Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#100701) vandor01 válasza Yeeeti (#100692) üzenetére


vandor01
őstag

összeálitod mit szeretnel!
1300-1400 juroert mar tisztesseges cuccot lehet venni!

[link]

[link]

[link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#100702) vandor01 válasza King Unique (#100671) üzenetére


vandor01
őstag

tessek itt van occcoban akcioban az Asus...
el lehet menni megvenni az Alle-ba shopingolni az ismeroseidnek
es -10e--- nem 90 hanem 80!
na? orom es boodogsáág?

[link]

Win-nel 85!

[link]

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#100703) QwErTy42 válasza Khelben (#100700) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ettől függetlenül az eredeti kívánalmaknak nem felel meg. Hozzá egy jogtiszta Win cirka 30 rongy. Így nagyon nem egy árkategória.
Plusz 40 rongyért elhiszem hogy belefér a fém ház meg a fullhd kijelző, ugyanakkor azt Te sem mondhatod komolyan, hogy a műanyag eredendően rosszabb. Láttunk már "fém" kasznikból is ótvar példányokat.
Illetve a Fujinak azért elég megbízható gépei vannak, kiváló szervizháttérrel.
Egy gép nem attól lesz minőségi értsd megbízható, hogy alumínyiumbú' vannak egyes elemei.

Persze ha a felár belefér a fórumtársnak, akkor sem venne rossz gépet.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100704) PandaMonium válasza Yeeeti (#100692) üzenetére


PandaMonium
őstag

Ilyen árkategóriában nehéz dió olyat mondani aminél megéri a gép az extra árat. A legújabb szériás üzleti notik 500-600k magasságában kezdődnek, a konzumer gépek 300k körül végetérnek, és maradnak ebbe az árrésbe a komolyabb ultrabookok amik nem munkára lettek kitalálva (de tanuláshoz és enyhe játékhoz tökéletesek), illetve a böszme 3kg fölötti gamer notik.

Ami biztos, hogy a QFHD-t sajna el kell felejteni ekkora kijelzővel, a Windows rettenetesen skálázik, a játékokat pedig nem fogja kihajtani a GPU ekkora felbontás mellett.

Ha az irodai munka és a tanulás a legfontosabb akkor én a helyedben ezt a T450S-t venném magamnak. CS:GO még el fog rajta menni, az NFS már nem biztos. Cserébe kapsz egy nagyon megbízható üzleti gépet és ha nagyon kell a játék a maradék pénzhez később hozzátéve egy keveset tudsz olyan asztalit venni amin ezek simán elmennek. (A játék és a munka egy gépben sajna soha nem fog menni).

Szerk.: Ehhez még ugye venni kell egy memória modult + SSD-t, de a keretedbe a gép mellé ez még simán belefér.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#100705) Chaser válasza PandaMonium (#100704) üzenetére


Chaser
titán

A TP és a megbízhatóság már azért nem annyira összetartozó fogalom. Szervizük is elég gyatra. Ennyiért mondjuk vállalható, de biztos szétnéznék inkább delléknél.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100706) #33846528 válasza Yeeeti (#100692) üzenetére


#33846528
törölt tag

Hasonló kritériumok mentén kerestem én is korábban: ha a játék kevésbé fontos, és inkább a multimédia, könnyű hordozás, akkor nagyon elégedett lesz a dell xps, macbbok pro, dell 7440 vonal bármelyikével.

Ha játék is hangsúlyos, akkor passz, a topicgazdák az Asust szokták javasolni.

(#100707) Yeeeti válasza vandor01 (#100701) üzenetére


Yeeeti
tag

Köszi a "segítséget". Kicsit nesze neked fogd meg jól-nak tartom, de ez biztos az én hibám. Lényegében azt is írhattad volna, hogy bármelyik hazai laptopbolt kínálatából válasszak egy 400.000 Ft-os gépet.
Nem írtam, de nem bajlódnék külföldi beszerzéssel, olyan márkákkal amiket életemben nem hallottam (pedig biztos jók), hogy aztán szenvedjek a gariztatással, úgy, hogy nem is magamnak keresek.

Ha lehetne Magyarországi boltból kérnék 1-2 konkrét tippet 13" illetve 15" méretben.

Üdv

Nokia 5110 > Nokia 3310 > Nokia 3410 > Siemens S55 > Nokia 7650 > Motorola MPX 200 > Sony Ericsson 910i > Sony Ericsson W950 > Sony Ericsson P1 > Samsung Galaxy S > Samsung Galaxy Note 2 > Samsung Galaxy Note 4 > Huawei Nexus 6P > Oneplus 6 > Oneplus 6T > Oneplus 8 Pro

(#100708) Yeeeti válasza PandaMonium (#100704) üzenetére


Yeeeti
tag

Köszi a segítséget! Ultrabook-nál tudnál valamit ajánlani?

alek41 Köszi!

[ Szerkesztve ]

Nokia 5110 > Nokia 3310 > Nokia 3410 > Siemens S55 > Nokia 7650 > Motorola MPX 200 > Sony Ericsson 910i > Sony Ericsson W950 > Sony Ericsson P1 > Samsung Galaxy S > Samsung Galaxy Note 2 > Samsung Galaxy Note 4 > Huawei Nexus 6P > Oneplus 6 > Oneplus 6T > Oneplus 8 Pro

(#100709) PandaMonium válasza Chaser (#100705) üzenetére


PandaMonium
őstag

A 40-esek valóban gyatrák voltak, de az 50-es sorozat újra elég jó lett. Láttam már belőlük és az egyetlen ok amiért nem ilyet fogok beszerezni magamnak az, hogy nem tudom kifizetni. :DDD

(#100708) Yeeeti: A kicsit fentebb említett XPS 13 nagyon jó opció de újonnan sajna ez is bőven 500k fölött kezdődik. Ha hajlandó vagy alig használt gépet venni simán (közel) elfelezhetnéd ezeknek a gépeknek az árát. Persze azt is megértem, hogy ilyen kerettel nem akar az ember használt gépet venni.

Ha még picit rádobsz akkor lesz ennyiért 13"-as Macbook Pro Retina. Ott annyi egyedül a bibi, hogy ha az irodai munka nálad az Office-t jelenti akkor az OSX-es verzió elég gyatra és érdemes Bootcamp-el Windows-ozni. Ettől jobb opciót sajna nem tudok mondani.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#100710) Mikulásbá válasza Yeeeti (#100708) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Létezik egy majdnem minden kritériumnak megfelelő gép,prémium üzleti ultrabook,Latitude E7450,ebből van i7xxxU-s procival és 840M-el szerelt.Alap az SSD,full HD IPS kijelző,1.4 kg,világító billentyűzet,stb.
Az új ára 500 ezer fölött van,egy alig használtat ha találnál,az lenne a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#100711) Yeeeti válasza PandaMonium (#100709) üzenetére


Yeeeti
tag

Az az ár már túl sok, használt pedig nem jöhet szóba.
Macbook pro-n én is gondolkodtam. OSX-s office miben tér el a windows-tól? (nem használtam még osx-t)

Mikulásbá Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Nokia 5110 > Nokia 3310 > Nokia 3410 > Siemens S55 > Nokia 7650 > Motorola MPX 200 > Sony Ericsson 910i > Sony Ericsson W950 > Sony Ericsson P1 > Samsung Galaxy S > Samsung Galaxy Note 2 > Samsung Galaxy Note 4 > Huawei Nexus 6P > Oneplus 6 > Oneplus 6T > Oneplus 8 Pro

(#100712) stilo18


stilo18
addikt

Köszi az infót srácok! :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#100713) r4z válasza Yeeeti (#100711) üzenetére


r4z
nagyúr

Pár apró feature hiányzik, amúgy full ugyanaz. De arra is tudsz tenni Windowst, sőt, jobb a driveres ellátottsága, mint jópár más, hasonló kategóriájú gépnek.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#100714) King Unique válasza Tikakukac (#100695) üzenetére


King Unique
titán

70k-ért milyen notit adnak, ami annyival normálisabb? Illetve, ha ő ott akarja megvenni, azzal én nem tudok mit kezdeni...
"Bay-Trail gépekben van Win"
Az meg mi? De mindegy.

Lenovo szervizelés tudom, hogy megváltozott, de amikor én vettem, akkor még lengyelbe küldték ki és 1 hét alatt megvolt, azt pakolták bele csere keretében, amit kértem és azóta ok. Amúgy meg végül Asus volt említve lehetséges vételként, nem is a Lenovo.

(#100702) vandor01: köszönöm a linkeket, csak az a helyzet, hogy nem BP és nincs Alle. :N Webáruházat meg hiába említettem, neki a tacskó praktikusabb és kényelmesebb. Neki...

[ Szerkesztve ]

(#100715) Soma01


Soma01
veterán

Asus K455LA-ról mi a véleményetek? Érdemes abban gondolkodni, hogy olyat vegyen valaki?

(#100716) Khelben válasza Soma01 (#100715) üzenetére


Khelben
nagyúr

X sorozat testvére, felejtős.

(#100717) PandaMonium válasza King Unique (#100714) üzenetére


PandaMonium
őstag

Értettük, Tesco, ez a két gép. Egyik sem ajánlott, ennek fényében kell megvenni. Arra várni, hogy valaki rábólintson az egyikre felesleges. Ezt csak azért írom mert már rég túl van tárgyalva az egész: El lett mondva milyen más opciók vannak, neki az nem jó, akkor vegye azt amelyiket szeretné.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#100718) ZiD


ZiD
tag

Sziasztok. Erre esetleg?

Köszi, Gábor

(#100719) King Unique válasza PandaMonium (#100717) üzenetére


King Unique
titán

Igen, világos, tudom, hogy sz*r mind a kettő. Én magamnak nem venném egyiket se, főleg onnan, inkább összespórolnám a zsetont egy normálisabbra. Csak gondolom sejted, hogy hiába győzködöm, ha megvan a szilárd elképzelése a helyet illetően. Pusztán csak az érdekelt, hogy a 2 rossz közül, melyik a kevésbé tré? De az előtelepített Windows vsz az Asus javára billenti a mérleget.
Köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#100720) Soma01 válasza Khelben (#100716) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor K501 inkább? Az nem ellenjavallt? :)
Asus szerviz, gar. ügyintézés milyen?

(#100721) martonx


martonx
veterán

Sziasztok!

Itt az ideje a már majdnem két éves, de már új korában sem sebességbajnok notebook-om lecserélésének.
A szempontjaim: minél kisebb legyen (maximum 14-es, de 12-nél ne legyen kisebb), ne legyen benne külön GPU, mert minek, nem célom hogy komolyan játszak vele, de legyen minél komolyabb az APU-ja, mert időnként játszok World Of Tanks-ot, meg egy-két stratégiát.
Vinyója lényegtelen, ha nem SSD van benne gyárilag, azt úgyis a megvásárlás pillanatában SSD-re cserélném.
Fontos, hogy legyen érintőképernyős, ugyanakkor a billentyűzetének legyen háttérvilágítása.
Memóriából pedig 8GB legyen benne (4GB is lehet gyárilag, de akkor meg bővíthető legyen 8-ra).
És ha mindemellett mondjuk nem kerülne 300K-nál többe, akkor lennék maradéktalanul elégedett.

Én kérek elnézést!

(#100722) Tikakukac válasza King Unique (#100714) üzenetére


Tikakukac
titán

Semennyivel. Arra reagáltam, hogy a notiboltokban is van olcsó gép nem kell tecsóba menni és a mosóporral megvenni a 100k-s dolgokat.

A Bay-Trail proci. És az MS-el van egy kis összeborulás így azokon a gépeken van eredeti Windows.

Lenovoval nem feltétlen a gari gond. Olyan minőségi szórás van bennük, hogy elképesztő.

De ha valaki annyira szilárdan tudja, hogy mit kell venni és honnan, teljesen felesleges megkérdezni szakembereket, akik ebben dolgoznak és talán icurkát jobban értenek hozzá, mint a tecsó eladó vagy mint a civil. Csak nem értem miért jó az, ha korlátoltan élünk és nem használjuk ki a lehetőségeket amiket megad nekünk a kor meg a helyzet, ráadásul úgy, hogy versengenek a boltok a pénzünkért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100723) Dhampir válasza Tikakukac (#100722) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha versengenének a boltok a pénzünkért, akkor ezt olcsóbban adnák. :D

(#100724) PandaMonium válasza martonx (#100721) üzenetére


PandaMonium
őstag

Dell Latitude E7250 érintőkijelzővel. Somasz "kolléga" árulja itt HA-n, vele vedd fel a kapcsolatot.

What I cannot create, I do not understand

(#100725) Tikakukac válasza Dhampir (#100723) üzenetére


Tikakukac
titán

Már így is a gépek többsége csak azért van kínálatban mert a gyártó ad utólagos kedvezményeket. Ezek alá bemenni már lehetetlen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100726) Dhampir válasza Tikakukac (#100725) üzenetére


Dhampir
félisten

Megértem, csak másutt már 130 körül kiárusították ezeket, igaz, hogy ők 2 helyett 3 év garival kínálják (az "életveszélyes" Lenovo garival).

(#100727) premete válasza r4z (#100713) üzenetére


premete
veterán

Matt FHD IPS kijelzővel hogy áll az Air? Merthogy ez volt a legfontosabb kitétele.....mondjuk a Dell XPS 13, vagy Lati e72x0 is itt vérzik el rögtön.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#100728) PandaMonium válasza premete (#100727) üzenetére


PandaMonium
őstag

Pro Retináról volt szó, nem Air-ről. Az XPS 13 vagy a Latitude E(72/74)50 pedig miért vérezne el ezen a ponton?

What I cannot create, I do not understand

(#100729) premete válasza PandaMonium (#100728) üzenetére


premete
veterán

Szerinted matt a xps, illetve az e7240/50 fhd ips kijelzője?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#100730) #33846528 válasza premete (#100727) üzenetére


#33846528
törölt tag

Erről beszélgettünk korábban, hogy aki nem használja szabadban vagy napsütötte irodában, annak teljesen indokolatlan a matt képernyő. Azóta sem kaptam rá választ, de valószínűsítem, hogy sokkal olcsóbb gyártani azonos minőségben. Aki az ultrabookok között keres (írta a hordozhatóságot ÉS szép képernyőt ÉS a 4k árat) annak nem hiszem, hogy bármelyik Dellnél vagy Apple-nél lehet jobbat mutatni.

(#100731) premete válasza #33846528 (#100730) üzenetére


premete
veterán

Itt nem az a kérdés, hogy melyik tetszik Neked, vagy nekem jobban, hanem hogy a kolléga mit szeretne; meg is értem, mert az Office a fő használat, és kültéren egy excel táblából nem sokat látni fényes kijelzőn.
"5. Ha lehetne, kérnék egy 13" és egy 15" gépet is. IPS, mindenféleképpen matt, FHD vagy QFHD"

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#100732) Ispy válasza martonx (#100721) üzenetére


Ispy
veterán

WOT-ot apuval nem igen fogsz játszani, én anno még az asztali gépemmel kipróbáltam dedikált VGA nélkül, kb. 10-20 fps között mozgott. Azután vettem a gépbe egy rendes CPU-t és VGA-t ;)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#100733) martonx válasza Ispy (#100732) üzenetére


martonx
veterán

Asztali gépen AMD A10-7800-val majdnem mindent közepesre állítva 1600X1050-ben 50-60FPS-t viszi.
Gondoltam egy GT3-as Intel APU vagy egy Carrizzo-s AMD szintén hozná ugyanezt (miközben 13 colon mondjuk 1366X768 -al se lesz fájdalmas).

Én kérek elnézést!

(#100734) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Na, hát akkor elérkezett a nagy pillanat, holnap noti vásárlás ha minden igaz. :)
Mivel hónapok óta figyelem a topikot így a kinézett gépek már megvannak, de hátha tudtok még újat mondani vagy tapasztalatokat megosztani. Összefoglaló:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ha minden igaz holnap. :DD
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
170-200.000Ft.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Programozás, munka (ami szintén programozás + dokumentáció írása, emailezés, stb.), filmnézés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nagyon minimális játék lesz, bőven elég az integrált (bár abból jobb volna a HD4600, de nem feltétel).
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Mikor itthon vagyok akkor monitorra lesz csatlakoztatva, de mivel sokszor út közben, vagy máshol használom nem ártana a minél jobb kijelző bele (tehát remélhetőleg FullHD IPS).
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minden nap, szinte egyfolytában.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell, Linux lesz rajta.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD kell, ha nincs az se baj mert rakok én bele magamnak, csak akkor az ár is úgy alakuljon. RAM-ra ugyan ez vonatkozik, 8GB volna az optimális.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Dokkolható, üzleti gép kell.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új és használt egyaránt, de inkább használt, hogy többet kapjak a pénzemért.

A kinézett gépek (katt nagyobb felbontáshoz):

Én igazság szerint az E7440-et venném, de most olvastam pár ijesztő dolgot vele kapcsolatban itt a topikban, úgy látom nem nagyon hozza a 6-os széria minőségét. A súly és a kijelző miatt viszont továbbra is elég szimpatikus. Jelenleg a 840G1, E6440 és E7440 között vergődök leginkább. Fontos azt is megjegyezni, hogy valószínűleg csak 1 évig kellene a gép, utána váltanék egy Macbook Pro Retinára, de most sajna nincs annyi pénz...

Szóval a lényeg: Ti a helyemben melyiket vennétek? :R

What I cannot create, I do not understand

(#100735) LIL D


LIL D
csendes tag

Sziasztok rémélem valaki tud segíteni választás terén.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Napokban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
160.000-170.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Iskola (szakdolgozat), Youtube, Adobe PS/Premier Pro alap szintű felhasználás.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" min. 1366x768
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordva, nem fogom használni utazás közben.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Freedos (van Win10 lisence-m)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nem fontos, van SSD-m, legalább 4GB, optikai meghajtó nem lényeges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Lényeges, ami gondolom nehezít a dolgon, csak is fehér jöhet szóba kívül-belül! , HDMI, USB 3.0 , illetve, hogy mivel a szakdolgozatomat írnám rajta... megbízható legyen!
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak Új Gép.

Köszönöm a segítséget :) :R

(#100736) PandaMonium válasza LIL D (#100735) üzenetére


PandaMonium
őstag

A kívül-belül fehérrel minden ajánlható gépet kilőttél. Inspiron 5558-ból van kívül fehér, de belül az is fekete. Probook felső része fekete, alsó része alu. K501 szintén. Ezért szokás mondani, hogy az utolsó dolog a kinézet legyen notebook vásárláskor, mert a minőség fogja bánni.

(#100731) premete: Az E7440 FHD kijelzője matt, az E7240-é természetesen nem, mert abból csak touch verzió létezik ekkora felbontással.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#100737) Ispy válasza PandaMonium (#100734) üzenetére


Ispy
veterán

Ha csak egy évre kell, akkor az E6440-et, a legolcsóbb megoldás és a legtöbb garancia van rajta, ami jól jöhet ez eladáskor. Nem mellesleg itt hever a dokkolóban az asztalomon a nagyobbik tesója, jó kis gép. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#100738) Khelben válasza LIL D (#100735) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ugye tudod, hogy a fehér gép ebben a kategóriában műanyag lesz, ami azt jelenti, hogy addig marad fehér, amíg ki nem bontod a dobozból. Utána koszolódik, karcolódik és két hét alatt úgy fog kinézni, hogy hányinger nélkül nehéz lesz használni.

(#100739) premete válasza PandaMonium (#100734) üzenetére


premete
veterán

A Probookon kívül mindegyikből használtam több darabot, én az e6440-est venném, 200e-ből fhd ips matt kielzővel is kijönne. Nálam stresstesztben sem ment 80 fok fölé a 4300m cpuval, intel vgával. Egy hátulütője, az msata fél megy bele, hacsak nem a wwan helyére teszed, akkor viszont a mobilinternet modem kiesik, ami állandó hordozásnál jól jöhet. Masszívságban még a 6430u lehetne, de azon nincs dokkoló csatlakozó, és nincs fhd ips, max hd+ gyárilag, és nem tudom, belemenne-e a fhd ips matt panel. A 7-es Latik kevésbé masszívak, az e7240-es fényes kijelzője útközben zavaró lehet, a throttling mondjuk a 10-es végűekben már nincs.
Egyébként hol írtam, hogy az e7440 kijelzője nem matt?

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#100740) Mikulásbá válasza PandaMonium (#100734) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nincs a E7440-el semmi baj,veheted nyugodtan.A Dell topikban meg pont arról volt szó nemrég,hogy jobb,mint a 7450 széria.
Szerintem most a legjobb ár-érték-tudás kategóriában.1 év múlva is el fogod tudni adni.

(#100741) Mikulásbá válasza PandaMonium (#100734) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Most nézem a táblázatodban a 7440-nél,kissé hangos.Ezt honnan vetted?Semmi hangja nincs,szinte be sem kapcsol a venti,ha igen,azt is csak akkor hallom,ha közel hajolok a géphez.

(#100742) LIL D


LIL D
csendes tag

Köszönöm a gyors és hozzáértő válaszokat, PandaMonium, Khelben meggyőztetek.
Elengedem a Full fehér opciót, valóban a minőség a lényeg!
Így újra nekifutnék a dolognak immár a megbízhatóságot figyelembe véve.
Asus, Hp előny élveznek nálam, természetesen minden ajánlatra kíváncsi vagyok.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Napokban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
160.000-170.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Iskola (szakdolgozat), Youtube, Adobe PS/Premier Pro alap szintű felhasználás.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" min. 1366x768
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordva, nem fogom használni utazás közben.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Freedos (van Win10 lisence-m)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nem fontos, van SSD-m, legalább 4GB, optikai meghajtó nem lényeges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, USB 3.0 , illetve, hogy mivel a szakdolgozatomat írnám rajta... megbízható legyen!
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak Új Gép.

Köszönöm a segítséget :) :R :)

(#100743) szabonagyur válasza Mikulásbá (#100740) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondjuk ha nem gond a súlya akkor inkább 6440 FHD-val. E7440 csak ha könnyű kell.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100744) Tikakukac válasza #33846528 (#100730) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert eye-candy a fényes. Ugyanez a legtöbb Samu termék, főleg teló. Agyonszaturált kijelző, csorog az ügyfél szeme micsoda kijelző. Veszi is megfelé. Kb ez a titok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100745) TeebyKay válasza TeebyKay (#100615) üzenetére


TeebyKay
őstag

Egy kis beszélgetés után sikerült meggyőznöm ismerősöm használt laptop vételére, szóval általános felhasználásra (szövegszerkesztés, film/kép nézés, játék soha) honnan és milyen használt laptopot a legérdemesebb most venni olyan 80-100 ezer forintos határig? Lehetőleg ne fehér legyen.

(#100746) PandaMonium válasza premete (#100739) üzenetére


PandaMonium
őstag

Ezek szerint az E6440-be lehet FHD IPS kijelzőt szerelni? Nekem ez új, a Dell a honlapján max. HD+ kijelzőt ír és én se láttam még belőle soha FHD verziót sehol. Az, hogy mennyire masszív az E7440 ezek szerint nehéz kideríteni mert ahány ember annyi vélemény. Egyébként tényleg nem írtad sehol, hogy az E7440-nek nem matt a kijelzője, benéztem, sorry. :R

(#100741) Mikulásbá: Az összes gép hűtési teljesítményét és hangját a notebookcheck-es tesztek alapján jegyzeteltem ki. Itt van az E7440-es cikk ahol azt írják, hogy a hűtés hangja max. terhelés mellett eléri a ~46dB-t. Valószínűleg hétköznapi felhasználásban ennyire szinte soha nem pörög fel a venti csak szintetikus teszteknél, de ettől még nem nyújt jó képet a noti hűtéséről. Persze ha azt mondjátok, hogy ez nettó baromság és csak rossz példányt kaptak a tesztelők akkor hiszek nektek.

Az E6440-re viszont a TechKalauz írta, hogy hangos és throttlingol belőle az i7-es verzió, az i5-ös verziónál pedig ahogy olvastam nincs throttling csak magas hőmérsékletek.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#100747) cobra64


cobra64
csendes tag

Sziasztok, a meglevő toshiba c850-18x-es notebookomat cserélnem le egy sokkal fürgébbre :), megbízható strapabíró darabra.
A következő elképzelésem szerint:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
okt 10 után
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100-140e,
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
iskola(szakdolgozat) / fotószerkesztés / játék / filmnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
kikapcsolódásként főleg stratégiák (eu4/Cities Skylines), és nagy ritkán fps-ek, és 1366x768 felett, de elég a medium részletesség
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 " és 1366x768 fellett és matt felület igencsak előny lenne
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
utazás közben nem lesz használva, inkább asztal gép és a meglévó notebook leváltásra lenne
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win7 támogatás legyen, de nem szükséges maga a rendszer meglétte, van hozzá dobozos win7 pro és mellé egy linux megy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
elég egy alap hdd, ugyis ssd kerül belle, de kell optikai meghajtó, ami helyére menne az odd keretben egy nagyobb hdd, ramból min 4-6 gb ddr3, előny lenne 1600 mhz
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
intel core i3/i5 és geforce gtx sorozat, min 3 usb, de inkább 4 és usb3 támogatással
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
szóba jöhet a használt gép is, hogy többet kapjak a pénzemért

A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

AMD 5800X, Msi b550 tomahawk, Sapphire 7900xt pulse.

(#100748) Khelben válasza cobra64 (#100747) üzenetére


Khelben
nagyúr

Gyűjts még hozzá kicsit és 160-ért ott van az Asus K501.

(#100749) vandor01 válasza TeebyKay (#100745) üzenetére


vandor01
őstag

mar tobben is linkeltek.... sokfajta van naluk lehet keresgelni valogatni merlegelni...
laptopsystem

[link]

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#100750) Tikakukac válasza PandaMonium (#100746) üzenetére


Tikakukac
titán

Kétlem azt az FHD IPS-t.

E7440-en meg tényleg felesleges húzni: nem lesz egy E6430 keménység, nem tudom ki és miért vár el egy fele olyan vastag géptől ugyanolyan strapát. Bőven üti a szintet amiért még pénzt lehet adni, ha nagyot kap úgyis törik a kijelző, minden más meg marad úgy ahogy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.