Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#47001) TayRol válasza Integra (#47000) üzenetére


TayRol
veterán

na, csak meglett az idomzat?:)

(#47002) Integra válasza TayRol (#47001) üzenetére


Integra
titán

elég sokat kellett bújnom az ebay-t meg emailezni, de azt hiszem megtaláltam az ideális céget.. 10-14 nap szállítási időt mondtak. usa-ból.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47003) TayRol válasza Integra (#47002) üzenetére


TayRol
veterán

zsir! :) gumikrol kaptal valaszt?

(#47004) Integra válasza TayRol (#47003) üzenetére


Integra
titán

kékholdnál majd
de addíg nem tudok menni amíg nem cserélem ki az alkatrészeket :(
meg kelleni fog süllyesztett led index (E betűs természetesen) az idomzatba mert ezeket a kiálló gyári szarokat sem akarom átszerelni, mert perecnél letörnek (k.drágák), ezek az tuning vackok meg rondák, de legalább ebben a tekintetben hasznosak. aztán a farokidomnál is másik tartó konzolt akarok, hogy hamar le lehessen venni az egész rendszám, hátsó lámpa együttest, ezen még agyalok, hogy kell.
ha minden jól megy ma este kapok választ havertól, hogy állunk bontott alkatrészekkel.
:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47005) TayRol válasza Integra (#47004) üzenetére


TayRol
veterán

akkor nem unatkozol.:)

(#47006) Integra válasza TayRol (#47005) üzenetére


Integra
titán

és mellette tépem a hajam a felújítás miatt is.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47007) beteg válasza Djuree (#46995) üzenetére


beteg
őstag

ki tartotta az oktatást?

Csak futni kell!

(#47008) Shkiz0 válasza Integra (#47000) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Jaja.
Még valami ledes index kellene, láttam is fent 1-2 normálisabb darabot, csak kéne hozzá majd relé is mert sok helyen írták hogy ahoz más fajta kell. Csak most hogy megint elbasztam a pénzem nincs rá keret. Megvettem a gumikat, a plexit, meg kellett most egy jobbos kormánycsutka, plusz pont most jött meg a kocsi és motor féléves kötelezője és súlyadója is.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#47009) Integra válasza Shkiz0 (#47008) üzenetére


Integra
titán

nem vagyok led-es indexekben én sem otthon, de muszáj lesz beszereznem nekem is. valahol elkezdem, aztán valahova kilukadok a végén. de szépen fogalmaztam :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47010) Djuree válasza TayRol (#46997) üzenetére


Djuree
félisten

granit city chain, 37k volt a 170cm-es. ez talán ér is vmit már a riasztós tárcsazárral karöltve...

azt mondta az oktató 750-es.

beteg: asszem valami Kittrich akárki.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#47011) Shkiz0 válasza Integra (#47009) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Épp most nézegettem ebayen, egész normális áron van az idomgarnitura, és elég nagy is a választék szín terén.
250-600 $ között mennek színtől és anyagtól függően.
De legalább megnyugodtam, hogy ha perecelek akkor lesz honnan beszerezni a dolgokat.

#47012 Djuree

Szerintem még akkor is megérné, amúgy meg free shipping van.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#47012) Djuree válasza Integra (#47002) üzenetére


Djuree
félisten

vámot rászámoltad? :) az nagy csomag, valszeg kiköt a vámon, ott meg még 28% rájön, 25% áfa meg 3% vám...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#47013) Integra válasza Shkiz0 (#47008) üzenetére


Integra
titán

hirtelen ilyeneket találtam:
[link]
[link]
[link]
nem is tudom hogy van e minőségi, lehet, hogy nem kéne túlmisztifikálni, legyen benne E betű, pontosan passzoljon az idomba és ne ázzon be meg legyen kontaktos oszt csá...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47014) Shkiz0 válasza Integra (#47013) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ehh az első itt van tőlem 15km-re :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#47015) Integra válasza Djuree (#47012) üzenetére


Integra
titán

vehetsz gyárit is 700ezerért :)
szerinted 200 dollárra érdekel a vám meg az áfa ha belefutok?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47016) Topiccsendőr válasza Integra (#47013) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sajnos a LED nem ugyanazt csinálja, mint egy izzó, ebből lehetnek problémák, attól függően, hogy milyen az index a motoron. Egy terhelő ellenállással meg lehet oldani, hogy üzemeljen a LED, de vannak rendszerek, amik áramot hajtanak át mindkét oldali indexizzókon, hogy amíg az egyik oldal ég, a másik oldal izzói elő legyenek melegítve. Ha egy ilyet LED esre átalakítasz mindig vészvillogózni fogsz indexelés helyett. Lehetséges, hogy ilyen különbségek is vannak ezek között.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#47017) TayRol válasza Djuree (#47010) üzenetére


TayRol
veterán

hm, akkor azert harapott annyira, mikor mentem vele.:D

asszem Kittrich Zoltannak hivjak...

fu, jo ez a lanc es legalabb eleg hosszu.

(#47018) #25954560 válasza Topiccsendőr (#47016) üzenetére


#25954560
törölt tag

jaja.
a legolcsobb megoldasu led-es indexekhez kellhet sajat rele. vagy ahogy irod, plusz ellenallas. a dragabbak mar probaljak 'szimulalni' az izzos cucc viselkedeset.

(#47019) Integra válasza Topiccsendőr (#47016) üzenetére


Integra
titán

igen, ezért kérdem, mert a legkevésbé sem vagyok biztos, hogy a motor használható e leddel károkozás nélkül. igazából nekem az izzós tökéletes, csak legyen süllyesztve, hogy ne törjem gallyra minden alkalommal :)
megkérdem ezt majd márkaszervizben, hogy mi is a valóság ennél a motornál. de ismerős hasonkorú blade-je minden gond nélkül megy led-del.
van hűtőcsövem meg váltórudam, este megyek értük, lehet, hogy kapok használt karbondekliket is, bár nem vágom, hogy a deklikért használtan mit szokás fizetni, ha tudod, ne kimélj, mert túlfizetni nem szeretném :)
bal tükör nincsen :(

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47020) Integra válasza #25954560 (#47018) üzenetére


Integra
titán

láttam ezeket is az oldalon, végülis nem olcsó, de ha azt veszem figyelembe, hogy már egy csúszás után megtérül... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47021) Tüzi válasza Topiccsendőr (#47016) üzenetére

Mé' baj az? Így a választás joga megmarad neki, hogy merre szeretne menni :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#47022) Integra


Integra
titán

kész a füldugóm, marha kiváncsi vagyok.. kár, hogy most nem tudom tesztelni:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47023) TayRol válasza Integra (#47022) üzenetére


TayRol
veterán

bar az irodaban beteheted a kollegak zajai ellen.:D

(#47024) Integra válasza TayRol (#47023) üzenetére


Integra
titán

fura ez a bigyó, mert nincsen rajta semmilyen hallójárat.. nincsen olyan légcsövecske mint az alpine-on

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47025) TayRol válasza Integra (#47024) üzenetére


TayRol
veterán

csak nehogy ne tudjon szellozni a fuled.

(#47026) Integra válasza TayRol (#47025) üzenetére


Integra
titán

ha kipróbáltam, megtudom mondani. amúg vicc hogy 9800 ft két szilikon darabért, de az alpine ára se kevésbé nevetséges... :)
karbon deklik (3db) megrendelve. már rég meg kellett volna tennem ezt is..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47027) [lAyCsI] válasza Djuree (#47010) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Kittrincs oktatott?
régi haver ;)

-= No way back from Here =-

(#47028) TayRol válasza [lAyCsI] (#47027) üzenetére


TayRol
veterán

`morgen!:)

(#47029) Djuree válasza [lAyCsI] (#47027) üzenetére


Djuree
félisten

jaja, jófej csóka :K
kemény volt ez a 2. nap, ez már elég pálya oktatás volt (sajna a ringre nem tudtunk felmenni), "gyors" tempóval kanyarok, segglecsúsztatós oldalrakiülős figurával, persze én nem erőltettem a végletekig, csinálja az akinek van egy ramaty pályamotorja amit nem baj ha összeszúz. azért így is sokat javultam, motoroztam egy kicsit mikor hazajöttem, alkalmaztam a tanultakat, gyorsabban, kisebb íveken kanyarodtam, és mindezt magabiztosabban.
a tandemes gixxer fasza volt, nem ültem még sportgépen, fura volt nagyon, nem az én méretemhez szabták, azért ezt teljesen le mertem dönteni, mert ugye nem lehet vele eldőlni, kiültem királyul, az elején nagyon hülyén éreztem magam, de aztán kezdett tetszeni, kéne még vagy 2-3 tanfolyam és talán sajáttal is menne...persze sajáttal sajnos sosem fogok így menni, ha lesz helyem meg pénzem rá, akkor veszek egy pályagépet...
összességében jó volt a tanfolyam, nem teljesen erre számítottam, én csak utcai dolgokat akartam tanulni, de végülis ezek utcára is átvihetők, meg az első nap lassú utcai dolgok voltak inkább. 45k...hát, nem is tudom, hogy megérte-e...ha már egy eséstől megment akkor már bőven...és önbizalmat talán adott a tavalyi csúszásom után, és ez nagyon fontos...
asszem majd beiktatok egy euroringet, ezt a gumit kinyírom, új lesz úgyis, persze csak óvatosan és jó lenne időt mérni, kíváncsi vagyok hány perccel megyek lassabban mint a csúcsidő :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#47030) beteg válasza Djuree (#47029) üzenetére


beteg
őstag

az, és baszott jó az arcmemóriája ;)
kár, hogy amikor én voltam nála, olyan másnapos volt min állat :DDD de úgy is rendben volt!
akkor én is így éreztem, hogy basszus, megérte vajon ezt a pénzt!??? de azóta rájöttem, hogy Igen!

Csak futni kell!

(#47031) Integra válasza Djuree (#47029) üzenetére


Integra
titán

nézd, elmentél, kipróbáltad, tanultál, ne nézd az anyagi oldalát, te döntöttél a hungaroringes mellett, hozd ki belőle a legjobbat, építsd be a legtöbbet és a legjobban abból amit tanultál, ne nézz vissza, csak előre :)
menjen rá a nyarad erre és majd jövőre mész másikra, hogy tovább fejlődj.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47032) yodamastah válasza Djuree (#47029) üzenetére


yodamastah
őstag

En ugy gondolom hogy a palyamotorozasbol rengeteget(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) at lehet vinni kozutra. A 20-30km/h-s forgolodas a bolyak kozt nem fog megmenteni amikor 150-el benzel egy kanyart. Amikor elkezdtem rendszeres palyazni akkor jottem ra mennyire nem tudok motorozni. Termeszetesen az alacsony sebessegen vegzett gyakorlatokat nem akarom ezzel leminositeni. Azok sem hianyozhatnak egy jo motoros eszkoztarabol. De aki megtanul komoly temponal kanyarodni, fekezni, agresziven ivet modositani, az kozuton sokkal nagyobb esellyel indul a tulelesert. Szoval a versenypalyas gyakorlas nagyon jot tesz, hidd el :)

[ Szerkesztve ]

(#47033) Integra válasza yodamastah (#47032) üzenetére


Integra
titán

nem tudsz bal tükröt az rr-re valamelyik bontós havertól?:DDD
minden mást már találtam, tükör kifog rajtam..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47034) ALI_G válasza Integra (#46992) üzenetére


ALI_G
veterán

Lánc már van, csak a lánckerék hiányzik :)
vettem teleszkóp olajat is.
Fékbetétből mit rendeljek?

(#47035) Integra válasza ALI_G (#47034) üzenetére


Integra
titán

gyárit:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47036) Topiccsendőr válasza Integra (#47035) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Megnéztem a 130e forintos ázsiai idomot. West cbr 1000 RR replika. Teljesen patent, szép matrica, fény, lelakkozva. Felrakást is kérdeztem, azt mondta, néhány csavarlyukat kellet reszelni, de mm eket, semmi szipiszopi, szóval nekem nagyon tetszik. A legkisebb légbeömlő lóf.szt is elküldték neki. Ennyi.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#47037) Djuree válasza Topiccsendőr (#47036) üzenetére


Djuree
félisten

az a west-es jól néz ki, múltkorában volt kint egy euringen.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#47038) ALI_G válasza Integra (#47035) üzenetére


ALI_G
veterán

Kizárt, tegnap kiderült, hogy a honda (olaszban gyártott) legolcsóbb utángyártott féktárcsát használja :Y A gyári betét duplájába kerül.
Volt egy jó fékbetét tesztem, de eltűnt a netről, remélem valahol lementettem a pdf-et...esetleg látta valaki? :)

(#47039) TayRol válasza ALI_G (#47038) üzenetére


TayRol
veterán

esetleg? :F (bar nem pdf)

[ Szerkesztve ]

(#47040) Topiccsendőr válasza Djuree (#47037) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Jaja, Imi volt.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#47041) ALI_G válasza TayRol (#47017) üzenetére


ALI_G
veterán

A keresztneve tuti Zoltán, talán újságíró is (vagy volt). Próbált jó fej lenni, de én nem tudom hogy jutott volna idő ennyi gyakorlásra ha 10-en vagyunk. És még így is lehetett volna sokat gyakorolni pl a gixeren.

Ez az a cikk, csak nekem a PDF-re mutatott és azt leszedték! Thx!

[ Szerkesztve ]

(#47042) TayRol válasza ALI_G (#47041) üzenetére


TayRol
veterán

megvan a doboztartom.:D

(#47043) Djuree válasza ALI_G (#47041) üzenetére


Djuree
félisten

ja igen, említette, asszem a superbike-ot mondta. 10 fővel már rossz lett volna. meg is akartam kérdezni tanfolyam előtt, hányan jelentkeztünk, mert ha 5-6 fölött, akkor lemondom, de elfelejtettem :) gixer-es gyakorlás lehetett volna több sztem is, esetleg még egy olyan gixert összerakni...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#47044) #25954560 válasza ALI_G (#47038) üzenetére


#25954560
törölt tag

ez a temakor kicsit hasonlit az olajvalasztashoz:
1. tul van misztifikalva
2. nagyon sokmindent kell figyelembe venni a valasztashoz.

ahogy az olajvalasztasnal sem mindig eleg csak az olajat nezni, kell a motort is. itt leginkabb tarcsa+betet parost erdemes valogatni, mert ugyanaz a betet masik tarcsaval viselkedhet teljesen maskepp. tovabba nem mindegy h a hiperszuper fekbeteted mennyire eszi a tarcsat hosszutavon, mivel te nem tervezel ketevente tarcsat is cserelni gondolom.

sajat tapasztalatok: yzf1000r betetcsere: elsore ferodo hiperszuper betet. 500km utan visszamentem es tetettem bele yamaha gyarit (nemtom ki a gyartoja), na onnan kezdve volt fekhatasom.
fzr1000 (hatdugattyus+femfekcso) EBC zsenialis volt. igaz a fekrendszer miatt ha ket tescos vizeszsomlet teszek be betetnek, akkor is megall.

mod:
off
mitpofazokitt, majd a szakik megmongyak :D

[ Szerkesztve ]

(#47045) ALI_G válasza Integra (#47031) üzenetére


ALI_G
veterán

Aki még nem volt egy tréningen sem, annak kb. mindegy melyikre megy el, de ez a haladóknak szánt tréning inkább kezdőknek való.
Egyébként 1 nap volt kb. alacsony sebességgel és 1 nap 30+ sebességgel, a kettő között ugye a technika változik (irányba kormányzás vs. ellenkormányzás).
Viszont üléspozíció, mit miért hogyan egy sportmotoron, azt a hornettel nem tudtam volna gyakorolni. Tanultam sikánt, amit szintén fogalmam se volt, hogy pontosan hogy a leghatékonyabb, mit kell tenni, hogy gyorsabban menjünk kanyarban azonos dőlésszögnél...mindezt egy 750-es gixerrel. Számomra ezek sokat hoznak majd a konyhára a pályán.

(#47046) Topiccsendőr válasza #25954560 (#47044) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az enyémben most nem gyári van. 40e lenne bele. Most raktam egy 15e forintos ebc t, annyi a különbség, hogy ezt fel kell melegíteni, míg a gyári hidegen- melegen ugyanúgy fog.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#47047) #25954560 válasza Topiccsendőr (#47046) üzenetére


#25954560
törölt tag

jaja, ebc lehet tud valamit, mert a teszt szerint jo, nalad jo, nalam jo volt :)
egyelore ugy latszik h a 400-ason meg a ferodo bevalik, bar meg nem kopott be rendesen, egyelore jol hasznalhatonak tunik.

mod: az fzr-be is ferodo utan kerult ebc es ott eg es fold volt a kulonbseg az ebc javara.

[ Szerkesztve ]

(#47048) Topiccsendőr válasza #25954560 (#47044) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Kérdezd meg Laycsit milyen áldás a hatdugós féknyereg :DDD
Nagy nyereg, nagy pénz. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#47049) #25954560 válasza Topiccsendőr (#47048) üzenetére


#25954560
törölt tag

nekem egyelore nem volt semmi hatranyom a hatdugobol, csak elonyom.
najo, egyszer vizsgan alig ment at, mert nem tudtak eleg finoman behuzni :D fekpadi mereshez vegul en ultem fel es egy ujjal huztam nekik a feket. ugy tokeletes volt.

[ Szerkesztve ]

(#47050) TayRol válasza #25954560 (#47049) üzenetére


TayRol
veterán

en csak almodom ilyen fekekrol. :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.