Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4001) Tüzi válasza Topiccsendőr (#4000) üzenetére

jó hát, csakhogy, amint húzza neki, befullad. nekem ez akkor volt, amikor lefolytottam a motort, és nem értettem, miért nem megy :D :W :W :W

azok a gumicsövek amik a blokk, meg a karbisor között vannak, azok is beszarhattak (húzd meg a csavarokat rajta). meg a blokkon is van olyan dugó, ahol a karbiszinkront csinálják, nézd meg, megvannak-e még :))

megnézném én azt a karbisort...

benzinpumpa meg egyszerű. Cső le a pumpa után, és indít. Ha tolja a benzint mint az állat, akkor jó.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4002) Topiccsendőr válasza Tüzi (#4001) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

jaja nincs más hátra, mint átvizsgálni a vákuumcsöveket..
Hajlítással, hogy kivan e repedezve, meg ilyenek. Mivel az összes henger jár, nem hinném, hogy elektromo hiba lenne. Valami karburációs dolog ez.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4003) Boci_83


Boci_83
őstag

Húú begyorsultunk.
Nem vákumos, hanem szivattyús. A szivattyú nyom rendesen, azt néztem. Hogy a hengerek rendesen kapnak-e üzemanyagot azt nem tudom. Tavaszal volt bontva a karbi, mert elég sokat eszik amúgy, és bevittem Tátrai Robihoz (nem tudom mond-e neketek valamit a neve) hogy nézzük meg a fúvókákat, nem-e valamikor valaki megdörzsárazta, de a gyári méretűek a fúvókák.Egy karbi szinkron biztos jól jönne rajta, de ettől még mennie kellene, egy szinkronhiba nem hoz ekkora gondot. A hiba egyik pillanatról a másikra jött.
A benzincsap is kizárva mert pillanatok alatt felnyomta a benzinpumpa a karbikat benzinnel.
Viszont ha az egyik tűszelep felakadt akkor csinálhat ilyet. A hosszú 7 végén neki állok szerintem és megnézem mit lehet vele kezdeni.

mod: Ja az exup szelepnek pedig szerintem az a szerepe hogy fokozatosan adja le a teljesitményt, én ne egyszerre. Tehát alacsonyabb fordulaton zárt állásban van a szelep, ahogy nől a fordulat úgy nyitja a kipufogó gáznak az utat, és olyan 7000 1/min körül nyit ki teljesen. Na már most mivel nincs benne igy lentről megy egyből mint atom.
A te esetedben pedig az volt a gond hogy nem fokozatosan nyitott, hanem egy bizonyos fordulaton egyből, és azért volt lórúgás. Na nekem 4000nél van a lórúgás. De ez szigoruan csak szvsz.
Igazából nem a legbiztonságosabb igy, egyszer kikapta a kormányt a kezemből... Be is zinneztem rendesen. Majdnem piritás lett belőle. :DDD

[ Szerkesztve ]

**********

(#4004) Boci_83


Boci_83
őstag

Ja és a képek. :B
[link]
[link2]

Mod: Hát a tizet bekapkodja ha rángatom...

[ Szerkesztve ]

**********

(#4005) Tüzi válasza Boci_83 (#4003) üzenetére

Mi az a "sokat fogyaszt"? 4 liter, vagy 12? :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4006) Tüzi válasza Boci_83 (#4004) üzenetére

Szép :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4007) rebel56 válasza Tüzi (#3974) üzenetére


rebel56
tag

Miért kell beindítani havonta egyszer?
Szerintem ha a karburátorból leengeded a benzint, akkor nem rakódik le benne semmi, így ez több kárt okoz, mint hasznot. Rövid idő alatt eléri az üzemi hőmérsékletet, pára csapódik le a kipufogó belsejében, és elkezdi rohasztani. Új motoroknál nyilván nem lehet észrevenni egyik évről a másikra a hatását, de ha megnézed az idős, főleg rövid távon használt gépkocsik dobjait, azok se kívülről rohadnak át, inkább belülről, épp a fenti jelenség miatt.
Az első kereket nem bakolod fel, de leengeded a guminyomást a felére? Ha súly van a keréken, akkor pont hogy nem leengedni kellene, hanem az előírtnál 10-20%-kal többet belenyomni, nem?

Aztán javítsatok ki ha nem így van. :))
Én is most készülök eltenni. Láttatok már olyan elb@*% motort, aminél ha ki akarjuk venni az akksit, le kell bontani a bal oldali idomzatot? Én igen.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4008) Tüzi válasza rebel56 (#4007) üzenetére

Én azért szoktam, hogy mozogjon a csapágy, meg az olaj is a rendszerben.
A benzint azért szoktam, mert ha tudnád, hogy milyen nyálat adnak a benzinkúton, és az mivé tud szétbomlani a tankban, karbiban, akkro te is leengednéd :) Legyen elég annyi, hogy én láttam már olyan tankot, amit a tél alatt kievett lukasra a jó magyar benzin...
A pára előbb eltűnik a kipuffból, mint hogy az elérné az üzemi hőt :))
A rövid távon használt kocsikban a katalizátor, meg a hosszú kipuff miatt, a végén a dobban megállhata pára ez igaz. De egy motoron nem fog. Nem két perces beindításról beszéltem ;)
Gumit én így szoktam, nem tom miért, így maradt meg =)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4009) Boci_83 válasza Tüzi (#4008) üzenetére


Boci_83
őstag

Szerintem a karbiból egy hét alatt elpárolog a benzin, igy én ezt nem szoktam leengedni, de a tankot érdemes csurig tölteni, mert rozsdásodhat, benzinnel feltöltve ugye nem.
A keréknyomást szerintem is túl kellene tölteni, de ezt sem szoktam.
Akksit mindenképpen kiszedni, és legalább a kazánházba bevinni. A hideg nagy ellensége az akksinak.

**********

(#4010) feca81 válasza rebel56 (#4007) üzenetére


feca81
aktív tag

en is lattam amr ilyet:D

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4011) feca81 válasza Tüzi (#4001) üzenetére


feca81
aktív tag

(bocsi,h hozzad postolok,de lusta voltam letekerni) sztem nem artana a gyujtast is megnezni. nekem az FZR akkor durrogott,mikor kihagyott a gyujtas, es akkor huzhattam neki a gazt,lefulladt:) elkepzelheto,h vmi letestel,v a fesszab kiment. nekem a 4 hibabol ez az egyik :DD nem sokbol tart ramerni,h van-e toltes a motoron.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4012) dabadab válasza rebel56 (#4007) üzenetére


dabadab
titán

"Láttatok már olyan elb@*% motort, aminél ha ki akarjuk venni az akksit, le kell bontani a bal oldali idomzatot?"

Ja, az enyem is ilyen (DR-Z 400), legalabb egy percig tart, amig szetszedem :D Bar nincs ra igazan szukseg, a toltohoz adtak egy remek kis hosszabitot, amit ra lehet kotni az akksira es ki lehet vezetni vmi emberi helyre, igy csak a bal panelt kell lekapnom (ahhoz szerszam se kell) hogy radughassam a toltore.

Tuzi: "én láttam már olyan tankot, amit a tél alatt kievett lukasra a jó magyar benzin"

Biztos, hogy a benzin volt? Mert ha a benzin szet is tudna szedni a tankot, akkor azt sokkal inkabb csinalna olyankor, amikor mindig friss kerul bele, mert ugy folyamatosan tudna oxidalni, ha viszont ugyanaz a cucc all benne, az elobb-utobb stabilizalodik, amikor minden elektron megtalalja a maga palyajat.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#4013) Tüzi válasza dabadab (#4012) üzenetére

Hidd el, nem mondanám, ha nem láttam volna. Tavasszal tankolnak bele, és csöpög ki a benzin a tankból... nocomment :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4014) Tüzi válasza Boci_83 (#4009) üzenetére

hidegben (ne adj Isten fagyban) az sose fog elpárologni, ellenben szépen elkezd dolgozni benne az anyag..

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4015) feca81 válasza dabadab (#4012) üzenetére


feca81
aktív tag

egyszer egy ismerosom vett 5 L benzint egy muanyag kannaba.aztan azt lerakta (zart kanna volt,semmi nem mehetett bele,v tavozhatott el).fel ev mulva elovette, es ugy dontott nem rakja bele a motorba. tiszta benzin volt,hangsulyozom,nem keverek. a benzin fel ev utan ugy nezett ki,h az aljara vmi leulepedett, ez volt a benzin szine.surubb,mint a benzin.a lotyi nagyobb resze meg vizre emlekezteto vmi. ennyit a benzinrol es msot beszeljunk a nokrol :DD

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4016) Tüzi válasza feca81 (#4015) üzenetére

az itthoni 95ös meg csak 93-as (se) :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4017) dabadab válasza feca81 (#4015) üzenetére


dabadab
titán

"tiszta benzin volt,hangsulyozom,nem keverek"

A benzin nem valami homogen anyag, hanem ezermillio osszetevoje van, szoval engem nem nagyon lep meg, hogy hosszabb allas utan ezek szetvalnak.

DRM is theft

(#4018) [lAyCsI] válasza tildy (#3988) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

japersze :)
mennyi?

-= No way back from Here =-

(#4019) Taki81


Taki81
csendes tag

Akkor most a sok vélemény-ellenvélemény elolvasása után tennám fel a költői kérdést, hogy akkor most teletank vagy csontszáraz a nyerő? :F

(#4020) dabadab válasza Taki81 (#4019) üzenetére


dabadab
titán

Koltozz Kaliforniaba es motorozz egesz evben, az a tuti ;)

DRM is theft

(#4021) [lAyCsI] válasza Taki81 (#4019) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

én általában annyit hagyok benne amennyi marad az ucsó karikából :D
de azé az akksit kiszedem :K

-= No way back from Here =-

(#4022) Taki81 válasza dabadab (#4020) üzenetére


Taki81
csendes tag

Ez lenne a TUTI! :K
De sajna vannak anygi korlátaim :O
Pedig tényleg király lenne! :))

[ Szerkesztve ]

(#4023) Taki81 válasza Boci_83 (#4004) üzenetére


Taki81
csendes tag

Szivesen megnéztem volna a géped, de sajna nem tudta betölteni a gép.
talán túl nagyok voltak a képek? :F

[ Szerkesztve ]

(#4024) Topiccsendőr válasza Boci_83 (#4004) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

10 ha rángatod? az nagyon jó. Az én hatszázasom eszik annyit, ha rángatom.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4025) Flashback


Flashback
addikt

Ugyan nem gyorsasági, de olcsó :) Vélemény?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4026) feca81 válasza Flashback (#4025) üzenetére


feca81
aktív tag

szep:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4027) Topiccsendőr válasza Tüzi (#4008) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Azt én is tapasztaltam, hogy rosszabbul viselkedik a mostani benzin az ólmozottnál egy kétüteműben, de nem mar az semmit. A kondenzvíz viszont savas, az egyből elmar minden vasat. Öreg motoroknál a perforált cső szokott elrohadni a tövénél.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4028) Taki81 válasza Flashback (#4025) üzenetére


Taki81
csendes tag

Jol néz ki.
Ilyet vennél? illetve ezt?

(#4029) Topiccsendőr válasza Taki81 (#4019) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Tökmindegy. legyel lecsukva a tanksapka. Meg legyen benne egy kevés. De akár csurig is töltheted. Ilyen nincs, hogy vasat mar a benzin. Száraz azért ne legyen.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4030) #25954560 válasza Boci_83 (#4003) üzenetére


#25954560
törölt tag

exup szelepnek nem az a dolga h fokozatosan adja le a teljesitmenyt. az a dolga h alul is legyen nyomatek es kozepen is legyen jo gazreakcio.

a hivatalos duma szerint az osszes 4-az-1-be rendszernek van kozeptartomanyban egy olyan tulajdonsaga h a kipuffogo-rendszer rezonanciaja miatt ellennyomas(torlonyomas?-de az teljesen mas :D ) keletkezik es ez abban az idoben, amikor mindket oldali szelepek nyitva vannak (beomlo+kipuff) a visszaomlo gaz higitja a hengerbe bekerulo benzin+levego turmixot, rontva a hatasfokot. szukitve a rendszer keresztmetszetet kikuszobolheto (csokkentheto) ez a hatas.

nalad valszeg azert van a lorugas, mert huzol egy gazt es 4000 korul atesik vegre azon a 'lapos' ponton es megindul.
nekem 1500-tol tolt egyenletesen az ezresem es 8 korul indult meg megegyszer.

a karbihoz meno gumicsoveket en is megneznem, a sajatomon is keszultem lecserelni.

mod: nem csak '94-tol voltak a rokaszemu fzr-ek?

[ Szerkesztve ]

(#4031) #25954560 válasza feca81 (#4015) üzenetére


#25954560
törölt tag

a benyat szinezik is, pont azert h meg lehessen kulonboztetni. gondolom a jokepessegu szinezek kiult alulra. gonosz dolog.
johetnek a nok :D

(#4032) Topiccsendőr válasza Boci_83 (#4003) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

úgy értettem, hogy a szivattyút a vákuum hajtja, vagy elektromos áram? :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4033) #25954560 válasza Topiccsendőr (#4032) üzenetére


#25954560
törölt tag

aram. amikor raadod a gyujtast, akkor kattog picit, feltolti a rendszert :)

(#4034) Boci_83 válasza Taki81 (#4023) üzenetére


Boci_83
őstag

Hát nem tudom miért nem tudod megnézni, nem nagy, a kettő együtt 100kb 640x480-ban. :F
Én is úgy tudom hogy 94-től jöttek ki ezzel a fejidommal, de a forgalmiban 93 van, és a motorkód alapján is 93-as lehet, de biztos hogy estek ezzel a motorral mert annak látható jelei is vannak, de hát egy ennyi idős motornál nem ritka, sőt elég nehéz ilyen áron sérülésmentes gépet venni.
Feltételezem akkor cserélték erre a fejidomot ami most van rajta...

mod: Persuader: Igen elektromos áram.

[ Szerkesztve ]

**********

(#4035) Tüzi válasza Flashback (#4025) üzenetére

Talán még a festése is gyári :F :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4036) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#4024) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ha nagyon megrángatom talán eléri a 6.5-et :D

-= No way back from Here =-

(#4037) #25954560 válasza [lAyCsI] (#4036) üzenetére


#25954560
törölt tag

te figyiiiii, nekem 6.5-ot utoljara dugocsere utan evett, amig bejaratos volt :D

(#4038) Topiccsendőr válasza Tüzi (#4035) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Na ez az igazi vénégy, nemahonda:D
F1DO küldte nekem nemrég a linket... Ne a makit nézzétek, hanem ami alatta van.
500ccm PURE POWER. Nem kettőt fordul a főtengely, aztán elfingja magát a kipufogó, itt minden fordulat hasznos .
RD 500

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4039) [lAyCsI] válasza #25954560 (#4037) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

persze tudom, mert te szoktad húzni a gázt is :))

-= No way back from Here =-

(#4040) feca81 válasza Boci_83 (#4034) üzenetére


feca81
aktív tag

a 250-es FZR meg tudtommal csak 91-tol gyartott szogletes trapezlampas modellt,ez meg 90-es, es az.szoval sztem +- 1 ev nem jelent semmit.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4041) Topiccsendőr válasza Topiccsendőr (#4038) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Lefelejtettem a rengeteg szmájlit a végéről...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4042) [lAyCsI] válasza [lAyCsI] (#4039) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

mit akartok már ezzel a sok kivénhedt vassal nemértem ;]

-= No way back from Here =-

(#4043) feca81 válasza [lAyCsI] (#4036) üzenetére


feca81
aktív tag

az en 250-esem megette a 10-et :DD asszem en nyertem,koszonom :C
(na jo,mert kompressziohibas volt,es elfolyt a dugo mellett,de ez nem csorbitja a buszkesegem :)) )

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4044) [lAyCsI] válasza feca81 (#4043) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

haver R1-el nyélgázon átlagtempó 250 és 300 között valami 14 lityó volt :))

-= No way back from Here =-

(#4045) feca81 válasza [lAyCsI] (#4044) üzenetére


feca81
aktív tag

de a ccm/L alapjan meg mindig en vagyok a nyero :D

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4046) Topiccsendőr válasza [lAyCsI] (#4044) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A héjtötvenes zéjixert nem alázza semmi, egy kissé kopottas darab 13 lityót városban megesz :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4047) Topiccsendőr válasza feca81 (#4045) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ööö... Yamaha DT 80 lc2 8 liter?
Én nyertem...
vagy Yamaha Jog kites tűvel, Daytonával 6,5 :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4048) [lAyCsI] válasza feca81 (#4045) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

jolvan,
egy fene nyertél :R

-= No way back from Here =-

(#4049) #25954560 válasza [lAyCsI] (#4039) üzenetére


#25954560
törölt tag

dehogy. a gazt te is szoktad. csak neked vmi csoffadt injektor sprickol szukmarkuan pici benyat a hengerekbe h 'nesztek alamizsna', nalunk meg negy karburatorban nyilik ki a lefolyo, amikor kell :D (meg amikor nem :DDD)

(#4050) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#4047) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

na jóvan,
T34 terepen 100 km-en 250 litéér :P

-= No way back from Here =-

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.