Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28801) ALI_G válasza #25954560 (#28781) üzenetére


ALI_G
veterán

de ügyes vagy :) jó hogy tudtam, de nem sejtettem ;]

291 km - 14,2 liter csomaggal szelidre és onnan majdnem hazáig. 120-as tempó végig.

(#28802) ALI_G válasza #25954560 (#28783) üzenetére


ALI_G
veterán

De próbálj meg teljesen azonos körülményeket teremteni. Kétszer kifogyásig autópályán fix sebességgel végig és melyikkel hány km-t tudsz menni.
Egyébként a hondám gázolajjal is elpöfögött :B egy darabon.

zsoltee10: pilot sport-ból akartam 2ct-t de abból nem volt. Brigestone BTxxx számozását meg se akkor se azóta nem értem. Melyik a puha, melyik a kemény és miért nem írják le, hogy mire tervezték? Szar a marketing, mivel hozzám nem jut el :)

[ Szerkesztve ]

(#28803) Integra válasza emvy (#28796) üzenetére


Integra
titán

adtál hozzá ajándék láncsprayt is?:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28804) runner 125 válasza SzalaiG (#28792) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezt láttam már pár oldalon.
..a cikk végén a poén kicsit morbid, de a hsz.-ok között is akad jó néhány érdekes.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28805) #25954560 válasza SzalaiG (#28791) üzenetére


#25954560
törölt tag

3460km-rel ;]

ALI_G: hasonloak a korulmenyek: meloba jarok vele, meg a hegyekbe :) ha csak egy tankolas lenne, az lehetne veletlen, csakhogy ez mar kb a hatodik.

mod: jah, ha valaki a Kerepesi-Hungaria keresztezodesben talal/talalt egy UFM 497 rendszamot, attol hajlando vagyok megvenni :W

[ Szerkesztve ]

(#28806) emvy válasza Integra (#28803) üzenetére


emvy
nagyúr

Lofaszt. Lealkudtak belole meg 5000-et, mert elhagytam az egyik kormanyvegsulyt. Ha nem teszik, adtam volna, de igy nem. :)

while (!sleep) sheep++;

(#28807) TayRol válasza #25954560 (#28805) üzenetére


TayRol
veterán

tegnap este arra jottem haza, de nem figyeltem. csak nem elhagytad?:) talan valami joarc letamasztja valamelyik oszlop melle.

(#28808) ALI_G válasza #25954560 (#28805) üzenetére


ALI_G
veterán

Az még ott van a kereszteződésben :)

(#28809) Integra válasza emvy (#28806) üzenetére


Integra
titán

pffffffff:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28810) Topiccsendőr válasza Nippon (#28780) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

hallottam róla, de egy évvel később. Ott állítólag üvegszál erősítést raknak a visszahívott vázba belülre. Állítólag. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#28811) Topiccsendőr válasza ALI_G (#28763) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

-Korom.
-Láttam.
-Nemtudom.
-félvicc volt. Mesélték nekem is, jóhaver, akivel járok euringre, (Hondás nagyon-neki lett hengerfejes a szalon 600RR je :D) de amíg nincs tapasztalatom ezügyben, óvatosan bánok az ilyen közvetett tapasztalatokkal.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#28812) Topiccsendőr válasza ALI_G (#28761) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ali B+! Én a következőket mondtam: ennél ami fent van bármilyen új jobb. Ennyire szenvedni egy guminál... nem értem.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#28813) ALI_G válasza Topiccsendőr (#28812) üzenetére


ALI_G
veterán

Na erre emlékszem :) le lett cserélve, nem?

(#28814) Topiccsendőr válasza ALI_G (#28813) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ennyi. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#28815) #25954560 válasza ALI_G (#28808) üzenetére


#25954560
törölt tag

ha ottlenne mar nem lenne :)

(#28816) feca81 válasza Tüzi (#28795) üzenetére


feca81
aktív tag

ha tudtam volna,h szereted huzni neki a gazt,akkor a 47-esen jobban megeresztettem volna.tudod miylen nehez volt visszafogni magam? :DDD

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#28817) feca81


feca81
aktív tag

gyerekek,ritkan akadok ki,de tegnap nagyon. eletemben eloszor szalltam le a motorrol, es intettem rendre a kedves autost.
tortent a reggeli csucsban,h oriasi dugo.szeged fel van bontva,mindenki ideges,ossze-vissza mennek.koruton szepen andalgok.kenyelmesen nyugodtan.latom,h a mellekutrol be akar jonni egy autos.lehet,h mar fel oraja ott all szerencsetlen.nem szokasuk a szegedieknek beengedni a masikat.gondoltam jofej leszek,intettem,h menjen be.mentem kb 30-cal,lelassitottam 0-ra. erre a mogottem levo ladas nagy gazzal kikerul, es 5 centire !!!!!! a labamtol elmegy es bevag elem.kishijan megcsokolva akit be akartam engedni.
na itt eldurrant az agyam.nagygaz, beeloztem.piros a lampa. hatrafordultam, es megkerdeztem nagy karlenditessel,h ez mi volt? erre a sofor mellett levo no beint!!!!
na ok,labtamasz le,leszall,odamegy. ficko mar izzad.kellemes hanglejtessel megkerdeztem,h mit mutogat a kedves felesege,es miert tette ezt? ("mi a faszt csinalsz bazdmeg?meg akarsz olni????") erre mar a ficko elenzest kert.gondolom felmerte,h itt o volt a hibas nem kene pattogni.a no ekkor nem eppen finoman elkuldott anyamba. ekkor mar orditottam,h megis mit kepzel,nem latja,h be akartam engedni azt a szerencsetlent?stb stb stb a szokasos ideg. kb 10 percig orditoztam vele,a ficko vegig csendben helyeselt es bocsanatot kert.arra hivatkozott,h ideges volt es sietett. a no kb az 5. perc utan kussolt el. a gyerekek meg hatul ultek.
most kerdem en,mi lett volna,ha elut?megol? leszarom.a gyerekeit hogy neveli fel ezutan?gyilkos az apjuk! ennyit errol.
cserebe ezutan az osszes autost beengedtem,es az osszes gyalogost atengedtem,ahol csak tudtam.o meg vegig ott volt mogottem,de nem mert/tudott mit tenni.siessel bazdmeg.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#28818) Topiccsendőr válasza feca81 (#28817) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Én tegnap engedtem át egy gyalogost zebrán, egy óriási fékcsikorgás mögöttem, amikor elkezdődött akkor már dugtam egy egyest és előre mentem, jól tettem mert majdnem teletöltött egy kocsi hátulról, biztos nem tudta minek állok ott, aztán ezt megpróbáltam Budán is, na akkor egy motoros előzött meg, zebránál, ahogy kell, a gyerekes anyukának rutinja volt, szétnézett úgy, hogy ennyire autópályán gyalogló ember nem nézi az autókat. Kell is. Segg mindenki, ennyi.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#28819) TayRol válasza feca81 (#28817) üzenetére


TayRol
veterán

ez durva, pedig azt hittem, videk jobb, mint Pest. bar bunkok mindenhol vannak. en ma egy motorost engedtem ki a kapunktol (ahova en eppen beallni keszulodtem), felezovonalhoz lehuzodtam es jobbrol eleg kozel eppen kikerult a mogottem levo autos.
vigyazzon mindenki magara!

(#28820) feca81 válasza TayRol (#28819) üzenetére


feca81
aktív tag

nehany ismerosom szerint pest jobb,mint szeged. ez a durva!:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#28821) bajnokpityu válasza Topiccsendőr (#28818) üzenetére


bajnokpityu
félisten

robesszel engem meg is toltak igy.a mai magyarországon veszélyes közlekedni.még a papák,mamák is agresszivek lettek.én nem tudom hány embernek kell itt meghalnia,hogy rend legyen.
nem a gyorshajtás a probléma,hanem az agresszivitás,hiába tesznek még ki 1000kamerát,az csak még jobban felidegesiti ezeket.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28822) ALI_G válasza feca81 (#28817) üzenetére


ALI_G
veterán

Velünk a hegyekben volt hasonló. Jövünk ki faluból, végén van egy vasútátkelőhely, előttem kocsisor haladgat, majd mindenki fékez és mit ketten motorosok a síneken tudtunk csak megállni :Y Szemből jöttek, jobbról nulla hely. Nyomom a dudát, aztán már az előttem álló autósok is. Mögöttem az autós észrevette hogy nem kéne még beállnia mögém, mert beragadtam. Elindult a sor végre és látom, hogy az út szélén egy 50 körüli csávó állt meg buzin, mert megállt dinnyét venni, de nem volt neki se rendesen hely, de azért tudott volna rendesebben is megállni, ha előrébb megy. Megálltam mellette, bekopogtam, hogy eszednél vagy ember?! Már ő is tudta, hogy ökör volt, így bocsánatot kért. Aztán leléptünk, de basszus!
Tudom, megállhattam volna a sínek előtt is :) de pont akkor állt meg a sor, hogy két sín között voltam.

(#28823) Tüzi válasza Topiccsendőr (#28818) üzenetére

Miskolcon belénk is jöttek. Ha motorral vagyok, szerintem megdöglök. Zöld, sárga, piros. Kicsit határozottabban, de megállunk autóval, két másodperc múlva előrébb repült az autó egy olyan jó métert. Csaj nem vette észre, hogy piros, és megálltunk, azt hitte átmegyünk. A legdurvább, hogy nem fékezett. Nyakam 1 hónapig fájt. Persze Miskolc, persze cig..y, persze 5 perc múlva húszan lettek (powered by nokia) két rendőr meg messziről pislogott (oda sem jöttek). Motorral minimum 2-3 hónap kórház abban az esetben ha mákos vagyok, és lepattanok a szélvédőről mert nem nyakkal kapom el a tetőt, stb.

Ezt védd ki. Se hang, se fény, se semmi, hátulról telibe.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#28824) Tüzi válasza feca81 (#28816) üzenetére

Lesz még rá alkalom! :K

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#28825) Prof01


Prof01
veterán

Nah jövőre a Suzuki is kiadja a 125-ös "sportgépét". Egész pofásan néz ki. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#28826) ALI_G válasza Prof01 (#28825) üzenetére


ALI_G
veterán

cuki, tiszta gsxr

(#28827) Tüzi válasza Prof01 (#28825) üzenetére

Az a mókás, hogy annó mindegyik motorgyártó, meg motoros leszólta a nyolcadlitereseket. Aztán bejött a kis cbr, leszólták, gagyizták, de a nép vitte mint a cukrot, most meg boldog-boldogtalan 125ös gépet gyárt.
Azért a Honda jól elszívta a piacot :) Bár Szegeden láttam három Yamahát is egymás mellett/mögött :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#28828) TayRol válasza feca81 (#28820) üzenetére


TayRol
veterán

pedig nekem szimpatikus Szeged:) jobban, mint Pest.

(#28829) Prof01 válasza ALI_G (#28826) üzenetére


Prof01
veterán

Jaja. :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#28830) Kasza08 válasza Prof01 (#28825) üzenetére


Kasza08
őstag

romlott sushit ettek, vagy mi a f.sz? Az hagyján, hogy 4T, de mi a löcsért kell ilyen elb.szott vékony kerekeket tenni rá?:F és azaz emelt kormány? :O Ez egy CBR, más idomokkal.

[ Szerkesztve ]

(#28831) Prof01 válasza Kasza08 (#28830) üzenetére


Prof01
veterán

Hát nem tudom, majd kíváncsi leszek rá élőben. CBR-nél sztem tuti szebb lesz.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#28832) .mf válasza Prof01 (#28825) üzenetére


.mf
veterán

16,5LE? Mi ez, smkp?
Miért nem gyárt senki normális 250-400ccm sportmotort? Csak a Kawa 250-es kisninja van ebben a kategóriában, de az műszakilag kissé elavult, a kerekeket ott is bicikliről rakták át, hozzám hasonló magas embernek kicsi, és itthon nevetségesen drágán adják (tavaly 180-200-as $-árfolyam mellett Amerikában $3500 volt, itthon 1,3M.... 250-400ccm, 30-50LE, sportos kinézet, magas embernek is kényelmes sport-túra motor, olyan nehéz ezt összehozni?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28833) emvy válasza .mf (#28832) üzenetére


emvy
nagyúr

Minek vastagabb kerek? Csak nehezitene a gepet. Masreszt most jott ki a VTR is, eleg nepszeru lesz, szerintem.

while (!sleep) sheep++;

(#28834) Nippon válasza Topiccsendőr (#28810) üzenetére


Nippon
őstag

Kurvára megnyugtatna.... :D

(#28835) Prof01 válasza .mf (#28832) üzenetére


Prof01
veterán

Ez kérlek szépen egy 4T 125-ös. Ahhoz képest viszont egész jó az a 16,5. :K
400-asokat én is hiányolom. Mostani technikával simán lennének 75-80 le-sek. :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#28836) Tüzi válasza Prof01 (#28835) üzenetére

Hehe :) Áááá, vegyé' haccázast', köll' a sírásóknak is a zseton...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#28837) Nippon válasza Tüzi (#28836) üzenetére


Nippon
őstag

A 16,5 lovas bringával ugyanúgy meg lehet kotlani, mint a nagyokkal...

(#28838) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Srácok valakinek van tapasztalata esetleg véleménye a Honda VTR SP1ről?
Ismerősöm gondolkodik rajta és hogy érdemes lenne e ezt a típust választani.
Túrázgatni,velünk motorozgatni kellene neki.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#28839) Kasza08 válasza .mf (#28832) üzenetére


Kasza08
őstag

az még nem is rossz egy ekkora géptől, ahhoz képest, hogy a cbr 14:U az is tudja tartani velem a tempót úgy 4esig, aztán 120nál meghal ;]

(#28840) Tüzi válasza Gaboman (#28838) üzenetére

Nem rossz az sp1 sem, de sz sp2ben jobb az elektronika, befecskendezés, meg a futómű. Túrázgatni egy sportmotor? Hááát... túrázgatni meg motorozgatni a firestorm, a cbf/cbr-f, meg a vfr való, nem egy pályaszökevény. szerintem.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#28841) Tüzi válasza Nippon (#28837) üzenetére

Ezt kicsit különbözően látjuk, bár nem feltétlenül ellentétesen. Na mindegy :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#28842) Gaboman válasza Tüzi (#28840) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Aha,hát akkor megmondom neki hogy inkább olyasmiket nézegessen.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#28843) bajnokpityu válasza Tüzi (#28840) üzenetére


bajnokpityu
félisten

SP1el jártak haverok a Horvát tengerpartra.tény,hogy iszonyat hasalós,de csak állandó szélnyomás kell,hogy elviselhető legyen.

aki SP1et vesz,az majdcsak nem porcukorból van.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28844) #25954560 válasza bajnokpityu (#28843) üzenetére


#25954560
törölt tag

hat en a vtr kapcsan hallottam eloszor motor-ulespoziciora h 'kerekbe tor'
az allando szelnyomas megvan 160 felett, de kicsiny hazankban turazni (foleg tobben) nem igazan van ra lehetoseg ilyen tempoval. hegyekbe meg szinten erdemes lehet felvinni egy sp1/2-t, mert orulet mekkorat lehet vele motorozni felfele, de fent aztan piheno . mondjuk mire a tobbiek felernek :DDD szoval vtr-t okosan. hatborzongatoan szep hang, nagy nyomatek, rovid hatsogumi-elettartam (megfelelo hasznalat mellett), gyonyoru vas. szoval jo az, de turazni :F

[ Szerkesztve ]

(#28845) Nippon válasza Tüzi (#28841) üzenetére


Nippon
őstag

Szerintem egy 600-as gépre bárki felülhet, akinek van egy kis motoros tapasztalata, csak magas fordulaton elevenek és finoman éreztetik, hogy mi várható. Akinek van egy kis esze, az tutira nem fogja magát összetörni vele. (Legalábbis nem a teljesítménye miatt)

Gaboman: a VTR-ből tényleg csak az SP2-őt érdemes megvenni, de azt sem ajánlom. Nekem az egyik kedvenc gépem, de ha a barátod inkább túrázgatni szeretne vele, akkor mindenképpen lebeszélném, mert nem egy kényelmes motor még sportmotor viszonylatban sem. Városi használatra egyenesen katasztrófa. Nem tudom rutinja van a barátodnak de az SP-k nem kimondottan tanulómotorok...

(#28846) Tüzi válasza Nippon (#28845) üzenetére

Na igaz, mondjuk nem mindegy milyen haccázas'... CBF a maga 70 lovával elég barátságos jószág.

De mondjuk én sem értem miért nincs már 400as kategória. Bár az is csak szerpentinre jó, de oda k.vára :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#28847) Topiccsendőr válasza Tüzi (#28846) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A 250-400-as sornégyes sportmotor kategória megjelenésénél Japánban egy óriási gazdasági fellendülés volt. Belpiacra el tudták maguknak adni méregdrágán. Ezek a gépek az angol Superbike újság cikke alapján az akkori 600-1000eseknél jóval kifinomultabb technikát képviseltek, és fejlettebbek is voltak. Ez megmutatkozott az árukban is, egy 400 as drágább volt a 600asoknál. A húzó ágazat most talán a 600köbcenti. Spormotorból adnak el általában a legkevesebbet a gyártók, a legnagyobb biznisz az A ból B be motorokban van. (mindig is abban volt) Mivel manapság még válság is van, egy ideig ne várjunk az ilyesfajta technikai csemegékkel ellátott kisköbcentis spormotorokra. Olcsó, kisköbcentis ál-sportmotorok biztos lesznek.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#28848) Topiccsendőr válasza Kasza08 (#28830) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezzekkel a kerekekkel lehet kanyarodni. Ekkora teljesítményhez nem tudom miért kellene nagyobb gumi.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#28849) Prof01 válasza Topiccsendőr (#28847) üzenetére


Prof01
veterán

Sajnos nem valószínű, hogy valaha is lesznek 400as sportmocik. :( A belpiacosok is csak azért születtek meg, mert akkoriban Japánban az adó- és a biztosítási rendszer olyannyira nem kedvezett a 400-asnál nagyobb motoroknak, hogy a széles vásárlóközönség nagy része nem volt hajlandó nagyobb gépet venni.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#28850) emvy


emvy
nagyúr

Hmmmm...

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.