Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28251) [Vazz] válasza dave93 (#28249) üzenetére


[Vazz]
tag

A blokk alján van egy csavar, azt kicsavarod és miután kifolyt az összes le tudod mérni! :P

(#28252) [Vazz] válasza Topiccsendőr (#28246) üzenetére


[Vazz]
tag

Egyik emzzé mint a másik. Csak azért mentem utánnatok hogy megnézzem hogy mennek a nagyok, + csak jobbkézzel fogtam a kormányt, azt is csak azért mert muszáj! :P

(#28253) Topiccsendőr válasza [Vazz] (#28252) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A nagyok 48 akat mennek, 47-et amikor már nagyon jók, de a Lovasi egy 70-es robogóval 46 okat megy. A 48 at érzem, hogy kiférne, jobbra nem jól kanyargászok, de 47 az meleg.
Nem a bal kezed volt csak a kormányon? :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#28254) Topiccsendőr válasza dave93 (#28249) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ha nincs kukucskáló ablak, vagy nívópálcás olajbetöltősapka, akkor úgy, ahogy Vazz tanácsolja.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#28255) Integra válasza Topiccsendőr (#28236) üzenetére


Integra
titán

jó lenne még időt találni pár kör kakucsozásra, jó lenne picit tanulni tőled, mennék pár kört mögötted.. csak az idő... :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28256) dave93 válasza Topiccsendőr (#28253) üzenetére


dave93
őstag

Okés, köszi mindenkinek :R

(#28257) [lAyCsI] válasza Den (#28248) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

te még életben vagy? :D

-= No way back from Here =-

(#28258) Integra válasza [lAyCsI] (#28257) üzenetére


Integra
titán

hm, azt hittem persu írta.. nem jó, hogy azonos konzervdobozok:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28259) [Vazz] válasza Topiccsendőr (#28253) üzenetére


[Vazz]
tag

Teljesen elbizonytalanítottál. Fogtam én egyáltalán a kormányt??? :DDD

Hát igen, kakucs nem egy motorerődemonstráló pálya, több múlik a rájderen mint a technikán.

(#28260) ALI_G válasza Integra (#28258) üzenetére


ALI_G
veterán

én is csak 2. post után vettem észre, hogy nem persu :)

Itt van a csomagtartó, hát baszott nagy legó az egész, pedig Givi. Bescanneltem minden papírt, szóval ez most már fent lesz neten :)

(#28261) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Fat! ( = Háj!)

Tervezetm egy A-korlát jogsi lerakását, és egy motor vételét ami ezzel a jogsival vezethető. Kb teljesen olvasatlan és tudatlan vagyok a(z igazi) motorok világában, 3 és fél évig hajtottam egy Aprilla Leonardo nagytestű robogót, de az ugye csak robogó és nem motor. Mióta eladtuk csak autókal közlekedem, de már nagyon hiányzik a kétkerék. Tanácsot kérnék, hogy a fent leírt kritériummal milyen túraendúró/endúró/gyorsasági típusok vannak, amik:
1. tizennéhány évnél nem öregebb (legfeljebb 1990-es)
2. köztudottan megbízható
3. nem kell őrülten mennie, de azért dinamikus közlekedésre alkalmas, szereti a kanyarokat, többszáz km-t ki lehet bírni egy seggel
4. van alkatrész hozzá
5. néhányszázerért normális állapotú darabokat lehet találni (max 500e)

Sógoromnak néhány éve volt egy Cagiva Mito 125, nagyon jó motor volt, nem volt vele baj, és neten is jókat olvasok róla. Például egy ilyet bevállalnék.
Előre is nagyon köszönöm ha valaki veszi a fáradságot hogy egy zöldfülűt felhomályosítson. :K

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#28262) [lAyCsI] válasza sharpapa (#28261) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

nemkönnyű kritériumokat adtál meg, de a legnagyobb baj a rá szánt kerettel van...
ez pont az az összeg amiért értelmes vasat nemigen kapsz

-= No way back from Here =-

(#28263) bajnokpityu válasza sharpapa (#28261) üzenetére


bajnokpityu
félisten

GS500?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28264) bajnokpityu válasza Den (#28250) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha uj lenne,viszont én inkább kawát venném.használtan,persze 2T.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28265) Boci_83 válasza Integra (#28255) üzenetére


Boci_83
őstag

Én meg inkább mostmár valami nagyobbat, vagy Kecskeméti gokart pálya, ha nagyobb egyáltalán, vagy Euro-ring, esti motorozás, vagy egy akciós délután!? :U

**********

(#28266) [Vazz] válasza sharpapa (#28261) üzenetére


[Vazz]
tag

Nos, nem lesz könnyű így találni neked motort :) .

gs500 teljesen jó is lenne amit bajnokpityú is írt csak az már 38kw, és Ak jogsival max 25kw. Tizenpáréveset motorokat lehet találni 500k-é, de akkor számíts arra hogy fogsz rá költeni. Viszont ha már jogsit akarsz csinálni akkor miért Ak? Lehet menni egyből A korlátlanra is, és így már hamarabb találsz az elvárásaidnak megfelelőt.

(#28267) bajnokpityu válasza [Vazz] (#28266) üzenetére


bajnokpityu
félisten

van belőle 34lovas.vezettem olyat is.tök jó.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28268) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Hali,
Most csinálom az "A" korlátlan jogsit és az lenne a kérdésem, hogy ami a kresz CD-n van 4 féle feladt tesztsor csak azok lesznek a vizsgán? mert a B nél 20 tesztlap van. Az A nál csak 4. Van valaki aki tud erre a kérdésre válaszolni? Előre is köszi. :R
24. én van a vizsgám.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#28269) TayRol válasza Integra (#28255) üzenetére


TayRol
veterán

jaja, kovetkezo tali Kakucson lehetne.:)

(#28270) TayRol válasza bajnokpityu (#28263) üzenetére


TayRol
veterán

szinten ezt tanacsoltam volna.

(#28271) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Köszönöm a gyors és segítő válaszokat!

Azért csak korlátozott jogsi, mert 18 vagyok, és csak ilyet csinálhatok. Az ilyen dög 1000+os tehenek nekem túl nagyok és nehezek, a 600as százezret pörgő versenygépek meg még mindig túl gyorsak, nem akarok 200al száguldozni, csak dinamikusan krúzolgatni, közlekedni. A 125ös Mito is tökéletes lenne ha nem kétütemű lenne, gyűlölöm a pöcsköszörű hangot (pláne az egekig tuningolt 50es robogóknál). Meg aztán sok tizenéves gyorsaságit néztem igen szép állapotban amik tetszettek, igaz az Svájcban volt.
GS 500 az nagyon tetszik amit most nézegetek róla neten. 25 KW-ra le lehet fojtani nem? Egyébként meg azért 500 a határ, mert inkább összedolgozom rá, minthogy szüleimmel vetessem, habár hála istennek nem roggyantaná meg a kasszát. Én úgy érzek valami értéktárgyat magaménak, ha azt én vettem, a munkával keresett pénzemből. Pl a Leonardo-t nem éreztem magaménak, mert egy fillért nem tettem bele.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#28272) Topiccsendőr válasza sharpapa (#28271) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ehhh, az a pöcsköszörű hangú motor megeszi a nempöcsköszörű hangú (de szerintem meg annak van pöcsköszörű hangja) négyüteműt. De kinek a pap kinek a papné.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#28273) sharpapa válasza Topiccsendőr (#28272) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Elhiszem hogy megeszi. Helyi vagányrobogósok klubbjában egy két tuningolt aerox vagy sr50 simán lenyomta gyorsulásba a Leonardot. De azokkal gyűlöltem 200 méternél többet menni mert beleőrültem az ordításba.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#28274) Topiccsendőr válasza Boci_83 (#28265) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Kecsóring nem nagyobb egyáltalán. Euroring esti motorozás már nincs, mert hamar sötétedik, De van kedvezményes autós/motoros nap, megosztva ótókkal. Az azért jó, mert leporolják a pályát, meg tudsz pihenni is. Nekem meg már van 10% kedvezményem is :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#28275) Topiccsendőr válasza sharpapa (#28273) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hát itthon kapsz gyönyörű Mito Evo II ket, meg Evo kat is ennyi pénzből, ami egy-az-egyben Ducati 916 kinézet, csak egy szerelőt vigyél magaddal, amikor megnézed. Mindenképp. Csilliárdokat spórolhatsz. Általában kívülről jól néznek ki, de egyébként rakat fostalicska a 99 mszázalékuk. RS-t is kapsz, egész fiatalokat. Az nem vashengeres, meg frissítették jópárszor a vázat, telót, ami nem hinném, hogy jelen esetben szempont, dehát mégiscsak jobb nála. Ez a kategória amúgy is indokolatlanul drága. Én pl egy 95 ös 125 ösért soha nem adnék 180-200e forintnál többet, azt is akkor, ha csitti fitti, de ezek meg van hogy 300-400e ért árulják, amire még locsolni is fogod a lóvét. Vicc az egész magyar piac.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#28276) Boci_83 válasza Topiccsendőr (#28274) üzenetére


Boci_83
őstag

Pont ezen akadtam ki, hogy vége mindjárt a nyárnak, egyre korábban sötétedik, és micsodám kivan. Én nem akarok szar időt, meg hideget, meg Karácsonyt, mert depressziós leszek tőle!!! :W

**********

(#28277) NINJA_V válasza dave93 (#28256) üzenetére


NINJA_V
tag

Tank előtt van az olajbetöltő,mive ugye száraz karteres, és nívópálcás...ott nézd meg!

Two Strokes and Four Jokes

(#28278) Den válasza sharpapa (#28271) üzenetére


Den
veterán

Nem vagyok oda a hondákért de ilyen áron meglepően jó állapotú és a kritériumaidnak jól megfelelő cbf250eseket lehet kapni. jó is szép is komoly motör külseje van és a kéthengeres 4 ütemü blokk hangja is tetszeni fog.

www.simson4t.hu

(#28279) Den válasza [lAyCsI] (#28257) üzenetére


Den
veterán

hát nem sokon múlt de igen :)

www.simson4t.hu

(#28280) ALI_G válasza TayRol (#28269) üzenetére


ALI_G
veterán

Euroring vagy kecskemét részemről. Szeptember eleje.

(#28281) zsoltee10 válasza Boci_83 (#28276) üzenetére


zsoltee10
addikt

én a nyáron eddig szinte csak dolgoztam, a motoron alig ültem, múlt héten voltam a balcsin 3 napot, 'oszt csók. én alig várom a telet, hogy pihenhessek végre, és ne kelljen 4kor kelnem, és ne kelljen 7-8-9-ig melózni. :)

(#28282) ALI_G válasza zsoltee10 (#28281) üzenetére


ALI_G
veterán

szívás. mikor jön lazítás? csak novembertől?

persu: nekünk is jut a 10% kedvezményből? :)

[ Szerkesztve ]

(#28283) zsoltee10 válasza ALI_G (#28282) üzenetére


zsoltee10
addikt

jaja. mindenszentekre még el kell adnom a 2000 cserép krizantémot, ami lesz, utána lazább lesz az életem. :)

mondjuk motorozni nem biztos, hogy lehet majd, de ha szép idő lesz novemberben..... :)

(#28284) sharpapa válasza Den (#28278) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Hmm...tetszetős. Mire az álmodozás tettlegességig fajul, biztos lejjebb mászik az ára. Egyébként tökéletes motor a végsebességet leszámítva, tekintve hogy relatíve sűrűn mászkálok autópályán 200kmnél távolabbra.

"és a kéthengeres 4 ütemü blokk hangja is tetszeni fog."

Amennyire én látom, ez csak egyhengeres.

Presuader: nem valószínű hogy 125-öst veszek. Olyanom már volt, és bármelyiket el lehet sütni 50esnek, tehát fölösleges hozzá jogsit tenni. Viszont a kettő vs négyütemű témában itt jön ki az igazad, ahogy a CBF250-ről olvasgatok. Emlékszem, az a Mito (elbeszélések szerint), vígan felszaladt 150-160-ra, míg a Honda 130nál kiköpi a belét.

[ Szerkesztve ]

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#28285) ALI_G


ALI_G
veterán

Na erre varjatok gombot!
Naked bike-ra NE, ismétlen, NNEE akarjatok felrakni csomagtartó rendszert!
Azért mert ma elhoztam 9-kor a Givi gyári csomagtartót frankó 49.000-es áron, ami elvileg k.rva olcsó (Honda 100k-ért adja). Ez csak a vas. Mellé megvolt véve a 2 Moto Detail doboz platnival 36.000-ért (akciós stb.)
Faterral elkezdtük összelegózni az egész hóbelebancot. Hát délben úgy álltunk, hogy a monorack az nagyjából fel lett fabrikálva, de kiderült a papírkájáról, hogy csak úgy lehet felrakni, hogy hátulra mennie kell egy platninak feltétlen, mert részben ez tartja össze! 2 dobozhoz vennem kellett volna legalább egy platnit ami magában 7.000 Ft. Nyilván dobozzal már célszerűbb lenne.
Erre jött az oldalsó tartós cucc. Észrevettük, hogy a Top case platniát nem tudjuk felcsavarozni, mert nem elég széles. Szóval szopás a négyzeten. Bementem a boltba és elhoztam egy ugyanilyen márkájú Side case-t (amiért még nem fizettem) ami csak párban van és majd visszaviszek egyet abból amit vettem. Persze ~30k ráfizetés. Na de mivel kissé asszimetrikus a hornet az egyoldalú felhúzott kipufogó miatt így a Givi kitalálta, hogy jobbról, amerről a kipufogó van, távolabb teszi az egészet. Adott távtartót hozzá, de így asszimetrikus maga a csomagtartó is. Félig e miatt az oldalsó fém rész hátulsó része belelógott az indexbe! Erre kitalálta ez a hülye, hogy szereljem le az indexet és a Top case doboz aljára csavarozzam fel! :Y Mondanom sem kell, hogy gyárilag úgy meg van húzva az a redvás csavar az index mögött, hogy az egész rendszámtartó mindenestül csavarodott és az anya meg se mozdult. Úgyhogy döntöttünk, hogy nem éri meg a dolog és átszabjuk a picsába. Balról is raktunk egy távtartót és így nem ér bele az indexbe, és fasza. Persze nem gyári, majd le kell kicsit festeni. De továbbra is van egy gond, mégpedig a faridom alatt átmegy egy távtartó ami szintén asszimetrikus az egész fos miatt és így már rövid. Ezt el kell vágnunk és beheggeszteni egy 4 cm-es darabot és így fasza lesz.
Ja és egyszer el kellett menni imbusz kulcsot venni, mert kettőt lesarkaztunk buzi erős csavarok miatt plussz egyszer elmentem, hogy vegyek 4 csavart (8x45 és 8x65 6-os imbuszfejes, részmenetest ami érthetően a sarki közértben nincs :D 3. boltban kaptam szerencsére 250 Ft-ért :) számlára of korz).
Délután 5-re lett kész ahogy alant is látható, majd bementem és bevertem egy szilvát és két sört :))



mod: egyébként amilyen megoldásokat kitalált ez a givi (és nem írtam le) az kataszrófális. Olyan mintha leültünk volna a keletiben egy kocsmába és sörözés mellett ránézésre kitaláltunk volna valami ideiglenes megoldást...ismétlem, GIVI!

ui: aki akar csomagtartót és van kérdése, az majd bátran keressen :)

[ Szerkesztve ]

(#28286) n-tek


n-tek
aktív tag

hello. meddig lehet motorozni? mármint h oktober, november? vagy hőmérséklethez van kötve? lehet h hülyén hangzik a kérdés, de azé köszi a választ

Escape is Just the Begining

(#28287) ALI_G válasza n-tek (#28286) üzenetére


ALI_G
veterán

15 fokig azért még lehet menni 1-1 kört. Tavaly előtt novemberben is elővettem, mert frankóidő volt, másod decemberben 13-4 fokban is elővették. ki kell használni az utolsó jó időt is. Én már most félek, hogy idén is keveset motorozok, pedig most van rá időm (pénzem persze nulla :D).

(#28288) dave93 válasza ALI_G (#28285) üzenetére


dave93
őstag

Nagyon szép a gépet :K

(#28289) n-tek válasza ALI_G (#28287) üzenetére


n-tek
aktív tag

az a gond h ugy hozta a sors, h csak kb szeptember végén lesz meg jogsi, igy max csak oktoberben tudnék motorozni. ami szomoru számomra:( már nagyon várom h motorozzam és egész nyáron dolgoztam h gyüljön a pénz és most el tudtam kezdeni jogsit, de félek h idénre már késő:(

Escape is Just the Begining

(#28290) bajnokpityu válasza n-tek (#28286) üzenetére


bajnokpityu
félisten

előző télen végig vezettem.le se kell tenni

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28291) bajnokpityu válasza sharpapa (#28271) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha bekerül a forgalmiba a nagyobb teljesitmény,akkor azt ma olyan bonyolult átvezetni 34 lovasra,hogy sztem nem éri meg a szopást.régebben ez egyszerű volt.de nagyon sok gs500-t adtak el 5-6 éve 34lovasként.és olyan eleven volt,hogy sokkal többnek érződik.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28292) ALI_G válasza dave93 (#28288) üzenetére


ALI_G
veterán

Köszi!

n-tek: milyen géped lesz / van?

(#28293) n-tek válasza bajnokpityu (#28290) üzenetére


n-tek
aktív tag

egész télen? bocs, de nem vagy normális:D bár lehet h nem rossz ötlet, de kezdőként sztem nem fogok egész télen motorozni

ALI_G: kawasaki ninja 250r (csa ninja zöld:D) szeretnék, még nincs. azt mondják h jo kezdőmotor a sportmotorok között

Escape is Just the Begining

(#28294) TayRol válasza ALI_G (#28280) üzenetére


TayRol
veterán

jovo heten szabin vagyok, szeptember eleje fele csak hetvegen jo.:)

(#28295) TayRol válasza ALI_G (#28285) üzenetére


TayRol
veterán

baromi jol nez ki! :)

en lehet, hogy megkereslek majd, faterral osszedobnank egy rendszert otthon. banditra sem eppen a legolcsobb... vagy szerintem jobban megeri megvenni a gyarit?:)

(#28296) TayRol válasza n-tek (#28286) üzenetére


TayRol
veterán

amikor a kocsira teligumi kell, en akkor rakom le a motort. addig meg csak melegruha kerdese az egesz.:)

(#28297) [lAyCsI] válasza Den (#28279) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

téged is ki akartak vasalni vagymi?:)

-= No way back from Here =-

(#28298) [lAyCsI] válasza sharpapa (#28284) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

akkor sztem GS öccá lesz a Te barátod

-= No way back from Here =-

(#28299) [lAyCsI] válasza ALI_G (#28285) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

elég túrhás lett... :D
azért a városban lehet nem szivesen szlalomoznék egy ilyen szettel :U

én amúgy amikor mentem több napra, felpattintottam a nagy hátitatyót azt csákesz...
ha meg gádzsó is jött velem, akkor az ő hátára :DDD

-= No way back from Here =-

(#28300) TayRol válasza [lAyCsI] (#28299) üzenetére


TayRol
veterán

en most voltam otthon egy hetvegere asszonnyal, tanktaska-hatizsak combo volt a cuccos, es booven elfertunk benne. de a tanktaska 150 felett elegge kenyelmetlen lett, mivel nem tartotta mar magat.:)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.