Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#101851) vandor01 válasza Lord255 (#101850) üzenetére


vandor01
őstag

szerencses ember vagy! 5 évig nyustoltel egy lapost!
nem mindenkinek adatik ez meg! :)

szerintem a 840-es erosebb mint a 920-as...
[link]

szoval megeri a 10e-el tobbet!
hajra vedd meg!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#101852) Lord255 válasza vandor01 (#101851) üzenetére


Lord255
csendes tag

hehe. hat igen. azert jo lett volna ha nem igy adja meg magat (full halott).
amit linkeltel, en is neztem, de oszinten szolva nem hiszek neki megpedig azert mert pl a memoria merete nem 2g vs 1g. tovabba 920-ra az a szekcio jobbat mond mint a 840-re.

nope

(#101853) Khelben válasza Lord255 (#101850) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus K501 940m-mel a te géped. 180ból még talán i5tel is kijön.

(#101854) Bazs-


Bazs-
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél előbb.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
kb. 130.000 Ft, de részletre

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Főleg netezés, irodai felhasználás.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem lesz játék.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Ilyen árban gondolom csak TN van. Abból lehetőleg matt. Persze IPS lenne az igazi.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Főként otthon felhasználás. Ritkán lesz hordozva.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy. Linux is megfelelő erre a felhasználásra.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Ha belefér az SSD, akkor jöhet. Optikai meghajtó jó ha van.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
webkamera és HDMI vagy DP

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Részletfizetés miatt inkább csak új.

A gép egyik ismerősömnek lenne. Én egy használt üzleti gépet ajánlottam, de részletfizetési lehetőség miatt újat szeretne.

Köszi előre is.

(#101855) Lord255 válasza Khelben (#101853) üzenetére


Lord255
csendes tag

k501-bol ezt latom legolcsobbnak es csak i3. a tobbi 200k felett.

nope

(#101856) Tikakukac válasza Lord255 (#101855) üzenetére


Tikakukac
titán

Lesz ott olcsóbb is, 187k-tól már kapsz i5-el is :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101857) Khelben válasza Bazs- (#101854) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fujitsu A514

(#101858) Lord255 válasza Tikakukac (#101856) üzenetére


Lord255
csendes tag

linkelned? vagy privat esetleg.
lehet csak en nezek rossz helyen. nem sok oldalt ismerek mivel nem volt ra szuksegem meg.
elore is thx!

nope

(#101859) vandor01 válasza Lord255 (#101858) üzenetére


vandor01
őstag

K501 i5-el... 190e-ert

[link]

de akad itt 185-ert is?? edigital...

[link]

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#101860) QwErTy42 válasza Bazs- (#101854) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Fujitsu A514.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#101861) Lord255 válasza vandor01 (#101859) üzenetére


Lord255
csendes tag

thx.

nope

(#101862) Vertigo válasza devil-k (#101790) üzenetére


Vertigo
aktív tag

...hasonlo preferenciaim voltak (PS+3D, ...), zenbook ux303 lett belole, nekem eddig tetszik (sokkal jobban szeretem, mint a korabbi "rendes" meretu laptopjaim), QHD+ -osom van, jelen van a sarga issue, de nem veszes. Igaz nem kell print anyagokat csinalnom.

(#101863) pittbaba


pittbaba
aktív tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostantól decemberig valamikor,de főleg karácsonyra kívánom magamnak ezt az élményt :)

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-500 000

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Webes vagyok, programozok egész nap. Szeretném ezt úgy tenni, hogy utazok közben. Erre keresek notebookot. A web miatt ugye nem csak jegyzettömbben kódolás megy, hanem photoshop, +ötezer böngésző oldal... szóval fontos a jó proci és a 8gb ram. Dolgozni szeretnék vele, nem pedig várni ;]

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Szívesen játszanék, de ez már az elképzeléseimbe nem fog beleférni :)

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
min. hd,
minél nagyobb,
a többit rátok bízom

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ez lenne a fontos, ugyanis annyi a munkám, hogy egész nap kódolok, szívesen tenném ezt inkább más országokban, más helyeken, így a célom kialakítani egy utaztatható munkaállomást.
Szeretném, ha hibrid masina lenne, ha éppen csak a tablet részével vacakolnék, lecsatlakoztathassam.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 7-10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD a többit megoldom hordozhatóval, meg felhővel.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nem lenne rossz ha lenne benne SIM kártya hely 3G-nek, de ahogy figyeltem ez mostanság nem dukál
Akksi bírja minél tovább! :)

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Garival jöhet akár használt is, de inkább újat preferálnám. Ebből is lehetőleg olyan márkát amit elérek a távol Keleten is ha szervizeltetnem kell. (nem tudom létezik e ilyen, de ebben az árfekvésben el tudom képzelni)

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R :R

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#101864) devil-k válasza pittbaba (#101863) üzenetére


devil-k
nagyúr

Apple ;]

- mozi bolondéria -

(#101865) Khelben válasza pittbaba (#101863) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az utazás közbeni használat meg a minél nagyobb kijelző erősen üti egymást. A könnyű gép és a hosszú akkuidő szintén. A programozás és a tablet mód is, legalábbis szerintem. Nem tudom, mennyire erőforrásigényes, amit csinálsz, de programozni néha még a sima U-s cpu-k is kevesek.

Ami szóba jöhet, az egy HP Elitebbok 840. Ez kb. megfelel minden igényednek, kivéve a tablet módot.
Ami hasonló és tud tablet módot: Surface 3 Pro, ennél viszont le kell mondanod mindenféle bővíthetőségről.
A harmadik lehetőség a Macbook Pro, de annál sincs tablet mód.

[ Szerkesztve ]

(#101866) Bazs- válasza Khelben (#101857) üzenetére


Bazs-
tag

Khelben és QwErTy42.
Köszi.

(#101867) dorika87


dorika87
őstag

Gyors kérdést szeretnek feltenni, mert most nincs időm keresgélni: Dell Latitude E6410 sata3 kompatibilis?

(#101868) Khelben válasza dorika87 (#101867) üzenetére


Khelben
nagyúr

Míg ezt a hozzászólást írtad, rákereshettél volna google-ban, elsőre kidobja. :P Nincs benne sata III (6 Gb/s), csak sata II (3Gb/s)

[ Szerkesztve ]

(#101869) dorika87 válasza Khelben (#101868) üzenetére


dorika87
őstag

beírtam google-be is, de elsőre nem volt egyértelmű, ezért gondoltam így gyorsabban válaszra lelek, de köszönöm sokat segítettél. :)

(#101870) gedikart


gedikart
aktív tag

Belépő szintű üzleti laptopból melyiket érdemes? Otthoni felhasználás, irodai programok, internet.

- Dell Vostro 3558 179720
- Fujitsu A514
- esetleg vmi más?

Elsősorban a megbízhatóság, zsanérok, hűtés, stb fontos.

[ Szerkesztve ]

(#101871) kispiros


kispiros
csendes tag

Sziasztok,
bár egyszer már kérdeztem és választ is kaptam, de lenne még egy kérdésem.
Erre az kérésre már kaptam a Dell5558-t ajánlatnak

"
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős, de legkésőbb Karácsonykor
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150.000 HUF
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Otthoni használat, lányomnak, iskolai informatikai feladatok gyakorlására, filmnézés, netezés, csetelés, prezentációk készítése, számítógép használat megtanulása :)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lényeges. Biztos lesz játékra használva, de nem gamer gép lesz.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" - 15.6" között, én a matt kijelzőt jobban szeretném.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Főleg otthoni használat, esetleg családi utazásra elviszünk. Napi szinten egy ideig biztos nem lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows szükséges, megfelelne még a 7 is, de új laptop kellene így gondolom 8 vagy 8.1 lenne.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
legalább 500 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Itt jön a lényeg, színesnek kellene lennie. Hiszen lánynak lesz.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Igen, jó lenne új gép.
"

Viszont elmentünk a MM-ben (lesz ide egy adag utalványom), és a lányom megnyomkodta a piros Dell 5558 (i3 4005U, 4GB RAM, 500 GB HD, Win8.1) és a kék HP Pavilion P252NH-t (i3 5010U, 4GB RAM, 1 TB HD, Win8.1) és neki a HP jobban tetszett billentyűzetileg is és külsőre is. Árban kb ugyanannyi nem sok különbség van.

Jöhet a HP vagy szól valami ellene? 3 év MM-s gari kiterjesztés lenne a HP-ra is, a Dellre ugye van gyártói 3 év.

Nagyon köszönöm!

(#101872) Khelben válasza gedikart (#101870) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Vostro csak szeretne üzleti lenni, de nem az. Fujitsu A514 vagy HP Probook 450. De ebben az árkategóriában egy használt Elitebook lenne a legjobb választás.

(#101871) kispiros : a Pavilion nem ajánlott típus, a Dell 5558 jobb minőség és megbízhatóbb gép, a 3 év gyártói garancia pedig többet ér, mint bármilyen bolti.

[ Szerkesztve ]

(#101873) gedikart válasza Khelben (#101872) üzenetére


gedikart
aktív tag

Köszi, A keret 135k. Igazából h üzleti vagy nem tökmindegy nekem. A lényeg a megbízhatóság és ezért is lenne jó egy integrált vga-val ellátott CPU.

(#101874) Khelben válasza gedikart (#101873) üzenetére


Khelben
nagyúr

135-ből csak a Fujitsu lesz, a Probook drágább. Viszont a Fujitsuból ennyiért kapsz ssd-s változatot.

[ Szerkesztve ]

(#101875) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!

Abban kérném segítségeteket hogy a következő paraméterű használt laptop mennyire alkalmas internetezésre, több weboldal egyidejű futtatásához:

HP 6730B:
- Intel Core 2 Duo 2,53 GHz
- 2 Gb RAM
- 160 GB HDD

Köszönöm a segítséget!

(#101876) enzo89


enzo89
csendes tag

Sziasztok!

Az ismerősömnek lenne szüksége egy egyszerűbb notebookra, és a tanácsotokat szeretném kérni, mi lenne a legjobb.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? -Napokban
(2) A gépre szánt összeg forintban? -Maximum 100 ezer forint.
(3) Felhasználás? -Semmi extra, néha egy-egy film, szövegszerkesztés, és netezés.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? -15.6"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? -Sokat, igen.
(7) Operációs rendszer? -Nem szükséges.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? -Optikai meghajtó legyen.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) -Új

Válaszotok, előre is köszönöm! :)

(#101877) gedikart válasza Khelben (#101874) üzenetére


gedikart
aktív tag

http://techkalauz.hu/laptop/tesztek/fujitsu-a514-teszt-308

Lehet hogy kevés ha csak ekkora szögben hajlik hátra a kijelző, ugyanis egy notbook-tartóra kerül, hogy szemmagasságban legyen a kijelző.

(#101878) Khelben válasza gedikart (#101877) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyszerűbb meghekkelni a notebook tartót, mint másik, ilyen minőségű gépet találni ebben az árkategóriában...

(#101876) enzo89 : 100k-ért nincs új ajánlott gép. Ha nincs több pénz és mindenképp új kell, akkor valamelyik Dell a garancia miatt. De sokat ne várjatok tőle, főleg azt ne, hogy kibírja a sok hordozást. Egy használt üzletivel jobban járnál.

(#101879) janitor01 : az a gép nem hogy nem ajánlott, de egyenesen kerülendő.

[ Szerkesztve ]

(#101879) janitor01 válasza enzo89 (#101876) üzenetére


janitor01
tag

Nem vagyok nagy szakember várd meg a profik válaszát de én erre ezt mondanám:

Lenovo G50-70

Ezen nincs windows.

Amit biztosan mindenki elmond, hogy használtan nagyságrendekkel jobb gépet vehetsz ennyi pénzből.

Linkesítve-MurdR

[ Módosította: MurdR ]

(#101880) enzo89


enzo89
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ. Mondjuk sejtettem, hogy ez lesz, de azért próba cseresznye. :)

(#101881) nexwo válasza enzo89 (#101880) üzenetére


nexwo
őstag

Nehogy megvedd azt a Lenovot!

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#101882) balbekk12


balbekk12
tag

Tervezői programokhoz (Archicad) szeretnék laptopot. 250e-t szánok rá kb.
Mit ajánlotok?
DELL-nek van ilyen? HP?

(#101883) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Sziasztok. Van egy Thinkpad T400-as gépem, ill. páromnak egy MSI GX620. Megfordult a fejemben, hogy mi lenne, ha eladnánk a két laptopot, és a kettő helyett vennénk páromnak egyet. (van még otthon az asztali gépen kívül egy ThinkPad Edge E530, ami napi használatban van, szóval a fenti két gép szinte csak porosodik) Valami olyat gondoltam, amivel gond nélkül játszható a Vietcong (jó régi játék, ezt szoktuk nyomni multiban, mikor hazamegyünk a szüleihez). Mondjuk szerintem erre már a mai integrált IGP-k is gond nélkül képesek, nem biztos, hogy kell hozzá dedikált VGA. Tovább akkor már jó lenne, ha hordozhatóbb is lenne (14", de amúgy ez nem feltétel, nem gond ha 15,6-os). Az MSI 1680*1050-es felbontású, ez alá nem adnám már). Valamint "csajos" legyen (mint a GX620, ami piros). Csendes legyen, megbízható. Kb. ennyi az elvárás. Létezik-e olyan gép, amit megvehetnénk a kettő eladása utáni összegből, akár némi plusz ráfordítással persze (reményeim szerint a két gép 50-60e közti összegért eladható). Használt, hibátlan állapotú gép is szóba jöhet (ill. főként az a cél, mert nyilván új gép 80-90e alatt nem igen van, és ilyen Celeronos, Atomos "csodát" meg nem szeretnék).

[ Szerkesztve ]

(#101884) Khelben válasza balbekk12 (#101882) üzenetére


Khelben
nagyúr

Összefoglalót töltsd ki és írd bele azt is, hogy munkára vagy tanulásra kell-e a gép.

(#101883) Gabesz87 : 50-60-ért nem kapsz ilyen gépet. Ha hozzáteszel 20k-t, akkor 80-ért kapnál Sandy-s gépeket, de az integrált vga ott alig erősebb az MSI-ben lévőnél.

[ Szerkesztve ]

(#101885) kispiros


kispiros
csendes tag

Khelben: Köszönöm szépen a választ!

[ Szerkesztve ]

(#101886) Gabesz87 válasza Khelben (#101884) üzenetére


Gabesz87
veterán

Akkor szerintem most hagyjuk így ahogy van. Vietcongra amúgy teljesen jó még az MSI, csak most hétvégén játék közben a proci 90 fokos volt, és még éreztünk is egy pici égett szagot. Jó, persze azért nem annyira vészesen. Lehet, hogy nem ártana újrapasztázni első körben. Legközelebb meg visszük a laptop hűtőpadot, ami most sajna otthon maradt. Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#101887) kerlac válasza Khelben (#101719) üzenetére


kerlac
őstag

Értem, hmm, az a baj, hogy nem tudom a Media MArktban lehet e vga cserével gépet venni, sejtésem szerint nem... 17-esekben nem nagy a választék sem sajna. Bááár, ha egy nagyobb monitort kötnék ré, hmhm

(#101888) Tikakukac válasza kerlac (#101887) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó hír, hogy nem tudsz még ha akarnál sem VGA-t cserélni a legtöbb gépben (értsd ilyen 5-6% maximum, azok is a nagyon drága gémerekben leginkább).

Más kérdés, hogy megzöldülnél olyan árat fizetnél ki 20% plusz kakaóért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101889) csokszi


csokszi
tag

Sziasztok!
Gépvásárlás előtt állok! Szeretnék segítséget kérni !
[link]
Ezt néztem ki! Esetleg valami hasonló?
Köszönöm!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Nem sürgős. 1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)250-270 ezer
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)Semmi extra. Otthoni felhasználás, internet, film,képszerkesztés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?15,6 full hd ips matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?Nem igen hordozom inkább csak otthon használom
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)Win 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?8 giga ram, i5 proci,
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)HDMI mindenképp
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)Csak új!

(#101890) Khelben válasza csokszi (#101889) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az egyetlen IPS-es gép, ami ebben az árkategóriában ajánlott, úgyhogy veheted nyugodtan. 250-től indul az N sorozat, de ha nincs szükséged VGA erőre, hanem helyette pl. kell a Windows, akkor jó választás az 5558.

(#101891) vandor01 válasza kerlac (#101887) üzenetére


vandor01
őstag

ezeknel olyan VGA-t kersz amit meg tudsz fizetni?
$ EUR.. sot akar meg zlotyiban is! :):)

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#101892) kispiros válasza kerlac (#101887) üzenetére


kispiros
csendes tag

Nekem a laptoppal kapcsolatban a memória bővítésre gyári garancia megtartással nemet mondtak. De lehet ezt boltja válogatja.

(#101893) Khelben válasza kispiros (#101892) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez attól függ, hogy melyik boltnak (illetve a bolt mellett lévő szerviznek) melyik gyártóval van megállapodása arra, hogy kinyithatja a gépet. A MM-nak jó eséllyel nincs semmilyen szervize, így nem is fognak a gépben turkálni.

(#101894) csokszi válasza Khelben (#101890) üzenetére


csokszi
tag

Köszönöm!

Megérné esetleg azt a plusz költséget az ASUS? Maga a ház tartóssága, zsanérozás, esetleg akkumlátor terén melyik lenne jobb?

(#101895) Khelben válasza csokszi (#101894) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha nem használsz vga igényes alkalmazást (játék), akkor a Dell a jobb választás. Minőségben nem sok különbség van köztük (nyilván az Asus nehezebb, robosztusabb valamivel). Ha úgy gondolod, hogy a jövőben elképzelhető játék a gépen, akkor jobb az Asus. De szerintem 250-270-ért ahhoz nem kapsz Windows-t.

(#101896) csokszi válasza Khelben (#101895) üzenetére


csokszi
tag

Játék biztos nem lesz!

Akkor a Dell lesz az igazi!

Köszönöm a segítséget!

(#101897) kerlac válasza vandor01 (#101891) üzenetére


kerlac
őstag

Huhh, még szerencse, hogy van zlotyiban is, úgy futja rá simán :D

na jó, okés, felejtős, kinéztem egy ilyet, lemondtam a nagy képernyőről, megalkuvás az élet...feltéve ha nem vagy gazdag :-)

ASUS GL552JX-CN090H

(#101898) Tikakukac válasza kerlac (#101897) üzenetére


Tikakukac
titán

Remek, akkor amilyen lendülettel elhitted, hogy ez jó lesz felejtsd is el.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101899) kerlac válasza Tikakukac (#101898) üzenetére


kerlac
őstag

nemááá. hát semmisenem jó akkor??? ebben van normál vga.. aminek nagyobb a kijelzője, abban gyengébb a vga. akkor media marktban mit válasszak?????

(#101900) Tikakukac válasza kerlac (#101899) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem mindegy, de ezt a gépet úgy a képen kívül láttad-fogtad-utánaolvastál? Mert elég gyorsan letennél róla.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.