Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#100101) deved111 válasza Khelben (#100095) üzenetére


deved111
csendes tag

Sajnos az ASUS G751 már túl lépi a keretem, valami más ötlet?

(#100102) feloman válasza Khelben (#100060) üzenetére


feloman
aktív tag

Köszönöm a választ :)
S erről mi a véleményed/véleményetek? HP Pavilion 17-f202nh nem tudom ez az AMD mennyivel tudhat többet/kevesebbet, mint az I3 procis Dell.

Köszönöm előre is a választ :)

felo

(#100103) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok,

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár hónapon belül, tehát egyáltalán nem sürgős.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150-170 ezer körül, nagyonmax. 180.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Főképp egyetem miatt kell, irodai munkára ill. játékra is használnám.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
PD2 (ez lenne az egyik legfontosabb tényező :DDD ), NFS-ek, ill. internetes flash játékok. Nyilván natív felbontáson szeretném, de még a felbontásból is engednék, ha az az ára a jól futásnak. Részletesség terén nem tervezek mindent maxra húzni, elég a low-medium beállítás.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13,3"-14" körül főleg a hordozhatóság miatt, de ha csak nagyobb méretben van az igényeknek megfelelő, akkor az is szóbajöhet.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Egyetem miatt sokat lenne hordozva, utazás közben is használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows támogatás legyen természetesen (játékok miatt).
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Elég 500GB-1TB HDD, ha van SSD nem sokkal drágábban, akkor az még jobb, RAM 4 GB (később esetleg lehessen bővíteni), ODD nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI (fontos lenne) és 1-2 USB 3.0, de nem létszükséglet. Bill. háttérvilágítás nyilván nem lesz ilyen árkategóriában.
Jó lenne a minél gyorsabb, "fluid" működés. :U
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Legfőképpen új, de ha használt is szóbajöhet esetleg.

Köszönöm előre is! :)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#100104) frizso


frizso
senior tag

Erről mi a vélemény:
Asus N551JM XO023D
Intel Core i5 4200H
15,6 (Felbontás: 1366 x 768 / HD LED/matt)
Nvidia Geforce Gtx 860M 2GB Gddr5
8GB ddr3
1TB hdd

Asus N sorozata elfogadható minőségű?

(#100105) evooo


evooo
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata az alábbiról?

http://notebookalkatresz.com

Vennék egy használt E6400-át 6 hó garival adják.

Megbízhatóak?

[ Szerkesztve ]

(#100106) Fsharp


Fsharp
csendes tag

Sikerült leszűkítenem az igényeimet. :D

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 250.000 ezer ft
(3) Felhasználás? Egyetem, minimális játék, kíváncsi vagyok a dedikált vga-s laptopokra is
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Csak IPS Full hd, matt kijelző
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Egyetem és kollégium között
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem kell, windowst telepítek majd rá
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Nem kell SSD, ha majd később lemegy az ára, váltani akarok rá, most egy 500gb-os HDD tökéletes.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Gondolom érdemes a gigabites lannal rendelkező gépet választani
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak számlás verzió érdekel, inkább az új, de ha van olyan használt gép, ami kielégíti a fenti paramétereket, fontos a névre szóló számla.

Előre is köszi.

(#100107) supertrezi válasza QwErTy42 (#100040) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszodat. Ahogy Mikulásbának és Chasernek is.

Szimpatikusak az ajánlott gépek.
Bár ez a Fujitsu már-már túl erős konfig. Van itthoni PC-m Core i5-tel, szóval annyira bivaly laptop nem igazán kell, nem tervezek rajta erőforrásigényes dolgokat. Bár az akku valami pazarnak tűnik, ráadásul érintőképernyős, ami sokszor szintén jól jöhet. Igazán pazar gépnek tűnik.
A DELL is remekül néz ki, tetszenek a kékszínű laptopok. A tudása is megfelelő. Kicsit nagy a tömege. De mindennek van hátulütője.

Még Fujitsuból ezt néztem, ami szintén megfogott:
http://www.laptopszalon.hu/webshop/product/?search=s904#pid_15949

Na, még gondolkodok. És esetleg jövök kérdésekkel. Sziasztok. :)

Még valami: ez a DELL van Linuxszal. Olyat sose használtam. Lehet olyat, hogy formatálom, aztán Windowst húzok rá? Erre vagyok beállítva. :)

[ Szerkesztve ]

(#100108) lalikir


lalikir
csendes tag

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort. Próbálj meg minden kérdésre részletesen válaszolni!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hét
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)250-300k
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)webfejlesztés + programozás+ némi fotószerkesztés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem tervezem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 1920*1080
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? minden nap hordoznám
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) semmi, win7 vagy win 10 menne rá
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Mindenképpen SSD (128/256GB) 8gb ram!
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI de szerintem ez már alap
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új jöhet szóba

Nagyon hálás lennék a segítségért, ugyanis mielőbb szeretnék egy olyan gépet, ami baromi könnyen hordozható, de mégis kiszolgál a játékon kívül minden "melós + egyetmista" igényt :)

Előre is köszi minden segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#100109) Khelben válasza lalikir (#100108) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 650 fullhds változata kijön ennyiből plusz ssd is. Hordozásra egy 640 lenne igazi, de az drágább.

Newsi: lényegében ugyanaz a két gép.

Fsharp 250ből épp meg lehet csípni egy Asus N550jx-et

HREH 180ért van a sokat emlegetett k501 kistestvére, a 401, egyetlen hátránya a fényes kijelző. Használtan csak akkor lesz gép, ha lemondasz a játékról.

[ Szerkesztve ]

(#100110) lalikir válasza Khelben (#100109) üzenetére


lalikir
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hét
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)250-300k
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)webfejlesztés + programozás+ némi fotószerkesztés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem tervezem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14' 1920*1080
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? minden nap hordoznám
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) semmi, win7 vagy win 10 menne rá
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Mindenképpen SSD (128/256GB) 8gb ram!
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI de szerintem ez már alap
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új jöhet szóba

Nagyon hálás lennék a segítségért, ugyanis mielőbb szeretnék egy olyan gépet, ami baromi könnyen hordozható, de mégis kiszolgál a játékon kívül minden "melós + egyetmista" igényt :)

Előre is köszi minden segítséget :)

UPDATE: A kijeljző méretnél a könnyű hordozhatóság miatt szerintem fontos hogy ne legyen nagyobb 14"-nál a kijelző! :)

(#100111) Fsharp válasza Khelben (#100109) üzenetére


Fsharp
csendes tag

Asus n550jx-nek nem IPS kijelzője van.

Acer v3 574G link

Dell Inspiron 5558 link

Eddig ezeket néztem ki. Dell nincs gigabites lan, kollégiumban elég gyors internet lesz, mennyi hátrány a 10/100?

[ Szerkesztve ]

(#100112) Khelben válasza Fsharp (#100111) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az 5558 gyenge játékhoz, az Acer nem ajánlott a minősége miatt. Választani kell a játék és az ips kijelző között.

(#100110) lalikir : 300k alatt én nem tudok ilyen gépet. 320-ért van Dell Latitude E5450.

[ Szerkesztve ]

(#100113) Mikulásbá válasza lalikir (#100110) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl. Fujitsu S904

(#100114) Dhampir válasza supertrezi (#100107) üzenetére


Dhampir
félisten

Még valami: ez a DELL van Linuxszal. Olyat sose használtam. Lehet olyat, hogy formatálom, aztán Windowst húzok rá? Erre vagyok beállítva

A gyárilag feltett Ubuntut érdemes lecserélni egy frissebb kiadásúra vagy még inkább az Ubuntun alapuló Linux Mint operációs rendszerre, de ha jobban ki akarod használni a laptopodat, akkor inkább zuttyantsd rá a Windowst. :K

(#100115) Fsharp

Átlagos felhasználásra, lassabb Internetnél nem probléma, csak ha extrém módon akarsz suhanni.

[ Szerkesztve ]

(#100115) Fsharp válasza Khelben (#100112) üzenetére


Fsharp
csendes tag

A dell 5558-nál a 10/100 LAN nem probléma?

(#100116) QwErTy42 válasza Fsharp (#100115) üzenetére


QwErTy42
addikt

Amikor én jártam egyetemre száz éve, akkor a koli belső szerverén tároltak sok ismeretterjesztő legális videó anyagot... :DD Ott jól jött a sávszél. Bár nem emlékszem már, hogy ott mit bírt a szerver kiszolgálni. Mert volt, hogy amikor sokan cuppantunk rá, bizony csúnyán be tudott lassulni.
Ha nem belső hálózaton akarsz több tíz gigát másolgatni, akkor nem érzed hátrányát.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100117) Peetry


Peetry
senior tag

sziasztok

Édesanyámnak kellene valami gépet ajánlanom, de nem vagyok otthon a kínálatban.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
minél előbb, mondjuk 1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Ez attól függ, mennyire teljesíti az elvértakat. próbáljuk meg 160-ig.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
irodai munka (net, mail, office)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem használná
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-ös, szerintem jobb a matt, de belefér a fényes is, TN elég, nem fizetünk IPS-ért felárat
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
hordozva sokat lesz, de utazás közben nem lesz használva. viszont akksirol birja
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
ideális 250-es SSD lenne, de lehet olcsobb egy HDD+96-os SSD a rendszernek. Szoval ha nincs SSD majd utolag lesz bele pluszba. optika nem kell. min 4 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Könnyű legyen. meg nem árt ha nem hullik szét.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új.

A fő kritérium a leendő tulajdonosnak, hogy 15-ös legyen és könnyű, sokat lesz hurcolászva, ja és hogy új:) Ehhez hozzáteszem én hogy mivel sokat lesz hurcolva, bírja. Ez persze így elég nehéz. Szívem szerint ajánlanék neki 80 körül használt business-t, akár 14-eset is, dehát az nem jó, mert abban van anyag. Szóval ehelyett kellene valami alternatíva ami a legkevésbé fáj :)

köszi

(#100118) nexwo


nexwo
őstag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Jövő héten
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 250 ezer Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Programozás, irodai munka
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játékra
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6-17,3, HD+ vagy FHD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat mászkálnék vele
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Linuxot rakok rá
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8 GB ram, DVD+-RW meghajtóval
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Minőségi anyaghasználat és összeszerelés
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új minimum 3 év garancia

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#100119) PandaMonium válasza nexwo (#100118) üzenetére


PandaMonium
őstag

Sajnos mi programozók elég szerencsétlen helyzetben vagyunk olyan szempontból, hogy kell a jó kijelző és a strapabíróság is, ez viszont elég kevés gépben van meg (üzleti gépeket nagy divat sz@r kijelzővel szerelni) amit ki is lehet fizetni hazai fizetésekkel. Így ha újonnan akarsz ennyiért lapost venni valahol mindenképpen kompromisszumot kell kötnöd: Vagy a strapabíróság vagy a kijelző terén.

Konzumer gépben lesz ennyiért FullHD IPS panel (Inspiron 5558) viszont az hímes tojás, vigyázni kell rá és a billentyűzet is olyan lesz amilyen. Másik lehetőség az üzleti ahol legjobb esetben ennyiért 17"-en fogsz kapni 1600x900-at a HP Probook 470 G2-ben, viszont ha jól látom ezt a modellt csak dGPU-val szerelik (ami lehet bónusz vagy felesleg a felhasználástól függően). Ha tudsz még rá dobni pénzt akkor 280e-ből már lesz HP Probook 650 G1 ami FullHD és iGPU-s modell. Vagy utolsó alternatíva, hogy használtat veszel, szvsz ezzel járnál a legjobban mert ennyiért úgy már nagyon jó kis gépeket lehet kapni (pl. E7440, bár ez nem 15,6" de programozásra tökéletes).

Szerk.: És ha Linux-ozol akkor a Broadcom wireless kártyákkal szerelt gépeket javasolt kerülni. Működnek-működgetnek, de az Intel wireless megoldásaira sokkal jobb a driveres támogatás. Ugyan ez vonatkozik az USB vezérlőkre is, jobb ha minden Intel. A legjobb Linux támogatással a Lenovo Thinkpad és a Dell Latitude E sorozat (illetve a komolyabb Probook-ok/Elitebook-ok) rendelkeznek, de Thinkpad-ból nem lesz olyan ami neked kéne, Latitude E-ből is csak használtan mint említettem.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#100120) nexwo válasza PandaMonium (#100119) üzenetére


nexwo
őstag

Köszönöm a segítséget, melyik üzletben érdemes HP Probook 470 G2-őt venni?

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#100121) PandaMonium válasza nexwo (#100120) üzenetére


PandaMonium
őstag

Laptopszalon vagy Bestbuy. De ugye azt tudod, hogy a 17"-es gépek nem könnyűek? Azért javasoltam ezt mert ilyen méretű kijelzőt kértél az összefoglaló-kitöltős posztodban, de ha sokat hurcolod a gépet akkor a majdnem 3kg-os súly nem kellemes. Ja és mielőtt elrohansz holnap megvenni én megvárnám, hogy a többiek mit javasolnak, este már nem vagyok a toppon és sokszor elfeledkezem egy-egy jó gépről. :)

What I cannot create, I do not understand

(#100122) matyikam


matyikam
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

1 - pár napon belül
2 - 200000 maximum
3 - játék / egyetem
4 - GTAV menjen közepes/rossz beállításon
5 - 15.6 / matt /
6 - utazás közben nem használnám olyan sokat, de nem csak otthoni használatra lenne.
7 - free dos
8 - SSHD lenne a legjobb. De azért, hogy benne maradjak a 200k keretbe, elég lesz a HDD is (SSD nélkül). RAM 8 GB (lehet 4 is, de akkor jó lenne ha bővíthető lenne) optikai meghajtó hanyagolható
9 - billentyű háttér világítás
10 - csakis új
Köszi szépen!

(#100123) nexwo válasza PandaMonium (#100121) üzenetére


nexwo
őstag

Köszönöm a választ! A súly nem lényeg kell az edzés, inkább az akkumulátorra gondoltam hordozhatóságnál (bár ezt jeleznem kellett volna...). Mindenképp megvárom a további javaslatokat :)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#100124) sniper elite


sniper elite
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy mikorra várható ddr4-es memóriák bevezetése laptop piacra? Aztán kérdezném még azt is, hogy ehhez [link] a elég bika géphez tudtok valami negatív véleményt formálni?

(#100125) Mikulásbá válasza sniper elite (#100124) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

1-2 hónap múlva jön a G752,abban már DDR4 2133MHz RAM lesz.A Skylake processzorokhoz elvileg lehetne minden gépben,de szerintem a konzumerekbe nemigen teszik még az újat.

[ Szerkesztve ]

(#100126) Khelben válasza sniper elite (#100124) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyedül a hűtése normális, de amúgy full műanyag az egész gép és a szerviztapasztalatok szerint elég megbízhatatlan. Akkor már inkább egy MSI.

(#100122) matyikam : Asus K501-ből keress 950M-es változatot. A billentyűzet világításos verzió nem biztos, hogy belefér 200k-ba. Később tudsz bele tenni m2 SSD-t.

[ Szerkesztve ]

(#100128) lalikir válasza Mikulásbá (#100113) üzenetére


lalikir
csendes tag

A Fujitsuban nem nagyon bizom, volt mar vele negativ tapasztalatom :/

(#100129) spyduck válasza Khelben (#100126) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kis info: K501-ből csak a 116D végjelű típusban van billentyűzet világítás. A készlet total elfogyott mindenhonnan, várhatóan Október első hetében érkezik.

lalikir: Lifebook-al? Mert azokkal nagyon keves, de leginkabb nincs is gond. Renelem nem az Amilorol beszelsz ami 2009-ben megszunt?

[ Szerkesztve ]

(#100130) premete válasza lalikir (#100128) üzenetére


premete
veterán

Elárulod milyen Fujitsuban csalódtál? Egyébként vagy az igényekből kellene visszavenni, vagy mélyebben a bukszába nyúlni, mert könnyű, naponta hordozós, ssd-s, fullhd ips cuccok újonnan, hosszú távra nem szoktak 300 alatt lenni (ha egyáltalán létezik ilyen).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#100131) spyduck válasza Fsharp (#100111) üzenetére


spyduck
nagyúr

De IPS kijelzoje van, ezt honnan veszed?

(#100132) Dhampir válasza PandaMonium (#100119) üzenetére


Dhampir
félisten

És ha Linux-ozol akkor a Broadcom wireless kártyákkal szerelt gépeket javasolt kerülni. Működnek-működgetnek, de az Intel wireless megoldásaira sokkal jobb a driveres támogatás.

Felhasználói tapasztalatok ennek néha ellentmondanak (1, 2), de Linuxhoz egyébként én is jobbnak tartom az Intelt a Broadcom helyett (laptopról net-megosztásnál sokszor szívtam a Broadcommal). Windows alatt nem volt probléma, de Linuxos felhasználás miatt be kell szereznem egy Inteles kártyácskát.

[ Szerkesztve ]

(#100133) mclaren777


mclaren777
senior tag

Ha egy gyártó megad egy notinak egy maximum memóriamennyiséget ameddig bővíteni lehet, akkor azt semmiképpen sem lehet túllépni?

Lenovo R500 érdekelne elsősorban: létezik hogy egyáltalán nem lehet semmilyen trükkel 4GB (2x2 GB) fölé bővíteni?

[ Szerkesztve ]

(#100134) supertrezi válasza Dhampir (#100114) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Köszönöm a válaszodat. Akkor technikaliag semmi akadálya, ez a lényeg. :)

(#100135) PandaMonium válasza Dhampir (#100132) üzenetére


PandaMonium
őstag

Jogos, de Broadcom-nál szinte garantált a sz*pás, míg Intel kártyák közül csak néhánynál van gond. Ha olyan üzleti gépet vesz az ember aminél nem whitelist-es a BIOS akkor meg teljesen mindegy mert könnyen cserélhető a pl. híresen jó 7265-re.

What I cannot create, I do not understand

(#100136) ivana válasza mclaren777 (#100133) üzenetére


ivana
Ármester

8GB-nek bele kell mennie, a specifikáció régi azért nincs benne a 8GB. Viszont 16-ot nem biztos, hogy megenne, inkább nem.

(#100137) tozo86


tozo86
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
180 000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Internet, kevés játék, sok filmezés TV-re csatlakoztatva. Fontos, hogy megfelelő legyen a hűtés, mivel napi 12+ órát lesz használva.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Lehetőleg fullHD felbontás, matt/fényes mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva lesz, de utazás közben nem sokat használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell rá semmi, de windows 7 (10) támogatás legyen.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1 TB, később SSD bővíthetőség. 8GB RAM. optikai meghajtó nem fontos.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI kimenet mindenképpen kell a TV-re csatlakoztatás miatt.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

A kiszemeltem:
LENOVO IDEAPAD B50-80 - i5-5200U, 15.6FULL HD, 1000 GB, 8GB, Radeon R5 M330 2GB, DVD RW

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#100138) Dhampir válasza PandaMonium (#100135) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó, hogy említed a 7265-öt én eddig 7260-ban gondolkodtam. Szerinted Dell Inspiron 5748 esetében beszerelhető, működőképes a 7265 is?

(#100139) apion73


apion73
csendes tag

Sziasztok!

Gyermekemnek szeretnék egy laptopot vásárolni, de sajnos az informatikában kevésbé vagyok jártas.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Jövő héten.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 180-220 ezer Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
-tanulás, filmnézés, játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- FIFA16, de nem a játék lenne az elsődleges, arra van tablet ill. xbox one
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- matt 15,6 v. 17,3
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lakáson belül, főleg otthoni használatra.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Operációs rendszer nélkül. Windows 7 v. 8 lesz rá telepítve.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD, RAM 8 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Cak új !

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#100140) meili


meili
tag

Sziasztok!

Az alábbi paraméterekkel keresek laptopot:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Most.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 150.000 - 160.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
- Otthoni felhasználás, böngészés, full HD filmek lejátszása HDMI-n keresztül TV-n, szoftverfejlesztés (nem grafikaigényes). Játék nem.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- Előző gépem matt volt, de szerintem ellennék a fényessel is.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Utazás közben nem használnám, lakáson belül hordozva, illetve amikor utazok, magammal vinném.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Nem szükséges oprendszer.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- HDD. SSD nem kell, esetleg később bővítem. Szerintem elég a 4 GB RAM.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- HDMI kell, esetleg webkamera is.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Hosszabb garancia miatt (legalább 2 év) csak új.

(#100141) Tikakukac válasza ivana (#100136) üzenetére


Tikakukac
titán

16-ot nem fog megenni soha.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100142) Khelben válasza apion73 (#100139) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 5558, Asus K501. Az Asus erősebb, a Dellnek jobb a kijelzője és 3 év a garancia rá.

(#100143) Chaser válasza mclaren777 (#100133) üzenetére


Chaser
titán

2x4GB-ig kezel ramot. Oldalanként 8 chipes kell neki. 16GB-ot sandytől felfele kezelnek a cpu-k, mobilak biztos.

apion73 Dell 5558 fhd ips panellel 190-200e ft közt. Vga-ja nem acélos, koca játékra elmegy régebbiekhez. Fifak gépigénye anno nem volt nagy, de már nem követem, előfordulhat hogy kevés a 920m ereje hozzá.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100144) mclaren777 válasza ivana (#100136) üzenetére


mclaren777
senior tag

Tényleg?

Ez nagyon jó hír, mert én pont 6-8 GB-ot szeretnék!

És vajon mehet bele két különböző márkájú RAM 2+4 GB vagy 4+4 GB felállásban? :-)

Alapvetően megér egy ilyen Thinkpad R500 kb 33 ezret + DDR3 RAM + SSD?

C2D T6570 2,1 GHz
HD3470
akksi leharcolt, de 1 év gari

pl. nagyobb felbontású filmek és netezés közben pl. flash nem akadozik, tehát általános felhasználásra (nem játék és nem munka) elég lehet még egy ideig?

[ Szerkesztve ]

(#100145) nexwo válasza Dhampir (#100132) üzenetére


nexwo
őstag

A korábban ajánlott HP ProBook 470 g2-ben elvileg ez van:
Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC (b/g/n), Bluetooth 4.0
[link szerint] [Ha ezt venném]

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#100146) lalikir válasza spyduck (#100129) üzenetére


lalikir
csendes tag

Amilo család volt, úgyhogy akkor visszaszívtam :)

(#100147) Dhampir válasza nexwo (#100145) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha Linuxos felhasználásra gondolsz, akkor a Realtek általában jól támogatott, de a konkrét típusnak utána kell nézni stabilitás szempontjából, mert a technika ördöge nem alszik.
Korábbi Probook-szériákban az akkoriakkal nem volt gondom, de más felhasználónál lehetett eltérő tapasztalat.

(#100148) Folia141


Folia141
csendes tag

Sziasztok!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? következő 1-2 hónapban
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100-150 ezer között
(3) Felhasználás? egyetemen használnám programozásra,irodai munka,néha játékra is ha van idő,film nézés,youtubozás ilyesmik
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem akarok rajta komolyabb játékokkal játszani,arra ott az asztalim.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?mérete 15-17",felbontás full hd,
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?szerintem sokat, és igen.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD:500-1000gb,az SSD-n még gondolkozom,ram 2-4 giga
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI,HD camera jó lenne
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
újat vennék csak

(#100149) meili


meili
tag

Az alábbi két gépről mi a véleményetek:

Lenovo, itt az 5 konfiguráció közül a középsőre gondoltam, 149.990 Ft-ért, Windows nélkül
vagy
Dell

A Dell 5000 Ft-tal drágább, cserébe kétszer akkora a merevlemez, Nvidia kártya van benne és egy évvel több garanciát ad.

Általános otthoni felhasználásra kell, illetve fullHD filmek HDMI-n TV-re közvetítésére.

Melyiket nem ajánljátok, miért? Illetve melyiket inkább?
Ár/érték arányban jónak számít?

Köszönöm előre is!

(#100150) nexwo válasza Dhampir (#100147) üzenetére


nexwo
őstag

Remélem nem lesz gond vele! :D De más ajánlatot is elolvasok szívesen!
Nem akarok vészjósló lenni, de [link] nem panaszmentes :S (De azóta elvileg fixálták)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.