Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#101601) devil-k válasza Mercutio_ (#101600) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nehéz kérdés ez.... Biztos jók a Mac gépek, de iszonyatosan drága. 420.000 Ft az kissé durva számomra, még ÁFA nélkül is.

+ tok hozzá 10.000 Ft
+ átalakító 8.000 Ft
+ jótállás... (mert 1 év az nevetségesen kevés)

- mozi bolondéria -

(#101602) Pocok256


Pocok256
veterán

Hát nem tudom most ami nálam van K401 ugye 14 es és full hd automatikusan a win 8 felskálázta a betűket meg mindent amitől én azonnal agyf*szt kaptam mert akkora bazi nagyok lettek a betűk, hogy csak na .. Szépen visszaállítottam mindent rendesbe és úgy már szép. Mondjuk nekem 12 es méretben sem volt bajom a 2k felbontással sem teljesen nézhető. Ez inkább arról szól mennyire jó a szemed.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#101603) devil-k válasza devil-k (#101601) üzenetére


devil-k
nagyúr

+ 78.000 Ft a 3 év jótállás.

Kösz, kihagyom.

- mozi bolondéria -

(#101604) hoffman_ válasza Khelben (#101587) üzenetére


hoffman_
nagyúr

okés, köszi szépen! azért a Latim meg ez a HP még akkor sem egy árkategória, hogy a Latim használt és fenomenális áron vettem :D de akkor maradok a kaptafánál.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#101605) nexwo válasza Pocok256 (#101602) üzenetére


nexwo
őstag

Be kell X-elni hogy mindenhol arányos legyen! [link] Egyébként bizonyos eseteknél homályos...

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#101606) e.i.balazs


e.i.balazs
csendes tag

Sziasztok!

A Dell Latitude 3450-nek van msata vagy m.2 csatlakozása?

(#101607) kerlac


kerlac
őstag

Sziasztok!

Egy LENOVO IdeaPad Z50-70 59-444252

gép mennyire alkalmas játékra? Feltételezem stratégia szépen futna, de pl egy új call of duty vagy egyéb lövöldével is megbírkózna?

(#101608) Tikakukac válasza kerlac (#101607) üzenetére


Tikakukac
titán

Addig amíg nem lyukad át a wasd környékén miazhogy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101609) bohotz


bohotz
csendes tag

Már egyszer írtam ide, viszont most újra a segítségeteket szeretném kérni. 3D tervezéshez + játékhoz kellene egy max 200 ezer körüli használható notebook. Próbáltam "ugyanolyan" hardverrel rendelkező gépeket - mármint az én informatikai tudásom szerint (min i5 proci, ~gtx 950M videókártya, 4-8 GB memória) - összeválogatni.

1. [link]

2. [link]

3. [link]

4 [link]

5.[link]

6. [link]
Mi a különbség az ASUS K és X széria között?

Mennyi különbség van egy Geforce GTX 950M vagy egy Geforce 850M között (analfabéta vagyok ilyen téren)?
Valamint az alábbi szűrővel (i5, gtx 950m, 4-8 gb) kapott laptopok között mi az a 4-10 ezer forintynyi különbség ami ingadozik? Miért éri meg az egyik jobban 4ezerrel, mint a másik?

(KÖSZI A SEGÍTSÉGET!)

(#101610) kerlac válasza Tikakukac (#101608) üzenetére


kerlac
őstag

Köszi! Akkor majd óvatoson nyüstölöm :-)

(#101611) Mercutio_ válasza devil-k (#101601) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezért írtam, hogy Hackintos topicban érdeklődj van-e olyan vas, amire felmegy az almás OS

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#101612) Pocok256 válasza nexwo (#101605) üzenetére


Pocok256
veterán

Én ezt jól tudom, de én alapból utálom ezt a nagyítós cuccot :D Semmi értelmét nem látom. Azért veszek 12 be full hd kijelzőt mert akkora munkaterületre van szükségem. Nem pedig a felére azáltal hogy megnagyítok mindent :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#101613) 69er


69er
csendes tag

Sziasztok!

Egyetemista húgom szeretne új laptopot. Átlagos film-net felhasználásra, van rá max 120e ft-ja. Olvastam, hogy ennyiért használtat ajánlotok inkább, de hajthatatlan szegénykém. Újban meg nem tudom, mit szabad megvenni ennyiért. Ajánljatok párat légyszíves! dvd író nem létszükség, lehet 13" meg 15,6" is. op rendszer nem kell rá.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#101614) greggorius


greggorius
tag

Sziasztok!

Vásárolt már valaki a Laptopexpressz nevű cégnél?
Tapasztalatok?

Köszönöm a válaszokat!

(#101615) Bkrisz9 válasza 69er (#101613) üzenetére


Bkrisz9
őstag

A514 a legolcsóbb ajánlott.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#101616) 69er válasza 69er (#101613) üzenetére


69er
csendes tag

13"-ost szeretne a lelkem...

(#101617) Chaser válasza devil-k (#101601) üzenetére


Chaser
titán

Drága az biztos. Gari elvileg 2év kötelező, nem tudom nekik felmentésük van-e:)

kerlac Asus k501-et vegyél. Minőségben is jobb, szervize is jobb, vga-ja is erősebb.

szerk: 69er 13-as újban csak nagyon hitvány lesz, fölösleges pénzkidobás.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101618) hacsa


hacsa
tag

Melyek jelenleg a legolcsóbb nem forrasztott Intel procis laposok, 15,6 képernyőben? Akár Celeron is lehet, ha később tudom i3, i5-re cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#101619) devil-k válasza Mercutio_ (#101611) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem találtam ilyen topikot. :U

(#101617) Chaser

Akkor mit érdemes venni? 13" méret, SSD, FHD, IPS, 8 GB memória. Max. bruttó 330 környéke

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#101620) vandor01 válasza 69er (#101616) üzenetére


vandor01
őstag

ez itt a nem ajanlott kategoria!!!
de ha csak filmet szeretnek occccoert nezni! 2ev garival!
ezt vennem: [link]
de 5e el dragabban van OP val is: [link]

de netre filmre van kis millio tablet
most egy Lenovo Yoga2 hasznalunk 80piiiz volt...

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#101621) nexwo válasza vandor01 (#101620) üzenetére


nexwo
őstag

Ez tényleg a totál nem ajánlott :D

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#101622) vandor01 válasza nexwo (#101621) üzenetére


vandor01
őstag

- ujban
- i3 alatt
- 13" ban
- 120e ig

csak szar van! gyenge procik! fos muanyagok....
lehet itt 2magozni meg 4magozni... szarbol nem lehet varat epiteni:):)
meg kell venni a legolcsobbat mert 20-30e ft tobbe kerulo sem lesz jobb!
azt hasznalni amig a gari birja vagy szet nem hullik!
amint szetesett szetbontani azt amit lehet el kell adni
majd venni a kovetkezo fost... filmet nezni meg netelni...
Vagy vmi jo kiallasu ajanlott hasznaltat venni...

sajnos ilyen lett a vilag :(

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#101623) Pocok256 válasza hacsa (#101618) üzenetére


Pocok256
veterán

Clevo és XMG fele keress úgy 300k környékén.
Új skylaket pedig ne is keress azok mind forrasztottak lesznek.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#101624) buek1967 válasza 69er (#101613) üzenetére


buek1967
tag

Én a fiamnak, aki most kezdte a sulit, épp 120k-ért vettem haszáltat (8560w Full HD, matt, 8GB RAM, i5 - mondjuk jó nehéz), ami karcmentes! Gari van hozzá. Egymás mellé téve a mai "új" műanyag gagyikkal és és föld mind zaj, mind hő, mind pedig teljesítmény tekintetében. Szóval öröm és boldogság, még a GTAV is jól fut, erre pedig nem is számítottunk. Lehet, hogy a húgod is elfelejtené egy pillanat alatt az újat, ha Dacia Logan helyett karcmentes full extrás négy éves BMW-vel lepnéd meg...

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#101625) Khelben válasza kerlac (#101610) üzenetére


Khelben
nagyúr

Talán nem volt egyértelmű: kerüld el azt a gépet, mint a tüzet. Fos anyagminőség, használhatatlan garancia.

(#101620) vandor01 : ha tovább folytatod az emberek félretájékoztatását, moderátorhoz fogok fordulni és kérni fogom a kitiltásodat a topicból.

(#101609) bohotz : 200k alatt a K501 az egyetlen játékra ajánlott gép. 3D tervezésre mondjuk inkább vennék egy használt munkaállomást a helyedben, HP 8560w, Dell Precision.

[ Szerkesztve ]

(#101626) Anthony111


Anthony111
csendes tag

Sziasztok, a munkahelyen kapok egy jó kis keretet laptop vásárlásra, elsődlegesen ugyebár munkára kell, de mivel noti ezért akár utazás/otthoni használat is lesz:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás: jövő hét
(2) A gépre szánt összeg forintban: kb. 300.000
(3) Felhasználás: irodai munka, max egy kis képszerkesztés, de alapjában véve dokumentumszerkesztés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel: Hearthstone
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS: 14/15.6, 1920x1080, matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is: ritkán
(7) Operációs rendszer: Win10 + Linux
(8) Tárhely mérete és típusa: SSD + optikai meghajtó
(9) Egyéb kívánság, speciális igények: legyen vékony
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is: csak új

Ami eléggé tetszik az a HP Pro/EliteBook, Dell Inspiron, Lenovo Thinkpad. Van egy csomó dilemmám, de leginkább arra lennék kíváncsi, hogy ez a 3 gyártó hol áll egymáshoz képest minőségben, megbízhatóságban, ilyen szempontból mindegy mit választok, vagy érdemes valamelyiket kihúzni a listáról?

14 vagy 15.6? (külső monitor megoldható melóban, a 14 sokkal könnyebbnek és hordozhatóbbnak tűnik, de szeretem ha van numerikus bill., meg a filmezés is gondolom jobb a nagyobb kijelzőn).

i5 vagy i7, elég az alaplapi videókártya, vagy legyen valami jobb azért? Tudom, hogy az esetek többségében a "gyengébb" konfig is bőven elég lenne, de ha már van pénz mért ne vegyek valami combosabbat.

Ez [link] mondjuk nagyon tetszik, de gondolom nem a legértelmesebb választás :)
(van olyan konfiguráció belőle, ami belefér az árba)

(#101627) Khelben válasza Anthony111 (#101626) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 650 fullhd kijelzővel kijön ennyiért. Játékon kívül semmi nem lesz gyorsabb a dedikált vga-tól.

(#101628) Mercutio_ válasza vandor01 (#101622) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha csak sz*r van akkor azt kell leirni, aztán ha az is jó akkor leirni milyen színű és csomagolású kakik közül lehet csipegetni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#101629) kerlac válasza Khelben (#101625) üzenetére


kerlac
őstag

ja, bocs, akkor félreértettem, azt hittem csak annyi a baj vele, hogy gyenge a szerkezet, de ajánlott játékra...

tehátakkor Asus K501 a javasolt?

az a baj, hogy nem akartam egy összegben költeni rá, hanem ebből a listából szemezgettem:

edigital0thm

(#101630) Khelben válasza kerlac (#101629) üzenetére


Khelben
nagyúr

Erről a listáról az N550-etvenném.

(#101631) devil-k válasza kerlac (#101629) üzenetére


devil-k
nagyúr

A MM-ban pedig 18 hónapos 0% THM van.

- mozi bolondéria -

(#101632) Anthony111 válasza Khelben (#101627) üzenetére


Anthony111
csendes tag

Köszi, nekem is a Probookok a legszimpatikusabbak.

(#101633) kerlac válasza devil-k (#101631) üzenetére


kerlac
őstag

Nézem a honlapjukat, de nem találok erről infót. De tegyük fel, hogy onnét, mit választanátok MM-ben 200-ig bezárólag játékra?

(#101634) Zsotyi válasza Chaser (#101554) üzenetére


Zsotyi
csendes tag

Köszönöm a választ.

Ezek a notebook-ok esetleg?
[link]

[link]

Vagy inkább a HP Elitebook 8560P, aminek csak 2 magos a procija?

[ Szerkesztve ]

(#101635) Tikakukac válasza Zsotyi (#101634) üzenetére


Tikakukac
titán

aminek csak 2 magos a procija

Az a 8560P valszeg ötször veri földbe ezeket a "4 magos" csodákat. Ez a mag és modul kérdés sajnos még mindig nincs letisztázva, mert lehet kéne, nagyon nem 1 a két dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101636) premete válasza Zsotyi (#101634) üzenetére


premete
veterán

Ha a HP Elitebook 8560P-nek egyik magja nem megy, akkor is erősebb, mint az A4 6210 4 magja, de azt egy újabb Snapdragon is megeszi reggelire, ami telefonokban van. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#101637) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Lenne még néhány kérdésem a HP Elitebook 2570P géppel kapcsolatban
Autóban az utazás közbeni használatot SSD-vel nap mint nap hogy bírná? Van autós töltőm, sztem jó lesz az hozzá:).
A másik, hogy mennyire zajos?
Ha nem nagyon van terhelve mennyire halk? Viszonyítási alap egy Asus X54H és egy Fujitsu Lifebook A544, ezekhez képest hogyan szól max terhelésen, meg ha alig-alig van használva? Rendszabályozni a venti hangját mivel lehet?
Azért kérdem, mert éjjel menne róla torrent seed, és jobban örülnék ha csendben duruzsolna mellettem:).
A HSPDA előkészítés mit jelent? Mert nekem mobilnet modem soha nem kellene bele, szóval azt eladnám vagy eleve meg se venném a géppel...
Ja és még vmi: A Laptopsystemnél német billentyűs a gép. Ezen megvannak ugyanazon gombok mint a magyar billentyűn? Felirat nem érdekel, vakírás/tízujjas/gyorsírás ki hogy ismeri használom.
Ja és még vmi: Új aksi mennyibe kerül bele? 6 cellás, ha kilóg nem annyira zavaró... Mennyit bír új akkuval? (ha még kapható:F)
Köszi!
U.I: erről a gépről van vhol valami teszt magyarul?
Chaser írásán is elgonddolkodtam, és rájöttem h a 3 USB amiből 2 3.0 az már fontos, van 2 USB-s gépem, soha többé, állatira kevés...
Szóval a Elitebook 2560P kiesett.:(, de az ötletet azért köszi.:)

üdv, adika4444

(#101638) Tikakukac válasza adika4444 (#101637) üzenetére


Tikakukac
titán

Autóban az utazás közbeni használatot SSD-vel nap mint nap hogy bírná?

Átmentek rajta kocsival. Kijelző csere után tökéletes. Tippeld meg mennyire bírná.

Van autós töltőm, sztem jó lesz az hozzá:).

Ha univerzális akkor max akkor, ha szereted a friss alaplap árait.

Ha nem nagyon van terhelve mennyire halk?

Nézel tesztet ahol van freki mérve és minden egyéb. Ez szubjektív így ezt senki meg nem mondja neked.

Rendszabályozni a venti hangját mivel lehet?

Mérnökkel aki belőtte anno leginkább.

Ezen megvannak ugyanazon gombok mint a magyar billentyűn?

Meg.

A HSPDA előkészítés mit jelent?

Van benne kábel, ha raksz modemet menni fog a net. Ezt te ki nem szeded főleg nem adod el.

Új aksi mennyibe kerül bele?

3k-tól 30-ig, amilyet szeretnél és ahonnan.

Mennyit bír új akkuval?

Ez, hogy mennyit bírok emelni. Attól függ. Lábbal, orral vagy félkézzel. 1 óra alatt is lecsontozható egy akksi meg 10 óra alatt is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101639) Frigyesmeste


Frigyesmeste
újonc

Sziasztok!
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy eldöntsem, melyik laptopra cseréljem a mostani Asus F5SL gépemet.
Hosszú távra tervezem megvenni és inkább azt szeretném megtudni, hogy az alsó árkategóriában tényleg olyan silány-e a műanyagborítás és a billentyűzet, ahogy olvastam már, tehát nem tudom 5-6 évig használni, valamint az a core i3 4005U proci izmosabb-e, mint a mostani Asus f5 laptopomban lévő T3200 dual core.
A kiszemelt laptopok:
-Acer Aspire V5-561G 15,6″-os WXGA HD LED / Intel® Core™ i3-4005U / 4GB DDR3 / 500GB HDD / AMD Radeon™ R7 M265 2 GB
120 ezer Ft, két év gari.
-HP Probook G2 – Intel Core i5-4210U CPU (2x 1.7 / 2,7 GHz Turbo, 3MB cache), 4GB DDR3 RAM, 1TB HDD, AMD Radeon R5 M255 VGA 2GB dedikált RAM-mal
165 ezer, egy év gari.
Köszönöm

(#101640) szabonagyur válasza Frigyesmeste (#101639) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Egyik gép sem. Hp 450 van 160 körül dvga nélkül 3 év garival, de nem ártana a teljes kérdőívet kitölteni.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#101641) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Hátha valaki tud segíteni tehát még 1X :)

Kollégám gépet szeretne de nem ért hozzá. (Én se nagyon )
Keret 250-300e.
15 méretig általános használatra ,film, képek ,internet, játék nem szempont max.amit elbír. Lehetőleg jó panellel.
Sűrűn nem lesz hordozva csak néha külföldi utakra. Acert vagy lenovót akart, mondtam neki inkább HP vagy Dell. Alma kiesik nem szeretne. Csak új gép jöhet szóba. Svájcban lenne véve,tehát valószínű hogy lehet eltérés a fogalmazott gépek között. Előre is thx!

(#101642) Chaser válasza adika4444 (#101637) üzenetére


Chaser
titán

Ezzel tudod szabályozni a ventit. Ha nem tévedek nagyot a két gép koppra ua. reteszt leszámítva, így az USB-k száma is, holnap megnézem.
3 cellás akkuval 3 óra körül tud.
3g modemet bárki kiveszi sztem. Billzet EU, mindennek megvan a helye, 3m matrica 2-3e körül van, ráteszik ők is.
6 cellás gyári új akku tippre 25-30e hozzá.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101643) Eddy_


Eddy_
csendes tag

sziasztok, egy kis segítséget kérnék tőletek:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A hetekben
(2) A gépre szánt összeg: 200-300e Ft
(3) Felhasználás? tervezés (solid edge,edge cam)
(4) Játék: nem meghatározó, de előfordulhat
(5) 15.6, FHD, IPS preferált
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? napi szinten Használnád-e utazás közben is? Igen
(7) Operációs rendszer? Van saját eredeti
(8) Tárhely mérete és típusa: SSD jó lenne, de nem minden áron, min. 8Gb RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? első sorban új részletre történő vásárlás miatt, vagy használt de akkor fele ennyi a keret

előre is köszönöm a választ :R

(#101644) premete válasza Chaser (#101642) üzenetére


premete
veterán

Előkészítést kivenni = antennacsatlakozókat és antennát eltávolítani, ez szerviz munkadíjban ~5000 forintból megvan, kérdés, hogy kinek éri meg. Sim tartót is le lehet talán forrasztani az alaplapról, az se ingyenes, és annak sincs semmi értelme. Egyébként sincs olyan, hogy HSPDA: HSPA, vagy HSPA+ van manapság, HSDPA volt régen. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#101645) bohotz válasza Khelben (#101625) üzenetére


bohotz
csendes tag

Értem, köszönöm! Már csak az nem tiszta, hogy akkor az X-es [link] (itt 8 GB memória + egér mégis olcsóbb) és a K [link] (ugyanaz a proci, vga de 4 GB igaz dupla annyi hdd de ez nekem nem lényeg) széria között mi a különbség?

(#101646) adika4444 válasza Tikakukac (#101638) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

"Átmentek rajta kocsival. Kijelző csere után tökéletes. Tippeld meg mennyire bírná."
ebből nekem nem jött le, akkor most bírná vagy hanyagoljam? Ölemben használnám simán, úgy se én vezetem a kocsit:).

"Ha univerzális akkor max akkor, ha szereted a friss alaplap árait."
Tényleg ilyen pocsékak ezek a töltők? Mert ehhez nem nagyon értek, viszont kaptam egyet h az jó lesz az Acer lapimhoz. Univerzális ugyan, de kérdeztem h nem lesz-e belőle gond. "Ááááh, nem" kaptam a választ... Most még az Acer-hez használom, de akkor szerinted hanyagoljam?

"Nézel tesztet ahol van freki mérve és minden egyéb. Ez szubjektív így ezt senki meg nem mondja neked."
Okés, de viszonyítási alapnak odaírtam az A544-et, hátha valakinek járt a kezei között...

"Mérnökkel aki belőtte anno leginkább."
Mindenképpen beszélni fogok vele:)), de én most az itt emlékeim szerint említett megoldásra gondoltam.:)

"Van benne kábel, ha raksz modemet menni fog a net. Ezt te ki nem szeded főleg nem adod el."
És erre a kábelre lehet mást is csatlakoztatni, vagy csak modemet?

Köszi az eddigi és jövőbeli válaszokat!

(#101642) Chaser:
Köszi!
Matricát nem rakatok rá, vakírással írok így csak a gombok amik fontosak
Az akku ára olyan, hogy biztosan nem adok érte ennyit. Azért köszi:)
(#101644) premete:
Neked is köszi, én azt hidtem hogy ez egy modem amit kiveszek és jónapot, de akkor nem, és nincs is értelme vele szórakozni. A HSPDA előkészítés a LaptopSystem-en volt írva, azt gondoltam hogy ez lehet a neve, HP-éknál soha nem lehet tudni.:)

üdv, adika4444

(#101647) premete válasza adika4444 (#101646) üzenetére


premete
veterán

A wwan előkészítésnek csak akkor van előnye, ha akarsz bele modemet venni: ha nincs előkészítés (plusz antenna + kábelek), ez utólag általában csak fedél, rosszabb esetben fedél + kijelző cserével tehető bele, ha mégis kell valamikor mobilinternet, vagy gps. A minipcie csati rajta van az alaplapon, esetenként másik wlan kártyához, ritkábban msata ssd-hez is használható, bizonyos alaplapoknál, bekötéstől függ. A sim foglalat az alaplapra van integrálva, általában mindegyikben benne van az üzleti gépeknél, de magában semmit sem ér, ha nincs modem.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#101648) Khelben válasza bohotz (#101645) üzenetére


Khelben
nagyúr

Műanyag vs. fém ház. Elég nagy a különbség.

(#101649) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

dell e4300-nak van valami általános hibája? (mint az nvidia-s notiknál a bga megsülés) (50e alatt-körül keresek használtat)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#101650) premete válasza Mr.Csizmás (#101649) üzenetére


premete
veterán

Nincs, de 50+ körül kapsz e6220-ast is, ami modernebb, és azzal se szokott gond lenni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.