Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40001) TayRol válasza Boci_83 (#39995) üzenetére


TayRol
veterán

hogy eltorpul a motorod:) mi ez, kofejtogep?:)

(#40002) Daywalker válasza TayRol (#40001) üzenetére


Daywalker
addikt

Én sem burgman szintűre gondoltam, hanem egy jó 125-250-re.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40003) Daywalker


Daywalker
addikt

Gixxerek skiccen: [link]

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40004) Kígyó válasza yodamastah (#39982) üzenetére


Kígyó
senior tag

Nem bantaskent, de teged itt kar peldanak felhozni. Szvsz egy kezdonek, aki ra van kattanva a sportgepekre teljesen mashogy jar az agya, mint egy tapasztalt versenyzonek. Valoszinu, hogy ha o is 6 szezon ota sportgeppel palyazna, akkor o sem r6-ot venne bevasarlomotornak.. :)

(#40005) runner 125 válasza TayRol (#39992) üzenetére


runner 125
nagyúr

A T-Max 205kg, míg az R1 177.
Ennyire érezhető volna? :U
A súlypont viszont számomra kérdéses. Eleve a sor 4-es blokk a térdedig felér', míg pl. ezeknél van egy fekvő motor, 1 - vagy sor 2-es hengerkiosztással. Ennél lejjebb már nehezen tudták volna rakni a blokkot. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40006) Daywalker


Daywalker
addikt

ejj-ejj, szép perec a 125-ösök között: [link]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40007) Boci_83 válasza TayRol (#40001) üzenetére


Boci_83
őstag

Sok -sok évvel ezelőtt lignitbányászat volt kis falunkban, ezzel keresték a kenyeret nagyapáim, igaz külszíni fejtés nem volt, de ennek emlékére állíttatta a falucskánk.
Addig kapirgálták vele a földet, amíg szénre nem leltek.... :D

**********

(#40008) Gaboman


Gaboman
nagyúr

"Összeütközött két motorkerékpáros vasárnap a Bakonyban, Zirc és Nagyesztergár között, a balesetben hárman megsérültek - közölte a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság.

Az egyik súlyos sérültet rohammentő vitte a veszprémi kórházba, ketten könnyebb sérüléseket szenvedtek."

Én voltam a súlyos sérült akit elvittek,de szerencsére semmi komoly!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#40009) Picco válasza Gaboman (#40008) üzenetére


Picco
addikt

bazz, mi tortent? :Y
mielobbi gyogyulast neked es a motornak is :K

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#40010) Djuree válasza Gaboman (#40008) üzenetére


Djuree
félisten

wtf :Y
mi törpént?
jobbulást.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#40011) TayRol válasza Gaboman (#40008) üzenetére


TayRol
veterán

mitortent?? jolvagy?

(#40012) TayRol válasza runner 125 (#40005) üzenetére


TayRol
veterán

kocsik kozott elegge erezni.

(#40013) TayRol válasza Boci_83 (#40007) üzenetére


TayRol
veterán

jocucc.:) nagyon szep allapotban van.

(#40014) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Crossmotorral ment előttem egy srác egy lánnyal a háta mögött,hirtelen 30méterrel előttem be akar fordulni előttem mindenféle irányjelzés hiányában befordította elém a gépet.
Én fékeztem de megcsúsztam,elestem és nekik csúsztam a motorral.Fékezéstől,megállásig 44.1m volt,ebből 10méter a fékút.Nem tudja valaki mekkora kilométeres sebességnek felel ez meg?Rendőr ismerősöm azt mondja max 50-55km/hnak.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#40015) Picco válasza Gaboman (#40014) üzenetére


Picco
addikt

pfff, az fasza...echte cross motor volt? rendszam, iranyjelzo, gumi?
remelem nem te szivod meg. holnap tudom megkerdezni rendor ismerostol, valsz talalkozok vele.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#40016) Gaboman válasza Picco (#40015) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Se jogsi,se műszaki, se biztosítás a motoron,két személlyel a lány bukó nélkül.
Kérdezd meg nekem lésztí, idegesít a dolog, az adatokat leírtam.
10méter fékút és 15méter fékúttal is kérdezd meg tőle,megköszönném.
A srác elismerte hogy ő volt a hibás.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#40017) yodamastah válasza Gaboman (#40008) üzenetére


yodamastah
őstag

JObbulast.

(#40018) Gaboman válasza yodamastah (#40017) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm neked is!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#40019) mvman válasza yodamastah (#40017) üzenetére


mvman
csendes tag

Yoda neked ez lenne az igazi :D [link]

Gaboman! Sajnálom, gyógyulj meg mihamarabb. Hogyhogy kiengedtek? Engem bent tartotak 2 napig amikor odavertem magam, pedig sok bajom nem volt, csak ugye egy-egy belső sérülés az nem biztos hogy azonnal kijön.

(#40020) Integra válasza Daywalker (#39955) üzenetére


Integra
titán

szerintem jó lett:)
igen, nekem is oldalt áll el picit a plexi, ahogy neked is itt
de tudok élni vele, mert cserébe 220-nál is tudok tanktáskával menni:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40021) Integra válasza Gaboman (#40014) üzenetére


Integra
titán

pffff:(
jobbulást, nagy bajod lett vagy megúsztad pár lila folttal?
bringa?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40022) Gaboman válasza mvman (#40019) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Kiengedtek mert nem fáj különösebben semmim,kivéve a jobb forgómat,azt megütöttem keményen meg a bal térdemet érzem és az egyik ujjam zsibbad,de megvizsgáltak,röntgeneztek,nem találtak semmit.Azt mondták hazamehetek.

Integra:Egy,két lila folt biztos lesz!Motornak lett baja azért rendesen,de holnap jobban fogom látni mert ma csak lámpafénynél néztem meg,este értem haza a kórházból.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#40023) runner 125 válasza mvman (#40019) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez oltári. :D

Durva.. kezdődött a Piaggio MP3 3 kerekűjével, aminek ugyanez az elve, mindenesetre jópofa. :)

Gaboman

Jobbulást! :F

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40024) TayRol válasza Gaboman (#40022) üzenetére


TayRol
veterán

hu, bazz, jobbulast, jo hallani, hogy semmi sulyos. azert a motorra kivancsi leszek, mekkora a serules merteke.

(#40025) alvaro válasza Gaboman (#40022) üzenetére


alvaro
senior tag

Jobbulást, majd számolj be a többiről...

Basszus... Zirc-Nagyesztergár... na mindegy, nem fogok jobban félni arrafele, azzal nem lesz jobb semmi... amúgyis, bárhol előfordulhat ilyen...

(#40026) Ferdzsoo válasza Gaboman (#40014) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Uh, Jobbulást!
Gondolom a fékezés miatt csúszott meg a motorod, ilyenkor tud nagyon jó dolog lenni az abs.-
Kicsit soknak tűnik nekem az a a 44 méter az 50km/h-hoz. Kíváncsi leszek mit mondanak.
Még szerencsésen megúsztad! De hogy a crossosok hogy lehetnek ilyen felelőtlenek, bukó, minden nélkül?! OMG. :W

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#40027) F1DO válasza yodamastah (#39982) üzenetére


F1DO
senior tag

Erre a témára én azt mondanám, hogy rajtam kívül biztos vannak még sokan, akiknek pályán kívül is 'jólesik' sportmotoron ülni. Munkába járáskor, simán csak úgy városi használatban. Egyszerűen a feeling miatt ha másért nem. Lehetőleg minél többet üljek motoron és ez így érhető el a leginkább :D (evidens hogy nem a kimotorozás céljából.)

Erre régen nagyszerű kategória volt a 250 vagy inkább 400-as belpiacos motorok, amiknél már-már 100-120 Km/h körül azt érezhetted, hogy Rossi vagy, olyan hangok törtek elő ilyen sebességnél ezekből a (sor4) gépekből. :)

De még akár egy 125 2T gyorsasági (Aprilia RS 125 pl) motor is nyújtotta ezt az érzést.

(mind-mind tapasztalat, és jópár robogót is használtam már)

Már elvétve van csak ilyen újonnan, pl a Kawának a 250-es Ninja-ja, másról nem is tudok, a kis CBR 125ccm inkább vicc kategória.

Ígyhát jobbára marad az, hogy nagymotoron 'virtuális csuklófékkel' közlekedik az ember.

(#40028) F1DO válasza Gaboman (#40022) üzenetére


F1DO
senior tag

Jobbulást Gaboman, kíváncsi lennék miként rendeződik a dolog, kármegtérítés stb...
Bár ilyenkor bunkó módon - autózásból tipikusan véve ilyen hátulról belecsúszásra, miszerint: hát miért nem tartottál biztonságos követési távolságot...

[ Szerkesztve ]

(#40029) F1DO válasza Ferdzsoo (#40026) üzenetére


F1DO
senior tag

Általánosítani azért nincs értelme, ez egy darab bunkó crossmotoros volt...

(#40030) Ferdzsoo válasza F1DO (#40029) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem úgy értettem hogy "crossosok", hogy minden crossmotoros, hanem mint a csávó meg a csaja, szal nem Gaboman. Kicsit félreérthető volt elismerem. :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#40031) Integra válasza F1DO (#40028) üzenetére


Integra
titán

reméljük nem, mert azért a se jogsi, se műszaki, se bukó a csajon, se semmi.. forgalomban se vehetett volna részt, és egy ügyvéd az ilyen ziccert nem hagyhatja ki. kérdés, hogy ha ennek a csávónak semmilye sincsen, akkor miből fogják gabót kártéríteni és ki.. biztosító? vagy a csávó fizet? miből? ez itt a fene nagy kérdés szerintem:( leültetni úgysem fogják, max kap egy felfüggesztettet.
de igazából meg aki így motorozik, az valszeg úgyis tisztában van vele, mi történhet, szóval ezt is belekalkulálta.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40032) F1DO válasza Integra (#40031) üzenetére


F1DO
senior tag

Hát ez az, itt nincs aki fizessen, csak a balesetet okozó srác, saját zsebből. (a közlekedési bírság mellett) Az pedig érdekes sztori lehet..
Egyébként egyértelműen Gaboman hozzászólásából még nem derült ki, hogy közúton történt-e az eset (a Bakonyban...)

Persze gondolom hogy ott, csak legyünk pontosak, tárgyilagosak.

(#40033) Djuree válasza Integra (#40031) üzenetére


Djuree
félisten

meg gondolom nem is most motorozott így utoljára :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#40034) Integra válasza F1DO (#40032) üzenetére


Integra
titán

..."hirtelen 30méterrel előttem be akar fordulni előttem mindenféle irányjelzés hiányában befordította elém a gépet."
én ezt nem tudom értelmezni rendesen:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40035) Djuree válasza Integra (#40034) üzenetére


Djuree
félisten

kicsit zavaros :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#40036) F1DO válasza Integra (#40031) üzenetére


F1DO
senior tag

Hát hallod, aki ilyet csinál azért arról nem feltételezném hogy 'úgyis tisztában van vele, mi történhet..' mert szerintem akkor éppen, hogy nem csinálna ilyet...

Gondolhatott egyet, gyere Babám, pattanj fel mögém, úgysincs nagy forgalom, tekerünk egyet, jó móka lesz, azt hajts......

A leírást meg úgy értelmezem, azaz rekonstruálnám, hogy Gabomantól 30m-re kicsit balra esően és előtte haladhatott a crossos, mikoris az mindenféle előzetes jelzés nélkül hirtelen jobbra bekanyarodott Gabo előtt, aki erre rámarkolt a fékre, a motorjának megcsúszott az első kereke, elesett és olyan közel volt a crossoshoz, hogy belecsúszott és elsodorta.

Megjegyzem 30 méter nem kevés. (Gabo, mennyi volt az annyi...??)

[ Szerkesztve ]

(#40037) Integra válasza F1DO (#40036) üzenetére


Integra
titán

én meg pont fordítva gondolom:)
a kis svéd kölkök is azért balhéznak mindig újra az utcán, mert megjárták már a rendőrséget párszor, aztán tudják mi vár rájuk. nagy büdös semmi és másnap kint vannak. ezért csinálják újra meg újra.
ezen az alapon feltételezem crossos barátunkról is, hogy nem először nyomta így.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40038) yodamastah válasza F1DO (#40027) üzenetére


yodamastah
őstag

Ertem en hogy mirol beszelsz, hiszen gurulgattam ugyanezen megfontolasbol kozel 100e km-t spormotorral kozuton. De mostanra meg is ert bennem, hogy kozlekedni nem ezzel kellene. Persze ettol meg a mai napig hasznalom, de a jovoben tervezem hogy lesz masodik motor :)

[ Szerkesztve ]

(#40039) yodamastah válasza mvman (#40019) üzenetére


yodamastah
őstag

Ez tenyleg kiraly cucc. Sajnos mocsok draga lesz aloszinuleg de a koncepcio nem rossz. Aki ilyennel elesik az meg is erdemli :D

(#40040) Integra válasza yodamastah (#40038) üzenetére


Integra
titán

nekem egy bajom azért van a nagy robesszal: semmi tekintélye nincsen az utakon, csak a nagymotornak. a nagy motor az motor, a robogó meg egy cikázó, idegesítő talicska - a legtöbb autós szemében. nagymotornál feltételeznek bizonyos motorozási tudást is, ezért a tisztelet, robogónál meg csak ráülsz azt húzod gecó van.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40041) ALI_G válasza Gaboman (#40022) üzenetére


ALI_G
veterán

Húú, hát jobbulást neked és a mocinak.

A srác meg a csajjal mi van? Még kórházban vannak / hazamentek? Gondolom perelsz...

yodamastah: akinek már van egy motorja, az mindig tervezi a következőt :DDD én is.

[ Szerkesztve ]

(#40042) F1DO válasza Integra (#40040) üzenetére


F1DO
senior tag

Hát habitus kérdése, szerintem ezzel nincs gond.
A robogóban épp az a jó, hogy húzod neki, mész ahol csak tudsz és ezért is haladsz vele a legjobban. Olyan mint kisegér a dinoszauruszok közt, meghúzod magad és túlélsz.
Olyan helyeken elférsz vele, úgy tudsz manőverezni azzal mint semmi más motoros kétkerekűvel (persze itt a kisebb méretű, 50, max125ccm-es, leginkább 2T robogókra gondolok)

Ja és önkéntelenül is használata közben 'kifejleszt' egyfajta ösztönös előzékenységet, körültekintést, odafigyelést, mert ha nem teszel elgázolnak.. Durva de hatásos módszer.. :))

[ Szerkesztve ]

(#40043) yodamastah válasza Integra (#40040) üzenetére


yodamastah
őstag

Robogon nincs akora biztonsag mint egy sportmotoron, inkabb ez az ami problemat rejt. Gyengebb fek, szarabb futomu, sokszor nem lehet elore menekulni (egy 250 ehez meg gyenge). SZoval meggondolando. Visont jelentos mertekben jobb ma mar motorral kozlekedni, az autosok hozzaallasa nagyon sokat javult az utobbi evekben.

50-esre nem ulnek fol varosban,legalabbis BP-en nem. Meg olyan vas kell amivel el lehet menni messzbbre is, ilyen 50-60km korzetben azt hasznalnam.

[ Szerkesztve ]

(#40044) Ferdzsoo válasza yodamastah (#40043) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ugyanezt gondolom, egy rendes motor tekintélyesebb, nem jönnek be melléd a sávba, ha kell van erő gyorsítani, a fékekről nem is beszélve. Robogóval belemész egy nagyobb lyukba és lerepülsz róla, míg a motor azért csillapít rendesen. :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#40045) F1DO válasza yodamastah (#40043) üzenetére


F1DO
senior tag

Igen, kisrobogónál nem előremenekülni erőből, hanem hirtelen más útvonalat keresni taktikából a módszer... :)

Pl Szokásos kép: Árpád híd, az összes sáv tele, a tempó úgy 80 Km/h, te robogóval a középsőben. Hirtelen eléd bevágnak miközben fékeznek is, te lendületben vagy, ráfékezni nincs hely (robogón a fék nem olyan jó) azonban a másik sávban is mennek, ilyenkor pl gyorsan a két sáv közé kormányozva a robit, a vonalra állva el lehet slisszolni karcolás nélkül. Szintén tapasztalat.. :) és közben fázni sem fogsz, kimelegedsz :-)

(#40046) Integra válasza yodamastah (#40043) üzenetére


Integra
titán

nagyrobogó mellett egy szólszerintem: kényelmesebb.
ellenben a fézerrel ott és úgy megyek keresztül a városon, ahogy akarok, robesz nem ér a nyomomba, az őskövület futóműve meg bármit benyel még bp-i hulladék utakon és fék is frankó rajta. nem jut eszembe egy helyzet se, amit ne oldottam volna meg vele.
viszont ahogy te is modnod, robógó technikában elmaradott és te magad sem fogsz úgy menni ahogy motorral megszoktad.
sokat javult a helyzet motorosokkal szemben, ezt én is láttam és nagyon örülök neki, de a robógó robogó marad szerintem, mindegy hogy 2t pöcsköszörű, amit dunába kéne tolni, vagy 500-as.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40047) mvman válasza yodamastah (#40043) üzenetére


mvman
csendes tag

A haver robogóján én jól éreztem magam. Bár annyira nem volt erős hogy előre fele lehesen menekülni vele, de nem gyenge 150es létére. A futómű és a fék nem volt olyan rossz. Olyan robogót kell venni amiben van valami normális futómű és fék. Szélesnek meg nem széles egyáltalán, lehetett menni vele a sorok közt elég jó tempóban.

Más. Írtad korábban hogy ette az olajat a Fazer. Nos nekem is kicsit eszi. Castrol ment bele nekem is legutóbb ha minden igaz. Te mire váltottál?

(#40048) Gaboman


Gaboman
nagyúr

A motort a srác saját pénzből fogja kifizetni,hacsak a fullos lakásbiztosítása nem lesz rá alkalmas.A történet még egyszer hogy mindenki tisztán lássa.
Nagyesztergárról-Bakonycsernye irányába közúton jöttem hazafelé,előttem haladt 3db crossmotoros, egyikük úgy döntött hogy hirtelen befordul valamilyen utcába vagy házhoz nem tudom hová akart menni.
Én 30méterre voltam tőle,10m volt a fékcsíkom amikor elcsúsztam és 20métert csúsztam amíg őket eltrafáltam,onnan még 14.1méter volt a megállásig.Helyszínelő ismerősömmel beszéltem,így elsőre 50-55km/h mondott,de tegyük fel 65el mentem,nem tudom perszemnem az órával voltam elfoglalva.Nem érzem magamat hibásnak a történtek végett,az illető be is vallotta ott egyből hogy ő volt a hibás az egészben.Rendőrségnek is ezt mondta,én próbáltam menteni a menthetőt,ennyit sikerült csak sajnos.A motoron kemény gondok lettek,segédváz eltört,meg úgy alapjában frankón néz ki,első ránézésre 400-500ezerbe fáj,de most vázig szedik szét,lézerezik hogy a váz nem hajlott e meg.Ha igen akkor totálkáros nem lehet vele mit csinálni.Ha a vázzal nincs gond akkor új alkatrészekből újjáépítik,ami megint csak nem lesz olcsó mulatság.Ha a srác nem akar fizetni akkor polgári per lesz belőle,amit nem akarna ő sem ezt mondta,meg akarja oldani minden képen egymás között a dolgot.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#40049) Zewa válasza runner 125 (#39981) üzenetére


Zewa
senior tag

Uhh, sryí. Igazad van. :) A vas jó de a keeresési feltételeknek nem tesz eleget. :-D
Éb ezt a VBR-F -t lájkolom csak hát első az óttó nállam.. :)

Boci: Király a vas és király a kép is! :K

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#40050) Integra válasza Gaboman (#40048) üzenetére


Integra
titán

reméljük tényleg kifizeti, mert azért attól félek, hogy meglátja a brutto végösszeget a biztosítótól aztán netán meggondolja magát.. ne így legyen.
kár a bringáért nagyon... :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.