Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#41001) Integra válasza runner 125 (#41000) üzenetére


Integra
titán

jól csinálják..
noha megépítik a méregdrága réteg vasakat is, vfr1200f meg ez az 1200crosstourer, de megépítik a 800-as crosstourert és a 600f4-et, amiből bőven finanszírozni tudják a fejlesztéseket és a drágább motorokat is. riszpekt, hogy mertek tök új motorokat gyártani. és gondoltak a kis robeszokra is. de az a luxus batár robogó is, pfffffffff...
jövőre meg valszeg majd jön az új generációs 600 meg 1000 rr. :)

azért az 1200es crosstourer 10 kg-mal nehezebb, mint a bmw r1200gs adventure, az csak 256kg (a sima gs meg 223kg).. bár ha jó a futómű, úgysem érzi az ember a súlyát.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41002) Kroni1 válasza Steven (#40990) üzenetére


Kroni1
veterán

Ezt meg tudom erősíteni, tényleg a riasztó nélkülit viszik el, ha több moci áll egymás mellett. Nálunk 3 motor szokott állni a ház előtt, és csak az enyémben van riasztó. A szomszéd motorja egy drágább ABUS lánccal volt kikötve az enyém mellé, amíg nem hívott egyik reggel, hogy se motor se lánc, esetleg láttam-e valamit, de sajnos nem. :(

(#41003) runner 125 válasza Integra (#41001) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah, le a kalappal.

Egyébként néztem én is. A blokkra kíváncsi volnék, ahogy nézem, már a robogók is az "elmotorosodás" tendenciát követik. Itt is megjelent az előre/középre helyezett blokk + lánchajtás.

Viszont a hátsó lámpáját, h a búbánatba rakták gyakorlatilag a rendszámtartóra, azt nem értem...

Kerestem róla egyéb infót, de semmit nem találok. CCM-re és teljesítményre kíváncsi volnék.

A kis CBR inkább aranyos és megmosolyogtató, mint sem sportos, bár vicces egy 10 lovas motorra a "sportos" jelzőt illetni, de azért a Yamha e téren szvsz szebbet alkotott.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#41004) runner 125 válasza Kroni1 (#41002) üzenetére


runner 125
nagyúr

Enyémben villog az immobiliser ledje, bár riasztó nincs benne, de az is elrettentő tud lenni. Legalábbis remélem. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#41005) Steven válasza Kroni1 (#41002) üzenetére


Steven
addikt

hát ja... én nekem szerencsére nem a szabadban áll és kb soha nem állok olyan helyen ahol nem örzött parkoló van vagy nem elzárt helyen van... estére én sem örülnék , hogy ha csak kint állna az utcán....

Más:
nekem ez a honda nem tetszik vannak ennél jobbak is... akkor már inkább fz8

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#41006) Integra válasza TayRol (#40961) üzenetére


Integra
titán

mv augusta f3 fotók:))
1
2
3
4
gyönyörű, na..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41007) runner 125 válasza Integra (#41006) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szép - szép, de az első lámpára nem fordítottak sok időt, az az egy ami nekem átlagos, de a kipufogó nagyon ott van.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#41008) TayRol válasza Integra (#41006) üzenetére


TayRol
veterán

az. :K

egy jo árral nagyot szakithatnak.

(#41009) Integra válasza runner 125 (#41007) üzenetére


Integra
titán

nekem az is nagyon tetszik, az f4-en se más nagyon, ott is remek.
ja, kipuff az üt-vág, hihetetlen, hogy az olaszok ezt mennyire érzik...
az egész motor egyszerűen nyálcsorgató.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41010) runner 125 válasza Integra (#41009) üzenetére


runner 125
nagyúr

:)

..ha már fentebb szó volt arról a Honda nagyrobogóról, most látom, h a BMW is igyekszik nem lemaradni maxi-scooter tekintetében.

Hm, azért formás darab.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#41011) Integra válasza runner 125 (#41010) üzenetére


Integra
titán

ez tényleg szép:)
kár, hogy pont az, amitől dögös ez a robesz, szériában már nem lesz rajta:(

még több guszti f3 fotóóóó

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41012) Integra


Integra
titán

ducati dieavel

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41013) TayRol válasza runner 125 (#41010) üzenetére


TayRol
veterán

ha ezt igy sorozatgyartasba hozzak, az nem semmi lesz.

a ducati diavel ellenben valahogy nem tetszik. foleg az eleje. az erejevel nem lenne gondom.:)

(#41014) TayRol válasza runner 125 (#41010) üzenetére


TayRol
veterán

2x

[ Szerkesztve ]

(#41015) runner 125 válasza Integra (#41011) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja, ez mindig így van, de a konkrét okot soha nem tudom.

...csomó egyedi formát elvetnek ilyen-olyan biztonságtechnikai okból, pl. szerintem azt az orrot kapásból nem engednék.
Viszont nagyon sokszor számomra olyan egyedülálló formák/ötletek tűnnek el a szériadarabokról, aminek az okát nem értem. Pedig szvsz garantáltan sikeresebb lenne ez a darab is ebben a formájában, mint pl. össze-vissza lesimogatva.

:F

mod. Azért a MV-n a kipu mellett a hátsó villa is pazar. Noh igen, itt látszik, h fordítottak rá időt. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#41016) Kroni1 válasza Integra (#41011) üzenetére


Kroni1
veterán

Gyönyörűszép ez az F3-as de tényleg. Ez a Duki viszont most nekem sem jön be..

(#41017) Kroni1 válasza Kroni1 (#41016) üzenetére


Kroni1
veterán

Azonban elkészült a haverom egyedi festésű 625-ös Monsterja, amit még én hoztam el.. :D Na ez viszont nagyon állat lett! És a hangja is csodaszép, bár nem szeretem az üvöltő kipufogókat, de azért bevallom, jó érzés volt amikor odafordult minden csaj az utcán.. :D

(#41018) TayRol válasza Kroni1 (#41017) üzenetére


TayRol
veterán

mennyiert csinaltak? kiraly lett!

(#41019) Integra válasza Kroni1 (#41017) üzenetére


Integra
titán

nagyon csinos :R

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41020) qestion válasza Kroni1 (#41017) üzenetére


qestion
aktív tag

nem tudom milyen az eredeti, de ez rohadt jól néz ki :D

a pálya

(#41021) Kroni1 válasza TayRol (#41018) üzenetére


Kroni1
veterán

Az a csajszi csinálta, aki többek közt Talma "koronás" sisakját is, és szerintem is valóban szépen dolgozik, nagyon ügyes! Újra kellett fényeztetni teljesen, mert pl. volt egy horpadás is a tankon, 50k volt.

[ Szerkesztve ]

(#41022) SzalaiG válasza Integra (#41019) üzenetére


SzalaiG
addikt

Inti mi újság motor vétel ügyben?

(#41023) TayRol válasza Kroni1 (#41021) üzenetére


TayRol
veterán

nagyon jo lett!:) az ara meg szerintem teljesen elfogadhato.

(#41024) runner 125 válasza qestion (#41020) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja, valóban mutatós.

..amúgy nekem úgy rémlik, h van belőle gyárilag is ilyen mattfekete. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#41025) Integra válasza SzalaiG (#41022) üzenetére


Integra
titán

alapvetően megvan már, csak utolsó simítások vannak hátra az adás-vételben az extra felszerelés miatt. viszont valszeg csak tavasszal szállítják ki (addig a dream raktárában marad), mert így tavaszi az üzembe helyezés lesz a forgalmiban és a garancia kezdete is akkortól kezdődik.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41026) F1DO


F1DO
senior tag

Egyébként nem tudom most miről beszélünk - visszatérve a riasztós témára - mikor ti is tapasztaljátok, hogy riasztó vs. lánc közül a láncosat viszik inkább el.
(Nyílvánvalóan a lánc egy látható, kő egyszerű dolog, 'csak el kell vágni' és annyi.
Míg a riasztóhoz azért nem hinném, hogy olyan sokan értenek, mint egy láncátvágáshoz.
és az egyszerűbb, rövidebb, láthatóan kevesebb buktatóval járó 'munkát' keresik mindig..

A pager-es riasztó van gsm-es modullal (nagyobb - mobilhálózattól függő hatótáv, van olyan ami beépített gps-el adja a jelet, hogy hol tartózkodik - amíg működik) plusz számtalan egyéb közlekedési infot szolgáltat
míg a rádiós kivitel a hozzá tartozó lcd kijelzős kulcstartóra küld információkat (-indítás, -dőlés, -mozgatás érzékelő, pánikriasztás-kikapcsolás, motorindítás-leállítás) ez mondjuk 50, max 100m-es hatótávú

(#41027) Djuree válasza F1DO (#41026) üzenetére


Djuree
félisten

én gondolkozok egy ilyen gps modulon, vaterán 20k körül van...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41028) ALI_G


ALI_G
veterán

Csongrád / Békés megyében érdekelne LC4 vagy DRZ400, esetleg távolabb is ha ismertek valami megbízhatót.
Ja, és nincs sok pénzem xD

(#41029) Integra


Integra
titán

aprilia tuono v4r
nekem meg ez nem tetszik:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41030) TayRol válasza ALI_G (#41028) üzenetére


TayRol
veterán

akkor meg gyujtogessel. :DDD

(#41031) ALI_G válasza TayRol (#40974) üzenetére


ALI_G
veterán

Az biztosítási csalásnak számít, ha kötök casco-t és lerakom Budapesten éjszakára a vasat az utcára? :))

(#41032) Kroni1 válasza Integra (#41029) üzenetére


Kroni1
veterán

Valahogy az Aprillia-k fejrészével nem tudok kibékülni, a többi része az tetszik! Ezen is olyan távol ülnek egymástol vagy nem is tudom. Hasonló az új kawasaki ZX10R is, de valahogy az jobban bejön.

(#41033) Integra válasza Kroni1 (#41032) üzenetére


Integra
titán

hát.. vtr soha nem lesz belőle, de igazából nekem az a bajom, hogy valahogy sosem homogén az orra. a kawa valóban egy fokkal jobb, ez az új zx10 meglepően pofás lesz az elődökhöz képest, de valahogy itt sem áll teljesen össze a kép. legalábbis nekem. de az tetszik, hogy valami mást próbálnak összehozni, ezt értékelem.
mondjuk a dukáti meg a guszti azért mutatja a frankót:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41034) runner 125 válasza ALI_G (#41031) üzenetére


runner 125
nagyúr

:D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#41035) shiNIN


shiNIN
tag

Valóban siralmas, hogy nem biztonságos leállítani a motort, de tutinak még a saját garázs sem az nyugalmas kis faluban, ott is képesek kibontani a falat... Na az ilyeneket elkövetőknek lenne nehéz akkora, a magyar jogrendben meglevő büntetést adni, hogy sokalljam... :(((
Teresa és Ciliegia (legalábbis amióta nálunk vannak) sosem éjszakázott publikus helyen, minimum egy kapu volt, kutya 3 méterre... Illetve mégis, Bledben speciel nem volt elzárva, de a szállás udvarában volt fedett helyen leláncolva, teljesen eldugott helyen, mégsem közszemlére kirakva. Az szálláskeresésnél alapvető, hogy legyen garázs, de minimum ilyen megoldás, nem akarok parázni, hogy mi történik az én kicsikémmel, hiába nem drága motor. Manapság pedig már zárt garázsban vannak, ami gyakorlatilag a házban helyezkedik el, a garázs+kazánház a harmadik helyiség a szobámtól jobbra :) Ennek örülünk.
Van hozzájuk egy-egy brutálisabb darab lánc, ami ha nálunk van valamiért, akkor egy pár perces boltba beugráskor is rájuk kerül, mert a franc fogja cipelni :DDD A kormányzár reflexből megy majd' minden leállításkor, csak benzinkúton nem :)

Megint volt egy keleti út, a négyes főút és társai ugyanolyan dügunalmasak, mint mindig, én pláne csak hátsó csomag voltam. Persze már odafelé az első falunál hiányzott a motorom, de hát az csak pénzkidobás lett volna, nem élvezet. Holnap majd elnézek a Bakonyba vagy valami.

(#41036) Djuree


Djuree
félisten

hiányzik a motorozás :O
jönnek szembe motorosok, legszívesebben a kocsiból intenék nekik :DD habár akkor lehet hülyének néznének, de olyan szar hogy nem tudják hogy én is motoros vagyok :))

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41037) DigitXT válasza Djuree (#41036) üzenetére


DigitXT
félisten

Amilyen frankó volt ma este a sötétben, esőben hazajönni: csodálom.:DDD
(Valaki feltalálhatná már a bukósisak ablaktörlőt, vagy valami hasonlót.)

(#41038) zsoltee10 válasza DigitXT (#41037) üzenetére


zsoltee10
addikt

nem kezeled vízlepörgető cuccal? nekem bevált. én egy viaszos polírozó krémmel kezelem és a menetszél legörgeti a vízcseppeket.

(#41039) DigitXT válasza zsoltee10 (#41038) üzenetére


DigitXT
félisten

Még nem próbáltam, de jó ötlet, köszönöm!:R

(#41040) Daywalker válasza Djuree (#41036) üzenetére


Daywalker
addikt

Vezess bukóban, hátha... :DDD

Egyébként néztem láncokat és az Almax elég biztatónak tűnik...19mm átmérő, 1 méter kb. 4.4kg ;]

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#41041) TayRol válasza Djuree (#41036) üzenetére


TayRol
veterán

en még tolom. bar ma a faleveles-esos uttest nem lett a kedvencem.

(#41042) shiNIN válasza Djuree (#41036) üzenetére


shiNIN
tag

Nekem is hiányzik, hétfő óta nem vezettem Ciliegiát... 2 napig odavoltunk, na de holnaptól újra enyémek a környékbeli kedves kis utak... Amiknél ugyan még szebbeket, jobbakat el tudok képzelni s olyanokba kötök bele, hogy némely útvonalon van egy 8km-es egyenes szakasz, meg hosszabb, lapos falvak, de miután megjártuk az Alföldet, megbecsülöm a környéket nagyon. A négyes főutat látni sem akarom többé :( Utasként különösen unalmas, visszaúton konkrétan aludtam, volt egy kis alváshiányom.
(De a 8km-es egyenes szakasz nem jó egy röpke körön, inkább elmegyek Gánt felé, az szép)

Mai tapasztalatom: ha elég álmos az ember (s a nap se süt), 20 fok alatt nincs olyan, hogy túlságosan felöltözni motorra. Meg voltunk pakolva, a csomag ruha része rajtam volt, pl. megtaláltam a régi barlangászkodáshoz vett overallomat, Truck of the year felirattal :D 6 réteg ruha volt rajtam felül, ha a motoros ruha bélését külön számoljuk. Mégis fáztam egy idő után.

Kiszámoltam, a május közepén kapott jogsim óta 8 ezer km-t vezettem. Túl ritkán, de nem rövideket, volt pár nap Szlovénia, egy kis Alpok, Pécs, Vép, ilyesmik. Az elején még 150km is sok volt egy napra, kidöglöttem 100 után, de muszáj volt hazajönnöm :D
Milyen pirinyó ijedt mazsola voltam, pedig most se vagyok sehol, nyilván.

Nyomni kéne egy 8119-es végigjárást :D Nagyon inhomogén út, de a legtöbb részét kedvelem. Erdei bobblehead Nadapnál (az pazar... összevissza kanyarog, elég jelentékeny szintkülönbséggel :) ), csákvári bobblehead (több egyenes szakasza van, mint kéne, az útminőség pedig néhol nagyon szar ahhoz képest is, hogy ez egy hupás bobblehead), aztán pedig egy új, kiváló minőségű kanyargós gyönyörűség, ahol az ember tép és boldog, vagy ha nem, hát akkor nem tudja, mi a jó. Az, hogy ez kinek milyen sebességet jelent, az változhat, de ott egyszerűen nem érdemes lassan menni :D Finom kis út. A Környe-Tata szakaszt pedig nem ismerem.

(#41043) Djuree válasza shiNIN (#41042) üzenetére


Djuree
félisten

a mi városunkon a 4-es megy keresztül, igaz már nem, mert megépült az elkerülő. a fél életem azon az úton vezettem le :DD elég uncsi valóban...és veszélyes :(
what a f*ck az a bobblehead? :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41044) shiNIN válasza Djuree (#41043) üzenetére


shiNIN
tag

Hupás út (tipikusan alapvetően domború, tele mindenféle gödrökkel és dombocskákkal. Alvaro úgy szokta leírni, hogy mintha szétöntötték volna a határban az anyagot és kész), amin fel-le imbolyog az ember feje :) Főleg utasként, a tapasztalataim szerint, jó, hogy ma már csak igen ritkán vagyok az.
A többség teljesen okés, bár meg kellett szoknom. Ma már sok kell ahhoz, hogy ne tudjak 80-nal menni egy efféle út egyenesebb szakaszain, mert nagyon ráz a motor, de ismerek olyat is.
A kriminális utak, amik konkrétan kezdenek átmenni földútba/repedezettek, hogy eltörik a dobozban szállított sörösüveg/azonnal az építésben szerepet vállalók és azok felmenőinek kétes erkölcsisége jut az ember eszébe valami oknál fogva, no azok rosszabbak. A bobblehead utak mindössze hupásak, errefelé kanyargósak, opcionálisan nem jelentéktelen szintkülönbséggel s igen gyakran szép mellettük a táj.

(#41045) Steven válasza Djuree (#41036) üzenetére


Steven
addikt

hát nem kicsit parás már ilyen időbe én tegnap jöttem haza 9 kor és piros lápánál kilőtt egy Volkswagen ... gondoltam tartom a tempót 3 masba 70 nél kicsit oda húztam neki erre semmi nem történt 70 el mentem tovább ( csak ki pörgött a kerekem seggem meg ide oda) úgy, hogy végül fülek farok behúzva nyugisan battyogtam hazafele tovább ;]

Úgy, hogy ne sajnáld ... párom is mondja , hogy szakadjak le a motorrol és kezdjek el autóval járni :)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#41046) TayRol válasza Steven (#41045) üzenetére


TayRol
veterán

ja, nekem is mondogatja. meg hogy most mar nem ugy tapad am a gumi! mondom koszi.:)

(#41047) Steven válasza shiNIN (#41042) üzenetére


Steven
addikt

hát én úgy elmennék amúgy jövőre egy több napos túrára ,de tökre nincs ilyen társaság ... az összes haverom bele van búzúlva a pályázásba a túrázást le se szarják :O és mindegyiknek gsx-r je van..

Jövőre a cross motorba is bele akarok feccőlni sok sok energiát haa már van ott verseny pálya Balcsin, hogy nagyobb legyen a skill :)

Tayrol :Nekem már nem mondogatja hanem veszekszik :C

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#41048) TayRol válasza Steven (#41047) üzenetére


TayRol
veterán

odaig nalunk nem fajulnak a dolgok.:)

(#41049) shiNIN


shiNIN
tag

Nekem csak kb. mindenki (pl. szerelő és valaki egy főzős topikban, ahol az élet apró mozzanatai is terítékre kerülnek. velem nehéz anélkül beszélgetni, hogy meg se említsem a motoromat :) ) mondja, hogy hidegben ne motorozzak, mert évek múlva majd nem tudok járni.
Én nem is motorozom hidegben, 15 fokban teszem. Utasként volt már 3, de az alkalmi dolog, s muszáj volt, ha nem akarok tömegközlekedni és átszállni sokszor. Nem akarok. 9 évig voltam bejárós, utána is többszáz km-eket utaztam évi többször, elegem lett egy életre.

Mi Alvaróval bámulatosan megvagyunk, senki nem szól be senkinek, semmiért, kivéve, ha nagyon lassan megy előttem, de olyankor megelőzöm, ha lehet. Akkor meg lemarad, egyedül mégiscsak sokkal jobb és féktelenebb :DDD Elég nekem más dolgokra figyelni, kicsi vagyok még no.
Persze ha olyanokkal találkozom, akik jobban mennek, az engem is felpörget :) Egyszer mentem társasággal, az élmény volt, no meg küzdelem a nagy követési távolságot tartás ösztönével.

Ma fáradt vagyok, felébredek rendesen, mielőtt elindulnék, nem vagyok reggeli típus s ez kihat a kanyarjaimra is. Óvatosabb is leszek, de úgy nem poén, én merészebb állapotaimban sem döntök annyira, mint szeretnék.

(#41050) shiNIN válasza Steven (#41047) üzenetére


shiNIN
tag

Fura. Szerintem túrázni remek dolog. Nyaralni úgyis kell, motorral pedig sokkal poénabb, de hát én nem szeretem az autót, jogsim sincs rá. Eddig nem volt rá elég alkalmam, de mostantól egy csomót akarok keveregni Európában, pl. a hegyekért mindig is odavoltam.
A terepezés is érdekel :)
Pályázni sosem fogok, nem vagyok én annyira merész típus, hiába leszek gyakorlott egyszer talán sok év múlva. Túl stresszes is lenne, én relaxálni és feltöltődni használom a motort, valamint eljutni vele szép helyekre.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.