Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44001) Gaboman válasza Djuree (#43993) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ne haragudj de én kételkedem ebben hogy tíz éve motorozol, ha meg igen kilométer nem igazán lehet benned.
Sokszor olyan alapvető problémákról kérdezed az embert ami nem arra utal hogy lenne tapasztalatod a motorozást illetően.

doc Hyo GT650N, S vagy R típust is lehet találni kb 500-600 között ami 2005ös évjáratú.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#44002) Djuree válasza Gaboman (#44001) üzenetére


Djuree
félisten

miért, az hogy megkérdezem nektek hogy van beállítva a rugózás, ebből hogy jön az le neked hogy mennyit motoroztam eddig :F TUDOM hogy hogy kell lennie, vagyis hogy szokták, de mindenkinek más a jó, ezért kérdezem, mert kíváncsi vagyok nektek hogy van belőve :U
te is, meg mindenki más kérdezett már itt olyan dolgokat ami kb. alapvető, hagy ne keressek vissza. mégsem böfögtem oda hogy bazzeg ezt miért nem tudod, pedig alap dolog, azért fórum ez hogy kérdezzünk sztem, a másik meg hogy csak kíváncsi voltam, nem a tudás vagy nem tudás okán kérdeztem :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44003) Djuree válasza Djuree (#44002) üzenetére


Djuree
félisten

ja amúgy km-re tényleg nem sok, egyszer voltam a kékesben, meg egyszer bejártam kelet magyaro.-t, a többi az csak a környéken való motorozgatás...szóval sztem, évi 1000km lehet...de hát egy mz-vel manapság életveszélyes az út szélén 80-al tekerni, ezért nem is erőltettem. még fater idejében lehetett, ő ment is mindenfelé vele, akkor nem volt ennyi kocsi...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44004) alvaro


alvaro
senior tag

Jó, akkor én írok rá egyet: Teresán (F650CS) úgy van beállítva, ahogy azt a BMW-nél anno kitalálták, mert én már nem tudok hozzányúlni, teljesen fix. Biztos nagyon belépő modellnek tervezték :D Ami változást eszközöltem, az a jó keményre fújt gumi. Most minden hupát érzek az úton :D

Ciliegián (Hyo GV250) a hátsót teleszkópokat lehet állítani (kétoldalas), és az előző tulaj valamiért legpuhábbra tette. Szerintem nem volt jó ötlet, mert úgy hintázott tőle a hátulja, mintha vízágyon gurulnék. Mikor szervizbe vittük, meg is kértem a szerelőt, hogy tekerje középállásba, azóta sokkal jobb, nehezebben koppen le utassal, és az ívet is jobban tartja. Sajnos nekünk nem volt elég fizikumunk áttekerni azt a körmöskulcsos valamit a rugózásnál, pedig hamarabb is megtettem volna...

(#44005) Djuree válasza alvaro (#44004) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen, az a körmöskulcsos manőver nem egyszerű, én is húztam mint állat, majd hanyattestem mikor tekeredett egyet :DDD
2 személynél én biztos legkeményebbre állítanám, persze én magam vagyok csak 100 kiló, szóval ide elkél majd a rugóerő, ha lesz kit vinnem :D

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44006) Gaboman válasza Djuree (#44002) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Még véletlen sem erről a kérdésedről beszéltem, hanem úgy általánosságban!
Pl: Hogy használd a motorféket lejtőn lefelé és hasonló dolgok.
Hát ezekből gondolom, tapasztaltabb lennél ez nem is lenne kérdéses számodra.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#44007) Djuree


Djuree
félisten

bakker levettem a generátorfedelet, mondom kiszedem a generátor állórészt, átteszem az új fedélbe. be van rögzítve menetrögzítővel, elhajlott az imbuszkulcs :Y hogy a rossebbe szedjem ki a csavart :F sztem nem kellett volna azt így beragasztani. oké hogy rezgés, meg forgatóhatás hat rá a forgórész lévén, de akkor is, ez kicsit túlzás sztem...ha átrakom nem fogom beragasztani így az tuti. csak tudjam kiszedni a csavarokat (3 imbuszcsavar fogja), nem akarom fúrni ha nem muszáj...

Gaboman: jah hát igen, mint írtam nem mentem túl sokat, azt is csak alföldön az 1 kékesbeli kiruccanástól eltekintve, szóval azért van még mit tanulnom...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44008) Steven válasza alvaro (#44004) üzenetére


Steven
addikt

nálam első nap mikor elhoztam a motort .. szervizes azzal kezdte hogy állítsa be a futóművet mondom fogalmam sincs... mondta akkor be állítom méretemre:D úgy ,hogy 75-80kg ra állította be kb én is annyi vagyok...

Gaboman : néha tényleg hülyeséget kérdez ... de pl én is 13 éves korom óta motorozok ... de azzal hogy tépem a gázt és száguldozok lehet , hogy alapvető dolgokkal nem vagyok tisztába...

pl yoda most szerintem sok embert sok dologgal képbe tett

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#44009) Gaboman válasza Steven (#44008) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Persze mindig mindenkinek van tanulnivalója!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#44010) emre


emre
veterán

futómű beállításról ezt találtam:
http://www.gostar-racing.com/information/motorcycle_suspension_set-up.htm

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#44011) Djuree


Djuree
félisten

baleset
a szélárnyék ugye...nagyon veszélyes, aki nem számít rá az könnyen benézheti...meg persze az is aki számít rá...kamiont nem szabad gyorsan előzni, mert előzés után kirántja az ember kezéből a kormányt, még kocsiban is elég durva néha, ha nagyobb szél van...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44012) doc válasza Gaboman (#44001) üzenetére


doc
nagyúr

igen, lattam par Hyo-t keresgeles kozben, de a szamomra ismeretlen nev es a feltuno olcsosag miatt en fejben a Keeway-jel raktam egy kategoriaba, bar az utobbi par napban irtatok rola, es az alapjan ez nem feltetlenul van igy :)
amugy nagyon pofas gep, az ara is nagyon jo, de szerintem a 650 kobci nekem nagyon sok lenne igy elsore...

(#44013) Integra válasza alvaro (#44004) üzenetére


Integra
titán

persze, hogy belépő modell, olcsó, kap egy csőbuta futóművet és ennyi. de ez nem feltétlen jelenti azt, hogy rossz:) csak, hogy alkalmazkodnod kell hozzá. a fézer is segghülye futóműves gép, de teljesen jól motorozható volt, én nagyon szerettem.
de azért egy állitható futóműves gép brutális, elképesztő dolgokat lehet vele művelni.
ha gyári a futóműved, akkor azért a guminyomást is a gyár által ajánlott értéken használnám.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44014) Prof01 válasza doc (#43997) üzenetére


Prof01
veterán

Hát ez elég csúnyácska. Én a ZZR400-at választanám. :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#44015) doc válasza Prof01 (#44014) üzenetére


doc
nagyúr

koszi a megerositest :D mondjuk az en izlesem alapjan a ZZR-nel szebb moci nincs (foleg a 96-98-as evjaratok szivdoglesztoek)
ja, ma reggel voltam KRESZ-en, sikerult (micsoda meglepetes igy 14 ev autozas utan :DDD), delutan mar megyek is eloszor felulni a mocira

(#44016) emre válasza doc (#44015) üzenetére


emre
veterán

A ZZR tényleg sokkal jobb, de én nem vennék 400-as gépet (még kezdésnek sem)

mennyi pénzed van rá?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#44017) Prof01 válasza doc (#44015) üzenetére


Prof01
veterán

Szép is a ZZR, én majd köv. mocinak a sportos testvérét, a ZXR400-at szemeltem ki. ;]
Gratulálok! ;)
Én 2 éve voltam Ak-t csinálni, 1 hibám lett, az is láncfeszesség volt, ami többiek szerint nem is volt rossz. :D
Idén akarom megcsinálni a különbözetit, annál már nincs is KRESZ, csak pár óra vezetés. :)

emre: Sztem jó választás, a 600as már lehet nagy lenne. Azaz 52le amint a ZZR400 tud teljesen jó kezdésnek.

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#44018) doc válasza emre (#44016) üzenetére


doc
nagyúr

haaat... nem sok :)
a 400-at kevesled? en meg pont azon gondolkodtam, lehet hogy inkabb 250-es kene elso gepnek
arban olyan 400 - max 500 korul gondolkodomk, viszont ebbe bele kell fernie valami kezdofelszerelesnek is (mondjuk hasznalt sisak+kabat, esetleg komplett ruha, de az utobbit inkabb a kovetkezo fizetesbol oldanam meg...)

(#44019) emre válasza doc (#44018) üzenetére


emre
veterán

Nem a köbcentit keveslem, hanem ha mellényúlsz a vásárlással egy vagyont költhetsz alkatrészekre.
én valami ilyent néznék :U

persze ha ragaszkodsz a forma1 fííílinghez akkor nem akarlak lebeszélni róla :D

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#44020) doc válasza emre (#44019) üzenetére


doc
nagyúr

ha forma-1 kene, akkor valami 'kihegyezett' sportgepet vennek :)
a linkelt yamaha alkatreszaraiban milyen kulonbseg van pl. a ZZR-hez kepest? ugyanolyan evjarat, szinten japan, a tipus miatt olcsobb vagy mert olyan sok van belole? :S

(#44021) emre válasza doc (#44020) üzenetére


emre
veterán

A 400ccm-es gépek japán belpiacos modellek
Ha eredeti alkatrész kell hozzá valszeg aranyárban lesz.
Tehát nem konkrétan a yamaha jobb mint motor (mivel ahhoz sem olcsó az eredeti alkatrész), hanem a szegmens más, ahonnét gépet választasz.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#44022) doc válasza emre (#44021) üzenetére


doc
nagyúr

ezt nem tudtam, hogy belpiacos, koszi az infot!

(#44023) Djuree válasza emre (#44021) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen, a yamahához aranyárban van minden, szopok is vele mint a torkos fajta borz :W hülyének nézik az embert. gyári fejidomtartó konzol 94k :Y egy rohadt vasdarab, aki tud hegeszteni, 1 óra alatt megvan vele. jó órabér :)) szerencsére nem kellett vennem :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44024) emre válasza Djuree (#44023) üzenetére


emre
veterán

Annyiért inkább motort veszek :DDD
Konkrétan 80-ért vettem annó 1000-es fzr-t (igaz darabokban) de behozta az árát. :K

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#44025) Gaboman válasza doc (#44012) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem összehasonlítandó egy Keeway márkával, tény és való hogy az R verzión a burkolatok nem annyira jó minőségű mint pl: Honda, Suzuki és japán társain.
De a futóműve, fékek, blokk nagyon is jó, mentem párszor már R verzióval.
Régebben írtam róla hogyan kell a létrát végigmászni szerintem, mit is érdemes venni első motornak.
De egy 600 motort is simán lehet venni csak az a nem mindegy milyet 600cm3 motorról beszélünk.
Egy túrásabb jellegű, nem kihegyezett 600-650cm3 motor is lehet elsőnek kellemes, ott a CBF600, SV650, Bandit 600-650, GT650, ők nem a nagy teljesítmény hanem a lineális teljesítmény leadást helyezik előtérbe.
Könnyen kezelhető motorok, nem fognak akkora meglepetést okozni mint sportosabb testvéreik, mégis elegek mindenhová, sőt a motorosok 90-95%nak bőven elegendőek közúti használatra.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#44026) emre


emre
veterán

ezt mennyiből lehetne forgalomba helyezni?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#44027) runner 125 válasza emre (#44026) üzenetére


runner 125
nagyúr

Oda van írva, az adat kb. valós.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44028) Steven


Steven
addikt

[link]

Épp ma olvastam és épp most ment a tv be hogy bekeményítenek... hát fasza :O

lassan ki kell találni valami módszert nekem is mielőtt ki jön a 100 ezres csekk ,ti mit választanátok vagy mit használtok ...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#44029) Djuree válasza Steven (#44028) üzenetére


Djuree
félisten

hát én megpróbálom betartani a korlátozást, nem akarok fizetni. aki meg nagyon száguldozni akar menjen pályára sztem, az arra való :U szerencsére felénk nem szokott rendőr lenni, itt a madár sem jár borsodban, nemhogy rendőr :DDD ha meg máshova megyek betartom nagyjából, nincs más választás, utálom a rohadt 50-es táblákat a semmi közepén, és ott pöffeszkedik mögötte a rendőr sokszor, mint nagy dagadt pók a hálójában :W 10% tűrés van mindenhol, meg még +10% kell hogy bemérjenek. tehát kb. 20% a tűrés. városban mindig 60-65-el megyek. volt valahol egy táblázat hogy mennyitől mérnek be...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44030) runner 125 válasza Steven (#44028) üzenetére


runner 125
nagyúr

A felcsapó rendszám piszok profin kiépítve szerintem még beválik.
De, amikor látszik, h itt is egy konzol, ott is egy konzol + zsinór.. - nah azt még a gyagya zsaru is észreveszi. Tuti kivitelezhető úgy, h az egész szerkezet el legyen rejtve az alsó burkolat alá, s valami "álcázott" zsanéron legyen a rendszám. Mi több, nem feltétlen kell annak felfelé csapódni, csapódhat pl. lefelé is.

Illetve, ahogy néztem ez az elfehéredő fólia is faxán működik. - Erről még nem is hallottam.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44031) Djuree válasza emre (#44026) üzenetére


Djuree
félisten

17 éves 29k km-el? persze pityu :DDD :C ilyet nem vennék...lehetséges ugyan, de 100-ból 1...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44032) Steven válasza runner 125 (#44030) üzenetére


Steven
addikt

fóliás cucc nekem is bejön ... néztem lézer blokkolót tavaly a dupla fejes hátra max 40 ből megvan motorra...

az is jó lehet főleg hogy egy alap bünti min 30k

djuree :

Ez megint hülyeség... Érden van egy baromi hosszú szakaszon 30 as tábla ... tartsd már be..
nagy a türelmem de ez:D Budakeszi páty között 60 as tábla van a kocsik 100 al mennek min... csak néhány példa..
Gondolkozz picikét nem sokat ...nem hiszem hogy 30 helyett ha 60 al mennék egy egyenes szakaszon az száguldozásnak számítana.... ellenben fizethetsz mint a köles...
Szerintem nem árulok el egy nagy titkot azzal hogy eléggé el van szúrva a közúti táblázási rendszer.....

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#44033) Djuree válasza runner 125 (#44030) üzenetére


Djuree
félisten

viszont ha egyszer észreveszik akkor oda a mocid. rendőr haver mondta már a rendőröket is oktatják ilyesmi trükkökre, hogy mit és hol keressenek :( nem éri meg sztem...habár kockázat nélkül nincs győzelem...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44034) Gaboman válasza Steven (#44028) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én sosem megyek gyorsan lakott területen és a sebességkorlátozás táblákat is hozzávetőlegesen betartom.
Lakott területen kívül 90 megengedett sebességnél maxium 100-120 átlag között szoktam közlekedni.
Ez nem így volt addig amíg a Fazerem volt :N , SMel viszont ez a kényelmes utazó és ennek örülök mert nem igazán jó vele nagy tempóval közlekedni.
Ilyen típusú motoron már nagyobb tempónál a szél nagyon nagy ellenfél és kellemetlen motorozni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#44035) Djuree válasza Gaboman (#44034) üzenetére


Djuree
félisten

az a baj, én amekkora vagyok a szél már 120-nál leszed engem. szóval nekem meg van oldva a gyorshajtás, ha akarnék sem tudnék gyorsan menni :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44036) emre válasza Djuree (#44031) üzenetére


emre
veterán

Viszont nem sornégy, egyszerű mint egy gyomorszájonvágás, és olcsó az alkatrész is hozzá.
Más kérdés, hogy ezt a tipust szeretik széthajtani, mert az intruder blokkja nem pörgésre lett kitalálva, de egy kompresszióméréssel minden kiderül.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#44037) Steven


Steven
addikt

mondom nem a száguldozásról van szó ... de pl nálunk az m3 ason végig 80 as tábla van vicc... azért már senki nem trabantal járkál... én most az értelmetlen táblázásról beszélek ..m0 son is a 80 as tábla röhej... kamionok a balfaszok... nem kéne elaludni a volánnál ... attól a 80 as tábla sem ment meg

jah és ha a cikket elolvastátok akkor ezt is olvastátok:

"Ha bárkinek kétsége lenne ezek után, hogy a pénz begyűjtése az elsődleges cél, íme a hivatalos közlemény, egyenesen az ORFK-tól: a kihelyezett harminc kilométeres korlátozó tábláknál 25 987 alkalommal szabtak ki bírságot az utóbbi két évben, és az összes, rendőrség által kiszabott bírság több mint 85%-a volt gyorshajtás miatt kiállított csekk. Ez összesen 37 milliárd forintnyi bírságot jelent, ami közvetlenül a rendőrséget gazdagítja."

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#44038) Djuree válasza Steven (#44032) üzenetére


Djuree
félisten

persze, azt azért én sem tartom be. itt is vannak spontán 40-es táblák az alföld közepén, mégcsak nem is a rosszabb szakaszon, tartsa be a halál :U max lassítok kicsit, hogy ha látom a bácsit, le tudjak lassítani gyorsan 40- 50-re. persze ha látom az már általában késő, de a tudat legalább :DDD
sokat vezetek, de még eddig megúsztam, kopp-kopp-kopp...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44039) alvaro válasza Djuree (#44038) üzenetére


alvaro
senior tag

Sajnos ismeretlen helyeken járva elég gyakran előfordul, hogy ilyen táblába ütközök. Nagyjából le szoktam lassítani (ha időben észlelem, hogy ne kelljen fékezni), hátha tényleg van ott valami, de sajnos sokszor csak nézek, hogy ez most WTF :F
Ha látható helyen vannak, nekem ugyan nem okoznak többlet (sőt), meg nem is szoktam sietni, de az aljas szándékot nem tudom megdícsérni.

[ Szerkesztve ]

(#44040) alvaro válasza alvaro (#44039) üzenetére


alvaro
senior tag

Mármint ablakon kidobott benzint, azt nem okoznak. Writeonly voltam már meg...

(#44041) Integra


Integra
titán

Zsolti: subi sityakokhoz van még kontaktod?
gondolkodom egy r1-ben

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44042) Tüzi válasza Kígyó (#43989) üzenetére

Vegyé' conti race attack mediumot. Én tizenpárezerért vettem egy hátsót, hibátlan. Széle kicsit lepályázott, a közepe szerintem 95%. Tök jó.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#44043) shiNIN


shiNIN
tag

Ma is gondolkodtam a táblákon... Ja, ma teleknéző és időre kihegyezett motorozás volt, valalmint teljesen elvagyok a zenére tájnézéssel, szóval megint csak egy motorral mentünk :) Amúgy sincs rendes kesztyűm, a téli pedig éppen szórakozik velem, legközelebb lehet, hogy full csupasz kézzel megyek, mondjuk egyenesen egy motoros boltba...
Ma Alvaro lelkesen kanyarodós üzemmódban volt, Lovasberényből kifelé, a negyvenes táblás falu széli kanyarban (ahol nem pontosan 40-nel mentünk :) teljesen a kanyar eltékozlása lenne az) jöttek szembe, Alvaro pedig kicsit erősen balra dőlt és inkább kijjebb óvakodott, majd ezt ellensúlyozandó tovább döntötte a motort majd mintha gyorsított volna is... Kicsit izgalmas volt :D Odafele sajnos előttünk volt egy traktor, amit ugyan megelőzött s csak bevette nem negyvennel a kanyart, de az már nem volt az igazi.

Kell nekem ennyit dumálni... Szóval, errefelé kicsit sem értek egyet a táblázásokkal. A falvak közt van, amelyik komplett negyvenes, mondjuk nekem nem fáj, csökkentek tizet a normál lakott területi sebességemből... Ha épp képes vagyok olyan lassan menni, mindenesetre megpróbálom.
Vannak teljesen jogos 30-as táblás falusi kanyarok, ott 20-szal lassabban megyek, OK (nekem ez még mindig ötödik, a kis Hyo ilyen. nem teljesen 30, de nem sokkal fölötte, az óra sokat csal).
Vannak alárendelt utakkal rendelkező, de egész belátható, laza 30-as táblás kanyarok, ott többnyire picit gurulok és gondosan körülnézek, annyi.
Aztán vannak teljesen indokolatlan 30-as táblák, pl. Fehérvár egy külső, tökegyenes utcáján, ahol ha 40-45-tel megyek (ah kezdő korom, amikor még képes voltam ilyenekre hosszú egyeneseken is), akkor dinamikusan megelőznek és azzal a lendülettel befordulva beállnak a garázsukba. Szóval ott csak feltartjuk a forgalmat, ha nem haladunk.
Errefelé a legaranyosabb, de még szolid országúti kanyarokat szokták 40-es táblákkal körülbástyázni, azokat már élből ignorálom, mégis akkor mikor kanyarodjak?! 60-nal gyáva mazsoláknak is laza, bekötőút sehol, az út jó... Miért kell úgy kirakni a táblákat, mintha becslés lenne, hogy bármelyik autó be tudja venni -10 fokban havas úton?
Aztán van egy kedves útszakaszom, amikor végre feljavul az út, beláthatóvá válnak a kanyarok, sajna az élességükből is sokat vesztenek, 90-nel sem növelik az adrenalinszintet, de hát ez van. Na ott kiraktak egy 60-asat. Ezt nem igazán tudom értelmezni.
Az itteni rendőröknek úgy látszik, jobb szórakozásuk is van, mint ilyen helyeken dekkolni, vagy még nem tapasztaltunk eleget, de még sosem kaptak el minket a logikátlan táblák nagy ívben figyelmen kívül hagyása miatt.

A rossz utakat és a lakott területeket tisztelem :) Nem kifejezetten 50-nel megyek, de nem sokkal többel. A hosszabb távú és tudatos rekordom az volt, amikor valós sebességben valami 60-nal mehettem, mert követett egy kamion falvakon át, nem volt hajlandó megelőzni, de hiába hagytam le országúton, lakott területen mindig feljött. Szerintem valami konstans 75-tel mehetett, amíg be nem ért, utána szorosan mögöttem.
Lovasberény széle az speciális terület, de visszafogom magam, ha észreveszem, hogy megint kigyorsítok a kanyarokból, bele a féloldalt üres tökegyenes utcába többel, mint amivel illene. Alvaro külön téma, mert ő annyival veszi be a kanyart, amennyivel tudja, de utána ő is lelassít :)

Az országúti 90-et nagyjából és általában be szoktam tartani, semmi poénos nincs egyenes vonalú száguldásban egy ilyen kicsi motorral, ami 120 fölött gyakorlatilag már nem tud menni (felmegy 130-ra, de mire ezt megteszi, beérek valakit az autópályán). A legtöbb kanyarban pedig a 90 is sok nekem.

Autópályán nem megyek, de ott is csak a táblás részeken tudnék gyorshajtani, valamint dögunalom, kerülöm, ha csak lehet.

(#44044) runner 125 válasza shiNIN (#44043) üzenetére


runner 125
nagyúr

:Y

Ezt majd holnap elolvasom. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44045) shiNIN válasza Djuree (#44007) üzenetére


shiNIN
tag

Asszem ezt már írtad, hogy nem voltál sehol, de attól még durva... Részvétem. Ráadásul az Alföld... Az nem valami szórakoztató motorral.
Sose tudsz elmenni valami finomabb túrára?
Mi ugye most házra költünk mindent, amit lehet, így sincs sok, de apró kis túrák lesznek azért. Legutóbb a Garda-tó tűnt szimpatikusnak, az nincs messze :D
(Szicília múmiái, azok vannak messze. De egyszer meglessük őket egy szép hosszú motorostúra keretében :D Előtte szervíz, utána szervíz :D Vagy legalábbis sk olajcsere)
Persze menni akarunk Spanyolországtól Észak-Finnországig mindenfelé, de majd egyszer. Csak legyen még benzin.

(#44046) shiNIN válasza runner 125 (#44044) üzenetére


shiNIN
tag

Bocs...
Az segít, ha elmondom, hogy minden ilyen esetben van enyhe lelkifurdalásom? :D De mint Lucifer, "nem adhatok mást, csak mi lényegem".
Motoroznom kéne, nem írásban kiélni magam, tudom én...

(#44047) Djuree válasza shiNIN (#44045) üzenetére


Djuree
félisten

tudok menni azért, idén többet tervezek túrázni. az a baj nincs közvetlen motoros ismerősöm, haveri körből csak én motorozok. van egy motoros munkatársam fjr-el, majd vele meg a haverjaival megyek, vagy beszállok valami túrázó csapathoz, neten lehet találni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44048) Steven válasza shiNIN (#44045) üzenetére


Steven
addikt

párom ma reggel mondta miután olvastam az írásod ,hogy a Garda-tó horror áron van... oda csak egy napra érdemes be kukkantani... annyira drága..

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#44049) Djuree válasza Steven (#44048) üzenetére


Djuree
félisten

esetleg plitvicei tavak? szép hely nagyon és sztem nem lehet olyan drága...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44050) Tüzi válasza Steven (#44048) üzenetére

Mé' drága a tó? Meg akarod venni? :) Vigyé' sátrat, az ingyé' van... valahol az erdő szélén :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.