Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#134001) djhalasz válasza Gaben92 (#133993) üzenetére


djhalasz
tag

Egy cipőben járunk. Én már itt tartok, hogy ips kijelző nélkül, és utolag belerakom. Garancia ide vagy inkább oda... De igazából így sem találok.

[ Szerkesztve ]

(#134002) Gaben92 válasza Khelben (#133992) üzenetére


Gaben92
őstag

Amúgy mi lenne az első értelmes választás, ha túlmennék a 350-en? A Dell 7567 ha jól tudom az ajánlottak között van, és létezik belőle IPS-es verzió, igaz csak a legdurvább kiszerelésből (i7-7700HQ, GeForce GTX 1050 Ti 4GB, 3840x2160 UHD IPS 128GB SSD+1TB HDD) 430-450 között. Iszonyatos overklill nekem a konfig, de eljutottam a "nem izgat mennyi, csak legyen egy értelmes gépem" pontra... :F

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134003) Khelben válasza Gaben92 (#134002) üzenetére


Khelben
nagyúr

Már linkeltem a Zbook-ot...

(#134004) Killerlaca válasza Gaben92 (#133999) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Egy ilyennel mi a probléma?
[link]

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#134005) #72487936 válasza Khelben (#133998) üzenetére


#72487936
törölt tag

Mondjuk én használok egy pont 13 éves Seagate hdd-t. Éppen a napokban kapartam elő és leporoltam. 200 GB és abból még vagy 140 GB szabad. Nagyszerű háttértároló. :)

(#134006) Gaben92 válasza Khelben (#134003) üzenetére


Gaben92
őstag

Azt annak linkelted aki tervezni meg játszani akar rajta. :B

Nem kötekedésből, mert ti értetek hozzá jobban, de tényleg nincs 600k alatt értelmes netezős/filmezős gép SSD+HDD kombóval FHD IPS-el? :(

@Killerlaca:
Ahogy olvasgattam a fórumot (mostanában elég sokat) az X szériás ASUS-ok kb a "mindennek a legalja" kategóriába sorolandóak olyan gyatra az anyaghasználat és az összeszerelési minőség.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134007) santhab00


santhab00
tag

Sziasztok, korábban kértem segítséget, hogy 150-170k-s keretben mi a legjobb noti, általános felhasználásra/és egy kis játék egy mmorpg-n leginkább, egyedüli kívánság az ssd volt plusszban. A HP 250 G5 sorozatból ajánlottatok.
Néztem jó pár veziót, ez jónak tűnt és pont benne volt még a keretben ssd bővítéssel együtt.:

http://www.laptopszalon.hu/hp/hp-250-g5-w4m31ea-akc-laptop_23858-adatlap

Szerintetek ez jó? Nem tudom, hogy ez a VGA ami benne van (Radeon R5 M430) vinné az ilyen kisebb játékokat, illetve hogy ez a proci nem lesz-e szenvedős vagy ilyesmi. Esetleg tudtok jobb verziót ami ssd-s bővítéssel benne van a 170k-ban és játszani is lehet vele?
Köszi!

Szerk.: Nem tudom, a full hd mennyire fogja vissza a teljesítmény, el tudom azt is engedni hogyha összeségében gyorsabb lesz a laptop.

[ Szerkesztve ]

(#134008) Mikulásbá válasza Gaben92 (#134006) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Amit küldtem,az már nem jó?

(#134009) Gaben92 válasza Mikulásbá (#134008) üzenetére


Gaben92
őstag

Jelen pillanatban aközött és a Zenbook között filózom, de inkább csak utolsó szalmaszálnak tartanám inkább. A 17" és a nagy súly kicsit kényelmetlenné teszi ágyban használatra az a legnagyobb problémám vele. Kell még aludnom párat a problémára. :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134010) Markizmark válasza Frawly (#133995) üzenetére


Markizmark
addikt

Ez lett a választott, megrendeltem.

i5-7300HQ
8 GB DDR4
NVIDIA® GeForce® GTX 1050
Win 10

A benne lévő HDD-t kicserélem a meglévő SSD-mre (Samsung 840 Pro 256GB).

A meglévő gépemet megpróbálom elpasszolni és az árán venni egy 22-es monitort.
Lenovo B560a (2011)
i3 m380
6GB DDR3
Geforce 310m
500GB HDD
Win7 (ami már win 10, de van rá vakarva eredeti kód)
Vajon mennyit érhet?

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#134011) Dhampir válasza Tikakukac (#133965) üzenetére


Dhampir
félisten

A Biosban a Fan Always On-t disabledre állítottad?

(#134012) Gaben92 válasza Gaben92 (#134002) üzenetére


Gaben92
őstag

Szóval akkor mi a vélemény végül?

Dell 7567 UHD IPS, 128GB SSD+1TB HDD 404k-ért értelmes választás vagy nem ha minőséget akarok leginkább és árban feljebb már tényleg nem szívesen mennék?

Amennyiben igen, az még érdekelne, hogy láttam piros és fehér háttérvilágítású billentyűzetes gépet is, viszont sehol se látom feltüntetve, hogy melyikkel érkezne a gép. Erről van valami infó, mert a fehérnek jobban örülnék.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134013) Frawly válasza Babetta-X (#134000) üzenetére


Frawly
veterán

A régi, pár tizengigás meghajtókkal nem a tárterület a legnagyobb gond, hanem baromi lassúak és hangosak, meg egyre megbízhatatlanabbak is, sokszor a lutri faktort növeli, hogy SMART-tot sem támogatnak, így jó esetben csak a bad sectorok meg a lassúság figyelmeztetnek, hogy halálán van, rosszabb esetben egyszer csak nem pörög fel többé.

A barinő gépébe lehet elég lenne a procit kimaxolni, ahogy nézem a HP Pavilon G6 fogad A8-3500M-et, és A10-4600M-et is, vagy alaplapcserével (gondolom) i7 2620M a legnagyobb hivatalosan támogatott a TDP keret miatt, de szerintem nem hivatalosan a QM, HM-es prociba sem halna bele. A neten is ezt írják, meg a hivatalos Pavilon G6 service guide is megerősíti.

Mondjuk azt nem tudom, hogy az AMD A8-ban, A10-ben a GPU milyen az inteles HD 3000-hez képest, vagy egyáltalán mit nyomnak ezek az AMD procik a 2. generációs i5–i7 M ellenében, mennyit számít a +2 mag meg a plusz cache.

Esetleg még egy sima SATA3-as SSD mehet bele, ha most HDD van benne, az egész upgrade-et olcsóbban megússzátok, mintha új gépet venne, és egy jó pár évig használható lesz még bőven. Feltéve ha egyébként van olyan állapotban a gép, hogy még megfelelőnek ítéli a használatát.

Ahogy nézem, a RAM-ot máris kimaxoltátok 8 gigával, egy jó darabig annak is elégnek kéne lennie sok mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#134014) imis


imis
senior tag

Az alábbi géppel szemezek és tanácsot kérnék :R :
[Acer Aspire VN7-572G]

intel® Core™i5-6200U /2.30GHz / DualCore™ processzor
8GB DDR4 SDRAM, 1 TB HDD + 256 GB SSD
NVIDIA® GeForce® 945M 2GB

Fotó, videószerkesztés ami inkább igénybe venné.
Kérdésem ez mennyire használható gép? többet (230ezer) nem szánnék rá, de nem tudom melyik paramétert kellene javítani proci vagy videókártya?

(#134015) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok, tudnatok a laptopvalasztassal segiteni?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Ezen a héten.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 160-210k
(3) Felhasználás? Filmnézés, netezés, tanulás, gyengebb játékok ritkán
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Tauri WoW, kozepes felbontasban.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Full hd, ips jo lenne. 13-15 col nem számít a méret kifejezetten inkabb az anyaghasznalat
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Naponta hordoznám, utazás közben is hasznalnám néha.
(7) Operációs rendszer? nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa Alapból nem baj ha nincs benne ssd vagy hdd de legyen foglalalat, bővítenék később, rammal is igy vagyok de 4gb legyen benne.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Szeretnék egy tartós gépet venni ami 4-5 évet kibír.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt? Csak új.

[ Szerkesztve ]

(#134016) Yany válasza Gaben92 (#133991) üzenetére


Yany
addikt

A kistesóját leteszteltem, ebből kb. ki lehet indulni. Film és netezés alatt pedig nem lesz gond a melegedéssel sem, bár a dedikált gpu-t nem tenném bele, de a Kaby Lake nagyon takarékos. Ha van rá mód, hogy kiiktasd a geforce-ot, még lehet, hogy jobban is jársz, mert a HD620-as sem egy botrányosan lassú cucc. Szóval ha nem hajtod nagyon, akkor nem fog throttlingolni sem. Szívesen kézbe fognék egy ilyen 15"-os Zent is...

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#134017) Yany válasza Markizmark (#134010) üzenetére


Yany
addikt

Majd írd már meg légyszi, hogy végül IPS-es lett-e. Azért félek, hogy nem...

@Gaben92, Tika:
Most látom, hogy Tika a melegedést hozza fel ellenérvként és utána leírod, hogy akár letiltanád a GPU-t. Szerintem simán jó. Nem látom, hogy egy jóval debellább 7567-es miért lenne jobb az említett körülményekkel. És a legfontosabb az alapvető minőségi mutatókon túl a garancia, amiben szintén nem rossz az a háztól-házig dolog. Az itt emlegetett horror-thinkpad szitunál egészen biztosan jobb, tehát ha bajod van sem leszel magadra hagyva. Persze a 15-ös Zen még nem volt a kezeim közt, korábban csak a 13-ashoz volt közöm és most egy 14-esnek vagyok "féltulajdonosa". :D

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#134018) Yany válasza Yany (#134017) üzenetére


Yany
addikt

Na jól benéztem: Nem Tika, hanem Khelben reagált és nem 510-est írt, hanem 501-est, amit szerintem Khelben nézett be, mert 510-esről van szó, ami nem "izomultrabook", így valószínűleg nem is gondolta azt a túlmelegedést annyira komolyan, mint ahogy... :) Persze a dGPU attól még kikapcsolásra érdemes, ha tényleg csak a fenti felhasználás lesz.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#134019) Chaser válasza cooi11 (#134015) üzenetére


Chaser
titán

Naponta hordoznám, utazás közben is hasznalnám néha.
Szeretnék egy tartós gépet venni ami 4-5 évet kibír.

ha naponta hordoznád és utazás közben használnád fontos a méret és tömeg, főleg ha tömegközlekedési eszköz a cél
ha 4-5 évig szeretnél gépet garantáltan annyi garos gépet vegyél, egyébként ahogy sikerül, mehet annyit is de sokkal kevesebbet is, aki garantálni tudja neked h x ideig biztosan probléma mentes egy gép az nem itt ül, hanem lottózik meg tőzsdézik ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#134020) Brandynew


Brandynew
őstag

[[ Sziasztok, hol tudok ellenőrizni serialszám alapján egy Asus laptopot? Vásárlás időpontja, garancia stb. Dellnél ilyet lehet, gondolom Asusnál is, csak nem találom. ]]

(#134021) Mikulásbá válasza Brandynew (#134020) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Csak ha regisztrálták az Asus-nál.Amúgy felhívod az ügyfél szolgálatot.

(#134022) Mikulásbá válasza imis (#134014) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább ez!

(#134023) Markizmark válasza Yany (#134017) üzenetére


Markizmark
addikt

Nem írták, hogy az, de engem nem fog zavarni.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#134024) cooi11 válasza Chaser (#134019) üzenetére


cooi11
senior tag

A tartós alatt, jó anyaghasznalatra gondolok
Kijelzője meg inkabb nagyobb legyen 15col filmek meg eg kis jatek miatt

Köszi a gyors valaszt

(#134025) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani pár laptopot?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- mostanában pár hét
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 100 000-150 000Ft
(3) Felhasználás?
- Alap böngészés, email, kép nézegetés, esetleg photoshop
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- A képnézegetés miatt azért jó lenne ha szép képe lenne
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- nem nagyon
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- windows (de nem kell gyári.. :-) )
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- ami belefér az árba
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- új/esetleg kiállított darab vagy ilyesmi

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#134026) Brandynew válasza Mikulásbá (#134021) üzenetére


Brandynew
őstag

És ezt a regisztrációt nem tudom én megcsinálni, hogy láthatók legyenek az adatai? Mi kell hozzá?

(#134027) Mikulásbá válasza Brandynew (#134026) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Katt a "további termékjellemzők"-re!

(#134028) Khelben válasza cooi11 (#134015) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 430 G4-et neked találták ki. Egyedül a játékban kell kompromisszumot kötnöd, de szerintem elviszi a wowot is alapbeállításokkal.

(#134025) Killerlaca: 150-ért nincs szép kép. HP 250 G5 van meg Dell 3568. Vagy használt, ott már lehet jó panel után is vadászni.

[ Szerkesztve ]

(#134034) Gaben92 válasza Yany (#134016) üzenetére


Gaben92
őstag

Meg is nyitottam még tegnap egy pillanatra, hogy ott legyen a Youtube előzményeim között, de egyelőre még nem volt időm megnézni. Mindenesetre ma ha gépnél leszek egy kicsit hosszabb távon ránézek mindenképp. :K

Most egy i5-3320M/GT635M/6GB DDR3 kombó van itthon, a Zenbookban lenne 8GB DDR4 meg egy GTX650 (bár ez nem szempont), viszont az i5-7200u nem tudom milyen viszonyban áll az i5-3320M-el teljesítményügyileg. Keresgéltem a neten, de nem tudom melyik infó megbízható, mert mindenhol mást írnak. :U Annó tudom, hogy mindenkit óva intettek az U-s CPU-tól, de mostanában nem tudom mi a helyzet, mert sok víz lefolyt a Dunán azóta. :)

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134035) vs23


vs23
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Szeptember közepe vagy vége. Ha drágább árkategória, akkor egy hónapra rá kb.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
350, de 410-420-ig is fel tudok menni.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, renderelés, tervezés (tanulás szintjén csak)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13"-15.6". Jól látható kijelző napfényben is.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Néha hordozva lenne, de használtam már nagy dögöt is utazás közben egyébként, de legyen jó buildje.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
-
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A lényeg, hogy jó procija legyen, és minél több RAM (RAM-ból engedek, de jó lenne min. bővíthető). Szeretnék egy gyengébb dedikált VGA-t is (Ilyen GTX 9-es vagy 8-as széria elég). Tárhely vagy 1TB HDD, vagy 128+ SSD, a másikat később úgyis megveszem hozzá.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

[ Szerkesztve ]

(#134036) Khelben válasza Gaben92 (#134034) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem sok különbséget fogsz észrevenni a cpu teljesítményen.

(#134035) vs23: ha tényleg kell a jó felépítés és a jó minőség: Zbook 15. A vga nyers teljesítménye valahol a 950M környékén van.

[ Szerkesztve ]

(#134037) Yany válasza Gaben92 (#134034) üzenetére


Yany
addikt

Ha notiról van szó, az U proci A proci. A legkiegyensúlyozottab és ez a Kaby Lake generációval csak fokozódott, mert a beépített graf vezérlő is okosabb lett notis szemmel nézve és nem egy 3D lassítót kap az ember fűtőszállal tuningolva, hanem CPU és IGP fronton is egy nagyon jó balanszt kapsz. Igen, van olyan terület, ahol egy H procival többre mész, de egyrészt az általad felhozott területeken téged sem fog érdekelni, hogy létezik gyorsabb processzor a földön, másrészt mivel nem olvasztja le a villanyórádat, ezért throttlingolni sem fog, főleg nem abban a 15-ös házban, miután a 13-asban (UX410) is szuperül vizsgázott. (hacsak nem cseszték el a hűtését a kistesóhoz képest). A másik, hogy van 7500U procival is, ami egyrészt átbavágás, mert semmivel sem több az i7-7500, mint az i5-7200, csupán frekvencián toltak egy picit és egy kis +cache: összehasonlítás. Másfelől meg jó, mert ugyanaz a magszám és képességek, sőt TDP keret miatt ez sem forrósodik sokkal jobban, ha mindenképp kell a picit több lóerő (extra zsozsóért). De ne feledd, minden ki nem aknázott plusz teljesítmény egy notebookban (sőt ultrabookban pláne) sok-sok mínusz perc üzemidő, plusz hűtészaj, plusz meleg és talán még picit jobban fáradó alkatrészek, igaz, időtállóbb. Persze szintetikus mérés és legfeljebb nagyságrendet érdemes ebből következtetni, de ha mindenképp a 3320-hoz képest szeretnéd belőni a teljesítményét: @CPUBoss

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#134038) vs23 válasza Khelben (#134036) üzenetére


vs23
csendes tag

És ha kicsit túloztam a kerettel? Mármint összekevertem azt, ami van, azzal, amit szeretnék. Nem tudnál ajánlani egy 50 ezerrel lejjebbi árút? :R

(#134039) Khelben válasza Yany (#134037) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez is szépen mutatja, mennyit érnek az ilyen oldalak. A két processzor integrált vga teljesítménye eszerint alig tér el, valójában meg kb. kétszeres a szorzó köztük...

(#134038) vs23 : Dell E5570. Természetesen jelentős a visszalépés teljesítményben.

[ Szerkesztve ]

(#134040) vs23 válasza Khelben (#134039) üzenetére


vs23
csendes tag

Hát igen. A jó build úgy látom sokba kerül. De mások nincsenek is ezekben az árkategóriákban?

[ Szerkesztve ]

(#134041) jel1


jel1
aktív tag

Sziasztok. A legolcsóbb játszogatós laptopot keresem.
Úgy tűnik, hogy nvidia 950m alatt nem érdemes keresgélni, és amd már nem játszik ezen a fronton. Ez így mennyire helytálló? És akkor legjobb esetben 150 ezernél, de inkább 160-170 ezernél kezdődnek az ilyen gépek újonnan, ugye?

(#134042) borix válasza Yany (#134037) üzenetére


borix
őstag

Ezek a 7200u procik és társaik laza kis gépekbe valók ha mellette az asztali gép meg otthon virít.Ha megterhelik ezeknek is lesz hangjuk meg melegszenek majd mert a kevesebb fogyasztás/mérsékeltebb hűtéssel jár.

(#134043) Yany válasza borix (#134042) üzenetére


Yany
addikt

Így van. Ld. filmnézés, netezés, vagyis a megcélzott felhasználás. Bár a Photoshop nagyon szépen fut rajtuk és figyelembevéve az notebookos előnyöket, ma már nem nagy ár az a pár másodperc hátrány nem professzionális művészkedéshez egy-egy plugin/filter futtatásakor. Természetesen, aki komolyabban űzi, kell az asztali/ws noti, de most nem is ilyen célra menne a gép, így nem téma.

ps.: ma már egy kaby lake nagyon feljött a pár évvel ezelőtti hasonló TDP keretű cpukhoz képest, közel sincs az a brutális szakadés egy hétköznapi használatra szánt környezetben az asztali és notebook élmény között, ezért merem állítani ilyen kereken, hogy az U proci az, amit notiba szánnak, mert nagyon vékony már az a piac, ahol az U kevés, de az asztali mégsem megoldás (vagyis 4 magos/H procik notebookba). Legtöbb esetben, aki azt hiszi, hogy az kell neki, vagy téved (ld. erősebb = jobb sztereotipiád, vagy vannak 3-an). Mind a 3 embernek ott vannak a tényleg erős notebookok, amit elsősorban nem az ágyban filmnézésre szánnak.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#134044) chaos666


chaos666
csendes tag

Sziasztok!
Laptop vásárlásában kérem a segítségetek:

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? szeptember közepe 2-3 hét
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit):
maximum 200.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén): irodai programok, de nagy méretű makrózott excel táblák, amatőr fotó és videó szerkesztés, játékok: GW2, SWTOR, maximum
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
amit bír, egyébként asztali gépen játszom 1920x1080 nem tudom mit tudnak most a laptopok ebben az árkategóriában
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15-17',
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? viszonylag sokat utazna, de nem mérvadó a súly, jellemzően fixált helyen lenne használva, mind a lakásban mind a nyaralóban
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) mindegy megoldom
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?SSD hasznos, optikai fölösleges, memórai amennyi csak lehet
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) ne legyen recsegős ropógós gagyi műanyag, 2-3 évet kibírjon
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) mindenképpen garanciával, akár használt is, de elsődlegesen újat keresek

[ Szerkesztve ]

(#134045) Mikulásbá válasza chaos666 (#134044) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#134046) Khelben válasza vs23 (#134040) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha feladod a jó felépítést és a strapabíró anyagokat, akkor lehet venni konzumer multimédiás/játékos gépet, ahol meglesz a megfelelő hardver, de nem lesz strapabírás és minőség. Pl. Dell 7567 van 300k körül, ami jóval erősebb, mint az E5570, de csak TN a kijelzője és kevésbé jó a billentyűzet, az anyagminőség, nehezebben bővíthető, stb.

[ Szerkesztve ]

(#134047) Fizzlebang


Fizzlebang
újonc

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, miért nem találok sehol IPS-es változatban Dell 7567 modellt Full HD-ban? Tehát nem UHD, hanem Full HD IPS, mert mindenhol csak TN-el adják itthon. Pedig hivatalos oldalon 800 euróért van IPS változat, de ide nem szállítanak :(
Tudtok segíteni esetleg?

(#134048) Khelben válasza Fizzlebang (#134047) üzenetére


Khelben
nagyúr

Úgy tudom, nálunk nem forgalmazzák a fullhd ips modellt, legalábbis egyelőre nem.

(#134049) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!
1, A napokban lenne esedékes a vásárlás, az Ipon.hu-ról vásárolnék.
2, Maximum 200ezer forint (nagyon max a 200eft)
3-4, Egyetemhez, tehát irodai programok, illetve némi játék is fusson el rajta, nyilván nem a legújabbak, mint a PUBG, de ilyen HOTS jó lenne. :)
5, Kijelző mérete 15,6, de semmiképp nem kisebb 15,6-nál
6, Operációs rendszer nem kell rá, emiatt nem szeretnék felárat.
7, Tárhely mérete lényegtelen, RAM 8GB minimum.
Ezek lennének az igényeim, köszönöm szépen! :R
Első körben én ezt a laptopot néztem ki.

[ Szerkesztve ]

(#134050) Fizzlebang válasza Khelben (#134048) üzenetére


Fizzlebang
újonc

S IPS panel csere mennyiért oldható meg?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.