Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29751) TayRol válasza Prof01 (#29747) üzenetére


TayRol
veterán

looool :DDD

(#29752) Kasza08 válasza Prof01 (#29747) üzenetére


Kasza08
őstag

:F Az enyémen Winamp lesz

(#29753) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah hát nem stealth lett a sisakból, hanem K4, de nagyon tetszik.
Lenne egy kis technikai kérdésem.
Életemben nem volt még ilyen sisakom ezért nem tudom mennyire kellene szorítania.

Most M-esem van, mérés szerint is ez a megfelelő méretem.
Elég nehéz felhúznom, konkrétan rendesen nyúzza a fülemet amikor felveszem, amikor meg le, az szinte fáj annyira szorul.

Amikor benne vagyok, akkor eleinte nagyon szűknek tűnt, de ez lehet azért is mert életemben nem volt még ilyen sisakom, pláne nem új.

Ha a fejemen van a fülemet nyomja kissé de olyan 10 perc után hozzászokok szinte nem is érzem, majd kb 1 óra múlva kezd keményen kellemetlen lenni a viselete, de itt is csak a fülemnél.
A sisak belül mindenhol a fejemhez ér, érzem, egységesen szorít, de nem nyom! SZóval kellemetlen érzésem nincsen benne, csak szorít mint az állat.
A fejemet benne nem tudom elmozgatni jobra balra, le-fel már kicsit könnyebben megy.
A bal oldalon egy kicsit összenyomja az arcbőrömet, alig észrevehetően. 1 óra viselet után levéve, nyomot egyetlen kis helyen hagy a halátékom körül, alig észrevehetően.

A csat viszont necces, maxumimra állítva is csak két kattanásnyira tudom bekapcsolni hogy ne szorítson... (ennyire nagy az állam? vagy csak tényleg kicsi a sisak... :U )

Kérdésem:

Ez a sisak nekem jó és ráidomul majd a fejemre, vagy cseréljem ki egy L-esre?
A K3-asból az L-est felhúztam, az pedig már a fejemen is mozog oldalra... szerintem nagy lenne ebből az L-es.

Köszönöm előre is a szakvéleményt! :R

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#29754) [lAyCsI] válasza Ferdzsoo (#29753) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Ha szorít akkor régen rossz...
mindenképpen cseréld le, mert nem fogod élvezni a motorozást!
Ha az L-es meg túl nagy akkor kénytelen leszel másik típus/gyártó után nézni mert nem a Te fejformádnak megfelelő kupákat gyártanak...
Én uígy voltam az AGV-vel, az XL-est alig tudtam felhúzni a fejemre, Shark-ból az XL-es tökéletes és kényelmes...

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#29755) Ferdzsoo válasza [lAyCsI] (#29754) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Érdekes, mert eddig mindenkitől azt hallottam hogy megvételkor szorítania kell mert rátágul a fejedre és akkor fog majd tökéletesen fogni.
Szó szerint ezt mondták: az a jó sisak amiben nehezedre esne rágózni.... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#29756) [lAyCsI] válasza Ferdzsoo (#29755) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

sztem meg nem szabad szorítania...
a lényeg hogy passzoljon a fejedre, ne lötyögjön rajta, de legyen kényelmes, ha állandóan azzal leszel elfoglalva hogy mennyire szorít ez a szar a fejeden elvonja a figyelmed is...
de ha mazohista típus vagy csak szenvedj tovább :)

-= No way back from Here =-

(#29757) Ferdzsoo válasza [lAyCsI] (#29756) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Rátágulás semmi? Nemfog?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#29758) Daniel Alves válasza Ferdzsoo (#29755) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Nekem is ezt mondtak anno de azert hogy annyira szoritson hogy kenyelmetlen legyen az mar gaz :(

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#29759) .mf válasza Ferdzsoo (#29753) üzenetére


.mf
veterán

Szorosnak kell lennie (hogy eséskor ne mozduljon el jelentősen a fejeden), de szvsz nem annyira szorosnak, hogy fájjon, kényelmetlen legyen. Ha nehezen megy fel/le, az jó, de ha fájdalmat okoz a le/felvétele és a viselete, akkor az már szűk lesz. Nézz eggyel nagyobb méretet (nem M-L-XL-re gondolok, hanem van ezeken belül centi körméret is. Tehát ha 54-es szorít, akkor nézd meg a következő méretet, 56-ost (ha jól emlékszem, 2-es a raszter itt is)).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29760) [lAyCsI] válasza Ferdzsoo (#29757) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

de, idővel mindenképp fog tágulni, de ha már az elején ennyire szoros hogy kellemetlennek érzed, ergo nyomja a halántékod, akkor nemjó a méret...

-= No way back from Here =-

(#29761) Ferdzsoo válasza [lAyCsI] (#29760) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Akkor lehet hogy nem egyértelműen fogalmaztam:
Ha a sisak a fejemen van, nem kellemetlen, csak egységesen szorít.
Fájdalmat sem okoz a viselete csak a levétel necces, akkor kicsit megtépi a fülemet.
Szóval nem kellemetlen, nem nyom konkrétan sehol, a halántékomat sem nyomja, csak 1 óra hordás és levétel után ott marad meg egy nagyon kicsit a nyoma... De nyomni nem nyomja.
És 1 óra után érzem csak azt hogy most már egy kicsit levenném mert akkor a fülemet viszont mér eléggé nyomorgatja.

Remélem most érthetőbb voltam... :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#29762) .mf válasza Ferdzsoo (#29761) üzenetére


.mf
veterán

Még mindig azt írod, hogy kényelmetlen a viselete (1 órán túl), ami nem jó. Nézz eggyel nagyobb méretet. A fülnél tudtommal vékony a párnázat, így az idővel sem lesz sokkal kényelmesebb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29763) TayRol


TayRol
veterán

Na, en sem usztam meg baleset nelkul a nyarat...

Jovok Reitter Ferencrol a Vagany utcara, jobbrol buszsav, eppen elfogy, amikor egy X5-os bomos nagyon huzza ram a kormanyt. Nezek hatra a jobb vallam felett, hogy mennyi van meg, amikor elottem egy A vectra satufeket nyom. Semmi nem volt, mar a zebran tul mentuk, a lampat meg nem ertuk el. En meg szepen hatulrol bele, pedig mar indexeltem jobbra, hogy kanyarodok el. En voltam a f@sz, mert nem tartottam megfelelo kovetesi tavolsagot. (olyan 2 meter volti).
Szoval olyan 30-cal mentem, fek, ABS, bele a hatuljanak a sarkaba (ha nincs abs. valszeg elcsusztam volna). Az benyomodott, lokos szettorott meg az egyik lampa is, en meg kezenalltam a kormanyon. Gondoltam a motor elejenek is annyi...
Manus melle mentem, kerdezte jol vagyok-e, aztan tovabbment. En felrealltam, megneztem a motort, semmi baja, az elso sarvedorol lejott a festek szepen ossz-vissz. Eleje nem ment el a motornak, utanaja jottem melozni, semmi gond nem volt.

Ez van, tanultam az esetbol. Bar ez egy rossz beidegzodes nalam, meg az autos multambol. Vizsgan is kaptam hibapontot, mert tul kozel mentem az elottem allo autohoz. Ezentul jobban figyelek erre.
De amugy a bmw-s is rohadjon meg.

[ Szerkesztve ]

(#29764) Integra válasza TayRol (#29763) üzenetére


Integra
titán

olcsón megúsztad.
és a pali simán elment, pedig anyagi kára keletkezett?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29765) TayRol válasza Integra (#29764) üzenetére


TayRol
veterán

igen. kisebbsegi volt.

(#29766) Integra válasza TayRol (#29765) üzenetére


Integra
titán

mázlid volt, lehet, hogy nem volt rendben az autójával valami, aztán jobbnak ítélte meg, hogy ha nem történik semmi.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29767) TayRol válasza Integra (#29766) üzenetére


TayRol
veterán

igen, enis valami ilyenre gondoltam. kozepkoru ferfi volt, asszonya mellette.

(#29768) Daniel Alves válasza TayRol (#29763) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Azert a becsuszoszarakat megvizsgaltatnam a helyedbe. Nekem pont azt csereltek a kawan mert valoszinu regebben ugyanez tortent a motorral es igaz hogy nem latszodott semmi serules a becsuszoszaron de megsem volt egyenes es szepen kikezdte a szimering meg a villaszar es amit eloszor szimeringcserenek hittem az becsuszoszar csere lett mert a kikezdett reszen szokott az telo olaj....

Gondoltam leirom a tapasztalatomat ha nem gond :R

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#29769) TayRol válasza Daniel Alves (#29768) üzenetére


TayRol
veterán

nem gond, persze. :) mindenkeppen megnez(et)em ha lesz valami szabadidom, mert meg akarok nyugodni, hogy nem lett semmi gond.

(#29770) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Esetleg valaki még a bukóstémához? :)
Ma el kéne döntenem mert 3 napig tudok méretet váltani...
A probléma persze az hogy a boltban helyben nincs L-es méret, szóval csak újralerendelni, ezt meg felküldeni lehet.
És ha az L-es nagy akkor kurv@gáz lesz visszacseréltetni mégiscsak a kisebbre... :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#29771) Nippon válasza Ferdzsoo (#29770) üzenetére


Nippon
őstag

A sisak mindenképpen tágulni fog. A K sorozat konkrétan nincs előttem, de pl a GP Pro-nak is elég szűk a "bejárata", szóval fogd meg a pántot és húzd szét rendesen amikor a fejedre húzod. Nem csak a fülednek lesz jobb, de az arcpárnák is tovább bírják majd.
Az arcpárnát tudod cserélni, szóval ha a sisak maga nem kicsi, mert mindenhol felfekszik, akkor még tudsz játszani a párnákkal (persze sajnos az +kiadás).
Ha érzed a fejed minden pontján, akkor jó, de ha nagyon nyom akkor keress másikat.

(#29772) [lAyCsI] válasza Ferdzsoo (#29761) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

értem :K
sztem próbálj fel egy számmal nagyobbat:)

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#29773) Integra


Integra
titán

klassz bringa:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29774) Kasza08


Kasza08
őstag

ilyen medál lesz a nyakláncomon:) [link]

[ Szerkesztve ]

(#29775) [Vazz] válasza Ferdzsoo (#29770) üzenetére


[Vazz]
tag

Pontosan értem hogy mit mondasz, hiszen én is ugyanígy voltam vele a szezon elején. Teljesen jó volt a fejemre, a le és felvétel kicsit szorulós volt szintén de a fülem az egy óra után nagyon durván elnyomódott ugyanúgy mint neked. Aztán eltelt egy kis idő meg 3-4000km aztán már nem nyomta a fülemet, pontosan ráállt a fejemre. 100% hogy tágulni fog, de azt hogy a füledet nem fogja nyomni azt nem ígérhetem meg. Viszont azt írtad hogy az L-es meg már nagy volt, tehát akkor a cserét felejtsd is el. Vagy bevállalod az első egy-két hónapot némi fájdalommal vagy típusváltás. Nekem AGV AirTech van, nagyon bejött, ugyan kicsit szellőzik a szemem de amúgy rendben van, idén 18000km-t raktam bele és nem is fogom lecserélni amíg egyben van. A lényeg hogy ebben csak te tudsz dönteni, te fejed, te érzed.

(#29776) Ferdzsoo válasza [Vazz] (#29775) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Lassan kezd eldőlni, szerintem nem fogom lecserélni, minden motoros akivel beszéltem azt mondta akkor a jó ha megveszem és annyira szorít mint az állat, mert rátágul a fejemre.
Tegnap is volt rajtam egy órát, már kevésbé volt durva a fülemnek 1 óra után és ha egy kicsit elmozgattam valamerre, jelentősen enyhült a kellemetlen érzés.
Mindenesetre ma is felhúzom több mint 1 órára.

Igazából nekem direkt teccik hogy érzem a sisak belsejét mindenhol, nagyobb a biztonságérzetem mintha kicsit lötyögne a fejemen.

Köszönöm mindenkinek a hsz-t! :R

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#29777) TayRol válasza Kasza08 (#29774) üzenetére


TayRol
veterán

pff... ez igen.:)

(#29778) TayRol válasza Ferdzsoo (#29776) üzenetére


TayRol
veterán

ha erzed a fejeden, az sose baj, csak addig ne juss el, hogy olyan szinten nyomjon, hogy a fajdalomra koncentralsz es nem a motorozasra. ha alapbol nagy az L-es, akkor az tenyleg felejtos, mert az is fog tagulni.
szoval hordjad, es ha szerencsed van, teljesen raidomul a fejedre :D

(#29779) Ferdzsoo válasza TayRol (#29778) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Azlesz már alig várom hogy hazaérjek és a TDU-t úgy játszam hogy a fejemen van a sisak és dölöngélek közbe a Monsterral. :DDD
Tiszta poén próbljátok ki, rohadt sokat dob, tényleg mintha a motoron ülnél a sisak miatt... :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#29780) TayRol


TayRol
veterán

Hivatalos fotokon a VFR 1200F.

(#29781) Prof01 válasza TayRol (#29780) üzenetére


Prof01
veterán

íjj, de csúnya lett.... :(

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#29782) Boci_83 válasza TayRol (#29780) üzenetére


Boci_83
őstag

Hát én amúgy is nehezen fogadom az újat, a hátuljával nincs bajom, de az eleje nagyon rút számomra! Majd a motorkiállításon megnézem élőben! :D

**********

(#29783) Integra válasza TayRol (#29780) üzenetére


Integra
titán

vazze, rohadtul nem akar az oldal betöltődni:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29784) TayRol válasza Integra (#29783) üzenetére


TayRol
veterán

nekem is lassan. szerintem eppen reszelik, probalgasd, mennie kell. :)

(#29785) Integra válasza TayRol (#29784) üzenetére


Integra
titán

lehet, de az oldal technikailag sajnos mindig is egy hulladék volt:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29786) TayRol válasza Integra (#29785) üzenetére


TayRol
veterán

ez nem is volt kerdes.:)

probald meg itt.

vagy itt.

[ Szerkesztve ]

(#29787) Integra válasza TayRol (#29786) üzenetére


Integra
titán

megynyitotta végre...
hát az a nagy büdös helyzet, hogy KÉNE, de nagyon....
a vörös/fekete persze

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29788) TayRol válasza Integra (#29787) üzenetére


TayRol
veterán

kulsore nem nez ki olyan rosszul, foleg a kipuff nem bejovos, de kivancsi vagyok az elso eles tesztekre is.

(#29789) Integra válasza TayRol (#29788) üzenetére


Integra
titán

így ahogy van jöhet, nekem semmi bajom az orrával, mert a vágott idom rettenet passzol hozzá a tükrökkel. mokány nagyon, rosszarcú. :) kíváncsi vagyok, hogy aerodinamikai szempontból milyen lesz, biztos van mögötte turpisság.
a kipuff még a szebbek közé tartozik, engem nem zavar annyira. úgyis mögöttem lenne mindig. az a hátsó kerék is gyönyörű, az egész nekem szép ahogy van.
na de mindegy is, mert az ára legalább 16e euro lesz, az meg lazán felejtős.. :DDD :O

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29790) TayRol válasza Integra (#29789) üzenetére


TayRol
veterán

hat az ara az biztos nem fogja tomegmodelle tenni.:) nekem akkor tettszene, ha a kipuff fel lenne huzva, hogy latni lehessen a felkarul lengovilla adta felnit:)

(#29791) emvy


emvy
nagyúr

De kib****ttul kell ez a motor...

Fura az orra a sajtofoton, de a videon mar ezerszer jobban nez ki. Szazhetven loero, 130 Nm, ez is uberbrutal, talan mar kicsit sok is. Gyonyoru segg, kardanhajtas, USD teleszkopok, hatdugattyus fekek..

Ami gaz, az a 18.5 literes tank. Mit gondoltak vajon? Ja, meg a 267 kg...

Ezt a kepet is meg erdemes megnezni, szep aranyai vannak, alacsony ules, hosszu tengelytav, jo kis turagep..

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#29792) Integra válasza emvy (#29791) üzenetére


Integra
titán

a 18.5 literes tankon én is gondolkodtam, de az jutott eszembe, hogy valószínű így is hozza a túrázások esetén a megfelelő távot két tankolás között, mert annyira fejlett.
a 267kg meg minden folyadékkal és üzemanyaggal feltöltött súlyt jelenti, ami ha belegondolok, annyira nem is rossz. mennyi a hayabusa meg a zzr1400? a cb1300s se könnyebb.
látszik, hogy usa fotó, azok az okádék macskaszemek itt se hiányoznak:DDD
a bukó gomba mellesleg hova megy?:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29793) TayRol válasza Integra (#29792) üzenetére


TayRol
veterán

a sulya elmegy, gyurunk v@zze:)

itt is par kep. :)

mod: egye fene, feherben, feldobozolva elfogadnam:)

[ Szerkesztve ]

(#29794) emvy válasza Integra (#29792) üzenetére


emvy
nagyúr

6.5 litert adnak meg gyari adatnak a fogyasztasra. Azaz megeszik 7-8-at, ha kicsit porgosebben vonatozol vele. Szoval 250 km a hatotav, az gyenge.

Es azt mindenhol hangsulyozzak, hogy nagy sebessegu turakra van tervezve a gep.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#29795) Integra válasza emvy (#29794) üzenetére


Integra
titán

őszintén?
leszarom:))
úgyse megyek még nagy túrán se együtt 250km-t, mert meg akarok állni mozogni picit. továbbá hol megyek nagy sebességgel? talán mo-n igen, de itt.. nagyon észnél kell lenni. szóval jó nekem az a 18.5 literes tank.
nagyon kéne....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29796) [lAyCsI] válasza Integra (#29795) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

CB szebb :P

-= No way back from Here =-

(#29797) Integra válasza [lAyCsI] (#29796) üzenetére


Integra
titán

az árcédula miatt úgyis az lesz valszeg:)
a viffer meg majd utána.
de nekem bitang bejön ez a motor, a fehér fényezéses verziót még nem láttam, de gyanítom akkor kihagy majd a szívem pár ritmusra.. :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29798) TayRol válasza Integra (#29797) üzenetére


TayRol
veterán

(#29799) emvy válasza TayRol (#29798) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent az azert teny, h a 800-as jobban nez ki. Vagyis kezdem ugy erezni.

while (!sleep) sheep++;

(#29800) Integra válasza TayRol (#29798) üzenetére


Integra
titán

üt-vág:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.