Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1001) ALI_G


ALI_G
veterán

hol lehet elővételben a brnoi gp futamra jegyet venni? nem találok.

Barátnőm faterja kitalálta,hogy menjünk ki :) Valaki volt már, vagy tudjátok, hogy ott Brno előtt merre kell menni a pályához?
Egy oldal is jó lenne ahol le van írva pár dolog, meg jegy se ártana, nem akarok ott szívózni.
Esetleg valakinek van C szektoros jegye? nem tudjátok melyik csatorna szervezi a magyar zászlót a C szektorban? Valamelyik honlapont megtaláltam régebben, de nem emléxem.

(#1002) Tüzi válasza ALI_G (#1001) üzenetére

Motorshow, vagy Motor1, vagy mia a bűnbánat már. De szerintem SuperBike-ban is találsz leírást róla. Egyebet nem tudok elmondani

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1003) Den válasza ALI_G (#1001) üzenetére


Den
veterán

[link]

www.simson4t.hu

(#1004) Stalker-2572 válasza Shkiz0 (#997) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Havernak 250-es Banditja van, de nem sok jót tudok mondani. Én nem vennék kisköbcentis 4 hengeres motort, sok pörgérs + sok henger = sok-sok probléma :(
Persze szervizelve az újak biztos jobban bírják :U

All Black...

(#1005) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Lassan már nem tudom hova menjek szeptember 9-én:

-KTM feztivál Hungaroringen
-Kecskeméten supermoto OB
-DRZ verseny
:U ;)

All Black...

(#1006) Shkiz0 válasza zsoltee10 (#999) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hát most fogok motort venni, és igazándiból a gsf és a GS 500 között vacilálok. Mindenki azt mondta hogy a Gs-t válasszam. Olcsobb a fentartása és jobb is megbízhatobb mint a bandit.

Én arra lennék kiváncsi hogy mi a véleménye tapasztalata róla, illetve hogy neki milyen van? Mert hiába a 250 is van akkora LE mint a GS, de félek hogy kevés lenne.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1007) SzalaiG válasza tildy (#995) üzenetére


SzalaiG
addikt

85kg? Na ne! Kedves Tildy Te csak 60kg vagy és jól nézel miért is kéne fogynod? :)

(#1008) Shkiz0 válasza Stalker-2572 (#1004) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

ettől féltem én is. Pedig sokkal jobban tetszik mint a gs

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1009) tildy válasza SzalaiG (#1007) üzenetére


tildy
nagyúr

Kérsz esetleg a mérlegen állásomról képet? 85-88 vagyok. Sajnos:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1010) Shkiz0 válasza tildy (#1009) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

és?? nem a kűlső számit. És amíg te jól érzed magad a bőrödbe addig nincs gond.
Én se vagyok egy sovány gyerek, de jól érzem így magam, és ez számít nem az hogy mit mond a többi ember.


[Szerkesztve]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1011) tildy válasza Shkiz0 (#1010) üzenetére


tildy
nagyúr

Viccet félretéve: nem vonatkozik a moci garancia túlsúly kovetkeztében bekovetkezett hiba esetén. Szóval jobb inkább nem terhelni azt a tul . Meg figyelni arra, hogy beleférjen az ember a csomagokkal, utassal az osszsúlyba. Nem veletlen , hogy altalaban vekony lanykak ulnek hatul.
Szoval erre figyelni kell. Ugyhogy marad a fogyas, ha hatul szeretnek meg utazni.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1012) ferkoboy válasza tildy (#1011) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Vagy másik megoldás,hogy a párod vállal pár kiló minuszt. :)

mod: esetleg közös megegyezéssel együtt hozzátok össze a kivánt tömegcsökkenést.

[Szerkesztve]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1013) poffsoft válasza tildy (#995) üzenetére


poffsoft
addikt

Tucc élni! ha nem kevesellném a 2 kereket én is piros lennék (vagy mélykék)...

szvsz a párod is bevállalhatna egy pici minuszt, mint már fent említve lett.... /vagy a maci típust bírod..... :) /

[ Szerkesztve ]

(#1014) tildy válasza ferkoboy (#1012) üzenetére


tildy
nagyúr

Neki nem kell. Nem mackós, csak izom van rajta. Szóval a kérése totál jogos.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1015) poffsoft válasza tildy (#1014) üzenetére


poffsoft
addikt

:((( Akkor viszont hajrá! Csak nehogy testépíts, mer akkor marad a különmoci :DDD

mod off

[Szerkesztve]

[ Szerkesztve ]

(#1016) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Bejáratás: [link] :U

(#1017) rebel56 válasza tildy (#1011) üzenetére


rebel56
tag

Szerintem nem vészes a túlsúly, amit írtál. Az oldaldobozaimra azt írták, hogy max. 5kg terheléssel, max. 100km/h sebességgel használható, de jóval a megadott értékek felett sem szakadt darabjaira. ;)

Shkiz0: szerintem is GS, nem egy problémás típus. Ha megelégszel a ''nagyokhoz'' képest szerény teljesítményével, két személlyel hegyen-völgyön tud egy elfogadható utazót, ami felett a szél miatt már amúgy se kényelmes. Egyenesben igen, de kanyarban vagy pályán nem hiszem hogy sec-perc alatt kimotorozható. Én nagyon elégedett vagyok vele, egyetlen nehezen szavakba öntehető problémám van csak vele, hogy nehéz ''beleszeretni'', elfelejteni hogy a hűvös ész diktálta a választást. Szóval tartsd meg az MZ-d is mellette!

(#1018) zsoltee10 válasza Shkiz0 (#1006) üzenetére


zsoltee10
addikt

Semmiképp ne vegyél kis banditot. inkább a gs egyértelmü. a bandit simán megeszik 6-8l-t 100km-n. az élettartama rövid, és nem találsz megkímélt példányt. 110-nél már 10000-t forog, ami azért sok. Egyébként a gs helyett meg inkább Honda CB500, vagy Kawa er-5.

(#1019) tildy válasza zsoltee10 (#1018) üzenetére


tildy
nagyúr

250es bandit, 6-8Lity? :F Az szép... :((

rebel56: azért egy oldaldoboz , meg egy motor ára kzt igen nagy külnbség van. Jobb inkább nem reszkírozni.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1020) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

thx mindenkinek

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1021) sowi válasza Shkiz0 (#1008) üzenetére


sowi
őstag

vegyel gs500f-et, vagy mi a neve az ilyen teliidomos gep, hatarozottan jobban nez ki a sima gs-nel

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1022) sowi válasza Stalker-2572 (#1005) üzenetére


sowi
őstag

a kecskemeti OB-t egybol ki is hagyhatod, kokeny = ban

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1023) Stalker-2572 válasza sowi (#1022) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Mer mi történt? :F

All Black...

(#1024) sowi válasza Stalker-2572 (#1023) üzenetére


sowi
őstag

ugye az oregebb kokeny a sm szakagvezeto, finoman szolva nem mindenki elegedett vele ,diehejban

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1025) ALI_G válasza Den (#1003) üzenetére


ALI_G
veterán

köszi! Bár amint látom már elővételben nem lehet rendelni. Esetleg valahol lehet még rendelni?

többieknek: én is a GS500-ra adom a voksom. 400 kg-ra (igen Tildy, túlterhelten :) 380 a megengedett össz tömeg) terhelten fogyasztott 4,5 litert hosszútávon, hegyekben.

(#1026) raver


raver
aktív tag

Jelentem tegnap előtt pereceltem egyet. Kavicsfelhordás + hülyegyerek kanyartvadászik ( a lehetőségekhez képest) = kisebb zúzódások + egy tenyérnyi horzsolás a bal karon könyöktájt. Ami kibaszottúl fáj, ha mozgatom :O . De ha nem pólóban megyek, nem lett volna még ez sem.

Tessék mindíg felöltözni.

Utca persze tele volt. de nem röhögtek ki. Inkább lemerevedtek. Mondjuk elég nagy port kavartam. Öröm volt látni a megkönnyebbűlt arcokat, mikor láttak visszaűlni a motorra.

Motornak semmi baja. a bal markolatoton kívűl. Kicsit szétnyílott.

(#1027) ALI_G válasza raver (#1026) üzenetére


ALI_G
veterán

vazze! Hullunk mint a legyek. Te a 3. vagy ebben a topicban az idei szezonban.
Ha nem öltözöl fel akkor legalább ne cibáld. Ma én se öltöztem fel, de csak mert városban kellett menjek 2 helyre,ami vagy 3 km max, de a gerincprotektor a kesztyű és a csizma rajtam volt. Szerencsére nem lett komolyabb bajod, se a gépnek.

(#1028) sowi válasza raver (#1026) üzenetére


sowi
őstag

hehe, tegnap en is lezuztam a bal kezem meg a bal oldalam, az utso korben 4x estem :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1029) Kasza08 válasza poffsoft (#993) üzenetére


Kasza08
őstag

nem, csak ő volt rajta.

Húúú...gyerekek, ma mit éltem át. Elmentünk a szomszéd városba 4en 2 motorral:D
kb. 3-4km. 30-al, meg volt 15 perc alatt. Köszöntünk minden motorosnak, azok meg csak néztek. Eléggé megszenvedett a kis moci(max. terhelés 140kg, ez megvolt)
Mindenki ment vele ott persze, mindenkinek tetszett.
Sajnos megyek melózni a szigetre egy hétig, nem tom mi lesz velem a motor nélkül:( :O

(#1030) DroneZ^ válasza ALI_G (#1027) üzenetére


DroneZ^
őstag

én meg vizes kanyarban megcsusztam és 80-nál leraktam a lábam, hogy visszarugjam magam egyensúlyba...hát pokoli volt... :)) azthittem leszakadnak a lábujjaim (sportcipő) :DDD

[Szerkesztve]

(#1031) Kasza08


Kasza08
őstag

Yamaha DT, 1983, 80 ccm, Használt-->60k.
Szerintetek megéri, vagy inkább egy újabb szimó?

(#1032) DroneZ^ válasza Shkiz0 (#1006) üzenetére


DroneZ^
őstag

Gs500-al lehet itt vizsgázni mifelénk és van 1 apró szépséghibája, léghűtéses és nagyon meleg nyárni napon ha állsz vele tulmelegedhet... legalábbis az oktató ezt mondta nekem ezért szereltek rá 1 ventillátort előre, viszont ha az óktató téved akkor hibátlan motor, mert amugy jó, megbizható 2. helyezett az ár/teljesitmény versenyben ( 1. kawasaki er-5 )
by: motorrad magazin.
GS500 ra szavazok! ;)

(#1033) Flashback


Flashback
addikt

HONDA CBX 550ccm-ről (1984) tudnátok valamit mondani?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1034) Shkiz0 válasza sowi (#1021) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

már megvan hogy mit veszek. Mondhatni eddig is megvolt, csak filóztam itt méga banditon.
haver gs500 veszem át amit tavaly vett csak nem jött be neki, és ha lesz melója akkor vesz egy choppert.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1035) Kasza08


Kasza08
őstag

Na most hírtelen 3 lehetséges gépet találtam számomra elérhető áron:
Simson S51:[link]
Yamaha DT:[link]
Mz ETZ:[link]

Ti melyiket vennnétek?:F

[Szerkesztve]

(#1036) Shkiz0 válasza Kasza08 (#1035) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Őszintén? :)
Egyiket sem. Mondom is miért.
Simson: 30E ft ez egy trágya lehet, egy normális állapotban lévő simo min 50K de ez csak az alja.
Yamaha DT: kicsit ezt is keveslem de e felöl nemtudok nyilatkozni, de az ár alapján ez sem lehet nagy show.
ETZ: :) Mivel nekem is ez van igy itt vannak tapasztalataim.
Szal amint észrevetted müszaki lejárt és amúgyis 150-es szal ha A1 van akkor nem is vezetheted. Az enduróhoz meg csak annyi köze van hogy home made modon tett rá a gazdája egy terep mintás hátsó kereket, meg az első sárvédőt feljebb rakta.
Ha ezt akarnád műszakiztatni nagy valószínűséggel belekötnének majd.

Ha rendszámos motort veszel akkor ne vegyél meg szart mert később megbánhatod, mert pl egy 125-ös nél is kb 30-40k az átírás, és ha valami fost veszel, akkor még ráköltöl több tízezer forintot mire eljutsz oda hogy csapatsz vele egy normálisat. (vagy mire elviszed műszakira.)
Ha már 80K-d van akkor inkább gondolkozz egy fain állapotu simsonba. Ennyiért már találsz zsir állapotban lévőt. Etz is van 80körül de erre még jön az átírás.
Viszont olyan motort nem tudsz találni amire nem kellene költeni, mégha minimális összeget is.

tildy:
nézelődtem iwiw-en és beleakadtam a profilodba. Néztem a képeket és szerintem nem látszik annyira feltünően az a súlyfelesleg, Elég magas vagy hogy ne úgy nézz ki mint egy ''viziló'' akit a mókus egy kiló mogyoróért se szaladna körbe, és inkább könnyebb volna átugrani mint megkerülni. Szal' mondjuk úgy nekem így is tetszenél ha elmennél elöttem az utcán. ;)

[Szerkesztve]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1037) Flashback válasza Flashback (#1033) üzenetére


Flashback
addikt

upp nékem :U

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1038) Shkiz0 válasza sowi (#1021) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

ja meg határozottan drágább is :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1039) Kasza08 válasza Shkiz0 (#1036) üzenetére


Kasza08
őstag

Igen, a simo nekem is furcsán olcsó volt, de haver 55k-ér vett zsírat. a DT nagyon bejön, ha megy nekem már megfelel. Mz meg csak ilyen hátha, mert egész olcsónak mondható.
De így a kritikákból a DT jön ki legjobban nem?

(#1040) Shkiz0 válasza Kasza08 (#1039) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

igen, de ha fos akkor ne vedd meg, mert ez meg már nem mz és simo kategória, az alkatrész szempontjából. Szal lehet megveszed olcsón, de utánna meg rávered a motor árának akár többszörösét is.
Haverod kifogta. bele lehet akadni néha olcsón zsir cumókba de nem minden napos dolog.
Így van ez mindennel. Mondhatja bárki hogy ez meg az meg amaz lett cserélve a blokkban, aztán meg 2-3 héttel a megvétel után sipol, nyerit, prüszköl, gurgulázik, mindent csinál a motor csak nem megy. Sajna a régi motorokat nem mindenki becsüli meg és szét vannak hajtva, persze eladáskor meg csocsi rogyi patent állapotot írnak.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1041) Kasza08 válasza Shkiz0 (#1040) üzenetére


Kasza08
őstag

Akinél most csináltattam a mocimat, árúl pár szimót lehet tőle veszem meg inkább akkor. 60k-ér vesztegeti, de legalább benne megbízom. Valamint jó állapotban is van, szép fényezés, új alkatrészek.

(#1042) Shkiz0 válasza Kasza08 (#1041) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

a döntés a te kezedben van.
Én is amit veszek GS500-at havertól az is ilyen szitu.
Ö vette tavaly összel 500-550 között valahol. (pontosan nem tudom)
Elötte egy Dnepr K-750 volt. Amint láthatod nem egy kategória és kicsit nagy a külömbség :)
A lényeg hogy nem jött be neki ez a sport-tura motor feeling, Nemsokára lesz melója mert frissen diplomázott, és akkor venni akar egy choppert. Én meg átveszem tőle ezt.
Mióta megvette azóta vett rá uj gumit hátra, uj lánc+fogaskerék szettet+friss müszaki, karbiszinkron meg pár apróság. 600K-ba fogja adni. Nem került neki annyiba de akkor is inkább tőle veszem mert tudom hogy amit mondott az benne van és nem csak azt mondja valaki, és amúgyis benne megbizok. Néztem a használtauto-n, lehetne már venni 400-450k ért is, de az erősen zsákbamacska, és amúgyis mind 90'-94' közötti az ővé meg 98'-as.

[Szerkesztve]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1043) net84


net84
őstag

Hét végén nem volt senki Sárváron a motorostalálkozón/felvonuláson?
Idén végre sikerült odaérnünk, igaz motor híján autóval...de az út is élvezetese volt (a maga 15percében :DDD), kb. percenként dübörögtek el a motorok mellettünk.
Amikor meg elindultak a ~30km-es felvonulásra (lépésben végig, rendőri felvezetéssel) :DDD - egy dolgot sajnáltam - má megint nem lehetek köztük :O
Amint lesz egy kis időm, teszek fel pár érdekesebb képet...

[Szerkesztve]

Read only...

(#1044) stargazer


stargazer
senior tag

nekem nagyon tetszett most debrecen felé: motorosk mentek 4-en előttünk, kultúrált tempóban, asszem olasz rendszámuk volt, egyszer csak szemből egy másik csapat, nem hiszem hogy ismerték egymást de mindegyikük intett egymásnak, felállt a szőr a kezemen...

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#1045) raver válasza sowi (#1028) üzenetére


raver
aktív tag

akkor mind2en ügyesek voltunk ;] .
[link] nálatok sem megy?

(#1046) ALI_G válasza stargazer (#1044) üzenetére


ALI_G
veterán

ez már csak ilyen :)

(#1047) Kasza08 válasza stargazer (#1044) üzenetére


Kasza08
őstag

Mi is integettünk minden szembejövő motorosnak és nekem úgy tűnt, hogy a chopperesek nagypofájúbbak. Minden speedes visszaintett, a kb. 5 chopperből 1 mozdította meg az ujját:F

Holnap valszeg kész lesz haversrác szimója osztán gizdulunk egyet, mielőtt elmegyek. ;]

Azé kemény volt tegnap, bukó, jogsi nélkül 5km:DDD Fostam is rendesen, de hálistennek nem jött egy fakabát zrt. klántag se. Alsónémedin(ahova mentünk) meg alig jár rendőr, polgárőrség van, de az leszarja csak ne rongálj.

[Szerkesztve]

(#1048) raver válasza Kasza08 (#1047) üzenetére


raver
aktív tag

Azé kemény volt tegnap, bukó, jogsi nélkül 5km
Khmm. Azért csak vigyázz! Nekem most volt az első perecem aszfalton. És rohadtúl nehezemre esik mozgatni a bal kezem. Pedíg mentem vagy 40 el.
Kint a réteeken taknyoltam már sokkal nagyobbat is. Ott viszont egy - két lila foltnál nem lett több bajom.

Tehát nem árt az a sisak!

(#1049) Kasza08 válasza raver (#1048) üzenetére


Kasza08
őstag

cash kéne:(
ha lenne felvenném....

(#1050) raver válasza Kasza08 (#1049) üzenetére


raver
aktív tag

Egy alap bukót már 20K alatt megkapsz. Lehet hogy zajos, meg nem olyan mint egy ~50K-s, de egy esésnél hasznos szolgálatot tehet.

Hidd el, hogy sokunk már lehet hogy halott, de legalább sárgalapos lenne a nem hordanánk bukót.

Ha viszont egy 1xK-s bukóra sincs ''chas'', akkor egy használt is megteszi. Szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.