Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#9001) The.Bali válasza AxBattler (#8997) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszönöm! Úgy tudom a Lenovo-k elég megbízhatók, viszont szó volt róla korábban, hogy néhány típust már csak külföldön szervízelnek. Ezeket a típusokat itthon javítják még? Másik: olyan üzletből szeretném rendelni, ahonnan kiszállítják vidékre is (ingyen vagy nem túl drágán). Ilyen házhozszállítós esetben az esetleges gariztatás hogyan történik? Ki küldi hova, esetleg a szállítást az üzlet állja vagy nekem kell megoldanom?

(#9002) Tikakukac válasza The.Bali (#8995) üzenetére


Tikakukac
titán

Amit kinéztél Dellt az messze nem minőségi cucc. 3 év gari jó, de ez attól még nagyon nem lesz jó gép.

Gari ha jól emlékszem futáros dolog, UPS talán aki hozza meg viszi a gépeket.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9003) Krike válasza The.Bali (#9001) üzenetére


Krike
aktív tag

A gariztatás ilyen esetben is hozom-viszem alapú. Az összes gépet kint fogják eszkábálni, ne aggódj :) Jön a futár, elviszi(ha a gyári dobozba becsomiztad), és visszahozza javítás után. Garis hiba esetén neked csak egy aláírásodba kerül :)

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#9004) premete válasza Bellavita21 (#8996) üzenetére


premete
veterán

Ezt nézd át, főleg méretben van különbség, illetve általában gyengébb a netbookok hardvere, azt, hogy mekkora (cpu, ram, kijelző, kell, a felhasználás célja dönti el.:

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9005) AxBattler válasza Krike (#9000) üzenetére


AxBattler
félisten

...és sajnos sokkal kevésbé elterjedtek. :(

(#9001) The.Bali
Lengyelországba viszik javítani, és szerintem házhoz megy a futár.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9006) runner 125 válasza Bellavita21 (#8996) üzenetére


runner 125
nagyúr

A netbook kategória javarészt 10-12"-os kijelzővel szerelt gépekre vonatkozik. Teljesítményük, tömegük jóval kisebb, mint egy átlagos 15,6"-os méretű notebook. Nincs bennük CD, DVD meghajtó. Üzemidőt tekintve javarészt többet tudnak, viszont a nagyon olcsó (kb 60.000FT) gépekben kicsi 3 cellás akksi van, így örülni kell, ha tudnak 3 órát.

Első számú gépnek, otthoni használatra egy 15,6"-os géppel sokkal jobban járnál.
Általános célokra egy B960-nal szerelt Lenovo G570, Fujitsu A532 tökéletes választás lehet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9007) Krike válasza AxBattler (#9005) üzenetére


Krike
aktív tag

Én ráadásul szeretem az AMD-ket, viszont alapból viszolygok a HP nevű gyártó Sz.....caitól :(

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#9008) The.Bali válasza Tikakukac (#9002) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszi mindenkinek!

(#9009) runner 125 válasza Krike (#9007) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nagyon kevés olyan gyártó van, amelynek gyakorlatilag minden gépe kerülendő, java részüknél 1-1 consumer gép minősége, összeszerelése megkérdőjelezendő - ez által kerülendő, de pl. a HP-t illetően a 630-as, G6-os kivételével abszolút ajánlott a többi típus.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9010) t72killer válasza Krike (#9007) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem HP business notim van 4 éve (8510w), semmi baja. Havernak kb egy éves a Pavilionja, az is szuperül funkcionál (igaz, elég műanyag-feelingje van).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9011) AxBattler válasza t72killer (#9010) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem az új G6-osok bejönnének, csak nagyon fényes a borítása, a billentyűzet meg képek alapján ugyanaz a gyenge minőség, ami az előző szériánál is volt. Maradok a 2540p-nél.

ŐSTAG lettem, halihó!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9012) ->Raizen<- válasza AxBattler (#9011) üzenetére


->Raizen<-
veterán

"ŐSTAG lettem, halihó!" Who cares? :DDD

(#9013) ZÁEL


ZÁEL
tag

Sziasztok!

Laptopot szeretnék venni.
A keret rá maximum 230 ezer HUF
Nagyon fontos, hogy időt álló legyen, ez nálam azt jelenti, hogy 5évet bírjon ki. Előzőleg HP volt az is kibírt :)
Nem játékra használnám, tehát nem érdekelnek, hogy mi jó játékra meg mi nem jó.
Időt álló és strapabíró legyen.
Én i5-ös procikakkal néztem minimum, de gondolkodom az i7-ben is az időtállóság miatt.
Bár hallom, nem jó ötlet az i7, de akkor sem, ha 5évig ezt a gépet szeretném majd használni?
Kérlek segítsetek!
Köszönöm a tippeket

[ Szerkesztve ]

(#9014) runner 125 válasza ZÁEL (#9013) üzenetére


runner 125
nagyúr

Dell Latitude, HP ProBook

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9015) t72killer válasza ZÁEL (#9013) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés, mire használnád? Office, netezés? +Filmezés? (netalántán idővel 3DTV-re kötve?)

Másik kérdés a hordozhatóság/képernyőméret. Ha fontos, hogy könnyű legyen, pl őt tudom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9016) nagy.laurent


nagy.laurent
tag

Sziasztok!

Edesanyamnak vennek egy laptopot, netezne vele es webkameran beszelgetne az unokaival, neha egy kis startlapjatek. Kulonosebb igenyek nincsenek, valoszinuleg nem hurcolaszna tul sokat.
120 ezer a maximum, ennel kevesebbol is meg lehet oldani?
Ha Windowsos gepet vennek akkor mennyi? Nelkule?
Kosz elore is!

(#9017) AxBattler válasza ->Raizen<- (#9012) üzenetére


AxBattler
félisten

Viccelsz? Egy életcél kipipálva! :P :DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9018) Krike válasza runner 125 (#9009) üzenetére


Krike
aktív tag

Megmondom őszintén, notebook márkakereskedésben dolgoztam, és sok csodát láttam :) Tudom, ahogy te is mondod, hogy minden gyártónak vannak gázosabb szériái, mint a dell, HP, acer, stb. :) Bevallom őszintén, HP gépeim is voltak, jók is voltak, de akkor még nagyon dolgozott a cégen belül a Compaq éra, és nem sikerültek rosszul. Azt látom a mai tesztekben, hogy a probookok elég jól teljesítenek(Elite-ről nem is beszélve), de pl. Dell-el fenntartásaim vannak, mind a hazai szervizekből kifolyólag, mind a Latitudok minőségromlása miatt. Nekem jelenleg a lenovok jönnek be legjobban, illetve Az Acer-ből is tudnék válogatni a hozzászólás elején említettek miatt. Nem vagyok márkafüggő, ikább ár/érték arányban nézem a dolgokat :)

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#9019) t72killer válasza nagy.laurent (#9016) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

100k magasságában/alatt már találsz AMD Brazos E2-1800 vagy Llano vagy 110 körül intel sandy bridge i3 alapú notit, alapfelhasználásra bármelyikük elég.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9020) Krike válasza Krike (#9018) üzenetére


Krike
aktív tag

Értem én ezalatt, hogy az Acert sem pipálom ki, hogy gyatra minőség, mert rengeteg modellt gyárt, és vannak közte használhatóak szép számmal.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#9021) Forestjo


Forestjo
senior tag

Sziasztok! Én használt, de egy erős elegáns üzleti gépben gondolkozom. Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy két ilyen gép közül melyiket lenne érdemes megvenni (persze, ha valakinek van más ajánlata, meghallgatom):

Fujitsu-Siemens Esprimo M9410 - Intel® Core™2 Duo Processor T9400 ( 6M Cache,2x 2.53GHz, 1066 MHz FSB ) 4GB DDR3 1066 Mhz.
VGA: Mobile Intel® GMA 4500M HD .

A másik a HP nagyon elegáns és strapabíró gépe: HP Elitebook 6930p - Intel Core2 Duo P8400 (2.26GHz 3MB L2 cache) Memória: 2Gb DDR2
Videókártya: Intel GMA4500M HD.

A Fujitsu-ra fél év garancia is van, egyértelműen erősebb, az állapotuk kb. egyformán szép, mégis némileg olcsóbb a Fujitsu. Itt is a márka (és ezen belül a típus - Elitebook) megfizetése a lényeg, vagy valóban többet ér????

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#9022) AxBattler válasza Forestjo (#9021) üzenetére


AxBattler
félisten

Lenovo T400 6 hó garival?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9023) t72killer válasza Forestjo (#9021) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A régi fusikkal sok baj volt - bár a jelenséggel még kb 8 évvel ezelőtt találkoztam, bőven a core2 korszak előtt. (tápfeszproblémás akksikinyírás). A HP v az előbb linkelt Lenovo bejáratott példánynak tűnik, inkább azt venném (ezutóbbiban ráadásul van 4gb ram, ami kb mindenre elég).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9024) rizso válasza Forestjo (#9021) üzenetére


rizso
addikt

Az M9410-zel még nem volt dolgom, de 8530p-m volt, jelenleg 2530p-m van, és egy biztos: elegáns és strapabíró az Elitebook "család". Érdemes nézegetni a hardveraprót, mert néha olcsóbban is ki lehet fogni szép, garanciás darabokat...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#9025) sunnysys válasza sunnysys (#8579) üzenetére


sunnysys
tag

Sziasztok!

Ismét kérdeznék:

1. Az kiderült, hogy a DELL Inspiron 7110 nem ajánlott kategória.

Kérlek, az alábbi konfig helyett írjatok még pár típust bruttó 250.000 Ft körüli áron, amit jobbnak találtok. (Eddig az Y580-t ajánlottátok, ami nekem nagyon tetszik is. A beszállító azt mondta, hogy a Lenovoknál elég nagy a hibaarány. Ehhez nem értek, remélem, nem azért mondta, mert Dellt akar mindenáron eladni.... Dellben melyik típus lehetne megfelelő?)
Felhasználási terület:
AutoCAD, ArchiCad, HD filmek, néha játékok.
Megjegyzés:
Elég a 15,6-os kijelző, nem szükséges a 17,3.

DELL Inspiron 7110
Képernyő átmérő: 17,3
Kijelző Típusa: Fényes
Felbontás: 1600 x 900 (WUGA) 16:9
Videokártya: nVIDIA GeForce GT 525
Processzor: Intel Core i7
Memória: 8192 MB
Merevlemez: 640 GB

2. A cég venne még két gépet, amik olcsóbbak, gyengébbek lehetnek. Természetesen itt Inspironra (5110) kaptunk ajánlatot...

Kérlek, az alábbi konfig helyett írjatok pár típust bruttó 180.000 Ft-ig, amit jobbnak találtok. (G580-ast találtam eddig a fórumhozzászólások alapján.)
Felhasználási terület:
Általános irodai használat (office, net, stb.)

DELL Inspiron 5110
Képernyő átmérő: 15,6
Kijelző Típusa: Fényes
Felbontás: 1366 x 768 (WXGA) 16:9
Videokártya: Intel HD Graphics 3000
Processzor: Intel Core i5
Memória: 4096 MB
Merevlemez: 640 GB

Köszi!

(#9026) sunnysys válasza sunnysys (#9025) üzenetére


sunnysys
tag

egy láma kérdés (nagyon nem vagyok otthon a laptopok világában, elnézést kérek érte! :) )
szóval, ha teszem fel, megveszi a cég a Lenovo y580-ast, akkor ahhoz, hogy otthon full HD házimozi projektorra kötve teljes képernyőn tudjak játszani, szükséges az FHD-s y580-ast megvenni, vagy elég a HD-s? Csak azért kérdem, mert most volt nálam egy barátom a laptopjával (1366*768 max felbontással), és a világért sem tudtuk rávenni, hogy 1920*1080-ban tudjunk vele játszani. vagy ez csak annak függvénye, hogy az adott játékban mekkora a maximálisan kiválasztható felbontás, és nem a laptopon múlik?

köszi!

(#9027) Zoli0726 válasza sunnysys (#9026) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

A kijelző felbontása a legkevésbé sem befolyásolja, hogy egy fullhd projektorra kötve milyen felbontást állíts be, tehát ha a játék támogatja, akkor bármiféle probléma nélkül menni fog.

(#9028) sunnysys válasza Zoli0726 (#9027) üzenetére


sunnysys
tag

köszönöm szépen! :)

(#9029) rizso válasza sunnysys (#9026) üzenetére


rizso
addikt

Elég a sima HD-s - legalábbis tv-nél eddig soha nem volt ilyen gondunk, mindig be lehetett állítani tv-n a natív FHD felbontást, gondolom projektornál sincs ez másképp:)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#9030) t72killer válasza sunnysys (#9025) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

AutoCAD-re nyilván kell egy jobbféle grafika. Nem tudom, nem követelmény a profi (quadro/firepro) verzió? Mert ha igen, akkor leginkább a HP quadrós modelljeit tudnám ajánlani. (K1000M-től K3000M-ig terjedő grafikákkal). Magyar árak brutálisak a HP oldalán - ráadásul még a régi, sandy bridge+Fermi-s modellt mutatják, esetleg ha spéci ajánlatot kaptok tőlük, vagy külföldről szerzitek be...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9031) Forestjo válasza AxBattler (#9022) üzenetére


Forestjo
senior tag

Köszi a válaszokat! A Lenovo ezen gépei valóban erősek, de olyan "erőgép" formák - nem tetszenek. Ha valaki ismeri a Fujitsu-Siemens Esprimo M9410-t, kérem írjon véleményt róla, ezt előre is köszönöm.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#9032) Mottie válasza t72killer (#9030) üzenetére


Mottie
őstag

Nem kell hozzá olyan brutál GPU :)

Be Victorious!

(#9033) chubii


chubii
senior tag

Sziasztok!
Ismét én, de most ismerősnek kell laptop. Csak a szokásos dolgokra : net, Facebook, Youtube és Skype. A kamera a lehető legjobb képet adja, nem szeretne külön kamerát venni. Fontos a strapabíróság, az előző laptopját is a puszta kezével tette tönkre :DDD Kijelző 14"-nál ne legyen kisebb. Billentyűzet : magyar. Op rendszer mindegy.
Ár : max 100, nagyon max 110e Ft. Használt is jöhet.
Megkérdeztem tőle,hogy nem bánja-e, ha kicsit öregebb a gép, és azt mondta nem probléma, csak a fenti dolgoknak feleljen meg teljesen. Rögtön alfa156 gépeire gondoltam, de nem tudom melyik lenne a legjobb neki. Előre is köszi a segítséget !

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#9034) g@bo válasza Krike (#9000) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát... én csak egy amd e350-es /zacate?/ lenovo e125 el "küzdöttem", az már kezdett behalni 1-2 netes flash játéknál, bár pl a far cry 1 et viszonylag simán játszottam rajta. mellékesen ízekre aláz bármilyen atomos hulladékot és ennyi.

most, hogy kipróbáltam az intel csodát... B960 ( sandy pentium 35W ) személyében, ugyan kisebb akkuidő és jobban is fűt oldalt, de végre egy kis erőt is éreztem a gépben, amit amd nél annyira nem. ;] és jönnek ám az ulv cuccok is.

(#9035) Dhampir válasza g@bo (#9034) üzenetére


Dhampir
félisten

egy amd e350-es /zacate?/ lenovo e125 el "küzdöttem", az már kezdett behalni 1-2 netes flash játéknál

Netbook processzor kategóriánál ezen ne csodálkozzál ez egy Brazos proci, ami leginkább a netbook, nettop és belépő szintű asztali számítógépekhez lett szánva, előnye a kicsiny fogyasztás. :N

[ Szerkesztve ]

(#9036) g@bo válasza Dhampir (#9035) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem csodálkozom, de a laptop prociknál se várok sokat, bár nem próbáltam.. lásd sokat várt bulldozer vs sandy bridge /majd ivy/ felállást. ;) de, no flame.

(#9037) sunnysys válasza t72killer (#9030) üzenetére


sunnysys
tag

nem igazán értek hozzá (a tervező kolléga még csak most fog érkezni), de netes infók alapján úgy látom, nem kell ilyen bivalyerős kártya bele.

[ Szerkesztve ]

(#9038) t72killer válasza Dhampir (#9035) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráadásul régebbi netbook proci. az aktuális inkarnációja (E2-1800) némileg gyorsabb...

#9033: Újonnan ebbe a keretbe csak kb egy Brazos netbook fér bele, ráadásul a netbookok tapasztalatom szerint masszívabbak a konzumer notebookoknál (van a háznál egy eeePC 1001). SzVSz érdemes újat venni, egy ilyen Brazos apróság uis grafika (weboldalak, flash hardveres gyorsítása!) terén lemossa az összes inteles megoldást, a CPU meg mindennapi használatra elég.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9039) Attila432


Attila432
tag

Sziasztok,

kis segítséget kérnék, szeretnék notebookot venni, de nem igazán tudok választani.
Maximum 140-ig nézelődök, fontos lenne a HD filmek gond nélküli futtatása illetve hogy némi játékra is alkalmas legyen (Fifa, Sims CoD).
A processzorok érdekelnének még, i3-i5-i7 háromszögön kívül van még valamilyen értéktartó erős?

Előre is köszönöm az ajánlásokat!

[ Szerkesztve ]

(#9040) runner 125 válasza Attila432 (#9039) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lenovo G580 GT630M-mel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9041) thomeef


thomeef
őstag

Hali, nem tudja esetleg valaki, ebben a notiban milyen minőségű kijelző van? A full hd verzióról találtam tesztet, az 1600x900-ról sajna nem.

Nagy általánosságban ahogy néztem az 1600x900-as 17,3"-as kijelzőket globálisan lemínősítik. Tényleg ennyire szar mind? Vagy akad azért tűrhető kategóriára?

(3D-s tervezésre, filmekre, kis játékra.)

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#9042) Zoli0726 válasza Attila432 (#9039) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

Lényegében a P9x0 intel cpu-k is majdnem hozzák a core i3-ak teljesítményét, és még mindig bőven elég erősek bármilyen átlagos használathoz, játékhoz azért ajánlott valamilyen gyengébb dedikált videókártya is. Ezt pl én tudom ajánlani. Egy ismerősömnek is ilyen van, és amellett hogy szerintem remekül néz ki, és matt a kijelzője az akku is sokáig bírja, és mindenre megfelel amit felsoroltál.

(#9043) bel19ve


bel19ve
tag

mit gondoltok a lenovo Z580-s gépről? van róla pozitívum/negatívum? köszi

(#9044) rizso válasza thomeef (#9041) üzenetére


rizso
addikt

Az XPS 17-ben (L702x) abszolút vállalható 1600*900-as kijelző volt, nem volt vele semmi gondom, sőőőt, az átlagnál jobb volt.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#9045) M3xx


M3xx
tag

Tegnapi Inspiron témához visszatérve, Sony Vaio? Hardvert nagyjából meg tudom nézegetni, akku, összerakás minőség, tartósságra, stb-re lennék kíváncsi.

(#9046) Attila432 válasza runner 125 (#9040) üzenetére


Attila432
tag

Köszönöm!

(#9047) Attila432 válasza Zoli0726 (#9042) üzenetére


Attila432
tag

Sok gépnek utánanéztem már, de ez a Samsung elkerülte a figyelmemet, köszönöm! :)

(#9048) Attila432


Attila432
tag

http://hardverapro.hu/apro/ibm_lenovo_ideapad_v370/hsz_1-50.html

Véleményetek erről?

(#9049) doktor úr


doktor úr
tag

Subnotebookot (12") vennék használtan, a fő felhasználás full HD (DSLR MOV vagy AVCHD) videófelvételek azonnali visszanézése lenne. Vannak szép állapotú használt gépek (X61, 2510p) a megcélzott ártartományban (50k körül), de tartok tőle, hogy nem játszák le zökkenőmentesen a felvételeket. Mi a minimális processzorkövetelmény?

(#9050) t72killer válasza doktor úr (#9049) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Processzortól és grafikától függ. Ha tisztán procira alapozol, akkor elkél egy 2.5GHz körüli core2. Ha a grafika is besegít (AMD HD 4xxx-től és nvidia gt 9xxx-től felfelé), akkor a prociigény sokkal kevesebb. Pl egy AMD Brazos vagy egy nvidia ION grafikás netbook is elviszi a fullHD filmeket simán.

Intel grafikákkal az a gond, hogy a régebbiek (még a Sandy bridge CPU-k HD2000-e sem)nem tudtak mindenféle frekvenciát megjeleníteni (24FPS bug), illetve nem adtak olyan szép képet, mint az AMD vagy intel grafikák.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.