Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#101351) Axel pRo


Axel pRo
aktív tag

Nos, a válaszaitok, beszélgetéseink alapján valószínűleg a K501 lesz a befutó, de egyre inkább kifutó termékként látom az egyes áruházak kínálatában. Laptopszalonnál egy hete már nem kapható, ki tudja lesz e náluk még. Viszont érdekes dologra akadtam ennek az oldalnak a készülék leírásában ott van, hogy ips LED, gyanítom elírásról van szó, mert eddig itt azt olvastam ez TN paneles, de cáfoljatok rá ha tévedek. A másik kérdésem pedig a billentyűzet háttérvilágítása, írta már itt valaki hogy ő is meglepődött mikor bekapcsolta a gépet, hogy van világítás, de én most először ennél az áruháznál olvasom a leírásban, hogy van. Akkor ez most mindegyik DM045D-ben van és van ahol (pl laptopszalon) ezt nem írják ki e leírásban?

"Cogito ergo Sum."

(#101352) Khelben válasza Tsebacsi (#101350) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az összefoglalót kellene kitölteni. A 740-es Elitebookot elkerülném, mert kb. annyira Elitebook, amennyire a Thinkpad Edge Thinkpad (a nevében).

(#101353) nexwo válasza Razermazer (#101347) üzenetére


nexwo
őstag

Miért baj az átalakító?

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#101354) Tsebacsi válasza Khelben (#101352) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezeket nézték ki, csak arra voltam kíváncsi ajánlottak-e, vagy sem.
A HP-val mi az igazi baj? Anyagfelhasználási hiba, esetleg hűtési probléma? Garanciális problémák? Ha egyik sem, azt fogom mondani, vegye meg.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#101355) vandor01 válasza Axel pRo (#101351) üzenetére


vandor01
őstag

Hat az 5th genes procival (5xxx) meg nem kifuto a cucc hisz meg csak kb fel eve van a piacon :)
inkabb neveznem 4th genes procis (4xxx) gepeket kifutonak :):) na ezek mar vagy 2 eve a piacon vannak
de persze csinalni kell a helyet a 6th gen-nek (6xxx) :):) ezek kb most Sep/Okt ben jonnek...

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#101356) nexwo válasza Tsebacsi (#101354) üzenetére


nexwo
őstag

Annyi, hogy belépő szintű üzleti az árán is meglátszik (a többi elitebook-hoz képest), (ergo ne várj csúcsminőséget) ProBook név jobban illene rá... Sőt ezen a vonalon haladva túl van árazva! :)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#101357) BReal


BReal
addikt

Köszönöm Mindenkinek a választ! :)

(#101358) futo001


futo001
senior tag

Khelben, szabonagyur,

Köszönöm a segítséget, nagyon szimpatikus darab a Dell E7440, árban is a helyén van.
Ma rendelem.

Köszi mégegyszer :)

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#101359) Khelben válasza Tsebacsi (#101354) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ahhoz, hogy ajánlani tudjuk, tudnunk kellene, hogy mire, hogyan fogják használni, milyen elvárásaik vannak, stb. Erre való az összefoglaló. Ha ezt nem áruljátok el, akkor nem tudunk segíteni, vegyék nyugodtan amit kinéztek.

(#101358) futo001 :

[ Szerkesztve ]

(#101360) Tsebacsi válasza nexwo (#101356) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Értem, köszönöm! :R

(#101359) Khelben: Írtam, hogy otthoni használatra kell nekik, nem játszanak. De mind1, valszeg az lesz amit kinéztek, azért köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#101361) Razermazer válasza nexwo (#101353) üzenetére


Razermazer
őstag

Nem baj az, csak hol megy hol nem, nem mindegyik működik úgy ahogy kell. Ha tudsz betonbiztosat ne tartsd magadba.
Ettől függetlenül akkor is kell egy 12"-14" noti.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#101362) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!
Itt a kérdőíven:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Már hónapok óta halasztódik. Egy hónapon belül kellene.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 100.000HUF a kitűzött határ, de egy kiszemelt gép 130eHUF,ig feltolta, hacsak nincs kevesebbért célnak megfelelő.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
- Irodai, böngészés, youtube, több pdf egy időben, programozás C/C++/C# egyszerű console/win32 alkalmazások, semmi grafika. Ha C kódokat tudna vinni openCL?-ben az extra (tanulás céljából).
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- Játék: a leggépigényesebb játék az a X3 terran conflict, ha nem megy hát egye meg a fene..., nem fontos, a többi 10évnél idősebb játék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- Full HD lenne az ideális. 15,6-17 col, se kisebb se nagyobb.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Jelen felállás szerint 99,9%ban hálózat közelben lesz. (a jelenlegi kb 15 percet bír, szóval ennél minden jobb)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Windows lesz.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- RAM min 4GB és bővíthető legyen legalább 8GBig
- HDD: 1 SSD és 1 HDD lenne az ideális, de ezt utólag is kicserélhetjük (ODD kivételével)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- legalább 1db USB3.x legyen rajta.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Legyen új. Nem cserélgetjük évente.

Eddig APU-s gépeket nézegettem és ennél ragadtam le:
Acer Aspire E5-551G-83LH LIN NX.MLEEU.017

Amire nem találok választ az az, hogy az APUban(A8-7100) lévő integrált mag működik e?
Az órajele valóban képes 1,8-3.0Ghz között üzemelni? (vagy csak elírás)
SATA csatlakozó felület 2.0 vagy 3.0?
Az ODD, IDE vagy SATA?

Vagy milyet tudnátok még javasolni?

[ Szerkesztve ]

(#101363) Khelben válasza Tsebacsi (#101360) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha én elkezdeném sorolni, mi mindenre használom otthon a gépet, akkor nem férne ki az oldalon :)
A 740-est én nem ajánlom, nem csak azért, mert drága a tudásához képest, hanem mert a kijelző és a billentyűzet kifejezetten rossz. Még egy 120k-s géphez képest is, nem hogy ennyiért. Az Asusnál meg megint az a kérdés, hogy mire használja. A kisebbik Core M kb. netezésre elég, nagyobb terhelésbe már belehal (gyengébb, mint egy I3U).

(#101362) G.A. : ennyiért csak használt gépet tudunk ajánlani. Ha mindenképp új kell, akkor a 3 év garancia miatt valamilyen Dell-t nézz, de sok örömöd nem lesz benne és a garancia végénél tovább nem terveznék vele.

[ Szerkesztve ]

(#101364) Narris válasza Khelben (#101338) üzenetére


Narris
csendes tag

Köszi a választ. Asus laptopok megbízhatóak? Igazából amióta ezt megvettem nem követtem a piacot, de régen én nem hallottam annyira jókat róla.

(#101365) Khelben válasza Narris (#101364) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nincs megbízható márka, mindegyik gyárt szemetet meg jó gépeket is. Az N sorozat elég jó minőségű.

(#101366) Narris válasza Khelben (#101365) üzenetére


Narris
csendes tag

Az új DELL Inspiron széria melyik kategóriába esik?

(#101367) G.A. válasza Khelben (#101363) üzenetére


G.A.
aktív tag

És többért? Mondjuk, ha a keretet feltolom 150ig?

(#101368) Khelben válasza Narris (#101366) üzenetére


Khelben
nagyúr

Melyikre gondolsz? A 3543 belépő gép, ahhoz képest nem rossz, az 5558 kb. az Asus K501 szintje, a 7-es sorozat nekem nem jött be.

(#101367) G.A. : ha feltétel a fullhd, akkor a legolcsóbb az Asus K501 160k-ért. Azon játszani is lehet. Feljebb Dell 5558 fullhd IPS-sel, 200k környékén. Ha elég az 1366x768, akkor meg HP Probook 450.

[ Szerkesztve ]

(#101369) dreko


dreko
aktív tag

olyan időtálló (kb. 3-4 év) notebookot keresek, ami csak irodai munkára lesz használva, fontos az érintőképernyő, az se baj ha az lecsatolható és minél hosszabb ideig bírja töltő nélkül, tárhelye legalább 256 gigabájtos, lehetőleg ssd meghajtóval
árban kb. 300-400 e körül, csak új jöhet számításba

köszönöm a segítséget

(#101370) G.A. válasza Khelben (#101368) üzenetére


G.A.
aktív tag

Bocsi, kozben volt egy modositasom, kiegeszitesem, a jatekok teren, amit lehet nem lattal:

- Játék: a leggépigényesebb játék az a X3 terran conflict, ha nem megy hát egye meg a fene..., nem fontos, a többi 10évnél idősebb játék.

Az X3 nem feltetel, ha nem megy nem gond, a tobbi jatek meg ilyenek mint pl.: Red Alert 2, Zeus, Master of Orion 2..., de ezek is masodlagos dolgok. Ami jatekok feltetlen kell (apamnak) bubble shooter, meg par flash alapu online jatek :)

(#101371) Narris válasza Khelben (#101368) üzenetére


Narris
csendes tag

Az 5558-ra gondoltam. Tesztet és véleményt olvastam most az ASUS N551-ről. A mostani DELL súlyra nehezebb, tehát nem lenne gond cipelni a 2.7 kg-os ASUS-t. :)
De akkor ha jól értem a DELL 5558 az nem egy szint az N551-el, tehát ha már ennyi pénzt kiadok, akkor az ASUS jobb döntésnek tűnik.

(#101372) Mikulásbá válasza dreko (#101369) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Asus T300CHI áll a legközelebb az igényidhez,nézegesd meg a konfigokat,milyenek vannak itthon.

(#101373) gergo5991 válasza Khelben (#101365) üzenetére


gergo5991
őstag

A G sorozat is megbizhato? Egy g551jw cn120h. Sokan irjak hogy az i7 es a gtx 960m tulmelegeszim es felere veszik a teljesitmenyt, de i5-os verzio nalunk nem igen kaphato. Igaz most nagyon jo servis programot inditott nalunk az asus penzvisszafizetes+ melle ingyen javitjak a gepet, de ez a melegedesi gond igen foglalkoztat, ahogy elneztem a gep aljat hutopad se segitene neki sokat mert alig van valami nyitott hely az aljan. Ha ugyan azzal lenne amugy egy G es egy N akkor is az N-t ajanlanad?

(#101374) dreko válasza Mikulásbá (#101372) üzenetére


dreko
aktív tag

a transformer nagyon jó, azonban ha erősebb készülék kéne és a lecsatolhatóság nem fontos, úgy melyik lenne a befutó?

(#101375) Tikakukac válasza dreko (#101374) üzenetére


Tikakukac
titán

a transformer nagyon jó

Erről mondjuk egy sör felett remekül tudnánk vitázni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101376) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 140000Ft
(3) Felhasználás? Mindennapi használatra, internet, filmezés

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Lesz hordozva néha, de főleg asztalon használat
(7) Operációs rendszer? Ha van hozzá Win akkor jó, de nem létfontosság
(8) Tárhely mérete és típusa SSD lenne jobb, de ennyiért tuti nincs, memória (RAM) mennyisége min 4GB, optikai meghajtó kell-e? Kell

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új gép

Köszönöm! :R

Don't hate the player, hate the game ...

(#101377) premete válasza dreko (#101374) üzenetére


premete
veterán

Ilyen például? Dell UK outletben van csúcs felszereltséggel ~230 ezer Ft magasságában, az 2 akkus, LTE-s, és M5y71 CPU-s. Teszt
Asus transformerről annyit, hogy a vadiúj letöltötte a w10 frissítést, és többé el sem indult, az Aqua is a lét adta vissza, mert egyetlen működőképeset sem találtak. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#101378) dreko válasza premete (#101377) üzenetére


dreko
aktív tag

köszönöm, megnéztem, mehet árban feljebb a dolog, fontos, hogy új legyen.
erről: IdeaPad Yoga 500 jók a vélemények?

(#101379) kispiros


kispiros
csendes tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni laptop kiválasztásában.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős, de legkésőbb Karácsonykor
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150.000 HUF
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Otthoni használat, lányomnak, iskolai informatikai feladatok gyakorlására, filmnézés, netezés, csetelés, prezentációk készítése, számítógép használat megtanulása :)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lényeges. Biztos lesz játékra használva, de nem gamer gép lesz.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" - 15.6" között, én a matt kijelzőt jobban szeretném.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Főleg otthoni használat, esetleg családi utazásra elviszünk. Napi szinten egy ideig biztos nem lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows szükséges, megfelelne még a 7 is, de új laptop kellene így gondolom 8 vagy 8.1 lenne.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
legalább 500 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Itt jön a lényeg, színesnek kellene lennie. Hiszen lánynak lesz.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Igen, jó lenne új gép.

Amik eddig felmerültek:

-több helyen is van fehér ASUS X554LA-BING-XX1201B (15,6"/Core i3 5010U/4GB/500GB/Windows 8.1) win8.1-el 1 év officeval 125.000 körül, én a MediaMarkt online-n néztem. Viszont ahogy itt visszaolvastam ez már jogosan kiesett?

-Láttam és külsőre nekem tetszett a HP Pavilion 15-p000sh (AMD A4-6210 / 4GB / 1TB / AMD Radeon R3 / DOS / Kék), amit ha olyan helyen veszem választhatok hozzá win8.1-t és még befér 150.000 alá, viszont ahogy nézem kifutó modell, illetve nem tudom kell-e félnem az AMD processzortól illetve az integrált Radeon videokártyától akár csak melegedés miatt? Laptopszlonnál 2+2 év garancia lenne.

-Esetleg HEWLETT PACKARD Pavilion 15-P050SH notebook J2T40EAW (15,6"/Core i3 4030U/4GB/500GB/Windows 8.1) pirosban lenne 140.000 körül, de itt kisebb a merevlemez, meg az asustól régebbi az i3 processzor. MediaMarkt oldalán 2 év garancia lenne, a laptopszalonnál 2+2 év lenne, de ott free DOS van, ha win8.1 OEM is kellene, akkor már 150.000 felé megy az ár.

-vagy DELL Inspiron 5558 Notebook i3 4005U 4GB 500GB HD4400 Win 8.1 matt kék, ebben a leggyengébb az i3 processzor, és ez is 140.000 körül lenne. Gari 3 év lenne, pl aqua.

Hivatalos windowst szeretnék lehetőleg a géppel együtt, nem feltétlenül vennénk oprendszer külön helyről.

Köszönöm a segítséget!

(#101380) Chaser válasza kispiros (#101379) üzenetére


Chaser
titán

5558

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101381) dmaty06


dmaty06
csendes tag

Erre valaki: #101321 ?
Egyelőre ezt nézem ki, van alternatíva, jobb ennél akár más márkából (Dell, Thinkpad, stb.)?

(#101382) Khelben válasza gergo5991 (#101373) üzenetére


Khelben
nagyúr

A G is jó, csak design-ban különbözik az N-től. A túlmelegedést vagy megszokod vagy veszel 17-es változatot, abban már az i7 sem melegszik túl.

(#101383) cstomi15


cstomi15
tag

Sziasztok,

régóta gondolkozom új gép vásárlásán, már több hete nézelődök, de mindig találok egy sokkal jobb vagy vonzóbb ajánlatot, és egyszerűen nem tudok dönteni, hogy melyik is lenne a legjobb ajánlat a pénzemért.
Az én 10 pontos listám a következő:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) max. 200.000,-Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) Irodai munka, programozás, virtuális gépek futtatása. Ezen felül a mindennapi átlagos felhasználás (filmnézés, netezés, stb.)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nagyon ritkán szoktam játszani, kb. csak hosszú hétvégéken, mikor több a szabadidőm
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? A méret legyen 15,6", matt, a felbontás és a paneltípus nem lényeges.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hetente kétszer vinném magammal kb.Utazás közben nem használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Teljesen mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Min. 1TB és 4GB RAM. Optikai meghajtó nem probléma, ha nincs.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új gép.

Én ezeket a gépeket néztem ki magamnak:
- ASUS X555LB XO244D
- ASUS K555LB-DM109D
- ASUS K501LB DM060D

Igazából úgy gondoltam, hogy ezekhez majd veszek +4GB RAM-ot és egy SSD-t, mert úgy láttam, hogy olcsóbb külön megvenni és utólag beletenni, mint ha eleve 8GB-os konstrukcióban venném meg.

Tudtok ezeknél esetleg jobb gépet ajánlani? Fontos még számomra az anyagminőség is, nem baj, ha műanyag a gép, de ne legyen az a ropogós, igénytelen csillogó műanyag.

Előre is köszönöm a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#101384) nexwo válasza cstomi15 (#101383) üzenetére


nexwo
őstag

Tudtok ezeknél esetleg jobb gépet ajánlani? Fontos még számomra az anyagminőség is, nem baj, ha műanyag a gép, de ne legyen az a ropogós, igénytelen csillogó műanyag.
Akkor az ASUS X555LB XO244D ki is van zárva! :)

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#101385) Khelben válasza cstomi15 (#101383) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezek belépő konzumer gépek, az X és a K555 ráadásul a legalja kategória. A K501 is csak épp átlépi az ajánlott szintet, de messze nem a te felhasználásodra készült. Egy használt üzleti munkaállomás kellene neked. Ha vennél egy HP 8560w-t, bele ramot, ssd-t, garikiterjesztést, sokkal előbbre lennél, mint bármelyik géppel nem hogy 200k, de 300k alatt. Megkapnád a minőséget nem csak a borításban, hanem a belső vázban, merevítésekben is. És még sörre is maradna pénz.

[ Szerkesztve ]

(#101386) gergo5991 válasza Khelben (#101382) üzenetére


gergo5991
őstag

80 fok felett toltam a wowot egy 2009es macbook pron, szoval a megszokas megvolt, csak hogy ne menjen a teljesitmeny kárára, bar nem tudom mac-nel hogy volt ez orvosolva hogy leveszi-e a teljesitmenyt ha tulhevul. Azthiszem 109 foknal kapcsolt ki a gep de ennnyi

(#101387) nexwo


nexwo
őstag

Lenne egy kérdésem, ismerősnek lenne:
max 160 ezer, 15,6-os képernyő játékra és ha lehet akkor strapabíró legyen, csak használt számlával és garanciával (az akkumulátor 3 órát vagy a felett bírja, esetleg külön vásárolva)

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#101388) nexwo válasza gergo5991 (#101386) üzenetére


nexwo
őstag

az ötödik generációs intelek 105 fok felett halnak meg vagy lerövidül az élettartalmuk! (a 4-ik generáció 100 °C volt a maximum!)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#101389) Chaser válasza nexwo (#101387) üzenetére


Chaser
titán

Használt gamer gépeket egy kereskedő se nagyon forgalmaz. Újan Asus K501 megvan ennyiből.
Aprón találhatsz jó ajánlatokat magánszemélytől, de ott nyilván nem lesz számla.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101390) szabonagyur válasza nexwo (#101387) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs ilyen gép.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#101391) Khelben válasza gergo5991 (#101386) üzenetére


Khelben
nagyúr

A mostani gépek visszaveszik a teljesítményt elég keményen. Volt nálam olyan, amiben az I7 játék alatt 1,6 Ghz-en ment maximum.

(#101392) drmazsi válasza drmazsi (#101376) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszi! [link]

Don't hate the player, hate the game ...

(#101393) QwErTy42 válasza drmazsi (#101392) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Itt egy.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#101394) redaizoltan válasza nexwo (#101387) üzenetére


redaizoltan
csendes tag

160 e-ért már ki lehet fogni jót,és nem feltétlenül használt..használt 2-3 éves gamer laptopnál vagy a videokari chip ég le( ha nem tisztították megfelelően), vagy maga a gép van lelakva..egy új noti 160 e-ért sztem többet ér :)

A számítógép nem az élet,csak az életünk egy része... http://mesterszerviz.hu

(#101395) Khelben válasza nexwo (#101387) üzenetére


Khelben
nagyúr

A strapabírás meg a játék általában nem összeegyeztethető. Konzumer gépet használtan nem szoktunk ajánlani, mert 2-3 évesen jó eséllyel már elérte a gyártó által tervezett élettartamát. Asus K501-et keress újonnan.

(#101396) nexwo válasza Khelben (#101395) üzenetére


nexwo
őstag

Csak úgy voltam vele, ha vannak jó minőségű üzleti gépek amiket 1-2 éve még drágábban árultak újonnan, hátha van játékra szánt gép ami maximum 1-2 éves és jó összeszerelésű...

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#101397) Khelben válasza nexwo (#101396) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pont ez az egyik alapvető különbség az üzleti és a konzumer gépek között, az élettartam.

(#101398) Chaser válasza nexwo (#101396) üzenetére


Chaser
titán

Van, csak nem kereskedőknél, magánszemélynél meg nem lesz számla. Meg nagyon ki kell fogni dolog, legtöbben nem fogják fel, ki nem sz@rja le kategória, ha ő pl 300e-ért vett gépet. Másnap már 250-nél nem ért többet, darabig tartotta az árát aztán padlóra zuhant. De ő 2 évesen 200-ért akarja eladni:) Ráadásul gari is zizis.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101399) kall válasza cstomi15 (#101383) üzenetére


kall
csendes tag

yoyo, végigolvasva amit írtál, talán furcsának hat, de én másképp használnám ki a 200 ezres keretet, mint te.
ezt venném újonnan egy 120 GB-os m.2 sata ssd-vel kiegészítve:
[link]
Ez az ssd-vel ellátott i3-as K501 jóval gyorsabb és csendesebb lesz, mint az ssd nélküli i5-ös verzió. Tehát érdemesebb ezt venni ennyi pénzből. Én így tennék. Viszont a te pénzed, te döntésed.

(#101400) gergo5991 válasza Khelben (#101391) üzenetére


gergo5991
őstag

Szeretnelek megkerdezni e gép ugyében:
gep
Mas valasztasom nem igen van ugymond, az erdekelne hogy ezzel lesznek-e problemaim wowozas kozben ahogy irtad a proci leveszi a teljesitmenyt stb. Nem kell nekem hogy ultran fusson hdban boven eleg, amellett meg netezes filmezes lessz, meg programozas tanulas, grafikai probalkozasok. Szoval sztem ezek annyira nem porgetik fel a procit, asszem 5. Generacios i7 ez. Latom topikgazda vagy meg elegge ertessz hozza, egy aldas toleg a gepre adnak egy loketet, es jovohet hetfon vegre meglehetne venni, mert csak a hetfo szabad sulibol. (Koleszos vok, 500km-t utazgatok)aztan mar nem akarok tovabb keresgelni mert nincs is mas valasztas igazabol.
Basszus bocs a szlovak linkert, de tuti megerted a dolgokat

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.