Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54551) AxBattler válasza Sub-S (#54547) üzenetére


AxBattler
félisten

Nyilván van eltérés a metodikában...

#54548 Duracellmumus
Nekem az oldallapja elég masszívnak tűnt, egy alacsony fordulatszámú venti nem hiszem hogy nagyon berezgetné... vagy majd gumirögzítőket használok. A tetejére jön még egy porszűrő rács, és azt nyilván úgy fogom mérni, hogy fedje a vágás helyét.

#54549 hegegabi80
Igen, a teljes konfig 180W alatt marad, szóval nem gondolnám, hogy egy kemence lenne... legfeljebb alulra is rakok majd egy ugyanolyan ventit.
Szívem szerint a 140-est raknám, de hülyén néz ki féloldalasan...

#54550 Rick4
Tápventit egyedüli kifújónak hagyni szvsz fail.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54552) #16939776 válasza AxBattler (#54551) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem kell túlgondolni, egy darab normális nyomást előállító venti kell bele, (ezek általában már nem tudnak gyenge motorral rendelkezni, ezért előfordul-hat amit írtam) nekem az s-flex széria jött be, mint hosszútávú megoldás (?10 év-re?). Az 500-as fordulaton, DC feszültség táplálással az például simán kattogni fog, ha nem feszítem rá a keret közepeinél alátámasztva a lemezre. így meg elég csendes, és mégis képes valódi throughput-ot is produkálni e mellé.

Természetesen van másik, jó megoldás is a problémára, csak meg kell találni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54553) Rick4 válasza AxBattler (#54551) üzenetére


Rick4
félisten

Az alsó nagy venti önmagában túlnyomást csinál, tehát a levegő mindenképp kijön az ellenoldalon, a második venti a tápban pedig minderre csak rásegít, hidd el, jó az.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54554) Qkackca válasza AxBattler (#54545) üzenetére


Qkackca
őstag

Leszek én az értetlen ördög a válladon ;]
- Jó- jó de minek? A táp kb fele belelógna a légáramba, nem?
- Kicsit több levegőt akarsz a vrm-nek, ramnak?
- Megreked nagyon most a meleg odabenn?
- Simán csak berakni egy ventit, hogy másmilyen legyen mint a jelenlegi áramlási viszony?
Mondjuk az előlapra nagyjából a hdd tartó helyére?
- Miért nem az előlapot vágod meg inkább? Tápkábelek?
- Csak simán magában a nyílás a tetőn, hadd menjen a meleg ahova akar?
- Látóteredben van állandóan a ház teteje, hogy zavarna egy esetleges asszimtria? Vagy csak a tudat, hogy 'nem szép'?
- nézegeted vagy használod? ;]

De ha már... a kérdésre is legyen egy plusz válasz: maradnék a 120-asnál. Ha lehet noctua vagy blacknoise vagy scythe , szerintem.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#54555) Grave_444 válasza AxBattler (#54546) üzenetére


Grave_444
nagyúr

120-as a kinézet miatt. :)
Szellőzése is elegendő lesz szerintem.

(#54556) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok. Itt kérdezek, mert máshol nem kaptam segítséget. Van egy ECS LIVA ONE H470-es barebone pc, amiben egy notebook hűtőventilátor dolgozik 2500-as fordulaton, egy i3 10100 proci felett. Bios-ból nem lehet szabályozni a venti fordulatszámát, egyik ismert program sem tudja win10 alól a venti fordulatot szabályozni, Aida64 látja viszont a fordulatszámot. Hangos a gép nekem, nagy a szélzaj, a proci 31-34 fokos Aida szerint. Az alaplapon a VGA kártyákon található csatlakozó van a ventinek. Mit tudnék kezdeni, hogy lejjebb vegyem a fordulatszámot? Köszi előre is a válaszokat.

(#54557) #25954560 válasza Steady74 (#54556) üzenetére


#25954560
törölt tag

a leirasa szerint van neki a bios-ban 'SmartFan' opcioja, ami erre lenne valo. igaz azt nem mondja meg hol van :) de gugli aszongya masik ECS alaplapnal a 'PC Health Status' menuben.
viszont ha teljesitmeny miatt pl kivalasztottad korabban a 'load optimized defaults' menut, akkor az is lelovi, max fordulaton fog menni.

(#54558) Steady74 válasza #25954560 (#54557) üzenetére


Steady74
addikt

Köszi. Szörnyen buta a BIOS-a, smartfan funkciót nem találtam benne, lehet jól el van dugva de végigmatattam már mindent :) Megnézem a másik opciót amit írtál. Igazából netezés, yt-re van használva a gép, monitor mögé betéve, ezért is zavar, hogy hangos. Köszönöm még egyszer a választ :R

(#54559) AxBattler válasza #16939776 (#54552) üzenetére


AxBattler
félisten

Olyan ventit keresek, ami magyar kiskerből rendelhető... :B
700-1000rpm-en terveztem pörgetni, az még nem zavar, mellette félpasszív VGA kell.

#54553 Rick4
SFX táp ventije annyira nem segít, és a tápokat amúgy sem erre tervezték.

#54554 Qkackca
Jól látod, elsősorban használni szeretném, de szem előtt van... ha meg megmutatom másnak, akkor ne egyen ortopéd. :P
SFX táp, szóval annyira nem lóg bele.
Láttam már elölről megvágott C2-t, de oda HDD-ket tervezek, és szerintem jobb, ha alulról felfelé száll a levegő, áthaladva az egész házon. Ezért legfeljebb alulra szerelnék még egy ventit... de egyelőre csak felülre terveztem.

#54555 Grave444
Ja, szerintem ez lesz, meg fölé egy Kolink FFM-120-B szűrő.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54560) Rick4 válasza AxBattler (#54559) üzenetére


Rick4
félisten

Bármennyit is pörög, a túlnyomás kivezetése megoldott, amire csak rásegít, és minden tápegység úgy van tervezve, hogy rajta keresztül távozzon a gépházból a levegő.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54561) #16939776 válasza #25954560 (#54557) üzenetére


#16939776
törölt tag

Megtaláltam a manual-t, a default bios-ban nincs rá külön opció, de kb.: 5000-et pörögne, ha nem lenne szabályozva, szóval ez már a "smart fan ON" állapot.
Viszont ott van a 14. oldalon egy screenshot, 10300-as 35°C-os processzor mellé csak 1448rpm-et ír ki (proci+lap+memória+hűtés állapot).
Én arra tippelnék, hogy talán az nvme sdd miatt, ha esetleg az van benne megemelhette a min. fordulatszámot a hűtésen.

A support okosabb lehet mint mi..

[ Szerkesztve ]

(#54562) Steady74 válasza #25954560 (#54557) üzenetére


Steady74
addikt

Totál inaktív minden.

(#54563) #16939776 válasza Steady74 (#54562) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az nvme ssd-t - ha esetleg az van benne - vedd ki és nézd meg újra ezt a screen-t.

(#54564) Steady74 válasza #16939776 (#54563) üzenetére


Steady74
addikt

2 ssd van benne egy M.2-es 860 EVO és a 870 EVO, mindkettő Samsung.

(#54565) Qkackca válasza AxBattler (#54559) üzenetére


Qkackca
őstag

Hát akkor meg mondjuk egy merevebb kartonlapból elkészíted mindkét verziót, az akár meg is tarthatja többé-kevésbe a ventit is, aztán kipróbálod az ötleted mielőtt megvágod a lemezt.

Steady74: esetleg egy próbát megérhet ez is [link]

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#54566) Steady74 válasza Qkackca (#54565) üzenetére


Steady74
addikt

win alá ezt hogyan telepítem fel? Telefonról nézem, egyelőre nem látom ezt. Köszi :R

(#54567) Qkackca válasza Steady74 (#54566) üzenetére


Qkackca
őstag

Jobb szélen van olyan gomb, hogy Releses, arra ráböksz majd az assetek közül letöltöd az exet.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#54568) Steady74 válasza Qkackca (#54567) üzenetére


Steady74
addikt

no gpu detected hibával el sem indul :(

(#54569) Qkackca válasza Steady74 (#54568) üzenetére


Qkackca
őstag

Pedig nem csak a gpukhoz jó elvileg, kár

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#54570) Francia91


Francia91
veterán

Az első hullám megérkezett.... :)

Így elsőre nagyon fasza kis házikónak ígérkezik... :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#54571) Francia91


Francia91
veterán

NR200P-be elfér 24.4cm x 20.5cm-es MATX lap, jól emlékszem?
Egy ilyet találtam

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#54572) rasotamas válasza Francia91 (#54571) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem fér el. Ennek a szélessége 244 és a mélysége 205.
Olyan férne el aminek a szélessége talán 226, a mélysége talán lehet akár 244 is.
Én is benne vagyok ebben a dilemmában, vettem egy ilyen házikót, költözni kéne, az ATX lapom után nem kapkodnak, hogy az ITX drága, azok a kompakt mATX lapok amik elférnek általában sz*rok és max egy 4 magos procit tennék bele, akkor már lehet jobban járnék AMD-re váltással, mert ott olcsóbbak a lapok, gyengébb lap is elég 6-8 maghoz, stb.
ATX-es MSI Z590 Pro Wifi lapom van 11600K-val.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#54573) Francia91 válasza rasotamas (#54572) üzenetére


Francia91
veterán

Értem, akkor a szélességre vonatkozik a maximum 226 mm, amit ír az NR200P adatlapja

De most nézem, itt mintha a magasságot írná 226-nak

Az ábra alapján is úgy tűnik, mintha 244 széles mehetne bele, a magasságnál a határ a 226 mm. Legalábbis ezekből azt veszem le

Bár most nézem, hogy ez az alaplap meg 244 magas, 205 széles, tehát elvileg nem fér be

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#54574) AxBattler válasza Francia91 (#54571) üzenetére


AxBattler
félisten

244 x 244 mm-es microATX lapok már nem férnek el NR200-ban!


Ami beférhet AM4-ből: ASRock B450M-HDV, B550M-HDV

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54575) Francia91 válasza AxBattler (#54574) üzenetére


Francia91
veterán

Köszönöm, akkor ezt a 2 lapot keresem :R :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#54576) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Tegnap alaplapra kötöttem a házhűtőket, hogy ki tudjam kapcsolni őket (ne fix 5V-ról menjenek) és ami érdekes, hogy alul 2, felül 2 ventilátor alig jelent idle 1-2 fokot cpu terén. Terhelve sem biztos, hogy számottevően segít úgy, hogy a cpu hűtő és mögötte egy 92-es szívó venti egyfolytában üzemel. Utóbbiak kb 5-600rpm-en némák, a gépnek az alapzaja elnyomja. Érdekes, mert nem mozog benne semmi mégis az áramnak van egy minimális hangja. A SS Focus Platina tápban lévő venti, ahogyan a BQ Pure Wings 120mm is hallható már a minimum fordulaton, ezért ezek is pihennek ha nem fut játék. 20%-on indulnak, ha arányos a feszültséggel ez 2,4V-ot jelent. ;]

Ami még érdekes a kártya sem tűnik melegebbnek házhűtők nélkül, persze ez nyáron vagy hosszabb távon biztosan változna.

A sok kábel miatt ideiglenesen szegény alaplapot 2 csavar tartja, a másik felén kb 1 centire a távtartó fölött áll, plusz a vga csavarjai tartják. :B

(#54577) AxBattler válasza Francia91 (#54575) üzenetére


AxBattler
félisten

Mondom: talán beférhet.

Intel-es deszkákból szerintem jóval nagyobb a választék, LGA1200-re már egész költséghatékonyan át lehet lépni szvsz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54578) Francia91 válasza AxBattler (#54577) üzenetére


Francia91
veterán

Tudom, de AM4 platformnál szeretnék maradni, ezért csak az jöhet szóba nálam

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#54579) Francia91 válasza AxBattler (#54577) üzenetére


Francia91
veterán

Adatok, fórumon olvasottak alapján passzolnia kell. Rendeltem egyet, ha nem jó, akkor megy fel apróra :)
15 ezer Ft, annyi nem sok érte, nem bukok nagyot, ha nem passzolna :)
A B550-est vettem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#54580) AxBattler válasza AxBattler (#54545) üzenetére


AxBattler
félisten

Visszatérve a Jonsbo C2 modding témára... :D

Az 1db 120mm-es venti helyett nem járnék jobban 2db 92mm-essel?
Mondjuk Noctua NF-B9 Redux 1600?

Jobban el tudnám helyezni a táp útjából, hogy a két ventirács ne egy vonalban, de szimmetrikusan helyezkedjen el.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54581) hegegabi80 válasza AxBattler (#54580) üzenetére


hegegabi80
addikt

Erre én már korábban rákérdeztem a ventis topokban ha jól emlékszem, és talán az volt a válasz, hogy nem.
Szerintem azt válaszd, amelyik neked a legszimpatikusabb. Ennél a konfignál egy kis lepke fing is elég, csak mozogjon egy picit a levegő.

Azért vannak olyan házak, ahol meg csak a 92-es fér el.
Amúgy meg akkor kapod meg a megfelelő választ, ha kipróbálod.

(#54582) AxBattler válasza hegegabi80 (#54581) üzenetére


AxBattler
félisten

Amúgy meg akkor kapod meg a megfelelő választ, ha kipróbálod.
Ja, de csak egyszer tudom megvágni... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54583) #25954560 válasza AxBattler (#54582) üzenetére


#25954560
törölt tag

annyival rosszabb nem lehet a 2 92-es... :)

(#54584) AxBattler válasza #25954560 (#54583) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha kicsit rosszabb, az már elég... az a kérdés, hogy melyik megoldás jobb?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54585) #16939776 válasza AxBattler (#54580) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azok a ventik k. jók motor zaj szempontjából, 5V-on a leghalkabb amivel eddig találkoztam, de cserébe túlsokmindent nem csinálnak ennyire alacsony fordulatszámon. ;]
Ha meg kettőt raksz egymás mellé, még megteremted annak az esélyét, hogy interferálnak.
De ezt bármelyik (két) azonos fordulatú ventilátor megcsinálja neked, nem modell specifikus dolog.

(#54586) AxBattler válasza #16939776 (#54585) üzenetére


AxBattler
félisten

Pedig már vibrációcsillapító keretet is kinéztem nekik... de akkor ezek szerint ajánlottabb az 1x 120mm változat?!? :F

Ez az interferencia érdekes dolog. Csomó házban lehet előre 2-3db ugyanakkora ventit szerelni (pl. 2x 140mm, vagy akár 2x 180mm), sőt gyárilag is így szerelnek egy csomót.
Akkor ezeknél is fellép a probléma?

Egyébként nem közvetlenül egymás mellett lennének, hanem 2-3cm távolságban...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54587) #16939776 válasza AxBattler (#54586) üzenetére


#16939776
törölt tag

Én azt tenném be, persze ha van rá elég hely. Ha nincs rá elég hely akkor 1db 92-es noctua, de véletlenül sem kettőt egymás mellé.
Amúgy vastagabb kartonpapíron kockázatmentesen tesztelheted, mielőtt szétvágod a házat.

Ha nincs ezen kívül más zajforrás, akkor biztos észre fogod venni, egy alacsony frekvenciás lebegést fogsz hallani, amint egymáshoz nagyon közel kerül a fordulatszámuk.
A távolság növelése azért jó inkább, mert az egymással ellenkező irányba forgó lapátokról a kilépő légáram kevésbé akad össze, nem puffog, annyira. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54588) Qkackca válasza AxBattler (#54582) üzenetére


Qkackca
őstag

Pont azért írtam hogy modellezd le egy erősebb kartonlappal, melyik ötlet válik be jobban.

Tavaly volt egy renderelős projektem, gondoltam kicsit javítok a meleg levegő elvezetésén (Xigmatek Eris, NH-D9L) aztán pont az a megoldás mutatta a legjobb hőfokot amire azt gondoltam, hogy annak lesz a legkevesebb értelme.
Kábelkötöző meg bevált mint random elhelyezhető ventirögzítés :D

Duracellm... : de ha ilyen puffogásokat meg interferenciákat írsz, akkor el kezd rá figyelni és zavarni fogja, még akkor is ha eddig nem történt ;]

Amúgy meg: mérsz, tesztelsz, mérsz, tesztelsz, megoldááás, öröm és bódottá ;)

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#54589) #16939776 válasza Qkackca (#54588) üzenetére


#16939776
törölt tag

Meg van rá az esély.. :DDD

(#54590) Francia91


Francia91
veterán

Kutatgattam közben, itt van építés NR200-as házba, B550M-HDV lappal, elfér benne, úgy néz ki. De ma elvileg megjön ugyanez a B550M-HDV lap, és bele is próbálom estig :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#54591) hegegabi80 válasza AxBattler (#54586) üzenetére


hegegabi80
addikt

Szerintem ennyire ne mélyedj bele, hogy mennyire okoz interfernciát stb., mert csak őrlődni fogsz rajta, nem lesz előrelépés és haladás benne.
Ahogy te is írtad, szinte minden háznál ott a sok ház dupla ventivel elől, sőt van olyan ház ahol hátul is két kicsivel Pl. TT core v1.
Vagy a moddolt metis a tetején 2 db 120-as ventivel.
De ha tovább menyünk, akkor az se mindegy, milyen nyílás van a ház tetején, mert nem mindegyiken megy át annyi levegő, mindegyiknek más a zajkeltése stb.
Nem biztos, hogy megéri az a sok ráfordított idő, energia, bajlódás a végeredményre.

Nekem pl 2 db 8-as slim venti van felül, ennyi fér el. Nyilván nem sokat ér, de valamit még is, mert érezni, hogy jön a levegő.

Ha esetleg van elfekvőben két db 92-es ventit, karton papírral próbáld ki, ahogy a többiek is javasolták.

(#54592) Francia91 válasza AxBattler (#54577) üzenetére


Francia91
veterán

Megjött ma a lap, belepróbáltam:

Az alsó saroknál egy csavarból kell leköszörülnöm 1-2 mm-t, valamint az egyik rögzítő műanyagot kellett kiszednem, és patentül elfér az ASRock B550M-HDV alaplap az NR200P-ben :)
Köszönöm szépen az ötletet :R

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#54593) Rick4 válasza Francia91 (#54592) üzenetére


Rick4
félisten

Ha beszeszed az io shieldet, az nem pozícionálja picit arrébb?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54594) Francia91 válasza Rick4 (#54593) üzenetére


Francia91
veterán

Azt nem néztem, a távtartókra illesztettem rá, hogy a csavar is belemenjen. Holnap előszedem, meglesem. De fórum alapján, amit olvastam, ugyanígy ment bele, ahogy nekem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#54595) Francia91 válasza Rick4 (#54593) üzenetére


Francia91
veterán

Csak nem hagyott a dolog nyugodni, előkapartam megint a házat és az alaplapot
Behelyeztem az IO Shield-et, nem teszi arrébb semmivel sem, szépen elfér. Egyedül azt a kis csavart, és a csavarhelyből kell elköszörülni 1-1 mm-t, amit korábban írtam

Azt gondolom, hogy ennyi módosítás bőven belefér, ellenben nem horror árú hozzá az AM4-es ITX lap :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#54596) AxBattler válasza Francia91 (#54595) üzenetére


AxBattler
félisten

Koppra benn van, szuper!

Nagyon nyomja a lapot az a csavarhely? Nem lehet elég csak leszigetelni?
Ha nem muszáj, nem barmolnék semmit a házon.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54597) Francia91 válasza AxBattler (#54596) üzenetére


Francia91
veterán

1 mm-t kell elvenni belőle csak, a csavarból is és a csavarhelyből is. Nem elég csak leszigetelni, azt az 1 mm-t el kell venni, mert ott picit feszül, egy hangyányit eltartja az alaplapot.
Ez viszont minimális korrekció, ennyi simán belefér

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#54598) PROTRON válasza AxBattler (#54596) üzenetére


PROTRON
addikt

Én is inkább beraktam 2 mm vastag műanyag lapokat ilyen helyekre. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#54599) Pista0001 válasza AxBattler (#54586) üzenetére


Pista0001
addikt

Hegegabival egyetértek, a Tesco szlogenje érvényes erre is, a legkisebb is számít. ;) A mellékelt képen egy Chieftec IX oldala látható, 2 db 5 centis innen-onnan kukázott ventivel, amik egy Zalman Fan Mate-tel elérhető legkisebb fordulaton pörögnek. Gondolom, nem vitás, hogy keltenek némi huzatot...:)

[ Szerkesztve ]

(#54600) Danex


Danex
addikt

Hali, véletlen pont most találtam rá erre a topikra mikor elkészült a masina így be is jelentkezek :U :))

Meshlicious + standoff mod, X63 kraken, 5800X, RX 6800

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.