Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#39001) Chaser válasza B-L-A-C-K (#39000) üzenetére


Chaser
titán

Spec alapján simán. Az eladónak meg egész jó az értékelése, valószínűleg azt is fogja küldeni ami a képen van. Bár coptam már be hasonló jó értékelésűvel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39002) B-L-A-C-K válasza Chaser (#39001) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja itt konkrétan lesz@rom az eladót, meg az értékelést, meg hogy jó e bele, mert tudom jó :) Csak ennyiért vajon nem e nagyon gagyi...:/

A másik meg mondtátok itt valaki árul ph-n olyan kábelt amire rálehet kötni a kiszedett dvd-t, ki árul ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#39003) Chaser válasza B-L-A-C-K (#39002) üzenetére


Chaser
titán

Ki kell fogni..olcsón is lehet jót venni, drágán is gagyit. Ha azt árulja ami a képen van biztos nem gagyi.
Kábeles kérdést meg fene tudja, de mintha nekem lenne:D :B

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39005) mcll


mcll
senior tag

Üdv!

Mi a véleményetek a http://computerimperium.hu oldalról és a cégről aki mögötte van? Elég jók az áraik.

Lassan meg kell rendeljem a Lenovo G580-ast a lányomnak és keresem hol éri meg a legjobban. De persze az ár mellett fontos a cég is ahonnan veszem ugye. :) Ezért is kérdem.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#39006) mcll


mcll
senior tag

Egyébként ezeket néztem, nem tudom melyik lenne jobb:
1. [link]
2. [link]

[ Szerkesztve ]

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#39007) Buster17


Buster17
addikt

Ez mennyire jó laptop? Tudtommal ezeket a SONY gyártja. Jól sejtem?

(#39008) Chaser
És meg is éri ilyet venni?

Szerk
Közben megtaláltam amit láttam. Aszem pontosan ez az [link]
hardverilag egy kicsivel jobb mint az előző

[ Szerkesztve ]

(#39008) Chaser válasza Buster17 (#39007) üzenetére


Chaser
titán

Tudtommal régen MSI, most lenovo égisze alatt készülnek. Sonykat meg átn asus gyártja de passz, mintha valaki itt mondta volna.

spyduck: Ennek nekiesek:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39009) Chaser válasza Buster17 (#39007) üzenetére


Chaser
titán

Én nem vennék:) Full ismeretlen gépek, vagy bejön vagy nem. az aldinál szokásos 3 év gri miatt megérheti ha épp kurta jó áron adnak egy-egy gépet winnel meg minden hülyeséggel. Néha szokásuk. De ez egy ismeretlen gép. Jó lenne tudni kihez viszik ezeket szervizelni pl.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39010) Tikakukac válasza B-L-A-C-K (#39002) üzenetére


Tikakukac
titán

Most néztem meg az 2400 forintos TP slim caddymet, tökéletes. 3300 forint lett a HP specifikus, mindkettő patent. Utóbbi mondjuk a kilökővel érdekesen barátkozik, mivel az egészet kell mozgatni, de már megvan a megoldás :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39011) Dicker válasza spyduck (#39004) üzenetére


Dicker
őstag

Köszi a tesztet! :R Jó lett, csak a súly miatti pontozást nem értem. Ebben a kategóriában viszonylag könnyűnek mondható a gép a 2,7 kg-val, ha utána nézel. Egy Asus g55 majdnem 4 kilót nyom, de még egy 14-es Alienware gép is 3 kiló felett indul. :)

(#39012) Chaser válasza spyduck (#39004) üzenetére


Chaser
titán

Sztem is jó, de ezt javítanám:
" ezzel 2400MHz-ről 3400MHz-re emelve az órajelet, ha igény van rá, " Nem egészen úgy van az, ha engedi a TDP keret és a hőmérséklet. Most ennyi erővel nekem mindig igényem van mert FHD videot vágok, de a cpu nem fog állandóan 3.4G-n pörögni.
Divx-szel mi értelme tesztelni az akkuidőt ilyen gépnél? Ha valaminél akkor ennél biztos nem azt akarja nézegetni a gazdája:)
Egyébként korrekt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39013) B-L-A-C-K válasza spyduck (#39004) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nagyon jól megfogalmazott, és bemutatott teszt lett, grat....;)

Úgy látom egyértelműen kijelenthető hogy most ez lesz a best buy játékos gép (nem mintha eddig nem tudtuk volna). Viszont egy játékos gépnél én személy szerint jobban preferáltam volna a fényes kijelzőt a telítettebb színek miatt. Illetve a kijelző keretét mattra cserélném, ezen kívül nem tudnék így a leírtak alapján egyenlőre belekötni...:)

(#39014) Chaser válasza B-L-A-C-K (#39013) üzenetére


Chaser
titán

Rev2 elvileg glossy lesz. Egy IPS-t lassan-lassan becsorgathatnának ebbe a kategóriába, alig drágább mint egy TN...

szerk: Egészen addig azt gondolja az ember, amíg nem lát mellette egy jó IPS-t:) Persze van 1-2 tényleg jó TN, de azok IPS árban vannak kb, ezekbe nem olyan kerül sajnos. Panel típusára azért kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39015) B-L-A-C-K válasza Chaser (#39014) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem ezzel a TN-el már nincs gond, majdnem IPS szintet hozza.

(#39016) AxBattler válasza B-L-A-C-K (#39000) üzenetére


AxBattler
félisten

Mivel ennek a típusnak a nagyobbik része műanyag, ezért nekem egy kicsit törékenynek tűnt a valóságban, különösen a külső takarólap felőli része...

Ha masszívabbat akarsz, akkor vegyél egy Nimitz gyártmányút, ami full fém!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#39017) B-L-A-C-K válasza AxBattler (#39016) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha már benne lesz nem nagyon fog eltörni, kiszedni meg úgysem fogom állandóan, mert minek.... Persze jogos amit mondasz, de annak az ára is a duplája lenne, annyit meg nem ér szerintem, ha ez is jó, vagyis Chaser kolléga megerősített benne hogy nem gagyi az sem.

(#39014) Chaser: persze tény hogy jobb az IPS, de a valóban jó azért még drága. Ez a TN panel meg már nem a régi TN panel, vagyis mikor Y500-at néztem csak lestem, hogy pl a betekintési szögei milyen nagyon rendben voltak, pl egy Lenovo Y570-es kijelzőjével összehasonlíthatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#39018) Chaser válasza B-L-A-C-K (#39017) üzenetére


Chaser
titán

Nekem IDE-SATA van olyan verzióban, ez a new-type beépített csavarokkal. Sztem semmivel nem masszívabb mint a sárga csatis, ellenben kicsit könnyebb. Nekem még nem sikerült egyet se eltörni, persze minőségi szórás biztos van itt is. Ennyi erővel az ájszibox' caddy műanyag vacak teljesen, még a tyúkbelet se rejtették el ami az elektronikához megy.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39019) AxBattler válasza B-L-A-C-K (#39017) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, nem valószínű, hogy baja lenne, főleg nem egy masszív, üzleti gépben, de gondoltam megemlítem...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#39020) B-L-A-C-K válasza AxBattler (#39019) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi, azért!

Amúgy csak rám jött megint ez az ebay-es rendelgetés, telefonhoz rendeltem egy csomó szart, gondoltam akkor már a gépet se hagyom ki. Most SSD sincs benne, lehet egy 128-assal megajándékozom...

(#39021) AxBattler válasza B-L-A-C-K (#39020) üzenetére


AxBattler
félisten

SSD sosem árt, de azt nem ebay-ről venném. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#39022) B-L-A-C-K válasza AxBattler (#39021) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja persze azt nem onnan szoktam, múltkor hülye voltam mert eladtam a 256-osom, nem is értem minek... Viszont ilyen SSD+HDD caddy megolsással elég lesz a 128-as is az oprendszernek.

(#39023) kovadika


kovadika
őstag

Mar kerdeztem, de nem erkezett valasz. Jo vetelnek szamit ez a gep kvazi 180 ezerert? Bill vilagitas, 13,3" Full HD ips, 128 gb SSD, alu haz, i5(u)+HD4000. Ajandek tok es atalakitok. 1 ev gari, de baleseti karra is vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#39024) Tikakukac válasza kovadika (#39023) üzenetére


Tikakukac
titán

Szép spec, ha itthon lenne meg is merném venni. Sajnos ez így nagyon necces. A bajom az, hogy ha ebben valami elszáll az tényleg totál gép kukázás, és jellemzően azért 1 évet a legtöbb gép kihúz. Utána meg hááát na.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39025) masholnap válasza spyduck (#39004) üzenetére


masholnap
senior tag

hmm, ha tényleg hazajön az ideapad szerviz, talán ismét számításba veszem a lenovót. nekem ebből a cikkből ez a legpozitívabb mondat - még ha hipotetikus is (egyelőre).

(#39026) Pocok256 válasza kovadika (#39023) üzenetére


Pocok256
veterán

Racsorognek az asus szervizre hogy egy ilyen gépre magyar gart bővíteni mennyibe fáj. Ha nem olyan súlyos ár akkor simán jó vétel.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#39027) premete válasza Tikakukac (#39024) üzenetére


premete
veterán

Én azt sem értem, hogy lesz 180 ezer az USA 800 dollárból: nekem a bank adná 190000-ért a dollárt, plusz szállítás, plusz vám, áfa....ezeket azt hittem, hozzá kell adni az árhoz, nem levonni. :F
Egyébként 180-at sem adnék érte. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#39028) csuf


csuf
tag

Üdv!
Néhány napja érdeklődtem nálatok milyen laptopot is vegyek...
Nos a tanácsaitok alapján ez lett: AH532/G21 , és még a keretbe is belefért.
Köszönöm a segítségeteket :R
További jó fórumozást kívánok! :)
csuf

Ps.: Szerintetek a garancia kiterjesztést 2 évről 3 évre hol a legérdemesebb megvásárolni?

[ Szerkesztve ]

(#39029) gOldie válasza Chaser (#38957) üzenetére


gOldie
tag

szia, koszonom a valaszt, az LH532 jonak tunik, a piroson meg gondolkodunk, ahogy neztem a google-ban lenne ebbol lila/rozsaszin is, csak meg nem sikerult ilyet talalni magyarorszagon..

Boldi

(#39030) gOldie válasza gOldie (#38955) üzenetére


gOldie
tag

errol mit gondoltok?
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/toshiba/Toshiba_Satellite_C855-2FG_Intel_Core_i5_3230M_4GB_750GB_Intel_Op._rendszer_nincs_Feher_TSH_PSKCAE-0CD006HU_7956.html#muszaki_adatok

Boldi

(#39031) mcll


mcll
senior tag

Üdv

Ugyan korábban kérdeztem de nem jött válasz. Most hátha. :)

Mi a véleményetek a http://computerimperium.hu oldalról és a cégről aki mögötte van? Elég jók az áraik.

Lassan meg kell rendeljem a Lenovo G580-ast a lányomnak és keresem hol éri meg a legjobban. De persze az ár mellett fontos a cég is ahonnan veszem ugye. :) Ezért is kérdem.

Egyébként ezeket néztem, nem tudom melyik lenne jobb:
1. [link]
2. [link]

Köszi!

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#39032) masholnap válasza mcll (#39031) üzenetére


masholnap
senior tag

az olcsóbb (pentium+gt635) a kiegyensúlyozottabb, és a leírás alapján a jobban összerakott gép + SSD persze utólag. érdemes rákeresni, van-e máshol még olcsóbban, vagy esetleg ajánlottabb boltban

persze jó kérdés, mire kell a lányodnak a gép :) mert ez a cucc egy belépő gémer, és lehet, nem is ilyenre lenne szüksége

[ Szerkesztve ]

(#39033) mcll válasza masholnap (#39032) üzenetére


mcll
senior tag

Köszi!

Game is, de nem csúcsgamekre kell neki, szóval bár belépő gép, elég. Amúgy megy fősulira, tehát elsősorban ez a szempont. Eddig asztali gépe volt, ami egy Atom D525, ami azért lényegesen gyengébb. :)

Vacilálok a két gép között, mert az i3-nál ugyan a CPU Mark 2.623, a B960-nak pedig 1.907, tehát itt nyert az i3. Viszont a videokártya az i3-asnál gyakorlatilag egy átnevezett 555-ös és középszintű játékokra jó. Viszont a 610-es állítólag nem jó játékra. Szóval a lecke fel van adva. :)
A merevlemez ugyan 1T az i3-asnál, de ez most nem oszt vagy szoroz, mert az 500GB is bőven elég.
Szóval lehet mégis jobb választás a gyengébb proci, de erősebb video?

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#39034) mcll válasza masholnap (#39032) üzenetére


mcll
senior tag

"van-e máshol még olcsóbban, vagy esetleg ajánlottabb boltban"

Ezek szerint nem igazán jó ez a Computer Imperium? Vagy mik az ajánlottabb helyek?

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#39035) Pocok256 válasza spyduck (#39004) üzenetére


Pocok256
veterán

Jó kis kazán az a i7 na meg nem szívesen játszanék rajta :D
93 fokos cpu meg 40+ a bill része játéknál hááát :D Csak külön billel és hűtőpaddal vállalnám max be.

Gondolom ilyen hőfok mellett azért már befigyel a cpu throttling.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#39036) mcll válasza mcll (#39034) üzenetére


mcll
senior tag

Érdekes. A laptop.hu-n a G580-asokat mind Intel HD Graphics videokártyákkal adják, ami úgy tudom elég fos, főleg a GT635-höz képest. [link]
Tehát, laptop.hu kiesett...

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#39037) spyduck válasza Pocok256 (#39035) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hozzáteszem, h ez GTA4 Ultra Hgih esetén volt ami köztudott, h rosszúl van optimalizálva és rendesen leterheli a CPU-t, továbbá nyár van és nincs klímánk.

Érdekes módon nem volt érezhető a melegedés, főleg nem ott ahol a kezem volt.

[ Szerkesztve ]

(#39038) mcll válasza mcll (#39036) üzenetére


mcll
senior tag

Laptopszalon.hu-nál van. [link]

Igaz 3ezerrel drágább mint a Computer Imperiumnál, de a HDD 1T-s viszont. Ellenben sötétbarna a színe, fekete jobb lenne. Bár nem látom rendesen hogy a CI-nél milyen színű is, lehet az is sötétbarna... Kérdés inkább, hogy melyik cég a megbízhatóbb?

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#39039) spyduck válasza masholnap (#39025) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezek ilyen folyosói pletykák, majd meglátjuk. Remélem igaz lesz....

(#39040) Kiki18 válasza mcll (#39038) üzenetére


Kiki18
őstag

A topikban a laptopszalont ismerik,és ajánlják is.A boltot,amit te linkeltél,nem ismerjük,így sötétben tapogatózol. De ha csak +3k-val drágább,és kapsz érte +500gb-ot,így laptopszalonnál kellene maradnod.

(#39041) Pocok256 válasza spyduck (#39037) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát a lenovo z500 ról sem mondtam volna semmi teszt alapján, hogy melegszik, de egy fél napos lan party után karom adnám egy usb s billért :D

Ettől függetlenül a 90 fok szerintem sok akárki akármit mond....

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#39042) kovadika válasza premete (#39027) üzenetére


kovadika
őstag

USA-ban vasarolom, tehat az altalad emlitett dolgok egyike sem erint.

(#39043) Tikakukac válasza Pocok256 (#39041) üzenetére


Tikakukac
titán

"DV5 koromban" ha gémeltem rendesen notin (ritka volt) akkor rendesen Fenistil kellett a csuklómra. Ezek ilyenek sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39044) masholnap válasza mcll (#39038) üzenetére


masholnap
senior tag

szerintem ezek mind sötétbarnák.

én azt mondanám a Computer Imperiumnál egy fokkal jobb a Laptopszalon, azért a CI még mindig kissé sufni

(#39045) mcll válasza masholnap (#39044) üzenetére


mcll
senior tag

Köszönöm a válaszokat, én is jobbnak látom a Laptopszalont, és ebben meg is erősítettetek. :)

Látom a laptopszalonnál lehet extra garikat kérni. Megéri ez?
Pl. pixelgari 15 nap, esetleg 1 év?
Laptopbiztosítás mondjuk 2év?
Vagy a laptopszalonos +1 év gari?
Nem ismerem ezeket, ezért is kérdem, kinek mi a tapasztalata ezekkel az extra garikkal? Egyáltalán van-e értelme?

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#39046) Dicker válasza mcll (#39045) üzenetére


Dicker
őstag

Nézz bele a Y500 topikjába. Ott mind a két boltból vettek, és vannak tapasztalatok.
Egyébként az 500-as barna az 510 pedig fekete színű.

(#39047) Borote válasza Dicker (#39046) üzenetére


Borote
addikt

Y500 barna? Mondjuk volt már pár hete, hogy én láttam, de azt elég bátran merem mondani, hogy az Y500 nem barna.
A G580, na AZ barna.

(#39048) Tikakukac válasza Dicker (#39046) üzenetére


Tikakukac
titán

Már a G580 is neccesen volt barna, az Y500 nagyon nem, az Y510 pedig már vastagon szürke.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39049) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Nem akarok beleszólni mi milyen színű, de pl én láttam már zöld Y500-ast is...:/

;]

(#39050) spyduck válasza Chaser (#39012) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez már nagyon mellékes sztem, de így megfelel? :)

"Az új Core i7 processzor fizikailag 4 magos, támogatja a TurboBoost technológiát ezzel 2400MHz-ről 3400MHz-re emelve az órajelet amennyiben ezt engedi a TDP keret, ami a hőmérséklet és a fogyasztás együttes mutatója."

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.