Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#101251) Tikakukac válasza Axel pRo (#101249) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyáltalán nem ajánlott, plusz ha egyetemen bármi olyat kaptak amihez kell 4 mag 8 szál, akkor bejárok helyetted jegyzetelni. Olyan i3 talán ha kellene de inkább alatta. 950M-hez sem kell a 4 mag, szóval totál felesleges.

A minőség/egyéb dolgoktól akkor tekintsünk el, ha autót is lehet úgy venni, hogy eltekintünk, hogy 5-ször annyit fogyaszt és 10.000km-enként kell hengerfejezni az egyiket, míg a másikat nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101252) Pocok256 válasza laci1978 (#101248) üzenetére


Pocok256
veterán

Vannak laptop matricázó cégek ahol méretre vágott/készített matricát raknak rá és egy pillanat alatt fehér laptopot varázsolnak belőle, ha ez a vágyálom :DDD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#101253) IMIIKE1998 válasza Axel pRo (#101249) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

A K501 1000x jobb választás a gagyi hűtésű és minőségű X széria helyett, arról nem is beszélve, hogy te egy 1366x768-ast linkeltél, a K501 pedig FullHD, sokkal szebb kijelző.

(#101254) Khelben válasza Axel pRo (#101249) üzenetére


Khelben
nagyúr

A kettő között körülbelül 5 percig van teljesítménykülönbség, ugyanis ekkor az i7 a szar hűtés miatt túlmelegszik és felére veszi az órajelet. Ekkor egy I3 teljesítményét fogja nyújtani. Szemben az I5 U-val, ami végig teljes órajelen tud menni. És eltekintettem attól, hogy mennyire gagyi az egész gép, ház, billentyűzet és kijelző szempontjából is.

[ Szerkesztve ]

(#101255) Khelben válasza laci1978 (#101248) üzenetére


Khelben
nagyúr

Piros, kék és fekete is van belőle.

(#101256) Kolondrum válasza Tikakukac (#101233) üzenetére

Hp 2530p
Tudod biztatni az embert! :DD
Kaptam riportot meg HDS képet. A HDD egy HGST ajánlott széria csak 200gb, 21 órát ment és csak sata 1-es sajnos. Samsung 800-as ram van benne, kap 4k-ert majd még 2 gigát. Akkuja 15%-ban elhasználódott 3 órás gép szerint. Biosa utolsó kiadás 2013 elejéről. Állapota szép ma megnézem, zsanérok jók. Érdeke a fazonnak, hogy jó legyen, mert ha átver annak híre lesz ebbe a csoportba.
Kár, hogy 1.8-as hdd való bele és csak egy ssd-t érdemes beletenni a hdd helyére, de a célra jó lesz.

(#101257) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#101240) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Kicsit módosítottam a leírást, mert elképzelhető, hogy az előző túl sok feltételt írt, vagy inkább a Linux-képesség a sötét folt, gondolom közületek senki nem használ ilyen elvetemült oprendszert! :D

(1) nem sürgős
(2) új 100000-120000+ valamennyi , használt 40000-60000
(3) netezés, film, zene
(4) nem játszom rajta
(5) kijelző mérete min. 15" , TN vagy IPS - passz, nem ismerem ezeket
(6) nem lesz hordozva (nem ezért kell inkább SSD, amit én is rakhatok bele, ha az ajánlottban HDD lenne)
(7) semmi, Win 8.1 képes
(8) SSD/HDD, minimum 4 GB RAM optikai meghajtó nem lényeg
(9) sata3, usb 2-3,
(10) ha nem túl régi és megbízható eladótól van, használt is

erős, stabil váz

alaplap legyen képes pendrive-ról bootolni !

Még egyszer köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#101258) donatel


donatel
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy a következő boltokról mi a vélemyényetek, megbízhatóak:

computerimperium.hu
digiprime.hu
mizocomputer.hu

(#101259) Khelben válasza ubyegon2 (#101257) üzenetére


Khelben
nagyúr

40-60k-ból mégis mi számít "nem túl régi"-nek? 60k-ból 5-6 éves gépeket kapsz kb, az jó? Miért nem veszel 120-ért egy normális üzletit, 2-3 éveset? Vagy ha nem hordozod, akkor asztalit, amiből kétszer erősebbet kapsz ugyanannyiért.

[ Szerkesztve ]

(#101260) |AP| válasza Khelben (#101255) üzenetére


|AP|
veterán

A fullHD-s, IPS-es modellből én nem láttam csak ezüstöt és feketét. Viszont:
Ez a Dell 5558 (200k-ért fullHD, matt IPS, core i5, 8GB, 920m) vagy Asus K501 (fullHD, matt, de nem IPS, szintén core i5, 8GB, de gtx950m)?
Cad, photoshop lenne a felhasználás.
Meg lehet nézni valahol kiállítva ezt az Asust? Kíváncsi lennék a képernyőre élőben. A Dell-t már láttam, nem rossz, de a fényerő lehetne jobb. Ehhez képest milyen az Asus?

(#101261) ubyegon2 válasza Khelben (#101259) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

40-60k-ból mégis mi számít "nem túl régi"-nek?
-nem tudom (írtátok itt, hogy ki tudja mi fárad el addigra benne-venti például)

Miért nem veszel 120-ért egy normális üzletit, 2-3 éveset?
-ha ez a javaslat, akkor...

Vagy ha nem hordozod, akkor asztalit, amiből kétszer erősebbet kapsz ugyanannyiért.
-asztalim van, azon pihen egy csomó Linux disztribúció, de néha az asszonykám netezne, amikor én is bújnám a szaktopikokat és kéne egy másodgép ilyen esetekre is, de csak Linuxon tudom elképzelni a böngészést az ismert különbségek miatt, semmi olyat nem csinálok, ami miatt rendszerzabáló virusmágnes bocs, Windows kéne. :)
Linux amiatt lényeges a leírásban, mert sokkal kisebb a rendszerigénye, most esett le, hogy nem kell Win8.1 képesség, bár az új asztali Linux disztrók miatt kb. ugyanott vagyunk-legalábbis a VGA miatt!

Ha aszongyátok, hogy vegyek inkább valami androidos tablet-pc-t és arra tudtok topik linket, az is jó. De a Linux akkor is fontos, hiába Linux alapú az android is.

[ Szerkesztve ]

(#101262) Chaser válasza Kolondrum (#101256) üzenetére


Chaser
titán

Jó lesz az, 1,8-as hdd a nyűgje, arany áron mérik. Nem sokkal többért kapsz már 2540-est is.

szerk: pollai HA PS jobban jársz a dellel. A K501 kijelzője kategóriájában nagyon jó, koca PS-re alkalmas is. Dellé se csúcskategória, de azért fotomunkára sokkal jobb.

ubyegon2 8560p-t mondanék, 60-nál drágább, 80-90e közt van. Viszonlag új széria, sandy platform. Mindent tud amit felsoroltál, és megbízható, top1 kategóriás üzleti gép.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101263) ubyegon2 válasza Chaser (#101262) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez lenne az?

Kell nekem az i7 amúgy? Itt az aprón nézzek szét a használtak között?

Ez a sandy tetszik, most úgyis Jessie-t futtatok az asztalin, jól megférnének egymással!? amúgy fogalmam sincs, mi a sandy, mint a legtöbb Winesnek a Jessie okoz hasonló pislogást. :)

[ Szerkesztve ]

(#101264) |AP| válasza Chaser (#101262) üzenetére


|AP|
veterán

igazából koca PS lenne, komolyabb fotószerkesztési munkákra van asztali gép.
A Dell 920m VGA-ja nem tudom mennyire elég Archicad alá, ezért jött képbe az Asus. Jóval erősebb VGA, szintén matt, FullHD képernyő (ami mindenképp elvárás), de kicsit félek a TN paneltől a betekintési szögei miatt. A Dell viszont fényerőben nem túl jó...
Jó lenne egymás mellett látni a kettőt, az megkönnyítené a döntést, de erre nem sok esélyt látok.

(#101265) Chaser válasza ubyegon2 (#101263) üzenetére


Chaser
titán

Újan ekörül volt jah:) intel vga-s jobb, i7 nem kell, van i5-ös, keress rá aprón. Amit érdemesebb nézni hd+ kijelző legyen, ne sima hd. Sandy=2.gen core i.

pollai Asusnak sincs hatalmas fényereje. Mindkettőnél lesz kompromisszum, neked kell tudni melyik a kevesebb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101266) |AP| válasza Chaser (#101265) üzenetére


|AP|
veterán

köszi, igazából a Dell tökéletes lenne, csak a VGA miatt vagyok kicsit bizonytalan.
A játékok egyáltalán nem érdekelnek, de az Archicad is igényli a dedikált VGA-t, remélhetőleg elegendő lesz a 920m...

(#101267) laci1978 válasza |AP| (#101260) üzenetére


laci1978
tag

Én is ezüstöt és feketét láttam csak ezzel a felszereltséggel! :Y

[ Szerkesztve ]

(#101268) Khelben válasza |AP| (#101260) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az Asus belépő szintű TN paneles. Ha az IPS-es Dell nem tetszett, az Asustól sikítva fogsz menekülni...

(#101269) e.i.balazs


e.i.balazs
csendes tag

Sziasztok!

(1) A közeljövőben vennék laptopot.
(2) A gépre szánt összeg 160 000 HUF.
(3) Felhasználás: programozás, office, internet
(4) Játékra nem használnám.
(5) A kijelző 15.6"-es, lehetőleg matt legyen.
(6) Hordoznám a gépet, de nem napi szinten.
(7) Operációs rendszer nem kell.
(8) HDD elég, optikai meghajtó kell.
(9) Egyéb kívánság nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba.

Köszi!

(#101270) ubyegon2 válasza Chaser (#101265) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, erre rákeresek, mivel nem sürgős, lesz idő találni egy jó példányt. Elég durva gép ez még mindíg és ahogy nézem katonai szabványnak is megfelel a strapabírása, bár anno láttam az USAF komák gépeit, így ez mégis más kategória, de nem kell félteni itthon túlzottan. Tényleg minden megvan, ami nekem kell, még az álcázott usb3 is!
Gondolom az Intel 520 SSD is belerakható, mivel van rajta +keret is.

lenne még 2 kérdésem:
hd+ kijelző ez mit jelent pontosan?
akkuidőnél mi a még elfogadható?

[ Szerkesztve ]

(#101271) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok,

Az lehetseges, hogy az intel uj Iris Pro-ja olyan eros mint egy Geforce 940m-es gpu?
Tesztek alapjan amiket talaltam a neten ez jott le

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#101272) visszamennyé


visszamennyé
csendes tag

Sziasztok,

Ennyi év távlatában egy 'A6 3400+8GB+Radeon HD 6470+SSD' kombó cseréje egy i5 2520M+8GB+HD3000+SSD' szettre mekkora teljesítmény különbséget okoz?

Egy Probook 4535s-t cserélek majd egy Latitude e6520-ra. A Dell-el szerintetek lesz problémám a Win 10-el? mert a Win8 az utolsó támogatott rendszer

Köszi a helpet.

(#101273) Khelben válasza e.i.balazs (#101269) üzenetére


Khelben
nagyúr

A programozás milyen szinten lesz, munka vagy tanulás?

(#101274) killer1203


killer1203
senior tag

Sziasztok

Barátnőmnek szeretnék majd venni egy gépet karácsonyra 120-130 ezer körül, igazából nem kellene neki semmi extra netezésre és zenehallgatásra néha filmnézésre használná, mindenképpen újat szeretnék garanciával, esetleg telepitett windowsal de az nem annyira lényeges. Milyen gépet érdemes ennyiből venni ?

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#101275) Chaser válasza ubyegon2 (#101270) üzenetére


Chaser
titán

Alu házas, de könnyen lehet horpasztani. Billzet jó, masszív gép. USB3 nincs álcázva, csak itt nem kék mint a legtöbb gyártónál. 2,5-es SSD mehet bele, ha arra gondolsz, de az csak a HDD helyére.
HD+ 1600x900
Elfogadható akkuidő szubjektív. Egy fullos 6 cellás akku közepes fényerőnél terhelőbb webes oldalak nélkül kb 4-6 óra.

szerk: killer1203 Decemberben nézz vissza, addig sok minden változhat.

visszamennyé Cpu erőben biztos több, vga-ban valamivel gyengébb lehet. Win támogatást dell topikban kérdezd, elméletileg ha 8 ment rajta 10 is fog.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101276) e.i.balazs válasza Khelben (#101273) üzenetére


e.i.balazs
csendes tag

A programozás tanulás szintjén lesz.

Egy másik kérdés az előzőtől függetlenül: az ASUS K451-es ajánlott vásárlásra, vagy nem? (Tudom, hogy 14"-es) Mert ugye a K501-est láttam, hogy ajánlod. Ez mennyiben más a minőséget tekintve?

Köszi!

(#101277) Tikakukac válasza Kolondrum (#101256) üzenetére


Tikakukac
titán

Olyan "megbecsült", nagyra tartott, felmagasztalt emberekről tudok órákat beszélni mekkora egy lehúzós, kamuzós, átb@szós idióta, hogy csak na. Semmit nem jelent a név, csak nincs erőm 2-3-4 hét veszekedés, nem garizás stb után még wall of texteket is írni. De vagyunk ezzel sokan, akikkel személyesen is összefutok a notis topikokból sztorizgatunk olykor rajtuk és igen, meglepően sok név egyezik a listáinkon.

Szóval meg kell nézni és bele kell ugrani :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101278) Kolondrum válasza Tikakukac (#101277) üzenetére

Én azóta megtaláltam a fazont PH-n. Igaz ő ezt még nem tudja. 194 + és 0 - !
Baj nem lehet úgy érzem.

(#101279) killer1203 válasza Chaser (#101275) üzenetére


killer1203
senior tag

Rendben akkor majd decemberbe visszanézek, lehet ennyiért kapni amúgy normális gépet már ?

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#101280) Tikakukac válasza Kolondrum (#101278) üzenetére


Tikakukac
titán

800 feletti + és 0 - értékeléses emberekről beszélek, akik akkorát húznak rajtad, mint a börtönben a zuhany alatt szappanejtés után. Ilyen 200 körül rendszeresen raknak ki embereket, mert 1 ideig megy a tápolás aztán meg gyors kaszálás és eltűnés.

Ettől még lehet végtelenségig korrekt ember, de önmagában 1-200+ meg elterjedt név még semmit sem jelent. Kemény évek tapasztalata és a valóság. Látod, most is 2 hónapja ül lassan szervizben az x230-am, kijelző és alaplap kuka, elfelejtett a drága eladó megemlíteni 2 törést és, hogy belülről is azért BT modult és egyebeket már kiszedtek. A szervizes pedig itt PH körökben is ismert ember, mégis úgy sz@rik az egészre, hogy öröm nézni.

Én tapasztalom a szakma legsötétebb részét folyamatosan, pedig jellemzően azért bebiztosítom magam meg eléggé értek is hozzá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101281) ubyegon2 válasza Chaser (#101275) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi a + infókat! Erre gondoltam, hogy biztosan beszerelhető, a kis leszedhető fekete keretre: alapból van rajta ilyen

(#101280) Tikakukac Vidám írás ez pont használt noti vétele előtt! :D

[ Szerkesztve ]

(#101282) Bkrisz9 válasza ubyegon2 (#101281) üzenetére


Bkrisz9
őstag

A laptopsystem nem abba a körbe tartozik szerintem. :) Rájuk merném azt mondani, hogy az egyik ha nem a legmegbízhatóbb használt eladók. Itt sem véletlen ajánlják őket ha használtat venne valaki. Aprós magánszemélyekről beszél a fórumtárs ha jól értem akiket nem is láttam itt soha ,hogy javasoltak volna ellenben a fent említett bolttal.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#101283) Tikakukac válasza Bkrisz9 (#101282) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindenki akiről beszéltem tart webet is így-úgy és aprón is ott van. Ez sem ad biztonságot, alfa mondjuk tartja a szintet, oldanak meg sok olyan gondot is, amik egyébként tényleg nem rájuk tartoznának-saját költségen.
De az apró nagy és rengeteg nagy név van notis/alkatrész/szerviz témában.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101284) bozsozso


bozsozso
őstag

Valaki nem tudna segíteni, hogy régebbi laptopokról hol lehet találni műszaki adatokat? Milyen összetevőkkel adták ki vagy van-e rajta m.2 SATA, támogatott op.rendszer? Konkrétan a HP Probook 430 G1-re lennék kíváncsi. HP honlapon nem találtam. Ilyenre gondoltam: [link] csak a fenti laptopra vonatkozóan

[ Szerkesztve ]

(#101285) Bkrisz9 válasza Tikakukac (#101283) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Persze, én most csak alfáékat akartam kiemelni a tömegből mert úgy gondolom az eddigiek alapján h megérdemlik. Annyi volt a lényeg h nem véletlen ajánlják a kismillió használt eladó közülőket. :)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#101286) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Köszi a laptopsystem-es infót! :R Így már nyugodtabban válogatok, ilyesmiben elég sokat nyom a latba a topikosok véleménye!

(#101287) Khelben válasza bozsozso (#101284) üzenetére


Khelben
nagyúr

[link] Ez nem jó? Google első találat.

(#101288) bozsozso válasza Khelben (#101287) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi, de jó lesz nekem ezt nem hozta fel gugliban. :R

Hát mégsem jó, nem találok benne processzorokat és op.rendszereket

[ Szerkesztve ]

(#101289) Khelben válasza bozsozso (#101288) üzenetére


Khelben
nagyúr

[link] Itt minden megvan.

(#101290) bozsozso válasza Khelben (#101289) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm ez már tényleg jó lesz

(#101291) Kolondrum válasza Tikakukac (#101280) üzenetére

Jó akkor max bukok 36k-t. Ami fix, hogy a hdd 0 perces. :DD

(#101292) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 honapon belul
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150k maximum
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Fokepp iskola. Jegyzeteles es egy kis alap programozas.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Minel hordozhatobb gepet szeretnek, maximum 11.6". Febontas, TN vagy IPS mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Folyamatosan cipelni fogom naponta.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy, majd win10 lesz rajta.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Ha alapbol nincs benne ssd az nem baj de lehessen cserelni es kesobb kerul bele legalabb 120 gigas SSD.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
hdmi mindenkepp kellene es touch screen, yoga nem zavarna.
8Giga ram ferjen bele. Nem baj ha alapbol nem annyi, csak lehessen boviteni.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak uj.

(#101293) Khelben válasza whYz (#101292) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nincs ilyen új gép. Ennyiért 15,6-os is csak 1-2 normális van. Használt felé kellene nyitnod.

(#101294) Tikakukac válasza Kolondrum (#101291) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem csak 0 perces hanem jó is akkor max 30-at :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101295) Peddy789


Peddy789
őstag

Sziasztok,

1 - A következő 2 hétben meg szeretném vásárolni
2 - 120-130e FT, de inkább 120e
3 - Iskola, film, játékok
4 - Játékoknál kis grafikán fusson el az 1-2 éves játék vagy pl lol, data, wow
5 - 15.6''.os
6 - Heti 2x2óra hazautazáskor vonattal
7 - Nem kell rá, de később win7 vagy win10
8 -
9 -
10 - csak új gép és jó lenne, ha a garancia nem egy éve lenne (tipikus egyetemistáknak olcsó, de viszonylag jó laptop kéne ami most a piacon van 120e környékén)

Egy ismerősöm szeretne laptopot vásárolni, hangsúlyos, hogy újat akar, és nemlehet meggyőzni hogy jobban járjon. Tehát a legkisebb rossz kellene.

(#101296) Sheld


Sheld
senior tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Egy gépet keresek az asztalim mellé, amin lehet szöveget szerkeszteni, és prezentációkat nézegetni, továbbá éjjelente videókat töltenék fel vele youtube-ra.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
3 héten belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
50 ezer forint

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Semmi extra. Szövegszerkesztés, és youtube-ra videó feltöltés

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
teljesen mind1, nem játszom (laptopon)

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Minél kissebb, annál jobb, min 8"-os, maximum 14"-os, de a 12-13 as lenne az ideális.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva kb heti 3-4x lesz, igen, nagyjából 3-4 órás akku idő lenne a cél

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Asztalin Windows 10-et használok, ezen vagy Ubuntu, van Windows 10 lenne.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó nem kell, tárhelyből is elég 120 GB körül

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
A hosszú akkuidőn kívül semmi sem.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Nyílván csak használt. :D

A célnak megfelelő legolcsóbb megoldást keresem, az 50 ezres összeghatár valóban a legteteje. Jelenleg egy Lenovo T60asat tesztelek, teljesen meg vagyok vele elégedve, új, 9cellás aksival 30 ezerből meglenne.

A másik, amin még gondolkodtam, egy tablet, ami bőven elegendő lenne a célomra, vennék hozzá bluetooth-os billentyűzetet, meg egeret, és természetesen memóriakártyát, vagy ha támogatja az OTG-t, akkor külső merevlemezt csatlakoztatnék rá.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#101297) Tikakukac válasza Sheld (#101296) üzenetére


Tikakukac
titán

x201 vastagon lesz.

Tabletet felejtsd el. Vinyónak kéne külső táp. Annak akkor még 1 adapter, 20 kábel, 50 elosztó. Nem erre való.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101298) rookie8906


rookie8906
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Holnap
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
350ig
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Dolgozom rajta,elég nagy adatbázissal+net,zene,semmi extra
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játékra kell
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-17 Fullhd matt ips
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Masszív fémházas legyen
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 7-10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD elég,más nem kell.min 8giga ram.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Hdmi legyen rajta + dokkolható legyen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új is használt is.

Sziasztok,kéne kis segítség:)
Annyira nem követem a hardvereket mostanság.
De tegnap meghalt a dell laptopom és holnap mindenképp kell másik.
Igazából dell párti vagyok,ez is 6 évet bírt,pedig ütve vágva volt rendesen,de ha van más alternatíva azt is meghallgatom.
Lényeg: 15-17"fullhd ips matt legyen,fémházas masszív legyen,ssd,8giga ram,meg min i5ös proci.
Latitude lenne egy opció,de néztem,hogy inspironokból is van fémházas vagy az azért nem olyan?
1 oldallal előrébb írtátok a k501eseket is,meg használtan 8560W-t is 120ért.
Ha az is elég bika,akkor nem feltétlen akarok 300-400at elverni gépre.
Csak legyen elég 4-5-6évre ha lehet.
https://ipon.hu/webshop/product/msi_ge70_2pe_628xhu_apache_pro/875812
Esetleg még őt néztem,bár nem tudom,hogy ezeknek a gamer gépeknek milyen a minősége egy üzletihez képest.
Olyan kérdés még,hogyha gyárilag win8al vagy linuxal van a gép,attól még felmegy rájuk a win10 ugye?
Előre is köszi.
Üdv

(#101299) Tikakukac válasza rookie8906 (#101298) üzenetére


Tikakukac
titán

inspironokból is van fémházas vagy az azért nem olyan?

Hát nem egészen, ja.

Esetleg még őt néztem,bár nem tudom,hogy ezeknek a gamer gépeknek milyen a minősége egy üzletihez képest.

Hát mondjuk az az MSI nagyon nem üzleti gép, inkább, mint hordozható karácsonyfa.

Olyan kérdés még,hogyha gyárilag win8al vagy linuxal van a gép,attól még felmegy rájuk a win10 ugye?

Erősen gépfüggő mi és hogyan megy win10 alatt. MSI-ből wifikari meg még talán valami más is teljesen halott még win10 alatt, 4 nap alatt sem tudtam megoldani. De más gépek is tudnak szép anomáliákat, erre rá kell kérdezni.

Ha a 8560W elég akkor az is jó.

A 4-6 év meg hát... legyen mondjuk 3 és akkor úgy kb reális. Talán a HP-nál több, mert abban tényleg van anyag.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101300) Khelben válasza rookie8906 (#101298) üzenetére


Khelben
nagyúr

A fém borítás és a fém ház nem ugyanaz. A konzumer kategóriában fém borítás van (Asus K501, Dell 5558), azok belül ugyanolyan műanyagok, mint a többi. Az üzleti kategória felső szintjein jön a fém borítás alá a fém váz. Például az említett 8560w-ben. Ha masszív gép kell és nem játszol, akkor szerintem egyértelműen az a jobb választás.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.