Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#84001) spyduck válasza bandi0000 (#83999) üzenetére


spyduck
nagyúr

hol vetted?

(#84002) Khelben válasza bandi0000 (#83999) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha hivatalos magyar garanciája van, akkor 2 év van rá. Ha valamelyik kamubolt árulja, akkor 1 év boltit is kaphatsz rá, ami kb semmit nem ér.

(#84003) bandi0000 válasza Khelben (#84002) üzenetére


bandi0000
nagyúr

igazából még nem vettem meg, de Tescoba van, hivatalos magyar van rajta, 12 hónapot írtak meg valami nem egyértelmű, hogy lehet több is ha megfelelek a feltételeknek vagy valami

Xbox One: bandymnc

(#84004) Khelben válasza bandi0000 (#84003) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor ne is vedd meg. Inkább töltsd ki az összefoglaló kérdéseit.

(#84005) bandi0000 válasza Khelben (#84004) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nincs semmi elvárás, meg nem is akartam venni, csak egy "hülyének is megéri" ajánlatom van, de asszem félre értettél, rendes gyári lenovo garancia van rajta csak 1 évet ír, és úgy írja hogy egyes esetekben +1 év is jár, lehet regisztrálni kéne?

Xbox One: bandymnc

(#84006) Khelben válasza bandi0000 (#84005) üzenetére


Khelben
nagyúr

2 év garancia van rá, elírták, ennyi.

Szerviz és jótállás - összefoglaló

Köszönjük, hogy Lenovo terméket vásárolt!
A polgári törvénykönyv értelmében a fogyasztók által vásárolt Lenovo termékekre 2 év garancia vonatkozik.

(#84007) tomi0816


tomi0816
tag

Sziasztok!
Egy elméleti kérdés:
Egy inkább munkára használt laptop, amin futna az új Assassin's Creed meg majd a GTA V közepes beállításon, olyan 30-40 fps-el mennyibe kerül kb.?

(#84008) bandi0000 válasza Khelben (#84006) üzenetére


bandi0000
nagyúr

igen ezt én is megtaláltam, laptop.hu-n meg azt írták, hogy 1 év de ha magánszemély vagy akkor 2, ezt nem tudom hogy döntik el, de mind1, azért köszönöm, most ahogy kutakodtam láttam olyat, hogy nagyon rossz a szervize a lenovonak, ennek van valami valóságalapja?

Xbox One: bandymnc

(#84009) plaschil válasza Tothgera30 (#83888) üzenetére


plaschil
aktív tag

Ránéztem erre a VGA-ra, de ez gyengébb mint ami a jelenlegi notimban van... :U

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#84010) szabonagyur válasza tomi0816 (#84007) üzenetére


szabonagyur
félisten

Majd ha kijön az új GTA5 mg lehet mondani. Amúgy félmillió alatt ne számolj. Új AC is nyeli a hardvert rendesen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#84011) tomi0816 válasza szabonagyur (#84010) üzenetére


tomi0816
tag

Úhh. :(((
Akkor lowon? :D

(#84012) deleteman


deleteman
csendes tag

Sziasztok,

Abban kérném a segítségeteket, hogy 4 laptop közül javasoljatok valamit. Olyat szeretnék, ami időtálló, és 4 év után is elviszi majd a game-ket közepes beálltásokon.

1. ASUS X751LK-T4027D - (235k)

Pro: 24 GB mSATA SSHD-vel rendelkezik, 17,3"
Kontra: i7 4510U-s (2GHz) processor (6 GB RAM Beépített memória:4096 MB Slot 1:2048 MB)
GTX850M

2. ASUS N550JK CN482D (246k+ 4GB RAM-al)

Pro: IPS kijelző, ajándék +2 év garancia
Kontra: GTX850M 15,6" (ez igazából nem kontra, csak a többi között van erősebb)

3. Lenovo Y50-70 Black 59-432214 FD (255) + 4GB RAM +
Pro: GTX 860, i5 4210H processor, igazán erős kis gép
Kontra: Lenovo + Szervize (Mit jelent a 2 év garancia de csak 1 év jótállás?) 15,6" (ez se baj, csak a régebbim is 17" votl és jobban meg van szokva)

4. Asus X751LK (230k)
Pro: 24 GB mSATA SSHD 17,3"
Kontra: i5-4210U processzor GTX850M 6GB RAM

Remélem átlátható.

Előre is köszönöm a segítségeteket.
Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#84013) anorche1 válasza tomi0816 (#84011) üzenetére


anorche1
őstag

Az ac unity -hez a gt840m nagyon kevés, 1280x720 -ban 20-25fps, 800x600 30-40fps, de a rossz képarány miatt nem nagyon lehet így játszani.
Egy gtx850m v gtx860mmel biztos jobban menne, de az olyan 230 -tól kezdődik. És még mindig a hd-low grafika a cél.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#84014) szabonagyur válasza tomi0816 (#84011) üzenetére


szabonagyur
félisten

GTA5-ről nem tudni semmit, ami kint van infó majd akkor igaz ha azon a hardveren menni is fog.
AC meg ahogy írták minimum a 230-es Asus N550 ajánlott.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#84015) szabonagyur válasza deleteman (#84012) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak és kizárólag az Asus N550

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#84016) Tothgera30 válasza plaschil (#84009) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor told feljebb a rá szánt összeget.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#84017) deleteman válasza szabonagyur (#84015) üzenetére


deleteman
csendes tag

Köszi a választ.
És miért? Egy pár szóban segíts kérlek, hogy mitől ennyire egyértelmű ? :D

(#84018) Khelben


Khelben
nagyúr

Tisztázzuk ezt a garancia dolgot: minden, EU-ban eladott termékre 2 év szavatosság vonatkozik, tehát 2 évig lehet reklamálni, ha baja van. Ez alapszabály, ettől eltérni nem lehet lefelé, csak felfelé. A szavatosság azt jelenti, hogy a vásárlást követően 6 hónapig a kereskedőnek kell bizonyítania, hogy nem gyári hiba, hanem rendellenes használat miatt hibásodott meg a termék. 6 hónap után pedig a vevőnek kell bizonyítania, hogy gyári hiba miatt hibásodott meg a cucc, pl. elviszi egy szakértőhöz és kifizeti a szakértés díját.
Ehhez jön a magyar törvény, ami a Magyarországon eladott bizonyos termékekre 1 év jótállást ír elő. A jótállás abban különbözik a szavatosságtól, hogy a jótállás ideje alatt a kereskedőnek kell bizonyítania, hogy nem volt gyári hibás a termék illetve helytelen használatból ered a hiba. Ha letelik az egy év, akkor a vevőt terheli a bizonyítás (pl. kifizeti a szakértő díját, amit aztán visszakap, ha igaza van). A jótállás is minimum 1 év, tehát csak felfelé lehet eltérni tőle. Fontos, hogy a törvény meghatározza azokat a termékeket, amikre kötelező az 1 év jótállás, tehát nem mindenre vonatkozik. A 2 év szavatosság viszont mindenre érvényes.
Használt termék esetén pedig minimum 1 év a kötelező szavatosság időtartama, ha kereskedőtől veszed.

Tehát összefoglalva:
- minden termékre EU miatt 2 év szavatosság, 6 hónapig a kereskedő bizonyít
- bizonyos termékekre Magyarországon 2 év szavatosság, de 1 évig a kereskedő bizonyít (jótállás)
- használt termékekre 1 év szavatosság

Forrás: [link], [link]

Magyarországon kötelező 1 év jótállás alá eső termékek: 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet

(#84019) deleteman válasza Khelben (#84018) üzenetére


deleteman
csendes tag

Alapos és kimerítő válasz, köszönöm a segítséget.

(#84020) Tikakukac válasza bandi0000 (#84008) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem lenne valóságalapja akkor nem terjedne ilyesmi. Van alapja, bőven.

Khelben: Ez kircsi. Ez akkor elméletben megvan. Gyakorlatban ki és hányszor verte eddig le mondjuk a nem 6 hónap utáni használt garit a használt kereskedőkön és az 1 év utáni almáéknál? Mennyibe lett a sztori? Mennyit járt ide-oda? stb stb stb. Na engem ezek érdekelnének.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84021) Chaser válasza Tikakukac (#84020) üzenetére


Chaser
titán

Ez nekem is új, hogy használtra 1 év van. Nem mondom az egyik legnagyobb notebook&mobil lánc nevét, 1 hó hw és 1 hó sw gart adnak minden notebookra. Sw gar mi azt mondjuk nem tudták megmondani:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#84022) Tikakukac válasza Chaser (#84021) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt szoktam én regélgetni a jogászpalántáknak, hogy tök jó, hogy ennyi mindent megtanulsz, csak ezeket mire te érvényesíted gyakorlatilag elpusztított és megsemmisített ember leszel. Olaszban volt 1-2 éve valami amikor szétkurjantották almáék seggét is, mert kamuzgattak a garival. És lám meg is lett magyarázva itthon miért csak 1 év valóban és ezt hivatalos márkaképviselet írta. Ergo vagy hazug banda (az) vagy még idióta is. Ezért szeretek a kis világomban matatni, ott nincsenek jogszabályok csak bitek meg ón.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84023) #35193216 válasza bandi0000 (#84008) üzenetére


#35193216
törölt tag

Tessék:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#84024) deleteman


deleteman
csendes tag

Nem szeretnék spammelni, de tudna valaki egy kicsit részletesebb választ adni a kérdésemre?

(#84012) deleteman

Köszi,

(#84025) Chaser válasza deleteman (#84024) üzenetére


Chaser
titán

N550-et venném. Hogy 4 év múlva mi lesz? Ha nagy szerencséd van még működik:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#84026) ivana válasza deleteman (#84024) üzenetére


ivana
Ármester

Asus X széria felejtős, rossz összeszerelési minőség, a lenovonak a garija borzalmas.

(#84027) Valdien


Valdien
csendes tag

Sziasztok!

Ezt a laptopot [link], ajánljátok, vagy nem éri meg ez a konfiguráció (kevesebb VRAM, inkább SSD legyen)?
Köszi.

(#84028) plaschil válasza Tothgera30 (#84016) üzenetére


plaschil
aktív tag

Valahogy nem értem a piacot. Hogy van az, hogy a notim 70-et ha ér itteni árszabás szerint, és 140-ért ugyanilyet kapok vagy gyengébbet? Ráadásul használtan...

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#84029) Khelben válasza Valdien (#84027) üzenetére


Khelben
nagyúr

Inkább I5-tel vedd, az I7 sok lesz a hűtésnek.

(#84028) plaschil : konzumer gépekből kapsz erősebbet is, de ott lutri a használt vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#84030) Tikakukac válasza plaschil (#84028) üzenetére


Tikakukac
titán

Látom, felfedezted, hogy a notiddal valami nem okés, ha ennyit ér :B Szívem szerint én a másik topikban a legtöbb gépet lenulláznám és bontó. Eszetlen szemetek vannak kint és adják-veszik mert a hardver az hardver. Csak körülötte nincs semmi és egy ügyes laphibával kinullázható az egész.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84031) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Egy ilyen gépet számítanék be:

Lenovo G580

CPU típusa Mobile DualCore Intel Pentium B950, 2100 MHz (21 x 100)
Alaplapi lapkakészlet Intel Panther Point HM76, Intel Sandy Bridge
DIMM1: Samsung M471B5273DH0-CK0 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM
Videokártya Intel(R) HD Graphics (2108 MB)

El tudodm adni ezt a notit gyorsban 50-ért? A B950 proci használható kategória még?

szabonagyur: Hát ezt én is gondoltam, hogy vagy igen vagy nem. De 50-ért van rá reális esélyem? :U
A beárazós topikokat nem szoktam használni, mert mindent úgy áraznak be, hogy azon az áron még nem tudtam semmit eladni, van amit csak fele áron a beárazáshoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#84032) szabonagyur válasza rayoliviero (#84031) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vagy el tudod sózni valakire vagy nem. Van árazós téma amúgy ;)

Ha hibátlan állapot akkor talán el lehet adni. Garancia meg úgyis gyatra, szóval ha nincs sem nagy dolog.
Rosszabb gépek is vannak aprón ennyiért...

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#84033) rayoliviero válasza szabonagyur (#84032) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, köszi. :R Akkor ezt gyorsban csak 40-ért lehet, van egy olyan érzésem. :DDD

(#84034) #35193216 válasza plaschil (#84028) üzenetére


#35193216
törölt tag

Mit nem értesz? A te géped consumer kategóriás, újonnan kerülhetett 160-180 ezerbe, ezek a gépek meg, amiket használtan árulnak, üzleti kategóriásak, és újonnan 300-400-ba, mert masszívabb, jobb anyaghasználatú, minőségibb házba kerültek, jobb a hűtésük, jobb minőségű a kijelzőjük, a zsanérjuk, stb., stb., valamint az üzleti igényeknek (pl. dokkolás) is megfelelnek. Igazából relatív még lehet, hogy a tied kevesebbet értéktelenedett, abszolútban biztosan, csak ezek picikét drágábbról indultak.

[ Szerkesztve ]

(#84035) ivana válasza plaschil (#84028) üzenetére


ivana
Ármester

Fullos T410 ér 70k-t. Ez nem :N 150k-ból használtan meg olyan gépek vannak, hogy ezt az acer-t megeszik.

(#84036) Chaser válasza #35193216 (#84034) üzenetére


Chaser
titán

Speciel a kijelzőjük biztos nem jobb. Többi általában stimmel.

#84022 Tikakukac Minden agyon van szabályozva, csak sokszor ütik egymást dolgok. De nem gond:D

Egyébként jó ez a fentebbi radium vs lenovo szerviz box. Radiumnak végül is igaza van, a gép nem náluk van, a szerviz kiad egy csereigazolást, oké. Ők adnak egy cserét, oké. De nekik ki fogja adni a csere gépet ha nem a szervizen keresztül a lenovo? És aki oboázik a végén az egyszeri user.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#84037) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Milyen típust ajánlatok az alábbiakra:

- 15,6" kijelző
- Nem játékra, hanem otthoni felhasználásra
- Net, Irodai alkalmazások, Film,
- Jó minőség
- Ne legyen kényes
- Max 150-200K szánok rá!

Eddig Asus-ok voltak otthon! Nekem eddig ezek megfeleltek...

Köszönöm a választ! Előre is!

(#84038) Tikakukac válasza Chaser (#84036) üzenetére


Tikakukac
titán

Radiumnak marhára nincs igaza, a Radium itt megpróbálja elkenni azt, hogy a szerviz által kiadott csereigazolást ő feldugdoshatja, mivel a gép nem itthoni disztriből van ergo nem tudja beváltani. Az neki egy értéktelen papír :B

A cseregépet szépen kiadja a nagyker, nem kell a szervizt belevonni semmi köze hozzá onnantól, hogy csereigazolást kiadott. Az érvényes és majd a nagyker a gyártóval leboxolja. Ennyi :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84039) plaschil válasza #35193216 (#84034) üzenetére


plaschil
aktív tag

Huh kinek válaszoljak. Írtam, hogy én lesz@rom, hogy milyen kategória. Amíg gari van rá, nem érdekel. Ha utána tönkre megy én bajom. Ti nem értitek az én igényeimet, én értem miről beszéltek, de engem az hidegen hagy, mert nem igénylek olyan dolgokat amiket ti. Ahogy itt feljebb írta valaki, nekem hardver-hardver. Érdekes az én Acer-emmel nincsen semmi probléma (pedig 2010 végén lett véve), egyszer gariban kellett a jobb oldali USB párt kicserélni (már így vettem), de ahogy az előző tulaj is mondta, neki felesleges volt az a +2 USB, és én is csak azért cseréltettem ki, mert még garis volt). 1 hét alatt megjárta a cseheknél, futár hozta vitte, közben mindenről e-mailben értesültem. Magamnak szedem szét és rakom össze, ha pasztázni kell, szóval nem félek, ha szét kell szedni. Ja és zsanér fetisisztáknak: fém zsanérja van... szóval még egyszer mondom, nem érdekel üzleti kategóriás notebook.
De akár úgy is kérdezhetném, (lehet, hogy úgy átmegy a kérdésem lényege) hogy melyek azok a notebook típusok, amikben (a jelenlegi használt piacon általában) a legjobb hardver (főleg CPU és VGA páros, a többi ismét csak nem érdekel) lakozik. És leírom többedjére is: márka, kategória nem érdekel.

És ha még nem mondtam volna el elégszer, nem érdekel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#84040) szabonagyur válasza plaschil (#84039) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez meg így hülye kérdés, hogy legjobb párosítás legyen mivel senki nem fogja neked végignézni az összes apróhirdetést és kimazsolázni, hogy melyik a legjobb stb. na de mindegy leírom mit keress.

Keress valami 840M vagy 850M (régebbi verzióban talán a 740M, 750M, 755M) VGA-s gépet a használt piacon aztán vedd meg. AMD fronton kb 8850/8870M-es gép lesz ennyiért. A többi körítést meg ki tudod találni, hogy mi a jó. Keress mellé M-es I5 vagy U-s i7-et aztán csókolom.

Márka úgysem számít neked szóval majd azt veszed amit találsz.
A gépet amit leírtam nem ajánlom továbbra sem!

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#84041) Chaser válasza Tikakukac (#84038) üzenetére


Chaser
titán

Jah a régi nóta, akkor nem szóltam:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#84042) plaschil válasza szabonagyur (#84040) üzenetére


plaschil
aktív tag

Gondoltam, hogy nem fogjátok végig nézni, én végignézném, ha tudnám, hogy ebben az árkategóriában milyen hardverek fordulhatnak elő. Nem kell ajánlani. Nem megsérteni akarlak ezzel titeket, de nem azért jöttem, hogy azt mondjátok X márka Y típus, én meg szaladok a pénzzel és megveszem.
Nyilván utánanézek én is, ha találok kiszemeltet (milyen a hűtés kialakítása pl.), csak már kurvára rég volt, amikor én követtem a hardver/notebook piacot. :B

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#84043) szabonagyur válasza plaschil (#84042) üzenetére


szabonagyur
félisten

Leírtam a hardvert nem? Ettől több mi kell?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#84044) Tikakukac válasza plaschil (#84039) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk ha nem érdekel és amúgy is jobban tudod nem kell beírni és nem kell megmagyarázni. Meg kell akkor venni a hardvered és csókolom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84045) plaschil válasza szabonagyur (#84043) üzenetére


plaschil
aktív tag

Miért, kérdeztem?

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#84046) plaschil válasza Tikakukac (#84044) üzenetére


plaschil
aktív tag

Az a baj, hogy nem arra válaszoltatok, amit kérdeztem.
Már a legelső hsz-ben leírtam, hogy mi az ami szempont és mi az, ami nem. Erre azt a választ kaptam többektől, hogy ilyen noti nincs, csak konzumer. És mondtam egy szóval is, hogy olyat ne ejtsetek ki a szátokon? Nem.
Ennyi erővel a topic címét miért nem egészítitek ki azzal, hogy kivéve konzumer gépek?

Nem írok többet. A választ végre megkaptam, a fenti kolléga VGA tippjeit megnézem (ezt köszönöm).

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#84047) Balu027


Balu027
csendes tag

Sziasztok!

A mostani gépem haldoklik, nézegettem újakat, ezeket találtam megfelelőnek, mit gondoltok róluk?

[link]
[link]

A kritériumok:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél hamarabb, 1-2 héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? Max 160e
(3) Felhasználás? egyetem, net, programozás, kép- és zeneszerkesztés, játék, tervezés (nem túl erőforrásigényes)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Néhány éves játékokat medium-high beállításokkal jó lenne. X-Plane 10, FSX, Skyrim, GTA IV és hasonlók
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6", többi mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? elég sokat, hetente többször
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)Win 7 lesz rajta, alapból ne legyen
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?750+ Gb, SSD nem kell, RAM 4+ Gb, optikai meghajtó nem árt
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)Acert ne
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)új

[ Szerkesztve ]

(#84048) szabonagyur


szabonagyur
félisten

A Fujitsu A544 utódot látta már valaki élőbe? A555 az új gép és ha minden marad ahogy a leírásban van, tehát nem lesz csak ezzel az egy processzorral akkor ha kifut a A544 akkor tényleg nem lesz ajánlható gép 150e alatt. Mondjuk összességében jónak ígérkezik hardveres oldalról (lesz FHD-s verzió is).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#84049) szabonagyur válasza Balu027 (#84047) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Túl sok az igény, túl kevés a pénz....

Egyik kinézett gép sem jó, a miértek:
1. Asus: X széria nem ajánlott, másrészt erre a gépre nincs Win7 támogatás sem, harmadrészt a VGA nagyon gyenge
2. Lenovo: garancia botrányosan nulla, kb nincs a Lenovonak, VGA megint gyenge a legtöbb kinézett játékhoz.

Összességében kinézett gép nem létezik, a GTA4 hiába sok éves attól hardver mai kell neki még mindig.

Lentebb kell adni az igényekből vagy bevállalni egy Lenovo garanciát és megvenni a lenovo 50-70-et, minimumban talán lehet gta-zni vele.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#84050) Yobi


Yobi
csendes tag

Sziasztok! Előre is köszönöm a segítséget.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

1-2 héten belül

(2) A gépre szánt összeg forintban?

250.000-300.000

(3) Felhasználás?

Játék

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

World of Warcraft, Full HD, Ultra

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

15" Full HD IPS

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Naponta

(7) Operációs rendszer?

Mind1

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

Optikai meghajtó nem kell. Jó lenne, ha a HDD mellé lehetne SSD-t tenni, de az se baj, ha csak SSD van benne. 8 giga RAM

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?

HDMI, Webkamera. Jó lenne, ha nem túl vastag aluházas masinát sikerülne találni. Ne melegedjen nagyon a WASD körül.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?

Csak új.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.