Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#35001) LaptopSystem válasza bsafran (#35000) üzenetére

csak új érdekel? :)

AxBattler +1 :)

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#35002) btudos válasza bsafran (#35000) üzenetére


btudos
veterán

Játékra, vagy egyép grafikaigényes munkára is használnád, vagy nem lényeg a dedikált grafikus kártya?

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35003) bsafran válasza btudos (#35002) üzenetére


bsafran
csendes tag

Játék biztos nem lesz, photoshop biztos lesz, ami grafika-igényes, meg a HD-videók lejátszása.

(#35004) btudos válasza bsafran (#35003) üzenetére


btudos
veterán

PS-hez inkább proci kell, én mindenképp ezt venném.

FHD kijelző, i5, minőségi fémburkolat és NBD garancia, mi kellhet még? :)

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35005) szekra


szekra
őstag

Van vamai tapasztalat ezzel a boltal kapcsolatban?

(#35006) btudos válasza szekra (#35005) üzenetére


btudos
veterán

Így ránézve a kínálatra és az árakra, kerüld el messziről, tuti nem magyar gépeket árulnak.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35007) Pocok256


Pocok256
veterán

Azt nem értem miért 1 év gari van ezen a gépen ? Milyen jó kis gép lenne a lattitude -ok ellen ha normális 3 éves garral adnák...

Bár a t530i már jobban megfelelne egy latitude ellen, de az meg túlárazott :(

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35008) szekra válasza btudos (#35006) üzenetére


szekra
őstag

Oké, akkor hanyagolom.

Erre a gépre megéri még 9ezerért rádobni +4gb RAM-ot? A vásárlás holnap délután esedékes, szóval gyorsan kellene döntenem.. :))

[ Szerkesztve ]

(#35009) runner 125 válasza szekra (#35005) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nah persze, egy br. 323.900FT-os Series 9-et, ők 186.990-ért adnak.

..20k előleggel biztos "megrendelik" neked. ;]

Felejtős.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35010) szekra válasza runner 125 (#35009) üzenetére


szekra
őstag

De ez amúgy nagyker. Bár így is túl jó árai vannak.

(#35011) runner 125 válasza szekra (#35010) üzenetére


runner 125
nagyúr

A hivatalos hazai nagyker ára ennek kb 250k. Ők ezt 186990-ért adják.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35012) szekra válasza runner 125 (#35011) üzenetére


szekra
őstag

Közben azt hiszem rájöttem, csomagolás sérültek, azért annyi amennyi. De ettől független hanyagolom. Marad a jó kis szalon.

[ Szerkesztve ]

(#35013) btudos válasza Pocok256 (#35007) üzenetére


btudos
veterán

T530i mitől túlárazott? A Latitude E6530 ellenfele pozicionálást tekintve, boltból az se kerül kevesebbe Windows-zal.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35014) rObika8802


rObika8802
aktív tag

na így 2 nap nézelődés kérdezgetés stb.. találtam egy számomra megfelelőt,sztemEZ is lesz a végleges döntésem köszönöm a segítségeket!!!!!!!!!!!!! :))

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#35015) Polyi058


Polyi058
csendes tag

Uraim!
A véleményüket kérném a következőkről:

HP Pavilion g6-2240sq 15.6\"
Intel Core i7-3632QM
AMD Radeon HD 7670M 2GB
RAM 6GB DDR3
HDD 750GB

a notebook többnyire műszaki egyetemre kell, de nehezebb játékok futtatására is alkalmas kell legyen.
Vélemény, ajánlat, bármit elfogadok.
Köszönöm!

(#35016) Tikakukac válasza Polyi058 (#35015) üzenetére


Tikakukac
titán

0. hsz-t kéne kifejteni, ennél azért jobbat kéne venned.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35017) AxBattler válasza Polyi058 (#35015) üzenetére


AxBattler
félisten

Kukázandó.

(#35016) Tikakukac
Jah...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35018) runner 125 válasza szekra (#35012) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sejthető volt, de nekem még így is túlzóan alacsony az ára. Szerintem itt nem csak a csomagolás sérült, noh meg pl a Series 9-nél ott van, h török bill.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35019) Pocok256 válasza btudos (#35013) üzenetére


Pocok256
veterán

Ahogy néztem lattitude ok olcsóbbak.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35020) btudos válasza Pocok256 (#35019) üzenetére


btudos
veterán

Az E6xxx széria, ami a Thinkpad X/T modellek ellenfelei kb. ugyanott vannak árban. Persze az Latitude E5xxx széria már más, olcsóbb kategória, az ellen nem nagyon van a Lenovo-nak ellenszere, az L-széria a maga 1 év garanciájával (és gyenge kijelzőjével) nem túl versenyképes.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35021) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

100-120 ezer között kellene nekem olyan noti ami esetleg az új játékokat is futtatja, ha van ilyen. :)
Ár/érték arányban mi most a legjobb?

Előre is köszi. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#35022) AxBattler válasza Tigi (#35021) üzenetére


AxBattler
félisten

Lenovo G580

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35023) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Sziasztok!

Édesapámnak keresek laptopot, max 60-70 lenne rá a keret, így használtban gondolkozok. Mivel csak netezni, levelezni ill office-t használni fog rajta, a hardver mondhatni lényegtelen (ahogy néztem azért ebben az árkategóriában már alapfelszerelés valami kétmagos proci 1-2 GB RAM-al, az meg már bőven jó).
Minimum 15,4-15,6-os méretű kéne, mivel apum látása már nem a legjobb, sajnos így a kisebb, és a szubnotik kiesnek. Ami fontos lenne: strapabíró burkolat (fém, vagy ha műanyag akkor a jobbféle, nem csillogós), matt kijelző, magyar, vagy magyarra matricázható billentyűzet, nem pár perces akku.
Első körben a használt HP Probookokat nézegettem, de ha van más gyártónak is ilyen "üzletibb" megoldása a használtpiacon ebben az árkategóriában, azt is szívesen meglesem.

Előre is kösz

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#35024) LaptopSystem válasza Tikakukac (#35016) üzenetére

azért nem rossz gép ez HP Pavilion g6-2240sq

és az ár is remek :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#35025) Tigi válasza AxBattler (#35022) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi.
Lehet, hogy elviszik a mostani gépemet és akkor kell valami helyette.
Ha elmegy akkor érdekelhet.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#35026) Tikakukac válasza LaptopSystem (#35024) üzenetére


Tikakukac
titán

Szoktam nyomkodni elég gyakran, nekem továbbra is az a véleményem, hogy kuka. Pont ugyanaz az érzés, mint a Pavilionomnál. Abból pedig 4 éves korára már ép darabot olyan sikerrel találok, mint panás x200 akksit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35027) LaptopSystem válasza FireKeeper (#35023) üzenetére

ha a 14" megfelelne én tudnék segíteni neked benne :K

van egy jó pár remek minőségű Üzleti Notim ebben az árfekvésben :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#35028) FireKeeper válasza LaptopSystem (#35027) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az a méretkategória nekem pont megfelelne, de apum ragaszkodik a 15 colhoz :)
azért egy linket/elérhetőséget küldhetsz ;)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#35029) AxBattler válasza FireKeeper (#35023) üzenetére


AxBattler
félisten

Thinkpad T500, vagy innen válogass!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35030) LaptopSystem válasza AxBattler (#35029) üzenetére

Köszi :B

jössz Pénteken?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#35031) Aldo Novares válasza Pocok256 (#34500) üzenetére


Aldo Novares
aktív tag

Hali

Valaki használ Fujitsu Lifebook A530-ast ? I3-as proci 2.27 ghz, 2 gb ram, Intel GMA vga. Mi a véleményetek róla ?

köszi a választ

(#35032) Frequence


Frequence
tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok, érdeklődnék hogy mit ajánlotok a következő szempontok szerint:

max ár 120-130k

15,6" matt kijelző

optikai megható, webcam kell, OS nem kell

főleg net, skype, word a felhasználási terület, ezért inkább a csendesség, anyag, illetve összeszerelési minőség, illetve az üzemidő a fontos, a sebesség másodlagos.

kinézett modell nincs, samsungot preferálnám, de az ára miatt talán ez kiesik a körből, jah és csak új jöhet szóba.

előre is köszi a segitséget :)

Soul and Style!

(#35033) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Egyik ismeros kert meg, hogy nezzek utana ennek a laptopnak: [link] [link]

En nem ismerem ezeket, nekem probookom van, ezert kernek toletek tanacsot!

Koszonom!

(#35034) brumi1024 válasza Lauda (#35033) üzenetére


brumi1024
veterán

Alapvetően nem rossz a gép, de ennyiért nagyon túlárazott. 0. hsz(topikösszefoglaló)?

(#35035) Máté94


Máté94
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni notebook vásárlás ügyében, én már teljesen elveszettnek érzem magam, nem mozgok nagyon otthonosan ilyen gépek között, ezért nem is tudom mit érdemes nézni vagy sem.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?

200 és 300e Ft között, de szerintem a 200-250e Ft-os skálán már lehetne találni jókat.

(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?

15.6'-nál kisebbet, tehát 13-14'-be meg lehetne egyezni. Felbontás talán az egyel nagyobb, mint 1366*768.
Fényes, matt szerintem mindegy.

(3) Notebook súlya?

2 kg alatt

(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?

Nőnek lesz, amolyan tanuláshoz kellene egyetemre. Divatszakmában szeretne tanulni, oda esetleg kellene Photoshop miatt egy kis teljesítmény.

(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?

Talán nem baj, ha megbízható.

(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?

Mindegy, ha olcsóbb és jobbat lehet kapni OS nélkül, akkor olyat.

(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?

RAM 4GB vagy több; HDD: 500-750GB között szerintem elegendő.

(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

Hosszú akkumulátoros idő.

(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)

Elvesztem, ezért kérnék útbaigazítást. :)

(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Nincs megszabva, az elkövetkezendő pár hónapban.

(11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?

Kizárólag új.

(#35036) premete válasza Máté94 (#35035) üzenetére


premete
veterán

Szerintem Dell Latitude E6230+ ssd+ külső házban DVD-RW/HDD (ha kell, de 256 GB szerintem elég)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#35037) Lauda válasza brumi1024 (#35034) üzenetére


Lauda
félisten

Oks! Mit ajanlanal helyette esetleg? :R

(#35038) Chaser válasza Frequence (#35032) üzenetére


Chaser
titán

Fujitsu A512 + SSD

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35039) AxBattler


AxBattler
félisten

Hoppá, új Probook-ok a színen, illetve már a boltokban az usákoknál. Jól látom, hogy a 13,3'-osban már nincs ODD? Remélem kapnak msata-támogatást, ha már az Inspiron SE-kbe belefért!

Az NBC oldalán lévő kép alapján viszont kurvulás lesz a négyzeten: glossy palmrest, és kijelző? Pavilion-Probook-Crossover? WTF? :F :W

(#35030) alfa156
Ejj, szoros lesz a hétvége is, még nem tudok biztosat... :(
De úgy tudom, hogy több darabod van, ezért nem félek, hogy nem marad a jövő hétre.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35040) brumi1024 válasza Lauda (#35037) üzenetére


brumi1024
veterán

0. hsz!

Szerk.: Hogy ajánljon bárki is bármit, ha fogalmunk nincs mire kell a gép és mennyi a keret rá?

[ Szerkesztve ]

(#35041) Lauda válasza brumi1024 (#35040) üzenetére


Lauda
félisten

Jo hagyjuk!

--------------------------------

Ha esetleg valaki ertelmes valaszban segiteni is tudna, azt megkoszonnem! :R

(#35042) AxBattler válasza Lauda (#35041) üzenetére


AxBattler
félisten

0. hsz! +1 :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35043) zoleee24


zoleee24
tag

Lassan megválnék FujitsuSiemens Lifebook E8310-es laptopomtól.
Hozzáértőket kérdezném, mit érhet ez manapság? Egészen szép állapotban van egyébként :)

(#35044) Borote válasza Lauda (#35041) üzenetére


Borote
addikt

Kérünk, esdekelve könyörgünk, válaszold meg azt 11 kérdést. Anélkül nem nagyon tudunk segíteni.

(#35039) AxBattler: az az érdekes, hogy ez egy az egyben a SleekBook dizájnja :DDD Kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki belőle... A fémet lehet fényesre csiszolni, polírozni :DDD majd kiderül.

(#35043) zoleee24: és milyen notebookot szeretnél venni? Kérdésedet pedig ITT tedd fel :)

[ Szerkesztve ]

(#35045) Lauda válasza brumi1024 (#35040) üzenetére


Lauda
félisten

Azt irtad tularazott, ezert kerdeztem ra, hogy akkor mi lenne helyette.

De mindegy, koszi! Latom kezd lepusztulni a szakmai resz is. :(

(#35046) spyduck válasza AxBattler (#35039) üzenetére


spyduck
nagyúr

Csak az èrintökijelzosek lesznek fènyesek.

(#35047) Lauda válasza Borote (#35044) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Egy konkret tipusrol szerettem volna erdeklodni, ehhez felesleges kerdesekre valaszolgatnom szerintem. ;)

(#35048) spyduck válasza Lauda (#35045) üzenetére


spyduck
nagyúr

Csak akkor tudunk pontos diagnozist felallotani ha valaszolsz minden pontra!

(#35049) Borote válasza Lauda (#35047) üzenetére


Borote
addikt

Mondták, hogy azon az áron azt a gépet nem biztos, hogy érdemes megvenni. 60-70 ezerrel olcsóbban már inkább, de annyiért nem kapni a 8750M-es verziót.
Utána megkérdezted, hogy akkor mit kellene helyette? Mi pedig megkértünk, hogy mondd el, hogy mit szeretnél. Ezt nem voltál hajlandó. Mivel halvány lila retkes fingunk sincs arról, hogy mit szeretnél, így mégis hogy a náthás fenébe segítsünk? :D

"De mindegy, koszi! Latom kezd lepusztulni a szakmai resz is. " - nincs semmi gond a szakmai résszel, ha lennél szíves félretenni a sértődöttséget, és a topic kívánalmainak megfelelően leírni, hogy pontosan mire is fog kelleni a gép, milyen gépet szeretnél, akkor majd tudunk Neked segíteni. Sajnos nem vagyunk gondolatolvasók.

(#35052) brumi1024: majd kiderül, hogy milyen lesz... De a fényes dolgok nekem alapvetően nem a kedvenceim.

[ Szerkesztve ]

(#35050) AxBattler válasza spyduck (#35046) üzenetére


AxBattler
félisten

Ah, ezt nem figyeltem - azért megnyugtató.
Nagyjából mennyi idő, mire hozzánk is eljutnak? (Mármint a korábbi szériák alapján...)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.