Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#21001) Knagymate válasza Borote (#21000) üzenetére


Knagymate
csendes tag

És nem is valószínű hogy fognak hozzá gyártani jobb akksit? Nagyon kevésnek találom ezt a 48 Whr-t, a lenovo Y580-ba például 78 Whr-s van.

(#21002) Borote válasza Knagymate (#21001) üzenetére


Borote
addikt

Az a gép alsó hangon is másfélszer annyiba kerül :)
Nem tudom, hogy gyártanak-e majd hozzá.

(#21003) premete válasza Knagymate (#21001) üzenetére


premete
veterán

Az enyémben is 65 Whr-es van, azzal el is megy wifi netezéssel 7 órát: Latitude E6220-as
Ennyi elég is, mert 4-kor nyit a kocsma, és 11-kor bezár. :)
Így néz ki a gyári akku egyébként, jobb végén a matrica a sorozatszámmal.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21004) Knagymate válasza premete (#21003) üzenetére


Knagymate
csendes tag

Az szép :) És ez milyen dell noti?

(#21005) premete válasza Knagymate (#21004) üzenetére


premete
veterán

Dell Latitude E6220-as, ilyen a fogyasztása wlanon netezve:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21006) Knagymate válasza premete (#21005) üzenetére


Knagymate
csendes tag

És mivel lehet jól növelni az üzemidőt? Nekem holnap érkezik a dell 15r se notebookom full HD felbontással, és egy 120 Gb-os SSD-t már előre vettem hozzá. Amennyire én tudom a képernyő fogyaszt rengeteget. A processzort, vga-t vissza lehet valahogyan fogni szoftveresen a dellnél? Erre 4 magos 8 szálas i7-es proci lesz egyébként.

(#21007) Victorio válasza gilfoyle (#20991) üzenetére


Victorio
aktív tag

A Trinity az IGP miatt volt szimpatikus. Ne legyen gond az se ha néha unalmamban tolnék egy kör Stalkert. Az IHD 4000 dedikált videovezérlő nélkül tényleg csak az Excelhez elég. Valamint az Intel féle egy év után leszarom a driver támogatást üzletpolitika se szimpi.

(#20990) giorgio: Itt van egy frankó proci, király az IGP-je, van rendes supportja, olcsó. Dugóm sincs, hogy a gyártók miért nem harapnak rá. Mindenki csak olyat csinál ami mellé még tesz dedikált VGA vezérlőt. Pedig amire a beépített IGP már nem lenne elég, azon ezek a vackok se fognak sokat segíteni. A nagyobb fogyasztásról ne is beszéljünk. Vagy akkor nem tehetnék rá a for gamers matricát? ;]

Nem hiszem, hogy ennyire nincs igény egy egyszerű, sallangmentes, normális kijelzős laptop iránt. :W

[ Szerkesztve ]

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#21008) Borote válasza Knagymate (#21006) üzenetére


Borote
addikt

Az i7-nek nagyobb az alapfogyasztása 1-2W-tal, mint az i3 vagy i5-é, így akkus üzemidő szempontjából nem éppen a legjobb választás az i7-es.
A dGPU-tól nem kell félni, mert ha nincs használatban, akkor alvó módban van, AMD Enduro.

Az SSD az jót tesz majd a fogyasztásnak.
A kijelzőnek minimálisra visszavéve nincs olyan eget rengető fogyasztása, nagy fényerőn az is zabál rendesen. Hol fog kelleni a hosszú akkuidő? Milyen felhasználásra?

(#21007) Victorio: "Az IHD 4000 dedikált videovezérlő nélkül tényleg csak az Excelhez elég." - erre egyedül jöttél rá, vagy ezt valahol tanítják? :W

[ Szerkesztve ]

(#21009) Knagymate válasza Borote (#21008) üzenetére


Knagymate
csendes tag

Nagyrészt 220 közelébe fogom használni a gépet, szóval nem sokszor, csak majd azért valami sémát beállítok ha esetleg hosszabb időre kellene használni, mert ahogy olvasgatok utána rendesen az átlag alatt van az üzemideje. Külső akkukról mi a véleményetek? Azok már nem olyan veszélyesek mint az utángyártott akksik? :) Gondok arra, hogy ha nem is full pontosan adja le a feszültséget, azok legalább először átmennek az akksin, tehát gondolom max azt vághatják tönkre.

(#21010) AxBattler válasza Victorio (#21007) üzenetére


AxBattler
félisten

A HD4000-rel kapcsolatban először talán tájékozódjál jól... :N
Mondjuk ITT, vagy ITT.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21011) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

ThinkPad E535

Na, és erről milyen vélemény alakult ki? Vizsgák miatt le-le maradok a topikban, szóval ha már elhangzott, sry. :D Nem mintha vennék ilyet, csak úgy érdekel. Mert ThinkPad, és ennyiért, akkor gondolom kapós, nem?

The glass is already broken.

(#21012) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Ez a gép g580 alternatívának hogy hangzik? :)

• Honor Magic5 Pro •

(#21013) Borote válasza piRate_nEx (#21011) üzenetére


Borote
addikt

Ha a dGPU-s változatnak jobb a hűtése, akkor egész szimpatikus. De azért nem sokkal több, mint egy consumer gép, szoftverezettség jobb, matt kijelzős és van UltraNav :)

(#21014) Dhampir válasza AxBattler (#21010) üzenetére


Dhampir
félisten

A HD 6490M 14%-al "legyőzi", ilyen van némelyik Probookban is. :)

(#21007) Victorio

A 6490M megbirkózik akár a COP-al is.

[ Szerkesztve ]

(#21015) fogtunder válasza Victorio (#21007) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért az IHD4000 már nem olyan iszonyat gyenge, bár stalker szinten nemtom hogy tejesít, én gépen nem is játszom komolyabb játékokkal. egyszer volt egy kattanásom, vettem egy consumer gépet, játszani ugyan lehetett rajta elég jól, de mikor dolgozni kellett, akkor megőrültem. úgy emlékszem, hogy tördelésre, szövegszerkesztésre kell, én inkább beáldoznám a játékot, és vennék egy olyan gépet, aminek tényleg jó a billentyűzete, de az üzleti széria mindenképpen, és ott ha játék is kell, az már bőven túllóg a kereten. ettől függetlenül követném azt az elvet, hogy munkára munkagépet, jó minőségben, inkább használtan gyári garival.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#21016) premete válasza Dhampir (#21014) üzenetére


premete
veterán

A "COP" az valami excel-függvény? :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21017) Chaser válasza piRate_nEx (#21011) üzenetére


Chaser
titán

Ha legalább 2 év garral adnák nem lenne rossz. Így sztem felejtős.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21018) Tom1939 válasza humax (#20982) üzenetére


Tom1939
őstag

Csak sonyt tudok ennyiből ips-sel. De hogy matt e, és hogy milyen a hang azt nem tudom.

Ezen kívül mást nem tudok... Az ips-es precisionok és elitebookok jóval drágábbak. És hangban sem hiszem hogy erősek (a precision talán ha közepes ebben).

(#21019) FaKing


FaKing
csendes tag

Üdvözlet Uraim.
Sok olvasgatás után leszűkíttettem a kört a Lenovo IdeaPad G580AH
masinára . Általános felhasználás mellett esetleg ha elindulnának az újabb játékok (nem fontos full grafika )
az jó lenne . max 130 ezer lenne rá a keret . Szerintetek megfelelő ? Esetleg más alternatíva ?
Pontosítva ez lenne : [link]

(#21020) btudos válasza FaKing (#21019) üzenetére


btudos
veterán

Jó választás 😊

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#21021) AxBattler válasza Dhampir (#21014) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, és egy valag másik belépő dgpu is beelőzi. És?
Ettől még használható.

Más. Az Ideapad B-szériáról tényleg nincs senkinek tapasztalata? (A G-hez viszonyítva...)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21022) Firehand


Firehand
tag

Sziasztok!

LENOVO Ideapad G580 ben lévő B960-as kihajtja a GT 635 -ös kártyát? Néztem a CPU Benchmarks és ott elég nagy különbségek vannak a procik között, de ha kihajtja ezt a kártyát maxon a cpu akkor nem biztos, hogy érdemes venni i3-t.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#21023) buta29030


buta29030
tag

Szevasztok!

Vettem egy androidos tabletet. Számomra használhatatlannak bizonyult az Android. Most szeretném egy notebookra lecserélni. Hagyományos 15 colos, viszonylag olcsó kategóriára gondoltam. Miért is írom akkor a tabletet? Mert ez az IPS kijelző egy csoda. Soha nem láttam még ilyen minőségű kijelzőt notebookban. Kérdezem tőletek:

a kb 120e Ft-ig terjedő árfekvésben létezik bármilyen márkájú, bármilyen egyéb paraméterű notebook, aminek ilyen minőségű, ilyen látványú képernyője lenne?

(#21024) Tom1939 válasza buta29030 (#21023) üzenetére


Tom1939
őstag

Szia!

Nincs, még a közelébe se kerül. Nekem is van egy 7.7-es samsungom amin super amoled van. Kenterbe veri a notim kijelzőjét. Az ipad ips szintén...

(#21025) AxBattler válasza buta29030 (#21023) üzenetére


AxBattler
félisten

Még kétszer ennyiért is kérdéses lenne!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21026) Prowler


Prowler
senior tag

Hali!

Arról valakinek van infója, hogy a Lenovo G580 GT635 verziója kapható lesz-e még jövő év február-március körül? Vagy esetleg lesz egy új modell helyette?

Veremivadék Undorkutya

(#21027) Swami


Swami
senior tag

Ehhez mit szóltok?
SAMSUNG Series 3 NP3530EC 15.6
[link]
Köszi!

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#21028) buta29030 válasza AxBattler (#21025) üzenetére


buta29030
tag

Gondoltam. :(

(#21029) Borote válasza buta29030 (#21023) üzenetére


Borote
addikt

Használtan van :) (használtan már 50-60 körül is lehet kapni :DDD )
Újonnan csak 300 ezer fölött.

(#21027) Swami: HD3000-rel ez drága. Ennyiért már belépő üzletit nézz külföldön. Ha játékra kellene, akkor 150k-ért lehet ilyet kapni Win8-cal dGPU-val, Pentium B970-nel.

[ Szerkesztve ]

(#21030) Gabeeen85


Gabeeen85
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, olyan laptopot keresek amin tudok játszani, filmet nézni (full hd), illetve neteznék rajta. A cél az lenne, hogy ne kelljen jövőre újat vegyek.
Kettőt már kinéztem nem tudom melyiket lenne érdemes megvenni (annyira nem vagyok képbe a dolgokkal csak a tesztekből informálódtam ), vagy esetleg Ti mit ajánlanátok.
a Max keret 200.000 lenne.

Az egyik kiszemeltem egy Lenovo G580 AH ( i5, 4gb ram, geforce gt635m)
a másik szintén Lenovo Z580 (i5, 8gb ram, geforce gt630m)

Köszi Előre is :)

(#21031) buta29030 válasza Borote (#21029) üzenetére


buta29030
tag

Mondj egy típust használtan amiben IPS-kijelző van.

(#21032) Swami válasza Borote (#21029) üzenetére


Swami
senior tag

Köszi!
Valami ilyesmire gondoltál?
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#21033) Borote válasza buta29030 (#21031) üzenetére


Borote
addikt

Például ThinkPad X60, X61, X200, X201 tabletek, ezeknek a kijelzőjét lehet általában átheftölni a nem tablet változatokba.
Az én gépemet (X61 tablet) 55-ért vettem, és 12"-on egy 1400x1050-es AFFS IPS kijelző van benne - ez szép. Cserébe a teljesítménye már elég harmatos, illetve nehéz is egy ekkora géphez képest.

Figyelni kell :)
Aztán ThinkPad T60 - 15"-os 1400x1050-es kijelzővel IPS

Ez már elmegy pár gépnek, nem? :DDD
Illetve majd szép lassan az X220 ára is lecsökken 120 ezer körülre (most még elég drága), abból pedig már volt gyárilag IPS

(#21032) Swami: ezek nem üzleti gépek. Mire szeretnéd használni?

[ Szerkesztve ]

(#21034) buta29030 válasza Borote (#21033) üzenetére


buta29030
tag

:R Köszönöm, figyelni fogok! Majd a februári leárazásokban akkor találok valami nekem valót!

(#21035) Swami válasza Borote (#21033) üzenetére


Swami
senior tag

Általános otthoni használat, játszani nem játszom. Display fontos, mert szemüveges lévén vaksi vagyok. :D A hang se legyen doboz, bár nem ezen hallgatok jazzt.
Sajna itt Irországban nem úgy van, mint otthon, hogy olyan széles a választék. Argos.ie vagy pcworld.ie választéka van, ha mást akarsz, akkor azt meg kell rendelni, ami jóval drágább...
Ezért kérdezek rá konkrét gépekre és nem azt irom le, hogy mi lenne az elvárás, mert hiába mondasz valami tutit, ha itt úgysem jutok hozzá...

[ Szerkesztve ]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#21036) Borote válasza buta29030 (#21034) üzenetére


Borote
addikt

Februári leárazások?

(#21035) Swami: muszáj ez a bolt? Illetve válaszolnál az első HSZ-ben írt 10 kérdésre?
Ez de szívás o.O Nincs egy normális notebook bolt?

[ Szerkesztve ]

(#21037) Swami válasza Borote (#21036) üzenetére


Swami
senior tag

Hát nem igazán. Van néhány kis üzlet, de ott vagy kínaiak vagy oroszok ülnek, tőlük meg nem vennék ilyesmit, mert nem bízom bennük. Van még néhány kisebb webáruház, de ennél a kettőnél a legnagyobb a választék. :(

Na még erre mondj véleményt kérlek.
[link]

[ Szerkesztve ]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#21038) Borote válasza Swami (#21037) üzenetére


Borote
addikt

Ezek közül a Z580 a legjobb gép, de nem tudsz valahonnan Latitude-ot vagy ProBook-ot szerezni? (Esetleg Vostro-t)?
Ennyiért már ezeknek is illene megkapni a leggyengébb változatait... na mindegy.

(#21039) suspect


suspect
aktív tag

Sziasztok!

Múltkor ajánlottátok nekem a Lenovo T400-at. Hasonló kaliberű gép kéne nagyobb LCD-vel
Mi lenne ami ilyen lenne?

(#21040) vand válasza Borote (#20951) üzenetére


vand
csendes tag

Márpedig jelenleg a 20GB SDD az ami miatt kicsivel az Acer-t preferálom.
Azt olvasom itt és itt, hogy sokkal közelebb van egy SSD + HDD-s hibrid az SSD-k sebességéhez, mint a HDD-ékhez.
A prociban igazad van, az i3-3110M közel kétszer olyan gyors mint az i3-2367M és HD4000 van benne. Az általad (priviben) javasolt G580GH-ban lévő B960 kb 20%-al lehet gyorsabb, cserébe HD2000 van benne.

A G580GH jobban össze van rakva mint a B580?

[ Szerkesztve ]

(#21041) fogtunder válasza vand (#21040) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha nem kell az oprendszer, az árkülönbözetből kijön egy 120 gigás ssd, a winyót meg bedobod a dvd meghajtó helyére egy keretbe és kész. sokkal jobb lesz a gép és a teljesítmény is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#21042) Tikakukac válasza buta29030 (#21034) üzenetére


Tikakukac
titán

Februárban nem áraznak le semmit, ez olyan, mint a karácsony előtti, közbeni, utáni meg januári óriási árcsökkenés. Mindenki hallott már róla, de 1-2 gépen kívül még globális példa nem volt rá. A piac használtban be van állva, mint a gerely. Én most nézegettem az IPS-es T60-at és drágultak is. Szóval te arra ne számolj, hogy csökkeni fognak. Max a számik, az fog.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21043) buta29030 válasza Tikakukac (#21042) üzenetére


buta29030
tag

Közel lakom Bécshez. :)

(#21044) Borote válasza Tikakukac (#21042) üzenetére


Borote
addikt

Mindenki a karácsonyi meg újévi leárazásokra vár... de mint láthatjuk, nem nagyon voltak idén sem, bár még van 4-5 napjuk :D Cserébe a nagykereket is kezdik kipucolni, sok gépet már nem is lehet elérni az összes eddigi konfigurációban :(

(#21040) vand: én továbbra is azt mondom, hogy az Acer 20GB-os cache-e parasztvakítás, abba az árba sokkal értelmesebb, jobb minőségű, és erősebb gépet kapsz.
160-ért egy ULV SB i3 Acer minőségben, 15"-on szerintem nem az igazi...

(#21039) suspect: mennyi a keret?

[ Szerkesztve ]

(#21045) Chaser válasza suspect (#21039) üzenetére


Chaser
titán

Pl T500, W500. E6500.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21046) mutyi


mutyi
őstag

Tegnap majdnem megvettem egyik ügyfelemnek egy Inspiron 5521-et,mert csak néhány ezerrel drágább mint az 5520, mikor megláttam, hogy ezekben nem M hanem U sorozatú proci van,ami az ultrabookokban van.
Na így már félek megvenni, pontos adatokat nem tudok, de amit régebben láttam, majdnem fele teljesítménnyel bír egy U a sima M-hez képest?
Cáfoljatok meg, meg várok érveket is mellette is.

(#21047) Borote válasza mutyi (#21046) üzenetére


Borote
addikt

Tessék :)

Az ULV i5 amúgy nagyjából ott van, mint a sima i3, csak egy szálon erősebb. Ha szerencsénk van, akkor a feszültsége is alacsonyabb, így valóban kevesebbet is fogyaszthat.
Az ULV Ivy i3-as pedig már 1,8GHz-n van, az már a Sandy 2,2 GHz-s Pentiumok szintje, csak jóval kisebb fogyasztással. Nem olyan rosszak azok :)

(#21048) whited


whited
addikt

Sziasztok
Max 85e ftig milyen notebook-t ajánlanátok?
15.6"-os érdekele csakis, általános felhasználásra, jöhet a használt is de min 1 év garanciával :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#21049) Borote válasza whited (#21048) üzenetére


Borote
addikt

ThinkPad T500 :) Ennyiért ezt a gépet éri meg venni leginkább, még ha csak fél év, bolti garancia is van rá - feltéve ha játszik használt.

(#21050) Tikakukac válasza whited (#21048) üzenetére


Tikakukac
titán

Újonnan nincs.

Használtban 1 év garival csak az alapból is fos gépek vannak.

A jó gépekre fél év garik még azért szerezhetőek ennyiért. A javasolt T500 mondjuk jó kiindulási alap.

Más: Megfulladok, olyan hirdetések vannak aprón :DDD Lehet nekem is hirdetni kéne a DV5-öt valami 150k-ért, valami agyhalott elvinné ezt is...

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.