Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#101651) dorika87


dorika87
őstag

Abban tudnátok segíteni, hogy ezek közül melyekben van cserélhető optikai meghajtó?
- Lenovo Thinkpad T400
- Dell Latitude E4200
- Dell Latitude E6400/E6410
- Dell Latitude E4300

Tudom, hogy létezik optibay keret (univerzális), de itt most konkrétan arra gondolok, amikor gyárilag cserélhető az ODD. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#101652) premete


premete
veterán

Valaki használt már ilyent? Nem tesztek belinkelésére gondolok, azt én is el tudom olvasni. :)

Latitude 13 - 7350 Series 2-in-1
Processor: Intel® Core™ M-5Y71 ( 1.2GHz , max turbo frequency 2.9GHz, 4-MB L3 Cache, 4.5W), Windows® 8.1 Pro
8 GB DDR3 1600MHz, 256 GB Solid State Hard Drive
No Optical Device, 13.3 Inch IPS Display with FHD (1920x1080) with 10 point capacitive touch (No Rear Camera)
Back Up Media Not Included, Dell Backup and Recovery Basic 1.6
Windows® 8.1 Pro (64Bit) English, Dell Wireless 5810e LTE/HSPA+
Intel 7265AC + BT4.0 [802.11ac + Bluetooth 4.0, Dual Band 2.4&5GHz, 2x2], 20WHr, 2-Cell Battery
30WHr, 3-Cell Battery, Internal Backlit Keyboard

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#101653) Mr.Csizmás válasza premete (#101650) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkább 50 alatt, ár-érzékeny a megrendelőm :) webcamos jószág kellene, gyerekkel skypeolni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#101654) Chaser válasza dorika87 (#101651) üzenetére


Chaser
titán

Egy ligában játszanak, mind üzleti gép. Pro/kontra mindnél van, de ez szubjektív alapú. Legmasszívabb méretéből adódóan az E4200/4300. 14-esből innen T400-at vennék. 4200-ben talán nincs DVD, többiben van. Nem értem mire gondolsz a gyárilag cserélhető ODD kapcsán, gyárilag minden gépnél cserélhető:) Ha ultrabay rendszerűre gondolsz aminél csavarozni sem kell és nem kell a keretet szerelgetni innen a T400 és E6410. Szerelős keretekkel 5-10 perc többlet munka van.

Mr.Csizmás Nincs hibája.

szerk: adika4444

Megnéztem a 2560 és 70-et, ugyanaz a csati kiosztás. Bal hátul 2db USB3, jobb oldalt 1db USB2/Esata.
Akkuk árát boltból értettem, kéz alatt pl itt aprón feleannyiért is kaphatsz új gyárit. Lényeg ugy. vackot ne vegyél, töltőből sem. Ha alaplapot hazavágja valami kókány cucc az úgy kellemetlen dolog tud lenni.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101655) Ispy válasza devil-k (#101603) üzenetére


Ispy
veterán

Az egyébként korrekt ár, én most vettem a Dell-re +2 évet 60k-ért.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#101656) janagawa22


janagawa22
csendes tag

Sziasztok!
A kérdő ív:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most :)
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
180-230e
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Film és játék, hálózati virtualizálós programok,
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
A lehető legjobb felbontásban ami ebből kijön, 1600x900 v 1920x1080
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 vagy 17
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nem, fixen lesz otthon
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
mind1
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
nyílván ssd lenne a legjobb de ebben az árértékben nemhiszem, hdd 500Gb-1T elég,
RAM 8GB, optikai meghajtó nem fontos
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Ezek a szokásosak,ha van HDMI plusz
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
inkább új, részletre venném

Igazából néztem már ki csak nem tudom hogy melyik a jobb vagy inkább melyiket érdemesebb, mekkora a külömbség?
ASUS X751LX TY015D laptop vagy ASUS K501LX DM048D laptop

Köszönöm a segítséget!

(#101657) Chaser válasza Ispy (#101655) üzenetére


Chaser
titán

Melyik dellre és milyet, nem mindegy. És az sem hogy náluk alapból 3 év van itthon minden modellre, Apple meg az EU-s kötelező két évet sem adja meg hivatalosan.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101658) Tikakukac válasza adika4444 (#101646) üzenetére


Tikakukac
titán

ebből nekem nem jött le, akkor most bírná vagy hanyagoljam?

Átment rajta 2 tonna. Te csak gépelni akarsz rajta. Melyik a kisebb igénybevétel és mennyivel?

Tényleg ilyen pocsékak ezek a töltők?

Univerzálisat biztos nem dugnék a gépbe.

Mert ehhez nem nagyon értek, viszont kaptam egyet h az jó lesz az Acer lapimhoz. Univerzális ugyan, de kérdeztem h nem lesz-e belőle gond. "Ááááh, nem" kaptam a választ... Most még az Acer-hez használom, de akkor szerinted hanyagoljam?

Ezt te tudod, az autós töltő maga a rémálom elektrotechnikai szempontból, az univerzális főleg. Ha az illető vállalja és mondjuk villamosmérnök és úgy mondta ezt, akkor nyugodtan.

Okés, de viszonyítási alapnak odaírtam az A544-et, hátha valakinek járt a kezei között...

Rengeteget nézem, ugyanúgy nem tudom összehasonlítani. Nekem a 2570p teljesen ingermentes, szép alu meg minden, csak nehéz.

Mindenképpen beszélni fogok vele:)), de én most az itt emlékeim szerint említett megoldásra gondoltam.:)

Ezzel a baj az, hogy akinek nincs a vérében, az simán használja fél napig 1-es fokozaton a gépet. Fogtam már úgy gépet, hogy felsikkantottam úgy sütött. Csak saját felelősségre.

És erre a kábelre lehet mást is csatlakoztatni, vagy csak modemet?

Bármit ráköthetsz amihez kell 2 vezeték, akár CB rádiót is, csak hülyén fog kinézni. Szóval nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101659) Ispy válasza Chaser (#101657) üzenetére


Ispy
veterán

Persze, ezzel tisztában vagyok, de az már más kérdés, hogy az alma mit ad az alapárba (nyilván semmit, de legalább drágán).

Egyébként E6540 és NBD.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#101660) Chaser válasza Tikakukac (#101658) üzenetére


Chaser
titán

Gyári autós töltőkkel semmi gondom nem volt. 2570p-t lemérem majd, 3 cellás akkuval. Kézbe véve nem nehéz, lehet x230 könnyebb valamivel. De sztem masszavitásban nincs is azonos szinten.

Ispy NBD garriért teljesen korrekt, pláne hogy usd-eur közel azonos árfolyamon mennek lassan. Ezt appla 1-to-3 felállásban adja és nem NBD.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101661) adika4444 válasza Tikakukac (#101658) üzenetére


adika4444
addikt

és premete, chaser
Köszi a válaszokat. Autós töltőből milyet javasolnátok hozzá? Vagy használjak invertert?

üdv, adika4444

(#101662) Tikakukac válasza adika4444 (#101661) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyárit, ha van egyáltalán.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101663) Chaser válasza adika4444 (#101661) üzenetére


Chaser
titán

Gyárit. Egész frankó:) Rákeresel gugli biztos kidobja, később tudok adni sn-t ami nekem van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101664) Amadako


Amadako
tag

Sziasztok

notebookot szeretnének venni szüleim és nekik kéne segítség mit érné meg venni.
Mostanában szeretnének venni 120-130 ezer között.Főleg netezésre, videók nézésére és alapvető dolgok worben,excelben stb elvégzésére kellene.Hordozni nem nagyon szeretnék.Maximum nyaralásnál lvinnénk el.Windowsal szeretnénk használni de ha alapból nincs rajta az nem nagy baj. MIn 500 gb hdd és Hdmi csatlakozó kéne és feltétlenül legyen új.

Mit tudnátok ajánlani?

Előre is köszönöm a segítséget?

Üdv. Amadako

(#101665) QwErTy42 válasza Amadako (#101664) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Fujitsu A514-et nézegesd.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#101666) Chaser válasza Amadako (#101664) üzenetére


Chaser
titán

Ha asztalon lesz használva nézegetheted az 5558-as dellt is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101667) kispiros válasza dorika87 (#101651) üzenetére


kispiros
csendes tag

Nekem volt céges Dell E6400-m, abban volt egy benyomható fül az optikán, az fixált is. Ha benyomtad akkor kiugrott a fül, megszűnt a fixálást és a füllel ki is lehetett húzni. De nem tudom minden gépben ilyen van-e. Az utána kapott E5410-ben már nem ilyen optika volt.

(#101668) devil-k válasza Ispy (#101655) üzenetére


devil-k
nagyúr

Persze, csak a 420.000 Ft-os gép már 530.000 Ft-nál jár. ;]

- mozi bolondéria -

(#101669) Chaser válasza kispiros (#101667) üzenetére


Chaser
titán

Amiket felsoroltam azokban olyan van, ezeket hívják ultrabaynek. Mehet optikai helyére általában akku is. Régebbi IBM gépnél talán num. billzet is volt oda:) E6xxx latikban ilyen van, 5-ösökben nem. Az E4xxx szériában sem, ezt leszámítva mindent tudnak amit a 6-os széria tudott.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101670) Maybourne


Maybourne
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Jövő héten.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max. 150 ezer Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Irodai munka, filmnézés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6, minél jobb minőségű
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Elsősorban otthoni használatra lesz, ritkán lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 8
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Jó lenne ssd is, de ha szűk keret akkor csak egy hdd 1 Tb,
RAM 4GB elég, optikai meghajtó jó ha van.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera skype-hoz jó ha van
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
inkább új, részletre venném
Szóba jöhet használt is, ha garanciás.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#101671) szabolcsdj2


szabolcsdj2
csendes tag

Laptop vásárlás előtt állok és azon belül is Gamer laptopot szeretnék venni! Az lenne a kérdésem, hogy milyet ajánlotok, ami elboldogul a mai játékokkal magas grafikai beállítások mellett is! 330. 000 Forint körül szánnék rá maximum! Előre is köszönöm majd a válaszokat

(#101672) Mercutio_ válasza szabolcsdj2 (#101671) üzenetére


Mercutio_
félisten

mITX gép + 24"-os IPS monitor :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#101673) nexwo válasza szabolcsdj2 (#101671) üzenetére


nexwo
őstag

Mennyit lenne hordozva? Mert igazából egy asztali jobb választás, igazi Gamer laptopok nagyon drágák!

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#101674) premete válasza devil-k (#101668) üzenetére


premete
veterán

Annyit nem adnék egy mekkbukk airért, akkor inkább a feléből egy ilyent kipróbálnék.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#101675) szabolcsdj2 válasza nexwo (#101673) üzenetére


szabolcsdj2
csendes tag

Hát majdnem minden nap hordoznám magammal!

(#101676) Chaser válasza szabolcsdj2 (#101675) üzenetére


Chaser
titán

Nem arra vannak kitalálva. Hordozás is max autóval, ezek nehéz gépek, az erős vasat le kell hűteni, legalábbis nem árt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101677) szabolcsdj2 válasza Chaser (#101676) üzenetére


szabolcsdj2
csendes tag

Kocsival vinném a munkahelyemre! http://radium.hu/asus-g771jw-ajandekcsomag-taska-eger-fejhallgato-es-radium-garancia.html egy ilyenre gondoltam most!

[ Szerkesztve ]

(#101678) nexwo válasza szabolcsdj2 (#101677) üzenetére


nexwo
őstag

Milyen munkahely az? :D

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#101679) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Belépő szintű gépre volna szükség.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
120.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Böngészés, skype ( webcam),
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 (ez a standard?), lényeg hogy matt legyen.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows kellene-
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
DVD olvasó.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamerára szükség volna.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

.

(#101680) kall válasza janagawa22 (#101656) üzenetére


kall
csendes tag

Hahó, mindenképp a K501-es szériát válaszd. Viszont ne az általad linkelt 4 GB-os verziót, mert egyrészt 8 GB-ot szeretnél alapból, másrészt teljesen igazad van, ehhez a cpu+gpu pároshoz a 8 gb illik.
[link]
Ha jól látom, mindössze 3 ezressel haladtad meg a kereted, annyi talán még megmagyarázható otthon :).

(#101681) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek egy használt, de 1 év garis Core I5 2520 -as Lenovo Thinkpad L420 megér 60 ezer Ft-ot?

Nem túl gyenge konstrukció egy igazi T sorozatos Thinkpadhoz képest?

4 gb ram
320 gb

[ Szerkesztve ]

(#101682) kerlac válasza kall (#101680) üzenetére


kerlac
őstag

és szerinted ez?

[lDELL Inspiron 5749 L]

(#101683) Armagedown válasza kerlac (#101682) üzenetére


Armagedown
őstag

Ennyi pénzért nagyon gyenge benne a videokártya, pont arra nem jó, amire neked kellene

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#101684) kerlac válasza Armagedown (#101683) üzenetére


kerlac
őstag

hja. éreztem, hogy az gyenge lesz, pedig méret, HDD, memória, egyéb jónak tűnt. próbálom 300 alatt 17-es méretben, játékra, plusz 0-ás részletre...

(#101685) kistewe válasza mclaren777 (#101681) üzenetére


kistewe
tag

Erre a kérdésre itt hamarabb kapsz választ , de minden paraméter fontos , olvasd el az ottani összefoglalót...

uff stewe

(#101686) Zombye


Zombye
csendes tag

Üdvözletem!

Egy látássérült ismerősömnek kéne jól körülhatárolható igények alapján egy masina.
Kérdés persze, hogy van-e ilyen. :)))

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb
(2) A gépre szánt összeg forintban?
max 100 000 Ft.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Egyszerű irodai munka.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nincs játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Fontos! Maximum 11.6 inch. Kijelző tipusa és felbontása irreleváns.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi rencszerességgel, utazás közben nem, de munkahelyen (iskola) minden tanórán használva lenne. (Tanár az ismerős)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD lenne a célszerű.
4 giga ram jó lenne.
optikai meghajtó nem lényeges, fontos lenne legalább 3x USB port.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Amiért nem szeretnék Atomot, vagy Celeront, az a JAWS képernyőolvasó. nagyon eszi a gépet. az lenne az igazi, ha a kijelzőt ki lehetne kapcsolni, mert erre max akkor lenne szükség, ha "látó" segítségre van szüksége, ezzel is jelentősen lehetne növelni az akkuidőt.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Ha van használtan is "normális" masina az is jó lenne, de garancia mindenképpen kéne.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#101687) Pocok256 válasza szabolcsdj2 (#101677) üzenetére


Pocok256
veterán

Magas grafikai beállítások mellé minimum egy 970m kell ami alatta van az kuka úgy nézelődj. Magyarra fordítva, ha kell a max graf akkor csak használtan találsz ilyen gépet ekkora keretből.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#101688) Khelben válasza Zombye (#101686) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#101689) ziiu


ziiu
csendes tag

Sziasztok. Laptop vásárlás előtt állok, amit office munkára, HD filmnézésre, internetezésre, és alkalmanként mmo-k(Wildstar,Star Wars The Old Republic) közepes beállítás melletti futtatására kellene. Az alábbi pár gépet néztem ki, de nem tudok dönteni. Légyszíves segítsetek.
ACER Aspire E5-571G

Acer Aspire E5-573G

Acer Aspire E5-571

Acer Aspire ES1-411

ACER Aspire E5-511[link]

Acer Aspire E5-411G

Valamint egy Lenovo G505S A8-at láttam Tesco-ban 80-ért nem tudom az megérné-e. Előtte lévő hosszászólásokban láttam egy Dell 5558-at, ami jónak tűnt. Válaszokat előre is köszönöm.

(#101690) QwErTy42 válasza ziiu (#101689) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Ennyiért nincsen ajánlott gép.
A Dell 5558 kicsit magasabban nyit, mint 80.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#101691) Zombye válasza Khelben (#101688) üzenetére


Zombye
csendes tag

Sajnos nem. :(

Én is ezt ajánlottam neki, mert 11.6-os méretben már csak gyenge vackok vannak.

De neki az már nagy.

Ha más nincs, a relative vackokból kéne a legkevésbé vackot kiválasztani. :)

(#101692) ziiu válasza QwErTy42 (#101690) üzenetére


ziiu
csendes tag

Nem 80 körül keresgélek csak azt az egyet láttam annyiért.

(#101693) Bkrisz9 válasza ziiu (#101689) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Összefoglalóban lévő kérdőívet töltsd ki légyszíves. Egyébként az általad linkelteket nézve 100-120.000 lesz az árkategória. Ebben az árban egyedül a Fuji A514 az a típus amit ajánlani lehet. Viszont ez nem tudom mennyire boldogulna az általad említett játékokkal erre majd a többiek talán tudnak válaszolni.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#101694) ziiu


ziiu
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
bármikor, nem sürgős
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
90-140e
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
office munkára, HD filmnézésre, internetezésre, és alkalmanként mmo-k(Wildstar,Star Wars The Old Republic) közepes beállítás melletti futtatására kellene
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
közepes felbontás 1366x768
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 lehetőleg
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
ritkán lesz hordozva, utazás közben nem használnám
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDDm optikai meghajtó opcionális
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
lehet használt is

(#101695) Redlight2 válasza ziiu (#101694) üzenetére


Redlight2
tag

Tudom, hogy fájó de ha 20.000 forintot még összeszedsz akkor tudsz venni egy ASUS K501LB-t. Ami azért minőségben jobb, mint a 140.000 és az alatta lévő kategória. Ha játszani szeretnél, én ez alá nem adnám tényleg. Lehet papíron az olcsóbb kategória is tud ennyit...de nem véletlen van az a mondás, hogy olcsó húsnak.. :)

(#101696) Kolondrum válasza Kercsi17 (#101565) üzenetére

HP 2530P (nincs webcam), vagy 2540P
Bnőmnek 2530P-t vettem, pár órája kapta meg. Imádja. NAgyon kis cuki laptop. Persze ki kell fogni egy jót. Ennek közel 5 órás akkuja van aktív használattal.

(#101697) rien


rien
senior tag

Üdözvlet!

Segítséget szeretnék kérni vásárlás előtt. Van két kiszemeltem, de egyáltalán nem értek hozzá...
Az indító hsz szerinti "kívánság listám":

1 vásárlás: azonnal esedékes
2 gépre szánt összeg: tényleg minél kevesebből szeretném megúszni, forintálisan 150 eFt-ig ha lehet
3 felhasználás: 100% irodai: internet, ms office, egy könyvelő program, abev java, pdf creator... kb. ennyi
4 játék: nincs rá szükség
5 kijelző méret: 15,6 de ha azt mondjátok ez alatt is lehet normálisan írni, dolgozni... számomra tökéletes /napi pár óra használat/
6 hordozás: nem igazán lesz hordozva
7 op rendszer: windows 7 vagy felette
8 tárhely: 500 Gb bőven sok
10 gép állapota: csak számlás, új gép jöhet szóba

A két kiszemelt:

http://www.notebook.hu/dell-inspiron-3531-173035#reszletek

http://www.edigital.hu/notebook/hp-250-g3-k3x79es--notebook-windows-8.1-+-hp-ink-advantage-1515-nyomtato-notebook-taska-eger-p464645.html?backurl=clear

Ha nem jók, mit ajánlanátok? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#101698) QwErTy42 válasza rien (#101697) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

A cerka és pentium procikat érdemes elfelejteni, mert már most elavultak. Egy-két 5-6 éves proci csúnyán arcon csapkodja ám az összeset.
Pl egy A514 jó lehet a célra.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#101699) rien válasza QwErTy42 (#101698) üzenetére


rien
senior tag

Köszönöm szépen!

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#101700) adika4444 válasza Zombye (#101691) üzenetére


adika4444
addikt

Acer TravelMate B113-M bár az töb mint 100k, ez például hw-osan viszonylagosan jó, a házról is jók csapták meg a fülemet de várjunk meg egy Tg-t.
Nekem TravelMate B115-M van ha nem lenne ilyen gyengusz darab akkor javasolnám, de a jegyzetelés office-on túlmenő dolgok már kiakasztják a kicsikét. Webezés kicsit lassúcska:(, de legalább megy egyszerre a Skype Winamp meg böngészés, torren...

üdv, adika4444

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.