole gondolom a magasabb verzioszamut kellene letoltenem + a Flashgot-ot. Mindegy leszedem oket, kesobb dontok.
Arra van mod hogy az FF 3.6 a MPC-HC-keresztul jatszon flash tartalmakat? Most olvastam vegig a HD topicot ugyan kicsit tevesen mert nekem nincs TV-m hozza de erdekelt a tema.

(#10196) Kombat válasza Tele von Zsinór (#10194) üzenetére


Kombat
őstag

Köszi, ez az!

(#10197) Integra válasza WonderCSabo (#10182) üzenetére


Integra
titán

valszeg egy clean install kell neki

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10198) WonderCSabo válasza Steelmanus (#10195) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem kell hozzá Flashget, a Flashgot tudja használni FF beépített letöltéskezelőjét is.

Hogy érted, hogy MPC-HC-n keresztül? Azt megteheted, hogy lekapod a videót, majd megnyitod MPC-HCvel. Streamelni MPC-HCvel a netről - sztem nem megy.

Integra: Igen, úgy tűnik. Csinálj előtte mentést, és majd clean install után állítsd visssz a dolgokat, nézd, belassul-e.

[ Szerkesztve ]

(#10199) Bibby


Bibby
addikt

Feltettem a 3.6-os verziót, de billentyűzetről most nem tudom mozgatni az oldalakat. Sem a kurzorokkal sem a home-end-pgup-pgdown nem működik megfelelően.
Mi lehet a baj?

Ελευθερια η θανατος

(#10200) randras


randras
veterán

sziasztok!
tegyük fel, hogy be van töltve egy online videómegosztó oldal egyik videója egy lapon. ennek a fájlnak nem kéne ott lennie a c:\Users\felh\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\l2hv67s5.default\Cache\ mappán belül? :F valahol valamilyen fájlban ez ott pihen a vinyómon nem? nem lehet ezt valahogy "előkeríteni"?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.