Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45001) Kígyó válasza Daywalker (#44993) üzenetére


Kígyó
senior tag

Suzuki GSX750F 1999

(#45002) Daywalker válasza Kígyó (#45001) üzenetére


Daywalker
addikt

fent:)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45003) Kígyó válasza Daywalker (#45002) üzenetére


Kígyó
senior tag

Thx, gyors vagy. :C

(#45004) beteg válasza .mf (#44976) üzenetére


beteg
őstag

...

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#45005) runner 125


runner 125
nagyúr

Vélemény?

Yoda, ezeket mennyire ismered? Azt írtad, h K4-5-t elég jól, gyanítom sokban nem különbözik ez sem.

Méretre jelentősen kisebb lenne, mint az eggyel régebbi? :F

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45006) yodamastah válasza runner 125 (#45005) üzenetére


yodamastah
őstag

Hogyne kulonbozne. A k6-7 szeria total nullarol uj motor. Esetleg nehany csavar ami azonos a k4-5 szeriaval :) Alapvetoen szinte minden szempontbol jobb motor a k6-7. Erosebb kicsit, kezesebb, jobb a tomegkozpontositas. EMiatt konnyebnek erzodik mint a k4-5. Palyan gyorsabb ugy talan 1 seccel (4km versenypalyan). Valamint sokkal szebb.

Viszont kisebbb hely van rajta, es nem annyira strapabiro mint a k4-5. A k4-5 olyan mint egy tank. Utni vagni lehet, a blokkot nyuzni orrba szajba es megy megy megy. Az utana jott 750ek ennyire nem atombiztosak, de mindenkepp jobb motorok.

Hogy meretre passzol-e. Ki kell probalni. Ezt elmondani a forumon ugysem lehet.

Az ara nem rossz ennek a feketenek. Kicsit alkudni lehet akkor meg foleg.

[ Szerkesztve ]

(#45007) runner 125 válasza yodamastah (#45006) üzenetére


runner 125
nagyúr

Eh, azt hittem, h azért a blokk kb. azonos konstrukció, max csak apróbb változások vannak benne.
Köszi.

Tényleg ki kellene próbálnom ilyet - olyat is, mert ez a "kisebb" így szemre nem érződik annyira. Bár egy-egy méretarányos fotót össze lehetne maszkolni, s akkor azért látszana a méretbéli különbség^^. :D

Egyébként az R1100S olykor-olykor elcsavarja még a fejem.
'icsába, nem lesz ez egyszerű menet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45008) titko válasza Daywalker (#44993) üzenetére


titko
tag

titko: Yamaha FZS 600 Fazer 2001

(#45009) shiNIN


shiNIN
tag

Most értünk haza az ausztriai túráról. Tanulságos és élményekben nem szűkölködő volt. Most... ennyi. Úgyse megy a gépelés.
De nem bántuk meg, hogy elmentünk, az tuti :D

(#45010) runner 125 válasza shiNIN (#45009) üzenetére


runner 125
nagyúr

Merre jártatok? Nem áztatok el?
Nem lakom messze a határól, felénk majd' egész nap esett az eső. :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45011) shiNIN válasza Djuree (#44979) üzenetére


shiNIN
tag

Mi az, hogy szétázik? Miből van a motorod, cukorból? :D
Tényleg nem értem. A motorral megy az ember, a szabadban, néha esik rá eső. Nem lesz tőle nagy baja, max sáros lesz. Ez egy ilyen dolog.

(#45012) shiNIN válasza runner 125 (#45010) üzenetére


shiNIN
tag

Kapfenbergben aludtunk s boszorkányfesztiváloztunk, Leobenben Alvaro körbefotózta egy üvegépületet, igazából direkt amiatt mentünk (engem speciel kevéssé érdekelt, csak nem akartam kihagyni egy osztrák túrát ;)), igyekeztünk kisebb utakon menni, több-kevesebb sikerrel... Odafele egy kósza kis eső volt, visszafelé pedig eleinte, amíg elég keveset mentünk motorral, ragyogó napsütés, majd napsütés és eső, majd váltakozóan borult idő és eső, sormintának jégesővel és többé-kevésbé erős széllel.
Alvaro legalább nem felejtett el esőruhát vinni :DDD Én nem pakoltam be, mert gondoltam, reggel abban megyünk, de szép idő volt és itthon maradt. Sebaj, megvoltam. A bélelt kesztyűm nem egy jó konstrukció, ma nem is használtam, csak az ujjatlant :) A jégeső nem volt finom vele, de a jégesők rövidek és meg is lehet állni eldugni a kezünket...

Nem volt rossz túra, persze a motorozás nagyon ritkán az.
Laza útvonalunk volt, kevés igazán kanyargós úttal, de akadt az is. Esőben oda, részben jégesőben vissza... Poén lenne egyszer lenyomni kivételesen napsütésben :D

(#45013) shiNIN válasza Daywalker (#44993) üzenetére


shiNIN
tag

Akkor jövünk mi is :)

alvaro - BMW F650 CS, 2004
shiNIN - Hyosung GV250 Aquila, 2005

Ezek az adatok szinte 100%, hogy aktuálisak maradnak még évekig... Jól sikerült az első motor választása :)

(#45014) runner 125 válasza shiNIN (#45012) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nah, frankó. Ezt a részt nem ismerem.

..1-2 fotót feldobhatnátok, amúgy is olyan fotómentes a topik. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45015) Tüzi válasza Daywalker (#44888) üzenetére

Az gyors? Akkor ezt csekkold meg: [link]
12.én du 6kor feldobták postára, 15.én reggel megkaptam. 60*40*40es doboz, 2kg, és kb 6ezer volt a posta. Vagy kicsit kevesebb :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#45016) Prof01 válasza beteg (#44999) üzenetére


Prof01
veterán

Köszi, a tiéd is! A "nagytesó" :))

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#45017) Djuree válasza shiNIN (#45011) üzenetére


Djuree
félisten

persze, nem lesz baja, de nem szeretem ha ázik (főleg a jeget nem akartam megkockáztatni, lehet neked nem számít a motor fényezésének az állapota, nekem számít), amúgy sem szeretem az utcán tárolni a motorom, főleg nem pesten. inkább mentem kocsival, jól is tettem, szinte végig szar idő volt. ma meg 5-kor indultam pestről, marha nagy szél, meg elég hűvös volt, motorral nagyon kellemes lett volna a kamionokat előzgetni félálomban :)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45018) Ferdzsoo válasza Djuree (#45017) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem a motorozás és a félálom szó összeférhetetlen. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#45019) Djuree válasza Ferdzsoo (#45018) üzenetére


Djuree
félisten

én is ezt mondom, ezért is örültem, hogy a kocsi mellett döntöttem végül....pedig nagyon vacilláltam szombat reggel hogy mivel induljak el...de jobb volt így, nem idegeskedtem az időjárás meg az utcán hagyott motor miatt...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45020) alvaro válasza Djuree (#45019) üzenetére


alvaro
senior tag

Pedig a motor nagyon jól ébren tart ;)

Egy-két eset volt csak nekem, amikor már az se volt elég, pedig harmadik éve járok így rendszeresen haza éjszakás műszakokból.

(#45021) TayRol


TayRol
veterán

akkor legyen tali most szombaton? :)

(#45022) Ferdzsoo válasza TayRol (#45021) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hol is legyen? :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#45023) beteg válasza TayRol (#45021) üzenetére


beteg
őstag

én most szombaton kinézek a motorrevü napra :R

Csak futni kell!

(#45024) Djuree válasza TayRol (#45021) üzenetére


Djuree
félisten

lehet, csak ne legyen nagyon messze tőlem :DD
...és lehetőleg délután legyen, délelőtt nem érek rá :(
még az euroring belefér talán...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45025) TayRol válasza Ferdzsoo (#45022) üzenetére


TayRol
veterán

jokerdes. nem merem azt mondani, hogy BP.:)

en meg delutan fel4-ig. ehh, nehez lesz ezt osszehozni...

beteg: az hol lesz?

[ Szerkesztve ]

(#45026) beteg válasza TayRol (#45025) üzenetére


beteg
őstag

pesten, a XIII. kerben a Duna Pláza hátsó parkolójában.
Lesz valamiféle kirakodó vásár is és jó lenne találni a nejemnek valami patent bőr ruhát :)

Csak futni kell!

(#45027) Prof01 válasza Ferdzsoo (#45022) üzenetére


Prof01
veterán

Balcsi? :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#45028) Ferdzsoo válasza Prof01 (#45027) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én a balcsit favorizálom.
Valami olyan helyen kéne ahol el lehet nyugalomban tölteni pár órát. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#45029) Integra


Integra
titán

na végre, megtörtént.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45030) Prof01 válasza Ferdzsoo (#45028) üzenetére


Prof01
veterán

Nekem közel is lenne, 60-80km, attól függ, melyik része?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#45031) Djuree válasza Ferdzsoo (#45028) üzenetére


Djuree
félisten

az nekem vagy 250km :U
de nekem pest sem jó, otthonról az is 130.
no nem mintha nem mennék le szívesen a balcsihoz, csak ne kéne benya hozzá :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45032) Integra válasza beteg (#45026) üzenetére


Integra
titán

ha teheti az ember ilyenkor kell menni pályázni, üres minden, most hétvégén kunmadaras volt, az egész euroringre ha 30 jelentkező volt a motoros napra. és ezt ki kell használni, mert nem sok ilyen lehetőség van :( ugyanis hiába van autós és motoros etap külön azonos napon, felváltva, az autók hamar összeszemetelik a pályát.. pont nem érdekli egyiket sem hogy szántanak minden második kanyarban, csak nyomják a gázt.. :DDD a mi kárunkra persze. :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45033) Ferdzsoo válasza Djuree (#45031) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem is 200.
Figyeld, 2 nappal előtte elindulsz, eltolod a balcsiig. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#45034) Prof01 válasza Integra (#45032) üzenetére


Prof01
veterán

Csak hát az elég drága. Ahogy nézem egy délután 13k. Ennyi benzinből 6-700km-t elmotorozok. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#45035) runner 125 válasza Integra (#45029) üzenetére


runner 125
nagyúr

:D Nem semmi.

Kb. soha nem gondoltam volna.., ezek után az lenne döbbenet, ha valami amcsi gyártó kapna hasonlót tőlük. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45036) Integra válasza Prof01 (#45034) üzenetére


Integra
titán

délelőttre mentünk, 9rugóért, előre regisztrálva.
azt az örömöt és biztonságot pedig -a gyakorlásról nem is beszélve- soha nem kapod meg közúton. tény, nem olcsó sport a motorozás. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45037) Integra válasza runner 125 (#45035) üzenetére


Integra
titán

ez a legjobb ami történhetett, remélhetőleg végre felébred a honda is csipkerózsika álmából, bár a németeknél még sok helyen pariban van a bömössel a tesztekben. amit én bevallok, igencsak furcsállom, de ugyanakkor megértem. ettől függetlenül csináljanak már valamit.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45038) Daywalker válasza Prof01 (#45034) üzenetére


Daywalker
addikt

Engem is megöl az asszony, ha elverek egy délelőtt majd 10 rugót (+ benya + ezaz). :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45039) Djuree válasza Integra (#45032) üzenetére


Djuree
félisten

nekem nagyon megtetszett ez a pályázós fíling, elnézelődtem volna még egész délután. majd legközelebb kimegyek egész napra :K
fel is mennék a pályára majd, de még egyenlőre kevés vagyok hozzá, mint szarnak a pofon :DD talán majd a motoros oktatás után, de majd inkább jövőre, akkor viszont tuti...sajna elég drága, de 1-2x be fogom magam fizetni....meghát én is féltem a fézert, mostmár pláne, hogy mennyit szoptam a javítással :(

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45040) Prof01 válasza Integra (#45036) üzenetére


Prof01
veterán

Hát az biztos. Szívesen kipróbálnám, de külön pályamotorral, vagy legalább pályaidommal lenne érdemes, így félnék, hogy összetöröm. Arról nem is beszélve, hogy nem teljes a felszerelésem. Rendes öltözék nélkül fel se engednek sztem. :U Szóval nekem sajna ez kimarad egy jó darabig. :(
Te simán utcai idomokkal, utcai gumikkal mész pályázni?

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#45041) runner 125 válasza Integra (#45037) üzenetére


runner 125
nagyúr

:))

Hjah, ez tényleg kb. olyan, mintha a Coca Cola adna át egy "az év legjobb kólája" díjat a Pepsi-nek. :D

Épp' tegnap elmélkedtem egy öreg^^ (44 éves) motoros barátommal skype-on a gépekről, kértem tőle is tanácsot, de túl elfogult, idézem; "Pajti, a motorokat Japánban gyártják!"

..ezt - s, nem csak az S1000RR miatt - én kiegészíteném még a BMW-vel. Tény, h drágább, tény, h még borsosabb az alkatrész, de azért cserébe kapsz egy iszonyú penge gépet, ami a saját kategóriájában az első háromban 100%, h benne van.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45042) Prof01 válasza runner 125 (#45041) üzenetére


Prof01
veterán

Nagyon ütős lett az S1000RR, pályára elfogadnám, de külsőre nem tetszik. Nálam a 2004-2008 R1-es a favorit. Nincs nála szebb motor! :)) [link]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#45043) #25954560 válasza Daywalker (#45038) üzenetére


#25954560
törölt tag

olajcsere, asszonycsere.

(#45044) TayRol válasza #25954560 (#45043) üzenetére


TayRol
veterán

nini, egy andrew:)

(#45045) beteg válasza Prof01 (#45042) üzenetére


beteg
őstag

háát, a busa után nálam is az r1 a legállatabb, de pont ma bementem vácon az er-be megnézni egy xjr-t és állt mellette egy zsír új s1000rr. Nem tetszenek a boxer bömcsik, de ez más! Élőben kifejezetten olyan, "Fúú Vazeg!" :) Tetszik! :)

Csak futni kell!

(#45046) Daywalker válasza Prof01 (#45040) üzenetére


Daywalker
addikt

Jah, ez igaz, nekem és kéne egy rendes nadrág, anélkül nem igazán. :(

&rew: Áh, nem úgy megy az. Csak most megbeszéltük, hogy spórolunk :K

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45047) yodamastah válasza Prof01 (#45042) üzenetére


yodamastah
őstag

Tokmindegy hogy nez ki. Amire gyartottak abban elsorangu lett. Stock allapotban utokepes versenymotor. Nem veletlenul van tele az alpok adria mezony s1000r-el. Ar teljesitmenyben is kivalo, szoval nem csak jo de nem is olyan nagyon draga. Egyebkent szerintem szep, de ez lenyegtelen. En altalaban leszarom hogy nez ki egy motor, motorozni legyen jo vele utana johet az hogy szep-e. PErsze ha ocsmany az nekem se jon be, de keves igazan ocsmany motor letezik. De a lenyeg hogy ha rajta ulok ugyse latom :D

[ Szerkesztve ]

(#45048) shiNIN válasza Djuree (#45017) üzenetére


shiNIN
tag

A jeget és az utcán tárolást még értem, a mieink sem éjszakáznak utcán soha, sehol, de az eső... az túl gyakran van. Persze akinek autója van, az még válogathat :)

Én reggel nagyon kába vagyok, anno a munkahelyemen se voltam használható délig (de nem is értem be hajnali 9-re kb. sose. igazából nem is értettem, miért fontos az. amikor otthon dolgoztam egy kicsit, délután 4-kor kezdtem :)), de ha motorra ülök, az más, az kicsit összeszed, bár kora reggel nem mászkálnék nagyvárosban... Itt tökmindegy, szétesve, viharban is elmegy az ember s még csak fel se tart senkit :) Mert olyankor azért lassabban megyek, bár nem annyira, mint sötétben... Brutálisan lassú vagyok sötétben, zavar, ha nem látok.

Alvaro majd mesél és linkel képeket, éjjel és délelőtt képeket hívott elő s méretezett át, most írja a magyar szöveget, amit majd berak egy csomó helyre, aztán az angolt, amint szintén...

(#45049) yodamastah válasza Prof01 (#45034) üzenetére


yodamastah
őstag

Ja eleinte 13k meg a benzin. AZtan 1 even belul elkezdesz gyorsan menni, egy nap alatt elkoptatsz 20-25 ezer ftnyi gumit es fekbetetet. Ha sokat palyazol a motort is gyakrabban kell karban tartani. Egy ido utan a tesco-s megoldasokkkal se jon ki 1 nap 35-40ezer ft alatt. Pannonia ring nekem 60ezer ft alatt meg soha nem jott ki. Ez van. Sajnos enis iden igen keveset fogok menni. Tavaly vegig toltam az evet, de nincs minidig ra keret :( Nem baj gurulaszunk kozuton, jo az is :)

(#45050) Integra válasza Djuree (#45039) üzenetére


Integra
titán

mert jó dolog nagyon, nem csodálom, hogy tetszik:)
elsőre mindenképpen egy csak délelőtti etapot javasolnék, hidd el, elfáradsz mentálisan, rengeteg új inger fog érni, a környezet, egyszerre a félelem és a kiváncsiság, a többi motoros aki elmegy melletted, tanulnod kell a pályát, a kanyarokat, össze-vissza fogod keresni az iveket.. délre kipurcansz ha tényleg komolyan csinálod:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.