Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#100151) Khelben válasza meili (#100149) üzenetére


Khelben
nagyúr

Lenovot semmiképp, Dellhez meg hozzáraksz 5k-t és veszel egy fullhd-s Asus K501-et (majd ha újra lesz raktáron) és jobban jársz.

(#100152) Chaser válasza mclaren777 (#100144) üzenetére


Chaser
titán

1680-asM Nem HD3650 van benne? Nem sokkal többért kapsz T500-at is. YT 1080p már izzasztja, egyébként netre bőven jó. De cpu is sztem cserés, jobban jársz egy 500-assal, P8600-os cpu a standard, nem sok gyengébbel láttam még őket.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100153) meili válasza Khelben (#100151) üzenetére


meili
tag

Ekkora képernyőn nem igazán vagyok a fullHD-nak híve, nehezen olvasható. Ha az nem érdekel, akkor ár/érték arányban és minőségben milyen ez a Dell?
Egyébként Lenovót miért ne?

(#100154) meili válasza meili (#100153) üzenetére


meili
tag

Most olvastam, hogy nagyon nem megbízható a bolt, máshol pedig egy 10-essel drágább a Dell.

[ Szerkesztve ]

(#100155) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék notebook vásárlás ügyében:
1) Valamikor idén. Ha van olyan időszak, ami különösen kedvező (január???), akkor ebben rugalmas tudok lenni
2) 250 eFt. Ha nagyon érdemes, akkor nagyon max. 300 eFt, de csak ha lényegesen jobb ajánlat van 250-300 között.
3) internet és tsai + HD videók vágása, renderelése saját szórakozásból. Ez utóbbi időben lényegesen kevesebb, és nyilván kompromisszumos megoldást lehet ennyi pénzért...
4) Játék nem szempont. Ami elfut azzal játszok, ami nem, azzal nem (amúgy stratégiaiakkal szoktam játszani)
5) matt kijelző, mérete: 15-17 coll között.
6) 2 hetente hordoznám, de csak autóval (súly nem számít). utazás közben nem lenne használva, vagy csak nagyon ritkán (akksi minimálisan szempont)
7) oprsz. mindegy (ill. ha 250 lesz, akkor esetleg veszek hozzá op. rsz-t is.)
8) RAM: jó lenne 8GB, HDD: 500 GB min. SSD gondolom nem fér bele.
9) Elsősorban Lenovot keresek munkahelyi pozitív tapasztalatok okán). Ugyanezért DELL-t kevésbé. Egyéb márkákról nincs tapasztalatom, billentyűzetet meg mindenképpen ki kell próbálnom, hogy milyen.
10) csak újban gondolkozom.

segítségeteket előre is köszönöm!

(#100156) pajav8


pajav8
tag

Üdv!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 150000
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Filmezés, néha játék, geoinformatikai szoftverek , Autocad netezés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Lol, hdban bőven elég
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 HD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimálisan
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD elég 500 giga, Ramból is elég 4 giga de jó volna ha 8ig bővíteni lehetne mert van egy plusz 4gb os memóriám, azt beleraknám. SSD később tervben van most nem létszükség. Optikai meghajtó nem létszükséglet.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Inkább új

Ezt néztem ki:
dell 3543

Köszi előre is.

Siemens A60->Sony Ericsson K300i->Nokia 6233->Nokia C5-00->HTC Wildfire S

(#100157) Khelben válasza Lasersailing (#100155) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem tudom, a munkahelyeden milyen Lenovo-t vannak, de biztos nem 250k-sok, mert azokkal nem lenne jó tapasztalatod. Gondolom a videóvágáshoz erős cpu is kell, az ennyiért csak multimédiás gépben lesz, úgyhogy valami Asus N550/551, G550/551 környékén kellene nézelődnöd.

(#100158) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Kedves Kollégák

Örömmel konstatáltam, hogy minden ellenkező híresztelés ellenére , hogy a kis HP pro.455 nem tudok játszani,csak 100 éves cuccokkal letöltöttem a Sniper Elit 3 at (2014.06 kiadás) közepes felbontáson szépen elmegy

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#100159) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv.

1. Mostanában
2. 400k HUF
3. Irodai, Iskolai , PS
4. Sims-ek.
5. 15,6", FHD, matt.
6. Nagyon minimálisat, talán semmit. Nem.
7. mindegy.
8. ha lehet, akkor SSD(os) és 1TB HDD(programok) hely, ha nem, akkor 1TB HDD.
9. Jó lenne trackpoint, webcam.
10. Csak új.

Üdv.:M.

(#100160) Fsharp válasza spyduck (#100131) üzenetére


Fsharp
csendes tag

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 250.000 ezer ft
(3) Felhasználás? Egyetem, minimális játék, kíváncsi vagyok a dedikált vga-s laptopokra is
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Csak IPS Full hd, matt kijelző
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Egyetem és kollégium között
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem kell, windowst telepítek majd rá
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Nem kell SSD, ha majd később lemegy az ára, váltani akarok rá, most egy 500gb-os HDD tökéletes.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Gondolom érdemes a gigabites lannal rendelkező gépet választani
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

[link] Asus N550JX, Ebben IPS FHD matt kijelző lenne? Akkor tetszetős. Mindenféleképpen olyan laptopot keresek ami IPS matt fhd. Annyi hibája van, hogy nem 8GB, tudtok esetleg 8gb-ost ajánlani? Köszi.

(#100161) Kwabs


Kwabs
csendes tag

Sziasztok !
Szeretnék venni egy laptopot és ebben kérném a segítségeteket, hogy mit ajánlotok. 150ezer forint körüli gépet szeretnék. Napi átlag használat youtube, böngészés, hearthstone ritkán cs:go és hétvégente filmnézés de monitorra kötve használnám itthon a gépet. Szeretném ha full hd-s lenne, op rendszer nem kell és szeretném ha lenne benne egy hdd és egy ssd hely. Nem baj ha hdd-vel van mert nekem van egy ssd-m csak azt beletudjam rakni az a lényeg. A hdd legalább 1tb legyen. Használt gép is szóba jöhet de csak jó és szép állapotú és minimum fél év gari legyen rá.

előre is köszi !

(#100162) PandaMonium válasza Kwabs (#100161) üzenetére


PandaMonium
őstag

Sok az elvárás, kevés a keret. Használtan lehet találsz ilyet, de újonnan ami ajánlható és megfelel az elvárásaidnak (mSata hely SSD-nek a HDD mellé, FullHD kijelző, játékra alkalmas) 200e körül lesz az Asus K501, bár most épp elkapkodták őket mindenhonnan. Ha jól emlékszem spyduck azt mondta október elején újra lesznek.

Szerk.: Tényleg, azt nem is írtad, hogy mSata SSD-d van vagy 2,5"-es? Mert ha 2,5"-es akkor azt HDD mellé max. caddy-be fogod tudni rakni.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#100163) Kwabs válasza PandaMonium (#100162) üzenetére


Kwabs
csendes tag

2,5-es az ssd-m van, olyat nem lehet hogy a dvd olvasó helyére betenni a hdd-t ? Ezzel a laptoppal szemezgetek, Lenovo IdeaPad G50-80 .

[ Szerkesztve ]

(#100164) PandaMonium válasza Kwabs (#100163) üzenetére


PandaMonium
őstag

"olyat nem lehet hogy a dvd olvasó helyére betenni a hdd-t ?"
De, ez a caddy.

Az az Ideapad pedig felejtős. Katasztrofális garancia, tejfölös doboz kiszerelésben. De ha bemész egy Media Markt-ba biztos találsz belőle kiállított modellt, megtudod nézni.

What I cannot create, I do not understand

(#100165) Kwabs válasza PandaMonium (#100164) üzenetére


Kwabs
csendes tag

akkor csak az a 200ezres asus volna a járható út ? ja és a caddy-vel nincs garancia vesztés ?

[ Szerkesztve ]

(#100166) PandaMonium válasza Kwabs (#100165) üzenetére


PandaMonium
őstag

Hát ha nem akarsz engedni az elvárásaidból akkor ajánlott gép legolcsóbban az lesz. Gari vesztés tudtommal nincs, de ha gond van mielőtt visszaküldöd szervizbe cseréld vissza a caddy-t a DVD olvasóra.

Szerk.: Azt itt fontos megjegyezni, hogy nem tudom a K501-nél van-e lehetőség caddy-zni, erről majd a többiek felvilágosítanak.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#100167) Khelben válasza PandaMonium (#100166) üzenetére


Khelben
nagyúr

Miután a K501-ben nincs DVD meghajtó, ezért rohadt nehéz és fáradságos caddyzni vele ;) Viszont van benne m2 ssd slot.

(#100168) Kwabs válasza PandaMonium (#100166) üzenetére


Kwabs
csendes tag

igazából az a lényeg, hogy gyors és folyamatos legyen, a kijelző pedig full hd. Ha caddybe nekem az is jó csak hdd mellé menjen be az ssd. A játékok meg olyanok hogy maximum a cs:go-nak van gépigénye, de ha nem megy rajta nem baj csak akkor netezésnél tényleg gyors legyen. Ha skypolok akkor közbe tudjak youtube-on 1080-ba videót nézni, meg ha kell ezek mellet még tudjon futni akármi akadás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#100169) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

gondolkodom laptop vásárlásán.

IBM Thinkpad T420 és Dell Latitude E6420/6520on gondolkodom. Melyiket ajánlanátok?

T420be lehet képernyőt cserélni, a Dellnek meg van USB 3.0 portja, de gyengébb a kijelzője.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#100170) Chaser válasza cellpeti (#100169) üzenetére


Chaser
titán

Mindkettő jó út. Kijelzőcsere alatt ips-re gondolsz a 420-asnál? Sztem az nem fog menni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100171) cellpeti válasza Chaser (#100170) üzenetére


cellpeti
veterán

felbontásra inkább, abba lehet rakni 1600x900

Tigris, tigris, csóvafény...

(#100172) cescenet


cescenet
csendes tag

Garanciától eltekintve a Radiummal lehet még gond? A K501 kinézett típusa csak náluk elérhető és úgy tűnik, nem is lesz már máshol. Viszont ha beregisztrálom a gépet az Asusnál, onnantól kezdve nincs dolgom a bolttal, vagy rosszul gondolom?

(#100173) Khelben válasza Kwabs (#100168) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha nem olyan lényeges szempont a jákék, akkor mégiscsak a Dell 5558 lenne jó neked, a fullhd ips kijelzős fajta. Abban van dvd meghajtó, amit caddy-re tudsz cserélni.

(#100174) szabonagyur válasza cescenet (#100172) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rosszul gondolod... Ha a gép nem hazai forgalmazótól lett véve akkor nekik ahhoz semmi közük, nem világ gari van.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100175) Khelben válasza cescenet (#100172) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az a baj ezzel, hogy egy bolt kiírja a honlapjára, hogy magyar garancia. Oké. Az Asusnál beregisztrálod, oké. Sikerülni fog, mert nem ellenőriznek semmit, csak hogy k501-eshez tartozó legyen a szériaszám. Én is vígan beregeltem a Samsunghoz az osztrák tabletemet, simán elfogadta az IMEI-t. Csak épp nem magyar volt a gép, így semmit nem ért az egész. Akkor fog kiderülni a gond, mikor először szervizbe viszed. Ott már lecsekkolják a származást a sorozatszámok alapján és jöhet a cumi. Nem azt mondom, hogy az általad kinézett géppel szívni fogsz, de olvass utána, melyik boltokban volt már gond ebből és eszerint döntsd el, hogy kockáztatsz-e.

(#100176) Fsharp válasza Fsharp (#100160) üzenetére


Fsharp
csendes tag

link

Asus N550JX, Ebben IPS FHD matt kijelző lenne? Akkor tetszetős. Mindenféleképpen olyan laptopot keresek ami IPS matt fhd. Annyi hibája van, hogy nem 8GB, tudtok esetleg 8gb-ost ajánlani? Köszi.

Egyéb alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#100177) Chaser válasza cellpeti (#100171) üzenetére


Chaser
titán

Azért nem éri meg bajlódni vele, eleve van olyan felbontással, ahogy a dellek is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100178) cellpeti válasza Chaser (#100177) üzenetére


cellpeti
veterán

persze tudom. Meg nekem jó a 1366x768 is. Dellbe az tetszik pl, hogy a billentyűzet alulról van megvilágítva.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#100179) cescenet válasza Khelben (#100175) üzenetére


cescenet
csendes tag

És a származását esetleg le lehet ellenőrizni mielőtt elhoznám?

(#100180) cellpeti válasza Chaser (#100177) üzenetére


cellpeti
veterán

melyik megbízhatóbb? Thinkpad vagy a Latitude?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#100181) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok.

Laptopot keresek van két választottam de elvagyok bizonytalanodva.
Az igények az alábbiak a választottak legalul.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Pár heten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max. 300.000
(3) Felhasználás? Prezentalas, a helyszínen a rajzok javítása ( alplan, cinema4D) Excel , levelezés, és játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15-16inch, FullHD IPS a rajzolás miatt hajlok a nagyobb méretre.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Kocsival utazom ölbe max levelezek, rajzolni nem lehet ölbe , és úgy hogy rángat a vonat, autó.
(7) Operációs rendszer? Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Nem mérvadó 256 GB memória elég rajzok, játékok
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Nem tudom hasznalt is lehet de garancia legyen ra.

Nekem a kijelző es a videó kártya a legfontosabb a rajz progik a tesztek alapján jól elmennek GTX 950 m en vagy 960m en. A kijelző amitől jobban félek, tartós, tűéles, mindenféle gyerek betegségtől mentes kellene lennie. Nagyon fárasztó rossz monitoron rajzolni vagy játszani.

1.
https://ipon.hu/webshop/product/asus_g551jw_cn107d/1145006

Ez egy nagyon jó gépnek tűnik elolvastam a teszteket dicsérik DE úgy tudtam a DTX 960M már csak DDR 5 -el szerelik a hivatalos ASUS oldal szerint DDR3 van benne?!.

2. http://www.laptopszalon.hu/webshop/benchmark/product/#pid_12613

Ennek remeknek tűnik a videó kártyája, az AMD prociról meg nem tudok semmit, és LCD panel.

Mindkettőnek meg van az előnye és hátránya ha tudtok ajánlani ilyen szintű alternatívát szívesen veszem.

Előre is köszi.

Lambi

(#100182) zooltan93


zooltan93
csendes tag

Sziasztok!

1-2 héten belül szükségem van egy új notebookra 200-240k összértékben. Elsősorban adminisztratív munkához, programozáshoz, dokumentumszerkesztéshez, filmnézéshez kell. Utóbbi miatt jó lenne, ha lenne rajta HDMI, mert filmeket a TV-vel összekötve nézném. Windows és Linux is lesz rajta. SSD sem ártana bele, hogy ne fél óra alatt álljon fel a gép. Utazás közben nem használnám, szóval nem kellenek a kompakt/picur változatok, nyugodtan lehet nagyobb képernyőjű, ami olvasásnál jönne jól. A winchester mérete nem szempont, mert a későbbiekben a sok helyet foglaló dolgokhoz (filmek) úgyis veszek majd külső HDD-t. RAM-ból viszont nem hátrány a több, mert ha elég erős a gép akkor virtulis gépen futtatnám a vendég op. rendszert, hogy ne kelljen újraindítgatni, ha valamit esetleg Linux alatt futtatnék. Windowsom van, tehát azt sem kell, hogy tartalmazza az ár.
Még arra kérnélek titeket, hogy lehetőleg kettőt ajánljatok: egyet 200-as, egyet 240-es árplafonnal, mert lehet, hogy meg fogom tudni oldani, hogy +40k-t ráfordítsak.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#100183) Khelben válasza Lamberd (#100181) üzenetére


Khelben
nagyúr

AMD-t ne. Minőségben is az Asus a jobb. Mindenki úgy tudja, hogy a 960M csak GDDR5 lehet, úgyhogy valószínűleg az Asus oldalán lesz elírás.

[ Szerkesztve ]

(#100184) apion73 válasza Khelben (#100142) üzenetére


apion73
csendes tag

Két gépre sikerült leszűkítenem a választást, ami a 200 ezer Ft-ba pont belefér.

1. Dell Inspiron 5558 laptop(Intel® Core™ i5-5200U Processzor / 8GB / 1TB / NVIDIA GeForce 920M / Linux / Ezüst)

2.Dell - Inspiron 3543N2-5500-8GH1TD4RD-11 - i7-5500U, 8GB, 1TB, GF 840M, Linux - Piros

Melyik lenne jobb választás?

(#100185) Chaser válasza cellpeti (#100180) üzenetére


Chaser
titán

Egy ligában játszanak, aztán nyilván bele lehet nyúlni mint bárminél. Dell backlit az jópofa tényleg.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100186) Khelben válasza apion73 (#100184) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az 5558 sokkal jobb gép. Ha nem kifejezetten játékra kell, akkor azt. Ha játék kell, akkor is kiesik a 3543, mert sokkal erősebb K501-et kapsz ennyiből.

(#100187) Murloc


Murloc
tag

Sziasztok! Erre tudnátok mondani valami okosat? Köszi!

(#100188) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

a kettő közül melyiket vennétek?

Dell 15R Inspiron 3521

Dell XPS L502X P11F

Tigris, tigris, csóvafény...

(#100189) Khelben válasza Murloc (#100187) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus K401.

(#100190) QwErTy42 válasza cellpeti (#100188) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Összefoglaló.
Egyiket sem.
Itt nézelődj, ha használtat keresel.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100191) Cyrex DoSmt


Cyrex DoSmt
csendes tag

Sziasztok!
Röviden: Egyetemre járok (mérnök infó) és meg szeretném venni életem első laptopját.
Rohadt mód tanácstalan vagyok... van bő 200 (+-30) rugó a zsebemben, és minél előbb szeretném.
Szempontjaim Tárhely mindegy, OP rendszer mindegy, mivel egyetemre járok és főleg ott használnám : Ne merüljön 1-2 óra alatt,és ne legyen k***va nehéz..
De ezektől mind eltekintek ha olyan config van benne ami megéri... (Pl gtaV lagg mentesen).
Felhasználás szempontjából úgy vagy vele hogy egy gamer gépen kb mindent lehet, programozni is, és nagyjából mindent fogok is csinálni rajta...
Eddig - http://hardverapro.hu/apro/i7_8gb_ram_4gb_videokartya_1tb_hdd_lenovo_y510p_gamer_lapt
<- ezt néztem... Tudom, nektek sem hobbitok random emberekért fölös köröket futni a piacon, de reméltem hogy tudtok segíteni hátha egy tegnap látott hírdetés beugrik ami esetleg jó lehet nekem.. (Ebből kiderülhetett hogy nem ódzkodok a használt laptopoktól sem, sőt néha jobb üzletnek tűnnek mint az újjak.)
Hálás lennék minden válaszért,
További szép estét~
Cyrex

[ Szerkesztve ]

(#100192) jeri válasza Cyrex DoSmt (#100191) üzenetére


jeri
tag

2,9kg minus használati kopás+használati koszréteg, de aksi nélkül csak 2,6kg
ujonan wifivel 2ora 20perc, de kb 2 -1,5évesen nyilván ..

[ Szerkesztve ]

(#100193) szabonagyur válasza Cyrex DoSmt (#100191) üzenetére


szabonagyur
félisten

Te akarod fűteni ezzel a géppel az előadót?

Egy dolog fix: hosszú üzemidő és lagg mentes GTA nem lesz együtt...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100194) Khelben válasza Cyrex DoSmt (#100191) üzenetére


Khelben
nagyúr

egy gamer gépen kb mindent lehet, programozni is

A hét vicce :D
Használtan nem veszünk konzumer gépet, mert azokat 2 éves élettartamra tervezik, tehát lutri, hogy mikor fog behalni. Persze lehet, hogy elmegy még 5 évig, csak kicsi rá az esély. Kettő: nincs olyan gép, ami játékra, munkára(programozás) és hordozásra egyformán alkalmas, a három közül csak egy választható, főleg 200k-ból. Három: az a Lenovo nem hogy nem ajánlott, de egyenesen a kerülendő kategória.

(#100195) vandor01 válasza Cyrex DoSmt (#100191) üzenetére


vandor01
őstag

ez itt? akcioban?

[link]

konnyu legyen de megse nagyon kicsi? szoval 15"
viszont ebben az arban az i7-es 15" ok... melegednek
a hutes nem igazan van eltalalva!
valamint lehet tobb powert is hasznalnak az aksi-idobol?

ezert inkabb az i5-ost fogjak az emberek ajanlani (szerintem)
szoval ez az akcios: uj, konyyu, 2kiloért!
az hogy a 950m-es kartya jobb-e mint 2db 750-es??
nemtom... de azert nezzz ra! hatha tetccik? :C

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#100196) Khelben válasza vandor01 (#100195) üzenetére


Khelben
nagyúr

A tejfölöspohárból készült házat és az elspórolt hűtést kihagytad. Na azért könnyű...

(#100197) minek?:S válasza minek?:S (#100159) üzenetére


minek?:S
őstag

erre valaki?

Üdv.:M.

(#100198) vandor01 válasza Khelben (#100196) üzenetére


vandor01
őstag

:DD
occco is legyen meg power is meg jatekos is meg konnyu meg ALU is meg minden :):)
van ilyen is csak az nem occco... :W

szemelyszerint nekem bejon a tejfolosdoboz :)
de nem feketeben vagy ezustben mert az a "minoseg (business)" erzes koppintasa :)
melo alatt nezem es tapizom eleget a HP-s aluminiumot
a 8 ora utan feludules a szines tejfolos doboz :):)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#100199) Chaser válasza cellpeti (#100188) üzenetére


Chaser
titán

Kettő közül az xps, de inkább maradj az előbbi üzleti vonalon.

Cyrex DoSmt Vegyél egy asztalit, koleszba gondolom elfér. Mászkálni meg egy 12" subgépet, x200/x201/x220 2540p pl. 200e-ből ez a legjobb megoldás.

szerk: minek?:S Ha olcsón akarod megúszni dell 5558 fhd ips panellel 180-200e közt. Bőven belefér egy ssd is, meg +2év nbd garkiterjesztés az alap szerviz 3 év mellé. Üzletihez ilyen panellel kevés a pénz újan.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100200) Paoloo válasza Khelben (#100194) üzenetére


Paoloo
tag

Szia,
Nemrég kértem tanácsot ,és akkor ezt ajánlottad nekem. Sajnos közben jött egy olyan plusz kiadás(megdöglött a kocsiban a váltó) ami miatt nem tudtam ennyit kiadni most egy új gépre,így azóta sincs másik gépem. Most használtban gondolkodok,és az eredeti ár kb felét tudnám rászánni,vagyis olyan 140e ft-ot.
Amiket nézegettem:
1
2
3
4
Ezekkel csak annyi bajom lenne hogy nem magyar a billentyűzet. Tudom hogy lehet matricázni,de azért az nem olyan mint a gyári. Lehet cserélni magyarra a billentyűzetet? Érdemes egyáltalán? Az elitbookokban,és a 650-ben meg nincs hdmi kimenet....mondjuk ezt tudom mellőzni ha ez az elitebook vagy a 650 akkora vétel lenne.
Esetleg még ezeket nézegettem:
1 -ez kicsit gyengébb,de újszerű.
2 -ehhez nem tudom van-e garancia
Esetleg valami más? Kéne egy tuti tipp.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.