Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2001) raver válasza ALI_G (#2000) üzenetére


raver
aktív tag

akkor én kiestem.

ON:
Nagy dilemmában vagyok. Legkésőbb jövő tavasszal egy nagyobb motort akarok venni. De egy kis (125-250) 4T-re éppen hogy csak elég lenne a pénzem.
Viszont most lenne egy egész jó állapotú ETZ 250. 100k-ért meg is válna tőle a gyerek.

Szerintetek várjak még 1-2 évet és 4T, vagy vegyem meg a 250-es 2T-t.

Inkább csak városban használnám. Néha light földút. Egysze egyszer kissebb túra.

Teljesen tanácstalan vagyok.

(#2002) ALI_G válasza raver (#2001) üzenetére


ALI_G
veterán

na ez kemény kérdés. Csak annyit tudok mondani, hogy vedd számításba, hogy jön a rossz idő, télen is fizetni kell a kötelező biztit, meg a teljesítmény adót.

(#2003) raver válasza ALI_G (#2002) üzenetére


raver
aktív tag

Azt minden télen kell fizetni sajnos.
Ha még idén veszek akkor gyorsan kell lépni. Hóban nem veszek motor. Elkapkodni meg nem akarom.
Ja még azt is számításba kell venni, hogy akármit is veszek, az 3-4 évig valószínüleg megtartom.

(#2004) ALI_G válasza raver (#2003) üzenetére


ALI_G
veterán

tyű, akkor fontold meg. MZ-vel nagyon nem fürödhetsz be, de 100ból még alkudj, szezon végén amúgy is olcsóbban kell adják...

(#2005) koob


koob
senior tag

téli motorozás, robogás merész?

(#2006) raver válasza koob (#2005) üzenetére


raver
aktív tag

Attól függ. De álltalában az.

(#2007) dabadab válasza koob (#2005) üzenetére


dabadab
titán

A gumi megkemenyedik, az ut csuszos, a hidegben meg csunya, maradando nyavalyakat lehet osszeszedni, amugy nem :)

Az mondjuk engem is erdekel, hogy milyen lehet teliholdkor hoban csapatni :)

DRM is theft

(#2008) ALI_G válasza dabadab (#2007) üzenetére


ALI_G
veterán

én múltkor mikor voltam a bükkben, 2 óra kemény eső után lilák voltak az ujjaim végei és a csizmámból öntöttem ki a vizet, meg csakvartam a zonkiból. Nem volt kellemes!
télen szeirntem csak fűthető ruhában szabad motorozni, fűthető markolattal. Mindig azt csináltam, hogy lehajoltam és a blokkot fogdostam. Gőzölgött a kesztyűm.

(#2009) [lAyCsI] válasza sowi (#1995) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

lehet akcióban ingyé kapta a vas mellé :D

-= No way back from Here =-

(#2010) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#1996) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

lehet hogy már beéppítetett valami rugós rencert amivel be lehet hajtani a farokidom alá :)

-= No way back from Here =-

(#2011) [lAyCsI] válasza raver (#2001) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

egy 4T-s upgrade mindíg jól jön ;)

-= No way back from Here =-

(#2012) Tüzi

MZhez occsó az alkatrész, otthon is lehet barkácsolni. Viszont kell bele 2T olaj, meg azért van vele munka néhanéha. ha meg egyszer megmakacsolja magát, kirúgdalhatoda világból, akkor sem fog elindulni :))
Yamaha meg jamaha, ebbe nem kell olaj, viszont drágább az alkatrész (már ha kell bele).
Mondjuk én várnék ősz végéig. Akkor megint leesnek a motorárak =)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2013) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

7végére már jó időt mondtak,
valami közös gurunga?

-= No way back from Here =-

(#2014) feca81 válasza ALI_G (#2000) üzenetére


feca81
aktív tag

nem tudom mire akarod hasznalni,de erdemes olyat venni,amiben van bluetooth.mert elobb utobb rakapsz majd a GPS-re (tapasztalat :D ). asszem a HP 3870-ese mar az.kicsi,olcso,es jo. ara nem eri el a 30-at! en ilyenen torom az agyam,vagy egy 6340-esen (utobbi telefon is,szoval ez nekem jobban bejon). a HP-k nagyon jok,de ha egyszer kifingik az akksi,a gatyad ramehet. egy-egy akksi kerul annyiba,mint maga a PDA. a kijelzorol meg nem is beszelve. szoval ezeket mindenfelekepp ellenorizd!!! a hangszoro meg ceruza nem lenyeg,bagokert lehet javittatni,venni.

a HP es a Compaq PDA-knal kozosen adott ki modelleket,ne lepodj meg ha rakeresel. amugy a PDAmania.hu-n rengeteg tesztet talalsz,es eleg jol leirjak,egy egy keszulek mit tud. sot, ossze is tudod hasonlitani oket!!!

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#2015) Topiccsendőr válasza [lAyCsI] (#2013) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

én megyek.
Szlovákokhoz akartam átugrani múlt héten,
ÉS: az előző tulaj frankón fogott egy fűrészt, jól levágta a vadiúj motor hátsó sárvédőjét (ezúton is szeretnék gratulálni ehhez a tevékenységéhez) és felhajtotta a rendszámot. Namármost a szlovák határnál az határőrminiszterelnökügyvezető úr azt mondta, hogy a rendszámomat tegyem rendbe, vagy menjek gyalog. Én inkább visszafordultam, mert a fasza popszegecsek mentén elrepedt a rendszámtáblám, úgyhogy sajnos marad a skanzen, meg ilyenek hétvégére :(
kell vennem egy sárvédőt. :(

[Szerkesztve]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2016) Topiccsendőr válasza raver (#2001) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A nálunk kapható ETZ-k...
Egy nagy rakás ... mindegyik. Nem tudom, hogy a tulaj milyen alkatrészeket vett bele, meg hogy viselte gondját, De 100 000 forint + még eredetvizsga+ átiratod az majdhogynem + 40 000 forint. És ha ezek után könyékig kell nyúlkálni benne, mert a taiwani hajtókar beadta az unalmast, vagy a főtengelyről lecsúszik a kuplung, mert már nem jó a kúpja, meg a sebességeket dobálja ki, mert el vannak égve a kapcsolóvillák és a fokozatok szét vannak ütve.stb. Annyi menden lehet vele, amit házilag csak nagy szakértelemmel kellene öszerakni. kuplungkosár kihézagolása, meg ilyenek...
Nem tudom, soknak tűnik az ára, bár én rengeteget csalódtam az eladó etz-kben. Most költöttem egyre egy valag pénzt, én raktam össze, én tudom, hogy ebben mindenhol SKF van, minden a könyv szerint van megcsinálva. De az enyémet sem venném meg 100 000-ért :D vagy nagyon rágódnék rajta. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2017) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#2015) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

gút,
szombat vagy vasárnap?

biztos tuningolni akart a gondos gazdi :D

még valaki?

-= No way back from Here =-

(#2018) rebel56 válasza ALI_G (#2002) üzenetére


rebel56
tag

Nemrég eltörölték azt, hogy motorokat nem lehet ideiglenesen forgalomból kivonni. Ha kivonod, arra az időszakra nem kell biztosítást és adót fizetni. Mondjuk nem tudom, hogy egy ki köbcentis gépre megéri-e a procedúra, számolgatni kellene, aztán egy szép napos téli délután vakargathatod a fejed hogy kockáztasd-e a jogsid egy motorozásért.
ETZ-árakhoz: én 150-ért adtam el. :)) De ha most vennék, akkor két féle közül választanék:
1: teljesen gyári állapotú (eredeti fényezés, bontatlan blokk) példány közép v. időskorú első-második tulajos papírkutyától aki alig használta, sok pénzért - ez ritka, az utóbbi években 1 v. 2 ilyet láttam eladót ~180-200 körül
2. közepesen lelakott, de rendkívül olcsó motort, számítva arra hogy felújítással kell kezdeni és ha elmegy 2.000 km-t akkor lehet mosolyogni

(#2019) Topiccsendőr válasza [lAyCsI] (#2017) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Pénteken még beszéljük le, de nagy valószínűséggel szombat lesz.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2020) Topiccsendőr válasza rebel56 (#2018) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az a baj ezekkel a bontatlan blokkos dolgokkal, hogy ahhoz nem lehet több benne mondjuk 20 000 kilóméternél. A gyári főtengelycsapágyak még kíméletes használat mellet sem bírnak ennél többet. Namost 20 000 kilóméter egy 20 éves járgánynál... Elég nehéz ilyet találni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2021) Tüzi válasza rebel56 (#2018) üzenetére

Szerintem, ha csak a kötelezőt számolod, ami szertintem fél évre 2*4000 forint biztos van, akkor az egyszer 1800 még mindig jobb, tekintve, hogy fél év után meg automatikusan visszahelyezik forgalomba.
Áprilisnál korábban meg úgysem kell motorra ülni, mert reumás leszel igen hamar =)
Október közepén-végén nyugodtan ki lehet, akkor áprilisban meg visszateszik.
Ennyi, szvsz.
Én spórolok rajta cirka 15ezret. Azt meg ráköltöm a motorra...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2022) rebel56 válasza Topiccsendőr (#2020) üzenetére


rebel56
tag

Igen, igazad van, tudom hogy ritka, de létezik. Nekem most konkréten 3 jut eszembe, amit az elmúlt 4 évben láttam. Egy ismerősöm 2 éve adta el 22.000 km-rel 180-ért, 8 évig volt nála, első tulaj öreg bácsitól vette, valós km-óra állás! 200-ért hirdettek egy utolsó csavarig makulátlan (de nem felújított!) állapotút, azt személyesen nem láttam. Illetve szintén nem láttam, de 1-2 éve hirdettek egy ''null''kilóméteres ETZ-t (párszáz km után le kellett rakni talán eü okok miatt), árat nem írt, de úgy tűnt ebből akar meggazdagodni. Tudom, ezek lehetnek ilyen városi legendák is, de az elsőt én is láttam, ismertem.
Tüzi: 250-es MZ-ről volt szó, annak jóval kevesebb az általad írtnál a biztosítása. Arra gondoltam én is, hogy 350ccm felett megéri kivonatni, 350cc alatt nem tudom. (Pl. akinek nyilvántartásba van véve mint regisztrált nosztalgia és hobbijármű, annak biztos nem.)

(#2023) raver válasza Topiccsendőr (#2016) üzenetére


raver
aktív tag

A motor előéletét már sikerűlt megtudnom. Egy idős bácsitól vette idén. Kb 2 hónapíg használta. Kiment Németbe melózni, és egy nagyobb motort vesz. Így az ETZ eladó sorba kerűlt.
Nem tudom hogy álla km-óra.

Viszont ha 4T-t veszek, ott sincs garancia arra, hogy nem kell könyékig feküdni benne.

Ja és van már eredetvizsgája. Gondolom akkor nekem nem kell még egyszer csináltatni.

(#2024) Tüzi válasza rebel56 (#2022) üzenetére

Én is a sajátomból indultam ki. Bár igaz, 350 alatt olcsóbb. Nekem 400asom van, (7300/negyedév) szóval ebből gondoltam, hogy az EZTre is olyan 3-4ezer között lehet.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2025) Tüzi

[link] itt van durva... a kamion az elején, megadja a hangulatot :Y

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2026) feca81 válasza raver (#2023) üzenetére


feca81
aktív tag

egy eredetvizsga egy honapra szol. utana ujat kel lcsinaltatni,ha el akarod adni.

mod: sot,h szidjam egy kicsit a kormanyt, ha vettel 20 eve a szalonbol egy autot,v motort,es allandoan a tied volt, most,h lemuszakiztasd, meg kel lcsinalni ra a torzskonyvet. oket nem erdekli,h te vagy az elso tulaj,es milyen idos a gep.torzskonyv kell es kesz.anelkul nincs muszaki! kiraly,mi?:D

[Szerkesztve]

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#2027) raver válasza feca81 (#2026) üzenetére


raver
aktív tag

Az a baj, hogy ezeken már meg sem lepődök.. :(

(#2028) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#2019) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

okk

-= No way back from Here =-

(#2029) Topiccsendőr válasza feca81 (#2026) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

két hónapig jó. Most tapasztaltam... :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2030) Topiccsendőr válasza [lAyCsI] (#2028) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A többiek meg papírkutyák?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2031) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#2030) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

úgy tűnik...
mostanában se f1do-t, sem az sv-s kollegát nem láttam errefelé,
a többiek meg sztem nem annyira fővárosi irányultságúak...

-= No way back from Here =-

(#2032) sowi válasza [lAyCsI] (#2031) üzenetére


sowi
őstag

vagy csak nem akarnak pitbájkkal turazni menni....nadeviszontjovore...:)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#2033) ALI_G válasza feca81 (#2014) üzenetére


ALI_G
veterán

kössz az infót, a pdamania honlapja nem jutott eszembe, pedig már akadtam belé, google meg nem dobta ki.
GPS jó lenne, de nem szükséges, nem akarom használni feltétlen, BT is jó lenne, de kábel elégséges.

(#2034) ALI_G válasza rebel56 (#2018) üzenetére


ALI_G
veterán

Szia!

Tudom, nézegettük is faterral, de akkora nagy összeg nem keletkezne mínuszban ha leadnám a rendszámot. Azért idén lehet megint megszámoljuk, de pl a teljesítmény adó az éves. Nem tudom, hogy lehet azt lebontani hónapokra, hogy visszaadják a lóvét.

(#2035) ALI_G válasza [lAyCsI] (#2031) üzenetére


ALI_G
veterán

vagy inkább nagyon nem fővárosi irányultságosak :)
Bár múlt héten az M0-son voltam, beállt tempó, sávváltás lehetetlen, még motorral is csak erőszakosan lehetséges. Előttem egy autó beszorult közém meg haverom közé, és egy geci nagy draútkoszorú akadt a csizmámra hirtelen amit az előttem haladó autó pattintott fel az asztfaltról. 90-nél elég kellemetlen volt, ráztam a lábam mint a hülye, de baszott lejönni!!! Szerencsére észrevették mögöttem haladók és a vészvillogót kivágva előzékenyek voltak, így kitudtam menni a külső sávba, majd a murván megálltam, hogy lehajítsam a csizmám orrára akadt (sacc 50*50 cm-es) draútkoszorút. Nevetséges volt, csak ha máshova megy, akkor bukta...
egyébként békés megyéből ritkán megyek arra motorral :Y

(#2036) [lAyCsI] válasza sowi (#2032) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

áhh, nefürgyéle :)

-= No way back from Here =-

(#2037) [lAyCsI] válasza ALI_G (#2035) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ha meggondolnád magad, szeretettel várunk

-= No way back from Here =-

(#2038) rebel56 válasza Topiccsendőr (#2029) üzenetére


rebel56
tag

Igen, igazad van, 60 nap az érvényessági idő. Azonban csak 1 alkalommal lehet felhasználni.

Erős idegzetűeknek: CBR900RR Kunmadaras [link]

[Szerkesztve]

(#2039) Tüzi válasza rebel56 (#2038) üzenetére

Ezt hívják robbantott rajznak nem? :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2040) Topiccsendőr válasza rebel56 (#2038) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nagy szerencsémre, ugyanis két hét múlva postázta a XIII. ker okmányirodája nekem az eredetvizsgát, és 2 hét volt a várakozási idő az én kerületem okmányirodájában, hogy sorszámot kapjak. :D


900RR:
Ez az egykerekezős emberé volt?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2041) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#2040) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

sztem igen... elég csúnya vége lett

-= No way back from Here =-

(#2042) Integra


Integra
titán

ma bedobták a legújabb sbk-t a postaládába.
van benne cb1300s vs bandit vs fjr1300
mondanom se kell melyik a király itt is :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2043) SzalaiG válasza Integra (#2042) üzenetére


SzalaiG
addikt

Csak A Honda! :)

(#2044) Tüzi válasza Integra (#2042) üzenetére

szerintem a kawa :DDD :B

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2045) [lAyCsI] válasza Integra (#2042) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

na és fater nem hangolódott még rá a kérdésre?

-= No way back from Here =-

(#2046) jasszer válasza Topiccsendőr (#2040) üzenetére


jasszer
senior tag

Nekem is (szintén XIII. ker.), foglaltam is időpontot neten, de elnéztem és egy héttel korábban mentem oda. Volt vki aki nem jött el arra az időpontra, így benyomtak a helyére. Fél óra alatt elintéződött az átírás, pedig még színt is kellett váltani...

Külön móka h az első pultban ülő ügyintézőt Freud Andornak hívták. :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#2047) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Reggel néztem az id.járás előrejelzést, és 7végére is zápor-zivatart írt :(((

-= No way back from Here =-

(#2048) Topiccsendőr válasza [lAyCsI] (#2047) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

óóóbazz

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2049) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#2048) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

viszont ebben a pillanatban előtünt a kék szín is az égbolton, napok óta előszőr,
na hátha :))

-= No way back from Here =-

(#2050) Tüzi

Meg tudja nekem valaki mondani, hogy MI A F@SZ EZ A SZ@R???? :W :W :W :W :W :W :W [link] :W :W :W :W :W :W

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.